PUROL Gemengd Nieuws. ONZE EILANDEN TAN WOENSDAG 18 JULI 1 928. 3 Perziken ƒ4,— tot 11,50 per 100 st. Peen 2,80 tot 6,70 per 100 bos. Rabarber jf 5,50 tot 7,60 per 100 bos. Kroten 4,80 per 100 bos. Sla 0,30 tot 1,60 per 100 krop. Spinazie ƒ10,— per 100 K.G. Postelein 2,70 tot 16,— per 100 k.g. Doppers f 4,50 tot J 15,— per 100 k.g. Peulen ƒ17,— tot 19,- per 100 k.g. Tuinboonen 4,— tot 4,50 per 100 k.g. Blauwputten 4,40 tot 5,50 per 100 k.g. Eigenheimers 2,60 tot J 4,70 per 100 k.g. Vroege Bonte 5,50 per 100 k.g. Poters 3,80 per 100 k.g. Kriel 2,— tot 2,30 per 100 k.g. Kruisbessen 16,50 tot 80,—per 100 k.g. Zwarte bessen 16,— tot 40,10 p. 100 k.g. Aardbeien 19,50 tot ƒ22,10 per 100 pond. Roode bessen 9,50 tot ƒ18,— per 100 pond. Frambozen 29,— tot 31,— per 100 pond. Druiven le soort 0,60 per pond. Druiven 2e soort 0,38 per pond. Tomaten 0,06 tot 0,17 per pond. Kersen J 0,38 per pond. Kaas (komfcjne) 0,25 tot 0,27 per pond. Kaas (20 plus) 0,34 tot f 0,35 per pond. Kaas (volvet) 0,60 tot 0,61 per pond. Boter ƒ1,— tot tot 1,10 per pond. Veiling van Maandag 16 Juli 1928. Bloemkool 3,50 tot 22,— per lOOstuks. Komkommers 6,60 tot 7,80 per 100 st. Peen 5,80 tot 6,20 per 100 bos. Kroten 3,70 tot 4,70 per 100 bos. Rhabarber 7,80 per 100 bos. Kropsla 1,60 per 100 stuks. Zomer-Andy vie 1,40 tot 1,50 p. 100 krop. Postelein 18,— per 100 k.g. Doppers 11,60 tot 18,- per 100 k.g. Peulerwten ƒ21,— per 100 k.g. Uien 8,70 per 100 k.g. Sjalotten ƒ4,— per 100 K.G. "Wagenaars 49,— tot ƒ53,— per 100 k.g. Dubb. Princessen ƒ57,— per 100 kg. Stoksnyboonen 60,— per 100 kg. Blauwputten 3,10 tot 5,10 per 100 k.g. Eigenheimers 2,60 tot ƒ5,— per 100 kg. Poters (landgewas) 1,70 tot 2,50 p. 100 k.g. Kruisbessen 26,— tot 29,— per 100 k.g. Zwartebessen ƒ21,— per 100 k.g. Tuinboonen 3 80 tot ƒ5,— per 100 k.g. Aardbeien 24,70 per 100 pond. Boode bessen ƒ0,16 tot 0,20 per pond. Frambozen 0,24 tot 0,31 per pond. Druiven (le s.) 0,57 per pond. (2e s.) 0,38 per pond. Perziken ƒ4,50 tot ƒ13,— per 100 stuks. Kaas (volvet) 0,60 tot 0,61 per pond. Tomaten 6,50 tot 11,— per 100 pond. Sport. Ditmaal is er niets te vermelden over sport van den afgeloopen Zondag. Zelfs de meest faDanieke voetbal-enthousiast zal er niet rouwig om zyn, dat hij Zoüdagzyn trappers met de heerschende hitte heeft thuis mogen laten. Daarom gooien we het over een anderen boeg en vertellen we wat over de sport bij uitnemendheid in den zomer: zwemmen. Men heeft zwemmers in allerlei soorten en maten: dikke, dunne etc. goede en slechte en voorzichtige en onvoorzichtige. En over de laatsten willen we het even hebben want: Het Haringvliet is bebakend metroode en zwarte tonnen: kogeltonnen en lichtboeien. Die zijn er ten behoeve van de scheepvaart en niet ten gerieve van de zwemmers. Dit laatste mag in Middelharnis wel eens extra onder het oog gebracht worden. Het heeft Zondag maar o zoo weinig gescheeld of er waren slachtoffers gevallen en het feit dat er een roeiboot bij de hand was heeft een waaghals het leven doen behouden. De stroomsterkte op het Haringvliet is 6 K.M. en met zoo'n zwemsnelheid zwemt alleen Johnny Weismüller de Amerikaan- sche wereldkampioen, en dan nog alleen ge durende 1 k 2 minuten. Maar niet een Flak- keescbe jongen die door de week op 'n tim mermanswerkplaats is of de voorhamer zwaait op 't aanbeeld. We kunnen dergelijke waaghalzerij zooals doör eenigen bedreven niets anders dan zeer afkeuren en diverse ouders neme hiervan mede een goede nota, willen ze niet plotse ling in rouw