Jli 11 if lis is BINNENLAND r ,1 i '1 m ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 27 JUNI 1928. 1 fl DOOR EEN VELDWACHTER NEERGESCHOTEN. ZWOLLE, 22 Juni. Toen de veldwach ters van Dalfsen in opdracht van het parket alhier den 70-jarigen landbouwer v. d. B. te Oudleusen wilden arresteeren, omdat deze een hem opgelegde boete niet wilde voldoen, stuitten zij op hevigen tegenstand. Een broer van den verdachte sloeg eerst de beide politie mannen tegen den grond en bedreigde daarna 1 een van hen met een paal. Uit noodweer1 loste daarop de rijksveldwachter Joor een schot op den aanvaller, waardoor deze in de buik werd getroffen. De arrestant werd met een voorbijkomende vrachtauto naar Zwolle overbracht, terwijl de gewonde, die zich inmiddels naar huis had gesleept naar het Sophia-ziekenhuis alhier werd vervoerd. Zijn toestand is niet zonder gevaar. FELLE GARAGEBRAND TE OIBSCHOT. EINDHOVEN, 25 Juni. Zaterdagavond heeft te Oirschot midden in de gemeente een felle brand gewoed. De brand ontstond in de garage van den heer N. Verhoeven, expediteur. In een minimum van tijd stond deze garage in lichterlaaie. De vlammen deelden zich spoedig mede aan de woning van den heer V., welke woning met de garage in vlammen opging. Ook de aan grenzende woning van den winkelier Latour werd een prooi der vlammen. Van den in boedel kon niets gered worden. Dank zij de gunstige windrichting konden de vele aan grenzende woningen gespaard blijven. Ook een rij dikke boomen voor de woning van den heer V. leverde tegen uitbreiding van de brand een goede beschutting In de garage stonden drie vrachtauto's, welke totaal ver nield werden. Ook een drietal fietsen werd vernield. Het vuur vond in de garage gretig voedsel in eenige vaten olie en benzine, welke met luide knallen uit elkaar sprongen, om daarna vlammen te verspreiden, die zich hemelhoog verhieven en middenin het dorp, dus bij de fraaien Domtoren, een angstwekkend schouw spel boden. De plaatselijke brandweer met haar primi tief materiaal kon natuurlijk tegen deze vuurzee niets uitrichten. Ten gevolge van den grooten voorraad aanwezige brandstoffen bleef het vuur nog lang nadat de beide woningen in vlammen waren opgegaan, nabranden. De aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak is nog niets met zekerheid bekend. TWEE BROERS VERDRONKEN. Tragisch ongeval te Bergentheim. HARDEN BERG, 25 Juni. Te Bergen- theim onder Ambt-Hardenberg is Zaterdag avond een ernstig ongeluk gebeurd. De ongeveer 20-jarige gebroeders Huiskens, waren bezig per schuit gereedschappen uit de veenderij van de Erven van Rooyen te Haarlem te vervoeren, waarbij zij op onver klaarbare wijze te water raakten en verdron- kea. De ïyken der beide jongens zijn later door de politie naar de ouderlijke woning vervoerd. VIER JAAR LANG DIEFSTALLEN GEPLEEGD. VELSEN, 25 Juni. De politie alhier heeft aangehouden den arbeider v. d. H.uit IJmuiden, werkzaam op de papierfabriek der firma Van Gelder Zonen. V. d. H. werd op heeterdaad betrapt toen hy koper en lood stal. Gebleken is, dat de man zich reeds vier jaar lang aan diefstal van deze materialen schuldig maakte. Het gestolene loopt in de honderden kilo's. Verdachte is ter beschik king van de justitie gesteld. MACHINIST MET EEN MES GESTOKEN. PURMEREND, 25 Juni. Zondagavond maakte een zestal boerenknechts het alhier verschillende personen lastig Eindelek wil den ze een kleinen jongen te ljjf, die hun een sigaret weigerde. Een bootmachinist nam het voor dezen jongen op. Het zestal volgde dezen man daarop tot op de Kaasmarkt, waarop één der belhamels een mes trok en dit plotseling van achter in den rug van den machinist stak. Onder hevige pjjnen en met veel bloedverlies moest hij naar het gemeente gasthuis vervoerd worden. De dader is door de politie aangehouden en achter slot gezet. VILLA AFGEBRAND TE WASSENAAR. LEIDEN, 25 Juni. Gistermiddag om kwart voor zes ontstond door tot nog toe onbekende oorzaak een felle uitslaande brand in de villa „Schouwenhoek", Gouwweg 102 te Wassenaar, bewoond door den fabrikant W. J. Hasekamp. De groote villa, die met riet gedekt was, is geheel afgebrand. Slechts weinig van den kostbaren inboedel kon gered worden. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch stond vrijwel machteloos tegen de vlammen, die door de droogte met het rieten dak, met felheid woedden. Tegen tien uur was de brandweer eindeljjk het vuur meester. Ver zekering dekt de schade. AUTO RIJDT OP DE MENIGTE IN. Een negen-jarig meisje gedood. AMSTERDAM, 25 Juni. Door het zomer- sche weer was het gistermiddag ongeveer halfzes nog vol aan de bekende uitspanning „Het Kalfje" op den hoek van de Kalfjeslaan. De tafeltjes van het terras voor het huis waren alle bezet. Men genoot van het uit zicht op den Amstel. Plotseling stoof een auto te midden van deze rustende menschen. Een paniek ontstond. Gillende vloog men naar alle kanten. Tusschen de ravage van In Den Haag wedijvert alles met elkander om zoo schoon en helder mogelijk voor den dag te komen. De straten, pleinen, gebouwen en woonhuizen, alles maakt een zeer gunstigen indruk. gebroken stoelen en tafeltjes lagen menschen. De meesten van hen konden dadeiyk opstaan, al hadden sommige pijnlijke ledematen Een meisje van negen jaar bleef liggen. Spoedig kon geneeskundige hulp worden verleend, waarna de kleine naar het Binnengasthuis werd vervoerd. Op weg daarheen echter be zweek het bind. De auto, die het ongeluk veroorzaakte, was een kleine wagen, waarin twee dames waren gezeten. De auto was met een goede vaart de Kalfjeslaan uitgekomen en moest om op den Amsteldyk te komen, om een vluchtheuvel draaien De wagen schoot scherp door naar den Amsteloever, zoodat de twee rijksveldwachters, die daar aan den kantin een schuitje zaten, een oogenblik dachten den wagen in den Amstel te zien verdwij nen. De chauffeusse wist nog bijtijds het stmur te wenden. Zij kwAm toen plotseling voor een wielrijder, draaide haar stuur daar voor nog meer naar links en had toen moe ten remmen. Vermoedelijk heeft zij echter door zenuwachtigheid op het verkeerde pedaal getrapt, want in plaats dat de wagen stopte, nam hij een sprong te midden van de menigte, een meisje, de 9-jarige Annie Leeners, wonende op den Spaarndammerdijk, met zich medesleepende. De politie heeft de zaak in onderzoek, de auto is in beslag genomen. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Bij de publieke ver- kooping van klavers te velde, hebben deze opgebracht gemiddeld 63 cent per roede. - Postduiven-sport. Wedvlucht vanuit Chateauroux (Frankrijk), afstand 579 K M. Ie, 10e en 13e prijs D. Kardux; 2e, 7e en 8e J. Jordaan; 3e en 6e F. Radauer; 4e, 9e en 12e P. V. v. Heemst; 5e Joh. J. Nipius lie H. Blok. Losgelaten 6 uur; aankomst eerste duif 3 42 uur; laatste duif 5.16 uur. Maandag is in de haven alhier een baggermolen gearriveerd, die de S'dyksche haven op de bepaalde diepte zal brengen. De heer H. A. 0. Denier van der Gon, Leeraar aan de R.H.B.S. alhier, is benoemd tot leeraar in de wiskunde, werktuigkunde en cosmografie aan een H.B.S. te 's Graven; hage. Centrale Veiling voor Goeree Overllakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 22 Juni 1928. Bloemkool (le s.) 9,50tot 16,40 p. lOOst' (2e a.) ƒ8,- tot 12,40 p. 100 at, (3e s.) 6,40 tot ƒ8,50p. lOOst. uitschot 3,60 tot 5,70 p 100 st. Komkommers (le