Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutoi. Bij ~alle Drogisten. LOGEEREN „Hotel-Restaurant SIMONS" PIET SIMONS zorgt voor U Aiitomobielnietiws. Cit VERMAAT'S AUTOKEI Amsterdam, Heerengracht Adverteert in ONZE El LAN ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 5 MEI 1928. Vergadering op Vrijdag 27 April van do (Joöp. Klec. Centrale te Stellendam. Na opening der vergadering en voorlezing der notulen der vorige vergadering (die on veranderd werden goedgekeurd) hield de Voorzitter een openingswoord op deze 2e jaarvergadering, van zoo ongeveer den vol genden inhoud. Wie had een paar jaar terug ooit kunnen denken dat wij voor dit doel hier zouden behoeven te vergaderen. Wanneer wij denken dat wij voor enkele jaren nog liepen in de donkere straten van ons dorp, of zaten bij het schemerend of stoomend petroleumlicht in onze huizen dan kunnen wjj onze deze toestand bjjna niet meer indenken. Slechts nu en dan worden wjj daar nog aan herinnerd als wij de ge brekkige wijze van verlichting zien in onze naburige gemeenten. Daarom mogen wij wel dankbaar zfjn en met blijdschap elkander begroeten, daar wjj iets hebben dat nog zeer veel menschen moeten missen. Wanneer we een blik richten op het be drijf, kunnen we niet anders zeggen alsdat het aan alle eischen voldoet, en de verwach tingen nog verre overtreft. Kort geleden las ik in een der rapporten van de Com. van de verlichting van Westelijk Flakkee, dat er te Stellendam een kleine Elec. Centrale bestond, die slechts de kom van het dorp verlichten kan. Toen ik dat zoo las dacht ik bij mijzelf is dit de bedoeling om onze Centrale te kleinneren. Ik durf dan hier volmondig te zeggen dat niet alleen de kom van het dorp, maar alle woningen kunnen worden verlicht, en er zelfs verschil lende bedrijven zijn die ook krachtstroom gebruiken. Het mag dan een kleine Centrale zijn. naar onze bescheiden meening kan en zal een grootere centrale ons niet beter kunnen bedienen dan ons klein bedrijf. Mogen wij ons niet beroemen dat zoolang onze Centrale bestaat geen enkele storing heeft plaats gehad, iets wat bij groote be drijven nog wel voorkomt. Het bewijs is dus geleverd dat wij een bedrijf zekere centrale hebben, die niet telkensin gebreke blijft stroom te leveren. Ieder bij ervaring daarvan overtuigd zijnde, zal al aanstonds toestemmen dat niemand onzer, zelfs die ons heimelijk tegenwerken in ons werk, het Electrise h bedrijf meer zouden willen missen. Wanneer wij een blik richten op het be drijf zelf kunnen we zeggen dat alles in orde is. Vooral de uitbreiding met de grootere motor maakt het bedrijf zeker DezeöOP.K. motor kan de geheele voeding van het kabel net voor zijn rekening nemen. Bovendien staat een kleinere motor ter beschikkiLg om in geval van nood te kunnen invallen en bovendien een batterij die een geheele avond de gemeente van licht kan voorzien. Wat de stroom verkoop betreft deze is in verhouding met het vorige jaar met 1/3 vooruit gegaan. Wat de financiën betreft van het bedrijf, ook daar kunnen wij gerust mee voor den dag komen. Wanneer wij bedenken dat wij in 1| jaar reed3 ƒ4194 75 konden afschrijven en bovendien een reserve overhielden van f 1586,97, dan beteekend dit, dat wij in dien tfid aan kapitaal 5736,72 meer ontviDgen ais wij uiigaven Verdere afname vau stroom en toename van aansluitingen zal het bedrijf in de toekomst ruimschoots rendabel maken. Wij hebben deze i£ jaar nu gemiddeld 10 afgeschreven waar wij vrijmoedig met voor den dag kunnen komen. Wat het be stuur betrelt dit zag zijn arbeid dit jaar veel verminderd nu alles zijn gewone gang gaat. Een groot verlies leed het bestuur door het heen gaau van den heer M. Jansen, die een groot aandeel in de oprichting heeft gehad. Door zijn benoeming in de