Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding Paardensportvereeniging „Juliana". Ingezonden Stukken. Bruidsportretten S. VAN DER PLAAT Aardbeienveiling. de opbrengst van ongeveer 2100 roeden Aardbeien (Jecnnda). Groot Concours Hippique GïMBORN'S STUDIE-WATERVERF 1 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 23 MEI 1928. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. KINDERLIJKJE MET DEN ASCHMAN i MEDEGEGEVEN. 1 HENGELO, 18 Mei. - BH het leegstorten van een vuilniswagen der gemeentereiniging op de aschbelt aan de Oldenzaalsche straat alhier, kwam men vanmorgen tot de ontdek king, dat zich onder het vuilnis het lijkje van een pasgeboren kind bevond. Blijkbaar was de dood slechts enkele uren te voren inge treden. Het lijkje was blijkbaar onder vuilnis in een aschbak gedaan en aldus met den vuilnisman meegegeven. Uit de wijk, waai de wagen heeft gereden, kon men ongeveer nagaan, in welke buurt men de moeder van het kind moest zoeken. Nader vernemen wij, dat de politie een spoor meent gevonden te hebben. WERKMAN IN EEN RIOOLPUT GEVALLEN. ARNHEM, 19 Mei. Gistermiddag ongeveer 4£ uur heeft nabij den Westervoortschen dyk een ernstig ongeval plaats gehad. Gemeente werklieden waren bezig met het reinigen van een groot riool. De werkman Fluit had daarbij het ongeluk in een openstaande put te val len. Een bestuurder van een vuilnisauto, zekere De Greef, die juist voorbijkwam, zag het ongeval gebeuren en begaf zich zonder aarzelen in den put. Het gelukte hem Fluit te pakken en naar boven te tillen, doch daarna verloor hij het bewustzijn ten gevolge van de sterke opstygende dampen. Ook Fluit was toen reeds bewusteloos. Een andere werk man Gabriël geheeten, liet zich daarop met een touw naar beneden zakken. Toen hij in het riool was afgedaald, gaf hij een teeken, dat men hem weer zou optrekken. Toen de man was opgehaald, had ook hy het bewust zijn reeds verloren. De tweede poging om door middel van een touw iemand te laten zakken en den ongelukkige te redden, werd door een der omstanders, zekeren Weyers, ondernomen. Toen deze zich in het Tiool had laten zakken, moest ook hy onmiddellijk een teeken geven om hem weer op te halen, daar de atmosfeer te bedorven was. Intusschen hadden omstanders de politie gewaarschuwd en een haak gehaald, waar mede het ten slotte gelukte De Greef in de kleeren te pakken en naar boven te brengen. De toestand van De Greef, Gabriël en Fluit was zoodanig, dat zij naar het gemeente ziekenhuis moesten worden overgebracht. Na geneeskundige behandeling kon Gabriël naar zy'n woning worden vervoerd. De toestand van De Greef en Fluit was echter zoo ernstig, dat zij ter verpleging in het ziekenhuis bleven. TOREN TE JMRNSUM (GR.) IN VLAMMEN. Tevens brand in het tehuis voor dakloozen. DELFZIJL, 21 Mei. Hedenmorgen om streeks zes uur sloeg de bliksem in den toren van de Hervormde kerk te Farnsum. Een uur later stond de toren geheel in brand. Kort daarna viel de torenspits. Ook de kerk liep gevaar. De brandweer slaagde er in met drie spuiten, waaronder twee uit Appinge- dam, het vuur te blusschen, waardoor het kerkgebouw, een der schoonste bouwwerken uit de omgeving, behouden bleef. In dezelfde gemeente was ook reeds 's nachts brand uitgebroken in het aan Delfzyi behoorende tehuis voor dakloozen, dat sedert kort bewoond werd door den arbeider J.N. met gezin. De brand kon door het spoedig optreden van de brandweer grootendeels worden beperkt tot den inboedel van den bewoner. Het hoofd van het gezin is als verdacht van brandstichting door