BURGER H. J. CAMPFENS Vraagt ons Advertentie-tarief Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. rijwielen zijn af f 67,50 MIDDELHARNIS - TELEF. 60 ONZE Bruidsportretten A. G. ONZE EILANDEN YAN WOENSDAG 25 APRIL 1928. ONZE EIL VERGIFTIGING. Een vrouw vermoordt haar blinden echtgenoot. Donderdag is te Middelburg overleden de 44-jarige blinde werkman Stoffel de J. Daar zijn echtgenoote niet gunstig bekend stond en de dokter de doodsoorzaak niet bepaald had kunnen vaststellen, is het lijk in beslag genomen en ia gisterochtend een sectie ver richt door dr. Hulst uit Leiden. Daarbij zijn aanwijzingen gevonden van tweemaal toe gediende hoeveelheden vergif. De vrouw is aangehouden en er is huiszoeking gedaan, waarbij een doosje met een rattenvergif is gevonden. Na een streng verhoor heeft de commissaris van politie de 27-jarige vrouw tot bekentenis gebracht, dat zij haar man van dit vergif heeft toegediend. Een paar jaar geleden zijn, zoo meldt men ons, twee kinderen uit het gezin ook onder verdachte omstandigheden overleden. Oplichting. De politie te Zutphen heeft iemand aan gehouden, die zich voor oud-hoofdverpleger van het academisch ziekenhuis te Leiden uitgaf. Hij was te Rheden bij E. in de kost en deed zich voor als iemand, die nogal goed bemiddeld was. Niettegenstaande dat, wist hij van zy'n hospes geld te leenen, waarna hij is verdwenen. Als verdacht van oplichting werd hy door de politie aange houden. Hij bleek een valschen naam te hebben opgegeven. Daar hij zich vermoe delijk ook had schuldig gemaakt aan het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde werd ook deswege procesverbaal tegen hem opgemaakt, Het massa-beslag te Apeldoorn. Naar aanleiding van het executoriaal be> slag gelegd op ongeveer 300 woningen en erven van de bouwvereeniging Beter Wonen te Apeldoorn deelt men ons mee, dat de aannemer van den bouw dier woningen, de heer Oostdyk, na afloop van den bouw een eisch tot schadevergoeding tegen de veree- niging heeft ingediend groot 40.000, we gens schade ontstaan door de verplichting, dat de aannemer de werklieden door middel van de arbeidsbeurs moest nemen, die vol gens hem niet geheel geschikt waren. De bouwvereeniging achtte zich niet ver plicht deze schade te vergoeden, waarop de aannemer arbitrage verlangde. De arbitrage commissie van den Ned. Aannemersbond wees de schade voor een deel toe en ver plichte de vereeniging tot betaling van 15.000. Volgens de bestekken was de ver eeniging verplicht zich aan deze uitspraak te onderwerpen. De bouwvereeniging onder wierp de uitspraak aan den rechter, die haar in het ongelijk stelde. Daar de vereeniging niet over middelen beschikt, zal zij, wan neer zij aan haar verplichtingen wil voldoen, een beroep moeten doen op het gemeente bestuur. Van Lear Black maakt school. 's-Gravenhage, 21 April. Het voorbeeld van den heer Van Lear Black vindt navol ging. Vroeg onlangs de Belgische koning bij de K. L. M. een extra-vlucht Brussel—Malmö en terug aan, welke helaas niet kon door gaan, door hiertegen van officieels zijde ge rezen bezwaren, thans hebben Mary Pick- ford, Douglas Fairbanks en nog twee reis- genooten zich tot de K. L. M. gewend voor een rondvlucht door Europa, Azië en Egypte, bij hun a.s. bezoek aan de oude wereld. Het plan bestaat daarbij o. m. Rome, Weenen, Constantinopel en Cairo te bezoeken. De K. L. M. onderzoekt op het oogenblik de mogelijkheid, of zij aan het verzoek dei- bekende fllmartisten zal kunnen voldoen in verband met haar uitgebreid zomerprogram- ma en de groote vluchten, welke reeds door den heer Van Lear Black op het programma staan. GEVAL VAN AFPERSING TE KATWIJK. Zijn slachtoffer acht mille lichter gemaakt. KATWIJK, 20 April. Geruimen tijd ge leden maakte een overigens geacht ingeze