gemeenteraad, werd hij genoodzaakt zyn functie neer te leggen, daar de Centrale stroom leverd aan de gemeente. Ik kan en mag dan ook niet na laten hem hartelijk dank te zeggen voor hetgeen hij voor de Oentrale heeft gedaan en ook een woord van dank voor de plezierige samenwerking die het bestuur met hem heeft gehad. Wij hopen dan ook dat den heer Jansen nog steeds de belangen der zaak zal blijven behartigen. Voor hem trad het plaats vervangende bestuurslid L. v. Vlugt in de plaats. Tenslotte zullen wij hopen dat ieder van zijn roeping bewust, het welzijn van de Centrale zal blijven behartigen en het goede van de zaak zal blfiven voorstaan. Na dit openingswoord werd de Balans Winst- en Verliesrekening voorgelezen, die na eDkele aanmerkingen door een der leden werd goedgekeurd. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. v. Oostenbrugge an L. v. d. Vlugt. Ook werd het lid van de Commissie van Toezicht L. v. Koppen herkozen. Tot plaatsvervangende leden werden ge kozen de heeren A. Human en H. v. Seters. Daarna kwam een voorstel van het bestuur om het inleggeld van 75,— op 100,— te brengen wat met algemeene stemmen werd aangenomen. Van de rondvraag maakte den heer Jansen gebruik ora de Voorzitter te bedanken, voor zijn gesproken woorden, en ook het bestuur en inzonderheid de Voorzitter te bedanken voor de aangename samenwerking gedurende de oprichting der Centrale. Niemand meer het woord verlangende sloot de Voorzitter deze vergadering. (Van een der leden ontvangen.) R. I. A. Wanneer we eens, waarde lezer, terug gaan naar de oude tfiden, de heel oude tijden zelfs, tijden nog vóór onze grootvaders zich zwie rig kleedden met hooge cylinder, vadermoor der en frak, nog vóór Napoleon, groothande laar in menschen vleesch, metzfin legioenen in Rusland zijn roem en rijk te grabbelen gooi de, nog voor Piet Hein zijn zilveren vloot kon veroveren en voor de Oost-Indische Compagnie werd opgericht, een daad waar van we nog heden de zoete vruchten plukken, nog voor Glein Cornelisse, de Middelharnis- scbe schoenmaker, ter wille van zijn over tuiging den dood verkoos boven het leven, een voorbeeld van standvastigheid voor vele heeren politici, voor Laurens Janszoon Cos- ter zjjn lettertjes sneed in het Haarlemmer hout om aldus de grootste uitvinding van alle tijden te doen, nog voor zelfs Nero, (met het zelfde genoegen als de heden- daagsche lieve jeugd een varken ziet keelen door den slager), de Christenen door de Leeu wen liet verscheuren, nog voor zelfs Rome door Romulus en Remus werd gesticht en de laatsten werden gezoogd door een wolvin, nog voor al die gebeurtenissen op onze aarde hadden plaats gehad was heel de beschaving geconcentreerd op een plaats, Griekenland. En in welke van die kleine staatjes, die er toen waren het gebeurd is. wat de inleiding vormt van dit artikel, of het nu was Sparta, Athene of Corinthe, waar momenteel een aardbeving, dat wat er nog over was van de oude tijden, terneer sloeg, dat doet niet ter zake. Een Griek, oud, jong of wat bedaagd, we weten het niet meer, wilde, en daarmee staat hij ook al op het zelfde standpunt als zoo velen naderhand, lid worden van de Senaat van zijn rijk. En dies kuierde hy eenige dagen lang met een kalf van een hond ach ter zich aan door de straten van zijn stad. En iedereen sprak over dien mooien hond van dien meneer. Maar na een week sprak men er minder over tot... Weer liep hij door de straten van zijn stad, weer kuierde hij met het bakbeest van een hond en weer sprak iedereen over hem en zij n hond want hij had ter wille van de reclame, ter wille van zyn naam, ter wille van het feit, dat over hem gesproken zou worden zyn mooien hond den staart afgehakt. Mijn waarde lezers van Onze Eilanden, zoo komen we, zij het dan ook met een omweg, tot