NIGROIDS TWEEDE BLAD Onze Eilanden. van deze Pinkster cent: besparing- van Jwe uitgaven voor 12.5© 10.50 10.50 36.- 8©.- 44.- i:@.» 58." eB/- onze Stand DAM :OÜPONS, CHEQUE S. 2 fPOTHEKEN, CREDIETEN. ICAMPFENS zenuwen ONZE EILANDEN No. 58 26 MEI 1928 Plaatselijk Nieuws. Ingezonden Stukken. Officieeie Mededeelingen. BINNENLAND ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 26 MEI 1928 5 Eenige prachtige dessins voor Heeren-Costuums in de nieuwste sportstoffen, Prachtige kamgaren ruitjes, in de nieuwe bruinachtige tinten, voor 1- en 2-rij Cost, 35.50 30.50 Zoo juist uit onze ateliers ontvangen: eenige geheel nieuwe series Costuums, in de nieuwste sportstoüen 22.5® 39.50 33.50 Costuums, die bewonderens- waardig zijn van afwerking en pasvorm. Veel beter dan wat ge elders voor hoogere prijzen koopt. SAAT ienstraal 'F ZOON MIDDELHARN1S PGESICHT 1768. LEGGEN, ZONDER MEERDERE ;ze aan een grondige, vakkundige alle reparatie. Geen getob meer PRUTS NIET ZELF, dat GEEFT -E KOSTEN. |ng aan Uw reparateur over. AN BEVELEND, NIS - TELEFOON 60 !en. Levering van alle merken auto's en motoren ^nuwhoofdpijn, pijnen tn rug en lenden; gedurige vermoeidheid, slapeloosheid, l/oor dat alles komt uit zwakke zenuwen Ie Sanguinose aan voor zulke lijders; en j tonicum van den eersten rang". [wak zijtl Wat de Sanguinose voor hon- gaarne ook voor U. con f 2.-, 6 fl. f 11.—, 12 fl. f 21.—. Apothekers en Drogisten. VOOR NAMAAK, e Riemerstraat 2c/4, Den Haag. Wegens invallende Pinkster dagen zal ons Woensdag- nummer NIET verschijnen. DE NENYTO. Uit advertenties en affiches zullen velen oDzer lezers wel weten wat NENYTO be- teekent. Thans staan we aan den vooravond van de opening der NEderlandsche NYverheids tenTOonstelling, welke van 26 dezer tot 15 September te Rotterdam gehouden zal worden, ter gelegenheid van de Olympische Spelen en het 600-jarig bestaan van Rot terdam. In het moeras, dat eens de Bljjdorpsche polder heette, is thans een Witte Stad ver rezen door de gebouwen van de Nenyto, in welker ruimten van een grootte als nooit te voren, de vaderlandsche en internationale industrie de gelegenheid geboden is te toonen hoever zij, ieder op haar gebied, het in 1928 hebben gebracht. Alhoewel van bepaalde zijden niet die medewerking is verkregen, die men oor- spronkelyk verwachtte, kan toch thans ge zegd worden dat het doel der tentoonstelling, om een zoo retrospectief mogelijk beeld te geven van den stand der Nijverheid in 1928, geslaagd is. Zoowel deNederlandsche nij veren als de buitenlandsche industrieelen hebben zich in grooten getale gehaast, om van de mogelijkheid hun afzetgebied te verruimen, gebruik te maken. Wat er zoo aan een tentoonstelling van dien omvang vast zit, zullen wij eens laten blaken uit het finantieele deel, waarvan wy hieronder enkele cijfers laten volgen; Hekwerk ter lengte van 2400 M. ter af scheiding van het ons voor de tentoonstelling afgestane poldergedeelie 2S.189, ophoo ging terrein, noodig door den moerastoestand van het terrein 160.000, bouw der vier hallen (elk groot 121 bij 60 M ƒ440 000,- bouw 22 kiosken 19 000, bouw hoofd- entrée ƒ49500,-; egaliseering van het op gespoten deel van het tentoonstellingsterrein 15.000,—; rioleering en draineering 95 000,—; heiwerk voor alle bouwwerken 1.110 000, aanleg gasleiding ƒ10 000, aanleg electriciteit ƒ20 000,—aanleg water leiding 