Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen „Hotel-Restaurant SIMONS" LOOEEREN PIET SIMONS zorgt voor U BINNENLAND Geeft U op als Abonné. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 7 JULI 1928. 3 oogst at er atuur ';nneü /nnen rwar- r ook hting ed en ilms taan- dag, be- elijke inge- |t ver aden, kwet- ïbaret- die et. ingen Jet een rden. jtot de n kan woor- ijk of of 3 eel is. omen voor geven wel agen. orpen ingen tram an. geeft p een n ge- en neer, 3.-, ogere hoog orden iet te is. De amg- omen dat in de voorstellingen kan worden toegestaan, zal afhangen van het inkomende geld. Zonder ventilator bederft rooken de beelden en om goede beelden is het toch te doen. Is er voldoende geld om ook een ventilatie-imich- ting aan te schaffen, dan zou rcoken mogeiyk zijn. Programma's kunnen nu nog niet worden gegeven, wel zullen die later vooraf worden bekend gemaakt. Er zal voor gezorgd wor den, dat de programmas geschikt en aan trekkelijk zijn voor personen van elke ge zindte en dat zy niemand kunnen kwetsen of hinderen. Ik hoop dan ook, dat op dezen grondslag personen van alle gezindten tot de vereeniging zullen toetreden, die, mits goed gesteld, ons leven op Plakkee kan ver aangenamen en verrijken. Om te besluiten zal ik eenige films op? noemen, die in aanmerking kunnen komen als hoofdnummers: Shackleton's zuidpooltocht, Metropolis, de Nibelungen, Michael Strogoff de koerier van den Czaar, de Soion, de Wonderen van het Heelal, Milka de Eskimo. Vrienden van mij in den Haag hebben al deze films gezien. Zij zeggen dat bijvoorbeeld Michael Strogoff een prachtfilm is, spannend en met schitterende natuurtafereelen uit Siberië, dat de Nibelungen het mooiste is, wat gemaakt is, dat Metropolis (de groote stad uit de maatschappij der toekomst, waarin geen plaats meer is voor den mensch als persoonlijkheid) hier en daar benauwend is, maar pakkend en boeiend. Deze film heeft zes millioen gekost, als gij die voor een halven gulden kunt zien te Middelharnis, kunt gij U toch niet beklagen geen waar voor uw geld te krygen. Stellen voldoende leden belang in Ben Hur en de vervolging der eerste Christenen, zoo kan ook deze film verschijnen. En wat de grappige films betreft, zy willen toch zeker allen Charley Chaplin zien, den grooten kunstenaar van het komische. Ja, wij willen allen ook wel eens lachen. De drie groote filmmaatschappijen in ons land zijn bereid films te levereD, hun ant woord op myn brief getuigen van welwillende gezindheid tot medewerking. Wij kunnen dus films krijgen te kust en te keur en van de allerbeste. Het woord is nu aan de inwoners Er wordt met nadruk op gewezen, dat men- schen van eiken stand in deze vereeniging welkom zijn Middelharnis, Zandpad B 281, 5 Juli 1928. K. BLOKHUIS. Art. 20 der Bioskoopwet. Instellingen of vereenigiDgen, welke blij kens hare statuten zich ten doel stellen het veerkomen of bestrijden van de zedelijke en maatschappelijke gevaren aan bioskoopvoor- stellingen verbonden, kunnen door onzen met de uitvoering dezer wet belasten Minis ter als zoodanig worden erkend. mede- oeten 9 een oeten ings- estel, llicht r dus elden. „dat d nog en als Ik wil maar an te ld ook daar- niet oorbe elden, leden INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISCHHIARKT12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. (Adv.) osten rlater heele et het ier de e aan- oorbij n, dat r ooit films mers, s doen reeni- n en maar kkee. oedig zij lid plicht e zaak geeft, ep en 3den orden egaDg gt gij ernen n, dat terug stand at het n voor opge en bij Société des Galeries. In 1876 werd door