Paardensportvereenigi ng „Juliana". Stoofliwassclierij BURGER-INBOEDEL Vraagt ons Advertentie-tarieï ONZE Bruidsportretten S. VAN DER PLAAT Centrale Veiling - Middelharnis Aardbeienveiling. de opbrengst van ongeveer 2100 roeden Aardbeien (Jecnnda). Groot Concours Hippique GIMBORN'S STUDIE-WATERVERF Het Beste! 7;v middags half drie [Toegangsprijs 60Cerïfc/savonds na 8uur 30 Cent B.lj „VOORNE& PUTTEN" Nieuw-Helvoet. Franco verzending door geheel Flakkee. M. SPOON Az. SPORT. Abusievelijk hadden wegemeld, dat Flakkee tegen Excelsior zou spelen, want eerst na derhand bleek dat Volharding de wedstrijd al had aangenomen. Zoo kwam het dat we Zondagmiddag V. H. D. op 't groene veld zagen en tegen de goedgeoefende Rotterdammers een zwaren strijd te spelen kreeg. En laten we eerlijk zijn en zeggen, dat de sterkste gewonnen heeft. V. H. D. waarvan een gedeelte ook de geel-blauwe kleuren draagt of heeft gedragen heeft een tijd lang niet gespeeld en was wat langzamer. Des ondanks scheen zij de kunst van doelpunten te maken nog goed te verstaan, en wanneer ze een weinig ingespeeld raken, (volgens contract met „Flakkee" heeft zij nu een maal recht om, om de 2 weken een wed strijd te arrangeeren), dan hoeft deze ploeg heusch niet onder te doen van wat Flakkee I ons pleegt te laten zien. Excelsior, die fraai samenspel geeft be schikt over een mid voor met een zuiver en hard schot, die alleen schoot als hij kans zag om te doelpunten. Ze komen terug en bieden Volharding revanche voor haar 4-8 overwinning. We hebben tot slot nog een „noot te kra ken". Dat is niet zoo'n prettig werk, maar af en toe worden er „dingen" gesignaleerd, die heel de sport beweging op onze beide gemeenten leeltjk in 't discrediet brengen. We hebben al eens meer voetbalvlegerlj ge signaleerd en ook thans is het onder geel- blauw weer niet zuiver. Het feit dat V. H. D. moest spelen, (vele geel-blauwen beschouwen het contract, uit gezonderd natuurlijk de ontvangst der „dui ten", als een waardeloos stukje papier) had kwaad bloed gezet, daarin gestijfd door eenige „hoogere" Flakkee leden. Vooral onder enkele leden van Flakkee II werd dit niet onder stoelen en banken ge schoven en enkele oud-Flakkee spelers, die behalve een zeer werkzaam aandeel hebben gehad in de vorming van de fraaie pryzen- kas van die vereeniging en Flakkee boven dien nog hebben geholpen op zeer kracht-» dadige wijze aan het 2de klasseschap, zijn zeer onheusch bejegend geworden. Flakkee H'enaars schijnen door het win nen van een „promotie-kans" in de aller laagste afdeeling van de R. V. B. zich zeiven zoo op te hemelen dat zij zich zeiven als „voetbal-goodjes" beschouwen. Een gedeelte van het publiek ging mee. Het „eert Uw tegenstander' wordt op t geel-blauwe terrein hoe langer hoe minder in acht genomen. De voetbal vlegerij gaat weer eens zijn entrée doen en we raden het bestuur allervriendelijkst aan om spelers van haar Ilde elftal behalve kennis van voet balbehandeling en voetbal techtiek ook voet bal wellevendheid by te breDgen en er voor te zorgen dat ook de publieke opinie in betere banen wordt geleid. Schrijver dezes heeft met eenige, oua- M.S.V.V.-ers een en ander tot hun leedwezen moeten ontdekken. J« B. DIRKSLAND. De eerste prijzen, behaald op het Bondsconcours door „Amicitia" en Exelsior", waren oorzaak dat j.l. Vrijdag avond door de beide vereeniging een Marsch met muziek werd gemaakt door de gemeente. Toen de directeur van „Amicitia" in de deur van Hotel van den Doel verscheen werd even halt gehouden en werd hem een „Lang zal bh leven" toegeblazen en gezongen. In het repetitielokaal werd verder den avond gezellig doorgebracht nadat de Voor zitter van Amicitia de beteekenis van het behaalde succes memoreerde en daarbij de opmerking