FOTOGRAFIE l VAR DER PLAAT Fa. CAMPFENS-Wonliiginriclttlng - MIDDELHARNIS =f= Boeren LOGEEREN „Hotel-Restaurant SIMONS" f 1.50 f 1.19 MAISON SANITAS HOBBEMASTRAAT MIDDELHARNIS Ons werk is onze reclame R. PIET SIMONS zorgt voorU! BINNENLAND TE KOOP GEVRAAGD: u"^t5»HooSï?ïïiS"""" Franco door ge VOO ONZE EILANDEN VAN SATERDAG 21 APRIL 1928. ONZE EILA voor wat anders, zooals darmen, maag, lever enz. Deze organen worden dan ook als het ware weggedrukt en brengen min of meer de longen en het hart in de kn8l, net als bij een mensch die te veel gegeten heeft en het benauwd krijgt. Wat gebeurd er nu als men zoo'n kuiken dat toch al veel te vol zit van binnen met voer nog eens extra voert? Dan wordt de benauwdheid van binnen nog erger, de inge wanden komen nog meer in verdrukking en werken heel slecht of heelemaal niet. Het kuikentje verslapt dan ook al heel gauw en valt ten prooi aan allerlei ongunstige invloe den, (tocht, longontsteking, bacillen, witte diarrhe). Verder treden al heel spoedig uit de darmen rottingsbacteriën in de onver teerde dooiermassa, deze gaat in ontbinding over en vergiftigt het lichaam van het diertje. Vandaar dus dat de eerste regel voor het opfokken is: „Voer niet te vlug, Iaat de kuikens min stens 2 dagen vasten". Er is echter nog meer. Wie wel eens een kuiken uit heeft zien komen zal begrepen hebben wat voor een enorme inspanning dit aan hé lichaam kost. Verder verandert plotseling de geheele bloedsomloop van het diertje, want eerst ademt het door de schaal heen, door middel van zija vruchtvliezen en dan opeens houdt de bloedstroom door de vruchtvliezen en den navel op en beginnen de longen te werken. Het diertje komt dan totaal uitgeput ter wereld en wie zoo'n eest voor het eerst ziet denkt dat het op ter ven ligt. Het diertje komt echter gauw bij en zoo- ra het go8d en wel droog is kan het ook 1 op zijn pooten staan en loopen. Toch is uist in dit eerste tijdperk na de geboorte ust een eerste vereischte en vooral ook armte. Het vochtige kuiken koelt direct nel af en als men het dan ook maar even uiten de broedmachine houdt, voelt het irect ijskoud aan. Geen wonder dat bet dus oedig kou vat en longontsteking oploopt. Hieruit volgt dus de tweede regel:„zorg or rust en warmte". Hoe zorgen we nu het beste voor rust? oodra het kuikentje licht ziet trekt het er af en men ziet ze dan ook al heel gauw n van alles en nog wat pikken. Van rust dan nog geen sprake meer en wat veel ger is, als er in de partij nu één besmet iken is, dan krijgt in deze eerste da£ heele partij het te pakken. Wat ziet men 1. als men een troepje kuikens bijeenzet? pikken zooals gezegd overal aan, vooral ukjes mest op den grond en ook aan eikaars eren, vooral als die zooals bij de witte ~rhe wat nattig zijn aan het achterstel, or dit overal aanpikken besmet zich dus geheele koppel in tijd van een oogenblik. Hier werkt dus nu samen het resultaat ik eerst beschreef, n.l. dat het kuiken t noodig heeft, met het advies dat ik thans het beste voorbehoedmiddel tegen ver- eiding der besmetting in den koppel kui- s geef: „zorg voor rust" en wel door de ikens een paar dagen in het pikkedonker houden. Voortzetting in het volgende ikel. Dr. te Hennepe. Voor huis en hof. wordt blootgesteld aan de felle zonnestralen van 12 tot 2. De stadsbewoner, welke in den regel niet over een tuin beschikt, kan de vensterbank of de dakgoot hiervoor benutten. Om het verbranden der wortels tegen te gaan, plaatsen we de plant in het laatste geval met pot en al in een grooteren pot, opdat er rondom eenige cM. ruimte ontstaat. Het gieten moet ook gedurende dezen tijd regelmatig plaats hebben en hierbij worden gewaakt voor te weinig vocht. Voor het najaar met zyn nachtvorsten al onze goede zorgen kunnen bederven, halen we de plant weer binnen. Ze kan dan eerst in een zonnige onver warmde kamer worden geplaatst