HOLLANDSUrZWIISERSCHE LOCARA VRIJDAG 11 MEI ZATERDAG 12 MEI MAANDAG 14 MEI GROOTE VOORJAARS VERKOOP HOUDEN VAN MANTELS, JAPONNEN ETC. IN HOTEL MEIJER TE MIDDELHARNIS t AMANDELTJES- PUDDING ONS" BEREID VOLGENS nm. REEPEN OHZE NIEUWSTE METHODE HOOGSTRAAT 244 0. BINNENWEG 66 ROTTERDAM BURGER-INBOEDEL N or U! Amsterdam, Heerengracht 62. Gemeentelijke Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen te Dordrecht. Koopt Uw schoeisel bij: VertrouwdeKwaliteiten Lage Prijzen Makkelijke Pasvormen VERKQOPING Een Woon- on Winkelhuis b. Een HUIS met PAKHUIS en TUIN Zeere Spenen Vraagt ons Advertentie-tariel Wij garandeeren U vakkundige bediening en leveren U ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 12 MEI 1928. 3 GEZONDEN MEDEDEELING. NAD/NESAUS f E E RL.9J K NAGERECHT GR ON f NGEN evaarlijke van 'en datum in mmen vertoeft ken, teneinde erk te leiden, iet te voorzien ~ht zal worden. OÜWER nacht te onge- oer te Blauw- oven,een ver- hting van den den van brand ammen zicht- 'at de houten "tigjarige wei- stond. De vry- werd gealar- ersc'neen. De "oort van Zijp onmiddellijk rand weer ziin zich nog wel Zulks bleek oor werd n.l. nabijheid van erzoek in de het lijk van eer lag, be nd geldkistje, was. Zooals trek als wei elij kheid niet 'e hand in dit og toe heeft aadselachtig ie is gewaar- t de schede] ertoont. n vjjanden. ar geen oog- onlyk gaat: sie en sug- hier.Erzijn dat er een g duidelijk boerin had knal een ier en daar e vijanden, an een ze gaans van nd woonde, r bewering og bij Floor er hij weg- d in zorgen een straal zeer schuw het plegen inder, daar etjesputter ou hebben as ook de oor is ver- rmoedelijk del gedeel- rschijniyk- gin brand en raadsel, n volgens uurwapen lkomen in t misdrijf boorsteen aatste ver wat eens pt de fox- ende Daar anden zoo rd. dagmaal uwen. "AAR DEN. (Adv) pen. eft voor gedaan, bekend- erfenis, Dagelaten door een Duitsch-Amerikaan, ten bedrage van omstreeks 167.000 mark, waar voor de rechthebbenden moesten worden ge zocht. In de week, volgende op de bekend making door den omroeper kwamen bij de ,Westdeutsche" niet minder dan 70 schrifte lijke en telefonische aanvragen binnen. De omroep-maatschappij was gedwongen een gecyclostyleerd bericht te laten maken, om dat het beantwoorden van alle aanvragen afzonderlijk te veel tijd gevergd zou hebben. Onder de aanvragers waren de meest uit- eenloopende families; vrjjwel iedereen, wiens naam ook maar eenigszins op dien van den erflater geleek, had zich opgegeven! Zyn ouders, zusters en broers vermoord. Zevenvoudige misdaad van een „beleedigd" jongmeusch. Owen Oberst, een zeventienjarige Ameri- kaansche knaap, heeft de vreeselijkste mis daad bekend, die sinds tijden in de V. S. is gepleegd. Hij heeft verklaard zijn vader, zijn moeder en zijn vijf broers en zusters te hebben vermoord. Hij had dat gedaaD, zei hij, „uit woede omdat vader geweigerd had mij zijn auto te leenen". Toen was hem het bloed naar het hoofd gestegen en was hij zich niet meer meester geweest. In den avond van 20 April j.l. vond men onder de puinhoopen van de boerderij van Oberst bij Eldorado in Kansas, de halfver koolde lijken der zeven gezinsleden het geheele gezin op den zoon Owen na. Nauw keurig onderzoek bewees, dat de ongelukki- gen niet by den brand waren omgekomen. Allen lagen in de keuken op en over elkaar, hetgeen vreemd scheen, en elk had een kogelwonde in het voorhoofd. De overlevende jongen, Owen, was naar de bioscoop gegaan en kwam pas te middernacht weer thuis, toen de brand reeds gebluscht was. Hij werd aangehouden en ten slotte legde hij een ber kentenis af. Hij vertelde hoe hij eenige uren vóór de ontdekking van de lijken, nl. toen zijn vader hem het gebruik van den auto