Plaatselijk Nieuws. Gemen 2 0*Zn: EILANDEN VAN WOENSDAG 4 JULI 1928 schonken, hoop ik niet beschaamd te maken. Daarna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: De goedkeuring van Ged. Staten over de rekening d|r gemeente dienst '26. De goedkeuring van Ged. Staten over de verordening op de heffing der PI. Inkom stenbelasting. Idem over de wijziging der verordening op de heffing van keurloonen. Een schrijven van Ged. Staten waarbij mededeeling werd gedaan de termijn, waar voor ontheffing was verleend voor het geven van lessen in de lichamelijke opvoeding, ver streken is. B. en W. stelden voor thans wederom die ontheffing te verzoeken, daartoe werd be sloten. Procesverbaal van de kasopname bij den gemeenteontvanger waaruit bleek dat op 26 Juni j.l. een bedrag in kas was van ƒ489,68£ overeenkomstig boeken en bescheiden. Een schrijven van Nelisse te Nieuwe Tonge waarin die voorstelde een pomp te plaatsen aan de haven een 200 M. van de haven en dan een buizen leiding naar de haven te leggen. De kosten hiervan zouden bedragen 655,-. Voorzitter zeide dat zoo iets te overwegen zou zijn als gebleken was dat aldaar zoet water verkregen was en de mogelijkheid vast staat dat het water zoover opgepompt kan worden. KI. Voogd meende dat het gemakkelijk zou zijn die buizen zoover te leggen. Voorzitter zeide dat de aanleg in elk geval voor eigen risico zou moeten geschieden. Zou echter de raad indien alles in orde is er toe kunnen besluiten die installatie over te nemen voor ƒ655, dus dat en de pomp- installatie en het water goed is. KI. Westhoeve en Voogd vonden het be drag zeer hoog. T. Tanis meende dat men dan voordee- liger het water uit de wel van Stoofwerf kon laten oppompen. Dat water is in elk geval goed en de leiding zal korter zyn. KI. Voogd zeide dat daar geen voldoende water zal zijn voor alle havenbewoners. Voorzitter meende dat indien de leden van den Raad het bedrag te hoog vinden tegenover de baten die verkregen zullen worden, dan de onderhandelingen wel kun nen worden afgebroken. Besloten werd van dit plan geheel af te zien. De Begrooting dienst '28 werd gewijzigd met een post van ƒ45,— voor reis- en ver blijfkosten van veldwachters die zich hebben wezen presenteeren. C. Breen vroeg hoe het nu stond met de uitgaafpost op de begrooting voor het weg schap Sommelsdijk-Ouddorp. Volgens voorzitter zou een conferentie plaats hebben tusschen enkele leden van den Raad en de voorzitter van het wegschap. Dit is tot op heden toe nog niet gebeurd, zoodat de voorzitter zeker ook nog niet over nadere gegevens beschikt te dien opzichte Voorzitter zeide deze aangelegenheid met den voorzitter der commissie te hebben be sproken en dat deze nog geen gelegenheid heeft gehad, omdat de bescheiden er niet waren. C. Breen zeide dat we met de thans han gende kwestie ter zake van den begrootings- post toch eigenlijk niets te maken hebben. De grief van den raad was de slechte weg, deze is thans in behoorlijken staat en rest ons niets meer om tegen dezen post te stem men. KI. Westhoeve was dit met Breen eens. T. Tanis zeide dat hij wilde weten hoe het kwam dat de weg hier in een bepaald jaar meer heeft gekost dan op een ander traject van het wegschap en de weg bovendien zoo abnormaal slecht was. Ik wensch bovendien in de rekening verantwoord te zien de ont- vangposten van verkochte materialen. Voorzitter zeide in de vorige vergadering getroffen te zijn door een zeer onaangenaam gezegde omtrent het goedkeuren der rekening en het beheer van het wegschap. Ik heb als afgevaardigde van de gemeente Ouddorp de rekening helpen goedkeuren. Nimmer is naar deze rekening gevraagd totdat de weg te slecht werd naar de