komen. Of alles definitief doorgaat weten we Dog niet. Maar Volharding was van plan om Zaterdagmiddag per motorboot naar Helle- voetsluis te trekken. Met deze boot zouden meegaan 1°. Korf halsters en Korfballers; 2°. Voetballers; 3°. Zwemmers, die willen polo-en. De diverse takken van sport hebben een uitbreiding ondergaan en de F. Z. O. (Flak- keesche Zwemclub) trek mogelijk a.s. Zater dag naar Hellevoet om het zevental van V.I.Z. te ontmoetten. We hopen dat we Vrijdag kunnen melden dat dit definitief is; hiermee zou een zeer amusant en gezonde sport op Flakkee geïntroduceerd worden, die buitengewoon handige zwemmers kweekt en welks beoefening heel wat gezonder is dan waaghalzerige pogingen om tonnen te ronden. SOMMELSDIJK. Begunstigd door prachtig zomerweder maakten de kinderen der O.L. school Vrijdag j.l. hun jaarlijks schoolreisje naar Rotterdam. Na verschillende beziens waardigheden bezocht te hebben, keerden allen wel voldaan weer met de tram terug, alwaar onze muziekvereeniging„Sempre Cres cendo" onder vroolijke marschen ze verder naar het schoolplein begeleidde. - Wegens overtreding der Visscherijwet is tegen een inwoner procesverbaal opge maakt, terwyl tegen meerdere personen pro cesverbaal is opgemaakt wegens het berijden met fietsen over de zijstraten der Voorstraat. - Doordat twee wagens elkander moesten passeeren in de St. Joris Doelstraat alhier, werd door een der wagens een voor het huis van A. L. staande fiets geheel vernield. DIRKSLAND. Het beloofde een warme dag te worden op den morgen van j.l. Vrijdag, toen 102 kinderen der Openbare School met hun begeleiders(sters) zich te 6£ uur naar het station begaven om een uitstapje naar Rotterdam te maken. Uit de vroolijke ge zichten der kinderen bleek, dat zij in het vooruitzicht waren iets moois te beleven. Die verwachting is niet alleen vervuld, maar zelfs overtroffen, want dat zy genoten hadden bleek wel 's avonds bij de aankomst. Doch laat ons eerst een korte schets geven van de dagverdeeling. Te negen uur arriveerden allen in gezonden toestand in de Rosestraat vanwaar men naar het Maasstation wandelde, waar de aanleg plaats is der bekende Fop Smitbooten. Het was toen al zeer warm en daarom een heer lijkheid om onder de schaduw van de tent op het dek der boot te genieten van defrissche rivierlucht en op gemak alle wonderen van verkeer op de rivier en bet werk in het havenbedrijf te kunnen gadeslaan. Zoo'n tocht is uitermate leerzaam en maakt bij kinderen een overweldigenden indruk. Aan de aanleg steiger by het Park werd weer aan wal ge stapt waar extratrams gereed stonden die hen door het mooiste gedeelte van Rotter dam voerde naar de nog schoonere speeltuin „Lommeryk" te Hillegersberg waar gelegen heid te over was om zich te vermaken. De draaimolen had zeker het middenpunt van belangstelling. Hier werd ook gezorgd dat de kindermaagjes werden gevuld met broodjes en een glas melk. Te 2 uur werd weer in de tram gestapt en ging het naar de diergaarde die op zoo'n warme dag, onder het koele lommer der boomen, een aangename verblijfplaats is. Met groote belangstelling volgde men de evolu ties van de apen en het voederen der zee leeuwen, maar ook een extra glas limonade was niet te versmaden en nadat ook hier nog een paar broodjes met kaas waren ver orbert was het tyd om bij het vertrek der tram om 6 uur tegenwoordig te wezen. Daarom waren allen weer spoedig in een extra tram die hen naar het station zou vervoeren. Voorts ging de reis naar Dirks- land zonder eenig incident