had geweigerd, het plan had opgevat. Toen zijn vader even was uitgegaan, verzamelde hy zyn broers en zusjes, van wie de oudste 14 en de jongste zes jaar was, Dam een geweer en schoot de kleinen achtereenvolgens dood. Daarop was zjjn moeder aan de beurt, die op de schoten toesnelde. En eindelijk vond de razende zyn vader in den tuin en doodde ook hem. Ver volgens stal hij eenige dollars, die hij in de lade vond, sleurde de lijken naar de keuken, overgoot ze met benzine die voor den auto bestemd was, en stak er den brand in. Daarop ging hy goedsmoeds naar de bioscoop. GESCHENKEN VOOR DE „BREMEN"- VLIEGERS. NEW YORK, 8 Mei. De vliegers van de „Bremen", die Maandag de gasten zijn ge weest van de Duitsch-Amerikaansche Kamer van Koophandel te New York, ontviDgen van den voorzitter van deze Kamer elk een gouden horloge. Later begaven de vliegers zich naar het Central Park, waar zij drie luxe-auto's voor zich gereed vonden staan, een gescheDk van een gever, die onbekend wenscht te blijven. IN EEN KRAT OVER DEN OCEAAN. Maar een handdruk deed bet plan falen. Johaun Phoenig, een jonge Duitscher, die wel een visum voor de V. S. had verkregen maar geen geld voor de reis bezat, heeft voor zijn overtocht van een methode gebruik gemaakt, die vóór hem o.a. door den Lavai ède uit Paul d'Ivoy's boek is gebezigd. Het was zijn plan, over te steken per „Cleveland" van de Hamburg-Amerika-lijn, en wel als „vrachtgoed", n.l. in een krat, die door hem aan een gefingeerd adres te New York was geadresseerd. Een vriend hielp hem door hem in te spijkeren in een groote bist waarin hij dekens, een hangmat, flink wat drinkwater, worst en chocolade had ondergebracht. De krat werd keurig netjes in het ruim van het schip geplaatst. Toen hy echter onderweg aan voedsel- schaarschte begon te lijden, wrikte Phoenig een plaDk van zijn verblyf los en ging op zoek naar eten. Bij aankomst te New York, j.l. Zondag, werd de kist in een loods opge slagen in afwachting van het vervoer naar het erop geschreven adres. Doch een douane ambtenaar die langs wandelde, bemerkte dat er een plank los was en stak zijn hand Daar binnen, waarop Phoenig, in een opwelliDg van onverklaarbare dwaasheid, de hand greep en ze stevig schuddel De ambtenaar trok doodeltjk geschrokken zyn hand terug en schreeuwde dat hij door een beest gebeten was vyf minuten later zat het menscheiyke beest weer opgesloten, maar ditmaal in een officieel kantoortje. De scheepvaartmaatschappij is bereid, tegen Phoenig niets te beginnen met het oog op zijn aardige vondst; doch de immigratie autoriteiten zyn onverbiddeiyk, zij willen den berooiden gast niet in het land binnen laten. Hjj wordt naar Duitschland terug gebracht. Week-revue. Binnenland. De geesel der veenstreken, de veenbrand, doet zich weer duchtig gelden in de Drent- sche venen. Gedurende den oorlog waren dit bloeiende en welvarende streken en in tegenstelling met andere berichten, welke het tegendeel beweren, moet schrijver dezer rubriek als oud-veenkoloniaal constateeren, dat ook voor den oorlog de toestand in de venen beslist goed was te noemen. De oorlog heeft de economische toestand volkomen ontwricht. Waar de regeering voortdurend hoogere maximum prijzen goedkeurde voor turf, hadden de verveners weinig belang by het houden binnen een redelijke basis wat de loonen betrof. Deze zijn toen buitenge woon opgedreven, wat tot gevolg heeft ge had, dat na afloop van deze hoogconjuctuur er een zeer zware druk op het loonpeil moest worden uitgeoefend, om de veenderij aan de veranderde omstandigheden te kun nen aanpassen. Hierdoor werd het geheele welvaartspeil der bevolking krachtig naar beneden gedrukt en evenals elders bleek ook hier veel schijnrijkdom te