heeren der zin. Nu zou de raad ineens de zeggenschap willen hebben, die rekening, waaruit dus haast een motie van afkeuring inzit tegenover het beleid van mijn persoon in die belangengemeenschap Ook kan ik wel de verzekering geven, dat geen der leden van de commissie een Voor zitterschap heeft willen aanvaarden, zoodat de heer Charbon noodgedwongen voorzitter is gebleven. KI. Westhoeve meende dat het flnantieele gedeelte eigenlijk bijzaak in het conflict is geworden. De uitvoering van werken was het kardinale punt waarom het ging, thans hebben we een prachtigen weg, al is hy nog niet ideaal, doch dat kan niet in eens. W. Mastenbroek merkte op dat er besloten was, als de weg in orde is, de gemeente dan de bydrage zou betalen. T. Tanis zeide, dat indien alles in de reke ning '27 verantwoord wordt, het dan in orde is. C. Breen stelde daarom voor thans in dit geschil een beslissing te nemen't heeft nu lang genoeg geduurd. Met 10 tegen 1 stem, die van T. Tanis, werd besloten die post alsnog op de begrooting te zetten. C. Breen vroeg wat de kosten zouden be dragen voor het plaatsen van borden voor de maximumsnelheid. Voorzitter zeide van ongeveer ƒ200, C. Breen stelde voor thans de politiever ordening daarmede te wijzigen. Besloten werd dit punt aan te houden tot een volgende vergadering. B. en W zullen ondertusschen de prijzen opvragen van de borden en uitzien naar de plaatsen om deze te doen aanbrengen. Daarna ging de vergadering in geheime zitting over. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Nieuwe Tonge, op Vrydag 29 Juni 1928, 'snam. 3 uur. Voorzitter Burgemeester Sterk. Afwezig met kennisgeving de heeren Van Nieuwen- huyzen en Visbeen. De voorzitter opende de vergadering met gebed, en liet de notulen voorlezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen stukken: De Balans, Verlies- en Winstrekening van de Gascentrale Oost Plakkee, waaruit bleek, dat over '27 met een verlies was gewerkt van ongeveer ƒ14.500, .Werd voor kennis geving aangenomen. Een schryven van Ged. Staten waarby werd medegedeeld dat over '27 teveel is bijgedragen aan den Keuringsdienst van Waren te Dordrecht een bedrag van ƒ17,87 Proces-verbaal van de kasopname by den gemeente-ontvanger, waaruit bleek dat over eenkomstig boeken en bescheiden in kas was een bedrag van 1344,75. De Rekening en begrooting van de Gezond heidscommissie te Middelharnis. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van de vereeniging Goeree en Overflakkeesch Belang, inhoudende een verzoek om in de Politieverordening een strafbepaling op te nemen tegen het plaatsen van schuttingen of laten groeien van heggen op de hoeken der verkeerswegen hooger dan 1.25 Meter. De voorzitter stelde namens de wethouders voor om dit stuk aan te houden tot een algeheele herziening der Politieverordening. Hiertoe werd besloten. Goedgekeurd was terugontvangen met een enkele aanmerking van Ged. Staten de ge meenterekening dienst 1926. Deze sloot met een batig saldo van 6686,23. De gemeentebegrooting dienst 1927 werd met enkele af- en overschrijvingen gewijzigd. Daarna werd opnieuw vastgesteld een reglement van orde. De heer Holleman had een paar kleine aanmerkingen, waarmede rekening zou wor den gehouden. Van A. Verolme uit de Wentinckstraat was een verzoek ingekomen om zijn z.g. Plaatsje over te doen aan J. C. Hameete voor hetzelfde bedrag wat het hem gekost heeft. B. en W. meenden daartoe geen bezwaren te moeten maken. Holleman zeide het zelfs toe te juichen dat men er zoo weer afkomt. Ook de minis ter van Financiën maakte geen bezwaar tegen dezen verkoop. Daarna werd alzoo goedgevonden. De Voorzitter deelde daarna mede, dat de heer M. Felsbourg