en pas als de bloemknoppen zich beginnen te kleuren, mag ze in een verwarmde kamer worden gebracht. Ook ondanks wat mindere zorgen lukt het wel eens een azalea opnieuw in bloei te krijgen, doch ze zal dan in geen geval zoo rijkelijk bloeien als bij een goede verzorging. Azalea's overhouden. Azalea indica, welke omstreeks 1800 r het eerst vanuit China in Europa werd voerd, heeft zich een voorname plaats er de kamerplanten verworven en heeft e plaats weten te behouden. Evenwel, echte kamerplant in de vollen zin des rds is het niet, daar de amateur ze niet meet af in de kamer kan opkweeken. moet door een vakman geschieden, die zaaien, stekken of enten nieuwe planten weekt. oor den amateur, die slechts over een ~armde kamer beschikt, is het niet zoo akkelijk een December- of Januari-Azalea den moeilijken tijd heen te krijgen, de later aangeschafte planten, welke tot bloeien is eenbeter resultaat te behalen, durende de bloeiperiode moet zorgvuldig en gelet op de kleine jonge bladscheut- die zich naast de bloem vormen. Zoodra deze bladscheufjes waarneemt, njjpen eze weg, daar ze zich anders zóó krachtig ikkelen en zooveel van het aangevoerde sel tot zich trekken, dat de bloemknop- zich niet verder kunnen ontwikkelen en erdrogen overgaan. nige verzorger heeft hierdoor groote rstellingen ondervonden, zoDderdeoor- hiervan te vermoeden. Deze bladscheut- oelen zacht aan en behoeft men niet te en, dat men een der hard aanvoelende knoppen mee wegneemt, dra de laatste bloem is uitgebloeid, t het snoeien een aanvang. Alle uit- eide bloemen worden met een scherp jgesneden en te veel naar buiten kende takken worden ingekort. Dit is s de meest geschikte tyd, om tot ver over te gaan. Denk om voldoende ge en neem voor het verpotten vooral te grooten pot.'Als regel nemen we een nigen grooten pot, dat de oude pot hier in kan staan. plant blijft tot half Mei binnen voor nnrg venster en wordt regelmatig be- zoonoodig af en toe eenige uren ge- t in een emmer water dat vooraf op temperatuur is gebracht. Als bemesting we zoodra de groei krachtig intreedt appe gier of goede bloemen mest. half Mei kan ze op een zonnig plaatsje j tuin worden ingegraven. Het verdient el aanbeveling te zorgen, dat ze niet De eerste érvarlngen van een bekend tooneelspeelster. Zooals u allen weet, vertelde mevrouw P., betrad ik voor het eerst het tooneel van een groote stad, nadat ik vooraf by een impres- sario proef van mijn bekwaamheid had afge legd. De impressario was geen jonge man meer, niettegenstaande hij my met een vriendelijk oog gadesloeg. (Ik was toen ik jong was niet onknap, voegde de mooie vrouw er grappig aan toe). De impressario zei toen: Je wilt dus tooneelspeelster worden, kindlief? Uitstekend 1 Wanneer men zoo'n lief kopje heeft als u, dan heeft men ook zeker talent. Ik sta alleen maar in relatie met schouwburgen van den eersten rang, u zult dus aan zoo een verbonden worden. Alleen ontbreekt u nog maar de wijding. Ik begreep hem niet, en ziende dat ik hem verwonderd aanzag, vervolgde hy met een fijn lachje: Ontvang dezen kus van mjj en be« schouw mij als uw... uw vader... Een kus in eere, zal niemand deeren, en de oude heer gaf mij alleen een kus in eere. Daarna werd ik aan de directeur voor gesteld. Ik scheen hem nogal te bevallen want hy zei onder vier oogen tegen me Juffrouw, u is bij mijn gezelschap aan genomen, binnen weinige dagen zult u voor eeu uitgelezen publiek optreden. U zult de dankbaarste rollen krijgen en neem als ver zekering dezenkus, en beschouw mij als uw oom! Wat doet men al niet om een goeden oom te hebben? voegde ze er lachend aan toe en vervolgde: Na de repetitie kwam de regisseur in mijn kleedkamer. Uw spel was uitstekend juffrouw, zei hij, maar het kusduet was te gedwongen. Hierin hebt u eenige fouten gemaakt, die te veel op den voorgrond traden. Men kust niet zóó (hij toonde