20.000, - (deze bedragen moesten door ons bij de betrokken gemeentebedrijven gestort worden voor aleer tot aanvang der betreffende werkzaamheden werd overge gaan); bouwtrausformafcorhuisje 15 000, aanleg transportweg ten Noorden van het terrein voor aanvoer van zware vrachten 5.000, aanleg klinker- kei- en tegel wegen in eigen beheer uitgevoerd met gebruikma king van door de Gemeente in bruikleen afgestaan materiaal, j 70 000, bouw hoofd restaurant 50.000, bouw toiletinrich tingen 10.000,- electrische installatie op de terreinen en in de gebouwen ƒ59.000,— subsidie aan de Tuinbouwcommissie voor den rozen- On tuinaanleg 15.000, schil derwerk hallen 15.000brandbeveiligings maatregelen 7.000,— makende in totaal een bedrag van 1 212 000,—. (Hierbij zijn slechts berekend de kosten, welke door de „Nenyto '28" moesten worden betaald om de tentoonstelling bedrijfsklaar te maken). Aan salarissen, administratie* en bureaukos ten! drukwerken, reclame, reiskosten, etc, werd toch tot 1 Mei j 1. reeds een bedrag van 17.5.000,— betaald. Thans is alles zoo goed als gereed om groote scharen publiek binnen hare muren te ontvangen. De ingang is voorzien van twaalf loketten en doorgangen, zoodat een vlugge afdoening verzekerd is met entreekaar ten. Voor auto's en rijwielen is een geweldig groot parkeer terrein aangelegd, zoodat voor de bezoekers te dien] opzichte ook geen ongerustheid behoeft te bestaan. Aan den ingang kr£jgt men reeds vlug een idee van den omvang van de geheele ten toonstelling. Een liliputtertreiotje, getrokken door een kleine jumbo, voert U over de terreinen, waarbij men een schitterend ge zicht krijgt over de tuin-architectuur en -aanleg, waarbij ongeveer 12400 rozen zijn verwerkt; verder duizenden vaste planten. Dahlia's zullen in den nazomer het aanzien weer gaan verhoogen. De vier groote hallen-uitvoeringen te gaan beschrijven is voor ons onbegonnen werk. De verscheidenheid der standen en de hoe veelheid is te groot. Geweldige stands zjn ingericht van de meest uiteenloopende be drijven. Vele bedrijven zijn gedurende de tentoonstelling in volle werking. Men waant zicht in een aparte stad. Duizenden bezoekers worden verwacht en er is gezorgd dat die duizenden bezoek in al hun nooden kunnen voorzien. Zeer gemakkelijk kan men er een vollen doorbrengen om alles te zien. Ook voor amusement is er goed gezorgd. Een Luna park van 8 H. A. achter de tentoonstellings gebouwen kunnen aan velen door hun ont zettend vele gelegenheden een aangenamen middag of avond bezorgen. Kortom het is een tentoonstelling als nim mer hier te lande is gehouden. Gezien het feit dat wy Flakkeeënaars nu dicht by de tentoonstellingstad liggen mag niemand ver zuimen hier een kijkje te gaan nemen. Voor ieder is daar te leeren. Om een indruk te geven van den omvang is haast niet mogelijk daarom gaat allen zien Zaterdagnamiddags half drie zal deze ten toonstelling door Z. K. H. de Prins dei Nederlanden worden geopend en kunnen zy die een aangenamen Pinksterdag willen hebben en die toch leerzaam willen door brengen in de NENYTO een mooi object vinden. Dezen zomer allen op naar de NENYTO. Het programma voor de officieeie opening van de Nederlandsche Nijverheidstentoon- stelling 1928 (internationaal) op Zaterdag a.s. is thans als volgt vastgesteld; AanvaDg half drie; opening door deD alge- meenen voorzitter, den