voorbij en toen dan ook het station was genadert en de vrolyke tonen van „Amicitia"haar tegemoet klonken, was alle ongemak van de warmte vergeten en schaarde men zich vlug achter het muziekcorps Honderden menschen woon den den vroolijken intocht der kinderen by en toen op het schoolplein werd halt gehouden, werd nog eens echt ouder wetsch gedanst en togen daarna allen naar hun ouders, wien zij alles wel verteld zullen hebben van het geen zy gezren en genoten hadden. Een woord van dank aan de milde gevers wièr ruime bydragen het mogeiyk hebben gemaakt dat tweemaal een extra glas limo nade kon worden verstrekt, is zeker wel op zyn plaats, hoewel het voor de gevers een heerlijke gedachte moet zijn dat zy mede hebben bijgedragen tot dezen dag van vreug de voor onze Dirkslandsche kleuters. Ook van deze plaats, namens de ouders, hartelijk dank aan het onderwijzend perso neel voor het volbrengen van hun zware taak op dien warmen dag. De jongeheer L. F. Nieuwland, leerling der Openb. School alhier, legde met gunstig gevolg het toelatingsexamen af voor de Rijks kweekschool te Hellevoetsluis. Neef Jan en Neef Piet hadden verleden week kanthooi gebonden en zouden dat op hun rug naar de weg dragen. Piet zag echter een platte boot van een visscher liggen en toen ontwaakte in zijn brein het heillooze plan om het hooi in de boot te laden en het op die gemakkelyke manier naar de weg te varen. Jan vondt het een prachtidee en nadat de boot was verhaald ging men de bossen hooi in- of liever opladen. Nadat alles was geladen was het een flinke last en zou het heel wat schipperskuost kosten de zaak behouden op haar plaats te brengen. Voor onze neefs was dat echter geen reden om be vreest te zijn voor de uitslag van hun idiaal plan. Plet promoveerde zich zelf tot schipper en neef Jan zou slechts de bevelen van neef Piet uitvoeren. Na veel moeite gelukte het de boot in diep vaarwater te krijgen, want zij had biykbaar op den grond gezeten, waardoor het ook kwam dat, trots de lading hooi, de boot niet dieper lag. Nau- weiy'ks echter in diep vaarwater of de last vertoonde neiging op eigen houtje de boot te verlaten, hetgeen Piet en Jan met de wan hoop in het hart poogden te very delen. Geen vaartuig is er echter lastiger in bedwang te houden dan een platte boot en hun boven- menscheiyke pogingen om de last in even wicht te houden mochten niet baten, want spoedig lagen Jan en Piet in het water der diepe kreek en was ook het hooi hun gevolgd. Nadat Jan en Piet aan wal waren geklau terd kwamen zij tot de ontdekking dat de boottocht de omvang van een ramp had aangenomen want al het hooi moest weer opgevischt worden en opnieuw te drogen gelegd. Zij dachten niet lang na en beiden begaven zich weer te water om de bossen hooi op het droge te brengen. Natuurlijk kon het hooi toen pas twee dagen later binnen gehaald worden. Zoo eindigde op smadeiyke wijze het plan om zich het brevet van zeeman toe te kennen, hoewel Piet be weerde dat het de schuld was van Jan, om dat die veel minder bevaren was. Tegen T. H. alhier, is proces-verbaal opgemaakt wegens het rjjden zonder licht; togen C. K. wegens mishandeling; tegen M. M., M. V. en A. V.V, De landbouwer Adr. de R. die verleden week een been brak, is naar bet ziekenhuis Eudokia" vervoert om aldaar het been te doen zetten. A s. Zondagavond zal indeNed.Herv. Kerk de bediening van den Heiligen Doop plaats hebben. Doopvaders moeten zich aan melden bij den predikant. HERKINGEN. Vorige week Vrydag moest de heer v. "Weel plotseling naar een dei- ziekenhuizen te Rotterdam worden vervoerd tot het ondergaan van een operatie. De vacantie op de Bijz School zal aan vangen op 27 Juli a.s. en eindigen op 20 Augustus d.a.v. In de Consistoriekamer der Geref. Ge meente zal a.s. Donderdagavond 7 uur leden vergadering worden gehouden. De plaatselijke geneesheer Dr. Huisman zal van 17 tot en met 27 Juli a.s. afwezig zyn. