OVEIlAl! NIGROIDS tiling ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD [IJWIELEN ele Simplex-Vertegenwoordigers: in 100 Jelharnis STOOMBÖOTDIENST Dienstregeling No. 54 12 MEI 1928 rl Plaatselijk Nieuws. PUROL Burgerlijke Stand. •>$3& - Het Simplex-rijwiel staat door alle jaren heen bekend als eerste klasse fabri kaat en lichtloopend. Door ver- dere doorvoering van de nieuwste Apierikaansche arbeidsmethoden Fde prijs onder dien der concurrentie ge-1 paaald, maar de kwaliteit is de zelfdegeblev Prijzen vanaf f 67.50. SIMPL6XFABRIEKEN AMSTERDAM. Op den duur toch Simplex C. BOGERMAN C. VAN WIJK Wed. L. A. KLEM W.KNÖPS Ir. VAN IMMERZEEL J. NAGTEGAAL kreerde Prijsconraot. Ooltgensplaat C. L. BREEMAN Oude Tonge A. J. DE L1GN1E Ouddorp Gebr. VAN SPLUNDER Stad aan 't Haringvliet J. VAN ROSSUM Stellendam Gebr. DE GOEDE Levering rafit voorraad. en fokker. KTIG: roeder leste bekend. |en. Hg legrijp. vinstl jelend, invielen ponder ear) fS, :>n 60. eerend IWIDDELHARNIS-ROTTERDAM v.Y. via VLAARDINGEN s.s. „MIDBEiHARNIS" aaimvajigöfide 15 MEI 1928 van Middelfaarnis ©p Maandag ©ai ©Isasdag V. Mlddélharnis 4.30 vm A. Vlaard. 7.00 vm.* A. Rotterdam 8.00 vm. Overige dagen (beb. Zon- en Feestd.) V.Middelbands 6.40 vm.A.Vlaard 9.1 Ovm A. Rotterdam 10 00 vm. A. Brielle 10.30 vtn.§ van Rotterdam ©p Maandag esi Dinsdag V. Rotterdam 2.15 nm V. Vlaard. 3.00 am. f A. Middelharnis 5.30 nm. Overige dagen (beb. Zon- en Feestd.) V. Rotterdam 3.15 nm. V. Vlaard. 4.00nm. ff V. Brielle 2.15 nm.§ A. Middelharnis 6 30 nm. In aansluiting op den trein van 7.2lvm en 7.12 of 7.40 vm. van Vlaardlngen. In aansluiting op den trein van 9.21 vm. en 9.42 vm. van Vlaardlngen. t In aansluiting op den trein van (2.40) 14.40 en (2.51) nm. 14.51 te Vlaardlngen. f In aansluiting op den trein van (3.40) nm. 15.40 en (3.51) 15.51 te Vlaardlngen. Te Vlaardlngen overstappen. AU Feestdagen xljo te beschouwen: ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 12 MEI 1928. Aan de afdeelingen der Zuid- Hollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis" op Goeree en Overflakkee. De Commissie voor den Moldings-en Zie kentransportdienst der Zuid-Holl. Ver. „Het Groene Kruis" deelt hierbij mede, dat een uitgebreide officieels regeling van dezen dienst voor Goeree en Overflakkee tot stand ge komen is. lo. Meldingsclienst. Thans kan ten alle tijde en op ieder postkantoor op genoemd eiland, de Groene Kruis Ziekenauto telefo nisch aangevraagd worden by Arts C. van Gelder te Nieuwe Tonge. 2o. Zieken-transport. Ziekenvervoer is mo gelijk geworden ook nd het vertrek van de laatste tramboot. De Middelharnische boot zal zóó noodig en zóó doenlijk extra vaarten inleggen naar Hellevoetsluis, Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam. - terwijl van de aanlegplaats dan de patiënt verder vervoerd zal worden naar het ziekenhuis óf met de eigen Flakkeesche ziekenauto óf met een aldaar uit Rotterdam aangevraagden wagen. De kosten voor de extra-vaarten zullen bedragen a. van Middelharnis naar Hellevoetsluis over dag 55, 's nachts 75, b. van Middelharnis naar Vlaardingen over dag 100, c. van Middelharnis naar Schiedam over dag 112,50. d. van Middelharnis naar Rotterdam over dag 125, (Onder nacht wordt verstaan, een vaart nd de laatste vaart volgens dienstregeling van dien dag en vóór de eerste vaart volgens dienstregeling van den daaropvolgenden dag). Waar voor oproeping van personeel en stoommaken ongeveer uur vereischt wordt, kan geen ziekenvervoer plaats hebben indien het verzoek daartoe wordt ontvangen sub a né 8.10 vóórmiddag, sub b na 11.50 namiddag, sub c na 11.10 sub d na 10.80 Ons Commissielid Arts C. van Gelder te Nieuwe-Tonge is opgedragen nader bekend te maken: 1. op welken tijd hy bericht moet heb ben om vanuit de verschillende gemeenten op Goeree en Overflakkee ziekenvervoer naar Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen of Helle voetsluis te doen plaats hebben. 