heer B. C. D. Hane- graaff, openingsrede van den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, prof dr.J. R. Slotemaker de Bruine, officieeie openings plechtigheid, te verrichten door den be schermheer Prins Hendrik; bezoek aan het paviljoen der gemeente Rotterdam, op het terras waarvan de loco-burgemeester, de heer L. de Groot, het woord zal voeren; bezoek aan de ballen en terreinenoplaten van on geveer 16 000 postduiven vóór het paviljoen Caland, door bemiddeling van den nieuwen Rotterdamschen Postduivenbond. Onmiddellijk na de officieeie openingzal het publiek tot de terreinen der tentoonstelling worden toegelaten. De openingsplechtigheid zal worden opge luisterd door de Kon. Mil. Kapel en de Kon. Vereeniging Rotte's mannenkoor. 's Avonds zullen alle vermakelykheidsin- richtingen in het Luna-Park extra galavoor stellingen geven, terwijl om half 11 op het daarvoor gereserveerde terrein een vuurwerk zal worden afgestoken. tegen den hoest 30 ets. per doosje (Adv.) MIDDELHARNIS. De heer L. Koote Fz. heeft zyn benoeming tot Kerkvoogd aan genomen. Postduiven-sport. Door de Postduiven- vereeniging „De Seinpost" werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Lier (België), af stand 75 K M. De prijzen werden behaald als volgt; le, 7e, 10e en lie prys A. Schuurman, Sommelsdijk. 2e prijs Jb. Jordaau, Middelharnis. 3e, 4e en 5e prijs P.V. v. Heemst, Middel harnis. 6e en 9e prijs H. Blok, Middelharnis. 12e prijs P. Radauer, Middelharnis. Aankomst eerste duif 9.26; laatste 9.48 uur. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 23 Mei 1928. Bloemkool (uitschot) 2,10 per 100 stuks. Sla le soort 6,70 tot 7,80 per 100 krop. Sla 2e soort 3,60 tot f 3,70 per 100 krop. Rabarber 5,60 tot ƒ6,— per 100 bos. Radijs 1,50 tot 4,10 per 100 bos. Peen 21,70 per 100 bos. Spinazie 7,70 tot 9,60 per 100 k.g. Postelein 17,— tot 21,40 per 100 k.g. Kaas (20 plus) 0,34 tot 0,35 per pond. Kaas (komijne) 0,21 tot 0,25 per pond. Kaas (volvet) 0,60 tot 0,61 per pond. Eieren veiling van Donderdag 24 Mei 1928. Kippeneieren 50—51 kg. 4,55 tot 4,60 id. 58 5,- id. 60-62 5,25 tot 5,50 id. bruin 60—62 5,50 tot 5,60 Eendeneieren 68-70 4,70 tot 5,~ Ganseieren 10,60. Aanvoer 34.500 stuks. Boter 0,63 tot ƒ1,— per pond. SOMMELSDIJK. Sport. a.s. Zondag eerste Pinksterdag. U. R. heeft gevraagd of Flakkee hem als gasten wil ontvangen, een verzoek dat maar al te graag wordt aangenomen. Nadere opwekking voor dezen raditioneelen en altijd spannenden kamp is wèldoorzijn „roem" niet noodig. Tweede Pinksterdag komt er een andere combinatie zich met geel-blauw meten. Een toerclub uit Rotterdam zal probeeren het van Fiakkee te winnen. Of ze 't zullen lukken.*. Het publiek zal het moeten zien. DIRKSLAND. Tegen J. M. S. is proces verbaal opgemaakt wegens het per rijwiel binnen de kom der gemeente aan de hand vervoeren van een paard. Het verbouwen van het schoolhuis, bewoond door den heer L, Touw, is gegund als volgt: Timmerwerk aan J. van Er te. Metselwerk aan L. Zoon, Schilderwerk aan L. v. Zuuren en Smidswerk aan 0. Bogerman. Uit het tuinhuis van Mej. P v. K was sedert een 4-tal weken een tafel verdwenen. Thans is het de politie gelukt, daders op te sporen, tegen wien proces-ver baal is op gemaakt. Met ingang van 29 Mei is de telefoon dienst, voor aangeslotenen, opengesteld van 8—21 uur. HERKINGEN. Gedurende de laatste