s.) 12,80 tot ƒ0,-. (2es.) 6,70-0,—per lOOst. (3e s.) 4,10-ƒ0,—per lOOst. Sla 0,40 tot 1,10 per 100 krop. Rabarber 4,80 tot 7,60 per 100 bos. Sjalotten 2,10 tot ƒ0,— per 100 bos. Radijs f 2,— tot ƒ0,— per 100 bos. Peen f 3,60 tot 8,80 per 100 bos. Asperges ƒ51,- per 100 bos. Spinazie 3,60 tot ƒ5,— per 100 k.g. Postelein 17,10 tot 13,90 per 100 k.g. Peulen ƒ31,- tot 34-, per 100 k.g. Doppers f 17,— tot 22,— per 100 k.g. Uien 1,60 per 100 k.g. Eigenheimers (nieuwe) 9,50 per 100 k.g. Blauwputten (nieuwe) 16,- per 100 k.g. Schoolmeesters 10,— per 100 k.g. Eerstelingen 7,60 tot 9,50 per 100 k.g. Aardbeien ƒ19,— tot ƒ0,— per 100 pond. Tomaten 0,14 per pond. Kaas (komjjne) 0,20 tot 0,22 per pond. Kaas (20 plus) 0,33 tot 0,35 per pond. Kaas (volvet) 0,60 tot 0,64 per pond. Boter 0,94 tot 1,05 per pond. Honing 0,54 tot 0,56 per pot. Veiling van Maandag 25 Juni 1928. Bloemkool (le s.) ƒ10,— tot ƒ16,70p.lOOst. (2e s.) 6,80 tot 10,70 p. 100 st. (3e s.) 3,60 tot 7,80 p. 100 st. uitschot 1,60 tot ƒ4,80p. lOOst Komkommers 8,20 tot 10,60 per 100 st. Kropsla 0,20 tot ƒ1,60 per 100 krop. Rabarber 4,80 per 100 bos. Peen 3,80 tot 8,50 per 100 bos. Asperges 47,— per 100 bos. Sjalotten ƒ2-, per 100 bos. Spinazie 0,80 tot 3,50 per 100 k.g. Postelein 9,50 tot 12,10 per 100 k.g. Peulen 27,— tot 30,— per 100 k.g. Doppers 22,— per 100 k.g. Schoolmeesters ƒ11,— tot 11,70 p. 100 k.g. Blauwputten 16,60 tot 18,40 per 100 k.g. Aardbeien 13,— tot 18,80 per 100 pond. Tomaten 11,— per 100 pond. Kaas (komijne) 0,23 tot 0,24 per pond. Kaas (20 plus) 0,81 tot ƒ0,— per pond. Kaas (volvet) 0,60 per pond. Boter 0,98 tot 1>— per pond. Honing 0,55 tot 0,56 per pot. SOMMELSDIJK. De heer ter H. had het ongeluk zijn hand zoodanig met een mes te verwonden, dat hy zich dadeiyk onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Voetbal. Het ligt waarlijk niet aan ons dat wy niet hadden vermeld dat Flakkee Zondag een toer-elftal zou ontvangeü. Zater dag werd ook Flakkee van deze gebeurtenis per telegram verwittigd. En ondanks deze korte voorbereiding (welke spelers zijn er thuis is dus de eerste vraag) slaagde Flakkee er in om te zegevieren. De Rotterdammers waren in de minderheid en tegen de 9 goals die Flakkee maakte, boekten de Rotterdam mers 2 keer een tegenpunt. En om nu maar tydig met de bericht geving „bij" te zyn, vermelden we, dat V.H.D. de afgeloopen week weer „jarig" was. Het bestuur vat deze gelegenheid altyd op als een gepaste feestelijke gebeurtenis. Woensdag a.s. zal haar korfbal-ploeg tegen de Hellevoetsche kweekschool in de lynen treden. En voor Zaterdag zijn ze in gesprek met iets buitenissigs; een ploeg bomt er die ze zelf alleen niet aandurven, maar waarvoor de hulp van Flakkee moet worden ingeroe pen. Een speciale attractie wacht ons, en daar we nog niet mogen „klappen" volstaan we er mee het „den volke" te vertellen. DIRKSLAND. Een ontwerp-raadsbesluit tot het vestigen van een bouw verbod op verschillende perceelen, ligt gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage op het ge meente-secretarie. By publicatie is bekend gemaakt, dat de Commissaris der Koningin in deze pro vincie, op Vrydag 6 Juli a.s. des v m. 9 uur, onze gemeente hoopt te bezoeken en ter Raadhuize audiëntie zal verleenen. Tegen twee personen alhier is proces verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. Tegen J. v. K. te Herkingen en S. K. te Nieuwe Tonge is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der Motor- en ry wielwet. Tegen A. B. te Melissant is proces-ver baal opgemaakt als verdacht van het stelen van aardappelen van den arbeider A.V, alhier. HERKINGEN. Tegen M. K. alhier is te Melissant proces-ver