het wezen en het doel van de reclame, zorgen dat men over een zaak of een persoon spreekt. De tijden veranderen, en wij met hen. Tegenwoordig zal niemand het meer in zijn bol halen, op straffe van met den rechter wegens dierenmishandeling in aanraking te komen om een kalf of een hond van zijn staart te berooven, alleen met het doel dat men over zich wil laten spreken. De moderne wereld grypt naar andere middelen, die minder drastisch maar veel probater zijn. Ieder zakenman, die zich zelf respecteert, pousseert zijn artikel door het rondsturen van brochures en door het geregeld werken met advertenties of wat al even probaat kan gelden het deelnemen aan Jaarbeurzen of Messe's zooals ze in Duitschland gebruikelijk zijn en die telkens grooter succes hebben, omdat dit het beste middel is gebleken om fabrikant en cliënt tot el Kaar te brengen. En dit alles om te komen tot de tentoon' stelling die alhier momenteel gehouden wordt, de R. I. A. Want we kunnen de R. I.A. vergelijken voor Flakkee, wat de Jaarbeurs is voor Neder land en de Leipziger Messe jaariyks voor Europa. Al zit er ook een paar heel groote ver schillen in zooals b.v. het feit dat op de R. I. A. van elke branche maar een vertegen woordiger mocht zijn. Maar des ondanks houden we het bij de vergelijking van een Jaarbeurs, een staalkaart voor wat er bier te verkrijgen is op Middelharnis. En dat is eens buitengewoon nuttig, dat we dat eens ter inzage krijgen voor heel Flakkee. Men is gewend om, wanneer het nu iets moois moet zyn, dan maar naar de stad te trekken en de Rotterdamsche handelaren te verblijden met orders, die ook de Flakkeesche zaken- menschen hadden kunnen uitvoeren. Dominee Nicolaas Beets heeft voor ons, als theologisch student, een onvergeetelyk figuur geschapen in zijn Camera Obscura met Nurks. De man, voor wien niets goed is en die met niets tevreden is. Zulke figuren waren er toen en zyn er DOg en zullen er zoo lang in dit gezegende pa radijs rondwandelen als er menschen zijn. En een van deze wandelende Nurksen, meer of minder erg al naar mate men het zelf nemen wil dan de Nurks van Dominee Ni- kolaas Beets, vond dat de R.I.A. niets be- langryks was, want alles wat daar was, dat kan je ook in de winkels verkry'gen. Dat is de waarheid. Maar op de R.I A., kan men de voorwerpen bezien, bevoelen en betasten en met den verkooper becritiseeren en bespreken, waar men in den winkel niet zoo gemakkelijk toe komt. Men kan nu b.v. met den heer Campfens allergenoeglyks pra ten over zijn collectie matrassen, men kan ze onderzoeken en bespreken, maar niemand haalt het in zijn bol om by den heer Camp- fens b.v. in zijn winkel ter onderzoek te gaan. Hierdoor vestigt de heer Campfensal bij voorbaat een nieuwe cliënt, die als deze wat noodig heeft, hem zich herinnert. Zoo gaat het met alles. Een landbouwer strooit gemeenlyk het afval van het graan voor de kippen, maar op de R.I.A. staat de heer Schuurman met een heel uitgebreide collec tie kippen- en kuikenvoer. De verkooper en de landbouwer zullen elkander al heel gauw ontmoeten, als de landbouwer kijkt naar de producten en zyn doel, wat de R.I.A. beoogt geschiedt ook thans, verkooper en verbruiker ontmoeten elkander Men kan veel meer eieren rapen van zijn kippen als men het wetenschappelyk juist ochtend- en pluim- veevoer gebruikt dat de heer Schuurman als vei tegenwoordiger in zijn stand propageert. In vroeger eeuwen was men tevreden als men een tent had of hut, de moderne mensch houd niet meer van deze voorwerpen, of het moet zijn om er zyn zomervacantie in door te breDgen. Tegenwoordig is het eerst nood zakelijke, wat men hebben moet, een huis, de heer Varik is aanwezig met een stand met foto's van door hem gebouwde huizen en ieder, die ook aan bouwen denkt ont houdt