4%% 99% PANDBRIEVEN ADVERTENTIËN INLEES de Advertentie kolommen eens door. Er staat zeker ook voor U iets in. Jachtrecht. BEURTVEER. Kruidenierswinkel, INSULAIRE HYPOTHEEKBANK TE Z1ERIKZEE Tandarts BUIJS vv Toegangsprijs 60 Cent;: 6 ONZE EILANDEN TAN ZATERDAG 26 MEI 1928. ONZ De politie besloot, hem op transport te stellen naar Amsterdam. En zoo gebeurde het, dat de jongeling door een rechercheur naar Amsterdam werd overgebracht met den trein, waarvoor hij nu zelf geen kaartje behoefde te koopen. Het jongmensch was bijzonder opgeruimd toen hij in de hoofdstad aankwam. Zijn onschuld zou nu wel spoedig blaken en dan moest men hem weer vrijlaten. Maar de Amsterdamsche politie dacht er anders over. Al spoedig bleek, dat van ver duistering geen sprake kon zjjn, maar wel had hij zich schuldig gemaakt aan valsche aangifte bij de Haagsche politie. En zoo werd de jongeling tot zyn groote ontsteltenis weer, nu onder het geleide van een Amsterdamschen rechercheur, naar Den Haag overgebracht om zich daar voor de valsche aangifte te verantwoorden. Nadat tegen hem proces-verbaal was op maakt, liet de politie hem vrij. Hij was nu echter nog even ver als bij het begin van de uitvoering van zijn plan en is toen maar gaan wandelen. EEN BOTTER DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Gistermiddag is de botter IJ. K. 134 voor Lemmerhaven door den bliksem getroffen. De top van den mast werd afgerukt, de fokkestaag knapte af en werd verwrongen, terwijl de voorsteven ernstig beschadigd werd. De botter kon op eigen kracht de haven bereiken. PSEÜDO-OOM MET 40 GULDEN ER VAN DOOR. NIEUWER-AMSTEL, 28 Mei. - Zondag middag meldde zich bij de familie R. aan den Amstelveenschen weg een heer aan, die voorgaf zijn familie te komen bezoeken. Het dienstmeisje, dat open deed, vertelde, dat de familie uit was. De heer vond dit hoogst onaangenaam, daar hij heelemaal uit Limburg was gekomen, om de familie, na jaren, nog eens op te zoeken. Het meisje vroeg toen of mijnheer wellicht wilde wachten, tot de familie thuis kwam, wat misschien met een uurtje kon gebeuren. Dankbaar aanvaardde de bezoeker dit voorstel, vlijde zich gemak kelijk neer in een crapaud en liet zich een aangeboden kop thee zeer wel smaken. Na een drie kwartier ongeveer gewacht te heb ben, gaf hij het meisje te kennen, onmo- lijk langer te kunnen wachten, doch vroeg haar de familie te vertellen dat Oom K. uit Limburg was geweest, en dat hy op zijn terugreis van Rotterdam, vermoedelijk Maan dag terugkwamBy de thuiskomst der familie deed de dienstbode het verhaal, doch nog de heer, noch de vrouw des huizes, kende een Oom K. in Limburg. Dit bezoek niet vertrou wende, ging men den salon inspecteeren en kwam tot de ontdekking dat eenigzil verwerk, ter waarde van ongeveer 40 was verdwenen. Het gedienstige meisje kreeg op staanden voet ontslag. De tocht van Van Lear Black, Geyssendorfer heeft aan de directie van de Kon. Luchtvaartmy. bericht, dat hij het raadzaam oordeelt, den tocht naar Kaapstad niet verder voort te zetten. De heer Van Lear Black keert met hem per eerste scheeps gelegenheid naar Marseille terug. Men ver? zoekt daar een vliegmachine gereed te hou den by aankomst van de boot, want de heer Van Lear Black wil naar Engeland terug vliegen. Scholte en de mecanicien biyven voor- loopig in Khartoem achter, om de H.N.A.D.P. te demonteeren. Zoo spoedig mogeiy'k zal ook de machine worden ingescheept om in ons land hersteld te worden. De tocht moet stop gezet worden, omdat een technische fout aan den dag gekomen is. Een der vleugels is minder stijf gewor den. Hoe dat gekomen is, heeft Geysendorfer nog niet gemeld. Op het hoofdkantoor der K.L.M. heeft men wel een veronderstelling, maar die kan na tuurlijk nog niet voor zeker worden ge geven. De slechte toestand, waarin