maakte dat het zeker zeldzaam zal voorkomen dat nu reeds in de Afd. Uit muntendheid een 1ste prijs is behaald nadat in 1923 een 1ste prijs werd behaald in de 3de Afdeeling. De directeur van Dongen werd, ben'evens veel lof, een kist fijne sigaren aan geboden. Ook de directeur van Exelsior kreeg zijn deel in hulde voor het door hem behaalde succes met zijn zangvereeniging. Tegen een drietal personen is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der I motor- en ry wiel wet. Bh' publicatie is bekend gemaakt, dat alle mestputten en vuilnisbakken binnen de kom der gemeente, moeten zijn opgeruimd en alle achterwegen en sloppen moeten worden opgehoogd en onder de lijn gebracht door de in art. 71 der Algemeene Politie verordening aangewezen personen, voor Vry- ag, 1 Juni 1928. Het verslag van den toestand der ge il meente over 1927, ligt voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage en is tegen betaling der .kosten verkrijgbaar. BURGERLIJKE STAND. Overleden: Jan v. Broekhoven, 77 j.,wednr. van Cornelia Robijn. HERRINGEN. Het bouwen van een woon- I huis voor rekening van den heer Ph.Logmans I alhier, is opgedragen aan den heer J. G. Ij Noordfik, timmerman en Jac. van der Velde, metselaar. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb- Iben de vorige week 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 7o K.G. by de pellerijen aangebracht. Tot chef in de coöperatieve bakkerij Ialhier is benoemd de heer Pvan Zanten te Maasland. Tegen Adr. Kreeft en A. Kreeft is Iproces-verbaal opgemaakt wegens het laten loopen van paarden op het weiland van een ander. Wegens mishandeling van P. Jansen alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen J. Ardon uit Dirksland. - Wegens kostwinnerschap is aan den dienstplichtige C. van Dongen ajhier, van de lichting 1928, voor 2 jaar vrystelling van dienstplicht verleend. GOEDEREEDE. Zeldzaam. BjJ J. v. Hoven in den Oostdijk heeft een konijn 10 jongen ter wereld gebracht. De moeder is gestorven en nu worden de beestjes verder door de kat verzorgd. De garnalenvisschers hebben de afge- loopen week 120—150 K.G. garnalen per schuit gevangen. OUDDORP. De afgeloopen week werden door de garnalenvisschers 100—200 K.G. garnalen per schuit gevangen. As. Donderdagavond hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier de beroepen predikant, Ds. HeDer van Vlaardingen, op te treden. In de weervisscherijen werden 9 zalmen gevangen. NIEUWE TONGE. Het zoontje van den heer A. V. had het ongeluk te vallen en zyn beentje te breken. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Deze week zal hier de verkoop van de Emmabloempjes wederom plaats hebben. De opbrengst hiervan zal geheel ten bate komen van de tuberculosebestrijding in onze gemeente, zoodat met 't hiermeê ontvangen geld mede-inwoners geholpen kunnen worden, die in dit opzicht steun en hulp vannoode hebben. Laten er hierom zeer veel bloempjes verkocht worden voor 1 dubbeltje, kwartje of wat men er meer voor geven wil aan de dames, die zich voor het goede doel de moeite van den verkoop willen getroosten OUDE TONGE. Van den landbouwer J. A. Waare werden drie schapen door een hond doodgebeten. Het vleesch werd voor de com sumptie goedgekeurd en verkocht. Dhr. T. v. K. werd door de Arr. Recht bank te Rotterdam veroordeeld tot 40, boete wegens dierenmishandeling. Donderdagavond j.l. had een dame uit Stad aan 't Haringvliet het ongeluk in de Lange weg van haar rijwiel te vallen, waarbij zij zich zoo ernstig bezeerde, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Uitslag aanbesteding woonhuis voor den heer G. Mijs. Timmerwerk. Fl. Osseweijer, alhierƒ5200,— L. Dorsman, Ooltgensplaat. 