NiGROiDS Boerenleenbank Stoomwasscherij ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD No. 41 24 MAART 1928 Offlcieele Mededeelingen. VERSLAGEN 30 ets. per doosje (inement. Middelharnis-Sommelsdijk 9. JOPPE Cz. te Sommelsdijk Franco verzending door geheel Flakkee. M. SPOON Az. :s26'-1352 tM - 34.- ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 24 MAART 192 8. VASTSTELLING DER KIEZERSLIJST BURGEMEESTER ea WETHOUDERS van MIDDELHARNIS maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1928-1929, van 23 Maart tot en met 21 April a.s., ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelt 6D, tegen betaling der kosten, in afschrift, en stemdistrictsgewijze, in uittreksel, ver krijgbaar wordt gesteld. Tot en met 15 April a.s. is een ieder bevoegd by het gemeentebestuur vèrbetering van de vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat bij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voor komt, of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeh papier worden gesteld. Middelharnis, 22 Maart 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH L. J. DEN HOLLANDER. Plaatselijk Nieuws. De Minister van Financiën maakt in de Staatscourant bekend dat ten behoeve van 's Rijks Schatkist is ontvangen wegens ach terstallige belasting en gewetensgeld bij den Inspecteur der Directe Belastingen, enz. te Hellevoetsluis 2000,- en 2000,- en by den Ontvanger der Directe Belastingen te Heen vliet 1153,76 en te Oude Tonge ƒ5000,- en 1000,-. MIDDELHARNIS. Ouders of verzorgers van leerplichtige kinderen, die hun kinderen de Openbare school wenschen te laten be zoeken, kunnen deze doen inschreven: voor de o. 1. Meisjesschool op Dinsdag 27 Maart voor de o. I. Jongensschool op Woensdag 28 Maart, telkens 's avonds van 6—7 uur in het schoolgebouw. Het vaccine-bewys s.v.p. mede te brengen. Woensdag kreeg de zoon van J. Geldhof een trap van een hit tegen zijn hoofd, waar door geneeskundige hulp noodzakelyk was. De koopman T. Jordaan heeft onder hands gekocht de woning van de erfgeu. van de wed. A. Vroegindewey, staande aan den Oostdyk. Centrale Veiling voor doeree Overflnkkee te Middelharnis. Veiling van Donderdag 22 Maart 1928. Kippeneieren 50 52 kg. ƒ4,65 tot 4,90 id. 58-60 5,85 tot 5,40 id. 60-62 5,40 tot 5,50 id. bruin 60 62 5,45 tot 5,65 Eendeneieren 68 72 5,— tot 5,20 Gaüseieren 11,— Alles per 100 stuks. Boter ƒ0,92 tot ƒ1,- per pond. Aanvoer 30.000 eieren. Wedstryd Schaakclub „Ons Genoegen" 1928 te Middelharnis. Zondag te Rotterdam tegen Siod 4, aanvang 11J uur. DIRKSLAND. De hit van den melkver- kooper Sluijter is zeer conservatief, want zij kan nooit het geraas van een motorfiets of auto hooren of zfi tracht haar heil te zoeken in een smadelijke vlucht. Dinsdagmorgen pas seerde haar weer een motorfiets, wat tot ge volg had, dat de hit op hol sloeg en over de Kaai rende in de richting van den Havendijk. Een wagen, beladen met hout hield hit en wagen tegen, doch de botsing was zoo hevig, dat de melkwagen omsloeg en alle melk, plm. 90 L., over de straat vloeide. Door de schok was de hit vrijgekomen van de wagen en holde in haar eentje verder, doch werd toen spoedig gegrepen en aan den eigenaar terug gegeven. De materieele schade aan de wagens bedraagt ODgeveer 100. Aan den heer L. Poortvliet alhier is vergunning verleend tot verbouw van zy'n slagerswinkel aan den Straat dijk. Aanvraagformvlieren ter bekoming van een vischakte voor het jaar 1928/29 zijn kos teloos op de secretarie verkrijgbaar gesteld. HERRINGEN. Ter gemeentesecretarie zijn kosteloos verkrijgbaar gesteld formulieren voor do aanvrage vaneen visch- of hengel-akte. Op Zondag 1 April a.s. zal in de Herv. Kerk de doopsbediening plaats vinden. Doop- vadeïs kunnen hiervan aangifte doen a.s. Zaterdagavond te 7| uur. MELISSANT. Verleden Zondag is er in de Ned. Herv. Kerk een gift van 60 en een van 40 gecollecteerd, waarvoor hartelijk dank aan de milde gever(ster). Het land toebehoorende aan de Wed C. Zorge is bij inschrijving naar de beneficie in twee perceelen en voor 7 jaren verhuurd Eerste perceel aan Joh. Tieleman en tweede perceel aan Jac. van Ast uit Dirksland. De vereeniging O. H. B. Z. zal Maandag 26 Maart in werking treden. Door den bode zijn dan ook niet minder dan 1010 leden ingeschreven. Mogen er echter nog velen als lid of begunstiger toetreden. STELLENDAM. Donderdagmiddag werd per motorschuit van schipper Waling het lijk aangebracht van den heer M. v. Seters Lz. die Zondag naar Rotterdam werd vervoerd om in het Diaconessenhuis aldaar te worden geopereerd. A.s. Vrijdag 30 Maart des morgens 9 uur zal ter gemeentehuize gelegenheid be staan tot kostelooze vaccinatie en revacei- natie. Van 23 Maart tot 21 April a s. ligt ter secretarie voor een ieder ter inzage de opgemaakte kiezerslijst voor 1928/1929. GOEDEREEDE. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk bidstond voor het gewas worden gehouden. De lijst die 888 namen bevat is tegen den kostenden prijs in afschrift verkrijgbaar. STAD AAN 'T HARINGVLIET commissie tot wering van schoolverzuim werden in hare vergadering van Woensdag j.l. de heeren J 0. Elvé en C. S. Koole respec tievelijk tot Voorzitter en Secretaris her benoemd. Op Woensdag 4 April as. zal er ten huize van den plaatselyken geneesheer alhier des namiddags te 2 uren gelegenheid zijn tot kostelooze inenting en herinenting. ROCKANJE. Door den heer A. Beijer werd op het Groene strand alhier in uitgeputten toestand aangetroffen een fuut, kenbaar aan zyn door vliezen omzoomde teenen, die als andere zwemvogels niet verbonden zijn, opgezonden naar het Rijksmuseum le Na- tuurl. Historie. Directeur Prof. Dr.E.D. van Oort, bleek het voor de collectie een zeer bruikbaar exemplaar te zijn, evenals de er bij gezonden roggeëuren. De fuut werd ge noemd Podiceps Cristatus" of „Zandduiker". Deze soort futen waren toen ze by de wet nog onbeschermd waren een zeer begee renswaardige jachtbuit, wy 1 de zilverachtige, zydeachtige pluimage aan de onderzydevan den vogel als bont zeer gewild was. Het kerkelijke koor alhier telt reeds 44 leden. De straatweg van den duinvoet tot nabij het strand nadert zyn voltooiing. Het is voor 't modern verkeer een pracht weg INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Vergadering van den Raad der ge meente STAD AAN 'T HARING VLIET, op Dinsdag 20 Maart 1928 des v.m. half elf uur. voorzangers en redenaars (Adv.) L. Bund. F. W. Nanning J. Ph. Hoek J. L. Vink Ant. Visser A. Verbrugge mm qi 1111111111111111«5 >/j| 1 MM|0|0|111 l'/sl I 11111 7 0 101 111 ■■I0|l|'/al I'/al 014 Qioioioi,no«i«oi mus 0 I 0 l.'fel 0| '/si 'I HHI'/al 113* oo1010|'/al 110|QlValQIWI 2 J. Parée ■HUI 111 1111 111 10| 5 1 Aantal punten 01 BK o t 5 C. Ie Cornte D. F. Jacobl 0. Bergman 0. v. Oelder. oi 111 iHHunini 111 6 o 1 o 1 o 1 o 1 o o «BI o 111 o 11 2 01 o11oo11 iohui oio 2 H |ooio111o1111HU 4 Groep III A. Kerkhof J. Boomsma M. Boomsma W. A. Nieuwland G. A. v. d. Wende J. P. Tieleman 5 a 2 1 is E S 1 X -i S 2 <-"w ■o "55 H 11111 l'H 111111011111 fe5 010 o IVal o 11111111U |5S 0|W_li>/2ll|ïlI o 1 ol'/gl 11 U56 010111010)1 MiHi cumi 11 0|il0|0UI'/»UI»HHIi|ip.» 0|0|0|0|0|0|0| 0|0|0W|Q SOMMELSDIJK. Het zoontje van W. M. viel op zoo ongelukkige wy ze met een zijner beenen in een ijzeren pen, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Vorige week werden uit deze gemeente verscheept 183000 Kg. aardappelen en peen. Onze dorpsgenoot de heer W. de Mooij Kz. vertrok Woensdag j 1. over Genua en verder per s.s. Jan de Wit naar N. O.-Indië als op zichter by een petroleum-trust. De Ontvanger der Registratie en Do meinen, de heer J. Wolfswinkel, wordt op zyn verzoek met ingang van 1 Mei a 8. over geplaatst naar Amsterdam en werkzaam ge- OUDDORP. In een der weervisscheryen werd in een gety ruim 50 pond zalm ge vangen. Alhier is door C. H. een bonte lyster gevangen, wat hier zeldzaam voorkomt. Op de beurs albier werd besteed voor Blauwe aardappelen ƒ6, NIEUWE TONGE. Het kind van 0. H- onder deze gemeente, had het ongeluk in een sloot te geraken. Het werd door toege schoten hulp op den kant gebracht, maar bleek toch reeds zoover weg te zijn, datdq hulp van een zuurstofapparaat voor het terug roepen der levensgeesten urgent was. De vergadering van de afdeeling Nieuwe Tonge en Omstreken van het Groene Kruis, welke wegens onvoorziene omstandigheden moest worden uitgesteld, zal nu