tene dezer gemeente zich schuldig aan de een of andere overtreding. Een zekere K. uit Wassenaar was hiervan toevallig getuige. Ten einde te voorkomen, dat K. het geval ruchtbaar zou maken, bood onze dorpsge noot hem een bedrag in geld aan, waar tegenover K. beloofde te zullen zwijgen. Spoedig kwam K. terug en eischte meer geld. Toen hem nogmaals den mond werd gestopt, kwam hij herhaaldelijk terug, tot hij zijn slachtoffer in totaal circa 8000 ad afgeperst. Deze stelde, ten einde raad, Justitie met het geval in kennis. K. is earresteerd. ROEVIG ONGEVAL TE BOVENKERK* NIEÜWER-AMSTEL. Te Bovenkerk na- erde uit de richting Aalsmeer een bloemen- uto. Ter hoogte van de zgn. Luwte geko men, werd de auto achterop gereden door en particulieren auto, welke eerstgenoem- en wagen trachtte te passeeren. De bloe- nenauto werd geraakt, waardoor deze recht p een hek aanreed, waarvoor vier kinderen tonden, welke juist de R.K. school aan den oordam hadden verlaten. De wagen reed echt op de kinderen in, drie meisjes en en jongetje, van ongeveer tien jaar. Het ng§tje werd weggeslingerd en kwam er og goed af. De meisjes echter geraakten isschen den auto en het hek bekneld. Zij erden zeer ernstig gewond. Van twee kin eren werden de beentjes verbrijzeld. De rie kleinen werden onmiddellijk naar een gasthuizen te Amsterdam overgebracht, „n der kinderen is helaas overleden. De rticuliere auto was snel doorgereden, doch erd achtervolgd door een anderen auto, waarvan de inzittenden het ongeval hadden gezien. Dezen slaagden er in het nummer te noteeren. De politie stelt een onderzoek in. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 23 April. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 502 vette runderen. 313 vette kalveren, 101 schapen of lamme ren, 1152 varkens. Prijzen per £k.g.: koeien 32^ a 374 c., 45 h 48 c., 51 b 53 c.; ossen 41 c., ê2f a 46 c., 50 c.; stieren 35 c.,50ü 51 c.; 4ö a 45 c.; kalveren 42£ ft, 52J c., 62J b 674 c-y 80 a 85 c.schapen 28 34 c. lammeren f 20 f 40 per stuk; varkens 30, 31 en 31£ c. De aanvoer van koeien en ossen was woon. De handel was redelijk en in de prijzen was weinig verandering. Een enkele puik best© koe ging nog van 2 tot 4J ct. boven noteering en een enkele puik beste os ging nog tot 3 cents boven noteering. Stieren met redelijken aanvoer en gedrukte pry zen. Vette kalveren met zeer grooten aanvoer. De handel was slecht en de pryzen waren veel lager. Een enkel puik best exemplaar ging nog tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren met zeer weinig aanvoer, tragen handel en ongeveer dezelfde prijzen. Varkens met ruimen aanvoer. In eerste kwaliteit varkens luien handel en gedrukte prijzen. AMSTERDAM, 23 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 546 vette koeien, waarvan de prijzen wareni le kwal. f 1 1,12, 2e kw. f 0,80-1, 3e kw. f 0,62-0,80, alles per kg., 120 melk- en kalfkoeien f300-425 per stuk, 140 vette kalveren lekw.80—90, 2e kw. 70—80, 3e kw. 60—70 ct. per k.g., 201 nuchtere kalveren f 8 14, 8S schapen f 34—40 per stuk, 600 varkens 1 kw. 73 77, 2e kw. 72-73, vette 70 72 ct. per k.g., 77 paarden f 100 225 per stuk. Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 28 April. Eieren. Aanvoer 170,000 stuks. Prjjzen van f 5 tot f 6, mid- delprljs f 5.60 de 100 stuks. Handel gewoon. OUDEWATER, 23 April. Kaas. Aanvoer partijen, tezamen 3870 stuks, wegende 19,850 k.g. Eerste soort Gouda met rijks- merk f 44 a f 46, idem mindere f 39 b 43; zonder rijksmerk f 41. Handel matig. TIEL, 23 April. Aanvoer 77 k.g. boter, prijs f 1.90 tot f 2 20 per k g. Voorts 380,000 eieren, prijs f 4.50 tot f 5.50 de 100 stuks. Granen enz., Meel en Gliën. ROTTERDAM, 23 April. Fijne zaden. (Boerennoteering)karwijzaad f 85 b f 37, blauw maanzaad f 82 