zijn plaatsje algeheel heeft afbetaald. Rioleering sloot achter de woningen van de heeren De Wilde, Dekker, Breesnee en Holleman. Voorzitter zeide, dat de eigenaars voor stellen in de kosten by te dragen 5,50 per M. Zoodat De Wilde en Holleman 200, Dekker ƒ135,— en Breesnee ƒ70,—zullen bijdragen. De Diaconie is bereid gevonden ƒ400,— te betalen, zoodat de gemeenterest 780,— te voteeren. B. en W. zeiden bang te zijn een precedent te gaan scheppen om by te dragen in de kosten van rioleeringen op een andermans terrein. Van der Vliet zeide niet tegen de rioleering te zijn, doch als we daaraan beginnen, zullen er nog wel meerdere plannen komen. Nelisse zeide, dat de[toestand er werkelijk on houdbaar is en dus maar liever wat overstapte dan deze kans, waarin flink wordt bygedra- gen door de bewoners, te laten voorbij gaan. B. en W. waren het mede over eens, dat de toestand er treurig is. Van der Kroon zeide niet te begrijpen, dat Nelisse voor het rioleeren kon zijn op deze voorstellen. De verontreiniging maken de bewoners in hoofdzaak zelf. Het is nu eenmaal verboden de W. C. op die sloot te laten uitloopen en ze doen het toch. De bewoners van den Molendijk mogen zelf die sloot uitdoen en nu zou men hier de boel op de gemeente willen schuiven. Holleman zeide dat hy er niet voor was, op dit aanbod in te gaan. Hy stelde daarom voor, dit verzoek nog nader aan te houden en B. en W. nader te laten onderhandelen om grooter bijdrage van de bewoners zelf. Hiertoe werd besloten. Nelisse erkende, dat we indien we op dit voorstel waren ingegaan, verder waren ge gaan dan de gewoonte is. De rioleering van gemeentewege mag karig heeten en daarom blijven er zooveel ongewenschtetoestanden. Benoemd werden tot lid der commissie van onderzoek voor de rekening der gemeente over '27 en de begrooting dienst '29 de heeren Van Nieuwenhuljzen en Van Vliet. Tot commissie van onderzoek voor de rekening van het Burgerl. Armbestuur, wer den benoemd de heeren L. Nelis en A. Visbeen. Schoolbouw. Voorzitter zeide dat in verband met de invoering van het 7e leerjaar de ruimte te klein is. Zeer waarschy'nlijk zullen twee lokalen noodig zijn. B. en W. hebben zich daarover reeds in verbinding gesteld met architect Mast te Sommelsdijk, om te zien wat en welke bouw het voordeeligst is. De Heer Mast zal daarover nadere plannen in dienen met begrooting. Besloten werd de autogarage van P. Kareis te huren voor 20,- per jaar, om daar de samenkomst voor begrafenissen van buiten de kom der gemeente te formeeren, zooals dat voorheen op het gemeentehuis geschied de. Thans is daarvoor geen gelegenheid meer. Kareis zal daarvoor zorgen dat er banken enz. zullen staan. Aangezien daarna niemand meer het woord verlangde, werd de vergadering gesloten. Bezoek van Zyne Ex. Minister van Staat aan Goeree en Overflakkee. Dag verdeeling 5 Juli. Aankomst te Middelharnis omstreek 12 uur. Lunch te Middelharnis. Aankomst gemeentehuis Middelharnis 1 uur. Aankomst gemeentehuis Sommelsdijk 2 uur. Aankomst Stellendam 3.20, vertrek 3.50 naar Goedereede. Aankomst Goedereede 4.05, vertrek 4 uur 35 naar Ouddorp. Aankomst Ouddorp 4 50, vertrek Ouddorp 5.50, terug in Middelharnis 7 uur. 6 Juli. Dirksland 8.30. Aankomst Melissant9.15; Herkingen 9.50; Nieuwe Tonge 10.30; Oude Tonge 11.25; Ooltgensplaat 12.35. Lunch te Ooltgensplaat. Aankomst Den Bommel 1.50; Stad aan 't Haringvliet 2.35. Vertrek boot Middelharnis-haven 3.49. Zyne Excellentie Minister van Staat Comm. der Koningin in Zuid-Holland zal verblijven ten huize van den Burgemeester van Mid delharnis en zal vergezeld zijn van Mr. E. J. Thomassen Thuessink van der Hoop, chef van het kabinet van den Commissaris der