V X* *p NIGROIDS TWEEDE BLAD ïgenwoordigers ONZE EILANDEN No. 48 21 APRIL 1928 c De Firma E. HARTOGS ZOON Gediplomeerd Horlogemaker ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 21 APRIL 192 8. 5 2? l/rxtv 1ifc£ ZivM-e^ VAN PC/,6ROCwe«t Berkrijwielen" en mevkrijwielen" bekende groote ideerd. specifica- 1?gus vastgelegd, li.zonder merk lopgesierd, maar Jouwbaar. Kiest den S merk op - niet duurder i dan andere^ lf 67.50. bensplaat C. L. BREEMAN Tonge A. J. DE LIGN1E lorp Gebr. VAN SPLUNDER aan't Haringvliet J VANROSSUM >ndam Gebr. DE GOEDE Levering uit voorraad. 1SKES APON Tel. 9238 - ROTTERDAM aren Manchester en Bestuurstatellaken inplaats van een droge, loedkooper in gebruik, en uit voorraad. iagt prijs vow abonnement. VIS TELEFOON 224. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Terwyi de landbouwer K. Vroegindeweij per fiets een 3-jarige hengst van Rozenburg naar H8llevoetsluis vervoer de, reed hij aldaar, doordat het wiel ineen •wagenspoor geraakte, in een volle sloot met water. Een in de nabijheid zijnd persoon wist spoedig het dier te grijpen, en kon V. druip nat en met een schoen kwyt, zich naar de tramboot en vervolgens naar huis begeven. De heer L. de Baan had het ongeluk van den zoldertrap te glijden, waarbij hy zich ernstig aan het hoofd verwondde. A.s. Woensdag 25 April hopen een paar oudjes n.l. Arend v. d. Slik en Leentje Hart man den dag te herdenken dat zij voor 50 jaren door den echt werden verbonden. Wie kent deze hartelijke oudjes niet, waarvan de man 15 April 1911 zijn 50-jarig jubileum mocht herdenken als touwslager by de Firma Wed. C. Kolff en Zn., bfi welke gelegenheid hij door H. M. de Koningin werd vereerd met de Orde van Oranje-Nassau, en waarna hij nog 9 jaren dienst deed als congierge aan de Ambachtsschool. Moge deze dag voor de oud jes niet onopgemerkt voorbij gaan. De opperman H. Verolme had met het ramenwasschen het ongeluk van de ladder te vallen en zich zoo ernstig te bezeeren, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Wedstrijd Schaakclub „Ons Genoegen" 1928 te Middel harnis. siai'Ai oj 111111111111 i 11 les Aantal punten F. W. Nanning J. Ph. Hoek J. L. Vink Vsi i mm\ o i o 1111 i'/si 11111 f 0|0H)ll«B|0mVsl0p/2)0|4 0|0io|0|i|0|«Bloi>fa|i j 1 |S& 0|0|l/2|0|i/o|l|I|i/2|B|B|l/s|l|5 A. Verbrugge o|o|0|0|i/sl 110|op/sl0IBIBI2 Ie prijs L. Bund lie prys F. W. Nanning. 11011 |'/a| 11111101010156 011 01011111110111116 ow unit 111 U111110175 o o I o I o 1 o I o iBMI Q|HQ[1 ioionioioii ami oio 11110010111f 0 f111 J. Parée. L. Vink C. Ie Comte D. F. Jacobi O. Bergman O. v. Gelder. 11e prijs J. Paré Ie prys C. Ie Comte. Door de heeren Vink en v. Gelder zal voor de extra toegekende lie prijs, een beslissing wedstrijd gespeeld worden. E 2 strijd tusschen 2 en 1 van de ranglijst, die Flakkee tot elke prijs zal willen winnen. De beide jonge ploegen zullen enthousiast strijden om de overwinning waarvoor we geel-blauw de beste kans geven. DIRKSLAND. Zeer velen in onze Gemeen te en zeker ook van het geheele eiland, zullen met leedwezen het bericht vernomen hebben, dat de rijkdierenarts denheerC.de Graaf onze gemeente gaat verlaten om zich te Noordwijk te vestigen, waar hij als keu ringsveearts, hoofd van Dienst is benoemd. De meeste veehouders op ons eiland weten, dat de heer De Graaf een dierenarts is van meer dan gewone bekwaamheden niet alleen, maar bovendien zich in de practijk een dierenvriend toont, zooals er waarschijnlijk ook slechts weinigen gevonden worden. Hoewel wij het toejuichen, dat hij een meer rustige werkkring heeft gekozen, is het toch jammer, dat hij niet langer aan de