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 90 kilo by de pelleryen aangebracht. De vorige week werden van hier ver zonden 100 H.L. aardappelen tegen den prijs van 5£ cent per kilo. Maandag 23 Juli a.s. des avonds 6 uur (oude tijd) zullen de brandspuiten worden geprobeerd, De timmerman G. van Koppen alhier reed Maandagmorgen met zyn fiets tegen een paal, zoodat hy kwam te vallen en een jende wonde aan het hoofd opliep. Per auto werd v. K. naar huis vervoerd, terwyl geneeskundige hulp moest worden inge roepen. GOEDEREEDE. De garnalenvisschers heb ben de afgeloopen week van 60—80 kilo garnalen per dag en schuit gevangen. De zangvereeniging G.G.K. hield een repetitie boven op den toren, wat veel be langstelling trok. Door spelen geraakte het 5-jarig zoontje van den heer Timmer onder een kar. Met verwonding aan zyn knie liep dit ongeval af Maandag werd bij afslag verkocht een woonhuis staande in de Pieterstraat van de erven Mej. M. Nagtegaal afgemijnd door J. Tanis Wz. voor 1900. OUDDORP. De eerste Sjalotten en King aardappelen zijn hier verscheept. A.s. Vrydagavond hoopt voor de Ger. Gemeente op te treden de Heer La Main, student Theol. school te Rotterdam. De garnalenvisschers' hebben de afge< loopen week van 250350 kilo garnalen per week en schuit gevangen. Ds. Van Amstel, te Putten, heeft be dankt voor beroep naar de Ned. Herv.Kerk alhier. NIEUWE TONGE. Door B. en W. is aan I. Mosselman, alhier, vergunniDg verleend tot den bouw van een werkplaats voorden heer S. van der Velde, autoreperateur alhier Door de leden der P.V. de Gevleugelde Bode, alhier, werden bij bet nationaal con cours vanuit Bordeaux op 6 en 7 Juli j.l., waaraan 549 duiven deelnamen, de volgende prijzen behaald: D. Buitenhuis 40, C. A. Holleman 42, Johs. Noteboom 51, A. van Rumpt 67 en G. Knops 93. A.s. Zaterdag zal de P.V. „de Gevleugelde Bode" alhier, een vlucht houden vanuit Lier (België). Voor de a.s. Zondag door Ds. van der Wal van Dirksland alhier te houden bedie ning van den Heiligen Doop, moeten de doopvaders zich a.s. Vrijdagavond om 7 uur aanmelden in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. OOLTGENSPLAAT. Zaterdag heeft Voor waarts I een voetbalwedstryd gewonnen van De Zwervers I te Middelharnis met 4—2. Zaterdag heeft Voorwaarts II een voet balwedstryd gespeeld tegen Xerces I van Oude Tonge op het gemeenteterrein alhier, welke eindigde in het voordeel van Xerces met 4 1. Na gehouden aanbesteding is het bou wen van een nieuwe aardappelbewaarplaats voor den heer J. M. van Reyen en anderen te Achthuizen gegund voor het metselwerk aan K. van Ree Jzn. en voor het timmerwerk aan L. M. Dorsman Lzn beiden de laagste inschryvers. Het nader onderzoek bedoeld by art. 41 der Dienstplichtwet, zal voor deze gemeente gehouden wordeD te Oude Tonge, in het vergaderlokaal, op Woensdag 18 Juli a.s., dds namiddags 1.15 uur. Zaterdag heeft de postduivenvereeniging „De Reisduif" met jonge duiven deelgenomen aan de wedvlucht van Rozendaal. De uitslag was als volgt: leL. van Dam, 2e A. Verburg, 3e G. van Nimwegen, 4e S. Kamp, 5e, 6e en 8e Gebr. Duim, 7e J. van Nimwegen en 