ongetwijfeld dit adres. Maar huizen worden gebouwd van steen, de firma K.Th. Ie Comte is aanwezig met een fraaie collectie tegels en bouwmaterialen. De tyden dat Adam en Eva in 't Paradijs in 't luchtigste costuum rondliepen zyn al heel lang voorby. De mode schrijft nu voor dat men gekleed moet zijn met lange broek of japon en blouse. Deftig en chic, volgens datgene wat Parijs voorschrijft, heeft de firma G. Vis van Heemst en Co uit onze gemeente die er zelfs een dubbele stand aan ge waagde om haar mooie artikelen te laten bewonderen door het talrijk opgekomen pu bliek. Een kortingsbon ontvangt een ieder die er langs komt. Maar voor we groot zijn doorloopen we allemaal een periode dat we nog niet praten, niet loopen, maar wel kruipen kunnen. De firma Kieviet uit Sommelsdijk toont een mooie collectie artikelen voor menschen- kinderen van dien leeftijd, fraai tegen een oranjewand, benevens fijne artikelen voor jonge dames. Niet alle dames willen de goederen ge maakt koopen al heeft dat heel veel gemak. Zij die alleen zich van stof voorzien hebben toch een naaimachine noodig om verder te komen. Leeuwenstein's Naaimachinehandel heeft er een uitgebreide collectie staan bij haar vertegenwoordiger in den stand van den heer J. van Rossum. Met woning en kleeding is voedsel het meest noodige wat er is. Voedingsmiddelen zyn niet altijd even versch te verkrijgeh. De firma Joh. P. Nieuwland Magazijn De Lelie laat de bezoekers zien dat men door Wecken de voedingsmiddelen onbeperkt lang kan goedhouden. Op zijn stand vindt men naast een mooi servies Weckartikelen, benevens een aantal ingemaakte levensmiddelen, da- teerende o. a. van voor den wereldoorlog. We meenen o. a een ingemaakte Kalfskop van 1912 en peeren van 1914, asperjes en kersen, peentjes en wat al niet meer. In het levensmiddelen branch is er nog een staud nml. van de firma Van Rietschoten en Co voor Zuidvruchten en Speceryen met aanverwante artikelen. En vlak by deze laatste stand huist de vertegenwoordiger van de azijnfabriek J. A. Haas en Zn. uit Haar lem die de bekende Boogazijn propageert. Zoo komen we langzamerhand op wat meer den smaak streelt, voor fruit en de propaganda hiervan zorgt de heer J. van der Sluis die een zeer uitgebreide collectie heeft, versche aardbeien, nat uur-ananas, Zuid-Afri- kaansche vruchten. De moderne voedingS' leer heeft uitgemaakt dat vitaminen a, b en d in vruchten voorkomen, daaraan is het toe te schry ven dat men meer vruchten gebruikt. Behalve versche vruchten tevens blikken met ingemaakte. Een Hollander zonder sigaar gaat ook al niet. Ook dat artikel ontbreekt er niet. De firma Verbrugge heeft een stand waar de meest verfijnderookers bij gaan watertanden. Ook de firma Mooiweer zorgt voor reclame van sigaren en tevens Boekhandelsartiktlen en Wijnen. De firma Wed. C. Kolff en Zonen; de oudste handelaar in deze branche hetft zelfs een dubbele keurige stand vóórhaar wijnen, Cognac en limonade. Zoo komen we langzamerhand bij het artikel „Luxe", al zal velen een goed horloge geen luxe noemen maar glaswerk van Leer dam is het wel, en zeer zeker het mooie waarna de firma E Hartogs Zonen in haar stand is verschenen. Prachtige klokken en sieraden en om aan te toonen hoe moeiiyk en tijdroovend het repareeren van een defect horloge is, is de nieuwe horloge-maker van de firma druk bezig. Natuurlijk mag Radio niet ontbreken op zoo'n expositie. De firma Blokland is er met N. S F. toestellen en onderdeelen. Zoolang er muziek in den aether istoovert de heer B. muziek uit zijn toestellen waarvoor heel veel belangstelling is. Een artikel voor luxe dat niemand wil missen is de 'thee. Oorspronkelijk betaalt met goud is er nu wel heel wat billyker eu zeker beter. De Firma O. de Wiljes heeft waarlyk overrukkelfike thee en ze