Sneeuwwit zonder hard wrijven of bijtende chemicaliën. „Hotel-Restaurant SIMONS" BINNENLAND Gemengd Nieuws. LOGEEREN PIET SIMONS zorgt voor U! CARTER 2 ONZE EILANDEN YAN ZATERDAG 28 JULI 1928. warm en koud water ia 75 K.M. "Vooral aan de afwerking wordt groote zorg besteed, want groot is de concurrentie van vreemde Atlantische stoomers, welker luxueuse inrichting steedswordt opjgevoerd. Maar de „Statendam" is een geweldige con current; de groote feestzaal wordt 6 M. hoog en bevat 64 groote vensters; alle hutten zy'n voorzien van dubbel openslaande ramen. Vooral de derde klasse wordt zoo aantrek kelijk mogelijk ingericht, omdat juist de pleizierreizigers uit Amerika steeds meer gebruik gaan maken van goedkoopere scheeps gelegenheden, waarbij het comfort toch niets te wenschen mag overlaten. En men mag aannemen, dat hun voorbeeld door velen in ons land zal worden gevolgd! MOTORONGEVAL. Zondagavond heeft op den Helvoetschen Achterweg in de gemeente Nieuw Helvoet een motorongeval plaats gehad. Van een motorfiets, bestuurd door ds. B.. van Oost- voorne, sprong de achterband, met het ge volg, dat de motorfiets omsloeg en de berijder ernstig aan het gezicht werd gewond. De duorijdster, mej. W., eveneens van Oost- voorne, kwam er met een kniewond af. Na door dr. B. van Hellevoetsluis te zijn verbon den, zijn beiden naar hun woning te Oost- voorne vervoerd. DE DRIE VERMISTEN NOG NIET GEVONDEN. De ramp in de myn „Hendrik". HEERLEN, 25 Juli. Nog steeds heeft men de drie lijken, welke in de staatsmijn „Hendrik" bedolven zijn, niet gevonden. Dag en nacht wordt met volle kracht het op- ruimingswerk voortgezet. DOODELIJK ONGEVAL TE VLAARDINGEN. Een bootsman overleden. VLAARDINGEN, 25 Juli. - Aan boord van het Engelsche tankschip „Athelmo- narch", liggende aan de Matex-installatie alhier, is gisteren een ernstig ongeluk ge beurd. De bootsman J. D. Bulner, van ge noemd schip, begaf zich langs een ladder in de ledige tank, maar werd vermoedelijk door dampen bedwelmd. Hij viel in het tankruim, Een matroos, die te hulp snelde, werd even eens bedwelmd en viel ook in de tank. Met veel moeite zijn beiden boven gebracht. De bootsman Bulner bleek overleden te zijn De matroos is door dr. Kousemaker weer bijgebracht. VLIEGTUIG VERONGELUKT. K. L. M. toestel stort in de Waalhaven. Van de vijf passagiers één gedood. ROTTERDAM, 24 Juli. Hedenmiddag is boven Waalhaven een ernstig vliegongeluk gebeurd. Te drie uur was de H.N.A.B R., een toestel van het F3-type, bestuurd door den piloot Schott opgestegen voor het maken van een passagiersvlucht. Vijf dames zouden de vlucht als passagiers medemaken. Het toestel startte normaal in de richting van de schutting. Tevoren was ook gebleken, dat de motor goed liep. Doch nauwelijks was hij van den grond, of de piloot kreeg moeite met den eenigszins wisselenden wind. Hij wist het toestel nog over de schutting te trekken, doch had geen rekening gehouden met den mast van een schip, dat achter de schutting in de Waal haven lag. De mast raakte een der ailerons, waardoor het toestel afgleed en in de Waal haven geraakte. Het toestel bleef op zijn vleugels drijven en onmiddellijk was er hulp ter plaatse, om de passagiers en den piloot uit hun benarden toestand te bevrijden. Het bleek, dat een der inzittende dames overleden was, terwijl de vier anderen ge wond waren. Twee der dames bekwamen een dijbeen breuk, één had een hoofdwonde en één een schouderfractuur. De vier gewonde dames werden per auto van den Geneeskundigen Dienst, die spoedig ter plaatse was, naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De vijfde werd door het bootje van de rivierpolitie naar het bureau aan de Parkhaven gebracht. De piloot bekwam slechts enkele schram men aan het hoofd. Zoodra de chef van het vliegveld Waal haven, de heer A. Bouman, het toestel afglijden ïs hij per auto naar de plaats des onheils gegaan. Onderweg heeft hij zich reeds ontdaan van jas en schoenen, evenals de chauffeur van de K.L.M., de heer Bouter. Laatstgenoemde heeft zich te water begeven en hem gelukte het spoedig twee dames uit de cabine te bevrijden. Nadere bijzonderheden. Nader wordt nog gemeld: Nauwelijks zijn de vliegfeesten op Waalhaven voorbij. Enkele dagen geleden slechts was het nog feest en vreugde. Thans diepe verslagenheid en rouw. Een K.L.M.