bestaan. De productie was veel te groot en de methode van betalingen bij het koopen of huren (een compleet afbetalingssysteem) werkt beun- hazery in de hand. Met een zeer gering bedrag kan iemand in de venen als werk gever optreden, daar betaling der huur- en koopprijzen plaats heeft, indien het product verkoopbaar is. Dit heeft tengevolge, dat een deel der minst kapitaal krachtigen bij een minder vlot verkoop der turf direct voor lagere prijzen moeten verkoopen, om hun verplichtingen te voldoen. Ook de prijzen bij verhuringen worden nog steeds veel te hoog opgedreven. De streek zit dus nog eigenlijk midden in de naweeën van den oorlog. Dit economisch proces is met staats steun niet te genezen, tenzij men ieder ge zonde stelregel opzij zet. Met het intreden der malaise heeft ook de uitbreiding der veenbranden haar intrede gedaan en deze is niet altijd aan onvoorzichtigheid te wijten. Jammer dat zoo als altijd, hiervan onschul- digen de dupe worden. De arme bevolking moet haar weinig hebben en houden heel vaak bij een plotseling optredende brand in den steek laten en verliest in eenige oogen- blikken het weinige wat ze bezitten. Yoor de veveners is het opruimen der oude en vaak minderwaardige voorraden geen nadeel en het behoeft dus geenszins te verwonderen, dat er van hun kant weinig of geen mede werking is te verwachten. Zoolang de verzekeringsmaatschappijen de risico's op zich nemen, vinden zij het wel letjes. Ook nu gaan er stemmen op, dat er nu weer kwaadwilligheid in het spel is. Een der gemeenteraadsleden heeft de burge meester van Emmen reeds om inlichtingen hierover gevraagd en aangedrongen op een onderzoek. Een afdoende bewaking hiertegen is practisch onmogelijk en een veenbrand kan alleen door een overvloedigtn regen wor den gebluscht. Brandspuiten kunnen hier en daar den brand iets localiseeren, doch zijn nimmer in staat het vuur meester te worden, indien een felle brand aanwakkert. Het vuur vreet zich diep in het veen in en het kan dagen en zelfs weken duren, alvorens het vuur gebluscht is. In de vergadering der Tweede Kamer heeft de voorzitter woorden van deernis uitgesproken met de arme slacht offers dezer ramp, woorden, waarby minister Koningsberger zich namens de regeering heeft aangesloten en hierby maatregelen aankondigend, om het aangebrachte leed zooveel mogeiyk te verzachten. By een bezoek aan de brandende venen zagen wij assurantiemenschen rondloopen met lange gezichten, alsof zij nu reeds de geduchte aderlating hadden ondergaan. Ons voetbalelftal heeft het te Bazel tegen de Zwitsers niet kunnen bolwerken en onze kleuren hebben met 2 1 in het stof moeten by ten. Het begint er werkeiyk op te gelijken, of wy in Zwitserland niet kunnen winnen. Ditmaal is de nederlaag niet te wyten aan het klimaat, doch aan het falen onzer ver dediging, speciaal dat der middenlinie. Al de hoopvolle verwachtingen zijn den bodem ingeslagen en alleen aan het spel der Zwit sers, als aan het goede werk van Van der Meulen, zyn we voor een zwaardere neder laag behoed. Doelman Van der Meulen, die zijn vyfentwintigsten internationalen voet- balwedstry'd speelde, en hiervoor een welver diende huldiging in ontvangst had te nemen, heeft geen der doelpunten kunnen houden. By een der groote banken in Rotterdam zijn fraudes ontdekt, gepleegd door een af- deelingschef, welke de tralies der bankge bouwen reeds heeft verwisseld, met die der gevangenis. Speculatie scbynt de oorzaak te zyn. Buitenland. In grooten getale zyn de Roemeensche boeren opgetrokken naar Alba Julia, om deel te nemen aan het groote congres der bóeren- party. Tienduizenden, het totale aantal wordt geschat op over de 100.000) (een officieel bericht van het Roemeensche gezantschap