b f 34, kanariezaad f 11 f 13, voerlynzaad f 16 bi 18,overige zaden niet genoteerd. ROTTERDAM, 23 April. Binnenlandsche Granen en Peulvruchten. Tarwe ruim ter markt in alle soorten lager verkocht Goede en puike vau f 18 tot f 14.75, overigens naar kwaliteit van f 11.75 tot f 12.40. Haver hooger betaald f 13.75 tot f 14$. Gerst Chevalier eveneens hooger betaald van f 14 tot f 14 75. Erwten kleine groene vaster gestemd f 22 tot f 81, naar kwal. Schokkers komen niet meer van beteekenis voor. Alles per 100 k.g. ROTTERDAM, 23 April. Heden waren de pryzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers f 8—8,50, zeeuwsche blauwe f 8,25 9, dito eigenheimers f 7,50-8, dito bonte f 8,25—9, bravo's f 8,75 9,25, Bel gische f 4,25 4,50. Red Star f 7,508, In dustrie f 6, drielingen blauwe en Bonte f4— 4,25, Malta's winter f 0,16 0,20 per k.g. Met redelijk aanvoer, redelijk vraag. AMSTERDAM, 23 April. Aardappelmarkt. De prijzen waren heden onveranderd. Aan voer 3 ladingen of 2600 H.L. Huiden, Leer, Wol, Diversen. ROTTERDAM, 23 April. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer 7954 k.g. blauw, schoon f 1,20 1,70, 4100 kg. wit zeeuwsch f 0,90—1,10, 5000 kg. groningsch f 1,35-1,65, 7600 kg. Holl. geel f 1,40- 1,70 alles per kg. ROTTERDAM 23 April. Vlas. In het land was de vorige week goede vraag, vooral voor de betere soorten, zoowel wit als blauw Hollandsch. Heden aan de beurs bestond het aangebodene uit: 7954 kg. blauw, 5000 kg. Groningsch, 4100 kg. wit en 7600 kg. geel, hetwelk hoofdzakelijk tot vorige prijzen verkocht werd. MIDDELHARNIS. Om met 1 Mei tot de Christelijke School toegelaten te worden, zijn 14 leerlingen ingeschreven. Woensdag 25 April 'sav. 6.30 uur hoopt ds. G. van Velzen, pred. bij do Geref. Kerk alhier, zijn afscheid te prediken. Deze week bekwam het zoontje van dhr. M. Brouwer een wondje aan de hand, welke zoodanig opzwol, dat de ontboden ge neesheer bloedvergiftiging constateerde. Huldeblijk aan H. M. de Koningin Moeder. Zooals U wellicht uit de bladen bekend zal zijn, heeft zich te 's Gravenhage een Dames-Comité gevormd onder presidium van Mevrouw van Leeuwen-Waller, echtgenoote van den Vice-President van den Raad van State met het doel H. M. de Koningin-Moe der te huldigen, wanneer het in het begin van het volgend jaar, eenige maanden na Harer Majesteits 70sten verjaardag, 50 jaar geleden zal zy'n dat Hare Majesteit als Nederlandsche Vorstin den bodem van ons Vaderland heeft betreden. Dit Dames-Comité dat den naam van Hoofd-comité voor het Huldeblijk aan H. M. de Koningin Moeder van de Nederlandsche Vrouwen heeft aan genomen, wil trachten over het geheele land gelden in te zamelen voor een passend buldeblyk, Het is de uitdrukkelijke wensch van H.M. de Koningin-Moeder dat er slechts kleine giften gegeven zullen worden en dat de ge geven bedragen onbekend zullen blijven. Wel zullen er lijsten beschikbaar gesteld worden, waarop de geefsters hunne namen zullen kunnen teekenen. Ook Middelharnis heeft zijn plaatselijk comité dat trachten zal door een buscollecte langs de huizen gelden in te zamelen om tot dat doel te geraken. DE R.T.A. De tijd nadert, dat de R.I.A.-Tentoonstel- ling van 1 t/m. 5 Mei a.s. zal worden ge opend in het Veiligsgebouw en bybouwen te Middelharnis. Alle beschikbare standruimte is bezet ge worden. Er zal met de allernieuwste snufjes op huishoudelijk-mode en luxe gebied geëxpo seerd worden. De bezoekers zullen uit deze mooie expo sitie zeker iets aantreffen, wat hun belang stelling heeft, want er is voor elck wat wils, een groote verscheidenheid van de meest uiteenloopende artikelen. Voortdurend wordt er gedemonstreerd en de bezoekers zullen dikwijls worden uitge^ noodigd om een en ander gratis te keuren of te proeven. Om alle firma's en