4453,— C. Spee, Sommelsdijk5800,— G. Mast, Sommelsdijk5978,— C. A. Th. Lambert, alhier 5214,50 A. van den Doel, Sommelsdijk 4785, I. Mosselman, Nieuwe Tonge 5825,— M. Mooijaart, Den Bommel 5425, A. Kanters, alhier5189,50 L. Boot, alhier4840,— Metselwerk. C. Smeets, Achthuizen S. Kanters, alhier S. van Nieuwaal, Den Bommel P. Bezemer, alhier L. A. Mooijaart, alhier Smidswerk. H. Boer, Hellevoetsluis A. J. de Lignie, alhier M. Abresch, alhier Schilderwerk. D. van Noord, alhier C. van Noord, alhier C. Mooijaart, alhier gegund. ƒ6150,- 6016.- 6210,- 6400,- 5975,- 675,- 795, 840,- 1690,- 1080, n 1130,- OOLTGENSPLAAT. By de gehouden stem ming voor een lid van het college van nota belen der Ned. Herv. Kerk werden de vol gende stemmen uitgebracht: Adr.Neels 24, C. D. Birkhoff 28, A. J. G. van Rossum 4. Geen der candidaten verkreeg een meerder heid, zoodat een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Adr. Neels en C. D. Birkhoff. DEN BOMMEL. Zaterdagnacht werd per motorschuit een vrouw uit deze gemeente naar het Ziekenhuis te Rotterdam vervoerd tot een ondergaan van een operatie. De vorige week werden van hier ver voerd 1389 H.L. aardappelen. VEILINGSBERICHT van Vrijdag 18 Mei 1928, der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoome". Kropsla 2,40 tot 6,60 per 100 krop. Radijs 1,20 per 100 bos, Postelein 0,13 tot 0,21 per k.g. Spinazie 17,— tot 19,— per 100 k.g. Aardappelen 11,40 tot ƒ12,50 per 100 k.g. Aardbeien 0,74 tot J 1,26 per k.g. Blauwe Druiven 2,30 tot 3,02 per k.g. Stoksnijboonen 110,— per 100 k.g. Tomaten A 0,78 per kg. B 0,80 per kg. C 0,66 per kg. CC 0,40 per kg. bonken 0,56 per kg. Peen 8,— tot 33,— per 100 bos. Bloemkool (1ste s.) 20 tot ƒ46 p. lOOstuks. (2e s.) 9 tot ƒ34 per lOOstuks. Sjalotten 2,50 per 100 bos. Rabarber 4,tot ƒ5,— per 100 bos. Witte Asperges 0,55 tot 0,64 per bos. Blauwe Asperges 0,36 tot 0,48 per bos. Kipeieren netto ƒ5,10 tot ƒ5,50 per lOOst. Eendeieren 4,80 per 100 stuks. Aanvoer 40537 stuks. meest verbaasd waren niet over wat zij ge daan had, maar over zooals zy eruit zag. Zy was van Kaapstad in haar eentje ge vlogen in een licht vliegtuig en aangekomen - precies op de plaats; en zij droeg niet zoo'n afschuwelijken stofbril en zoo'n vree- se) ij fe vliegcostiium, die meestal een vlieg- ster van haar sekse en haar menschelijk aanzien berooven, maar een pakje dat ieder een die het zag, aardig vond. Het is een troost om te weten dat een vrouw haar uiterlijk niet behoeft te verwaarloozen, wan neer zij lucht kiest Lady Heat was zelfs zoozeer een vrouw dat zij flauw viel; maar zij had een betere reden voor zoo iets dan vroeger in zulke gevallen iets gewoons was. Zij had boven Midden-Afrika een zonnesteek gehad, speelde het klaar te landen en werd daarna bewusteloos, om eenige uren later bijgebracht te worden, niet door een kame nier met vlugzout, maar door Afrikaansche inboorlingen wij kunnen hen geen wilden noemen die haar voorhoofd met melk betteden. Zy had haar kleeren bij zich in een leeren valies. „Ik heb",zegtzy, „avond toiletten' voor danspartijen meegenomen", en zy wilde niet te Kaïro landen, voor zy een behoorlijk paar zijden kousen aange trokken had. Dat zij een grooten vliegtocht volbracht heeft, kan niemand ontkennen tienduizend mijlen over Afrika in zijn heele lengte, van de Kaap naar Egypte, en daarna over de Middellandsche Zee, is een prachtige praestatie voor iemand die alleen vliegt. Maar dat zy het gedaan heeft zonder te ver geten haar neus te poederen, lijkt ons niet het geringste deel van haar triomf. Gemengd Nieuws. De vliegtocht van Lady Heath. De Morning Post schryft: Zij die Lady Heath Donderdag te Croydon hebben zien neerstryken, zeggen dat zy het DRUKKE DAGEN VOOR MISS FRANCE Het veel geplaagde schoonste meisje van Frankrijk. Is 't gemakkelijk mooi te zijn? PARIJS, 