drie maanden is 52,29 gecollecteerd door de Halvestuiversvereeniging, „De Macht van het Kleine" alhier. Tot Voorzitter en Secretaris der Comm. tot Wering vau schoolverzuim zijn resp. be noemd de heeren J. W. van Hondt en M van der Vliet. Met ingang van 29, Mei is de telefoon dienst, voor aangeslotenen opengesteld, van 8—12,31), 14-16 en 17.30 tot 20 uur. STELLENDAM. Toen Maandagmiddag het 5-jarig zoontje van C L. van Es uit school niet thuis kwam maakte men zich ongerust en ging men zoeken en vragen. Het ventje was echter nergens te vinden. Nadat men te weten was gekomen, dat hij bij de haven had gespeeld, ging men dreggen, met het gevolg, dat men het kind spoedig ophaalde. De dokter kon slechts den dood constateeren. Tot hoofd aan de bijzondere school alhier is benoemd de heer J. A. Jongsma, onderwijzer te Soest. Aan L. v. Koppen alhier is door B. en W. ingevolge de Woningwet vergunning verleend tot het bouwen vau een woonhuis met timmermans werkplaats op een perceel grond aan den Dorpsdijk. In deze gemeente is een vereeniging opgericht tot steun bij Ziekenhuisverpleging. Er gaven zich 400 leden op. Tot bestuurs leden werden gekozen de heeren: Dr. P. J. Mulder, P. D. Holleman, H. v. Eesteren, J. L. Koese en H. v. Seters. Tot 1 Juli a.s. worden nog nieuwe leden aangenomen zon der voorafgaande geneeskundige verklaring. G. Njjland, werkzaam aan de omkading van een gedeelte gors, werden door een medewerkman twee vingertoppen van zijn linkerhand met een spykerschop zoodanig gekwetst, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. GOEDEREEDE. De heer W. K. v. d. Wende is benoemd tot onderwijzer aan een school te Rotterdam. OUDDORP, Binnenkort wordt hier een Vischfabriek gebouwd. Voor rekening van S. Bezuijen wordt in zijn blazerschuit een 30 p.k. Hollandia motor ingebracht voor de mosselvangst. OUDE TONGE. De heer Lt. Kosten had het ongeluk zoodanig te vallen dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Van den landbouwer Lt. Schilperoort werd een paard in nood gedood. Het vleesch werd goedgekeurd en verkocht. De heer C. A. Th. Lambert heeft bij inschrijving van de gemeente voor afbraak gekocht de schuur op den hoek Kerkring- Stationsweg voor f 180, Met ingang van 29 Mei zal het Post- Telegraaf- en Telefoonkantoor alhier voor den telefoondienst (voor aangeslotenen) zjjn opengesteld van 8 tot 21 uur. Op Zon- en van 8 9 uur. OOLTGENSPLAAT. De gemengde zang- vereeniging „Sursum Corda" zal op Woens dag 13 Juni a.s, deelnemen aan een zang concours te Rotterdam. De tocht zal onder nomen worden met het motorschip van den heer G. van Gent. De herstemming voor een lid van het college van notabelen der Ned. Herv. kerk, tusscben de heeren Adr. Neels en 0. D. Birk- hoff, zal gehouden worden op Dinsdag 12 Juni as. De postduiven vereeniging ,.De Reisduif" zal Zaterdag a s. deelnemen aan den provin cialen wedvlucht van Noyon (Frankrijk), Afstand 254 K.M. Met ingang van 29 Mei zal het Hulp kantoor van de telofoondienst (voor aange slotenen) op werkdagen zijn opengesteld van 8—13, 14—16,30 en van 17,30 tot 21 uur. STAD AAN 'T HARINGVLIET. In de kerk der Ned. Herv. gemeente alhier werd voor de kerk een bankbiljet van 60 gulden gecollecteerd. Zaterdagavond a.s. zal door het muziek gezelschap van Oude Tonge in verband met het zanggezelschap „Concordia" alhier een publiek concert gegeven