artikelen op te noemen is wegens de beperkte plaatsruimte ondoen lijk, daarop komen wij een dezer dagen terug. Als men bedenkt, dat er ca. 50 standhou ders zijn, bewijst dat genoeg, dat men niet het eiland behoeft te verlaten, om elders nieuwe bijzonderheden op huishoudelijk en bedrijfsgebied te koopen. De tentoonstelling verdient Uw aller aan dacht; het zal Uw kennis rykelyk vermeer deren en U zult tevi eden en enthusiast huiswaarts keeren na het zien van zoo'n mooie, interessante keur-expositie. Verslag over het le kwartaal 1928 Vereeniging „Steunverleening by Ziekenhui9verplegïng"Middelharnis- Sommelsdyk". Ledental Middelharnis per 1 Jan. 19282184 toegetreden le kwartaal 183 vertrokken en overleden31 152 2286 Ledental Sommelsdijk per 1 Jan. 19281391 toegetreden le kwartaal 101 vertrokken en overleden19 82 1473 Totaalaantal leden per 31 Maart 1928 3759 Een vermeerdering dus in dit kwartaal van De ontvangsten bedroegen over dit kwar taalƒ2704,80 de uitgaven2163,40 Aan 19 leden is door den Secretaris een verklaring afgegeven voor opname in een ziekenhuis. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee. te Middelharnis. Veiling van Vrydag 20 April 1928. Sinaasappelen 3,20 per 100 stuks. Tulpen 2,— tot 2,20 per 100 stuks. Sla le soort 6,90 tot ƒ7,— per 100 krop. Sla 2e soort ƒ5,— tot f 5,50 per 100 krop. Slavellen 1,10 tot 2,20 per 100 krop. Rhabarber 7,90 per 100 bos. Spinazie 28,50 tot 32, per 100 k.g. as (komijne) 0,20 tot 0,35 per pond. as (20 plus) 0,84 tot 0,35 per pond. Kaas (volvet) 0,52 tot 0,60. Boter 0,86 tot 1,10 per pond. Van Maandag 23 April 1928. Tulpen 2,80 per 100 stuks. Sinaasappelen 2,10 per 100 stuks. Sla le soort 5,tot 7,90 per 100 krop. Sla 2e soort 8,80 tot 5,40 per 100 krop. Slavellen 1,50 tot 1,80. Rabarber 3,90 tot ƒ5,— per 100 bos. Spinazie 24,— tot 30,60 per 100 k.g. Bravo's aardappelen 12,50 per 100 k.g. Kaas (komijne) 0,20 tot 0,26 per pond. Kaas (volvet) 0,56 tot per pond. Boter 1,tot 1,06 per pond. SOMMELSDIJK. Deze week zullen door een alhier opgericht Comité gelden inge zameld worden om H. M. de Koningin Moeder een huldeblijk aan te bieden. - Op Zondag 29 April, 's morgens 10 uur hoopt voor de Vrijz. Hervormden op te tre den prof. Dr. M. C. van Mourik-Broekman van Breda, in de zaal van den heer Verhey aan den Langeweg alhier. SPORT. Het is Zondag een dag van glorie geweest voor al wat het geel-blauwe shirt hier draagt, 's Middags zagen we het 2de elftal een flink gespeelden wedstryd Sparta 9 overwinnen. Zoodat de junioren thans gelijk met dit elf tal komen te staan en ze mogelijk een pro motie-wedstrijd moeten spelen; indien het betere doelgemiddelde der Spartanen al niet de doorslag geeft. En ondertusschen had Flakkee I tegen aller verwachting in kans gezien om nog maals F. S.V. te kloppen. Met een 3 1 zege, Wessel maakt één en Korteweg twee doel punten, kwamen de geel-blauwen stralend van vreugde in hun dorp terug. Ze zitten nu in de 5e ronde en zullen waarschijnlijk Zondag naar Hollandiaan, een N.V.B. 4e klasse elftal moeten. DIRKSLAND. Aan dhr. J. Kaslander al hier, is vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan de Paulina van Weel laan. Dhr. C. M. Polhuys, onderwijzer aan de Bjjz. School alhier, is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot le onderwijzer aan de School voor C.V.O. te Pernis. De benoe ming is aangenomen. STELLENDAM. De Garnalenvisschers heb ben de vorige week gedurende 4 dagen ge- vischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 35 K.G. garnalen. De vorige week werden van hier ver zonden 90 H.L. Red Star aardappelen, Hier voor wordt thans een prijs besteed van 7,75 per H.L. Mej. M. P. Joppe uit Sommelsdijk is toegelaten als kweekelinge met akte aan de Openbare School, alhier. GOEDEREEDE. De