gezondheid van de dieren zijn liefde zal wij den, maar nu in zekeren zin voor de ge zondheid der menschen moet waken. Den lOden Oct. 1905, na afloop van zijn studie te Utrecht, vestigde hij zich in Dirks- land en heeft dus ruim 22 jaar de practyk uitgeoefend, die somstij dseigenlyk te zwaar was voor één persoon. Dat hij overigens in de gemeente als een man van gezag Jen kennis gold moge blij ken uit de bestuursfunctie's e.d. die hy by zijn drukke practijk nog waarnam. Zoo was hfi o.a. lid van de plaatselijke Com. van schooltoezicht, lid van toezicht voor de lag6re landbouwschool, Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk, Secr. van de Afd. „HetGroene Kruis", bestuurslid van de vereeniging van Grond aan landarbeiders, Voorzitter van het Comité voor Winterlezingen en steeds de aangewe zen voorzitter van de voor één of ander doel georganiseerde feestelijkheid en als we nog vermelden, dat hij sinds 19 jaar plaatsver vangend Districts-veearts is, dan zal ieder overtuigd zijn van de beteekenis van het verlies, dat de gemeente door zijn vertrek treft. Wij kunnen dan ook niet? anders, dan de Gemeente Noordwyk gelukwenschen met de goede keuze, uit zoo'n groot aantal solid- tauten, gedaan. Naar we vernamen is zijn vertrek naar Noordwijk bepaald op 1 Juni a.s. Door de A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland is wederom een wegwijzer ge plaatst en wel aan den weg Middelharnis- dan Bommel, bij het gehucht de Weel, tegen over de rijweg naar Stad aan't Haringvliet. |De slagersknecht W. L. reed met de fiets den landbouwersknecht G., die verkeerd uitweek, omver. Beiden rolden over de keien, waardoor G. zoo woedend werd dat hfi den stevigen slagersjongen een klap vlak in het gezicht gaf. Zeer verwonderlijk was het dat die klap niet werd geretourneerd, doch L vond het beter de politie proces verbaal te laten opmaken tegen G. BIBI11111 l'/sl 11111101111186 0|0|BIB|Ü|1/2|0|1|1|1|1 1 |5& F o l'fel i I'/ïIBIBI 11 o i o [>/ïi 1156 a. o I o 111 o o 11IBIBI o 11111116 a of 11« |0| |Vsl11 omw11116° a o 1 o o 11> o o o l oo o IBIBI o Groep III A. Kerkhof J, Boomsma M. Boomsma W. A. Nieuwland G. A. v. d. Wende J. P. Tieleman Ie prys A. Kerkhoff lie prijs G. A. v. d. Wende, bij Loting. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 18 April 1928. Sinaasappelen 2,10 tot ƒ2,85 per 100 stuks Narcissen 6,70 per 100 bos. Tulpen 2,20 per 100 stuks. Rhabarber ƒ5,— tot 5,70 per 100 bos. Sla le soort 5,80 tot 7,70 per 100 krop. Sla 2e soort 4,40 tot f 4,60 per 100,krop. Slavellen 1,60 tot 2,10 per 100 krop. Spinazie 19,80 tot 24,40 per 100 k.g. Kaas (komijne) 0,20 tot 0,29 per pond. Kaas (20 plus) ƒ0,35 tot ƒ0,— per pond. Boter 0,85 tot 1,06 per pond. Veiling van Donderdag 19 April 1928. Kippeneieren 50—52 kg. 4,40 tot 4,50 id. 60-62 5,15 tot 5,35 id. bruin 60-62 „,5,80 tot 5,40 Eendeneieren 66-72 4,65 tot 5,05 Ganseieren 10,10. Kaas (komijne) 0,35 tot 0,40 per pond. Boter 0,90 tot 1,10 per pond. Alles per 100 stuks. Aanvoer 33.000 eieren. SOMMELSDIJK, Op Donderdag 26 April a s. des namiddags van 6—8 uur zal in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier, verkiezing plaats hebben van 5 notabelen, wegens aftreding van den heer W. Mys, en bedanken van de heeren C. Joppe Lz., C. Kastelein en P. van den Doel, en M. Joppe welke laatstgenoemde is benoemd tot kerk voogd. De herstemming zal, zoo noodig, plaats hebben op Donderdag 3 Mei d.a.v. Bfi huiselijke bezigheden had de Wed. L. v. d. W. het ongeluk van een trap te vallen en daarbij een been te breken. - Sport. Flakkee I ontmoet a s Zondag F.S V. op 't Schuttersveld in Rotterdam Aan