spreekt van 40.000) hebben den oproep van Maniu gehoorzaamd en duizenden hebben er zelfs eenige dagreizen voor gemaakt, om tegenwoordig te zijn. Dat dezen ondanks deze moeilijkheden toch naar Alba Julia zijn getrokken, bewyst wel dat de ontevreden heid over het tegenwoordige bewind diep geworteld is. De eenparig aangenomen reso lutie, waarin het onmiddellijk aftreden van het huidige kabinet wordt geëischt, kon een groot deel der deelnemers niet bevredigen. Zy wenschten op te rukken naar Boekarest en door groote massale betoogingen bet af treden van Bratianu te forceeren langs vre- delievenden weg. Er werd zelfs aangedron gen op krachtiger maatregelen, indien de regeering niet vrijwillig het regeeringskas- teel wenscbte over te geven. Maniu heeft voor den krachtigen s»idrang moeten zwich ten en heeft zich niet langer tegen den op- marsch zyner volgelingen kunnen verzetten. Maniu is naar Boekarest vertrokken teneinde een audiëntie aan te vragen by den regent- schapsraad, om opnieuw de noodzakeiybheid van het aftreden van Bratianu te bepleiten. Een groot deel der deelnemers is op weg naar Boekarest en de regeering tracht hun opmar8ch zooveel mogeiyk te vertragen en te bemoeiiy'ken. Aan de gendarmerie, die de oprukkende boeren vergezelt is opdracht gegeven alleen dan in te grijpen, indien de boeren tot wanordeiykheden overgaan. Kroonprins Carol, die reeds tweemaal voor zijn rechten op den troon heeft bedankt, heeft vanuit Engeland, waar hy sedert kort verblyft, getracht door middel van eenige gehuurde vliegtuigen duizenden manifesten boven Roemenië te doen uitstrooien. De Engelsche regeering heeft dit tydig weten te voorkomen en waarschijniyk zal Prins Carol beleefd worden verzocht, binnen een gestelden termijn Engeland te verlaten. In deze manifesten kondigde hy de bevolking aan. dat hy genegen is, op verzoek der be volking terug te keeren en de gewenschte hervormingen te volbrengen, neergelegd in een twintigtal punten van het manifest. De kroonprins heeft zich op verschillende ma nieren door zijn gedrag ernstig gecompro miteerd en dit zal dan ook wel een der oorzaken zyn, waarom Maniu, die voor een aanhanger van den terugkeer van Carol geldt, op het congres aan de buitenlandsche jour nalisten heeft verklaard, dat de boeren zyn terugkeer niet wenschen. Na den 10 Mei zal Maniu door den gezantschapsraad worden ontvangen en zullen er voor Roemenië groote beslissingen worden genomen. Meer dan ooit schynt het ernst met de dreigementen dei- boeren en indien het kabinet niet vrijwillig gaat, is er groote kans op een gewelddadige actie. De terugkeer van Carol is hierby van secundair belang. De strijd in China, welke tot heden werd uiigevochten tusschen Zuid en Noord, waar- by laatstgenoemden steeds verder werden teruggedrongen, is in een nieuw stadium gekomen, doordat de Zuidelijke troepen in botsing zijn gekomen met de Japansche troepen in Tsinanfoe, de hoofdstad der pro vincie Sjantoeng. In deze provincie hebben de Japanners groote belangen en gedurende den oorlog heeft Japan deze provincie mili tair bezet, de hoop koesterende, de Duit- sehers, welke zich reeds in Kiau-tsjou ge vestigd hadden, op te volgen. Dit vette kluifje is Japan ontgaan en met tegenzin hebben zy het weer moeten ontruimen. Toen nu de stctjd tusschen Noord en Zuid zich hoofdzakelijk naar Sjantoeng verplaats te, hebben de Japanners troepen gezonden ter bescherming van eigen onderdanen en hun bezittingen. Afdeelingen van Zuidelijke troepen zyn aan het plunderen en moorden geslagen, waardoor de Japanners tot ingrij pen werden gedwongen. Volgens Japansche berichten, moeten zich hierby beestachtige, tooneelen hebben afgespeeld. De Chineezen werpen de schuld op de Japanners. De