vorige week werden door de garnalenvisschers 20—30 K.G. gar nalen per dag gevangen. De werklieden C. Orgers, T. van dei- Wende en G. Non, die aan het Havenhoofd een paal zouden dompen, hadden het ongeluk alle drie kopje onder in de haven te vallen, doch werden door toegeschoten hulp gered. OUDDORP. In de afgeloopen week werden door de garnalenvisschers over de geheele week per persoon 60-90 cent verdient; zoodoende een slechte week. T. van Dam heeft onderhands aange kocht het woonhuis van J. van der Wende. A.s. Vrijdagavond bestaat gelegenheid tot het aangeven voor den H. Doop. NIEUWE TONGE. Onze vroegere dorps genoot L. v. d. Doel, verpleegster in het sanatorium „Oranje-Nassau-Oord" te Ren- kum, is in gelijke betrekking benoemd aan het Gemeentelijk Ziekenhuis te Rotterdam. Tot directeur van de gemengde zang- vereeniging „Apollo", alhier, is wegens ver trek van dhr. F. Sterk, benoemd den heer J. Hekman te Middelharnis. A.s. Zaterdag zal de P. V. „de Gevleu gelde Bode" alhier, haar eerste buitenland- sche vlucht voor het seizoen 1928 houden, vanuit Lier, afstand 69.923 K M. Van betrouwbare zijde werd ons medege deeld, dat op verzoeken, om een eereprfisje beschikbaar te mogen stellen, door het Be stuur, zonder veel hoofdbrekens, welwillend zal worden beschikt. Ongetwijfeld zullen vele ingezetenen deze gelegenheid met beide handen aangrijpen en staat er voor de commissie, belast met de verdeeling der eerepryzen, een tyd van inspanning en zwaren arbeid voor de deur. OUDE TONGE. Het ophoogen van een gedeelte terrein aan den Westkant der Haven is gegund aan den laagsten inschry ver D. de Berg voor 325,— A.s. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. kerk doopsbediening plaats hebben. Doopvaders kunnen zich Vrijdagavond a.s. aanmelden aan de pastorie. By opbod naar de beneficie van drie perceelen bouwland van het Diaconie Arm bestuur der Ned. Herv. gemeente, waren de hoogste bieders: Perceel I, Jan de Vos, f820,—per gemet. II, Jac. de Vos, f405,— III, A. Kardux, f510,- Aan den heer C. Snijder Pz. is huis, schuur enz. van de erven Wed. W. Slis, gegund voor ƒ3960, Het geheele complex is thans aangekocht door de gemeente tot verbreeding van den hoek Kerkring-Stations- weg. Zondag 6 Mei a.s., des n.m. 2 uur, hoopt Ds, Bax alhier zijn afscheidspredikatie te houden. Uitvoering Kinderzangvereeniging „Jong Leven". De Gemengde Kinderzangvereeniging „Jong Leven", welke 70 leden telt en kin deren omvat van 8 tot 15 jaar, gaf Donderdag 19 April, onder leiding van den heer P. Vis, een feestavondje, voornamelijk georganiseerd voor ouders van kinderen die lid van „Jong Leven" zijn. Reeds lang voor het urn- van aanvang stonden vele kleinen voor de zaal gereed Hoewel het voorjaarsweer niet bijzonder mooi, integendeel slecht was, gaf den aan blik van de levenslustige kinderen toch een gezellig beeld. Nadat de heer Vis allen hartelijk welkom heeft geheeten, gaf „Jong Leven" een 5-tal zaDgnummertjes. Na de pauze werden de aanwezigen aan genaam bezig gehouden door den humorist goochelaar, den heer H. Nollens van 's-Gra venhage. De heer Nollens verrichtte wonderen van goocheltoeren. Ook het buikspreken was interessant, terwyi aan de schaduwbeelden volle aandacht werd geschonken. Als „Jong Leven" nog eenige nummers heeft gegeven, geeft de heer Nollens goochel toeren meer bestemd voor de ouderen. De heer Vis brengt ten slotte dank aan de talrijk opgekomenen en aan den heer Nollens voor diens prestaties, waarna den avond met een dansje wordt besloten. OOLTGENSPLAAT. Zaterdag j.l. heeft de postduivenvereniging „De Reisduif" deel genomen aan den wedvlucht van Rozendaal met 34 duiven. Afstand 18 K.M. De prijzen werden behaald als volgt} 1, C. Korteweg A.Jzn.2, D. Donkersloot; 3, L. van Dam; 