worden. Door A. Both alhier is het oude arre stantelokaal gehuurd om hetzelve als berg plaats voor petroleum te gebruiken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Landbouwbelangen Als oud-F.akk«-eënaar lees ik - „vanzelf sprekend" de Fiakkeeënaar: „Onze Eilan den". Van 1878 af. is mijn domicile elders, maar als in druk bezette tijden, de omvang dpr Teleataaf- of Han-Msbladlectuur mij te machtii; was, too vulde ik miin weekbladen, d.i fijn vak-litteratuur en mijn „politiek- wef-k'dart", np mij-bevredigende wfize aan met „Onze Eilanden", en geen jaar ging voor hij dat ik de massieve tweeling torens van Menheerse en Sommersdiek,hetaardigspitsje van Dirksland niet zag. „Mèn stak er wel eens den draak mee"als ik dan mijn lijfblad aanwees, maar die mèn kende niet eens 't wapen van Menheerse, laat staan de dege degelikheid van wat leeft en streeft op ons eiland, ons wereldje apart, z'n machtig-rtjke landbouw, z'n... Doch nu ter zake, onder bovenstaan den titel las ik in uw blad van Woensdag 16 Mei j.l. een artikel, dat door zijn overdrijving, 'n gewoon „Menseh" pijnlijk aandoet, en tot in finesses wreed de verdelging" regelen wil van de musschenCentrale musschengildein over' leg mei de afdeelingen regelend voor de ver schillende dorpen en buuitschappen de „mas sa verdelging" „het verstoren der broedplaat sen, hei vernietigen van nesten, eieren en jong „broed, massa-vangmanden-gelegenheid tot nestelen benemen". „Niet noodeloos wreed zijn, niet martelen geen draadklemmen", och nee, het aantal op deze wijze gevangen musschen is toch uit den aard der zaak niet zoo heel groot." Anders? „Zeer zeker mogen we de humaniteit niet te ver voeren." Die woorden van inzender passen daar tusschen als een tang op 'n varken. „Iedere landbouwer en tuinder betaalt naar het belang dat hij bjj de zaak heeft, naar de grootte, de ligging en den aard van zyn bedrfjf". „Zoo stel ik mij tenminste", zegt de schrijver, „de zaak in grove trekken voor." Gaan we iets verder, dan zien we ze komen bij de betaalsheeren, met de afgesneden pootjes, zooveel voor 'n cent. In onze jeugd dwaalden we wel langs de hoofjes, de „boogerds".we hadden toen nog niet de tegenwoordige (betere) sport, en verzonnen van alles en nog wat ter voor koming van verveling. Het smalle paadje met ter weerszoden frischgroene hagen is ons bijgebleven. We haalden er ook de blaad jes voor onze „molenaars". DatwasinMen- Ook ging ik in Dirksland door een paadje naar een der tuinen: verschrikkelijk wat zagen die hagen er uit, kaal gevreten, vol rag van rupsennesten. Daar was men zijn tijd vooruit, werden centen betaald voor mus- schenpootjes. In den tuin zelf was 't ook niet friscb. Of men er later niet-van teruggekomen is, en of men 't daar weer eens beginnen wil. Ik weet het niet. Maar verkeerd is 't, zoo hartgrondig de verhoudingen in de Natuur te willen veranderen. Laten we aannemen onder den indruk vau het bewuste ingezonden stuk doen we dat; dat er tegenwoordig een te veel aan musschen geschapen wordt, dan is te zoeken niet „naar een goede methode om de dieren pijnloos te doodenzooals de schrijver van 't ingezonden, aanraadt; maar naar de oorzaak van het te veel. Niet onmogelijk heeft de Mensch ook daar de hand in. De Natuur zorgt steeds voor 't evenwicht en herstelt ook zelf waar dat tijdelijk werd ver- stoord. Uilen, katten, kraai en