-vliegtuig is in de Waalhaven ge stort. vier inzittenden gewond, één gedood. Voorwaar reden tot verslagenheid. Zondag nog toonde een luchtacrobaat hoever de vlieg techniek gevorderd is en thans als schrille tegenstelling drijft er een machtig K.L.M.- toestel met gebroken vleugels als een wrak in het water. Het was precies drie uur toen de vij f dames, twee verpleegsters van het ziekenhuis aan den Coolsingel en een Haagsche dame met twee logées uit Deventer instapten. Piloot Schott, die zooals men weet voor den dienst in Ned -Indiö bestemd is bevond by het ver trek alles in orde, en de start verliep zooals gezegd vrjj normaal. Doch nauwelijks was ZOUDT U niet willen dat al Uw wasch- goed prachtig helder werd op wasch- dag zonder het te moeten boenen tot het er dun van wordt of het goed te be derven met bleekmiddelen om het weer geheel helder te krijgen? U kunt dit doen indien U RINSO gebruikt. Met Rinso behoeven slechts de vuilste plekken zooals halsboord en manchetten zachtjes gewreven te worden zoodat U zich niet behoeft te vermoeien door ieder stuk te wrijven teneinde het vuil te verwijderen. U heeft niets anders te doen dan een pak Rinso in wat heet water óp te lossen en deze oplossing in de tobbe te gieten met voldoende lauw water om het goed te be dekken. Doe dan het goed er in en laat dit eenige uren of een nacht weeken. Daarna het goed nog een half uurtje koken in een versche Rinso oplossing en vervolgens spoelen totdat het water geheel helder is om al het losgelaten vuiLte verwijderen. Goed spoelen is van het hoogste belang Doet de geheele wasch zonder andere waschmiddelen. anders dan Rinso van hel begin tot het eind. Rinso alleen wascht alles zoo helder als het maar kan op de eenvoudigste wijze: Het is zeer zuinig en tevens gemakkelijk en een voudig. Even goed voor gekleurd als voor wil goed. Rinso is ?peciaal bereid om de geheele gezinswasch te doen. Het houdt witte stoffen zoo helder als de meest verfijnde smaak zou kunnen wenschen en toch, omdat het geheel vrij is van schadelijke bleekmiddelen of chemicaliën, zal het de kleuren van wasch- goed, die bestand zijn tegen schoon warm water, absoluut niet aantasten. Gebruik voor Uw volgenden waschdag eens Rinso en zie bij het opbergen hoeveel mooier Uw goed er uit ziet., En hoe groot en waschgoed ook moge uiteenloopend Uw zijn, gebruik niets ben product der Sunlight Zeep fabrieken B100-09 het toestel los van den grond, of de chef van "Waalhaven, de heer Bouman bemerkte dat de piloot in moeilijkheden geraakte, ver moedelijk door een z.g. wisselwind. Het vliegtuig kwam juist over de schutting heen doch de piloot slaagde er niet in het verder op te trekken en een der ailerons raakte den negen meter hoogen mast van het Rtjnschip „De Kolenmijn", dat op korten afstand van het vliegveld in de Waalhaven ligt. De rechtervleugel sloeg daarna tegen den mast van het Rijnschip „Spes" dat naast de „Kolenmijn" ligt. Beide masten knapten terwijl een stuk van een der vleugels van de H.N.B.R. werd afgerukt. Na nog een derden zwaren mast geraakt te hebben, ver loor het vliegtuig zooveel vaart dat Schott het niet meer kon houden. Op den rechter vleugel hangend gleed het naar links af. en stortte vervolgens in het water. De vleugel stootte op den bodem en brak af. Hierdoor {kantelde de machine en kwam op de zijde te liggen. Onmiddellijke hulp aanwezig. Onmiddellijk daagde van alle kanten hulp op. De Rijnschipper P. M. Pieters van de Minerva" was met een roeiboot het eerst ter plaatse. Hij en de K.L.M.