de Heeren de Sonna- ville en von Eisenne opgericht de Naam- looze Yennootschap Société des Galeries en werd overgegaan tot den bouw van een groot gebouw, circa 80 meter lang en onge veer 25 meter breed, op een van de mooiste punten van Scheveningen, n.l. het Gevers Deynootplein, waarvan de geheele linkerzyde door dit gebouw wordt in beslag genomen. Een gebouw grootsch van opzet en op de meest solide wijze uitgevoerd. De eerste en tweede étage werden ingericht voor Hotel (het bekende Hotel des Galeries), de bene denverdieping bestaat uit Café's (o.a. het oeroude overal bekende „Ancienne Maison Berenbak"), vele mooie winkels met eigen woningen en een schitterend ingerichte kap perssalon. Het inwendige is vanaf het begin royaal opgevat. Meubelen zooals wy die niet meer kennen, van de fraaiste en duurste houtsoorten vervaardigd, onverslyt- en on verwoestbaar. Een schitterende ruimtever- deeling, waardoor in het bloeitijdperk van Scheveningen, toen Russische en Duitsche Vorsten den zomer daar doorbrachten, des Galeries behoorde tot één der voornaamste logeergelegenheden. Naast de oerdegeiyke oudheid ook het moderne comfort. Van jaar tot jaar wordt het Hotel steeds meer in aanpassing gebracht aan de tegenwoordige behoeften. Een gebouw dat haar taak steeds waardig volbracht heeft en zal blijven vol brengen. INGEZONDEN MEDEDEELING. GEZIN OM HET LEVEN GEKOMEN. Woning van den bedrijfsleider in puin. WEERT, 4 Juli. Hedennacht heeft hier een droevig ongeval plaats gehad, dat een jong huishouden, bestaande uit vader, moe der en een kind, het leven heeft gekost. Tydens een zwaar onweer, dat hedennacht woedde, kon een muur van den graanzolder der N.V. Stoommeelfabriek v/h. Gebr. v. d. Vonne, waarschynlyk door het hevige ge dreun, niet langer weerstand bieden. Met een hevigen slag sloeg deze neer en kwam terecht op het enkele meters lagere, uit drie ver diepingen bestaande huis, dat beneden als kantoor van genoemde firma is ingericht en boven als woning van den bedrijfsleider dienst doet. De tarwe, die op de zolders der fabriek opgeslagen lag, viel met groote kracht op het huis neer, waardoor het dak en de zolders met donderend geraas instortten. Onmiddel lijk was een tiental fabrieksarbeiders van de nachtploeg ter plaatse, alsook enkele om wonenden. die door het lawaai waren gewekt, doch het bleek reeds te laat. In de woning bevonden zich de 34-jarige Heinz Jellemayer, zijn ongeveer 28-jarige eehtgenoote en hun eenig kind van ongeveer zes maanden. Alle drie waren onder het puin en de tarwe bedolven. De directeuren, de heeren v d. Veune en E Russel, waren even eens onmiddellijk ter plaatse. Men begon daarop met het reddingswerk een aanvang te maken. Na ongeveer een kwartier hard werken haalde men de lijken van denman en de vrouw tusscben puin en tarwe van daan Uit de ligging van den heer Jellemayer was af te leiden, dat deze nog gepoogd heeft het bed te verlaten. Dr Peeters constateerde den dood door verstikking Het ruimings- werk geschiedde onder leiding van den ge meente-inspecteur van politie,den heerHorck. Een klok, die men onder het puin vandaan haalde, wees 2.23 uur aan, zoodat om dien tijd het oDgeval gebeurd moet zijn. Heden morgen om negen uur werd het lijk van het kind gevonden Het bedrijf, dat by hetrui- mingswerk was stopgezet, gaat thans ge woon weer door. D« lijken zijn door de politie in beslag ge nomen, in afwach'ing van de komst van het parket uit Roermond, dat hedenmiddag ver wacht wordt. Jellemayer was pas van Maart jl. af bij deze firma werkzaam, terwfil zijn vrouw en kind 1 Mei naar Weert waren gekomen Het