baal opgemaakt, wegens overtreding der motor- en rijwielwet. De boeken en kas van den Gemeente ontvanger zyn by nazien door B. en W.in orde bevonden. GOEDEREEDE. De garnalenvisschers heb ben de afgeloopen week 100 K.G. garnalen per week en schuit gevangen. De zeevisscher P.'Redert beliep door het scheuren van zyn netten een schade van 50, De Muziekvereeniging Apollo alhier gaf Zaterdag met veel belangstelling een goed geslaagd concert. OUDDORP. De afgeloopen week hebben de garnalenvisschers van 200—300 KG. gar nalen per week en schuit gevangen en aan de pellery afgeleverd. Het woonhuis van Jan v. d. Wende staande aan de Helhoek is Zaterdag bij af- ig verkocht en aangeloopen op f 2650. In de Weervisscherijen werden 38 zalmen gevangen. as. Vrijdagavond aangifte voor den H. Doop van de Ned. Herv. Gemeente. Op de gehouden Klaverbooping liepen de pryzen van 50—60 cent per Roede. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk Ds. v. Andel van Putten. NIEUWE TONGE. Tegen W. J. alhier, is te Middelharnis proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der maximum-snelheid. Wegens de groote afstanden der thans te vliegen stations zal as. Zaterdag door de P.V. de „Gevleugelde Bode" alhier, geen vlucht worden gehouden. In de plaats van M. C. v. d. Tol, aan wien eervol ontslag is verleend, is tot Cor respondent der Arbeidsbemiddeling alhier benoemd, C. A. Holleman. De belangheb benden kunnen zich dus als vroeger ter secretarie vervoegen. OUDE TONGE. De timmermansknecht C. Kroon geraakte spelenderwys in een vaart en zou zeker verdronken zyn indien hij niet door zyn maats ware gered. Van de heer Jst. Verwey brandde een schuurtje geheel af. Naar men verneemt dekt assurantie de schade. OOLTGENSPLAAT. Zaterdag werden door het. Gemeentebestuur ten Gemeentehuize ontvangen een 20-tal leden van het Geneolo- gisch Heraldisch Genootschap „De Neder- landsche Leeuw," alwaar zij een lunch werden aangeboden. Na het bezichtigen van het Gemeentehuis en de Ned. Herv. Kerk met de mooi besneden preekstoel en doophek, vertrokken de heeren per boot van de R.T.M. Deze boot moest wegens den lagen water stand bereikt worden met het kleine veer- bootje, zoodat een indruk kon worden ver kregen van de slechte veerverbindingeu, voor welks verbetering in alle colleges reeds zoo vaak is gepleit. De 17-jarige Joh. van Gurp had bij het kanthooisnyden het ongeluk een tweetal vingers byna af te snyden. Dr. Kramer ver leende heelkundige hulp. Doordat de aangekondigde voetbalver- eenigingen van elders verhinderd waren hier een wedstrijd te houden, werd Zaterdag door Voorwaarts van hier een vriendschappeiyke wedstryd gespeeld tegen De Zwervers van Middelharnis, welke beëindigd werd in het voordeel van Voorwaarts met 3—1. By den Ontvanger der directe belas tingen is wegens achterstallige belasting en gewetensgelden ontvangen ƒ202,47 en ƒ200. De heer Jacob de Vos Jbz. behaalde dezer dagen te Haarlem het politiediploma. DEN BOMMEL. Een zeiljacht, dat deel nam aan een wedstryd, is Zondagmorgen op de slikken by de haven omhoog gevaren. Tegen den avond heeft schipper K. van Dijk met zijn motorvaartuig assistentie verleend en is het jacht vlot gekomen. By het uitdiepen van de kreek is een oude pypekop gevonden gebakken van ge wone pypaarde en hoogst waarscbyniyk werk eeaer Goudsche pypenfabriek. Op den kop zij» figuren aangebracht. Voorop staat een oranjetak met een kroon er boven en geflankeerd door twee vlaggen, waarop de letter W met een klein kroontje er boven. Op de eene zijde vindt men een staatsie koets met koetsier en palfrenier, waarin twee personen zitten, die getrokken wordt door zes paarden. Doordat een stuk uit