kauw, 't beschikbaar voedsel, vorst enz. zijn de natuurlijke regelaars in deze. Worden de eerste en de laatste soms geschoten, hebben de uilen soms door steenenbouw der schuren te weinig gelegenheid tot nestelen? In de stad zien we op tegengestelde wijze een verkeerd ingrijpen door de Menschen. In totaal wordt daar massaas brood voor de muschjes geworpen, die 't zich daarmee gemakkelijk maken. En dan klagen de Men schen later over kaal gevreten boomkruinen, en vallen „griezelige" rupsen op hun kleeren en zien ze als ze er op letten willen tal van rupsen op hun wandeling onder de boomen der grachten zich voortspoeden om een plaatsje te zoeken ook tegen de huizen onder de kozijnen om zich te verpoppen en zich later te vermenigvuldigen, te veiliger nu musschenmagen gemakkelijker worden gevuld, dan door de takjes te zuiveren van „ongediert". Zoodat ik maar zeggen wil: dat demusch even goed recht van bestaan heeft ais de boer. Dat de musch boer en tuinder meer diensten bewijst dan zij beseffen. Zij peuzelen heel wat op van kleine belagers hunner vruch ten, die doorgroeiend en zich vermeerderend honderdvoud, nog ontzaglijk meer schade doen. En daarvan vooral hebben zij veel noodig voor hun jong broed. Gelooft iemand dat zjj daarheen gaan met een tarwekorrel in den bek Sla ze eens rustig gade bij uw huis en tuin en denk er geen kwaad van als zij pikken op de takjes, zich als waren 't „klimvogels" met schrapgezetten staart zich hechten aan muren, schuttingen en den bui tenwand der houten schuren. Wilt ge muggen, vliegen, rupsjes, motten, larven en wat er meer van huis-, tuin- en veld vijanden zjjn, besehermen door't uitroeien der vogels? Musschen, spreeuwen, houtdui ven, buurmansduiven alles maar uitroeien? Verjaag ze, verzin middelen om ze verschrikt uit 't korenveld te doen opvliegen, 't is uw goed recht; laat hun vijand leven, laat voor enkele stuivers kinderen hun landbouwverlof doorbrengen bij uw korenveld met blikken en stokken, maar verleid en verhard ze niet tot pootjes afknippen voor enkele centen want weet (als ge alleen voor Uzelven voelt) j dat ge voor de aangekweekte hardheid boeten zult. INGEZONDEN MEDEDEELING. f^Saayrruem. iffynAa/idi's T&rimmmKzttm. kalmeeren U en houden Uw geest helder. Buisje75c~b. 8ij Apoth.en Drogisten.^ De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Middelharnis doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijn vergadering van 4 Mei 1928 is vastgesteld de volgende verordening: VERORDERING tot aanvulling van de Politie-Verordening der gemeente MID DELHARNIS dato 24 November 1925, af gekondigd 11 December 1925. Na artikel 35 dier verordening wordt het volgende ingevoegd. Artikel 35a. Op straf eener geldboete van ten hoogste tien gulden is het verboden, den naam Gods vloekende in het openbaar te gebruiken. Zijnde deze verordening aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland volgens hun berigt van den 15/21 Mei 1928 B No. 1879 (2e Afd.) G. S. 41 in afschrift medegedeeld. Er is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25 Mei 1928. De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. L. J. DEN HOLLANDER. VERKOOPINGEN. Op WOENSDAGEN 6 en 13 Juni 1928 des avonds 7 uur te Middelharnis in Hotel Meijer, Veiling en Afslag van een huis en erf aan den Ring; een huis en erf in de Nieuwstraat en een huis aan den Westdijk