de lan dingsterreinen verkeeren, hebben de vliegers genoodzaakt, zoo lang mogelijke trajecten te vliegen. Zy hebben dus zoo groot moge- ïyfeen benzine- en olievoorraad meemoeten nemen. De vleugels hebben dus heel wat meer te verduren gehad dan op een gewone passagiersvlucht. Gemengd Nieuws. SCHERPSKAMP IN DE BEHRINGZEE. Circa 330 menschen in gevaar. SEATTLE (Washington), 28 Mei. Het Amerikaansche s.s. „Staro Falkland", met 40 blanden en 280 Chineezen aan boord, is op de rotsen van Akunhead in de Behringzee gestrand. Een Amerikaansche kustboot spoedt zich naar de plaats des onheils, ten einde assitentie te verleenen. De „Staro Falkland" zou met den voorsteven gezon ken zijn. VLIEGTUIG TE RIJS8EN GEDAALD. Noodlanding wegens benzinegebrek. RIJSSEN, 23 Mei. - Op het noodlandings terrein voor vliegtuigen daalde Dinsdagavond te halfzes een particulier handelsvliegtuig uit Bremen, wegens benzinegebrek Na het inladen van de noodige motorbrandstof en de contróle door den rijksontvanger steeg het vliegtuig weldra weer op met bestem ming voor Londen, via Amsterdam. HET „KINSPONN"-PROCES. Een grootscheepsche zwendelarij» Na Pinksteren begint voor de jury-recht bank te Charlotteaburg het groote zwendel- proces, waarvoor de na^m „Einsponn" is geijkt. De 87 beklaagden, die terecht zullen staan, vormden een bende, die als spinnen hun prooi „insponnen" en uitzogen. De lei ders waren de uit Letland afkomstige koop man Leopold Balson en de Oostenrijker Gustav Baranyl, die voor den geestelijken vader van dezen vorm van zwendel doorgaat. De bende zelf noemde zich „Amerikanen" en de zaken die zij dreef „Amerikaansche zaken". Die transactie zaten meestal zoo in elkaar: Een lid van de bende plaatste een adver tentie, waarin aan kapitaalkrachtige men schen groote winsten werden voorgespiegeld. Kwam er een gegadigde, dan vertelde de steller der advertentie hem dat hij een partij goederen had gekocht en met een zeer ruime winstmarge weer kon verkoopen, maar in de knel zat omdat by geen gereed geld had om den koop te betalen. Wilde men hem dat voorschieten, dan zou het verschil tus- schen koop- en verkoopsom worden gedeeld. Het aspirant-slachtoffer wendde zich dan in de meeste gevallen tot het adres dat hem was opgegeven als dat van den tweeden kooper. Deze bevestigde als handlanger van den adverteerder, dat hij het goed gekocht had of wilde koopen voor den genoemden prijs. Doorgaans vertrouwde de argelooze deze verzekering, want de representieve leden van de bende zagen er allen uit alsof men huizen op hun soliditeit kon bouwen. Was het geld eenmaal gestort, dan weigerde de kooper het goed te accepteeren wegens in ferieure kwaliteit, te late levering of iets dergelyks en de verkooper de steller der advertentie cedeerde den waardeloozen rommel aan den geldschieter, die zich meestal niet eens had overtuigd of er goede kwali teit zou worden geleverd. De bedragen die de bende in den loop van een jaar of drie heeft bijeengezwendeld, wor den op 1.6 millioen mark geschat. Herhaaldeiyk hebben slachtoffers tegen „Einsponners" civiele processen gevoerd, maar by na altijd zonder resultaat. Van den gedaagde bleek nooit iets te halen. En de bende trad zoo brutaal op dat zy vaak haar eigen slachtoffers nog processen aandeed. Baranyi leefde van de afzetteryen als een groot heer en bij had een eerbiedwekkend kantoor in de Friedricbsstrasse. By het be drog op groote schaal moeten ook politie mannen betrokken zijn, zegt het Berl. Tagebl. Er is tegen verscheidene een disciplinair onderzoek gaande. De connecties met de politie liepen over Balson. Het' proces zal wel eenige maanden duren. Een acrobaat en geveltoerist. Gisteren zag een gevangenbewaarder van de groote gevangenis te Walton in Liverpool hoe een gevangene zich aan den buitenkant door