9e C. Korteweg A.Jzn. Losgelaten 1.30 uur. Aankomst eerste duif 2.5 uur en laatste duif 2 28 uur. VEILINGSBKRICHT van Maandag 16 Juli 1928, der Coöp. Tuinbouw- en Veilings vereeniging „Oostvoorne". Postelein 0,11 per k.g. Aardappelen 2,60 tot 6,80 per 100 k.g. Poters 1,30 tot 4,10 per 100 k.g. Aardbeien 0,42 tot 0,60 per k.g. Frambozen 0,38 tot 0,87 per k.g. Roode bessen 0,20 tot 0,48 per k.g. Witte bessen 0,23 tot 0,34 per k.g. Zwarte bessen 0,29 tot 0,39 per k.g. Kruisbessen (onryp) 18 tot 29 p. 100 k.g. Blauwe druiven f 0,84 tot 0,96 per k.g. Groote boonen 4,90 tot 7,20 per 100 kg. Boonen dubb. stam 45 tot ƒ51 per 100 k.g. Stamsnyboonen 82,— tot 38,— p 100 k.g. StokSDijboonen J 35,- tot 50,— p. 100 k.g. Tomaten A 0,24 tot 0,30 per k.g. AA 0 21 tot 0,25 per k.g. B 0,19 tot 0,24 per k.g. C 0,21 tot 0,28 per k.g. CC 0,13 tot 0,22 per k.g. bonken 0,11 tot 0,17 per k.g. Komkommers (w.) 4 t. 12 p. 100 k g. Peen j 3,10 tot 6,70 per 100 bos. Kroten 3,50 per 100 bos. Bloemkool I 5,- tot 13,- per 100 st. II 2,- tot ƒ10,— per 100 at. Sjalotten 3,20 tot 5,30 per 100 bos. Doperwten 0,08 tot 0,17 per k.g. Peulen 0,07 tot 0,19 per k.g. Burgerlijke Stand. DIRKSLAND. Geboren: Hendrika Jannetje, d. v. Jan Bastiaan Knöps en Hendrika van Damme. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Jannetje, d. van Gerrit Cornells van den Berg en Josiena Cornelia van den Heuvel. Ondertrouwd: Gerrit van der Kroon, 29 j. en Jannetje Hokke, 24 j. Overleden: Geertruida,3 mnd.,d. vanNico- laas van den Houten en Pietje Groen; Katha- rina Remis, 77 j., wed. van Cornelis Beyer, eerder wed. van Cornelis van der Vliet. BRIELLE, van 6—12 Juli. Geboreni Aart, z. van A. Alberts en C. Rombeek. GehuwdJ. vanMeurs en P.M. Barendrecht. L. J. Heijndy'k en L. M. C. Bravenboer. OverledenHendrik in 't Hol, 71 jaren, wedn. van J. Wyzenbroek. TREINONGELUK IN FRANKRIJK. Een doode, vijftien gewonden. PARIJS, 13 Juli. Hedenmiddag is te Barsur-Aube de sneltrein uit Parys ontspoord. Hierbij werden vier beambten van de spoor- wegmaatschappy gewondtwee hunner ver- keeren in ernstigen toestand. Een twaalfjarig kind is ten gevolge van de bekomen ver wondingen overleden. Voorts werden er nog elf reizigers gewond, van wie vier ernstig. Brand in kruitfabriek bij Bordeaux. PARIJS, 13 Juli. - Te Bergerac bij Bor deaux is hedenmiddag in een kruitfabriek een ernstige brand uitgebroken. Reeds na enkele minuten schoten reusachtige vlammen om hoog, tengevolge van de ontploffing van vaten buskruit. Vele gebouwen in de nabyheid der fabriek werden beschadigd, terwyl sommige ontruimd moesten worden. Hedenavond duurde de brand nog voort. Het vuur sloeg ook naar de gasfabriek over, waar een begin van brand ontstond, die echter in de kiem kon worden verstikt. Ongewoon vliegongeluk in Texas. PALACIOS (Texas), 13 Juli. Een onge woon vliegtuigongeluk heeft heden hier plaats gehad. Een machine is van geringe hoogte in een drukke straat neergevallen en in brand gevlogen. Drie personen werden gedood. OOK SOKA C.S. GERED. De Nederlander Sjef van Dongen dus eveneens aan boord van de „Krassin". KINGSBAY, 13 Juli. - Gemeld wordt, dat de Italiaansche kapitein Sora, die met den Nederlandschen hondenslede-menner Sjef van Dongen en den Deen Varming erop was uitgetrokken om de Marianogroep te zoeken en omtrent welke expeditie onge rustheid heerschte, met zijn mannen be reikt is door denysbreker „Krassin", en aan boord is genomen. De Russische ysbreker zal met de ge redde mannen naar Kingsbay terugkeeren en zal