de politie aange houden en voorloopig in bewaring gesteld. DROEVIG ONGEVAL. EMMEN, 20 Mei. - Het tweejarig zoontje van den rijwielhandelaar Greven te Emmen- erfscheidenveen geraakte in een onbewaakt oogenblik in een teil kokend water en over leed aan de bekomen brandwonden. WIELRIJDER DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Het slachtoffer ernstig gewond. APELDOORN, 21 Mei. - Zondagavond is de 53 jarige H. B., drukker alhier, door den locaaltrein, die te 18.49 van Apeldoorn in de richting Hattem vertrekt, op den onbewaak- ten overweg aan den Waterlooscheweg aan gereden. B. was per rijwiel en is vermoede lijk door den trein op zij geworpen. Hij werd zwaar aan het hoofd verwond en ter plaatse verbonden, waarna hy in bedenkeiyken toe stand per politie-auto naar het ziekenhuis is vervoerd. ONTSLAG AANGEZEGD AAN 600 KOLENWERKERS. ROTTERDAM, 21 Mei. De directie der Nederlandsche Rynvaartvereeniging deelde Maandagmorgen in een onderhoud mede, dat de Duitsche Rynvaartstaking thans van grooten invloed is op de bedrflvigheid in de haven alhier. „Het was al erg slap in de haven" aldus de directie - „maar de Duitsche Rijn- vaartstaking heeft die slapte nog verergerd." Men behoeft niet alles op den breeden rug der staking te schuiven. Het stukgoedverkeer was al afnemend en de staking in Zweden beïnvloedde zeer ernstig de ertsaanvoeren. Maar afgezien daarvan is de Duitsche Ryn vaartstaking een belangry ke factor. Het kolen- en ertsvervoer is daarvoor voor een groot gedeelte stil komen te liggen. Zoo heeft de Steenkolen-Handels vereeniging(S. H. V.) haar aanvoeren tot een vijfde van het gewone kolenkwantum zien terugloopen. De directie der Steenkolenhandelsvereeni- ging heeft daarom tegen a s. Zaterdag aan 600 man van haar uit 1450 arbeiders bestaand personeel ontslag aangezegd, met de toezeg ging dat zij wederom aangenomen worden als de zaken een gunstiger wending nemen. Er kan slechts met groote moeite worden doorgevaren. De Rijnvaart ligt nog wel niet geheel stil, maar er gaat weinig om. Vrachten naar den Boven-Ryn worden alleen op risico van den verlader aangenomen. INBREKER TE ROTTERDAM NEERGESCHOTEN. Op heeterdaad door een rechercheur betrapt. ROTTERDAM, 21 Mei. Zondagavond heeft een rechercheur der centrale recherche een berucht inbreker, dien hij bij een in braak op heeterdaad had betrapt, neerge schoten. Te ongeveer halftien had de re chercheur op de Ged. Karnemelkshaven den 40-jarigen bootwerker P. B. zien loopen, die zich daar op zeer verdachte wijze ophield. De rechercheur, die de zaak niet vertrouwde, stelde zich verdekt op en zag al heel spoe dig, dat uit de woning van den handelsreizi ger N. F. W. op de Karnemelkshaven een man kwam, die een pakje onder den arm droeg. Toen de eerste inbreker zag, dat de andere het huis verliet, wandelde hij kalm naar het Strooveer, waar de tweede zich bij hem voegde. De rechercheur, die het twee tal steeds in het oog gehouden had, wilde daar tot arrestatie overgaan, doch beiden namen een zeer dreigende houding aan en wilden gaan vechten. Doch toen bleek, dat zij in den recher-1 cheur een sterken tegenstander hadden ge troffen, namen zij de vlucht, terwijl het pakje werd weggeworpen. De rechercheur trok daarop zyn revolver en loste op den man, dien hij het pakje had zien weggooien, twee schoten. Een daarvan trof den inbre ker in den rechterschouder. De man zakte in elkaar en werd naar het politiebureau aan de Galerij overgebracht. Het bleek te zijn de 42-jarige havenarbeider C. F. M. De kogel was hem door den rechterlong