2. de globale kosten van dit vervoer. De Commissie houdt zich overtuigd dat door de bereidwilligheid van den Heer Directeur-Generaal van Posterijen en Tele grafie en van den Heer Directeur der Rotter- damsche Tramweg Maatschappij, waarvoor wij hier onzen beleefden dank uitspreken, een groote verbetering van het ziekentrans port op dit eiland is tot stand gekomen. Sterk dringen wy er op aan dat voortaan ernstige patiënten niet meer per gewone auto vervoerd worden, wyi zoo'n trans port minstens onraadzaam is, maar met de Flakkeesche ziekenauto die aan de hoogste en strengste eischen voldoet. Ten slotte deelen wij nog mede, dat, met het oog op de groote bezwaren welke steeds verbonden zullen biyven aan een lang zieken transport naar Rotterdam, de Commissie, na ernstige besprekingen, besloot het Hoofd bestuur van het Zuid-Holl. Gr. Kr. in over weging te geven een studie-commissie te benoemen met de opdracht, de mogelijkheid van oprichting en exploitatie van een cen traal ziekenhuis op Goeree en Onerflakkee te onderzoeken. Namens de Commissie D. Bakker, Voorzitter. Dr. H. c. Schouten, Secretaris. Voorburg, 's-Qravenhage, Mei 1928. Het woonhuis aan de Voorstraat van de erven van mej. de wed. M. Born werd ingezet door W. J. Nijgh op 1410,-; een woonhuis in de Nieuwstraat van de heer J. Verhage (bewoond door Adr. Peeman) werd ingezet door Kr. v. Putten op ƒ500, Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 9 Mei 1928. Bloemkool (le s.) ƒ21,60 tot p. lOOst. (2e s.) 16, - tot 18,70 p. 100 st. (8e s.) 5,60 tot 10, - p. 100 st. uitschot ƒ1,60tot ƒ9,50p lOOst. Sla le soort ƒ9,— tot per 100 krop. Sla 2e soort 5,60 tot 6,70 per 100 krop. Sla vellen 1,60 tot ƒ2,10. Rhabarber ƒ1,— tot 3,20 per 100 bos. Radys 1,80 tot ƒ3,— per 100 bos. Peen f 8,60 tot 9,40 per 100 bos. Tulpen ƒ7,— tot 8,70 per 100 bos. Asperges 44, per 100 bos. Spinazie ƒ.6,60 tot 10,per 100 k.g. Postelein 14,40 tot 16,10 per 100 k.g. Eigenheimers 7,— per 100 k.g. Kaas (20 plus) 0,34 tot 0,36 per pond. Kaas (komyne) 0,31 tot 0,33 per pond. Kaas (volvet) 0,55 tot per pond. Boter 0,95 tot 1,03 per pond. (Adv.) De Minister van Financiën maakt in de Staatscourant bekend, dat ten behoeve van 's Rijks Schatkist i3 ontvangen wegens ach terstallige belasting en gewetensgeld by den Inspecteur der directe belastingen, invoer rechten en accynzen te Hellevoetsluis de volgende bedragen ƒ4,108,37; 4000,— en 10,000,— bij den Ontvanger der directe belastingen te Hellevoetsluis ƒ350,-; 125,-; 200,-; 200,-; 225,-; 300,-; bij dien te Brielle 300, te Heen vliet ƒ900, te Middelharnis 900, ƒ500,- ƒ500,- 500,— 839,85; 878,43; te Oude Tonge ƒ800,-. MIDDELHARNIS. Tot Kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk is gekozen, in de plaats van wyien de heer A. Dijkers, L. Koote. Den heer Jac. van der Valk alhier, is geslaagd voor het voorbereidend examen B.N. A. voor bouwkundig opzichter. Aan het te houden concours te Goeder reede op Hemelvaartsdag, zullen van hier deelnemen: de gem. Zangvereen.