Ja pansche troepen zyn numeriek ver in de minderheid, doch hebben zich niettemin by de eerste botsing kunnen handhaven. Er zyn meerdere versterkingen voor hen onderweg en de Japansche regeering heeft maatrege len getroffen voor groote troepentransporten. De mogeiykheid bestaat, dat Japan Sjantoeng opnieuw zullen bezetten. Of ze hiervan plei- zier zal beleven, door hun hand dn dit wespennest te steken moet worden betwy- feld. De Japansche handel en industrie zal zeer zeker groote schade ïyden door de boycot van Japansche goederen. De Noorde lijke troepen krijgen door dit ingrijpen van Japan een prachtige kans zich te herstellen van hun geleden verliezen en zich opnieuw voor te bereiden op een hernieuwden stryd tegen de Zuidelijke troepen. Wanneer zal er eindeiyk nu eens een einde komen aan den chaos in China. De verkiezingen zyn voor leidende poli tieke kopstukken wel de allermoeiiykste ty'd. Het is eenvoudig hun nachtmerrie. Het is een voortdurend reizen en trekken om den kiezer te bereiken. Streseman doorkruist op het oogenblik zyn Heimat en houdt ette- ïyke redevoeringen. Uit een dezer te Mainz stippen wy het volgende aan betreffende de buitenlandsche politiek Het verdrag van Locarno is een stabili satie van den vrede aan den Ryn, onder garantie van Engeland. Frankryk heeft nooit een inval van Duitschland te vreezen en indien hetzelfde voor Frankryk geldt, is het verdrag van Locarno verzekerd. By het toe treden tot den Volkenbond hebben wy er nadrukkelijk op gewezen, dat wy nimmer de moreele schuld van den oorlog kunnen erkennen, zooals die is neergelegd in het verdrag van Versailles. Het gaat niet op van de idealen van den Volkenbond te spre ken en geiyktydig troepen van een anderen Volkenbondstaat toe te laten. De vrede moet worden opgebouwd door wederzydsch be grijpen en vertrouwen en niet door bajo netten. Ten opzichte van een eventueele coalitie na de verkiezingen wenscht de partij zich niet te binden wat het samen gaan met een of andere partij betreft. Het zinspelen op het bezet houden van Duitsch grondgebied is rechtstreeks tegen Frankrijk gericht. Op dit gebied zijn alle partyen het volkomen met elkaar eens. Ook vanuit een internationaal oogpunt is dit van verstrek kende beteekenis. De oplossing is evenwel wel een weinig moeilijker als soms van Duitsche zyde wordt voorgesteld. Een Russich emigrant heeft te Warschau een aanslag gepleegd op Lizaref, den leider der Russische handelsmissie. De dader is een student, die uit wraakmotieven dezen aanslag heeft gepleegd. Hij heeft zich even welin zyn slachtoffer, die slechts eenige onbeduidende verwondingen opliep, vergist en verkeerde MIJN HAR DT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth en Drogisten (Adv.) in de meening, dat hy den gezant had. On- middelijk heeft Moskou een krachtig protest tegen deze aanslag aan de Poolsche regeering gezonden, waarin op krachtiger maatregelen tegen in Polen verblijvende Russische emi granten wordt aangedrongen. Koning Amanoella van Afganistan heeft bij zyn bezoek een onaangename ondervin ding opgedaan. Een deel zyner omvangryke bagage is n.l. op Russisch grondgebied door gauwdieven geïnspecteerd en verschillende waardevolle voorwerpen zijn verdwenen. Dit is voor de autoriteiten een erg onprettige gewaarwording en er is een uitgebreid, streng onderzoek ingesteld, hetwelk tot op heden evenwel geen resultaat heeft opgeleverd. De Russen hebben zich overigens beyverd, om Amanoella een gunstigen indruk te geren van hun heilstaat. Het treft daarom buitenge woon slecht, dat de vorst hier zoo'nonaan gename eerste indruk moest opdoen, wan een eerste indruk is steeds van groote waarde De belangrijkheid van het bezoek van Ama noella wordt