4, S. Kamp; 5, Jan van Nimwegen Jzn.; 6, J. van Nimwegen Jzn 7. G. van Nim wegen 9n Zn.; 1ste overduif Jan van Nim wegen; 2e Gebr. Noordyk en 8e G. van INGEZONDEN MEDEDEELING. Bij Apoth en Drogisten Prijs 75,40 en25ct.? Nimwegen en Zn. Aankomst eerste duif 1,58.37 uur en laatste 2.18.15 uur. De duiven werden losgelaten 1.30 uur. De gemeenteraad is voor een openbare gemeenteraadsvergadering by een geroepen op Woensdag 25 April a.s. Aan de orde komt o.m. de benoeming van een gemeente-ont vanger. Aanvang der vergadering des na middags 3 uur. De gemeentebesturen van OoltgenspJaat en Den Bommel zijn overeengekomen, de kosten per leerling, van kinderen uit beide gemeenten die de Openbare Lagere School bezoeken, niet meer met elkaar te verre kenen. Voor de betrekking van gemeente-ont vanger hebben zich totaal 15 solicitanten B. en W. hebben by de brandweer be noemd de volgende heerentot opperbrand- meester bij de Motorspuit G. van Nimwegen Jzn.; tot assistent-opperbrandmeester Joh. Korteweg Wzn.tot brandmeester bij de pijp J. J. van Ree; tot buizenschroever G. Kamp; tot pijpleider Joh. Rademaker; tot bewaarder der slangen Gerrit van Rossum; tot machi nist C. van Maastricht en tot assistenten C. L. Breeman en Jan van Dam Azn. Aan alle pompers is ontslag verleend. Verder werden bij de oude spuit benoemd tot opper-brandmeester Joh. Korteweg Lzn., tot assistent-opperbrandmeester K. van Ree Jzn., tot brandmeester bij de pyp K. L Bom, tot brandmeester bij de perspomp W. Voogd, tot buizenschroever B. Oorbeek, tot bewaar der der slangen P. G. Crezee, tot pompers L. Hokke Lzn. en P. de Vos Azn., tot assistent hoofdman P. J. F. Koster. ZWARTEWAAL, De Vereeniging, „Zwar te waal-Heen vliet" van het Groene Kruis, hield op 18 April j 1. eene vergadering, welke ten doel had: „Oprichting van een Onder- afdeeling tegen geldelijke gevolgen van Ziekenhuisverpleging" De opkomst der leden was zéér matig, hetgeen zeer jammer is, aangezien het hier een zaak betrof, van zóó algemeen belang, dat deze de volle belangstelling waard is. Nadat de Voorzitter doel en streven van een dergelijke onder af deeling had uiteenge zet, verklaarde zich niemand tegen oprich ting, zoodat besloten werd, deze afdeeling op te richten. Enkele vragen werden door den Voor zitter beantwoord. De contributie bedraagt voor het eerste jaar: Kinderen beneden 10 jaar vrij: (even wel op voorwaarde, dat het geheele gezin waartoe deze kinderen behooren, als lid worden ingeschreven) van 10 tot 14 jaar 5 cent; van 14 tot 18 jaar 9 cent; en boven 18 tot 60 jaar 13 cent per halve maand. Eene regeling voor personen boven 60jaar, zal nader worden vastgesteld. Wenscht men als lid toe te treden boven een leeftijd van 60 jaar, dan moet een op eigen kosten ge neeskundige verklaring worden overgelegd. Boven de 70 jaar, kan men niet als lid toe treden. Als voorloopig bestuurslid werd voor Zwartewaal benoemd, de heer J. G. Neecken. Als bestuursleden van de zyde van het Groene Kruis, werden aangewezen de heeren Ds. Romeyn en H. H. Boender te Heenvliet en F. P. Kort te Zwartewaal. Oprichting kan slechts dan plaats hebben, wanneer 600 leden zyn ingeschreven. Dat aantal is gering, wanneer men weet, dat ongeveer 320 hoofden van gezinnen lid zijn van het Groene Kruis. Nü. de vergadering op Heenvliet op 25 dezer, zullen definitieve stappen tot oprich ting worden gedaan. Tot goed begrip diene, dat alleen zij lid kunnen worden dezer afdeeling, die lid zijn van het Groene Kruis. Ieder zij dus propagandist voor dit mooie werk, dat nog rang noch stand, noch reli gieuze beginselen kent. Het schoone ideaal vindt bier toepassing: „Draagt elkanders lasten". VEILINGSBERICHT van Vrydag 20 April 1928, der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Kropsla 1,— tot 4,70 per 