gegaan. Per auto van den G. G. D. werd hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd en daar opgenomen. Inmiddels stelde de politie een onderzoek in de woning van den handelsreiziger in. Vermoedelijk heeft de inbreker zich met behulp van een valschen sleutel toegang verschaft. Het schryfbureau was opengebro ken en hieruit was een Ijzeren geldkistje met 50 verdwenen. Later is dit op het Strooveer teruggevonden. De tweede dader, die aanvankelijk ontsnapt was, is vannacht gearresteerd en in het politiebureau Veer manstraat opgesloten. DE VEENDAM. Terug te New-York om hersteld te worden. Niemand aan boord heeft let sel gekregen. Het Zaterdagavond ontvangen bericht, dat het stoomschip Veendam, van de Holland- Amerika-iy'n, na by Gravesend-baai (Long Island) tydens mist te zijn aangevaren door het Amerikaansche stoomschip Porto Rico, langzaam zinkende was, heeft vele gemoe deren hier ter stede hevig verontrust. De ramp van de Callisto lag nog te versch in het geheugen, dan dat de mededeeling, dat dit bericht mogelijk niet juist was, de familieleden van passagiers en leden der bemanning gerust kon stellen. Later is gelukkig gebleken, dat de aan varing voor de opvarenden geen ernstige gevolgen heeft gehad, zoodat men te hunnen aanzien volkomen gerust kan zy'n. De Veendam 'w&s vanwege den mist voor anker gegaan en is toen midscheeps aan gevaren door 'de Porto Rico, tengevolge waarvan er water is gekomen in de machine kamer en de machines onbruikbaar werden. Kapitein Krol heeft aan zijn directie ge seind, dat de aanvaring aan bakboord had plaats gevonden onder de waterlijn en dat het ketelruim droog was, waaruit afgeleid mocht worden, dat de waterdichte schotten het schip hielden. Dit is dan ook gebleken. De Veendam is door sleepbooten naar New-York terugge bracht, en een telegram van daar meldt ons, dat voor de herstelling van de schade zes weken noodig zullen zyn. De omvang van die schade zal echter nog wel niet zijn vastgesteld, zoodat er van den duur der reparatie, die volgens bij de reedery inge komen berichten 2 a 3 weken zou vorderen, nog wel niets met zekerheid te zeggen zal zyn. Tevens wordt ons bericht, dat de meeste passagiers de reis zullen maken met de Nieuw Amsterdam, die Zaterdag a.s. van New-York vertrekt. De gelegenheid was ook opengesteld om desgewenscht metdePenn- land van de Red Star Line naar Antwerpen te gaan, indien dit schip dat eveneens aan gevaren was, vandaag zou vertrekken Verder wordt voorts gewag gemaakt van de groote waardeering der passagiers voor de wyze, waarop kapitein Krol en zyn be manning ztjn opgetreden ter voorkoming*| van een paniek en om de passagiers gerust te stellen. De Veendam had aan boord 195 passagiers eerste, 64 tweede, 30 derde klasse en 95 derde klas toeristen, De Porto Rico heeft haar reis naar San Juan kunnen vervolgen. VAN LEAR BLACK'S VLUCHT UITGESTELD. Terreinmoeilyklieden en storing aan het vliegtuig. 's-GRAVENHAGE, 21 Mei. De directie der K.L.M. deelt mede, dat de wereldvlucht van den heer Van Lear Black naar Kaapstad voorloopig is uitgesteld, in verband met de moeilijkheden der terreinen en een techni sche storing, die bij inspectie van het vlieg tuig op het vliegveld te Khartoem is ont dekt. Deze omstandigheden maken de voort zetting van de reis voorshands niet raad zaam. MAN MET VERBRIJZELDEN SCHEDEL GEVONDEN. Waarschynlyk doodgereden door een vrachtauto. ETTEN EN LEUR, 21 Mei. - Heden middag omstreeks halftwee vonden voorbij gangers op den Ettenschen weg ter hoogte van den watertoren een man aan den