het) maar zóó, zei hij, de proef met mij nemende. Je behoeft je niet te schamen, beste meid, och neen, be schouw mij maar als je peet. Zoo kwam ik aan een peet, en dienzelfden avond, na afloop van den schouwburg, kreeg ik nog een neef. Een jonge criticus zocht mij in de kleedkamer op en zei: U is een eerstbeginnende, juffrouw, maar als u mijn raad noodig hebt, dan hebt u maar te spreken. Ik vond u uitstekend, maar tegen het kusduet heb ik eenige cri- tische bezwaren. Dat is bepaald een fout van den regisseur, maar in het vervolg moet u zóó kussen. Hij gaf mij een kus en zei dat ik het zoo moest doen, er bij voegende, dat ik op hem kon rekenen en ik hem maar beschouwen moest als een neef. Nauwelijks was ik tbuis, het was toen elf uur, of mijn partner bezocht mij. Beste juffrouw, zoo begon hij, ik kon niet langer wachten om u mijn hulde te brengen. U was voor den eersten avond uit stek end. U speelde met waar talent, u bracht het publiek en uw collega's in verrukking. Maar weet u diekus in het derde be drijf Dat was niet in orde. Neem van mij, die een broeder voor u wil zijn, dezen raad aan. Wanneer u opvliegt en zegt: „Ik heb je innig lief, deze kus is mijn getuige!" dan moet u me zóó vasthouden, en me zóó een kus geven. En zoo kwam ik in de familie en als ik al de aangeboden familiebetrekkingen had willen aanvaarden, dan zou ik het middel punt zijn geworden van wellicht de aller grootste familie. Verslag van de. vergadering van den Baad der Gemeente OUI)B TONGE op Woensdag 18 April des voormid dags tien uur. Voorzitter Burgemeester Van Schouwen" Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opende de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen Stukken: De goedkeuring van Ged. Staten overge nomen raadsbesluiten. Een schrijven van Ged. Staten waarbij mededeeling werd gedaan dat zij niet goed keuren het besluit tot verhooging van de jaarwedden van de wethouders Het college achtte daartoe geen termen aanwezig. Beijer meende dat zoo niet te moeten laten afloopen. Het deed hem genoegen na zoovele pogingen gedaan te hebben die be looning op een beter peil te krijgen bij de raadsleden en zeggen ged. dat daartoe geen aanleiding bestaat. Spreker stelde voor op nieuw te besluiten tot de verhooging en hetzelfde besluit alsnog eens ter goedkeuring op te zenden. Dit voorstel werd aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. De Wethouders bleven buiten stemming. Procesverbaal van de kasopname bij den gemeente-ontvanger waaruit bleek dat 15 Februari een bedrag in kas was van ƒ3264,30 overeenkomstig boeken en bescheiden. Een schrijven van den Gemeente-opzich ter waarin deze zijn afkeuring te kennen geeft over uitlatingen van raadsleden in de vorige vergadering welke voor hem belee- digend waren. De stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Op voorstel van Ged. werd het Reglement van het Burgerlijk Armbestuur gewijzigd, zoodat voortaan de bestedeling ook genees kundig moet worden onderzocht, zoowel naar zijn lichamelijken als geestelijken toestand. Besloten werd als voorschot op de uit- keering ingevolge art 101 der L O.-wet te verstrekken van het Bestuur der R. K. school 1161,75 en aan de Bijz. school op Ger. grondslag 632,42. Van het Bestuur der Ger. school was nog een verzoek ingekomen om gelden voor nieuwe schoolmeubelen tot een bedrag van 177, Dit verzoek werd ingewilligd. B. en W. stelden daarna voor de opcenten op de Rijksinkomsten-Belasting vast te stel len op 125 inplaats van op 100, in verband met de verlaging der Rijksinkomsten-belas ting. Hiertoe werd besloten. Het heffiogspërcentage der PI. Inkomsten Belasting werd -vastgesteld op voorstel van B. en W. op 3| evenals vorig jaar. Op voorstel van B. en W. werd de Ge- meentebegrooting dienst '27 met enkele af- en overschrijvingen gewijzigd. Bij acclamatie werden de leden van de