gezien dit terreintje glad is als een spiegel, en aangezien dit noodt tot goed spel en aangezien we Flakkee wel in staat achten F.S V., die reeds meermalen klop kreeg van de Fiakkeeönaars te slaan, geven we onze jongens kans om in de volgende ronde te komen. Flakkee II ontvangt Zondag Sparta 9. Een hartelijk welkom en deelde mede dat deze vergadering, hoewel niet ten volle, toch groot endeels was belegd om het Bestuur met 2 leden aau te vullen, daar, en de Voor zitter en de Secretaris, wegens omstandig heden hun functies niet langer wenschten te vervullen, en als zoodanig ontslag hadden genomen. Door den heer H. Beijer werden de notulen der vorige vergadering gelezen en behoudens een enkele wijziging goedge keurd. Hierna verkiezing twee bestuursleden. Omtrent de ontslagname van Voorzitter en Secretaris ontsponen zich scherpe discussies en de vergadering keurde het afwezig zfin van het onderwijzend personeel ten sterkste Na eindelooze stemmingen bleken ge kozen te zijn de heeren G. Verwejj en M. P. J. Vlaander. Den heer G. Verwefi ham zijn benoeming aan, doch daar den heer Vlaander niet aanwezig was moest zulks nog worden gevraagd. Wordt de toelating van kinderen op de O.L. School van de Be waarschool uitvoerig besproken. Van de rond vraag werd weinig gebruik gemaakt. De Voorzitter sloot de vergadering onder dank voor de goede opkomst en sprak den wensch uit dat allen zullen propagandeeren voor Volksonderwijs in het belang der Openbare School. OOLTGENSPLAAT. Bij de gehouden pu blieke verkooping voor den heer C. Wielhou- wer, werd diens woning ingezet op 2910,— en zijn tuin aan het Boomgaardspad, groot 11 Aren of 66 roeden, op 1350,—, beide door den heer Corn. Snijder uit Oude-Tonge. Donderdagmorgen werden door notaris Akkerman geveild 2 woonhuizen van den heer Arij Leendert Hobbel, staande aan den Slikdijk. Perceel 1 werd ingezet op 1450,— en bet 2e perceel op 1400,— beide door den heer Corn. Snyder uit Oude Tonge. De Postduivenvereeniging „De Reis duif' zal Zaterdag a.s. deelnemen aan de wedvlucht van Rozendaal. DEN BOMMEL. In de bakkerij van den heer W. Keyzer alhier is een groote gasoven aangebracht (van de Firma W. J. Stokvis te Arnhem.) Met dezen oven zal zoowel brood en beschuit als kleingoed gebakken worden. Zijn we wel ingelicht, dan is deze de eenige op ons eiland. IN MEMORIAM. Johannis Valentyn Holleman. „De dood laat niemand vrij; de scepter (noch de spade De Keizer noch de boer vond bij hem (ooit genade.1" Deze woorden kwamen ons voor den ge toen we hoorden, dat Holleman het tijdelijke met het eeuwige had verwisseld. En met weemoed gedenken we den man, die ondanks de drukke werkzaamheden van zjjn beroep, toch nog tyd kon vinden om mee te werken in het belang van anderen Als oud bestuurs lid van den Flakkeescben Bakkersbond werd Ingezonden Mededeeling. Tydens zijn afwezigheid is bij den heer A. de Man in de Langstraat ingebroken. Een bedrag van 67,50 wordt er vermist. Ds. A. Buurman, predikant by de Ned. Herv. Gem. te Wijk by Duurstede, is alhier beroepen. VEILINGSRERICHT van Woensdag 18 April 1928, der Coöp. Tuinbouw- en Voilingsvereeniging Oostvoorne". Kropsla 1,20 tot 3,40 per 100 krop. Radijs 2,80 tot 4,70 per 100 bos. Spinazie 0,17 tot 0,26 per k.g. Aardappelen 7,20 tot 11,per 100 k.g. Poters j 5,— tot 6,30 per 100 k.g. Witlof 0,17 tot 0,25 per k.g. Bloemkool (1ste s.) 15 tot ƒ38 p. 100 stuks, (2e s.) 7 tot ƒ21 per lOOstuks. Rhabarber 2,60 per 100 bos. Witte Asperges 0,82 per bos. Blauwe Asperges 0,53 tot 0,62 per bos. Rykslandbouwwinterschool te Dordrecht. Het eind-diploma ontvingen: E. F. Bouman, Breda. P. A. den