100 krop. Spinazie 0,28 per k.g. Aardappelen ƒ9,- tot 10,90 per 100 k.g. Poters J 5,— tot 6,per 100 k.g. Blauwe Druiven 8,36 per k.g. Peen 24,— tot 33,— per 100 bos. Witlof 0,10 tot 0,19 per k.g. Bloemkool (1ste s.) 18 tot ƒ38 p. lOOstuks. (2e s.) 9 tot 21 per lOOstuks. Tafelappelen J 0,15 tot 0,20 per k.g. Rhabarber 3,90 tot 7,60 per 100-bos. Kipeieren netto 4,80 tot ƒ5,— per lOOst. Eendeieren 4,30 per 100 stuks. Aanvoer 44891 stuks. LANDBOUWBOEKHOUDEN. De Groninger Maatschappy van Landbouw heeft met de inspecteur der directe belastin gen in de prov. Groningen een overeenkomst aangegaan, welke ten doel heeft een betere samenwerking tusschen den fiscus en de afd. landbouwboekhouding dier maatschappy te verkrygen. De Gr. M. v. L. heeft o.m. de toezegging gedaan, de boekhouding en de contröle hierop zooveel mogelijk te perfec- tionaeeren en de balans en de eindrekening volgens een speciaal schema in te richten. De inspecteurs hebben Jverklaard voortaan de door het boekhoudbureau der Gr. M. v. L. bijgehouden boekhoudingen, mits deze aan bepaalde, in de overeenkomst genoemde, eischen voldoen, als juist te aanvaarden, tenzij er aanwyzingen zijn welke aan de juistheid der uitkomst doen twyfelen. Zou hier voor ons eiland aan de Holland- sche Maatschappij van Laudbouw een zelfde samenwerking niet kunnen worden verkre gen voor de Landbouwers in Goeree en Overflakkee? Wy gelooven van wel. DIRKSLAND. Geboren: Pieter, z. v. Leendert Zoon en Maaike Knöps. Overleden: Pieter Jacobus Overbeeke, 75 j. echtgen. van G. van de Rovaart. STELLENDAM. Geboren: Maria, d. v. R. Slis en G. Brink man; Adrianus, z. v.A. Meijer en N.Moyses; Geertruida Hendrika en Hendrika Geertruida, d. v. A. van den Hoek en K. Roon. OndertrouwdDirk van Lenten, 26 jaar en Leentje Troost, 20 jaar. Getrouwd: Leendert Willem vaaBruinisse 21 jaar en Maria Lena van Es, 19 jaar; Jo- hannis Robijn, 25 jaar en Leentje van Es, 21 jaar; Dirk van Lenten, 26 jaar en Leentje Troost 20 jaar. OverledenArie Blokland, 61 j., echtgen. van Maria Sluimer; Wilhelmina Cornelia Kievit, 29 jaar, echtgenoote van Adrianus van Rossum; Maarten van Seters, 61 jaar, echtgenoot van Margaretha Cornelia Ber- kouver. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Petrus Josephus, z.v.Deonisius Huismans en Maria Johanna Campfens; Cor nelia, d. v. Jan Beijer en Adriana van Dam. Ondertrouwd: Jacobus Josephus Moeren hout 27 j. en Maria Pieternella Stam 28 j.; Marius Pieter van der Perk 23 j. en Lena Breeman 21 j. Getrouwd: Jobannis Yervloefc 21 j. Maria Agatha Tuns 22 j. „Moelker" by Afslag beide dagen des 11 uur publiek te verkoopen twee Hu met erf aan den Slikdyk te Ooltgensp in eigendom toebehoorende aan Ar ij L dert Hobbel, winkelier te Middelhai Notaris AKKERMA: Notris Akkerman te OoltgenspJaat is v nemens op Donderdag 19 April 192 Ooltgensplaat in Hotel „Hobbel" bij ling en op Donderdag 26 April 192 Hotel „Moelker" bij Afslag beide da des v.m. 11 uur publiek te verkoopen Burgerwoning met Winkelbuis aan Voorstraat te Ooltgensplaat, in eigend toebehoorende en bewoond door Corn Wielhouwer, alsmede een Tuin aan Boomgaardspad groot 11 Aren of 66 roe te Ooltgensplaat. Notaris AKKERMA" VERKOOPINGEN. Openbare Vrij will. Verkooping van Onroeren de Goederen te Sommelsdyk Op DONDERDAG 26 APRIL 1928 bij Inzet en op DONDERDAG 3 MEI 1928 bij Afslag telkens des namiddags 2 uur in Hotel Spee te Sommelsdyk. a. ten verzoeke van den WelEdG. Heer J. J. Slis te Middelharnis. Het Huis met Erf en Koetshuis aan de Voorstraat te Sommelsdyk Sectie B no. 1241, groot 3 Aren 4 centiaren. Direct te aanvaarden. b. ten verzoeke van de Erven van Mej. M. L. de Graafi te Sommelsdijk e.a. 1. het huis met tuin en bergplaats aan de Voorstraat te Sommelsdijk Sectie B 1950 groot 1 Are 78 centiaren. Direct te aanvaarden. 