kant van den weg liggen met verbrijzelden sche del. Het bleek het lijk te zyn van een 42- jarigen ingezetene uit Rucphen. Omtrent de oorzaak van den dood tast de politie, die onmiddellijk een onderzoek instelde, nog in het duister. Afgaande op de gevonden bloed sporen is het waarschijnlijk, dat een vracht auto den man heeft doodgereden en het lyk naar den kant van den weg gesleept. De dood moet nl. onmiddellyk zijn in; (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Enthousiasme Enthousiasme heerscht er; blijheid zien we, op aller gelaat, bij ons uittrekken, bijna ieder weet het en ieder praat erover, de lauweren die „ons" Sempre oogstte te Goe dereede, waar dejaarlijkschestryd gestreden werd. Met fierheid kijken velen naar de over wonnen hebbende muzikanten, want mijn zoon, mijn broer, myn neef, mijn vriend is aan Sempre, weet je dat well wist je dat niet? en uit de oogen straalt trots omdat ook hij een bekende bij „de muziek" heeft. Allemaal zijn ze vóór het plezier en de heerlijke klank die oproldt tegen de huizen, allemaal genieten ze, als de klanken vanuit de tent op het Boumauplein ons oor binnen dringen; waar we ook zyn, we haasten ons, want er is muziek vanavond. Maar, waarom staat er dan toch enthou-. siasme met een vraagteeken er achter? Mis schien omdat wy niet tevreden zijn met zoo'n huldebetoon? Of zit er nog meer achter dat ons dat doet neerzetten? Ja, gewis. in mijn herinnering zie ik enkelen die met ons dit hadden kunnen deelen, die eens met ons streden en werkten, maar nu niet meer helpenwaarom ik weet het niet.Komt en geeft uw kracht en wy zullen beloond worden, indien er met volhardende' Ijver wordt gewerkt. En ik richt ook mijn blik tot de velen, die wel lust en zin hebben maar 't eigeniyk- niet durven, omdat „hij" ook niet gaat. Neen, voort, met vereende krachten of men Graaf of Leenheer of knecht is, op ten strydl Waarom kunnen in veel kleinere plaatsen van dit eiland meer menschen zyn, die zich hiervoor geven? Hier kan men toch zeker beseffen en begrypt men zoo langzamerhand de groote aestbetische waarde, die aan muziek zoo nauw verbonden is. Toont dit dan, door „daadwerkelijk" op te treden en met den „daad" te helpen. Ik dank U, redactie voor de verleende plaatsruimte. G. BERGMAN. Marktberichten. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 21 Mei. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 590. vette runderen, 395 vette kalveren, 218 schapen of lammeren, 740 varkens. Pry'zen per k.g. Koeien 34 38 c., 46 a 49 ct., 51 k 56 ct. Ossen 42 ct., 45 k 47£ ct., 50 k 52 ct. Stieren 38 ct., 44 ct., 48 et. Kalveren 42£ k 47£ ct., 57|&62£ ct., 72£ a 77J ct. Schapen 28 ct. a 34 ct., lammeren f 20 a f 23 per stuk. Varkens 63 ct., 34 ct., 35 ct. Koeien en ossen waren ruim aangevoe De handel was traag en de prijzen waren gedrukt. Een enkele puik beste koe ging nog tot 4 cents boven noteering. Stieren met flinken aanvoer. De handel was tameiyk en de prijzen ongeveer gelijk aan die der vorige week. Vette kalveren met buitengewoon grooten aanvoer. De handel was slecht en de pryzen waren lager. Een enkel puik best kalf ging nog tot 5 cents boven noteering. Schapen en lammeren met geringen aan voer, flauwen handel en gewone pryzen. Varkens waren zeer veel minder aange voerd. De handel was vlugger en de pryzen waren hooger. Zouters gingen tot 83 cents. AMSTERDAM, 21 Mei. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 510 vette koeien, waarvan de pryzen waren: 1stekwal. 104 116 ct., 2de kwal. 90-104 ct., mindere soorten 76-90 ct, Vette ossen 66 k 76 ct, per k.g. slachtgewicht. 