te Middelharnis. Een huis en erf aan de dubbele Ring te Sommelsdijk. Alles be- hoorende tot het faillissement van den heer C. C. Bruggeman. Notaris VAN BUUREN. A. T. Kurjr*>rlijke Mami MIDDELHARNIS. Geboren: Sara Anthonia Paulina d. v. H. A. v. d. Meer en J. Raap. DIRKSLAND. Getrouwd: Klaas de Jong, j.m. 26 j. (te Herkingen) en Janna Hermina Mejjer, j.d. 22 j, alhier. Overledeni Marinus Klink, 73 j., echtge noot van Elizabeth Boom. NIEUWE TONGE. Getrouwd! Cornelis Keflzer, j.m. 24 j. (te Bergen op Zoom) en Maatje van Prooijen, j d. 23 j., alhier. OOLTGENSPLAAT. GeborenTeuna, d. v. Willem de Bonte en Abra Raap; Johanna Theresia, d. van Franciscus Jansen en Maria Vervloet. ZICH ZELF IN BRAND GESTOKEN. KROMMENIE, 24 Mei. - ln een blikfabriek aan de Padlaan ging heden een jeugdig arbeider uit Koog aan den Zaan op een blik met benzine zitten. De bus spleet en de jongen viel er in. Toen by op een bankje zat wilde hy ondanks de waarschuwingen van andere arbeiders eens probeeren of het erg brandde. Dat bleek maar al te goed het geval te zijn, met brandende kleeren liep hy' de 3traat op, waar de vlammen in regenplassen gebluscbt werden. Met brandwonden overdekt werd hy opgenomen in het Verpleeghuis. Zijn toestand is volgens den dokter hoogst zorgwekkend. AUTO EN SNELTREIN IN BOTSING. GRONINGEN. 24 Mei. - Hedenmiddag heeft op den onbewaakten overweg gelegen op den Frieschen Straatweg nabij Den Hom een ernstige aanrijding plaats gehad, waarby een chauffeur zwaar gewond werd. Desnel- trein weike om 4.37 uur uit Groningen in de richtiDg Leeuwarden vertrekt, kwam in volle vaart in botsing met den auto van de Margarinefabriek uit Haarlem, bestuurd dooi den heer J van der Schaaf De auto. die den overweg bijna was gepasseerd, werd gegrepen en bijna 100 meter meegesleurd. De wagen werd totaal vermeid. De chauf feur werd zwaar gewond. Het uitzicht ter plaatse is zeer goed. KERK INGESTORT. Maandagavond laat is met donderend geweld het middenschip van de sedert jaren ongebruikt staande kerk der Protestantsche Gemeente te Dongen ingestort. SteeneD en balken kwamen overal in het rond terecht, vooral op den openbaren weg, waar evenwel, door het reeds gevorderde uur, gelukkig geeo persoonlijke ongelukken voorgekomen zijn. Eenige jaren geleden heeft hei rijk vooi de reparatie van het kerkgebouw gelden besi h t baar gesteld, doch later werd het desbe.fr» ffeode besluit ingetrokken. EEN SL1J1MIGII» IOJE BEDACHT. Zonder resultaat. Een jongmensch uit Amsterdam, zonder vaste woonplaats, was eenige dagen in Den Haag geweest en wou toen weer naar Am sterdam terug. Zijn financiën lieten echter niet toe een spoorkaartje te koopen, en in wandelen had hy weinig zin; dit zou hem ook te lang duren. Vrienden en kennissen, die hem het be- noodigde bedrag konden voorschieten, had hy in Den Haag niet. De jongeling bedacht een slimmigheidje. Hy ging naar het hoofd bureau van politie en beweerde daar, dat hij gezocht werd terzake van een in Amster dam gepleegde verduistering. Toen een der inspecteurs der Haagsche politie hem een voorloopig verhoor afnam, hield hij stijf en strak vol, zich in Amsterdam aan ernstige verduistering te hebben schuldig gemaakt en naar Den Haag gevlucht te zyn. Hij had echter nu groot berouw over zfju daad, zoo idat hy zich maar kwam aanmelden.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5