de tralies van zyn cel wrong en langs een regenpijp naar den top van het ronde dak klom, dat liefst 52 meter hoog is. De man zag, dat hij ontdekt was, maar aange zien niemand hem uit zyn gevaarlijke positie wenscbte te halen, besloot hij althans eenige oogenblikken van de gulden vrijheid te ge nieten. Eerst ontdeed hij zich van zijn ge vangeniskleren, tot op zijn pantalon, en toen *begon hij steentjes uit het dak te peuteren, die hij, onder luide toejuichingen van de inmiddels saamgestroomde menigte naar beneden wierp. Toen de brandweer hem ten slotte met een straal op de waterleiding be gon te bestoken, zorgde hy dat het bad niet aan hem verspild werd, door zich volkomen met roet uit den schoorsteen in te smeren. Eindelijk kroonde hij zichzelf met een orna ment van de dakbedekking, dat hij had los gewrongen en na aldus een uur lang van zyn vrijheid genoten te hebben, liet hy zich weer langs de regenpyp afzakken en gaf zich onder een laatste luid hoera der jeugd, weer aan zijn bewakers over. BOMAANSLAG IN ARGENTINIË. Negen dooden, veertig gewonden. BUENOS AIRES, 23 Mei. Hedenmorgon om 11.40 is op het passenbureau van het Italiaansche consulaat een helsche machine ontploft, die in een kast was verborgen. De gevolgen hiervan zyn vreeselljk geweest. Negen personen, die zich op het bureau bevonden, werden op slag gedood, terwijl voorts niet minder dan 41 personen verwon dingen hebben bekomen. Tot de gewonden behooren ook vier ambtenaren van het con sulaat. Gemeld wordt, dat de gedooden allen immigranten zyn. Op het oogenblik, dat de ontploffing plaats had, bevonden zich ongeveer 200 personen in het consulaat. Verscheidenen van hen, die zich naby de kast bevonden, waarin de bom verborgen was, werden letteriyk in stukken gescheurd. Weinige minuten na de exploisie brak er brand uit in het gebouw. De brandweer was onmiddeliyk ter plaatse en de brandweerlie den deden wanhopige pogingen om de men schen, die zich onder de puinhoopen bevonden te bevry'den. Er zijn nog geen aanwy'zingen aangaande de daders en over hun motieven voor deze misdaad. In het centrum van de stad is voortB heden een bom ontploft naby een apotheek. Hierby werd niemand gewond en er werd ook geen schade aangericht. VLIEGTUIGRAMP BIJ KEULEN. Drie dooden. KEULEN, 23 Mei. Aan boord van een Fransch verkeersvliegtuig van de lijn Parijs— Berlijn heeft hedenmorgen kort na het vertrek van de vlieghaven Keulen *in dé lucht een ontploffing plaats gehad. Het vliegtuig had 700 liter benzine aan boord en verbrandde geheel. De drie inzittenden, n.l.de bestuurder, eeu mechanicien en een als passagier mede- reizende dame, kwamen om het leven. Nadere byzonderheden ontbreken nog. DE MOORDENAAR VEROORDEELD. De rechtbank te Zwickau heeft den 27- jarigen wever Paul Reinhold wegens moord en zedenmisdryf (in zeven gevallen) tot 15 jaar tuchthuis en 10 jaar eerverlies veroor deeld. Reinhold heeft in November van het vorige jaar een 16-jarig kantoormeisje met messteken gedood. De zaak heeft destyds opzien gebaard doordien R. tijdens het onder zoek naar den dader zich voor „helderziende" uitgaf en de justitie zyn belanglooze hulp aanbood. TWEEHONDERD WEDUWEN ZOEKEN EEN MAN. D© ontslagen haremdames van Marokko's sultan. Het is op zichzelf reeds een eigenaardig geval, wanneer een jonge man van 17 jaar plotseling eigenaar wordt van tweehonderd der schoonste vrouwen van zijn land. In deze situatie, die op het pijnlijke af is, heeft zich na den dood van zijn vader de jonge sultan van Marokko Sidi Hamida, be vonden. Het is een oude wet in Marokko, dat bij den dood van den sultan diens harem aan zijn opvolger komt. Nu bezat de over leden sultan, gelijk het 's lands gebruik is, een kerncollectie van 200 beeldschoone vrouwen, die nu plotseling weduwen werden en weduwen moesten