presen teert een ieder die in haar stand gaat zitten. Haar vertegenwoordiger is de heer A. Taaie. Maar met dat al zijn we nog niet ten einde met de vermelding wat er zoo al te zien is op deze verzameling. De Firma W. Boek hoven Zonen Sommelsdyk, is er met boekhandels-artikelen, en een mooi uitge voerde kaart herinnert elke bezoeker onge- t wij feit er aan dat deze firma niet alleen orders voor boeken maar ook die van druk werk gaarne aanneemt. Het pas te Middelharnis geopende magazyn van den heer J. v, Hulst heeft een zeer uit gebreide collectie gereedschappen ingezonden. Aan zoo'n onderneming was hier behoefte en den stand van den heer v. Hulst wijst uit, dat by zeer belangryk is gesorteerd. Op haar stand vinden we o.a. carbolineum in diverse kleuren. Tot slot nog een 3-tal stands, 2 die naast elkander liggen. Een groote bloemenweelde in den hoek is van den heer A. van Zetten, die kort geleden een bloemistery heeft ge opend in de Christiaan de Vrieslaan. Het artikel bloemen is nog nieuw op ons eiland, en de ondernemingsgeest van den heer van Zetten is zeer groot dat hy bet aandurft om dit fraaie artikel te pousseeren. De heer Rotsma, de buurman propagan- deerfc de fotografie. Zyn stand heeft naast een mooie collectie foto's een fraaie serie camera's, platen en filmtoestellen met goed- koope lensjes, maar ook met dure anastig- maten. De Kodak, het artikel met wereld reputatie, is er present, de heer Rotsma is vertegenwoordiger en 'tfotominnend publiek weet waar zij om raad en steun kan gaan by de keuze van een toestel. De firma Mosselman en Co. uit Sommels dijk is er op het einde van de zaal met motoren en drijfwerk, en landbouwmachines. Voor bakkers en boeren om van te water tanden. Zij toont verder met werkstukken aan dat alles by haar gerepareerd kan worden. Laten we intusschen enkele woorden wy- den aan de opening van de tentoonstelling, die Dinsdagavond plaats had om 7 uur. De heer Sinnege, de knappe organisator van deze onderneming had alle standhouders en uitgenoodigden in de groote consumptietent verzameld, waar hij woorden van dank sprak aan het gemeentebestuur voor de mede werking en dankte voor de bereidwilligheid om de noodige vergunningen te verstrekken. Wat de letters R. I. A. beduiden behoefde eigeniyk geen verdêre verklaring en ver klaarde hierop de tentoonstelling geopend. Staande werd het Wilhelmus aangehoord. Burgemeester Den Hollander deed het ge noegen, zooals hy verklaarde, te ondervinden dat onze winkeliers hebben getracht hun zaken tot grooter bloei te brengen en het middel daartoe hebben gezocht in het houden van tentoonstellingen. By de Bakkerstentoonstelling is de wensch geopperd dat een eventueele volgende ten toonstelling wat breeder zou worden opge zet. Deze wensch is thans vervuld. De opzet van deze R. I. A. tentoonstel lingen is breeder en mag geslaagd heeten. De laatste jaren is de winkelstand in bloei toegenomen, dat de R. I. A. tentoonstelling de aanleiding mag zijn tot uitbreiding der zaken. Moge de standhouder zich in een ruim bezoek verheugen, zij hebben getracht hier hun beste te brengen. Hij feliciteerde den heer Sinnege met het succes en vertrouw dat de tentoonstelling in alle opzichten zal slagen. Moge de Standhouder ervaren Recla me Is Alles. Spreker hoopt dat een volgen de R. I. A. tentoonstelling nog breeder zal kunnen worden opgezet. Een rondgang van de genoodigden langs de standen volgde na dat eerst nog de eere wijn was rondgediend. Den geheelen avond van de opening heb ben de staDd houders zich reeds in een druk bezoek mogen verheugen. Recht ge zellig was het er en... zaken werden ook al gedaan. Na deze opsomming van wat er is op deze R. I. A.