„DeVolks zang" in de afd. Uitmuntendheid; de Mu ziek vereen. „Sempre Crecendo"in de le. afd,; het mannekoor „Zanglust" in de 2e afd. De heer J. Nagtegaal is geslaagd voor het Vak-examen Telegrafie. Veiling van Donderdag 10 Mei 1928. Kippeneieren 60—52 kg. 5,35 tot ƒ5,50 id. 51 kg. 4,65 tot 4,70 id. bruin 5,60 tot 5,65 Eendeneieren 4,80 tot 5,10 Ganseieren 10,50. Aanvoer 81000 stuks. SOMMELSDIJK. Bij den landbouwer J. A v. d. B. ontstond in zijn schuur een begin van brand, hetwelk door spoedig toegeschoten hulp met eenige emmers water werd gestuit. DIRKSLAND. Tot Veearts by den vleeschr keuringsdienst is thans door den Raad be noemd de heer W. H. van Nieuwenhuyzen te Halfweg. HERRINGEN. Tot Voorzitter van den pol der Oud-Herkingen is gekozen, de heer A. van der Sluijs. Voor den kerkeraad der Geref. Ge« meente zyn een achttal nieuwe lidmaten aangenomen. STELLENDAM* Met meerderheid van stemmen zijn op aanbeveling voor de be. noeming van een heemraad van de Generale Dijkagie vaD Stellendam geplaatst de heeren L. Koese, Adr. Kreeft en T.v.d. Wende Lz. De heer A. H. Wtenweerde, bakker van de Coöp. broodbakkery alhier, is benoemd tot chef bakker in de Coöp. broodbakkery te SpijkeDisse. By gunstig weer zullen Zaterdagavond in de muziektent alhier de zangvereeniging Excelsior, de muziekvereeniging de Hoop en de muziekvereeniging Tot Nut en Genoegen te Melissant de concoursmuziek voor Goeree uitvoeren. De vereenigde pellersbazen hebben aan de visschersvereeniging doen weten, dat met ingang van 15 Mei a.s. de pryzen der garnalen van 25 op 20 cent per K.G. zullen worden gebracht. OUDDORP. Aan de O. L. School in den Oostdyk zyn 13 nieuwe leerlingen inge schreven. Tot chefbakker voor de Coöp. Brood bakkery alhier is benoemd de heer Soeteman van Herkingen. A s. Zaterdagavond zal in de OudeScbool de scbietprysuitdeeling plaats hebben van de B. V. L. Joh. Knape heeft onderhands aange kocht het woonhuis van T. de Ronde staande op de Molenblok. NIEUWE TONGE. Voor het gebruik van de Ziekenauto gedurende 14 t/m 16 dezer zie men de advertentie in dit blad. J.l. Zaterdag hield de P.V. de Gevleugelde Bode een vlucht vanuit Mons, afst. 140.946 K.M. Lossing 12 uur. Uitslag: A. Nelisse, le, 2e en 4e prijs; C. A. Hol leman 3e prys; G. Knöps 5e, 6e en 10prijs; D. Buitenhuis 7e, |8e en 13 prys; W. van Vliet 9e prijs; Th. Melissant lie prys; C. van Gelder 12e prijs. Aankomst le duif 2.21.6 uur; laatste duf 13.39,51 uur. Het woonhuis, plaatselijk gemerk A. no. 11, staande aan den Kerkring alhier, dat enkele dagen geleden door den eigenaar G. Verwey Jacz. werd verkocht aan Mej. Admiraal, is thans door overlijden van laatst genoemde, door de erfgenamen ondershands verkocht aan den heer K. Prince, broodbak ker alhier. OUDE TONGE. Onze dorpsgenoot de heer P. van Schelven Jr., sedert korten tyd mo lenaar te Alblasserdam, is Donderdag een ernstig ongeluk overkomen. Naby de gemeente Papendrecht is hy op een Indian-motorrywiel tegen een auto ge reden waardoor hy van zijn rywiel is ge slingerd, één been verbrijzelde en het andere ernstig verwondde. In deerniswekkenden toestand is van S. naar een ziekenhuis ver voerd. Men vreest voor zyn leven. OOLTGENSPLAAT. By de publieke ver' kooping voor den heer L. Hobbel werd den tuin aan den Dorpsweg, groot 31.40 A. ge mijnd door den heer H. C. de Ruiter voor den heer