den kop gebroken is, ontbreken twee dier paar den, maar de leidsels wyzen er op, dat ze er geweest zijn. Aan de andere zy'de treft men acht ruiters aan, op dravende paarden gezeten. Hoewel er geen jaartal op te vinden is hebben wij een sterk vermoeden hier te doen te hebben met een voorstelling van de aankomst van Prins Willem VI, later Koning Willem I te 's-Gravenhage in 1813. BRIELLE. R. H. B. S. Geslaagd J Boot, Nieuw-Helvoet; G Hermans, den Briel;T. W. van der Linden, Abbenbroek; J. Moerman, den Briel; J. J. van Strien, Spykenisse, N. W. Velders, Oostvoorne en L. Vermaas, Nieuw- Helvoet. YKILINGSBKRICHT van Vrydag 22 Juni 1928, der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniginy „Oostvoorne". Kropsla 1,20 tot 1,80 per 100 krop. Postelein 0,03 tot 0,10 per k.g. Spinazie 0,11 tot 0,14 per k.g. Aardappelen ƒ7,— tot 13,— per 100 k.g. Aardbeien 0,27 tot 0,76 per k.g. Bessen (roode) 1,01 tot 1,05 per k.g. Blauwe druiven f 0,96 tot 1,38 per k.g. Perziken 0,16 tot 0,30 per stuk. Groote boone» 12,- tot ƒ16,— per 100 kg. Boonen dubb. stam 76,- tot ƒ83,- per 100 k.g. Stamsnijboonen 50,— tot ƒ56,— p 100 k.g. Stoksnijboonen ƒ52,— tot 70,— p. 100 k.g. Tomaten A 0,66 tot 0,69 per k.g. AA 0,66 per k.g. B 0,63 tot 0,68 per k.g. C f 0,58 tot 0,63 per k.g. CC 0,30 tot 0,83 per k.g. bonken 0,48 tot 0,52 per k.g. Peen ƒ5,— tot 15,— per 100 bos. Kroten 3,10 tot 4,70 per 100 bos. Bloemkool 10,— tot 22,— per lOOstuks. (2e s.) 4 tot 14 per lOOstuks. Sjalotten 2,30 tot 3,50 per 100 bos. Rhabarber 2,30 tot f 4,10 per 100 bos. Doperwten 0,20 tot 0,25 per k.g. Peulen 0,34 tot 0,45 per k.g. Witte Asperges 0,51 tot 0,59 per bos. Blauwe Asperges 0,24 tot f 0,42 per bos. Kipeieien 4,80 tot 5,30 per 100 stuks. Aanvoer 38702 stuks. Burgerlijke Stand. SOMMELSDIJK. OndertrouwdGilles van der Meide, 28 j en Jeannetje Adrians van Markenstein, 39 j., beiden alhier. DIRKSLAND. Geboren: Jaques, z. v. Abraham van Broek hoven en Hendrika Verwey. Overleden: Jan van Oostende, oud59jaar echtgenoot van B. M. Berkhout. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Clazina, d. v. Jan de Vos en Adriaantje Koppenaal. Overleden: Paulus Wielaard 51 j., echtg. van Jannetje Melissant. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente OOLTGENSPLAAT op Maandag 25 Juni j .1. des nam. 4 uur. Voorzitter: Burgemeester Donkersloot. Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter sprak daarna als volgt: Het zoo plotseling verscheiden van onzen oud Gemeente-ontvanger noopt my ook van deze plaats nog enkele woorden aan hem te wijden. Toen den Hen April j.l. de heer de Ruiter zyn ontslag had gevraagd als Gemeen te- ontvanger dezer gemeente, hebben wy ge hoopt dat hy met zijn pensioen een rustigen levensavond zou slijten, het heeft echter niet zoo mogen zyn. Reeds 11 dagen na zy'n ontslag is hy overleden, wij hadden hem zoo gaarne de rust gegund die hy zoo dubbel aan onze gemeente heeft verdiend. Hij was altyd een plichtsgetrouw ambtenaar. Zijne nagedachtenis zal in hooge eere voortleven. Moge zyn opvolger de voetsporen van den heer de Ruiter drukken. Daarna opende de Voorzitter de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Ingekomen stukken; De goedkeuring van Ged. Staten van Zuid- Holland over de instructie van den Gemeente ontvanger, de wijziging der begrootingen dienst '27 en '28. De vastgestelde opcenten op de R. I. belasting, het heffiagspercentage der PI. inkomstenbelasting. Een schryven van de Mabeg, waarin wordt medegedeeld dat in de maanden Januari en Februari 800,— herstellingen zyn gemaakt. Een schrijven van den directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Oude Tonge, waarin hy