dan naar de Adventbaai gaan, om steenkool in te nemen. De mogelijkheid schy'nt thans ook te be staan, dat eveneens de groep-Alessandri, die indertijd met den ballon was weggedreven, nog van het ijs zal worden gehaald. Volgens de jongste berichten zou deze groep zich ber vinden op 80 gr. 45 m. N.B.en 80gr. 31 m. O.L. Waarop deze plaatsaanduiding berust, is nog niet bekend, maar het staat vast, dat de lei der der Russische expeditie aan boord van de „Krassin", prof Samojlowitsj, generaal Nobile heeft medegedeeld, dat hij thans ook de bal- longroep wil gaan zoeken. De Russische reddingscommissie acht het niet uitgesloten dat, zooals ook Nansen ver onderstelt, Amundsen en zyn kameraden, die zich immers tot taak hadden gesteld de bal- longroep te vinden, zich by deze groep op het ys bevinden. Paniek aan het Sciieveningsche strand. Men schryft ons: Ongeveer vier uur Maandagmiddag pas seerden twee torpedojagers Schevingen en keerden voor de Pier terug in de richting Hoek vaa Holland. Een militair vliegtuig vloog er over en cirkelde herhaaldeiyk boven de duizenden badgasten, die zich met hun kinderen daar amuseerden. Aller oogen waren gevestigd op het luchtschip en de zeesche pen. Opeens klonk het: „O, kijk eens, wat doet de zee vreemdwat een hooge golven En inderdaad; er geschiedde iets zeer vreemds. Of er door het keeren der oorlogs bodems, of door andere oorzaak byzonder hooge golven werden veroorzaakt is niet mat zekerheid te zeggen, maar een hooge zee kwam plotseling opzetten en gegil en een wilde vlucht alomMaar zoosnel trachtte men zich niet in veiligheid te brengen, of de zee was nog vlugger. Stoelen spoelden om, dames lagen te water, om niet te spre ken van de weggedreven tasschen, thermo- flesschen, boeken en alles, wat zich zoo al bevindt in en by de badstoelen. In enkele seconden was de vloedgolf weer terugge trokken, maar uren zullen er mee gemoeid zijn geweest, eer de ouders van schrik zullen zyn bekomen en de kleeren, etc. weer in orde hebben, die de zee in enkele seconden doorweekte. Gelukkig geen persoonlyke on gelukken. De warmte. Tengevolge van de hitte is de 31-jarige vrouw van G. Beunk, wonende aan de Eilandstraat te Almelo, overleden. Zy had met haar man een poosje gefiets. De 57-jarige arbeider B. den Ouden, werk zaam by den bouwman W. v. d. Graaf aan de Wetering te Lekkerkerk, is tengevolge van de warmte in het land gestorven. Berlijn in de warmte. Men' meldt uit Berlijn Berlijn was Zondag zoo goed als leeg; wie eenigszins kon was de gloeiende stad ont vlucht; de stadsspoor en de tram vervoerden elk ongeveer twee millioen reizigers, de omni bussen ruim een half millioen en de tunnel- spoor 360.000 reizigers Te Grünau by Beriyn kwamen 85 000 personen hun vrijen doorbrengen. Te Nikolassee, waar zy die zich naar Wannsee begeven, uit den trein stappen, werden 79,000 reizigers geteld. In het geheel werd Zondag te Berlijn 700 000 kub. meter water verbruikt. GRIEZELIGE VONDST. Een ca. 60 jarige vrouw op haar kamer dood aangetroffen. Zondagavond werd te Amsterdam de politie van het bureau Westerstraat gewaarschuwd, dat vanuit een kamer in perceel Tuinstraat 14 een ondragelyke lucht tot de aangren zende woonkamers doordrong. Het was be kend, dat deze kamer door een naar schat ting zestigjarige vrouw bewoond werd en dat deze vrouw sedert eenige dagen nergens meer was opgemerkt. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in. Zij brak de deur open en vond daar toen het in vergevorderden staat van ontbinding verkeerende lijk van de oude bewoondster op den grond liggen. Volgens de buren moet het lijk daar reeds zeven acht dagen gelegen hebben. Of hier een misdryf is geschied zal het politioneele onderzoek nader aan het licht brengen. Van de vrouw was bekend, dat zy aan den drank verslaafd was. Het lijk is ter sectie naar het Wilbelmina- gasthuis vervoerd. DE WARMTE. Men meldt uit Brussel: Maandag was het het heele land door bijna even warm als Zondag, toen in de Kempen de thermometer op vele plaatsen 40 graden aanwees. Te Brussel was het dank zy den lichten wind, iets koeler; Maandag toch nog ongeveer 35 graden. In sommige streken hebben lokale onweders gewoed. Te Hornu in Henegouwen zijn twee broeders door den bliksem getroffende eene bleef op slag dood, de andere liep levensgevaarlijke brandwon den op. Ook zyn door de warmte talrijke zonnesteken geconstateerd, waarvan ver scheidene met doodelljken afloop. De hitte is Maandag na den middag in geheel Engeland verminderd en in sommige streken vond men afwijkingen met de tem peratuur van Zondagmiddag van meer dan 10 graden. Te Londen was het 75 graden in de schaduw tegen 82 op Zondag en tegen 5 uur zakte het kwik nog verder tot 72. Een terugkeer der tropische temperatuur wordt althans in de eerste drie etmalen niet ver wacht. HITTE-RECORD TE LONDEN. LONDEN, 16 Juli. - De hittegolf heeft gisteren met 88 graden in de schaduw haar hoogtepunt bereikt, hetgeen de hoogste tem peratuur is, die sinds 1923 te Londen werd geregistreerd. Ten gevolge van de hitte zyn te Londen twee menschen bezweken, terwijl Zaterdag en Zondag by het baden zeven personen verdronken zyn. De hitte in Duitschland. DRESDEN,#16 Juli. Uit Bodenbach wordt gemeld: Tengevolge van de voortdurende droogte is het water van de Elbe de laatste dagen zoover gedaald, dat, wanneer niet spoedig regen valt, binnen enkele dagende scheepvaart op de Elbe zal moeten worden gestaakt. Onweer in het Zwarte Woud. FREIBURG, 16 Juli. Zondagavond hebben in het Zuidelijk gedeelte van het Zwarte Woud en het Hegau-gebied hevige onweders gewoed, die vergezeld gingen van op een orkaan gelijkende stormen. Er werd veel schade aangericht. Onweer. Door het Inslaan van den bliksem is Maan dagochtend de boerderij van den heer J.de Jong te Leenders, by Meppel, geheel afge brand. De geheele hooioogst ging verloren eveneens de inboedel. Maandagnacht is de groote boerdery van den heer Wiersema te Groeve, onder Zee- ryp (Gron.) ten gevolge van het inslaan van den bliksem afgebrand. INGEZONDEN MEDEDEELING. Doos 30*60,Tube 80ct.BijApoth.en Drogisten. TREINBOTSING TE MUNCHEN. Tien dooden, twaalf gewonden. MüNCHEN, 16 Juli. Gisteravond tus- schen negen en tien uur, juist toen duizenden personen die uitstapjes hadden gemaakt, naar de stad terugkeerden, is in de nabijheid van het hoofdstation, even voorbij de Hacker-brug een voor Neurenberg bestemde trein op een voortrein ingereden. De laatste twee wagons van den voortrein schoven in elkaar en vlogen daarop in brand. Naar hedenochtend werd medegedeeld, hebben by de ramp negen personen, t.w. zes vrouwen en driemannen, bet leven verloren. Dertien personen, nameiyk acht mannen en vyf vrouwen, moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht; één hunner is op weg daarheen bezwekeD, zoodat het totale aantal der om het leven gekomenen op het oogenbik tien bedraagt. Een groot aantal reizigers liep lichte verwondingen op. Tevens zijn eenige brandweerlieden en leden van den geneeskun digen dienst by het reddingswerk licht ge