Engelse, Klundert. C. den Engelsen, Lage Zwaluwe. L. P. H. Eijkman, Dordrecht. W. Jongeneel J.Azn., P. Klok, Oostvoorne. C. A. van Loon, Oude Tonge. A. Maris, Willemstad. L. Mol, RockaDje. L. A. van Nieuwenhuijzen, Ooltgensplaat. W. C. van Nieuwenhuijzen, Myusheeren- 1. Rand. Dordrecht, 18 April 1928. Burgerlijke Stand. knappe Kelbers met vuur en gloed. „lederen dag op hetzelfde uur werpt zij een blief in dezelfde brievenbus 1 Met de regelmatigheid van een remontoir-horlogeNaar ik hoop, laat de bekoorlijke onbekende met haar twee snoezige hondjes morgen een brief aan mij in de bus glijden, in de brievenbus aan het hotel Bellevue om tien uur'sochtends Zoo verliep er een week. Dagelijks vroeg de knappe Kelbers aan het postkantoor naar een brief poste restante onder het motto „Jozef No. 10" en dagelijks werd hij teleur gesteld. Maar wat nog véél erger was: de mooie briefschrijfster liet zich niet weder op het gewone uur bij de brievenbus zien. Zij scheen letterlijk van den aardbodem weg- „Zy is beleedigd, het lieve, onschuldige kind!" riep de knappe Kelbers wanhopig uit. „Dat heb ik vooruit wel gedacht! want sedert zij weet, dat zij bespied wordt, komt zjj niet terug!.... Ik zal haar nooit terugr zien l" „Zeg liever, dat zij nu misschien op een anderen tyd naar de bus gaat," merkte Bou- lard op. „Laat ons eens na den middag op de loer gaan staan!" Zoo gezegd, zoo gedaan. En werkelijk zagen zij de interessante jonge onbekende met haar hondjes voortaan iederen middag omstreeks 5 uur bij de brievenbus verschijnen, om er haar dagelykschen brief te deponeeren. WESTDIJK - Tel. 25 - MIDDELHARNIS geeft bij deze kennis dat zij in haar dienst heeft genomen een (Behaalde op de Rijksvakschool te Schoonhoven den 1sten Prijs) Desgewenscht kan op spoedreparatie worden gewacht MIDDELHARNIS. Geboren: Marten Leonard, z. v. L.Vroeg- deweij en J. Boekhoven. Ondertrouwd: J. Verolme, 27 j. en D.de Koning, 25 j. Overleden: A. v. Heemst, 73 j., wed.van I, Peeman; G. Rokven, 8 mnd,; J. West- plate, 81 j., wedn. van G. Vermaas. SOMMELSDIJK. Geboren: Jannetje Cornelia, d. van Jan Pieter Cornelis van Zielst en Helena Maria Marina de Kloe. Gehuwd: Arie Poldervaart,46j. enLientje Tanis, 36 j. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Geertruida, d. v. Nicolaas van den Houten en Pietje Groen; Lygje Maria, d. v. Jan van Drongelen en Maria Pieternelle Hokke; Jacob, z. v. Willem Nattekaas en Lena Buscop. Getrouwd: Johannis Christiaan IJpelaar, 22 jaar en Dymphena Huibrechtse, 22 jaar. DEN BOMMEL. Geboren: Gerbrand, z. v. G. v. d. Boogerd en A. Hobbel. OndertrouwdA. Melissant 28 j. en J. M. den Braber 22 j. Overleden: J. V. Holleman, 71 jaar, echt genoot van L. Melissant. (Adv.) HERRINGEN. Het verslag over den toe-' stand der Gemeente over 1927, ligt voor een ieder op de secretarie ter inzage. Gedurende de laatste 3 maanden werd in deze gemeente voor de suppletiekas der Halvestuiversvereeniging 52,90 ontvangen. OUDDÖRP. Door de bakkers is het bakloon met 2 cent per brood verlaagd. Het aantal leden voor S. B. Z. is tot ruim 1500 gestegen. In deze gemeente circuleert een request ter teekening voor het dichtgemaakte pad over de Jonkerstee, tot weder openstellen. OUDE TONGE. Ouders, die hunkinderen met Mei as. op de O. L. School wenschen te plaatsen worden beleefd verzocht hiervan aangifte te doen vóór 1 Mei a s. by bet hoofd dier school, dhr. Everaers. Door dhr. P. Pulleman is wederom een nieuwe vrachtauto aangeschaft, waarmee hfi zoo noodig 3 ton kan vervoeren. Pulle man onze beste wenschen in zijn onder neming. Door dhr. C. Snyder is het huis, scbuuur, erf en