commissie tot wering van schoolverzuim herkozen. De Voorzitter deelde mede, dat door den Opzichter van den Provinciale Waterstaat een bergplaats was aangevraagd voor het storten van aan te voeren grint. B. en W. stelden voor dat terrein te ver huren voor 50 cent per M2. Hiertoe werd na korte discussie besloten. Van den Berg zeide, daarmede het laatste stuk terrein weer in gebruik genomen zal worden en stelde voor, ter bestrijding vaD de thans heersehende werkeloosheid, een nieuw terrein in orde te maken. Besloten werd de thans nog resteerende ruimte in tweeën te verdeelen en daarvan nu de helft klaar te maken. De aanbesteding zal nog deze week geschieden. Besloten werd een rekening-courant over eenkomst aan te gaan met de Nationale Bank te Middelharnis. Besloten werd de huur op te zeggen aan den heer Schouwenaar van zijn tuintje, daar dit voor de noodslachtingen noodig zal zyn, Beijer vroeg verbetering van de Kerkstraat. Voorzitter zeide dat dit de aandacht van B. en W. ook had getrokken en zeide ver betering toe. Van der Swaluw vroeg vernieuwing van een zinkput achter de R. K. kerk. Voorzitter zeide onderzoek toe. Daarna werd de vergadering gesloten om in commité over te gaan. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISCHiMRKÏ 12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. (Adv) DE MENSCH EN DE ALCOHOL. Onder dezen titel heeft bij de Uitgevers maatschappij „Griffioen" te Amsterdam een uitgaaf het licht gezien, waarin door een aantal personen van gezag inzake het alco holvraagstuk, het goed recht der matigheid zoowel in het gebruik van alcoholica als in de wettelijke bestrijding van het alcoholisme wordt bepleit uit medisch, staatsrechtelijk, godsdienstig en maatschappelijk oogpunt, terwijl daarna een aantal uitspraken van vooraanstaande Nederlanders over plaatse lijke keuze volgen. Uiteraard zijn het meest actueel de arti kelen, welke verband houden met de wette lijke drankbestrijding, in het bijzonder met het ontwerp eener nieuwe Drankwet, waarbij de Minister van Arbeid de invoering van plaatselijke keuze heeft voorgesteld. In het artikel van Prof. Dr. J.G.Sleeswijk wordt de plaatslijke keuze bestreden op den principieelen grond, dat we daarmede wor den tot den speelbal van de grillen der massa, en op den practischen grond, dat men er de echte alcoholisten niet door redt doch daarnaast een groot aantal gedemora- liseerden schept; immers, er blyft bij een sterke minderheid een wrevel bestaan, die zich uit in stelselmatige ontduikiüg, smok kelarij en knoeierij. In Finland, thans ver- bodsland, vernam hij niets dan klachten, en het oordeel over de droogleggingderartsen, die de bedenkelijke gevolgen van het clan destien misbruik dageiyks waarnemen, is in één woord vernietigend. Mr, Joh. J. Belinfante stelt in zyn be schouwing voorop, dat er voor den wetgever, gezien het feit, dat het alcoholisme ten onzent gestadig in omvang en beteekenis is afge nomen, veeleer reden zou zijn om zich ge leidelijk terug te trekken dan om de reeds tegen het euvel genomen maatregelen te gaan verscherpen. De wetgever in Duitschland heeft dan ook by de jongste drankwetsher ziening terecht de plaatselijke keuze uit drukkelijk afgewezen en haar op principieele en practische gronden bestreden. Belangwekkend is ook de verhandeling van den heer J. E. van der Wielen, die ver telt hoe in de landen, waar een proefis ge nomen met een wettelijk, hetzy beperkt, hetzy volledig drankverbod, die proefnemin gen op teleurstelling zijn uitgeloopen. Het doel daarvan: volksnuchterheid te bevorde ren, is niet bereikt; integendeel werd on miskenbaar schade gedaan aan de matigheid- propaganda, aan de volksgezondheid, aan den eerbied voor wet en gezag, aan de mo raliteit in het algemeen. Deze resultaten moeten doen vertrouwen, dat ons land voor dergelijke noodlottige proefnemingen zal worden gespaard. BRUTALE INBRAAK TE ROTTERDAM. ROTTERDAM, 17 April. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in de bakkerij van de N.V. Van Gilst's Bakkeryen aan den Breede Hilledijk 47 alhier 'een brutale in braak gepleegd, waaraan de politie, ter wille van het onderzoek, tot dusver geen rucht baarheid had gegeven. Zaterdagavond had de directeur van de N.V., de heer P.deR., die boven de bakkerij woont, een vrij groot bedrag aan geid, dat dien dag ontvangen was, in de brandkast, staande in het kan toorgebouwtje achter de bakkery gelegd. Daarna inspecteerde hy de bakkerij en de daarachter gelegen remise, waarin zich een groot aantal bakkerswagens bevindt. Alles was in orde. Ook den volgenden morgen bemerkte de heer De R geen onraad, doch toen hfl om half 12 uit de kerk kwam en de bakkerij opnieuw inspecteerde, ontdekte hij tot zyn ontsteltenis, dat inbrekers aan bet werk waren geweest. In het kantoortje was alles overhoop gehaald. Een klein model brandkast was omgetrokken en aan de ach terzijde „a la sardine" opengescheurd. Een geldbakje en twee geldkistjes benevens een sigarenkistje waren geledigd. De inhoud, een bedrag van ongeveer 2100 was verdwenen. Onmiddellijk waarschuwde de directeur de politie, welke een uitgebreid onderzoek in stelde. Vermoedeiyk zijn de dieven, die waar- schynlijk geen onbekenden zy'n geweest en wel geweten zullen hebben, dat de waakhond juist eenige dagen te voren was weggedaan, met een valschen sleutel binnengekomen.. Eerst hebben zy toen getracht de brandkast aan de voorzijde te openen, hetgeen echter niet gelukt is. Aan de achterzyde hadden zy meer succes. Zonder eenig spoor na te laten hebben de daders door den hoofdingang de bakkery veriaten. Tot dusver is de politie er niet in geslaagd, de daders aan te houden. De N.V. was tegen inbraak verzekerd. MR. VAN LEAR BLACK'S PLANNEN. 's-GRAVENHAGE, 17 April. - Vrydag 13 April is de heer Van Lear Black met het K. L. M.-vliegtuig, H-NADP van Londen naar Rotterdam overgevlogen en heeft zich naar Den Haag begeven, ten einde zyn vlucht naar Azië met de directie van de K.L.M. te bespre ken. Zooals reeds is medegedeeld, was de heer Van Lear Black voornemens, om op zyn terug reis van Kaapstad niet naar Amsterdam door te vliegen, maar een nieuwe groote wereld vlucht aan zijn Afrika-reis te verbinden. Er is thans besloten, dat het vliegtuig de drie- motorige Fokker, welke juist dezer dagen is gereed gekomen van Kaapstad terug komend, te Cairo geheel zal worden nagezien en dat de motoren zullen worden vervangen door drie nieuwe, welke geheel zijn nagezien. Van Cairo zal de heer Van Lear Black naar Tokio vliegen over de volgende route:Bag dad - Bender Abbas - Karachi - Calcutta - Bangkok - Hanoi - Honkong - Shanghai - indien mogelijk Peking of anders via Port Arthur naar Moekden - Tangmai - Tokio. De mogelijkheid wordt overwogen om naar Europa terug te keeren door Siberië en Rus land, waarby de volgende route gekozen zal worden: Charbin - Tschita - Irkutsk-Kras- nojarks - Tomsk - Omsk -Kurgan - Samara- Moskou - Koningsbergen - Berffin- Amster dam. Indien dit niet mogelijk mocht biyken door onvoldoende vliegveldenen onzekere benzine voorziening, dan zal de heer Van Lear Black van Tokio terugkeeren naar Cairo en vandaar naar Amsterdam. De datum van vertrek was oorspronkelijk bepaald op 1 Mei; daar echter de dochter, schoonzoon en kleindochter van den heer Van Lear Black met de Mauretania uit New York op 7 Mei in Londen verwacht worden en hij nog omstreeks een week met zyn familie wil doorbrengen, is het vertrek eenige weken uitgesteld. De driemotorige Fokker ia op de Waal haven gevlogen door Geysendorffer en daarna door Scholte, in tegenwoordigheid van den heer Van Lear Black. Het toestel vertoonde zeer goede vliegeigenschappen, wat betreft snelheid en stijgver mogen, terwijl demotoren zeer soepel liepen. Deze proefvluchten zullen thans regelmatig worden voortgezet door de beide vliegers. De heer Van Lear Black vertrok hedenmid dag weer met een K. L. M.