inwendige van het gebouw is totaal vernield, terwijl de kantoorlokalen met inventaris, boeken en bescheiden geheel onder puin en tarwe bedolven zijn. Het is een gelukkige omstandigheid, dat het ongeval niet over dag heeft plaats gevonden, daar dan onge veer tien bedienden op kantoor werkzaam zy'n. Jellemayer, die een Beier van geboorte is, was laatstelijk te Keulen werkzaam, waar zy'n vrouw geboren is. TWEE EN EEN HALVE TON SCHADE. Voor hoeveel de veenbranden in Drente verwoestten. EMMEN, 3 Juli. Bij de veenbranden in Mei is, naar het ingestelde onderzoek heeft uitgewezen, ruim 2000 dag wei kfabrieksturf en 4000 stobbe baggerturf verbrand tot een gezamenlijke waarde van 220.000. De waarde der verbrande gebouwen, enz. be.- loopt 50.000. Het totaal-bedrag ad ƒ250.000. is zoo goed als geheel door verzekering ge- dekt. DE STRADIVARIUS. Aloys ging voor de derde maal naar den kapelmeester van de opera, om zich aan een proef te onderwerpen. Hij had een ouden rok aan, terwijl hij in zyn linkerhand een nieuwe vioolkist droeg. Hfi zag er met zijn zwarte kunstenaarslokken, zijn scherp ge punte snor en zijn olijfkleurig gelaat net uit, als een tooneelspeler in de rol van een zigeu ner-hoofdmanook zyn oogopslag verried het vuur van den kunstenaar in spé. Aloys was de zoon van eerzame burger ouders; hy' was musicus geworden, omdat een familielid van hem het in de muziek nog al ver gebracht had, namelijk tot kapel meester van het militaire corps. Slechts een wensch had Aloys, en dat was geplaatst te worden bij het orkest van de opera. Toen hij twee jaar geleden voor het eerst voor den kapelmeester had gespeeld, ontving hy van dezen geen antwoord, maar werd hem de vraag gedaan, of hij geen betere viool kon aanschaffen. Kras je altijd nog zoo? was het eerste woord na de proef en met de vraag: Je bent nog ongetrouwd? kon hy vertrekken. Toen de kapsl meester hem voor den twee den keer ontving, werd hy op de oude ma nier ontvangen; dat Aloys nog altydkraste werd met leedwezen bemerkt, met plezier echter, dat hy nog altyd ongetrouwd was. Heden scheen de proef denzelfden weg op te gaan. Terwy'l Aloys iets van Mendels sohn met goeden aanleg voorkraste, keek de kapelmeester zenuwachtig het raam uit, liet zich daarna iets uit een opera voorspe len en trok toen een allertreurigst gezicht. Midden in een aria, liet hij den candidaat plotseling afbreken en zei, wat Aloys den geheelen morgen reeds verwacht had: Waar om kras je toch zoo? Kun je dan niet een betere viool koopen? ALoys stamelde, dat hij voor twee jaar zyn school viool tegen een van zestig mark geruild had, in het afgeloopen jaar had hy wat opgespaard en was bereid er nu een van honderd mark te koopen, als hem dat de verzekering maar gaf, dat hij in het opera orkest kon komen. Oogenschijnlijk luisterde de kapelmeester niet en bekeek in den spie- gei zijn goede onderhouden tanden, waarna hij plotseling zei: Je bent toch ondertrouwd? Je moet je een flinke viool koopen, in ons orkest wordt op goede instrumenten streng gelet. Aloys boog en dacht dat hij nu wel weer kon vertrekken. Het was echter op gevallen, dat die vragen toch wel iets anders inhielden. Aloys wilde wel trouwen, doch met het vooruitzicht dat hij van de huwe lijksgift zyner vrouw een viool kon koopen. Maar zou een meisje dat 1000 mark rijk was hem willen trouwen. De kapelmeester scheen nog iets op het hart te hebben, hij keek weer in den spiegel en vervolgde: Daar heb je bijvoorbeeld de dochter van mijn voorganger, van mijn over leden zwager Hesky. Vermogen heeft ze niet, maar ze heeft van haar vader een echte Stradivarius