130 Melk- en kalf- koeien f 300—f 400 per stuk. 165 Vette kalveren 1ste kwal. 80 90 ct., 2de kwal. 70 80 ct., 3de kwal. 60—70 ct. per k.g. levend gewicht. 139 Nuchtere kalveren f 11 f 18; 86 Schapen f 32—f42; 233 Lammeren f 14—f 20 per stuk. 750 Holl. Overz. en Geldersche 1ste kwal. 80—81 ct., 2de kwal. 79 80 ct., vette varkens 77 79 ct. per k g. slachtgewicht. 100 Paarden f 100—f240 per stuk. Boter, kaas en eieren. APELDOORN, 21 Mei. Eieren. Aanvoer 150,000 stuks. Prijzen van f5,— tot f 6,20, middelprijs f 5,75 de 100 stuks. Handel ge woon. OUDEWATER, 21 Mei. Kaas. Aanvoer 149 partijen, tezamen 6705 stuks, wegende 33,325 k.g. Eerste soort Gouda met rijks- merk f 45 f 50, idem mindere qual. f 42 a f 44; zonder rijksmerk f 40 k f42. Handel matig. TIEL, 21 Mei. Boter. Aanvoer 92 k.g. prijs f 1,90 f 2,10 per k.g. Voorts 330,000 eieren prijs 4^ tot 61/4 cents per stuk en in den groothandel f 5,65 k f 6,15 per 100 stuks. Aardappelen. ROTTERDAM, 21 Mei. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgti Brielsche eigenheimers f 9, Zeeuwsche blauwe f 8,25 tot f 9, dito bonte f 8,25-9, bravo's f9— 9,50, Red star f 8 8,50, Belgische f4—4,75, Industrie f 6 6,40, Malta's winter 13 16 ct., dito Sphings 18 24 ct. per k.g. Met matigen aanvoer en redelijke vraag. Huiden, wol, enz. ROTTERDAM, 21 Mei. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters.)Aanvoer3700k.g. blauw, schoon f 1,20 1,60, 4640 k g. witZeeuwsch f 1 1,20, 2500 k.g. Groningsch f 1,20 1,50, 7100 k.g. Holl. geel f 1,20-1,60, 600 k.g. Dauwroot f 0,90—1,05, alles per k.g. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Vrijdagavond maakte de muziekvereeniging „Sempre Crescendo" een rondgang door onze gemeente enSom- melsdyk, dit bracht natuurlijk veel volk op de been. - J.l. week werd van dhr. J. een fiets ontvreemd welke onbeheerd stond. Hoewel aangifte by de politie gedaan werd, mocht het dezen nog niet gelukken de fiets op te sporen. - In verband met het optreden van Ds. Van der Zee uit Den Bommel in de Ned. Herv. Kerk, zal Zondagmorgen 10.30 uur Zondagsschool gehouden worden. - De muziek-vereen. „Sempre Crescendo" zal deelnemen aan het op Maandag 25 Juni te Oude Tonge te houden concours. - Postduiven-sport. Uitslag wedvlucht vanuit Soignies, afstand 132 K.M., le, 2e en 3e prijs F. Redauer; 4e P. de Gans;5e Joh. J. Nipius; 6e en 7e J. J. Nipius; 8e J. Jor- daan; 9e J. Jongejan; 10e en lie P. V. v. Heemst. Aankomst eerste duif 9.10; laatste 9.47 uur. Uitslag vanuit Noyon, afstand 256 K.M. le en 6e prijs Joh. J. Nipius; 2een4eP.V. v. Heemst; 3e A. Schuurman; 5e F. Re dauer; 7e J. Jongejan; 8e J. J.Nipius. Aan komst eerste duif 12.18; laatste 1.3 tour. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 18 Mei 1928. Bloemkool (le s.) 34,— tot 37,— p. lOOst. (2e s.) 27,80 tot J 86,- p. 100 st. (3e s.) ƒ13,- tot ƒ19,30 p. 100 st. uitschot ƒ7,10 tot ƒ7,70p lOOst. Sla le soort 8,80 tot ƒ9,50 per 100 krop. Sla 2e soort 2,70 per 100 krop. Peen 20,60 per 100 bos. Rabarber f 5,70 tot 6,50 per 100 bos. Radijs 1,20 tot ƒ2,— per 100 bos. Spinazie 8,60 tot 14,10 per 100 k.g. Postelein 11,60 tot 24,— per 100 kg. Bevelander (poters) ƒ6,— tot 6,10 p. 100 k.g. Kaas (komijne) 0,25 tot 0,30 per pond. Kaas (20 plus) 0,34 tot 0,36 per pond. Boter 0,83 tot ƒ1,— per pond. Kipeieren 60 k.g. 5,40 per 100 stuks. Eendeieren 70 k.g. 5,05 per 100 stuks. Veiling van Maandag 21 Mei 1928. Bloemkool (les.) 33,30 tot 34,— p. lOOst. (2e s.) 24,30 tot 28,— p. 100 st. (3e s.) 17,80 tot 19, - p. 