A. Waling op 3810,— de tuin aan den Langeweg, groot 29.40 A., door den heer Jacob van Dron gelen gemynd op 2310; de zaadschuur door Jacob de Vos op 145,— de uienren door C. Lokers op ƒ30,— en het varkenshok door den heer B. van Veen op 30, - Tydens de oefening met de motor brandspuit is de machinist C. v. Maastricht met zyn hand tusschen de machine geraakt, waarbij hem een tweetal vingertoppen wer den afgekneld. Dr. Kramer heeft hem heel kundige hulp verleend. Woensdag 15 Mei zal stemming wor den gehouden voor een lid van het college van notabelen in de Ned. Herv. Kerk, des morgens van 10 tot 12 en des avonds van 6 tot 7 uur, in de vacature van M. v. Oosten- brugge. Gedurende de zomermaanden zullen uit de Volksbibliotheek geen boeken ter le zing worden uitgereikt. De zangvereeniging „Van Ongenoegen Vrij" zal Donderdag Hemelvaartsdag aan het Bondsconcours te Goedereede deelnemen met het verplicht nummer „Kerstlied", mu ziek van B. Diamant en het vry nummer „Lentekinderen", muziek van Ferd. Hiller, in de eerste af deeling. De muziekvereeni ging zal deelnemen in de tweede afdeeling met het verplicht nummer: Ouverture d'Iphi- genie en Aulide (Gluck), F. Ligner en het vry nummeri Une Soiree a Trianon, fanta sie, O. Coquelet. DEN BOMMEL. Wy brengen in herinne ring, dat de rentekaarten van de arbeider», die in den Bommel wonen en werken, moeten worden ingeleverd by den Raad van Arbeid te Brielle vóór of op 13 Mei a.s. Heden morgen arriveerde hier een nieuwe motorrbrandspuit van de fabriek van de firma Bikkers te Rotterdam. De beproe ving had plaats aan den Oostdyk. Nadat de spuit geplaatst was, werden de slangen aan geschroefd en in enkele minuten gaf zy een waterstraal van ruim 25 Meter hoogte. Met 180 Meter slang en 2 stralen bestreek ze een groote ruimte en bleek aan de eischen te voldoen. De raad heeft dan ook dadeiyk besloten tot aankoop over te gaan. Heden kreeg het Bestuur van het Waterschap der polders loozende door den Bommel de vereischte vergunning voor den bouw eener watermachine. Het werk is ge gund: den bouw aan de heeren Mosselman en Korteweg te Ooltgensplaat, de levering der machine aan de fabriek Kromhout te Amsterdam en de pompen aan de fabriek Jaffa te Utrecht. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Om de herinnering aan het oude arrestantenlokaal alhier in leven te houden zal het alscurio; siteit bewaard worden en zal het een andere bestemming worden gegeven. In het bestuur der vereeniging tot steun by ziekenhuisverpleging zyn gekozen tot voorzitter de heer P. Oosthoek, tot secre- taris de heer A. A. Hogeweg en tot pen ningmeester de heer Broer. VEILINGSBEBICHT van Woensdag 9 Mei 1928, der Coöp. Tuinbouw- en Veilings vereeniging „Oostvoorne". Kropsla ƒ1,— tot 5,60 per 100 krop. Radys ƒ1,— tot 1,80 per 100 bos. Postelein 0,18 tot 0,19 per k.g. Spinazie 5,20 tot 8,80 per 100 k.g. Aardappelen 9,80 per 100 k.g. Aardbeien 0,94 tot 1,54 per k.g. Peen ƒ8,— tot 36,— per 100 bos. Bloemkool (1ste s.)J 16 tot ƒ35 p. lOOstuks. (2e s.) 6 tot ƒ22 per lOOstuks. Rabarber 3,10 tot 5,10 per 100 bos. Witte Asperges 0,34 tot 0,52 per bos. Blauwe Asperges 0,24 tot 0,37 per bos. Seldery 0,16 per bos. VOOB DE SCHEIDING. Myn lieve mevrouw, ik heb de vriende- ïyke uitnoodiging tot uw diner, onder ons drieën, eeriyk gezegd, slechts zeer ongaarne aangenomen. Waarom mijnheer? vroeg de vrouw des huizes, de doktersvrouw, verbaasd toen zy met een handdruk den vriend had begroet, terwijl haar man, Dr. Bruins, die juist uit zijn kamer trad, en de laatste woordenwis seling nog gehoord had, er by voegende: Maar dat klinkt bijna als een beleediging! 