geërfd, en dat beteekent al heel wat. Dat ding alleen is een niet te versma den huwelijksgift. Zij is onder collega's minstens vijf duizend mark waard en onder zwagers nog meer. De kapelmeester lachte hartelijk en gaf toen het adres van zijn nicht. Ga er eens heen en bekijk dat oude ding eens, ik meen natuurlijk de viool Doe ter wijl mijn groeten en zeg dat je de Stradi varius eens wilt probeeren. Het was een warme dag, en reeds op weg naar den kapelmeester bad Aloys menig zweetdruppeltje gelaten. Toen hy evenwel tegen drie uur door de gloeiende straten liep, om het meisje met de viool op te zoe ken, bemerkte bij niets van de warmte. Wel werd hij nu en dan benauwd, als hij eraan dacht een vrouw te krijgen en lid te worden van het opera-orkest, maar de vrees afge wezen te worden, maakte hem weer koud. Juffrouw Hesky woonde met haar dochter in een nieuw gedeelte van de stad, drie trappen hoog en leefde zoo goed en kwaad als het ging van het haar nagelaten geld. Zij was een aardige, goede vrouw, die sedert het overlijden van haar man slechts een ideaal had; baar dochter uit te huwelijken en doodleuk het geld alleen te verteren. Sedert tien jaar hoopte zij, dat door den invloed van haar zwager en de aantrekke lijkheid van de Stradivarius haar dochter Elze wei een man zou krygen Haar moe- deriyke oogen zagen evenwel niet, dat haar dochter reeds negen en twintig jaar was, en nog minder merkte zij het, dat deze niet in schoonheid won. Dat de schoonzoon van juffrouw Hesky een musicus moest zijn sprak natuurlijk vanzelf, maar of haar doch ter nu ziilke aantrekkelijkheden bezat, die een musicus konden doen verliefd worden, daar dacht ze niet aan. Aloys was wel de vijftigste candidaat, die kwam om de viool te probeeren en de groeten te brengen van haar zwager. De weduwe sloeg den jongeling met een treurigen blik gade. Elze zat voor het venster en werkte zenuwachtig aan een handwerkje, De oude dame haalde uit een kast uit de slaapkamer een oude vioolkist te voorschijn, opende deze met zorg en nam er de viool uit. Dat is onze Stradivarius; ze is van mijn dochter. Elze, sta dan toch eens opDat is mijn dochter Elze, meneer! Héhé, u mag hem wel zien, maar niet aanraken. Aloys had dezen uitroep zelf uitgelokt, want onwillekeurig greep hy naar den strijk stok. Elze knikte hem vriendelijk toe, met een lachje alsof ze zeggen wilde: „Neem ons beiden 1" Aloys boog en bleef staan. Dat was een beslissend oogenblik voor hem. De vorige candidaten, hadden dan nog een blik op Elze en de viool geworpen en waren weggegaan, maar Aloys bleef staan, in de hoop dat men hem een stoel aan zou bieden. Werkelijk gaf de oude dame hem een stoel en vroeg zyn naam. Elze werd vuurrood, over den snellen loop van zaken en verdween met de viool naar een zijkamer. Daar wilde zij zich nog vlug even wat opknappen. Intusschen was het een druk gesprek tus- schen „hem" en haar moeder. Zij ziet er onooglijk uit, zei Aloys. Juffrouw Hesky schrikte, maar herstelde zich dadelijk en vervolgde: Maar ze is echt, meneer! Men sprak nu van buwelyken, van de kosten van een huishouding van het lid wor den van het opera-orkest, van goede en kwade schoonmoeders. Elze kwam weer in de kamer, men praatte verder, tot het avond was. Daarna ging Aloys met de dames naar een café en had den moed voor ieder een glas bier te betalen. Al zyn vrijen tijd bracht hij nadien by Elze door en de band werd steeds nauwer aangehaald, doch tot een beslissing kwam het niet. Toen nam juffrouw Hesky de zaak zelf in handen. Zij ging naar haar zwager en vertelde hem alles. Na de vacantie zou Aloys