100 st. uitschot ƒ5,60 p. 100 st. Sla le soort ƒ9,— tot ƒ9,10 per 100 krop. Sla 2e soort 5,80 tot f 7,10 per 100 krop. Rabarber ƒ5,— tot 5,10 per 100 bos. Radijs f 1,40 tot 3,60 per 100 bos. Peen f 16,60 tot 20,50 per 100 bos. Asperges 0,56 tot 58,— per bos. Spinazie 3,60 tot 10,60 per 100 k.g. Postelein 21,70 per 100 k.g. Bravo's (Drielingen) 7,10 per 100 k.g. Kaas (komüne) 0,21 tot 0,25 per pond. Kaas (20 plus) 0,31 tot f 0,34 per pond. Boter 0,53 tot 0,60 per pond. SOMMELSDIJK. Voor de levering van grint voor de gemeente is als volgt inge schreven: door Gebrs. Van 'tHof voor ƒ3,26 per MS. en J. Buskop voor 3,42 per M3, De levering werd aan den laatsten inschry- ver opgedragen. - Op de alhier gehouden afslag van een woonhuis met bakkery van de Erven L. Wessels is deze gemynd door J. 0. Wessels voor 5500, terwijl het huis aan de Voor straat is gemynd door J. 0. Holleman te (Dirksland voor J 8410. SPORT. Abusievelijk hadden wegemeld, dat Flakkee tegen Excelsior zou spelen, want eerst na- derhand bleek dat Volharding de wedstrijd al had aangenomen. Zoo kwam het dat we Zondagmiddag v. ii. D. op t groene veld zagen en tegen de goedgeoefende Rotterdammers een zwaren strjjd te spelen kreeg. En laten we eerlijk zjjn en zeggen, dat de sterkste gewonnen heeft. V. H. D. waarvan f',de ged-blauwe kleuren draagt of heeft gedragen heeft een tijdlang met gespeeld en was wat langzamer. Des ondanks scheen zij de kunst van doelpunten te maken nog goed te verstaan, en wanneer ze een weinig ingespeeld raken, (volgens contract met „Flakkee" heeft zjj nu een maal recht om, om de 2 weken een wed strijd te arrangeeren), dan hoeft deze nloeg heusch met onder te doen van wat Flakkee I ons pleegt te laten zien. Excelsior, die fraai samenspel geeft be schikt over een mid-voor met een zuiver en hard schot, die alleen schoot als hij kans zag om te doelpunten. Ze komen terug en bieden Volharding revanche voor haar 4-3 overwinning. e 9 We hebben tot slot nog een „noot te kra ken Dat is niet zoo'n prettig werk, maar af en toe worden er „dingen" gesignaleerd, die heel de sport beweging op onze beide gemeenten leelijk in 't discrediet brengen We hebben al eens meer voetbalvlegerij ge signaleerd en ook thans is het onder geel- blauw weer niet zuiver. Het feit dat V. H. D. moest spelen, (vele geel-blauwen beschouwen het contract uit gezonderd natuurlijk de ontvangst der „dui ten als een waardeloos stukje papier) bad kwaad bloed gezet, daarin gestijfd door eenige „hoogere Flakkee leden. Vooral onder enkele leden van Flakkee II werd dit niet onder stoelen en banken ge schoven en enkele oud-Flakkee spelers, die behalve een zeer werkzaam aandeel hebben gehad m de vorming van de fraaie prijzen- kas van die vereeniging en Flakkee boven dien nog hebben geholpen op zeer kracht- dadige wyze aan het 2de klasseschap zijn zeer onheusch bejegend geworden. Flakkee Il'enaars schijnen door het win nen van een „promotie-kans" in de aller laagste afdeeling van de R. V. B.zich zeiven zoo op te hemelen dat zij zich zelvon als „voetbal-goodjes" beschouwen. Een gedeelte van het publiek ging mee. Het „eert Uw tegenstander" wordt op 't geel-blauwe terrein hoe langer hoe minder in acht genomen. De voetbal vlegerij gaat weer eens zijn entrée doen en we raden het bestuur allervriendelijkst aan om spelers van haar Ilde elftal behalve kennis van voet balbehandeling en voetbal techtiek ook voet- bal wellevendheid by te brengen en ervoor te zorgen dat ook de publieke opinie in betere banen wordt geleid. US* dezes heeft met eenige, oud- M.S.y.V.