blij ven, als Sidi Hamida zich haar lot niet aantrok. Doch de jonge sultan, die zooals gez« pas zeventien lentes telt, had weinig zin om ook deze erfenis van zijn vader over te nemen. Hij bepaalt zich tot zijn ééne vrouw, de dochter van den machtigen Kaïd Tongi uit het Atlas-gebergte. En toen de Fransche resident-generaal hem het voorstel deed, den tweehonderd haremdames de vrijheid te schenken, willigde hij dit verzoek gaarne in. Ook de vroegere sultansvrouwen, wien overigens een royaal pensioen is toegezegd, zijn met deze oplossing alleszins tevreden. Bovendien zullen de meeste barer wel niet lang weduwe blyven. Zij zijn aardig en mooi en weten hoe een man te boeien. En aan mannen, die gaarne de weduwe van een sultan tot levensgezellin willen hebben, zal het ook buiten Marokko wei niet ontbreken. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. BERLIJN, 24 Mei. Naby Zanzin in het district Landsberg a/d Warthe (Brandenburg) sloeg de bliksem in een groep arbeidsters, die onder een boom beschutting tegen het onweer hadden gezocht. Acht vrouwen wer den hierbij gedood, terwijl twaalf zwaar en vflf licht gewond werden. DANKBARE TELEFOON-ABONNÉS. Nu en dan wordt er te Parys verschrik kelijk gesputterd over den telefoondienst, en ten einde aan de soms ondragelijke toestan den een eind te maken, werd een bond van abonné's gesticht. Blykbaar is sindsdien een aangename wending ingetreden in de ver houding tusschen de aanvragers van verbin dingen en het bedienend personeel (pas een gering aantal aansluitingen is te Parys vol automatisch) en de abonné's, die hun waar deering voor de ondervonden verbetering willen toonen, hebben nu zeer galant aan geboden, een banket te organiseeren ter eere van de „demoiselles de téléphone". Het feestmaal moet heden plaats vinden, maar de dienst moet daarop nog worden ingesteld. Het lag zeker niet in de bedoeling, een avond lang het geheele telefoonbedrijf stop te zetten, waardoor è-lle meisjes zouden kunnen komen en met de bezitters der haar vaak zoo bekende stemmen kennis maken. Zij hebben gedelegeerden benoemd. De gast- heeren willen de zaak royaal aanpakken. Behalve een diner zal er ook een bal en wellicht een bioscoopvoorstelling zijn. „EEN POOLFANTASIE TAN JULES VERNE." Bij de eerste vlucht over de Noordpool in een bestuurbaar luchtschip, welke reis door Amundsen en Nobile werd geleid, was er, óók in de wetenschappelijke wereld, hier en daar nog onrust over de vraag, of er boven de Noordpool niet zulke sterke magnetische krachten zouden blyken te bestaan, dat het luchtgevaarte, óf naar omlaag getrokken, óf in een magnetische draaikolk rondgetoldzou worden. Van dat alles is echter niets ge beurd; het Pool-magnetisme vermag geen zwaarder toeren te volbrengen dan het laten „dollen" van de fijne naald in het compas, waarmee de navigatie trouwens al ernstig genoeg wordt bemoeilijkt. Ook de tweede tocht van generaal Nobile over-.het Pool gebied, thans ondernomen, bracht tot dus verre nog geen kennismaking met geheim zinnige, tot heden onbekende natuurkrachten, welke de aardas zouden beheerschen. Zelfs een man als Jules Verne, wiens fan- tasiën in zake het onbekende op deze aarde, biykens de uitkomsten van latere onderzoe kingen, zoo dikwijls de werkelijkheid bena derd hebben, heeft ten opzichte van het Pool- magnetisme van misvattingen blijk gegeven. Ten bewijze daarvan laten we hier een sterk verkorte samenvatting volgen van het overi gens wel spannende en merkwaardige ver haal van dezen schryver „De IJssphinx", bevattende het relaas van een gefantaseerde Zuidpool-tocht. In den nacht van den 12den op den 13den Maart kwam een sterke mist opzetten. Dat was verre van aangenaam, want het gevaar met de ronddrijvende ysmaasa's in aanraking te komen, werd daardoor niet gering