-tentoonstelling, hebbeD ook wij nog een brokstukje aan toe te voegen. R. I. A. wil zeggen, reclame is alles. En dat is een woord, dat maar al te waar is. Wie geen reclame maakt, die ban niet meer met zyn tijd mee Het is de questie van den zakenman, zorg dat de menschen telkens en telkens weer herinnerd worden aan het bestaan van je zaak, Gebruik elke gelegenheid om ja naam te vestigen, want laat je het na, de gevolgen zijn niet direct zichtbaar; dat moge waar zyn, maar ze komen toch. Men haalt voor deze beweririg dikwijls achteloos den schouder op, de feiten hebben echter bewezen dat dit niets anders dan de volle waarheid is. Reclame is alles: en blijft alles. Wie wel eens een Amerikaansch blad, de „Saturday Evening Post" b.v. in zyn handen beeft gehad die zal ontsteld zyn van de enorme advertentie's die "dat blad ver toont. Schitterend-typografisch verzorgd in 3-kleurendruk, de eene bladzy na de andere, groote advertentie's van auto's, meubelen van Cake of pudding3poeder. En de prijzen die voor zoo'n advertentie betaald worden zyn hooger dan de omzet van een heel jaar van menig Flakkeeschen zakenman. Dit toont aan dat de Amerikaan heel wat beter het nut van adverteeren begrijpt dan de Hollanders. De R. I. A. heeft getoond dat men wel wil en... wel kan ook. De R. I. A. heeft ons laten zien dat Middelharnische en Som- melsdijksche net zoo goed en net zoo veel artikelen te koop hebben als steedsche zaken- menschen. Maar tot nu toe ontbrak het aan verspreiding van de waarheid. Den naam hebben de exposanten gemaakt, laten de heeren zorgen dat ze dien naam houden enuitbreiden. Het is een questie van propaganda en adverteeren. J. B. Voor huis en hof. KLIM- EN SLINGERPLANTEN. Deze planten worden in den regel gebruikt voor muurbekleeding en voor aan het oog onttrekken van leelijke gebouwtjes en schut tingen. In engeren zin worden onder klim planten slechts diegenen verstaan, welke uit zichzelf in staat zijn om zich door middel van hun organen omhoog te werken,ofwel die zonder eenig speciaal orgaan, zich om andere voorwerpen slingeren en zoo opklim men. Hoe dit opklimmen door de verschil lende planten plaats heeft, zullen we buiten beschouwing laten, aangezien ons dit te ver zou voeren. Wat de hecht worteltjes van de klimop betreft, willen we er even op wijzen, dat deze worteltjes alleen voor aanhechting dienen, zooals hun naam ook reeds aanduidt. Het fabeltje, dat klimop haar steunplant uit zuigt is volkomen een fabeltje. Wel is bij klimop mogelyk, dat haar groei de steun- plant zoodanig overgroeit, dat deze laatste afsterft, doordat de overgroeiing haar lang zaam maar zeker wurgt. In den regel treffen we de planten styf opgesnoeid en aangebonden tegen een muur of schutting, omdat velen een onvoldoend begrip hebben, hoeveel moois hiermede te bereiken valt. Ze zijn reeds meer dan tevre den als een onooglyke muur of schutting gedeeltelyk schuil gaat achter wat groen en zien er in den regel niet eerder naar om, als de plant zeer duidelijke teekenen van verval toont en haar bedoelde functie niet meer naar behooren vervult De oorzaak hier van kan velerlei zyn. De grootste fouten worden reeds bij het aanschaffen der plan ten gemaakt. Sommigen schijnen wel te denken, dat deze planten overal goed groeien en houden totaal geen rekeniDg met de plaats waar ze geplant zal worden. En dit is wel een eerste vereischte. De amateur doet verstandig, de vakman te laten bepa len, welke soort voor de gewenschte plaats het meest geschikt is. Zijn plantenkennis en doorzicht weten een smaakvol geheel te scheppen, hetgeen de hieruit voortvloeiende kosten meer dan vergoedt. Zonnig gelegen plaatsen vragen andere soorten dan beschaduwde plekkeD, terwyi ook het doel waarvoor we ze willen planten een groote rol speelt bij de keuze. Is er voldoende ruimte beschikbaar, dan worden flink groeiende soorten uitgezocht, doch