zich weer aan de proef onderwerpen. Aloys moest nu.eindeiyk spreken. Om lang met elkaar te gaan, alvorens te trouwen, daar was Elze niet jong genoeg meer voor. Dus trouwen of alles uit. Elze zei niets, maar stond van haar plaats op, haar handen en lippen bewogen zich zenuwachtig. Aloys wierp een langen blik naar de viool en een tweeden naar Elze. Plotseling lag het meisje aan zyn borst, hij sloot haar in zijn armen en was innig geluk kig. Het was maar goed dat Aloys nog een engagement gekregen had te Krempos. Yoor zy trouwden konden de vrouwen dan een woning huren, terwijl de bruiloft bepaald werd op den dag van Aloys terugkomst. De weken van scheiding vlogen om. Elze schreef hem dagelijks een brief, terwijl Aloys vol stond met een briefkaart, omdat dit goed- kooper was. Op iedere kaart vroeg hij naar de Stradivarius. Eindelijk was de gewenschte dag. De bruiloft was zeer eenvoudig. Op het stadhuis en in de kerk was slechts een familie lid van den bruidegom en de oude oom, de kapelmeester. Den volgenden morgen zaten Elze en Aloys reeds vroeg aan het ontbyt. Het was Aloys onmogelijk langer te zwijgen, sinds gister avond zweefde hem de vraag op de lippen en eindelyk stamelde hy: Waar heb je de viool gelaten, Elze? Die heb ik aan oom verkocht, het was immers mijn bruidschat! Verkocht? riep Aloys verschrikt.Aanzijn olijfkleurig gelaat was gelukkig niet te zien, dat hy bijna in onmacht zonk. Nu herken ik den kunstenaar weer man netje, je eerste vraag geldt weer die Stradi varius. Maar kyk eens rond, wat ik er voor gekocht heb. Aloys kon geen antwoord geven en dacht er met weemoed aan, dat hij straks met zyn oude viool opnieuw de vuurproef zou hebben te doorstaan en hij vreesde het ergste. Met een strak en treurig gezicht stond hy na den middag voor de kapelmeester en speelde weer een stuk van Mendelssohn. Aloys dacht uit de wolken te vallen, toen de kapelmeester plotseling afbrak en hem toevoegde: Enfin, bet is goed. Je bent aangenomen. By gelegen heid kun je wel een ander instrument aan schaffen. Aloys en Elze leven gelukkig Aloys is lid van het opera-orkest en heeft geen wenschen meer, en wat hem het toppunt van geluk bracht, was de echte Stradivarius, die hy erfde, toen Elze's oom overleed. Gemengd >ieuws. VULCANISCHE ERUPTIE OP DE PHIL1PP1JNEN. Stadje en eenige dorpen verwoest. MANILLA, 2 Juli. Het stadje Libog in de provincie Albay, een plaats met 7000 inwo ners, is vrijwel geheel vernield door de lava uit den vulkaan Mayon. Voorts zijn eenige dorpen verwoest. Duizenden hebben de vlucht genomen uit de dorpjes aan den voet van den berg. De kerken zijn gevuld met biddende menigten. GROOTSCHE PLANNEN VAN WILKINS. Per vliegtuig van 't Zuidpool naar liet Noordpool-gebied. NEW YORK, 2 Juli. Kapitein Wilkins en Eielson, de helden van de Noordpool- vlucht, werden heden door den burgemees ter van New York ontvangen. Wilkens be vestigde voornemens te zijn, een vliegtocht naar de Zuidpool te maken. Wanneer hy in het Zuidpoolgebied een geschikte plaats Voor de oprichting van een meteorologisch station heeft gevonden, is hij voornemens langs de kust van Zuid- en Noord-Amerika naar Alas ka en vandaar via Siberië naar Japan te vliegen. Na een rondvlucht door Azië zal Wilkins naar Australië terugkeeren. Treurig ongeluk in een dierentuin. In den dierentuin te Rome is, naar de correspondent van de Daily Telegraph meldt, Maandag een treurig ongeluk gebeurd. De Afrikaansche olifant Toto heeft zyn oppas ser gedood. Het dier, dat zich sinds 1911 in den tuin bevindt, heeft reeds eerder van kwaadaardige neigingen blijk gegeven. In 1920 