-cbauffeur Bou ter, die gekleed te water sprong, trokken het zeildoek van het toestel en slaagden er in drie dames uit haar benarde positie te bevrijden, die allen gewond bleken, en met veel moeite aan boord van de roeiboot ge bracht werden. Ook de piloot Schott, die riep dat er zich nog twee dames aan boord van het vliegtuig bevonden, werd aan boord genomen. Een van de beide dames kon nog in de roeiboot gebracht worden, doch daar de machine weer kantelde kon men de laatste inzittende niet meer bereiken. Intusschen was ook de chef van den tech- nischen dienst der K.L.M., de heer Guilon- nard gekleed te water gesprongen. Met be hulp van een tros, die onder een der draag vlakken werd gehecht, heeft men daarna het toestel omgetrokken, zoodat de nooduitgang vrfi kwam. Men stuitte nu echter op nieuwe moeilijk heden daar de rieten stoeltjes van het toestel naar boven dreven en den nooduitgang ver sperden. Hierdoor was het vrijwel onmogelijk het {slachtoffer, dat zich nog in de cabine bevond te redden. Ten slotte wist men met veel moeite met behulp van een haak haar naar buiten te brengen, waarna de heer Guilonard haar zwemmend naar het in de nabijheid liggend stoomscheepje „Waalha ven" bracht. Daarheen waren ook de andere slachtoffers vervoerd. Aan boord van dit scheepje bevond zich toevallig Dr. J. de Ko ning, uit Molenaarsgraaf, die de eerste hulp verleende. Pogingen tot redding baten niet. Al spoedig bleek, dat de toestand van de dame, die het laatst uit de cabine gehaald was, de 53-jarige mevr. de weduwe A. ten Cate-De Lorraine Holting, wonende Boedeke- straat te Deventer, het ergste was. Zij had het bewustzijn verloren en hoewel geruimen tijd kunstmatige ademhaling werd toege past, slaagde men er niet in de levensgeesten weer op te wekken. De dokter kon slechts den dood vaststellen. Haar 19-jarige dochter, mej. B. H. ten Cate had een niet ernstige hoofdwonde opgeloo- pen, terwfil de dame by wie zij logeerde, de 67-jarige mej. C. P. E. G. Kappeyne, wonende Emmastraat te Den Haag, haar lin kerknie gebroken had. Beide dames werden, zooals gemeld, naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Later konden zy zich per auto naar Den Haag begeven. De 29-jarige verpleegster, G. N. Schiphart, kreeg een schouderbladfractuur en inwendige kneu- en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen, DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISCHMARKT12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. (Adv.) zingen; de 38-jarige verpleegster C.E.G.E. Dolfing brak haar linkerdijbeen. Beide zus ters moesten iu het ziekenhuis aau den Coolsingel worden opgenomen. De piloot Schott kreeg slechts enkele ondiepe schram men. Op medisch advies heeft hij zich echter onmiddellijk naar bed begeven. Het lijk van mevr. Ten Cate is naar het bureau van de Rivierpolitie overgebracht. Onmiddellijk werd het zwaar beschadigde vliegtuig, dat men meer naar den wal had gehaald met behulp van takels aan boord van het Rijnschip „DeTweelingen"geheschen en vervolgens aan den aanlegsteiger aau deu wal gebracht. Daarna werd het weer ter beschikking van de K.L.M. gesteld. Voor zoover ons bekend, is dit het eerste ongeval, dat de K. L. M. by een passagiersvlucht is overkomen. De directeur van de K.L.M., de heerPlesman, heeft zich onmiddeliyk na het ongeval naar Waalhaven begeven. Op diens last was het, dat alle verdere inlichtingen betreffende de oorzaken van het ongeluk werden onthouden. EEN KÜNSTMENSCH. Het kon niet uitbiyven: in Amerika is de kunstmensch uitgevonden. De Remington Arms Company heeft een nieuwe sprekende automatische machine gecontrueerd, welke een menscheiyk wezen nabij komt, klanten kan bedienen in winkels en zelfs zinnen kan herhalen. Er heeft zich een maatschappij gevormd met een