Koningin. Steekt allen de vlag uit! MIDDELHARNIS. Onze dorpsgenoote mej. N. Vermaas slaagde te Amsterdam voor het examen Ziekenverpleegster. Over het 2de kwartaal 1928 zijn door de schutsluis binnengevaren 273 schepen inhoudende 23377 ton en uitgevaren 256 schepen inhoudende 22642 ton. Postduiven-sport. Uitslag wedvlucht vanuit Montargis (Frankryk), afstand ruim 431 K.M.: le en 7e prys Joh. J. Nipius; 2e en 4e J. Jordaan; 3e F. Radauer; 5e J. Jongejan; 6e S. Looy; 8e, 9e en 10 A. Schuurman. Aankomst eerste duif 122 uurlaatste 2.26 uur. Losgelaten 's morgens 6 uur. Door K. J. van Splunter is een postduif opgevangen gemerkt: Nupp 1927 T 962. Nu 1927 Sef 81. Zaterdagmorgen is van hier naar het Zenuwiy dersgesticht te Delft vervoerd onze dorpsgenoot de 18-jarige M. v. G. Er worden sedert eenigen tyd wederom pogiügen gedaan tot oprichting van een Ziekenhuis op ons eiland en als gevolg daar van heeft zich een studie-commissie ge vormd, die de mogeiykheid hiervan zal onderzoeken. Dit onderzoek staat onder de auspiciën van de Zuidhollandsche vereeniging „Het Groene Kruis" en de bedoelde com missie is samengesteld uit de volgende heeren: Dr. M. D. Horst, directeur van de Gem. geneesk. dienst te Leiden, voorzitter; Dr. J. L. C. Wortman, oud-geneesheer- directeur van de Universiteits-klinieken en van het Tesselschade-ziekenhuia te Amster dam Mr. L. Trouw, lid van de Prov. Staten in Zuid-Holland, te Brielle. Voor Flakkee hebben zitting in genoemde commissieDr. Van Gelder te Nieuwe Tonge, lid van het hoofdbestuur van „Het Groene Kruis"; de heer J. P. de Wilde te Nieuwe Tonge, voor zitter S. B. Z. aldaar; Notaris L. van der Sluys te Dirksland, voorzitter van de Gezond heidscommissie en de heer C. J. Janssen te Middelharnis, voorzitter S.B.Z Middelharnis- Sommelsdijk, die als secretaris van het comité optreedt. Programma Uitvoering „Sempre Cres cendo" op 5 Juli 1928,'s avonds 8 uur (N.T.): 1. Souvenir de Driebergen, L. Langlois. 2. Cornelius Marseh, F. Mendelssohn, Bartholdy. 3. Gyptis (verplicht werk voor O.-Tonge), F. July. 4. Défilé des Nations, L. Fremaux. Pauze. 5. Le Vaillant, Ed. Godart. 6. La Nation Beige, J. Martin, 7. Modestie, J. Martin. 8. Alte Kameraden, C. Feike. Nogmaals wordt het publiek vriendeiyk verzocht, tijdens het uitvoeren der muziek nummers, niet rondom de tent te wandelen. SEMPRE CRESCENDO EN WIJ. Waarde, Middelharnissche en Sommer- dieksche mede-burgers, ons moet een vrien delijk verzoek van het hart, een vriendeiyk verzoek tot steun aan ons muziekcorps Want: A.s. Donderdagavond zal Sempre op het Burgemeester Boumanplein een van haar zoo gewaardeerde concerten geven En: Bij deze gelegenheid zal een beroep moeten worden gedaan op onze offerwaardigheid Want: Sempre heeft van de Tentcommissie de tent in eigendom gekregen En: Nog rust er op die teut een sohuld van ƒ270, ,zynde twee honderd zeventig gulden Want: Waarde lezeres en lezer: er was eerst veel meer maar de Tentcommissie, die zelf nog 26 aandeelen had 10,— heeft door den rekening met een grootsch gebaar een schrap gegeven En: Aldus heeft Sempre, gemeend toch de tent te moeten aanvaarden. Maar die ƒ270, die er op rusten moeten toch ook verdwijnen Want Ook Sempre groeit, net zoo min als by ons, het geld op den rug. En: Als wij eens narekenen dan komen we dat 270 2700 X 1° cent> zoodat in één keer gemakkelijk de schuld kan worden afgelost. Want: Het is U en ons allen zeker niet moeiiyk om eens 10 cent aan een vriendelijkejonge dame te offeren. En: Het staat ons bovendien nog vry om méér te offeren, hetwelk wy nog veel meer aan bevelen. Medeburgers van Middelharnis en Som- melsdyk, vele handen maken licht werk, laat onze steun