mestput van de erven Wed. W.Slis afgemijnd op 3960. De wagenmakersknecbt Arthur Ver- saevel stak zich met een beitel in de hand. Geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Vergadering van do Vereenïging Volks onderwijs, afdoeling Oude Tonge, op Woensdag 18 April j.l. des avonds 7 uur in de Vergaderzaal. Den heer G. C. van Schouwen presideerde deze vergadering. Hy heette alle aanwezigen hem het eerelidmaatschap van die vereeni ging aangeboden. Als lid van het college van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Kerk maakte hy een goed figuur. En vooral als bestuurslid van het Groene Kruis be toonde hy zich geen onverdienstelijk lid. Den 26sten October 1910 in dat bestuur ge kozen, heeft hy tot zyn dood toe zitting ge had en op de vergaderingen werd hij hoogst zelden gemist. En al zal zyn plaats nu door een ander worden ingenomen, toch zal de nagedachtenis aan onzen vriend door het Groene Kruisbestuur steeds in eere worden gehouden. Hy ruste in vrede l STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tegen het verzoek tot plaatsing van een benzine bewaarplaats by J. J.Nipius alhier zyn geen bezwaren ingebracht. De besmettelijke ziekte in het huis wyk A no. 20 alhier is geweken verklaard. HELLEVOETSLUIS. De Minister van Financiën maakt in de Staatscourant be kend dat ten behoeve van 's Rijks Schatkist is ontvangen wegens achterstallige belasting en gewetensgeld bij den Inspecteur der di recte belastingen, enz. te Hellevoetsluis de volgende bedragen: ƒ25.000, ƒ18.000,— en 14.000,-. BRIELLE. Uitslag van de Postduiven- wedstryd der Vereeniging „De Eersteling" op Maandag 1.1. Loslating te Rozendaal; tyd 12 uur; aan komst eerste duif 1-12-36laatste duif 2-24-16 De pry zen werden behaald als volgt: T. Miezelmoe J Jzn. 1 en 6; H. v. d. Waal 2, 3 en 8; Stolk en Nobels 4; H. Verhoef 5 en 9: J. v. d. Slot 7. RECHTZAKEN. Uitspraken. De inbraak te Nieuw-Helvoet, De rechtbank te Rotterdam heeft veroorr deeld: P. W. J., 36 jaar, opperman, gedetineerd en recidivist, wegens diefstal door middel van braak en inklimming van 230 en een aantal gouden en andere voorwerpen uit den goudsmidswinkel van T G. Tieman te Nieuw Helvoet, gepleegd in den nacht van 2 op 3 December 1927, tot 5 jaar gevangenisstraf. De eisch was 6 jaar gevangenisstraf ge weest. W. L.V., 19 jaar, gedetineerd wegens mede plichtigheid aan den diefstal by Tieman, door het voornemen om by Tieman in te breken by J. te wekken en te bevorderen, tot 1 jaar gevangenisstraf. Een brief per dag. „De onbekende jonge dame, die (meestal in het paars of grys) iederen morgen precies om tien uur een brief komt werpen in brievenbus aan het Hotel Belle vue, en dan altijd twee langharige schoothondjes bij zich heeft, wordt verzocht, onder motto „Jozef No. 10 poste restante" te doen weten, of zy gelegenheid wil geven tot een oprecht meende kennismaking." Deze advertentie verscheen op een goeden dag in een der plaatselijke bladen van een onzer provinciesteden. De inzender, die haar had laten plaatsen, was een jonge, knaj uitgever, die Jozef Kelbers heette. Hij was een levendig, licht ontvlambaar, hoogst charmant jongmensch, met donkerbruine oogen, sneeuwwitte tanden en een pikzwar ten baard. Een jongmensch waarop alle dames verzot waren en die dus waarlijk niet noodig had, amoureuse advertenties te Maar zij is ook zoo mooi!" verklaarde hy aan zyn boezemvriend Eduard Boulard, een blonden, sceptischen schilder. „Dehemel weet het: deze heeft mij gevangen, terwyi alle andere leden van het schoone geslacht my naloopen l" „Sleep jy mij ddarom dageiyks mee naar het hek van den boteltuin, alleen