kapitaal van 25 millioen dollar, met het doel, de machine op de markt te brengen. Leningrads gedeeltelijke drooglegging. Onlangs meldden wij reeds, dat het ge meentebestuur van Leningrad besloten had tot een gedeeltelyke drooglegging van de stad, vooral van dat gedeelte, waarin de eigeniyke arbeiderswyken zijn gelegen. Dat deze maatregel wel noodig was, biykt uit een bericht van den Leningradschen corres pondent van de „Izwestya", waarin wordt medegedeeld, dat de bevolking in het afge- loopen jaar meer dan 100 millioen roebel voor spiritualiën heeft uitgegeven. Ruim 118.000 personen werden door de politie in beschonken toestand op straat aan getroffen en naar het bureau overgebracht, om daar hun roes uit te slapen. Circa 300 menschen zyn ten gevolge van drankmisbruik overleden. De actie voor drooglegging is voor een niet gering gedeelte van de vrouwen der arbeiders uitgegaan, die er over klaagden, dat haar mannen na den arbeid in geheime kroegen verdwenen, die zich in de buurt van de fa brieken bevinden. Men beeft thans besloten om ruim honderd bierhuizen en wijnlokalen te sluiten. Voorts wordt er een campagne gevoerd om de uren, tydens welke sterke drank mag worden verkocht, te beperken en voor de rustdagen een tapverbod af te kondigen, daar juist op die dagen Lening- rads bewoners zich op ongeloofelijke wijze aan allerlei alcoholica te buiten gaan. EEN ONTVLUCHTE GEVANGENE. Een aanslag uit wraak. Men meldt uit Beriyn: Een deel van Beriy'n-Moabit was Dinsdag morgen tusschen drie en vijf uur in rep en roer. Een zekere Albert Flauttau, een 34 jarige oude bekende van de justitie, die on langs uit de gevangenis te Brandenburg was ontsnapt, verscheen vannacht met een kameraad in de woning van zyn gescheiden vrouw, die hij beschuldigde hem aan de politie te hebben verraden. Daarna schoot hy met een revolver op de vrouwdeze werd echter niet getroffen en slaagde er in met haar kind te vluchten naar haar verloofde, een monteur, die in dezelfde woning een kamer bewoonde. Deze kwam nu toegesneld en ging de beide mannen te lyf, maar werd door Flauttau met niet minder dan elf revolver schoten zwaar gewond. Intusschen hadden de buren de politie gewaarschuwd en ver schanste Flauttau (zyn kameraad was er reeds van door gegaan) zich op den zolder van het huis, waar hy voortdurend op de agenten schoot. Deze klauterden vervolgens op het dak en konden Flauttau met twee revolverschoten onschadelijk maken. Hy werd naar het ziekenhuis van het huis van bewaring overgebracht. De gewonde monteur werd naar een ziekenhuis gebracht, waar hy 's middags overleed. Gruwelijke moord. Men meldt uit Berlijn: Te Breslau werd de brandweer in den afgeloopen nacht ontboden naar een woning, waar brand was uitgebroken. Onmiddellijk bleek, dat brandstichting in het spel was. De vloer en alle meubelen waren begoten met petroleum, in een bed lag vermoord het zevenjarig dochtertje van de vrouw, die de woning bewoonde. De moeder zelf was verdwenen, ze werd echter hedenochtend Ontdekt en gevangen genomen. Zij bekende den brand te hebben gesticht en baar kind te hebben vermoord. Ze had gehoopt, dat het geheele huis zou afbranden, aldus had zy zich willen wreken op den huisbaas, die het haar voortdurend lastig maakte. Haar kind had zij gedood, daar zij niet wilde, dat het dochtertje van een misdadigster bleef voort leven. Den moord had zy reeds Zaterdag ge pleegd, sindsdien had zij nog twee dagen in de kamer gewoond, waarin het lijkje lag. Hoe de ex-keizer Londen redde. Te Londen is een merkwaardig boek ver schenen: „The Zeppelins", door kapitein Ernst Lehmann, leider van de Duitsche lucht aanvallen in den oorlog, en Howard Mingos, een Amerikaansch schrijver. Dit boek geeft niet alleen de geschiedenis van het luchtschip van zijn eersten bouw door graaf Zeppelin af tot op den huidigen dag, doch beschryft ook de aanvallen op