-ers een en ander tot hun leedwezen moeten ontdekken. jt g DP*?*!ï,AlïD# De eerste Prtizen, behaald op het Bondsconcours door „Amicitia" en „Kxelsior waren oorzaak dat j.l. Vrijdag avond door de beide vereeniging een Marsch met muziek werd gemaakt door de gemeente Toen de directeur van „Amicitia" in de deur van Hotel van den Doel verscheen werd even halt gehouden en werd hem een „Lang zal hy leven" toegeblazen en gezongen In het repetitielokaal werd verder den avond gezellig doorgebracht nadat deVoor- ?ltter van Amicitia de beteekenis van het behaalde succes memoreerde en daarbij de opmerking maakte dat het zeker zeldzaam zal voorkomen dat nu reeds inde Afd.Uit- n^,dheid een lste pr^8 is be^aald nadat S a ,e.en lste prÖs werd behaald in de 3de Afdeeling. De directeur van Dongen werd ben'evens veel lof, een kist fijne sigaren aan geboden. Ook de directeur van Exelsior kreeg zijn deel in hulde voor het door hem behaalde succes met zijn zangvereeniging. - Tegen een drietal personen is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der motor- en rij wiel wet. - Bij publicatie is bekend gemaakt, dat alle mestputten en vuilnisbakken binnen de kom der gemeente, moeten zijn opgeruimd en alle achterwegen en sloppen moeten worden opgehoogd en onder de lijn gebracht door de in art. 71 der Algemeene Politie verordening aangewezen personen, voor Vrii- dag, 1 Juni 1928. y - Het verslag van den toestand der ge- meente over 1927, ligt voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage en is tegen betaling der Jrosten verkrygbaar. BURGERLIJKE STAND. Overleden: Jan v. Broekhoven, 77 j.,wednr van Cornelia Robyn. HERRINGEN. Het bouwen van een woon huis voor rekening van den heer Ph.Logmans alhier, is opgedragen aan den heer J. G. Noordijk, timmerman en Jac. van der Velde metselaar. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb- ben de vorige week 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 75 K.G. by de pellerijen aangebracht. - Tot chef in de coöperatieve bakkerij alhier is benoemd de heer P. van Zanten te Maasland. - Tegen Adr. Kreeft en A. Kreeft is proces-verbaal opgemaakt wegens het laten loopen van paarden op het weiland van een ander. mishandeling van P. Jansen alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen J. Ardon uit Dirksland. Wegens kostwinnerschap is aan den dienstplichtige C. van Dongen alhier, van de lichting 1928, voor 2 jaar vrijstelling van dienstplicht verleend. GOEDEREEDE. Zeldzaam. By J. v. Hoven in den Oostdijk heeft een konijn 10 jongen ter wereld gebracht. De moeder is gestorven en nu worden de beestjes verder door de kat verzorgd. De garnalenvisschers hebben de afge- loopen week 120—150 K.G. garnalen per schuit gevangen. OUDDORP. De afgeloopen week werden door de garnalenvisschers 100—200 K.G. garnalen per schuit gevangen. A s. Donderdagavond hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier de beroepen predikant, Ds. Heyer van Vlaardingen, op te treden. In de weervisscherijen werden 9 zalmen i gevangen. NIEUWE TONGE. Het zoontje van den heer A. V. had het ongeluk te vallen en zyn beentje te breken. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Deze week zal hier de verkoop van de Emmabloempjes wederom plaats hebben. De opbrengst hiervan zal geheel ten bate komen van de tuberculosebestrijding in onze gemeente, zoodat met 'thiermeê ontvangen geld mede-in woners geholpen kunnen worden, die in dit opzicht steun en hulp van noode hebben. Laten er hierom zeer veel bloempjes verkocht worden voor 1 dubbeltje, kwartje of wat men er meer voor geven wil aan de dames, die zich voor het goede doel de moeite van den verkoop willen getroosten. OUDE TONGE. Yan den landbouwer J. A. Waare werden drie schapen door een hond doodgebeten. Het vleesch werd voor de con sumptie goedgekeurd en verkocht. Dhr. T. v. K. werd door de Arr. Recht bank te Rotterdam veroordeeld tot 40,— boete wegens dierenmishandeling. Donderdagavond j.l. had een dame uit Stad aan 't Haringvliet het ongeluk in de Langeweg van haarrijwieltevallen,waarbij zij zich zoo ernstig bezeerde, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Uitslag aanbesteding woonhuis voor den heer G. Mijs. Timmerwerk. Fl. Osseweyer, alhier5200,— L. Dorsman, Óoltgensplaat. 4453, C. Spee, Sommelsdijk5800,— G. Mast, Sommelsdijk5978,— G. A. Th. Lambert, alhier 5214,50 A. van den Doel, Sommelsdyk4785, I. Mosselman, Nieuwe Tonge 5825,— M. Mooijaart, Den Bommel 5425, A. Kanters, alhier5189,50 L. Boot, alhier4840,— G. Smeets, Achthuizen S. Kanters, alhier S. van Nieuwaal, Den Bj P. Bezemer, alhier L. A. Mooijaart, alhier Smidswi H. Boer, Hellevoetsluis A. J. de Lignie, alhier M. Abresch, alhier Schilderw D. van Noord, alhier C. van Noord, alhier 1 C. Mooijaart, alhier gegund. OOLTGENSPLAAT. BW ming voor een lid van h| beien der Ned. Herv. Ke, gende stemmen uitgebraci C. D. Birkhoff 28, A. J. I Geen der candidaten verb] heid, zoodat een herstem hebben tusschen de hee: G. D. Birkhoff. DEN BOMMEL. Zaterd motorschuit een vrouw i_ naar het Ziekenhuis te Ra tot een ondergaan van eej| De vorige week werl voerd 1389 H.L. aardappel YEILINGSBER van Vrijdag 18 Ml der Coöp.Tuinbouw- en YeJ „Oostvoornel Kropsla 2,40 tot 6,60 j! Radijs 1,20 per 100 bos. j Postelein 0,13 tot 0,21 Spinazie 17,— tot 19,-; I Aardappelen 11,40 tot ƒ1 Aardbeien 0,74 tot l,2(j Blauwe Druiven 2,30 tot Stoksnijboonen 110,— pe Tomaten A 0,78 per kg. B 0,80 per kg. C 0,66 per kg. CC 0,40 per kg.. bonken 0,56 per; Peen ƒ8,— tot 33,— per| Bloemkool (lste s.) ƒ20 tot j (2e s.) ƒ9 tot ft Sjalotten 2,50 per 100 bos Rabarber 4,tot ƒ5,— j. Witte Asperges 0,55 tot J\ Blauwe Asperges 0,36 tot Kipeieren netto 5,10 tot Eendeieren 4,80 per 100 si Aanvoer 40537 stuks. A Gemengd Ni! De vliegtocht van La De Morning Post schrijft: Zij die Lady Heath Donderj hebben zien neerstryken, zeg ADVERTENTIËN Op den 28 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders KLAAS SANDIFORT EN j JACOMIJNTJE BOSLAND hunne 25-jar]ge Ectat- vereenigitlg te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. OUDDORP, Mei 1928. Arts D. REMPT, Rotterdam Huidziekten, Rlieuraa, Ischias. Spreekuren 8—10, 12—3 en 's av. 7. Praktijk is verplaatst naar MAASKADE 112. ONZE zijn onovertrefbaar: i fiine kleur keurige afwerking Aanbevelend, Hobbemastraat - Middelharnis 2e atelier van af het station i ADVERTEERT IN I ONZE EILANDEN Centrale Veiling - Middelharnis De laatste week in MEI of de eerste week in JUNI a.s. zal worden geveild Dag en nar zallen nader worden bepaald. Telers, die hun AARDBEIEN op deze wijze wenschen te veilen, doch nog geen opgave hebben gedaan, geven daarvan ten spoedigste kennis aan den Veilingmeester. Nadere inlichtingen te bekomen te onzen Kantore. HET BESTUUR. met Springconcours, Ringrijderij en Kermesse d'Eté. op Donderdag 14 Juni a.s. te Poortugaal. Sluiting inschrijving 6 Juni bij den Secretaris J. P. TIMMERS Jz. te POORTUGAAL. 3-3 Programma's worden na aanvraag gratis toegezonden. Het Beste! Verkrijgbaar in eiken boekhandel.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2