't Is mogeiyk, maar zoo is het niet gemeend, zeide de gast, de advocaat Bloem. Je weet, Arnold, dat ik als advocaat een vermaardheid geniet van een heelby'zonder soort. Ik ben nameiyk in de geheele stad overal bekend, mevrouw, als advocaat in echtscheidingsaangelegenheden; en waar ik het huis binnentreed, ruikt de wereld bijna een echtscheiding, Daarby lachte Mr. Bloem, die graag over zy'n eigen scherts vroolyk was hardop, en hij bemerkte niet eens dat zyn gastheer en gastvrouw niet met dit lachen instemden. Terwyi de dokter verlegen zyn baard streek, zei mevrouw: Nu; als u ons huis verlaat, zal het u hoop ik geen leed doen, dat u de uit noodiging hebt aangenomen. Zeker nietl zeker niet l verzekerde Mr, Bloem levendig. Toen nam men plaats, zei eenige alle- daagscbe dingen en stond mevrouw op om naar het opdienen te zien en na eenige oogenblibken terug te keeren met de uit noodiging» Ik verzoek de heeren aan tafel 1 De maaltyd verliep tameiyk eentonig, de advocaat had byna alleen het gesprek gaande te houden; het echtpaar nam er slechts in zoover deel aan, dat dokter op de vragen van den gast beleefd antwoordde, en zy'n vrouw den gast op de gewone wyzetotbet genot der spyzen en dranken aanspoorde. Ook toen. men van tafel was opgestaan en de heeren zich in de rookkamer begeven hadden, was de dokter zeer weinig spraak zaam. Eensklaps klopte de advocaat zyn vriend op den SGhouder en zei: Hoor eens ouwe jongen, je kent my lang genoeg en weet, dat ik niet onbescheiden ben. Maar toch moet ik je nu eens vragen, wat je vandaag hindert. Je schynt my erg ontstemd toe. Je vrouw ken ik nog niet zoo goed; maar ronduit gesproken, vond ik die vandaag ook niet spraakzaam. Even zweeg de dokter wat verlegen, doch toen gaf hy dralend ten antwoord. Ja, je hebt geiyk. Rudolf, - neem het ons niet kwaiyk, dat wy niet opgewekter waren tegenover jou. Maar daarover hebben wy het nu niet, Arnold! Neen, neen! Dat weet ik en ik weet ook, dat je ons dit niet kwaiyk neemt. Toen myn vrouw de uitnoodiging verzond, was er nog niets gebeurd. Ik geloofde ook heden nog dat wy ons zelfs in je tegenwoordigheid zouden hebben kunnen beheerschen, maar jy viel met je opmerking als het ware met de deur in huis. Met welke opmerking? Wel, met je echtscheidingspractyk! In het huis van een gevangene hoort men niet graag van een strop spreken. Hoe moet ik dat verstaan? vroeg de advocaat verbaasd. Dat is gemakkeiyk verklaard. Wy staan op het punt te scheiden. Wy hebben een woordenwisseling gehad, waarby dingen ge zegd zyn, die een verder samenleven on- mogeiyk maken. Hoho! zei Mr. Bloem, dat is erg be roerd. Hoe lang ben je nu getrouwd? Ik geloof een half jaar? Ja? Nu dan zal ik je eens wat zeggen, ouwe vriend! In my'n lange practyk als advocaat in echtschei dingen heb ik de ervaring opgedaan, dat in zeer moeilyke gevallen, waar een toenade ring onmogelijk was, een voorslag tot ver zoening nooit op verzet stuitte. Inderdaad hebben dergelyke pogingen steeds weinig succes. Maar waar de beide partyen zich tegen een poging tot verzoening verzetten, daar kwam het in den regel nooit tot een dagvaarding; en hoe meer zy zich tegen een verzoening aankantten, des te spoediger waren ze weer verzoend. Ik zal dus nu