in de sovjetpers breed uitge meten in lange artikelen met groote sensatie koppen. O Het proces tegen de autonomisten van den Elzas is in vollen gang en meerdere malen hebben zich heftige incidenten met de ver dedigers voorgedaan. Er bestaat voor dit pro ces, dat een uitgesproken politiek karakter draagt, een groote belangstelling en vooral in Frankrijk wordt het verloop met spanning gevolgd. Men koestert in Frankryk de hoop, dat de gekozen autonomisten hun zetel in de kamer niet kunnen innemen. Poincare heeft in een zijner laatste redevoeringen nog eens de verknochtheid van den Elzas aan Frankryk in het licht gesteld en op de on verbreekbaarheid dezer innige banden ge wezen. Gezien evenwel de vele stemmen, welke bij de verkiezingen op decandidaten der autonomisten zyn uitgebracht, zij het dan ook met steun der communisten welke Poincare een hak wilden zetten, dan scbynt er aan deze innige verknochtheid toch nog wel een en ander te haperen. Microben. Hy„Wat denkt u over de microben waarvan men by het kussen spreekt?" Zy„Ik heb gehoord, dat wij zonder zekere soorten microben niet kunnen leven." ZAL HET MODEHUIS „MODERN" WEDEROM EENE 3 Wie zijn leven verzekert en dan bij de Levensverz.. Mij „Aurora", handelt verstandig en plichtmatig Omdat „Aurora" bekend Is als te behooren tot de soliede maatschappijen, wier reserve volgens de netto methode, dus streng, wordt berekend. Gevestigd Directeur J. G. GÖTZE. Tot bovengenoemde Kweekschool kunnen op 1 September a.s. leerlingen worden toegelaten voor de afdee- llng A, opleidende voor de akte van Onderwijzeres). Bij aangifte te vermelden in welke klasse plaatsing gevraagd wordt en over ie leggen: een extract uit de geboorte-akte der adspiranten en een geneeskun dige verklaring, ai te geven door den Directeur van den gemeen telijken geneeskundigen dienst te Dordrecht, waaruit blijkt, dat zij lichamelijk geschikt worden geacht voor het geven van onderwijs. Adspiranten voor de 1ste klasse moeten op 1 Augustus 1928 den 14-jarigen leeftijd hebben bereikt. Aanmelding vóór 1 Juni 1928. De Directeur, P. M. VAN LEEUWEN. Op vertoon en tegen inlevering van deze advertentie aan ons adres Hoogstraat 244, ontvangt U10 op Uw aankoop van Uw schoeisel alleen op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag. Op Maandagen 14 Mei 1928, 's avonds 7 uur en 21 Mei 's avonds 7 uur (z.t.) te SOMMELSDIJK in Hotel SPEE resp. Veiling en Afslag VAN waarin sinds vele jaren een KOEK- en BANKETBAKKERIJ is uitgeoefend groote heete luchtoven te SOM- MELSDIJK aan den Oostdijk. te Sommelsdijk aan de Voorstraat. Dadelijk te aanvaarden. Ten ver zoeke van de Erven van L. WESSELS Notaris VAN DER SLUYS. De Centrale Proeftuin voor Goeree en Overflakkee te Mlddelharnls (Langeweg) Is op eiken werkdag voor belangstel- ledden GRATIS TOEGANKELIJK. Desgewenscht geeft de tuinman alle inlichtingen, die mochten worden ver langd. EEN VOLLEDIGEN AAN DE VOORSTRAAT TE M1DDEIHARNIS. Op Woensdag 23 Mei 1928 des namiddags 2 uur. Ten verzoeke van de erven van Mej. Wed. M. BORN. Notaris VAN BUUREN. bij melkvee, alsmede alle bi] de veestapel voor komende huidschavingen en huidverwondingen ge neest men allerspoedigst met Purol. Doos 60 en 90 cent. Bij alle Drogisten. BREUKBANDEN met en zonder veer 4 3.25 IRRIGATOREN, geheel compleeta 1.40 BALSPUITEN in verschillende soorten vanaf 2.— CLYCOIRSPUITEN (met bal in het midden) vanaf 1.75 en Yerder alle artikelen op Hygiënisch en Ziekenieiplegings gebied. Vraagt onze gratis Prijscourant met belangrijke brochure voor gehuwden (10 ets. postz. insluiten). ARTH. E. M. HUFKENS, (MAISON SAN1TAS.) ALLEEN Gelderschekade 7, nabij Witte Huis, Rotterdam

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 3