om jouw interessante onbekende te zien?" „Wat? 1 Interesseert jou dan óók niet het geheim, dat haar omzweeft?" vroeg de Nu kon de knappe Kelbers het niet langer uithouden. Nadat hy zyn vriend had weg gezonden, liep hij dwars de straat over, op haar toe. „Mejuffrouw... excuseer my..." zeide hij met bevende stem, en blozend tot onder zyn mooien zwarten baard. En ook het lieve meisje bloosde niet weinig en keek den knappen Kelbers onthutst aan. Ja, z\j was een onschuldig kind! Dat con stateerde Kelbers met onuitsprekeiyke blijd schap in zy'n liefde brandend hart, dat in andere omstandigheden altyd zoo koel tegen over de schoone sekse was. Hij vroeg of het hem vergund zou zijD, haar te mogen begeleiden. Zy snelde heen, als een bloode hinde, zonder een syllabe te antwoorden. Hy bleef.haar trouw ter zijde en vergezelde haar met groote bescheiden heid slechts tot in de nabyheid van baar woning; maar den volgenden dag stond hy haar andermaal in den omtrek van „haar brievenbus" op te wachten. En dat ging zoo verscheidene dagen achtereen. Nu moest hy echter ook weten, wat die geregeld dag aan dag verzonden brieven inhielden. Daarom vroeg by er ronduit naar, en toen bekende zy blozend: „Die brieven gaan niet naar bepaalde per sonen, maar naar... redactiën,... naar alle redactiën van belletristische bladen en tyd- schriften in heel Nederland. Want ik voel, dat er een Muze in my leeft, en ik maak iederen avond, eer ik naar bed ga, eenige verzen. Meestal vyf, maar soms ook wel twaalf En den volgenden dag zend ik dan de nieuwste aan de een of andere redactie. Zy worden echter nooit gedrukt: de wereld schijnt mij niet te willen begrepen Eén dezer gedichten werd eens gedrukt; maar het volgende nummer van het weekblad waarin het geplaatst was, bevatte bij wijze van excuus de voor m(j zoo verpletterende, „correspondentie, dat het vers eigenlijk voor de snippermand bestemd was geweest en louter door een abuis van den meesterknecht gezet en gedrukt was geworden... Ziet U, ik schrijf onder den pseudoniem van Leoca- dia. De knappe Kelbers keek haar aan, of hy door den bliksem getroffen was. Leocadial. dat was dus de onvermoeide dichteres, dezelfde Leocadia die alle redactiën en uit gevers in ons lieve vaderland met haar rijme larijen bombardeerde, en van wie hij op zyn redactiebureau nog twee of drie dozijn „Ge dichten" had liggen, die het mikpunt der spotternijen van alle medewerkers waren. Hij kreeg een gevoel, alsof al de huizen in de straat een walsje met hem begonnen te maken. „Scheelt U iets?" vroeg zij verschrikt,en haar langharige juweeltjes sprongen jankend tegen zijn beenen op. Hy wist zich te beheerschen, en bedacht bijtijds: Och kom! gewoonlijk leggen de meeste „dichteressen" de pen neer, zoodra zijgetTouwd zijn. En daarom antwoordde hij met een gedwongen lachje: „O, pardon, niets 1" Intusschen zette hij zy'n operaties dapper voort, en wél moest zijn liefde echt en waar zyn, daar zij zelfs tegen dezen slag bestand was geweest. Een maand of drie later was hy de geluk kige verloofde van zyn „Leocadia". En als huwelijkscadeau overhandigde hij haar... een smaakvol gebonden boekdeeltje: haar gedichten, die hij voor eigen rekening aller prachtigst had laten drukken bij een onzer beste typografen, met een oplage van... 20 exemplaren. „Bloesemregen en Sneeuw vlokken, door Leocadia," heetten zij. Met onbeschryfelijke ontroering sloeg zy haar armen om zyn hals en fluisterde zy hem vol innigheid toe: „O Jozef, je bent toch een engell Myn eigen gedichten 1. „Het zyn je laatste!" mompelde hy zacht^

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5