kwetst. De plaats van de ramp bood een ontzet- tenden aanblik en reeds van verre viel de gloed der in brand staande wagons waar te nemen. Tot middernacht kon nog volstrekt niet worden vastgesteld, hoeveel slachtoffers de ramp had geëischt, daar het ten eenenmale onmogeiyk was bij de in elkaar geschoven en in lichte laaie staande wagons te komen. Om kwart over elf was ook de locomotief klaarblykeiyk defect geworden; de brand weer en reddingbrigades zagen zich genood zaakt terug te trekken, aangezien men vrees de, dat de ketel van de locomotief zou ont ploffen. Men slaagde er evenwel in, dit te voorkomen door de machine onmiddellijk onder water te zetten. Uit het officieele bericht omtrent de oor zaak van de ramp blijkt, dat de voortrein .841 tot staan kwam, doordat aan de nood rem werd getrokken. Terwyl de machinist en de hoofdconducteur langs de lijn liepen, ten einde de reden hiervan vast te stellen, reed de personentrein op den voortrein in. Yoor zoover bekend, bevinden zich onder de slachtoffers geen vreemdelingen. MISDAAD ÏN EEN CAFÉ. De vrouw gedood en de man zwaargewond. SITTARD, 15 Juli. Zaterdagavond 7 uur vervoegde zich in het café van den heer Salden, Limbrichterweg alhier, de woon wagenbewoner Dieteren; bij eischte water. De echtgenoote van Salden weigerde dit, zeggende, dat hy dit maar aan de gemeente moest vragen. Hierop ontstak D., die onder invloed van sterke drank verkeerde, in drift. Hy stak mej. Salden met een mes in den hals, zoodat de rechter halsslagader werd doorgesneden. Haar man, op het tumult afkomende, werd eveneens door D. met het mes op vier plaatsen levensgevaarlyk aan het hoofd gewond. Door verbloeding overleed mej. Salden spoedig. Haar lijk is naar het lykenhuisje overgebracht. Voor het leven van den heer Salden wordt gevreesd. De dader D., die zeer ongunstig bekend staat, en al eerder voor een soortgelijk feit vyf jaren in de gevangenis zou hebben door gebracht, heeft zich, na den moord, nog aan vernieling schuldig gemaakt. Hij sloeg de ruiten in en is daarna verdwenen. Gister avond laat was hij nog niet gevat. Het parket van Maastricht was nog Zater dagavond ter plaatse. Voor het huis van den heer Salden, na de uitbreiding van het station Sittard gelegen aan een doodloopenden weg, stonden al nagenoeg een jaar verschillende wagens uit het opgeheven woonwagenpark langs den rijksweg. Van gemeentewege was aldaar geen water beschikbaar gesteld, zoo dat de burgerij van de woonwagenmenscben veel last ondervond. Tot voor enkele weken was de militaire politie aldaar in barakken gelegerd, doch deze is sindsdien in een huis in het villapark ondergebracht. De woon wagenbewoners hadden dus vrLj spel. Mogeiyk dat thans ook in Sittard de put weer eens gedempt wordt, als het kalf ver dronken is. Nader wordt gemeld dat de dader zich gisteravond by de politie heeft aangemeld. Verdronken. Te Loppersum (Gr.) is Zondagmiddag de 16-jarige Jacob T. by het baden verdronken. Het lijk van den Vrijdag bij het baden te Maastricht verdronken 18-jarigen A. Werscbé is Zondag By het baden in den Ouden Rijn onder Lobith zijn gistermiddag twee jongens, B. en E. Roos, verdronken. De slachtoffers waren neven van 'elkaar en zoons van steen- fabriekarbeiders. By het baden in de Waal bij Nijmegen is verdronken de 22-jarige B.L., een soldaat van het Indisch leger, afkomstig .uit Bloe- mendaal. Te Winterswyk is de 40-jarige land bouwer Te P. by het baden in een leemkolk verdronken.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 3