geen dergelyke poging doen. Mocht je me morgen willen spreken, dan ben ik alty d tot je dienst. Ik zal morgen om elf uur by je zyn, was het korte antwoord van den dokter. Goed, ouwe jongenIk zie het wel, de zaak is ernstig. Van verzoening is geen sprake. Ik zal je nu daarom verlaten, zonder afscheid van je vrouw te nemen. Dat zal ik schrifteiyk doen. Adieu, Arnold, tot morgen elf uur! Den volgenden morgen omstreeks half elf klopte het klerkje aan de deur van den ad vocaat Bloem en reikte dezen een kaartje over. Goed, laat de dame binnen komen! antwoordde de advocaat. Weldra trad mevrouw Bruins de kamer binnen en de rechtsgeleerde trad haar tege moet met de woorden» Ik dank u, mevrouw, dat u myn wensch zoo spoedig hebt vervuld. In de eerste plaats herhaal ik upersooniyk myn dank, dien ik u reeds schriftelijk heb uitgedrukt, voor de uren, gisteren by u door gebracht. O, ik had gewenscht, dat zy aangena mer waren geweest 1 Arnold verzekerde my, mevrouw, dat u beiden vast besloten zyt, echtscheiding te provoceeren. Dan heeft hij u de volle waarheid ge» zegd. Bij deze woorden zag mevrouw er zoo vastberaden uit, als haar lief gelaat het maar eenigszins toeliet. Dus ik moet een eisch tot echtschei ding instellen vroeg de advocaat, Ik verzoek u er om. Eerlijk moet ik u zeggen, dat my de uitoefening van myn beroep nog nooit zoo zwaar is gevalleD, als of ik nog eerst giste ren by uw bruiloft tegenwoordig was en myn glas ledigde op uw duurzaam geluk in het huwelijk. Ik bid u, mynheer, laat die herinne ring daar. Zeg my liever wanneer u den eisch instelt, viel mevrouw Bruins hem in de rede. Dat zal direct gebeuren mevrouw. Maar by dat belang dat ik in u beiden stel, zult u het my niet euvel duiden, wanneer ik u vooraf vraag, wat er met u gebeuren zal. Ik heb het plan, antwoordde mevrouw Bruins een paar jaren met myn tante op reis te gaan, totdat ik dit onaangename avontuur in mijn leven vergeten ben. Arnold kan de woning behouden, zooals zy is en zich een huishoudster nemen. O, dat is een prachtig idee. En nu komt het my in de gedachten, dat ik Arnold juist een plezier kan doen. U? Waarmee? vroeg de dame. Er is toch zeker veel aan gelegen, dat Arnold zooals tot heden een aangenaam thuis heeft? Natuuriyk, mynheer! Alleen onze kwestie dry ft ons uiteen, anders... Ik weet het, ik weet het, mevrouw, viel nu de advocaat haar in de rede, als het dan heelemaal nutteloos is, nog iets te be- proeven, om u van uw besluit af te brengen Geheel nutteloos 1 riep mevrouw Bruins. voor Arnold aanbevelen. Toevallig zoekt een mijner clienten een plaats voor een kennis van hem. Zoo Dat is inderdaad toevallig. Het is een flinke vrouw, een weduwe, en zeer beschaafd. Uitstekend, zei mevrouw Bruins. En wanneer kan die oude dame de betrekking aanvaarden. Wie zegt u? De... Die oude dame. Maar dat is geen oude dame. Het is een jonge schoone vrouw, die door den dood haar man heeft verloren, nadat zij pas drie maanden waren getrouwd. Ik heb bier wel een foto van haar. Hy liet uit het kantoor een stapel acten halen, waarin hij den vorigen avond nog het portret van een beeld- schoone jonge dame had gelegd. Hij had het vooraf in een boekwinkel gekocht. Hij nam het portret uit de acte en reikte het aan mevrouw Bruins over. Maar, mijnheer! riep ze uit, dat schynt my toch niet de geschikte persoon voor een huishoudster te zijn. Zeker wel, mevrouw, U kunt u op my verlaten. Die is zeer geschikt. Ik