heeft hij een dierenarts, die een opera tie aan zyn achterpoot verrichtte, dood j trapt. Toen de oppasser Maandag het y'zeren hek van het nachtverbiyf van Toto had geopend, weigerde het dier naar buiten te komen. De oppasser ging daarop het nachtverblijf binnen om den olifant naar buiten te drij ven. Deze heeft hem toen plotseling met zijn slurf beetgepakt en met kracht tegen de tra lies gesmeten. Daarna pakte hij hem opnieuw op en gooide hem zoo nog eenige malen weg. Andere oppassers snelden hun collega te hulp, die zwaar gewond was en spoedig daarop stierf. EEN BRITSGHE KRUISER GESTRAND EN VERLATEN. Een telegram uit Halifax, in Nieuw-Schot- land, meldt dat de Britsche kruiser Dauntless, een oorlogsbodem van 4650 ton, in mist aan den ingang van de haven aan den grond is geloopen. Vier uur later is het schip verlaten. Het grootste gedeelte der bemanning, van wie niemand letsel heeft gekregen, is met reddingbooten aan boord van Canadeesche kruisers gebracht. Een nader bericht behelst: Men vreest dat de Dauntless als verloren te beschouwen is. Vierhonderd vijfentwintig officieren en man schappen hebben het schip verlaten, maar vjjftig man met den commandant waren van plan heel den nacht aan boord te biyven. Korten tyd na het ongeluk drong het water in de benedenste waterdichte afdee- lingen, ten bewijze dat de bodem van het schip op verscheidene plaatsen doorboord was. Volgens deskundigen, zal het schip spoedig in tweeën breken. De reddingbooten blijven bij de hand om den mannen dien nog aan boord zijn, hulp te brengen. De pantserdekkruiser Dauntless is een schip dat in het begin van 1918 van stapel geloopen is. Hij heeft een snelheid van 29 myl en is gewapend met 6 kanonnen van 15.2 cM., 3 van 10.2 c.M., 4 van 4.7 c.M. en 2 van 3 7 c.M. Zy'n afmetingen zy'n: leng:e 144 M., breedte 14.4 M., diepgang 5 M. De bemanning bestond uit 475 koppen. DETECTIVES HANDELDEN IN NARCOTICA. Nieuwste schandaal by New Yorks politie. Voor een schandaal is men in Amerika niet gauw vervaard. De jongste onthullingen omtrent den smokkelhandel by de New York- sche politie zijn echter krasser dan men ze in langen ty'd had beleefd. Hoofdcommissaris Warren gelastte Zater dag j.l. een onderzoek in de particuliere kasten en laden, welke de leden van de „brigade tegen de bedwelmende middelen" er op na mogen houden in 't hoofdbureau. Wat vond men? Een groote hoeveelheid bedwelmende middelen benevens denoodige spuitjes. En het resultaat was verder, dat vier detectieves 1ste klasse tot gewone politie agenten werden gedegradeerd. Het onderzoek geschiedde nadat Warren een anonymen brief had ontvangen, waarin hem werd medegedeeld, dat de leden dei- brigade de door hen in beslag genomen nar cotica tegen fiksche prijzen verhandelden. ZONDERLINGE PRACTIJRBN VAN „DE KOUDE HAND". Schrik van Windhoeks vrouwen. Windhoek, de hoofdstad van Zuid-West- Afrika, verkeert in duizend vreezen. Waar wy hier in het Noordelijk halfrond onze vlechtafsnijders, kuitenprikkers en inktwer pers hebben, daar herbergt dit stadje onder zijn inwoners een individu, dat er zijn ge noegen in schynt te scheppen, 's nachts in de kamers van vrouwen en meisjes te sluipen en deze met een tevoren yskoud gemaakte hand aan te raken, met het gevolg natuuriyk, dat zij dooi de kille aanraking wakker schrik ken-. Reeds vier jaar lang bedrijft dit heer schap, thans alom „De Koude Hand" ge noemd, zyn zonderlinge praktyken, zonder dat men den dader heeft kunnen machtig worden. Den laatsten tyd is hij met hernieuwden y'ver opgetreden en tallooze vrouwen vielen reeds als slachtoffer van deze voor de