bericht dat hy nader zal onder zoeken of het mogelijk is een avondbestel ling te krijgen in Achthuizen. Een schrijven van den OntvaDger der Directe Belastingen te Oude Tonge, dat wederom twee bedragen aan gewetensgeld zyn ontvangen, zijnde resp. 1990,- en 795,98, zoodat aldus de mededeeling van den voorzitter, thans ruim 5000,— in totaal is ontvangen. De Begrooting van de Gezondheidscom missie. Een schryven van de gemeente Middel- harnis, waarin werd j van 477,28 te storteJ 'kosten van het NijverheJ Een dankbetuiging de Landas, voor de ontval beklag, bij het overlijderj saris der Koningin. Een schry ven van den 1 ris der Koningin, dat hijl 6 Juli a.s. een bezoek te|| gemeente, waarbij gelegetj tie aan te vragen. De Rekening van den I Waren in den kring Dord] '27, waaruit blijkt dat tq bedrag van 29,53. Van Ged. Staten de gd verordening tot heffing va| Uit de exploitatie-rek Biggestraat blijkt dat groot is 5862,04, hiervJ worden gedragen 453(1 den Materialenprys en wone bydrage. Een schryven van den[1 Post- en Telegraafkanto* j waarin hij mededeelde da is een avondbestelling te voeren aangezien er niej stukken zyn, volgens ee om daartoe over te kunn Een verzoek van J. vaii| merking te komen voor drukwerk, aangezien hy eel van een goede drukkery. Voorzitter stelde name^ hierop niet in te gaan en rancier te biy'ven. Het jaarverslag van t schappy Mabeg over het j de gasfabriek te Oude ToJ Hieruit biykt dat er van 14341,08$. Voorzitter zeide, dat, al| nog niet zoo gunstig is, kelijk is verbeterd en er I jaar een kleine winst zal] het verlies over '21 dan niets, toen bedroeg dat In de maanden Januari e een winst gemaakt van Een schrijven van de fl Tonge waarin medegedee het vleeschkeuringsbedryf;] maakt van ƒ1221,— waarvl plaat 242,50. De rekening van den po| Batig slot 5,41. De begrooting werd vasi ontvang en uitgaaf van De Voorzitter deelde ml polders een plan bestondj j van een brandkast voor hei I zeide daarop te hebben vq vergadering, omdat het i in een brandkast geborgen] een kluis te bouwen naast k die dan gezamelijk gebruikt! den. De kosten bedragen d Spreker had de polders vof 1750,— in die kosten meen te zou den grond gev! houd op zich nemen. De J daarop in een schryven latf daarmede niet accoord kun den zelf een kluis daar bouv) koopen, of al naar gebruj ook een vergoeding laten Voorzitter stelde voor alll gen daarop te moeten stalj der gemeente is reeds te willen er niet op in gaan. Hiertoe werd besloten. Besloten werd den Kerk) verstraten. Kosten 1200,-] Besloten werd tot reservl gebruikt geld voor onderhol van 5497,87$. Dat zal in f schieden. De Begrooting dienst '27| gewijzigd. Besloten werd het oude! bewaarschool af te brekenj speellokaal te maken. Het bestuur der R.K. Sch' zen vroeg om gelden te n| nieuwe schoolbanken en 2 I werd besloten. Hetzelfde bel bouw van een of twee sch<| gezien de school tbaDs mj van het 7e leerjaar te klein Besloten werd te onderzf voordeeligst zou zyn in de 1 Van L. Jordaan was eei| komen tot verhooging van schoonhouden van het gemel Voorzitter stelde voor dit] sant te bespreken en aan te volgende vergadering, werd Hobbel vroeg aan deR.T.| de loco motief ketels niet blazen voor den openbaren w gevaarlijk en hinderlijk is. Voorzitter zeide zulks toe.: Op voorstel van den Vooi de Wilbelminastraat te verb preparaat Valada De kosten zouden ongeveer op 200,- Daarna sluiting. VERKOOPINC Op DINSDAGEN 26 Juni 's avonds 7 uur (Zomertij „Harmonie" te Sommelsd en afslag van Onroerende verzoeke van de erven van de Graaff. Notaris VA] Op DINSDAG 10 JULI 19 Op DINSDAG 17 JULI 1928 kens des avonds 7 uur (ou

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2