weet stellig dat zy Arnold een genoeglijk tehuis verschaffen. Zij is zeer beminnelijk in den omgang. Genoeg, genoeg! riep mevrouw Bruins uit. Ze legde het portret op de tafel en verf klaarde op beslisten toonDie zal nooit een voet in myn huis zetten. Maar zij komt niet in uw huis mevrouw komt in Arnolds huis en op myn aan beveling zal Arnold haar zeker nemen. Maar dat is verschrikkelijk. Jk heb toch zeker ook nog wat te zeggen? Neen mevrouw, dan vergist u zich. Arnold heeft in dezen alleen te beslissen en doet myn beschermelinge groot onrecht aan, als u op een minachtende wijze over haar spreekt. Mevrouw Bruins kreeg de tranen in de oogen. Op dit oogenblik kreeg Mr. Bloem een hevigen aanval van hoest, zoodat hy niet eens „Binnen!" kon roepen toen er ge klopt werd. Het klerkje bracht weer een kaartje. Laat mynheer binnenkomen zei hij en ging den binnenkomende tegemoet. Arnold, zei hy, daar in mijn kamer staat je vrouw te huilen. Geef haar een zoen en wees weer goed met haar, dan is die vervelende geschiedenis weer in órde. Ik moet even de stad in en ben over een uur weer terug. Betaling voor mijn consult ver lang ik niet. Met deze woorden schoof hij zijn vriend in het vertrek, deed de deur dicht en zei tot zyn eersten klerk; Over een uur ben ik terug. Zeg dat aan den heer en de dame, ingeval zy naar mij mochten vragen. Toen hij na een uur terugkwam, waren Dr. Bruins en echtgenoote heengegaan. De klerken grinnikten, toen hij naar het echt paar vroeg. "Wel, waarom lach jullie? Wy hoorden hoe ze elkaar kusten, luidde het antwoord. Pijnloos Scheren Ving Scheren Schoon Scheren zonder dat Uw huid stukgaat of naschrijnt ook al is Uw baard nog zoo zwaar en hard, indien U slechts vóór het inzeepen de baardoppeivlakte inwrijft met een weinig (Adv,) Doos 30,60, tube 80 ct. MIDDELHARNIS. Geboren: Jan z. v. G. Looij en J. Kamer ling; Kornelis en Domis, z. v. K. Koote en G. Schelle vis. Getrouwd: J, Verolme oud 27 j. en D<de Koning oud 25 j. SOMMELSDIJK. Geboren; Hendrik, z. v. Jan Mackloet en Lyntje Noordyk. DEN BOMMEL. Geboren: Leentje, d. v. P. Fokker en L. Meyer. Ondertrouwd: D. de Vos, 25 j. en M. v. Zanten, 23 jPKoert, 25 jen JKornet, 24 j IVOCTO VISIE. ZIEN IN VOLSLAGEN DUISTER. Telegrafie, telefonie, radio-telegrafie, radio telefonie, ziedaar de opeenvolgende wonderen van ongeveer driekwart eeuw, die de wereld verbaasd deden staan, om na enkele jaren echter als simpele feiten te worden aan vaard, als gebruiken, die tot de noodzake- ïyke behoeften van de wereldmaatschappy behooren. En thans leven we in den tyd van de radio, de nog zeer jonge weterisehap en techniek,, die zich reeds spoedig een vaste plaats veroverde en nu reeds op den weg naar volmaking als een groote, zoo niet de allergrootste factor in het wereldgebeuren wordt beschouwd. Nog steeds voert deze weg naar nieuwe ideeën, naar nieuwe uitvindin gen en nieuwe techniek, waarin mannen als Hertz, Marconi en de physici van het Philips Laboratorium zich onvermoeid bezig houden met te trachten immer weer de maatschappij nader tot een ideaal-staat te brengen. Een van de nieuwste vindingen op het gebied der radio is de televisie, het „draad loos zien", aan welke wetenschap de naam Baird onafscheideiyk is verbonden.Men ver- warre televisie niet met „photo-telegrafie, Dan kan ik u meteen een huishoudsterhet overbrengen van photo's, stille beelden

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5