ver meerderd. Wat ons zeer vreemd toescheen, was, dat de snelheid van ons vaartuig, of schoon de wind tot volmaakte rust scheen gekomen te zijn, niet gering vergroot werd. Van een snellere strooming kon geen sprake wezen, want het klotsen van het water tegen den voorsteven bewees, dat we nog vlugger voorwaarts gingen. Tot den morgen duurde dit verschynsel, zonder dat we ons van het een en ander rekenschap konden geven, totdat tegen 10 uur de nevel optrok. De westeli;" oever eeu hooge rotsachtige kust werd weer zichtbaar. Daar vertoonde zich op een kwartieruurs- afstand van ons een massa, die een omvang van 200 tot 300 vademen had. De eigen aardige gedaante deed aan een sphinx denken met hoog bovenlijf en uitgestrekte klauwen, gelijk aan die, waarvan de Grieksche mytho logie spreekt. Was het een levend dier, een kolossaal monster, een mastodon, maar duizend maal grooter dan de voormalige machtige bewoner der Poolstreken, waarvan hier en daar nog overblijfselen worden gevonden? In den toe stand waarin we ons thans bevonden, vrees den we, dat de kolossus zich op ons zoude werpen, om ons onder zijn klauwen te ver pletteren. Na de eerste oogenblikken van onrust kwamen we weldra tot de overtuiging, dat het een eigenaardige ijsberg was, wiens kop uit de duisternis helder te voorschijn trad. Een Sphinx..... Maar nog andere zaken zouden ons in ongelegenheid brengen en angstige oogen blikken bezorgen. Ik heb reeds opgemerkt, dat de vaartsnelheid der Paracuta sedert eenige uren sterk was toegenomen, Ze werd zoo groot, dat de stroomsnelheid, daar by vergeleken, niets was. Plotseling vloog het anker van de „Jane", dat we voor den voor steven hadden uitgeworpen, met een vaart uit den bodem, alsof een "reuzenkracht het had uitgerukt en het touw werd strak ge spannen. Het scheen, alsof dit anker, over de oppervlakte van het water vliegend, ons naar de kust trok. Wat moet dat beteekenen? riep William Guiy uit. Sny'dt het touw dadelijk door! be val Jane West of we vliegen tegen de rotsen te pletter. Hurliquerby yide naar den voorsteven van de Paracuta, om het zeil stuk te snijden. Maar plotseling werd het groote mes, dat hij in de hand hield, hem ontwrongen en als de kogel uit een kanon, vloog het anker naar de bergmassa's. Byna gelijktijdig gin gen alle ijzeren voorwerpen in het vaartuig, het keukengereedschap, de wapens, de mes sen uit onze zakken denzelfden weg op, terwyi de boot zelve pyisnel naar den oever heenschoot. Wat had hier plaats? Moesten we, om het een en ander te kunnen ver klaren, wat ons zoo onnatuurlyk toescheen, aan een wonderland denken? Neen, het waren duidelijke verschijnselen, die zich hier openbaarden. Overigens ontbrak ons detyd om over deze verschynseleD met elkaar te beraadslagen, want nauwelijks hadden we den vasten wal onder de voeten, of onze aandacht werd door een gestrande bootten zeerste getrokken. Het is de boot van de Hallbrane! riep Hurliwuerby uit. Hij had gelijk. Daar lag het vaartuig uit elkaar geslagen, in treurigen toestand..., het was niets anders dan een geraamte. We merkten op, dat de yzeren banden, de spy- kers in de wanden, het metaalbeslag aan voor- en_achtersteven, in het kort, alles, wat maar metaal was, verdwenen waren. Wat had dit alles te beteekenen? Een roepen van Jane West bracht ons naar de plek ter achterzijde van de boot. Hier lagen drie lijken op den grond, die van Hearne, van den zeilenmaker Martin Holt en van een bewoner der Falklandeilanden. Wat was er met de tien anderen gebeurd? Had de Oceaan hun lichamen weggespoeld? We zochten langs de kusten, in de kleine boch ten, tusschen de klippen doch nergens vonden we eenig spoor. Terwijl de Paracuta aan de hoede van twee onzer werd toevertrouwd, gingen we dieper de kuststreek in, om onze waarne mingen te doen. We