-vliegtuig naar Londen. GEVAARLIJK INBREKER GEARRESTEERD. HENGELO, 17 April. Door een geluk kigen samenloop van omstandigheden is in den afgeloopen nacht een poging tot een tweede inbraak in den juwelierswinkel van den heer A. P. Bouman, alhier, verijdeld. Omstreeks halfdrie vannacht surveilleerde de nachtwaker Willemsen achter het huis van den heer Bouman. De uitgang van het plaatsje komt uit op de Telgenstraat. Terwijl de man behoedzaam een schutting omkwam, werd plotseling door een onbekende een revolver op hem gericht. Getracht werd te vuren, doch het wapen ketste tweemaal. Willemsen had daarna gelegenheid den vreemdeling 't wapen uit de hand te slaan. Met een vijftal schoten uit zijn eigen revolver trachtte W- alarm te maken, hetgeen biyk- baar niet het verwachte resultaat had. De nachtwaker probeerde daarna den vreemde ling te arresteeren. Er ontstond een worste ling, die tot in de Telgenstraat werd voort gezet. Bij deze vechtpartij, waarbij het fel toeging, werd den inbreker een deel van zijn vest afgescheurd, hetgeeD, zonder dat deze het bemerkte, op straat viel. Nadat de man de vlucht had kunnen nemen, vond Willem sen het afgescheurde deel van het kleeding- stuk op straat liggen. Er bevond zich een pas in, ten name van een Duitscher. By nader onderzoek bleek, dat een poging tot inbraak in de juwelierszaak van B. was gedaan In het paneel van de kluisdeur aan de achterzyde van de woning waren onge veer vyftig gaten geboord. Gelukkig voor het gezin van den heer B. is het gevaarlijk heerschap, dat bij de worsteling zijn revolver en ook nog een dolk verloor, tijdig in zyn voornemen gestoord. De nachtwaker deed onmiddeliyk van het geval aangifte by de politie en marechaussee, die, voor zoover het personeel aanwezig was, een onderzoek in de omgeving instelden, echter zonder resul taat. Intusschen ontdekte W. te ongeveer vijf uur in den morgen een verdacht uitziend persoon op den hoek van de Molenstraat en Telgenplein, in wie hij den inbreker meende te herkennen Hy ging tot een arrestatie over, waarby bleek, dat zijn vermoeden juist was. De aangehoudene was inderdaad de inbreker. Deze was op zoek naar zijn ver loren pas. Op de schutting zijn vingerafdruk ken gevonden, die vergeleken zullen worden met de anderhalf jaar geleden gevonden af drukken by de eerste inbraak bij de firma Bouman. De burgemeester en een inspecteur van politie waren later op het terrein van de inbraak aanwezig. „DAT HEI JE NOU GOED GEDAAN, AGENTJE1" Als vader beschonken is. 's-GRAVENHAGE, 17 April. In de Laan van Meerdervoort rekende Maandag een agent van politie een man in, die zich schuldig maakte aan openbare dronkenschap, zooals dat officieel heet. Gêzameniyk zetten beiden koers naar het hoofdbureau, toen het tweetal den zoon van den man, die te veel alcohol tot zich genomen had, bijna tegen het Ujf liep. „Waar ga je met mijn vader naar toe?" vroeg zoonlief. „Ik mot naar het bero", antwoordde de vader, „hy zegt, dat ik dronken bin." „Doorloopen", bromde de agent. „Als je vader niet loslaat, dan kry'g je met mijn te doen", zegt de zoon, die toen een dreigende houding aannam. Er ontspon zich een langdurig debat over de vraag, met wie van de twee de dronken huisvader nu mee zou gaan. Het gesprek ein? digde ten slotte in een klinkende overwinning voor den politiedienaar, die met een welge- mikten tik van zijn onverhoeds getrokken gummistok den weerspannigen zoon onscha delijk maakte. „Dat hei je nou goed gedaan, agentje", laide de vader. „De kinderen staan tegen woordig tegen de ouwers op", en gewillig ging hij met den agent mee, die alle moeite bad om hem op de been te houden. Gemengd Nieuws. Der golven ruw geweld. G'iyk in een woestyn