is daarentegen de ruimte beperkt, dan kunnen we beter minder snel groeiende soorten ne men. De soorten worden dus bepaald door de standplaats en het doel en om een smaak vol geheel te verkrijgen, is het gewenscht, dat de te kiezen soorten harmonieeren met de omgeving.Er is voldoende keuze en de beplanting kan geschieden met vaste of blijvende of met éénjarige planten. De overoude klimop levert geenerlei moei lijkheden op. Ze groeit op plaatsen waar andere planten niet willen gedijen en geeft in den winter, wanneer alles dor en kaal is iets levendigs aan den tuin of het park. Zoo als we reeds hebben opgemerkt, kan ze door haar sterke ontwikkeling soms wurgend optreden. Door middel van het snoeimes kunnen we hier echter tydig handelend op treden. Voor een beplanting van zonnige of half- beschaduwde hooge muren is de zelfhechten- de ampelopsis uitstekend geschikt. Kamper foelie en verschillende onzer klimrozen zijn voor een zonnige standplaats minder aan te bevelen. Zoowel de kamperfoelie als deze rozen (bijv. Lady Gay, Dorotby Perkins) groeien beter op een minder warm plekje. Een der meest bekende klimrozen is de Zéphirine Drouhin. De plant groeit zeer snel, heeft mooie gebladerde scheuten, waarvan de toppen opvallen door hun bruinroode kleur. De groote halfgevulde karmynroode bloemen kan men dikwijls in het najaar nog wel bewonderen. Een zeer mooie, bekend en hoog klim mende plant is de glycine chinensis, vooral voor het opknappen van oude boomstammen en bekleeden van balcons en warandes. De struiken moeten op een wat beschaduwde plaats worden geplant, daar anders de bloe men spoedig verkleuren. Wil men de plant tegen een muur plaatsen, dan moet deze eerst van gaas of latwerk worden voorzien, daar de jonge scheuten zeer gemakkelijk door elkander winden, hetgeen een ordelooze indruk geeft Als een aardige afwisseling tusschen andere klimplanten, geeft de naakt bloeiende jas mijn een heel aardig effect. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISCHNIARKT12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. (Adv) Een klein misverstand. „Jacob, myn sigaren verdwynen op een onverklaarbare wyze. Ik geloof bepaald. ,Ik heb mijnheer direct bij het in dienst treden gevraagd of ik rooken mocht, en u hebt my geantwoord: ja, maar alleen bui: tenshuisl" „Maar dan toch zeker niet mijn sigaren?" „Wel, wat anders? Als ik mijn eigen sigaren wilde rooken, behoefde ik toch niet om verlof te vragen I" Onze dienstboden. Keukenmeid: „Waarom ben je zoo treu rig?" Huisknecht: „Mijnheer heeft mij den dienst igezegd. Is dat niet treurig, nadat men zooveel jaren met elkaar uit hetzelfde kist je gerookt en uit één karaf heeft gedronken?" Het voordeeligst en meest practische voor dei Een luxe Auto voor meer doeleinden Wij leveren U een comfortabele LUXE Citroen SI eenige seconden in een LUXE BESTELWAGEN kunt ver; De auto voor Luxe en Zakengebruik voor alle handelo menschen. Bovendien de meest zuinige in gebruik, en v< moderne accessoires o.a. snelheidsmeter en teller, 8 dagen meter, electrische ruitenwisscher, spiegel, stoplicht, thermome; 4 schokbrekers, 5 volballonbanden, nikkelen wielplaten, Servo vierwielremmen, benzine-, olie- en luchtfilter. De wagens zlfn zeer elegant en fraai SEDANf 2.650,. FAMILIALE (6 pers BERLINE f 2.650,- CABRIOLET modelh TORPEDO f 2.550.. SEDAN voor gebruik voor Luxe en Bestelwagen f Vraagt de zeer voordeelige condities voor Ieverinj Betaling der Citroen f 500.— vooruit en 3£ NIEUW-HELVOET Telef. Wie zijn leven verzekert en dan bij de Leven Mi| „Aurora", handelt verstandig en Omdat „Aurora" bekend is als te b de soliede maatschappijen, wier reserve volge methode, dus streng, wordt berekend. Gevest Directeur J. G.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2