zenuwen minder aangename gewaarwording. Men heeft nu een soort burgerwacht opgericht, ten einde „De Koude Hand" op heeterdaad te kunnen betrappen en dan vrouwen haar nachtrust te hergeven. TEGEN DEN HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN. Activiteit van de politie te Cherbourg. De Fransche politie heeft Zaterdag te Cher bourg twee meisjes, een van 18 en een van 23, aangehouden, die aan boord van een boot naar Buenos Aires wilden gaan. Men hoopt van deze meisjes waardevolle inlichtingen te ont vangen over het doen en laten van een bende handelaars in blanke slavinnen, die tusschen Frankrijk en Zuid-Amerika opereeren. Beide meisjes hebben de politie medege deeld, dat zy er toe gebracht waren uit Frankrijk te vertrekken, door een belofte van werk en van vrijen overtocht naar Ar gentinië. De passage was betaald door een intermediair, die thans door de recherche wordt opgespoord. De week te voren had men drie meisjes onder soortgelijke omstan digheden belet, Frankrijk te verlaten. OCEAANVLÜCHT ROME-BUENOS-AIRES. Sedert gisteravond onderweg. ROME, 4 Juli. Gisteravond te 7.50 uur zijn de Italiaansche vliegers kapitein Arturo Ferrarin en majoor Carlo del Prete van het Monte Celio-vliegveld bij Rome in hun een dekker „Savoia" opgestegen voor een vlucht naar Brazilië en Argentinië. Zij zyn de houders van het wereldduurre- cord, dat zy op 2 Juni behaalden door 58 uur en 43 minuten in de lucht te blijven. De afstand van Rome naar Brazilië in rechte iyn is ongeveer 75000 K.M. Ferrarin en Del Prete hopen Buenos Aires te bereiken. Het toestel heeft radio aan boord, De vliegers beoogen over Algiers, Gibraltar en langs de Afrikaansche kust tot kaap Jubi te vliegen en vandaar naar Pernambuco en de Kaap Verdische eilanden. Indien de benzinevoor raad voldoende is, willen zij doorvliegen via Rio de Janeiro naar Buenos Aires. De vlie gers hopen den door de Kamer van Koop handel te Rio de Janeiro uitgeloofden prys van vyfhonderd duizend lire voor de eerste nonstopvlucht van Europa naar Brazilië te winnen. TREES VOOR VOEDSELNOOD IN RUSLAND. Groote hoeveelheden graan opgekocht. LONDEN, 4 Juli. Volgens de „Times" heeft de Sovjet-regeering in de laatste dagen naar schatting tusschen de 150.000 en 200.000 ton graan gekocht, een waarde van ongeveer 2 500.000 pond sterling vertegenwoordigend hetgeen wyzen zou op de vrees voor een ern- stigen voedselnood in Rusland. Ladingen graan, die met verschillende bestemmingen van Noord- en Zuid-Amerika waren vertrok ken, werden opgekocht en zullen thans naar Rusland gaan. Ook in verschillende havens van Engeland en het Continent,o.a Nederland, zijn voorraden gekocht. GROOTE DROOGTE IN MEXICO. De oogst byna geheel verwoest. MEXICO, 4 Juli. Volgens een onderzoek van de „Excelsior" heerscht in verschillende deelen van Mexico een hevige droogte, waar door het vee sterft, de oogst verschroeit en de boeren aanzienlyke verliezen ïyden. De toe stand is het ergst in de centrale staten, die men als de graanschuren van Mecico be schouwt en waar de graanoogst by na geheel verwoest is. De hulpverleening in het Poolgebied. Baboesjkin terug. Reuter meldt uit Moskou, dat Baboesjkin, de Russische vlieger, na vyf dagen vermist te zyn geweest, veilig op de Malygin is teruggekeerd. Hy was door krachtigen wind gedwongen geweest om op zee te dalen ten Noorden van het Hoop-eiland, waar hij door ysbergen bedreigd werd. Een hevige storm in midden-Duitschland. In den Harz verscheidene menschen gedood. BERLIJN, 4 Juli. De storm, die heden middag Berlijn heeft geteisterd, heeft ook in vele andere deelen van het