wel wilde paarden [hollen. Komen aan zee soms grimmig golvenryen [rollen, In woeste vaart met de opgeheven koppen, Schuim opspattend al hooger in groote droppen Voortgezweept door stormen op bun luchte [feesten, Waanzinnig gees'lend der golven slanke leesten Razend ze doen aanstormen op klippen en [strand, En zoo schepen ontredd'rend met zeevolk [bemand, Wie richtte die ruwe stormen, om te spelen Met lucht en water zulk een wreedaardig spel, Zoodat ze wonden slaan, die vaak nimmer [heelen, En zooveel schoons verbrijz'len door hun [beuken fel? Zwyggedachten, die als golvenrtjen spoken, Het geloof aan Gods vaderliefde fel bestoken, En trachten het met twyfel te doen wank'len [gaan... Kan dan een nietig mensch Gods grootheid [ooit verstaan? Botterdam. Marie def Ouden. Eerbiedig. Wanneer verwacht men de aankomst van Hare Majesteit? Het zal den extra trein behagen over een uur hier te z[jn! FATALE SNEEUWSTORM IN CHILI. SANTIAGO DE CHILI, 14 April. - De correspondent van „La Nacion" te Talca (bezuiden Santiago) stuurt uit San Clemente het nog onbevestigd bericht, dat by een sneeuwstorm rondom het meer van Los Gi rones tweehonderd personen, onder wie vele toeristen, zyn bedolven, evenals twintigdui zend stuks vee; mensch en dier liggen nu reeds drie dageo onder acht meter sneeuw. Hulp is thans onderweg. UIT DE RAILS GEWORPEN. 8 doodeu, 90 gewonden. BERLIJN, 15 April. Hedenmiddag had op den hoek van de Rennbahnstrasse en |l Heerstrasse te Berlijn naby het Grünewal station een zeer ernstig verkeersongel plaats. Een motorwagen van de tram sief met zijn aanhangwagens in de bocht Reri bahnstrasse-Heerstrasseom, waarbij acht pi sonen werden gedood en negentig gewoq van wie verscheidene zeer ernstig. De tramwagens waren overvol, daar j na afloop van een voetbalwedstryd in i Stadion in verband met het regenachtig weer door het publiek Waren bestormd.To|| de wagens ongeveer op de helft van de Rem I bahnstrasse waren gekomen, die tamelij steil naar de Heerstrasse afloopt, schyuï de remmen defect te zijn geraakt. De wageJ reden sneller en sneller omlaag en hoew] de bestuurder alles in het werk stelde, slaagcf ONZE LOGÉ'S. Uitlogeeren gaan is prettig, doch wordt een I grooter genoegen wanneer de logeerkamer gezellig en huiselijk is. Daarvoor zorgt y J Balatum voor weinig geld, omdat het ^^a/a/U/n V mooi en duurzaam is, de huiselijkheid verhoogt, en minder kost dan zeil of linoleum. Vraagt Uw winkelier naar de vele voordeelen van Balatum! PER EL I KW. Breedte 183 cM. PER EL II KW. Hoofdk.: Bloemgracht 117. Amsterdam. Telcf. 35724 Alléén echt en gegarandeerd Indien gekocht bij onze wcdereerkoopers. die voorzien zijn van onder afge beeld prijaschdd. Alleen verkoopers van BALATUM voor Goeree en Overflakkee zijn de dus niemand dan zij kunnen het U leveren omdat zij het eenigsi vakkundig adres zijn op geheel het eiland wat betreft de woninginrichting behanger en stoffeerderij. Mitshebben zij een prima aangeschreven matrassen- en beddeniabrlek. Dus U wordt daar In alle opzichten goed bediend. HENDRIK WIJGERS, Oouvernestraat 38a - Tel. 31748 - ROTTERDAM. ALLEEN Getdersche Kade No. 7, Rotterdam nabij HET WITTE HUIS WAS, IS EN BLIJFT HET OUDSTE EN MEEST BETROUWBARE ADRES VOOR Elastieken Kousen, Breukbanden, Buikgordels, Suspensoirs, enz. Vraagt onze zeer belangrijke Gratis Brochures en Prijs courant, welke op aanvrage gaarne worden toegezonden. 2 Aanbevelend, Arth E. M. HUFKENS. SIK 2E ATELIER VANAF HET STATION SA Hipstraa Vraagt gratis tri „VOORN Nieuw Middelhar De bank lee tegen 4.6 gelden op tege van niet-leden. dagelijks aange- der leden van h' Gelegenheid terugbetaling va dagavond en Vr uur ten huize 1 D.JQPPECz. De Centr Goeree en te Middelha is op eiken werk ledden GRATIS Desgewenscht ge inlichtingen, die l««gd. in het V Entréep

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2