16 Mei. Miss France, het mooiste meisje van Frankrijk, dat weldra in Amerika de nationale kleuren moet ver dedigen, leidde eerst een rustig onbezorgd leventje in haar familie en heeft nu ineens een dagprogramma veel sterker gevuld dan dat van den president der Republiek. Het is uit met de flaneer-ochtenden van vroeger. Miss France staat om zeven uur op. Eerst het ontbijt met de eindelooze brieven mail en couranten vol persuitknipsels, dan het rendezvous bij de mode beeldhouwer Loerevitsj gevolgd door een pose bij den mode-schilder Jean Gabriel Domergue, be sloten door niet minder vermoeiende zittin gen bij een groote couturière. Nauwelijks is het déjeuner afgeloopen, of het rooster wordt hervat: de mode-kapper maakt een eeuwig durende ondulatie, de modiste probeert ein delooze hoedvormende manicure maakt zich van haar handen msester, de pedicure van haar teenen, waarna de handschoen-, kousen en schoeisei-leveranciers tot de belegering der schoone citadel overgaan, die in tusschen q1 door ontelbare film- en fototoestellen is freeuwigd. Maar daarmee is het niet afgeloopen: na tafel is er altijd een of ander studenten-of cadettenfeest, een liefdadigheidsvoorstelling ,of gemaskerd bal, waar de afgezante der [schoonheid zich officieel moet vertoonen. En dan de geweldige „courrier", dien zelfs de heele familie niet aan kan. Meisjes, die als kamermeisje meewillen, jongelingen, die zich aanbieden als particulier secretaris, lee raren, die haar de taal van de Uncle Sam of den charleston willen leeren, uitvinders, dié haar willen interesseeren voor een of ander krankzinnige zaak, scheppers van modes, schoonheids-producten of genees middelen, die haar betaalde voorspraak vra gen ter aanprijzing van hun artikelen. En dan natuuriyk: aspirant-minnaars bij de vleet. Het eerste wat Miss France, die geen oogenblik dacht gekozen te worden, aan de reporters toevertrouwde, was: „Het is erg prettig en gemakkelyk om mooi te zijn." Zal zij na de beslommeringen der beroemd heid en haar tegenkant van-haat en nijd nog dezelfde meening toegedaan zijn? Vooral waar de schoonheidszorgen elk jaar in om vang zullen toenemen, daar het uit den aard der zaak radicaal onmogelijk is datgene vast te houden, wat ieder jaar verdwijnt ADVERTENTIËN D Op den 28 Mej a.s. hopen onze geliefde Ouders g KLAAS SANDIFORT öft EN I JACOMIJNTJE BOSLAND ghunne 25-jarige Echt- H vereeniging te herdenken. H Hunne dankbare Kinderen. OUDDORP, Mei 1928. ERNSTIGE MIJNRAMP IN AMERIKA. Reeds 30 lijken geborgen. Tweehonderd arbeiders nog vermist. BROWNSVILLE (Pennsylvania), 20 Mei Een groot aantal mijnwerkers is door een ontploffing en daarop gevolgden brand in de Mother-mijn opgesloten. Tot dusver zijn reeds 30 gruwelijk ver minkte lyken bovengebracht. Men schat, dat meer dan 200 mijnwerkers nog opgesloten zyn. De hoop hen te redden is reeds bijna opgegeven. Men neemt aan, dat de mijnwerkers om gekomen zyn door de ontwikkelimg van gassen na de ontploffing. Aan de ingangen van de mijn hebben den geheelen nacht de familieleden in angstige spanning in den stroomenden regen op berichten gewacht. Hartverscheurende tooneelen hebben zich afgespeeld, toen de eerste namen der ver ongelukten bekend werden gemaakt. ZWARE ONWEDERS. Een stapolhuis afgebrand by Antwerpen* Zaterdag en Zondag hebben in verschil lende streken van België, zware onweders gewoed. Te Merxem-bij-Antwerpen sloeg de bliksem in de loodsen van firma Govaerts, welke onderverhuurd waren aan verschei dene Antwerpsche „naties". Duizenden balen katoen en een groote hoeveelheid andere koopwaar gingen in vlammen op. De schade wordt geraamd op 2 3 millioen frank. HAMBURGS HAVEN ONDER DE GIFGASSEN. HAMBURG, 20 Mei. In de vrye haven alhier heeft op de opslagterreinen van de