er niet een zyn van roepende in de woestyn, toont je goedgezindheid tegen over het corps dat volgend jaar 40 jaren zal bestaan, die dan 40 jaren lang onze bevolking verheugd heeft met het degelijke en schoone muziek en die ons zooveel malen het hart heeft sneller doen kloppen van trots. Come along; laten we Sempre gezameiyk van een schuld afhelpen, die onze schuld is. Want al heeft Sempre de Tent, wy hebben er pleizier van, wij genieten er van als Sempre er in speelt dus wij behooren deze schuld te betalen, niet Sempre. Wij allen, die ge regeld om den tent staan als Sempre speelt, moeten nu maar eens schokken. Bedenkt als de jonge dames U het busje onder uw neus duwen, dat weigering on- hebbeiyk en ongemanierd is, omdat het een moreele verplichting is en geen verzoek zooals wy het in het begin schreven. Wy wenschen Sempre Donderdagavond veel succes. J. B. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrydag 29 Juni 1928. Bloemkool (le s.) 7,50 tot 12,50 p. lOOst. (2e s.) 4,10 tot ƒ9,60p. lOOst. (3e s.) 3,60 tot ƒ6,— p. 100 st. uitschot 1,80 tot ƒ4,10 p. 100 st. Komkommers (le s.) 14,50 tot idem 2e soort 6,80 per 100 stuks. Sla 0,50 tot 1,60 per 100 krop. Peen 1,10 tot 6,40 per 100 bos. Radys 1,40 tot per 100 bos. Kroten 5,10 per 100 bos. Sjalotten ƒ2,— per 100 bos. Postelein 1,70 tot 10,— per 100 k.g. Peulen 21,— tot 24,20 per 100 k.g. Doppers f 16,— tot 18,10 per 100 k g. Due of -York 10,20 tot 10,50 per 100 k g. Blauwputten (nieuwe) 10,— tot ƒ10,90 per 100 k.g. Eerstelingen ƒ10,10 tot ƒ13,—per 100k.g. Poters 3,60 tot 3,80 per 100 k.g. Kriel 2,30 per 100 k.g. Aardbeien 3,60 tot 14,80 per 100 pond. Tomaten (gescheurd) 9,50 tot 10,— per 100 pond. Kaas (20 plus) 0,28 tot 0,31 per pond. Kaas (volvet) 0,60 per pond. Boter 1,01 tot 1,04 per pond. Honing 0,48 per pot, Zwartebessen 44,80 per 100 k.g. Aanvoer 556 k.g. Veiling van Maandag 2 Juli 1928. Bloemkool (le s.) ƒ10,— tot 16.80 p. lOOst. (2e s.) j 7,—tot 13.90p. lOOst (3e s.) 3,60 tot 8,80 p. 100 st. uitschot ƒ2,— tot ƒ4,50p. lOOst. Komkommers (le s13 80 per 100 st." (2e s.) 9,50 per 100 st. (3e s.) 6,60 per 100 st. Savoy e kool 1,40 tot 2 50 per 100 st. Perziken (le s) 12,— per 100 st. (2e s 7,60 per 100 st. (3e s6,10 per 100 st. Sla 0,80 tot 1,70 per 100 krop. Peen f 4,70 tot 8,70 per 100 bos. Rabarber 7,70 per 100 bos. Postelein 4,60 tot ƒ9,10 per 100 kg. Doppers 12,— tot 16,— per 100 k.g. Peulen 14,— tot 19,10 per 100 k.g. Tuinboonen 11,— per 100 k.g. Eerstelingen ƒ6,70 tot ƒ10,— per 100 k.g. Kriel 2,40 tot 2,70 per 100 k g. Aardbeien 14,40 tot 15,60 per 100 pond. Tomaten 10,— tot 15,— per 100 pond. Frambozen 0,26 tot 0,27 per pond. Spaansche kersen 0,45 per pond. Krieken 0,45 per pond. Druiven 0,80 per pond. Kaas (volvet) 0,60 tot 0,61 per pond. Zwarte bessen 45,— per 100 k.g. Aanvoer 1660 k.g. Sport Voetbal. De bruine Trappers kwa men stipt, zooals afgesproken was met de Middelharnissche boot mee; reeds op het Havenhoofd aangestaard door diverse bewon deraars, welks aantal in M. zelf zeer ver meerderde. Sempre ontving hen met een welkomstmarsch; de heeren verdwenen in Hotel Meyer en om 8 uur zagen we hen op 't voetbalveld terug* Natuuriyk was er veel belangstelling, de heeren zetten hun beste, zy het ook bruine beentje voor en dank zy hun zwoegen geiyk (nyi)-paarden, slaagden ze er in een fraaie 4-0 overwinning te behalen. Sempre gaf vrooiyk spel tydens den wedstrijd die zeer geanimeerd was. Zondag was U. R. op visite. Jammer dat de hevige wind aan 't spel afbreuk deed, beide ploegen deden hun uiterste best en menig fraai staaltje voetbal werd van weers- zyde vertoont. Reeds spoedig scoorde U. R. onhoudbaar van dichtbij. Na halftime