Engeland. Het Duitsche opperbevel, zoo zegt hij, had in 1914 het denkbeeld opgevat, om Engeland uit de lucht te bombardeeren en het volk juichte dit idee toe. Vooral Engeland, dat in Duitsche oogen veilig lag aan gene zyde van het Kanaal, diende men te laten ïyden en de beste manier, volgens hen, die het luidste om wraak riepen, doch het doel het slechtst kenden, was Lon den plat te branden. Zoo ontstond in het begin van 1915 het plan om Londen door 20 Zep pelins met brandbommen te laten bestoken. Zy zouden te geiykertljd 6000 bommen op de stad laten vallen. Indien men aannam, dat slechts een vyfde van deze projectielen uitwerking had, zou Londen door duizend branden tegeiyk geteisterd worden en hier tegen was geen brandweer opgewassen. Lehmann vertelt, dat geen van de gezag hebbende mannen van het vliegwezen hiertoe wilde medewerken, omdat zy begrepen, dat minstens een millioen vrouwen en kinderen slachtoffers van zulk een aanval zouden wor den. Ook was Wilhelm II (volgens LehmaDn) van het begin af een vijand van een lucht oorlog tegen Engeland. Toen zyn admiraals en generaals herhaaldelijk bleven aandringen, heeft hy tenslotte zyn toestemming tot spo radische aanvallen gegeven, doch niet dan onder nadrukkeiyke voorwaarde, dat alleen punten van militair belang zouden worden gebombardeerd. NACHTELIJKE WARMTERECORD TE LONDEN. LONDEN, 25 Juli. In den afgeloopen nacht bedroeg de laagste temperatuur te Londen 66 graden Fahrenheit, hetgeen de hoogste nachtelijke temperatuur gedurende de laatste twee jaar is. ERNSTIGE TRAMBOTSING TE BERLIJN. Negentien personen gewond. BERLIJN, 24 Juli. In de Grosze Frank furt» -r Allee had Dinsdagmiddag een ernstig tramongeluk plaats. Een tramwagen van lijn 9 kwam in botsing met een tram van lyn 68, waardoor een bijwagen omviel. Negentien personen werden gewond, van wie twee ernstig. VRIENDSCHAPSRIT TE PAARD. Van Buenos Aires naar New York. BERLIJN, 24 Juli. Niet met een aapje, doch gezeten op den rug van een wild paard heeft een Argentijn een „vriendschapsrit" van Buenos Aires naar de Vereenigde Staten ondernemen. Hij verliet zyn geboorteland in April van het vorig jaar en kwam enkele dagen geleden eindeiyk te Indianapolis aan. De afstand, dien hij had afgelegd, bedroeg niet minder dan 15.000 K.M. De Argentijn- sche „good will'Vruiter zal in Augustus te New York aankomen, waar hem een schit terende ontvangst te wachten staat. IN GESMOLTEN ALUMINIUM GEVALLEN. LAUTAWERK, 25 Juli. Een verschrik kelijk ongeluk by den arbeid heeft zich hier gisteren voorgedaan. In de electrische centrale werd een arbeider door een duizeling bevan gen, waarschijnlijk ten gevolge van het in ademen van kolendamp. De man stortte om laag en kwam terecht in een gloeiende massa gesmolten aluminium, welke in platte bun kers wordt toebereid. De ongelukkige was terstond dood. Zyn bovenlichaam bleek, voor zoover het met de gloeiende massa in aan raking was gekomen, reeds na eenige oogen- blikken geheel verkoold. EEN ASSURANTIE VAN BIJNA 300 MILLIOEN. Voor 200.000 employe's van. de General Motors. NEW YORK, 25 Juli. In de Vereenigde Staten is zoojuist een monsterverzekerings polis tot stand gekomen, waartoe ruim 200.000 geëmployeerden by de General Motors Cor poration zyn toegetreden. Het is de grootste polis, die ooit is afgeslo ten. Het verzekerde bedrag is namelyk niet minder dan 24 millioen pond sterling 2*88 millioen), waarmede overly den, ziekte en on gevallen worden gedekt. De assurantie is door de geëmployeerden onderling gesloten, doch de maatschappij be taalt een aanzienlijk deel der verschuldigde premie. TREINBOTSING IN CANADA. Drie militairen gedood en verscheidene gewond. OTTAWA, 25 Juli. Ten gevolge van een botsing tusschen een goederentrein en een anderen trein, die van de jaarlljksche manoeu vres naar hun standplaatsen terugkeerende troepen vervoerde, zijn drie Canadeesche