naderden de bergmassa, welker vormen zich nu meer en meer dui- delyk begonnen te vertoonen. De sphinx, want hierop geleek de kolossus het meest, had een roestachtige kleur, alsof de zelf standigheid, onder de inwerking van het Poolklimaat, geoxideerd was geworden. Eensklaps schoot me iets te binnen...., eene veronderstelling, die van al deze ver- schynselen een goede, bevredigende oplossing kon geven. „O", riep ik uit, „eenmagneet! Daar ligt een magneet, die een verbazend groote aantrekkingskracht uitoefent". De andere begrepen me, en zoo werd ons de ramp, tengevolge waarvan Hearne en zyn metgezellen bezweken waren, zeer verklaar baar. Deze massa was dus een reusachtigei magneet, onder wiens invloed de ijzeren ver bandstukken van de boot der „Halbrane" losgerukt en met kracht alle yzeren voor werpen uit de Paracuta tot zich getrokken en ons vaartuig had stellig in het lot van de boot der „Halbrane" gedeeld, zoo by haar bouw metaal ware gebruikt. Was het wellicht de nabijheid van de magnetische poel, die al deze werkingen veroorzaakten? Reeds in den beginne dach ten we hieraan. Op de plaats, waar dé mag netische meridianen zich kruisen, doet zich het verschynsel voor, dat de magneetnaald een verticalen stand aanneemt. Dit heeft op twee aan elkaar tegenovergestelde punten plaats en aangezien men in het Noordpool gebied dezelfde waarnemingen heeft gedaan, moesten ze in het Zuidpoolgebied tot dezelfde resultaten leiden. Hier bevond zich dus eeu verbazend sterke magneet, in welks gebied van aantrekking we waren geraakt. Voor onze oogen had een verschynsel plaats gehad, dat tot dusverre werd beschouwd als in het ryk der fabelen thuis te hooren. Wie zou het ooit kunnen geloofd hebben, dat vaartuigen van bijzondere sterkte aangetrokken werden, dat het metaal- verband daarby brak en de romp uit elkaar sloeg? Maar hier hadden we de feiten voor oogen De inhoud van den sphinx kon men gerust op vele duizenden kubieke meters schatten Om te kunnen bepalen, of deze massa wer- kelyk boven den magnetischen Zuidpool lag, zou een compas al heel weinig dienst kun nen doen, omdat het tot het instellen van dergelijke onderzoekingen niet is ingericht. Toen we den voet van deze zeldzame massa genaderd waren, zagen we verscheidene yzeren voorwerpen benevens het yzeren werpanker, dat aan de wanden bing, of liever vastkleefde. Hier vonden we alle ijzeren deelen van de boot der „Halbrane". Om ai die dingen weer in het bezit te krijgen, waren we verplicht een klimpartij te organiseeren. Hurliquerby was woedend: zijn prachtig mes hing op een hoogte van ongeveer 50 voet aan den berg en er bestond geen kans, het weder in het bezit te nemen. Het zal wel geen bewondering wekken, dat hier geen andere voorwerpen dan die van de Paracuta en van de boot der „Hal brane" aanwezig waren, aangezien tot dus verre nog geen enkel schip tot deze breedte in de Zuidpoolzee was doorgedrongen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Met in- gang van 29 Mei zal het Hulpkantoor van de telefoondienst (voor aangeslotene) op werkdagen zyn opengesteld tot 'sav.9uur. Predikbeurten. Zondag 27 Mei 1928. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, nra. ds. v. d.Zee en 's av. leeskerk. Sommelsdijk, vm. ds. Van Ameide. en 's av. leeskerk. Dirksland, vm. ds. v. d. Wal en 's av. leeskerk. Herkingen, vm. dhr. Van Ieperen. Melissant, 's av. ds. v. d. Wal uit Dirksland. Stellendam, vm. en 's av. dhr. Bouman. Goedereede, 'sav. ds. Van Ameide. Ouddorp, vm. leeskerk en nam. ds. Van Ameide. NieuweTonge.vm. leeskerk ennm.dhr. v.Ieperen. Oude Tonge, 's av. ds. Polduijs. Ooltgensplaat, vm. leeskerk en 'sHv. ds. v. d. Zee. Langstraat, vm, en nin. dhr. Vetter. Deu Bommel, vm. ds. v. d. Zee en 's av. leeskerk. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuys en nam. leeskerk. Hellevoetsluis, vm. en 'sav. ds. Timmer. Nieuw-Hel roet, vm. ds. Priester. Nieuwenhoorn, vm. ds.de Voogd v. d.Straaten. Vierpolders. vm. ds. Los. v. Zwartewaal, 'sav. ds. Priester van N.-Erelvoet. Heenvliet, vm. ds. Rorhyn. Oudenhoorn, vm. ds. Bons. PROTESTANTENBOND. Brielle (Kerkstraat), vm. ds. Poortman. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. ds. Van Velzen uit Doetichem. Stellendam, vm. en 'sav. ds. Bouma. Ouddorp, vm. en nam. ds. Diemer. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. De Lange. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. Stad a.'t Haringvliet, vm. en 's av. ds. de Graaff. Hellevoetsluis, vra. ds. Westerhuijs. Nieuw-Helvoet, 'sav. ds. Westerhuijs. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stadaan't Haringvliet, vin.,nm.en'sav.leeskerk GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Dirksland, vm. en 'sav. ds. De Blois. Herkingen, vm. en 'sav. leeskerk. Middelharnis, vm. en 'sav. leeskerk. TWEEDE PINKSTERDAG. Maandag 28 Mei 1928. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, geen dienst. Sommelsdyk, vm. ds. Van Ameide. Dirksland, vm. ds. v, d. Wal. Herkingen, vm. dhr. v. Teperen. Stellendam, 's av. dhr. Bouman. Ouddorp, vm. leeskerk. Nieuwe Tonge, geen dienst. Ooltgensplaat, vm. leeskerk. Den Bommel, vm. ds. Van der Zee. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. ds. Van Velzen. Ouddorp, vra. ds. Diemer. Ooltgensplaat, vm. ds. De Lange. Den Bommel, vm. ds. Schaafsma. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. de Graaff. Nieuw-Hel voet, vm, ds. Westerhuys. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan 't Haringvliet, vm- leeskerk. iPllllllllllllllllillllllllllllllllllli llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Geboren: Sara Anthonia Paulina, dochter van H. A. VAN DER MEER. J. VAN DER MEER—Raap. Middelharnis23 Mei 1928. Dankbetuiging. Voor de zeer vele blijken van belangstelling ons betoond, bij onze 25-jarlge Echtvereenlglng, betuigen wij ook namens onze kinderen onzen hartelijken dank. S. VAN NIMWEGEN. M. VAN NIMWEGEN—BLOK. Sommelsdijk, 26 Mei 1928. gH$- De Heer en Mevrouw VAN DER SLUYS—Nierstrasz te Dirksland, zeggen vriendelijk dank voor de belangstelling, hun betoond met hunne 25-jarlge Echtvereenlglng. DE JACHTCOMMISSIE brengt ter al- gemeene kennis, dat van 26 Mei tot en met 9 Juni 1928 op de Secretarie der gemeenten MELISSANT, DIRKSLAND, SOMMELSDIJK, MIDDELHARNIS en OUDE TONGE voor een ieder kosteloos ter inzage lig gen de afschriften en uittreksels van de besluiten der commissie, betreffende jachtrechten, welke tot het in werking treden der Jachtwet 1923 hebben gerust op, gronden in die gemeenten gelegen, en door het in werking treden dezer wet zijn ondergegaan. De Jachtcommissie: Mr. P. M. J. E. BLOEMARTS, Voorzitter. Mr. Dr. K. J. FREDERIKS, Secretaris. De N.V. Beurtvaart Maatschappij «De Onderneming" te Ouddorp, in liquidatie, 'deelt bij deze mede, dat zij vanaf 1 Mei j.l. bij onder- handschen verkoop haar ZAAK heeft overgedaan aan ADRIANUS DE GRAAFF, beurtschipper, alhier. Met dank voor het genoten vertrouwen be veelt zij haar opvolger beleefd aan. HET BESTUUR. Ouddorp, Mei 1928. Mij relereerende aan bovenstaande mededeeling, houd ik mij steeds beleefd aanbevolen. A. DE GRAAFF, Beurtschipper. Ouddorp, Mei 1928. Wegens verandering van zaken en woonplaats, ter overname aangeboden: Een moolen, degelijken, goed gevestigden een goed burgerDestaan gevend, met geriefelijke Woning, op net ten stand, zeer geschikt voor jonge menschen, die vooruit willen ko men. Inlichtingen en inzagegeeftJ.P. VISSER, Willem Beukelszoon- straat 54 te SCHEVEN1NGEN. Is van ZATERDAG 26 tot en met DINSDAG 29 MEI AFWEZIG |PP»° 1

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 6