werd de tweede penalty van U. R., naar gebruik benut en met een ontzaglijk hard schot maakte Sluyter er 2—0 van. Flakkee scheen iets den moed te verliezen, de voorhoede had wel pech want nog voor half time had Hartensveld in een heel lastige positie de bal tegen den lat gekogeld zoo hard dat ieder dacht een paal te zien breken. En na half time bleek ook thans weer wat een schitterend speler Knape is. Na afloop heeft voorzitter Haagens de, namens eenige donateurs voor dezen wed- stryd beschikbare zilveren beker met toepas- seiyke woorden overhandigd. Hy gewaagd dat deze negende wedstryd tusschen U.R. en Flakkee thans gaf 5 overwinningen voor U.R. en 4 voor Flakkee. Als altijd was ook deze stryd een sportieve ontmoeting waarop ze met voldoening kunnen terug zien. Den beker heeft U.R. ten volle verdient en met 3 cheers voor U R. wordt Sluyter den beker overhandigd. Den heer Sluyter antwoordt kort, en roemt de gezellige ontmoetingen. U.R. komt wat graag op dit eiland, Flakkee is een charmant gastheer. Dit jaar hoopt U.R. zijn tiende ontmoeting nog te vieren en voor deze gele genheid looft U.R. voor den winnaar een groote zilveren beker. Waarna drie hoera's wordt uitgebracht op het welzijn van Flakkee. Zoodat we binnenkort voor de 10de maal mogen annonceeren FlakkeeU. R. SOMMELSDIJK. Zondag 8 Juli, 's morgens half tien, hoopt voor de Vryz. Herv. in de zaal van dhr. Verhey op te treden ds. G. D. Hoevers, Luth. pred. te Beilen. De fairbank No. 1 dezer Gemeente is voor de a.s. suikerbietencampagne goedge keurd. De 84-jarige Wed. van B. had by het ophangen van een gordyn het ongeluk van een stoel te vallen en daarby een pols te breken. DIRKSLAND. Aan den Staakweg alhier heeft Zaterdagmorgen een ernstige aanryding plaats gehad, die gelukkig zonder persoon- ïyke ongevallen is afgeloopen. De nieuwe Chevrolet, eigendom van dhr. L. Bund uit Middelharnis en door dezen bestuurd, werd door den yswagen van de R.T. M. alhier opgereden. De laatste week niet genoeg uit, waardoor de nieuwe auto in de sloot reed en vrijwel vernield werd. Van een en ander is proces-verbaal opge maakt. N. H. S. van hier speelde Zaterdagavond tegen Voorwaarts uit Ooltgensplaat en won aldaar met 2—0. HERKINGEN. De weegbrug der landbouw- vereeniging alhier is voor het a.s. bieten seizoen goedgekeurd. Aan den heer G. van Varik architect te Middelharnis is de uitvoering opgedragen van den bouw eener nieuwe kerk voor reke ning der Geref. Gemeente alhier. GOEDEREEDE. De afgeloopen week wer den door de garnalenvisschers van 70-80 K.G. garnalen per dag en schuit gevangen. De wykverpleegster heeft de woning van den torenwachter gehuurd, dus voortaan daar aanmelden. OUDDORP. De afgeloopen week werden door de garnalenvisschers van 150 200 K.G. garnalen per week en schuit gevangen. In de 3 weervisscherijen werden 16 zalmen gevangen. a 3. Woensdagavond hoopt de beroepen predikant Ds. van Amstel in de Ned. Herv. kerk op te treden. NIEUWE TONGE. A.s. Vrydag houdt de P V. „De Ge vleugelde Bode" alhier een vlucht vanuit Bordeaux. Over de maand Juni werden aan het Hulppostkantoor alhier behandeld: 80 tele grammen; 423 telefoongesprekken en 3 tele foonoproepberichten; totaal 456 handelingen. Bij de j.l. Maandagavond gehouden ver- kooping van het huis van wyien J. v. d. Tol, is dit voor de som van ƒ1800,— aangekocht door Johs. Holleman, Dirksland. De woning en het hof van wyienl. v. Zielst Jr. zyn j.l. Maandagavond aangeloopen, zoodat de woning en het hof resp. aan P. v. Wezel alhier voor de som van ƒ2080,- en aan J. Kosten te Dirksland voor 420,— zijn aangekocht. Tegen I. v. d. B. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het niet op tijd inleveren en wekeiyks byhouden van de loonlijsten voor de Ongevallenwet. OUDE TONGE. Onze vroegere dorpsge noot dhr. D. van Noord Wz. is benoemd tot adjunct-commies ter Secretarie te Sliedrecht. De jaarlijksche beproeving der motor brandspuit zal plaats hebben op Woensdag 4 Juli a.s. des avonds 6£ uur (oude tyd). Van het pakhuis van dhr. P. de Korte Sz. stortte een muur in. Gelukkig passeerde niemand, anders waren er misschien groote ongelukken gebeurd. Dhr. C. Hameete geraakte met visschen uit zyn boot in de Spui. Met eenige mate- rieele schade aan het vischtuig en een nat pak liep dit incident af. Het motorschip „Zeeland, schipper M. Bezemer, geraakt© op den Krammer aan den grond. De lading, bestaande uit grint, is door J. Volaart en Lt. Bouwens overgeladen. OOLTGENSPLAAT. Zaterdag heeft de voetbalvereeniging „Naar Hooger Streven" (N.H.S.) van Dirksland een voetbalwedstrijd gespeeld tegen „Voorwaarts" van hier, welke gewonnen werd door N.H.S. met 2 0. De heer A. J. G. van Rossum heeft bedankt als bestuurslid van de vereeniging tot stichting en instandhouding van Scholen met den Bijbel, wegens een gerezen geschil. De heer H. M. van Nieuwenhuijzen is tot Heemraad van den polder Den Grooten- blok gekozen. De coöperatieve suikerfabrikanten heb ben de weegbruggen, bij het gemeentehuis, aan de Sluische Haven en aan den Langeweg, voor de aanstaande bietencampagne goed gekeurd. DEN BOMMEL. Door den bijzonderen Vrijwilligen Landstorm alhier is een vaandel aangekocht, dat op een nader te bepalen dag dezer week aan het corps zal worden over gedragen. Woensdagmiddag werd de landbouwer W. M. Buijs van den Kranendijk in den Plaat- schen Langenweg door een auto aangereden. In bewusteloozen toestand werd hij naar zyn woning vervoerd, waar het bij geneeskundig onderzoek bleek, dat de man ernstige in wendige kneuzingen had opgeloopen. Zijn toestand is nog steeds zorgwekkend. Door de politie alhier is tegen een inwoner van Nieuwe Tonge procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der motor en rij wiel wet. Zaterdag is een best werkpaard van den landbouwer B. C. J. gestorven. Hetvleesch werd door de consumptie afgekeurd en het cadaver vernietigd en begraven. Het paard was niet verzekerd. HELLE VOETSLUI8. Onze vroegere plaats genoot de heer A. W. v. d. Linde, voor zijn vertrek naar Dordrecht, Directeur van het Gemengd koor „Zanglust" en de Mannen- zangvereeniging „Euterpe" is uit 26 sollicitan ten benoemd tot Directeur van „Sliedrecht's Mannenkoor" te Sliedrecht, als opvolger van den bekenden Dirigent Henk v. d. Berg uit Den Haag. Helvoet's Veteranen speelden Zaterdag avond j.l. een voetbalwedstryd tegen de Brielsche Veteranen en verloor dien wed stryd met 4 3 en Hellevoetsluis I verloor Zondag j.l. in een goed gespeelden wedstryd met 2 1 van com binatie Sparta 2 en 3. De leerlingen van de O. L. School B maken Vrydag a.s. een reisje naar Wassenaar en van school A naar den Haag en Sche- veningen. Heden Woensdagmiddag wordt in de kazerne „Haarlem" de bazar geopend voor het uitzenden voor sanatorium verpleging van eenige personen uit onze gemeente en uit Nieuw-Helvoet. De bazar duurt van 4 tot en 7 Juli en is geopend van 's middags 2 uur tot 5 uur en van 's avonds 7 uur tot 11 uur. Er is ook aanwezig het T. B. Museum Gezien het menschlievende doel van deze bazar en de arbeid die er voor verricht wordt hopen wydat zij een groot succes zal worden en wekken wij een ieder op, een bezoek te brengen aan Fort Haarlem, de voormalige kazerne. OOSTVOORNE. In de nacht van Zondag op Maandag heeft alhier een ernstige brand gewoed. De manufacturenzaak van den Heer Kraayenbrink op het dorpsplein is totaal uitgebrand. De