mili tairen gedood en verscheidene gewond. Tevens werden talryke legerpaarden gedood. RELIGIEUZE VERVOLGINGSWAANZIN, Senator Heflin uit Alabama, de voornaam ste democratische tegenstander van Al Smith en voorvechter van het militant protestan tisme en van de Ku Klux Klan, heeft gezord zoo wordt aan de „Times" gemeld voor het eerste komische incident in de Ameri- kaansche verkiezingscampagne. Hij leeft in een voortdurende spanning doordien hij meent, dat de katholieken allerlei complotten tegen hem smeden, en toen hy nu te New Jersey arriveerde om er in een protestantsche byeenkomst een heftige redevoering tegen Smith te houden, waande hy zich in vijan- deiyk land. Toen hij dan ook, rustig sluimer end in zijn hotelkamer, door het wijken van twee bedde- stylen met een slag op den grond terecht kwam, waren zijn zenuwen totaal in de wal en verklaarde hij den directeur van het hotel, dat er een aanslag op zyn leven was gepleegd door de katholieken I Hij eischte, dat er bij het herstel van het bed bijzondere voorzor gen zouden worden getroffen. Volgens de bladen heeft hy, terwijl de reparatie zou geschieden, geruimen tijd in nachtgewaad zelf de deur versperd, terwijl hij bovendien vooraf de directie volledigen uitleg had laten geven omtrent de godsr dienstige gezindheid van den reparateur en de verzekering, dat deze man niet een ge heime zendbode van Rome was, die het op zijn leven voorzien had. Ten slotte kon hij weer ter ruste gaan en de volgenden dag hield hij twee vlammende speeches tegen „de katholieke kerk en haar machinaties." Tramongeluk te Aken. Woensdagmorgen, even na achten, is te Aken-Rote Er de een ernstig tramongeluk INGEZOND Wazige Oogen Succes Thuis en daarbuite op straat en in de U naar Uw uiterlij staan? Heldere oog veerkrachtige tred z gezondheid. Mensch mogen geen last he pijn, een vermoeide, puistjes en van ga die 't gevolg zijn - palen, welke voor CARTER'S KL doktersrecept zijn sa jong kunnen worde dus gemakkelijk in met bovenstaand ni roode kokertjes van Import. Fa. B. gebeurd. Een tra" twee bijwagens ger een ter plaatse ste de rails aan het e" viaduct met een loopen, uit de rails in de Rott-straat. 22 passagiers zaten, beschadigd. Alle r wagen, als in den brandweer werd o en bevrijdde de p vallen motorwagen Dertien gewonden, werden naar het zi Felle dorpsbrand Te Wartmannersr is Dinsdagmiddag te een felle brand ont" 12 schuren in de vlammen kwam het leven. Ongeluk met Men meldt uit Be In de nabijheid midden-Duitschland auto van de rijks soldaten zaten; om werden zwaar, ach stuurder van de aut Vliegtuig Woensdagmorgen Neurenberg-Fürth e ternationale luchtva beneden gestort. H beschadigd. De best wond en is korten t zyn verwondingen b vracht aan boord. PLAFOND IN TEL WELMAR BERLIJN, 25 Juli hedenvoormiddag foonstoring getroffe groote zaal in het t zich 25 telefonistes seling in en bedolf de Een telegrafist, die z bevond, werd op si telefonistes werden foonjuffrouwen bleve ongedeerd. Het telefo is geheel verbroken e~ wanneer de verbin zijn. Het plafond was v in, nadat zich heden ders op den boven hadden begeven. Het dat het plafond niet doch dat een groot stukken te breken o de gipsinassa, die d gehouden werd, zich dak boven de telefon: tengevolge wèl vrijwel allen ongedeê kreeg de telegrafist, bureau gezeten was, tende stukken op h gedood werd. Het duurde gerui er in geslaagd was, d meisjes te bevrijden. HET ZOEKEN N Een nieuwe Russiscl De Russische ijsbn tuigen aan boord heel bevindt, heeft opdra Flora op Frans Jozef-] nasporingen te doen groep-Alessandrini, di« nen zijn afgedreven. De ysbreker Krassii in de richting van waarheen een expedi met 'vliegtuig-onderde van Tsoeknofski zal De ijsbreker Malygi Archangel aangekome expeditie is vandaar n. om het hulpcomité rt EFN KRAN Doodt ze Uit Belgrado wordt

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2