chemische fabriek Hugo Stolzenberg een Arts D. REMPT, Rotterdam Huidziekten, Rheuma, Ischias Spreekuren 8-10, 12-3 en 'sav. 7 Praktijk Is verplaatst naar MAASKADE 112. zijn onovertrefbaar: fijne kleur - keurige afwerking Aanbevelend, _Hobbemastraat - Middelharnis 2e atelier van- ontploffing plaats gehad, die vele slachtoffers eischte. Een tank met phoegeen- gas is nl. geëxplodeerd. Zoodra de explosie had plaats gehad, dreven dichte wolken van het moordende gas langs het Hofe-kanaal, waar zij de pas santen en een aantal visschers, die op het gevaar niet voorbereid waren, verrasten. Honderden werden door de gassen bevangen en moesten bewusteloos weggebracht wor den. Vijf hunner stierven weldra. Zestig menschen moesten onverwijld in de zieken huizen worden opgenomen. Het geheele terrein, dat zich tot diep in de kom van Hamburg en de voorsteden uitstrekt,(werd dermate door de giftige gassen overgolfd, dat een paniek zich van de be volking meester maakte, die den geheelen nacht voortduurde. De menschen vluchtten in allerijl; van 30.000 hunner zijn de huizen onbewoonbaar. Ook hedenmorgen duurt de paniekstemming voort, doordien de wind zóó draait, dat de gassen elke richting uit kunnen gaan. Het schip „Wilhelmusburg" moest ook van ligplaats veranderen. Van alle kanten zijn reddingsbrigades naar de plaats des on- heils gesneld. De Rijksweertroepen ontruim den terstond het geheele bedreigde district, terwijl ook politie en brandweer krachtig assistentie verleenen. Alle te Hamburg aan wezige melk is voor de slachtoffers gerequi- reerd. De autoriteiten te Berlijn hebben per vliegtuig gasmaskers gestuurd. United Prese meldt nader, dat ongeveer honderd personen, die slachtoffers van de gifgassen zyn geworden, in de ziekenhuizen in gevaar verkeeren. Men gelooft dat de ge heele wyk Weddel ontruimd zal moeten worden. Phosgeengas of chloorkooloxyde (COCla) is een uiterst gevaariyk stikgas, dat in de chemische industrie voor verschillende doel einden gebruikt wordt. Gasvergiftiging? Te Essen zijn twee jongelieden van 16 jaar dood in een badkuip gevonden. Daarnaast lag een 19-jarige vriend bewusteloos. Gas vergiftiging is de oorzaak van den dood der twee jonge menschen. De politie denkt aan een ongeval, maar zet toch haar onderzoek voort daar zij op enkele nog niet verklaarde omstandigheden is gestuit. Een moord. Zaterdagavond is er op een eenzamen weg bij TouquetrParis-Plage, de nieuwe badplaats aan het Kanaal, een Engelsche dame, die daar reeds eenige maanden, een villa be woonde, vermoord. Er bestaan redenen om aan te nemen, dat de moordenaar uit sadis tische drijfveeren heeft gehandeld. De ver denking valt op een doofstommen man, want hoewel deze met schriftelijke verkla ringen ontkent iets met den moord uitstaan de te hebben, zijn er by een huiszoeking dingen gevonden, die een Sterke aanwijzing tegen hem vormen. onze^^nde^jj w- De laatste week in MEI of de eerste week in JUNI a.s. zal worden geveild Dag en uur zullen nader worden bepaald. Telers, die hun AARDBEIEN op deze wijze wenschen te veilen, doch nog geen opgave hebben gedaan, geven daarvan ten spoedigste kennis aan den Veilingmeester. Nadere inlichtingen te bekomen te onzen Kantore. HET BESTUUR. met Springconcours, Ringrijderij en Kermesse d'Ëté. op Donderdag 14 Juni a.s. te Poortugaal. Sluiting inschrijving 6 Juni bij den Secretaris J. P. T1MMERS Jz. te POORTUOAAL. 3-3 35^" Programma's worden na aanvraag gratis toegezonden. Verkrijgbaar in eiken boekhandel. Openbare Vrijwillige Verkooping van EEN VOLLEDIGEN AAN DE VOORSTRAAT TE MIDDELHARNIS. Op Woensdag 23 Mei 1928 des namiddags 2 mui*. Ten verzoeke van de erven van Mej. Wed. M. BORN. Notaris VAN BUUREN. NIEUW-HELVOET.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 3