2. vijf huizen met erf aan de Oostkra- keelstraat aldaar; B. het perceel ofboom- gaardland aldaar; 4. de perceelen bouw land in den polder Kraaijestein aldaar; 5. 2/3 gedeelte in de perceelen hofland aan den Dorpsweg aldaar en 2/3 gedeelte in de perceelen hofland, aldaar in de z.g. Stoofhoek. Alles breeder omschreven bij notitiën, welke gratis verkrijgbaar zijn ten kantore van ondergeteekende Notarissen. Notaris VAN BUUREN, te Middelharnis, en Notaris DAM, te Rotterdam. Notaris Akkerman te Ooltgensplaat is voor nemens op Donderdag 19 April 1928 te Ooltgensplaat in Hotel „Hobbel" bij Veiling en op Donderdag 26 April 1928 in Hotel OOK MET DE „BREMEN" HUISTOE Aankondiging van Köhl. GREENLY-EILAND, 20 April Kapit Köhl heeft medegedeeld, dat de Duits vliegers voornemens zijn ook de terugr naar Duitschland door de lucht met Bremen" te makendit zou de eerste tra atlantische rondreis zijn. Vermomd ter controleering zyner vrouw.... en herkend. Een 50-jarig zakenman te Parys, die z jonge vrouw van ontrouw verdacht, besl zich als bejaarde dame te vermommen aldus de jonge vrouw gade te slaan. Hij tr dus vrouwekleeren aan en schminkte zi naar behooren. Maar toen hij op een autob stapte werd hij ongelukkigerwijs door e zakenvriend, zekeren Lacroix, die bijna teg lijk opstapte, herkend. De arme vermommeling ontkende wat te ontkennen viel, maar tevergeefs. Tha- hebben de autoriteiten, die van het gev hebben gehoord, een vervolging tegen he gelast wegens het zich onwettiglijk in ve momming in het openbaar vertoonen. SOVJET HUISHOUDING. Een glasfabriek maakte slechts onbruikbare waar. De „Matin" verneemt uit Moskou, dat me te Taganrog bij een inspectie der zich aldaa bevindende glasfabriek tot de conclusie is ge komen, dat deze fabriek gedurende haar ge heelen bestaansduur zij dateert van na d revolutie louter voor het gebruik onge schikte flesschen heeft vervaardigd.Bovendie* was de emballage zóó slecht, dat er per maand regelmatig tusschen de 65.000 e~ 100.000 fiesschen braken. De kostprijs van een flesch, die 6 kopeken moest zyn, kwam, op 14£ kopeken. De bestuurders der flesch en fabriek zullen voor de rechtbank gebrachc'worden. GEWETENSGELD AAN DE SPOORWEG MAATSCHAPPIJ. In een Engelsch „Magazine" geeft den bedrijfsleider van een der groote spoorweg maatschappijen, Neede, een aantal gevallen ten beste, waarbij lieden zulk een eerlijkheid aan den dag legden, dat men in 'teerste oogenblik het gevoel krijgt: arme menschen Zoo stuurde een reiziger aan de admini stratie der bedoelde maatschappij drie shilling met dit briefje: „Ik heb acht dagen geleden met een biljet 3e klasse op zak 25 minuteD in een wachtkamer le klasse op mijn trein gewacht. Toegegeven dat de spoorwegonder neming hierdoor geen speciale schade leed, heb ik toch een voordeel genoten, dat my niet toekwam. Juist wanneer iemand niet uit zuinigheid maar uit principe 3e klasse reist, zooals ik, moet hij m.i. den schijn vermijden, een snob te zijn, een mensch dus, die doet of hij ergens tbuisbehoort, waar bij niet thuisbehoort. Ik heb my niet ontzien, op een rood-pluche sofa plaats te nemen, my door een kellner te laten bedienen wiens linnengoed naar schatting 33*/3 zindelijker was dan die van zijn collega 3e klasse, en De sublieme kwaliteit heeft ons doen besluiten een volle serie voorradig te houden. Leverbaar reeds vanaf zijn onovertrefbaar: fijne kleur keurige afwerking Aanbevelend, S. VAN DER PLAAT Hobbemastraat - Middelharnis 2e atelier van af het station Belgische Maatschappij van Algemeene BRUXELLES werkt Id Nederland sedert 1830 onder NEDE RECHTSPRAAK en met NEDER1ANDSCB Hoofdagenten A. G. PENNING ZOON Betaalde branden in Nederland sedert 1914,

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2