inwonenden konden slechts met moeite gered worden. De schade welke, naar wy vernamen door verzekering wordt gedekt, moet zeer groot zyn. De oorzaak is nog onbekend. BRIELLE. Zaterdagmiddag brak hier brand uit in een schuurtje van de Houthandel v/h. van Dijk. Met een slang op de waterleiding is de brand, welke zich ernstig liet aanzien, gebluscht. Maandagmiddag is de kermis ingeluid. Veel vermakelijkheden zijn niet aanwezig. De schouwburgtent van den Heer Bakker is wederom in de Langstraat gearriveerd en zal het zeker weer druk hebben, gezien de voor stellingen van het vorige jaar, welke steeds goed bezet waren. Verder heeft nog plaats genomen op de kade en de markt een dans salon, schommelschuitjes, eenige kramen en een poffertjeskraam. Geslaagd voor het examen Kinder juffrouw „Tesselschade" de dames B. Scher pen berg en L. Stans. Aangevoerd aan de eieren veiling alhier 39842 witte kippeneieren 5,08 per 100. 12730 bruine idem 5,58 1281 eendeneieren 5,20 VEILINGSBERICHT van Maandag 2 Juli 1928, der Goöp. Tuinbouw- en Veilings vereeniging „Oostvoorne". Kropsla 1,10 tot 1,80 per 100 krop. Postelein 0,02 tot 0,07 per k g. Aardappelen 5,60 tot 11,20 per 100 k.g. Poters 3,80 tot 7, per 100 k.g. Aardbeien 0,13 tot 0,44 per k.g. Frambozen ƒ1,— tot 1,14 per k.g. Roode bessen ƒ0,52 tot 0,77 per k.g. Zwarte bessen 0,38 tot 0,40 per k.g. Groote boonen ƒ5,10 tot 7,10 per 100 kg. Boonen dubb. stam 50,— tot ƒ58,— per 100 k.g. Stamsnyboonen 83,— tot ƒ45,- p. 100 k.g. Stoksny boonen 88, - tot f 50,- p. 100 k.g. Tomaten A 0,5 AA 0,5 B 0,45 O ƒ0,41 CC ƒ0,2 bonken J Komkommers (w.) Peen ƒ3,— tot Bloemkool ƒ4,— (2e s.) Andijvie 2,50 tot Sjalotten 2,90 to Doperwten 0,14 Peulen 0,20 tot Kipeieren 4,90 t Eendeieren 4,50 Aanvoer 29568 stu IN DEN MUNTSCI Gentleman-d BRUSSEL, 29 JL werd by de politie gifte gedaan omtren burgen en bioscop Muntschouwburg ee waarby vele BelgL buitenlandsche diph ren. Een speciale organiseerd en tegei drie rechercheurs, heeren den Japans date, zyn portefeui mondaine roovers naar buiten geleid handlanger, die e( viel en hem zyn nemen. Hoewel de zyn arrestant in wist hy de overha rander ontsnapte e ten bleken twee li zijn. In hun bezit v bevonden, dat ver beroovingen afkom medeplichtige is as DE VROUW GEAR Gedeeltelijke b BERLIJN, 29 Ju denaar uit Marseill arresteerd. Het bl niet Prat, maar deeltelijke bekente dat hij zijn vroeger had willen zenden zyn leven had will Rei is uit Algier des voormiddags m aangekomen. ELF VROUWE] OMG De treinram De treinramp gebracht in vrij wel Hetton-le-Hole bij plaatsje zijn niet omgekomen bij de 46 kinderen uit één noodlottige mil Een jaar geleden het dorp Daar Scar een hotel. Zij wa Moeders-V ereenigin oude vriendinnen met den goedkooj gaan brengen. Toer naar het station haar, mrs. Gough, plagend toe of hy durfde reizen. Goug en stapte onder hii de autobus. „Hetsc moedige man in He Onder de slachtof Gough.. De mannen van stapje maakten, st station om haar veertig minuten ha bericht, dat er te was gebeurd met uur later bleek vacantie-trein naar fen. Een paar van per auto Daar Darl de slachtoffers kon een paar vrouwen leefd. Zy bevinden in het ziekenhuis f BRUTALE BA De bandieten i LONDEN, 29 Ju een onderzoek in brutale bankoplich welke deze week i scheidene banken samen voor bijna opgelicht. Do fraud van vervalschte ere schynen te zyn va Rome. Voor zoove werden bij zeven gen gedaan om ge te ontvangen. De i menten werden i het minste bezwsf tweede eveneens, oplichters zich ver er eenige onregelm ten waren. De gc aanbood, zeide, dat zou laten maken opnieuw zou aanb By de vyfde, zes in het Westen van

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2