ryk, voor namelijk in midden-Duitschland, den Harz en Breslau, enorme schade aangericht. Overal zijn talrijke personen gewond. In den Harz werden verschillende vacantiegasten door omwaaiende boomen gedood. Hedenavond waren nog vele gasten die 's ochtends uit stapjes hadden ondernomen, vermist. In den Harz ging de storm gepaard met een wolk breuk, in de omstreken van Breuslau is de oogst verwoest. WERNIGERODE, 4 Juli. Hedenmorgen heeft een hevige wervelstorm gewoed. Een windhoos met regen ging van de Broeken naar Wernigerode Het ongeluk geschiedde in ongeveer 6 minuten. Een aantal daken werden weggeslingerd. Op het vliegveld is een vliegtuig, dat was vastgebonden, hoog in de lucht gesliDgerd en daarna weer op de aarde gesmakt, waarbij het zwaar beschadigd werd. Ook in de bosschen is zware schade aangericht. Hoe het in Rusland toegaat. De Moskousche correspondent van de „Socialististscheski Westniek" schryft het volgende Wegens de slechte toestanden, die in de fabrieken heerschen, en wegens de vermin dering van de loonen, zijn verscheidene stakingen uitgeroepen, nl. in Leningrad in de Poetilowfabriek en in verscheidene fabrie ken te Moskou. Op een van deze fabrieken is de stryd zoo ernstig geweest, dat men, volgens dezen betrouwbaren correspondent, op de arbeidersmassa geschoten hoeft. In de Oekraïne zyn wegens het strenge optreden tegen boeren in verband met de graancampagne de gevangenissen vol. Want in vele dorpen zyn de boeren in opstand gekomen tegen de boljewistische regeerders, I wat tot militaire expedities in deze dorpen heeft geleid. In vele dorpen hebben de boe ren voor hun graanproducten ny verheid artikelen terug gekregen, waarvan ze echter verschillende totaal niet noodig hebben. En nu bezoeken, de kooplieden deze dorpen, waar zij deze producten van de boeren koo pen en terug brengen naar de stad, en de boeren zijn weer genoodzaakt naar de stad te gaan om daar graan te koopen, daar de bolsjewieken sommige plaatsen totaal leeg geplunderd hebben. En Zoo gaan soms de zelfde producten van stad naar dorp en van dorp naar stad eenige malen heen en weer. In de steden zijn nog steeds vele moeilijk heden met de levensmiddelen-voorziening en daarom worden de speculaties en bedrie gerijen telkens grooter. HITTEGOLF IN DE V.8. NEW YORK, 5 Juli. Een hittegolf, die in het geheele gebied der Ver. Staten woedt, heeft talrijke slachtoffers geëischt. Vooral Chicago heeft hiervan te ïyden, waar flaar gemeld wordt vijftien personen zijn gestor ven, tien onmiddeliyk ten gevolge van de hitte; de anderen verdronken, terwyl zy trachtten in rivieren en meren verkoeling te vinden. Te Boston zyn zes personen door verdrinking om het leven gekomen, terwfil aan de Pacific-kust zeven menschen zyn gestorven. Een hevig onweer heeft te New York eenige verlichting gebracht; hier zijn vier dooden te betreuren. Denver heeft drie slachtoffers, Detroit één en Kansas' City ook één. Een fortuintje, A.: Wat zie jjj er tegenwoordig in de puntjes uitl B.: Ja, kerel, ik heb een fortuintje gehad. A.: Zoo ben-je man in bonis geworden? B.Dat niet, maar ik heb een kleermaker gevonden, die me vertrouwt. Teruggekaatste beleefdheid. Een norsch reiziger, komt ineenhötelen spreekt een onbekende dame aan met de woorden.Is u al lang gevangene in deze menagerie Gevangene is het woord nieteigenares zou beter zy'n, deze inrichting behoort aan my en het is myn werk de dieren te voederen. Advertentie. Een jonge dame, die onlangs in een lotery een stel beerenkleeding trok, zoekt hierbij een passend echtgenoot.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 3