gehouden worden a.s. Dinsdag, 27 Maart 1928, des nam. 6 30 uur in de O. L. School. De collecte, gehouden bij gelegenheid van den bidstond voor het gewas in de Ned. Herv. Kerk, alhier, heeft opgebracht de som van J 234,16 OUDE TONGE. Door de Singer My. zal weer een gratis knipcursus worden gegeven. De algemeene ledenvergadering der vereeniging steunverleening by ziekenhuis verpleging welke Donderdag j 1. zou zijn gehouden is uitgesteld tot Woensdag 27 Maart ila.s. en zal worden gehouden wel iri de Ver is gaderzaal, doch niet om 7 uur zooals oor spronkelijk het plan was, doch om 6J uur. Op Woensdag 4 April a.s. des n.m. 4 uur zal ten huize van den Gem. geneesheer ge legenheid zyn tot kostelooze in- of herinen ting. OOLTGEN8PLAAT. De onlangs door den gemeenteraad gewijzigde verordening op de Brandweer binnen deze gemeente is heden afgekondigd en in werking, getreden. B. en W. hebben aanbesteed het ver voeren Van ongeveer 173 Ms. zand, van de Mestkaai naar den te dempen kerkgracht. Gegund aan den laagsten inschry ver G. Kamp voor 95,95. DEN BOMMEL; De collecte ten bate van het vaandel voor den vry willigen landstorm heeft opgebracht 138,57. Ter secretarie alhier ligt de kiezerslijst steld aan de Inspectie der directe belastingen aldaar. - Voetbal. Voor den Bond speelt Flakkee 2ter inzage van 23 Maart tot en met 21 April Aanwezig met den Voorzitter alle leden met uitzondering van de heeren Koppenaal en Berk, die door ziekte verhinderd zyn. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige verga dering worden gelezen en onveranderd goedr gekeurd. Ingekomen stukken. Een missive ten geleide van een goedge keurde overeenkomst betreffende het beleg gen van kasgeld; een missive ten geleide van de goedgekeurde gemeentebegrootiog. 1928; een missive ten geleide van een goedgekeurd reglement van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur; een bericht van ontvangst van Ged. §taten betreffende de verordening tot wijziging van de Brand- weerverordening; het procesverbaal van kasopneming bij den gemeenteontvanger, waaruit' blijkt dat boeken en kas in orde zyn bevonden, een mededeeling van ten kan tore van den Ryksontvanger ontvangen ge wetensgeld voor deze gemeente, zijnde 2603,66 en het jaarverslag over 1927 van de commissie tot wering van schoolverzuim, welke stukken voor kennisgeving worden aangenomen. Bouw arrestantenlokaal. Naar aanleiding van een schry ven van den Heer Officier van Justitie betreffende het bouwen van een arrestantenlokaal met ver zoek hieraan voor 30 Juni te voldoen is door Burg. en Weth. begrooting en teekening gevraagd voor het bouwen van een arrestan tenlokaal en vragen B. en W. machtiging tot uitvoering van dit werk volgens over gelegde teekening. De heer v. Paasse stelt voor een kamer van de politiewoning voor dit doel te be stemmen, wat volgens hem wel voordeeliger zal uitkomen. De heer v. Sprang gelooft ook wel, dat dit voordeeliger is, maar acht het niet gewenscht dat arrestanten worden ondergebracht in de politiewoning. Nadat alle leden hierover het woord heb ben gevoerd, wordt het voorstel van B. en W. tot bouwen van een afzonderlyk arrestanten lokaal aangenomen. Tegen de heeren v. Paasse en Elvé. Brandspuithuisje. In verband met hetgeen in de vorige ver gadering is besloten betreffende het brand spuithuisje is door Burg. en Weth. begroo ting en teekening gevraagd voor een nieuwe bergplaats voor de motorspuit en wordt deze den Raad overgelegd. De heer v Paasse stelt voor Varik uit Middelharnis begrooting en teekening te laten maken en dan aan de ambachtslieden te vragen of zij genegen zijn het werk uit te voeren voor de doorvoornoemden persoon opgemaakte begrooting. Er wordt besloten Varik begrooting en teekening te laten maken. Verzoek M- van Damme. Op een verzoek van M. van Damme om voor zijn schuur in de Burg. Sterkstraat een straatje te leggen in verband met de gemaakte goot, wordt gunstig beschikt. Hondenbelasting. Het door Burg. en Weth. opgemaakte kohier van de hondenbelasting, dienst 1928, wordt onveranderd vastgesteld tot een totaal bedrag van een honderd twintig gulden Rekening A. B. Armbestuur. De rekening van het Algemeen Burgeriyk Armbestuur over 1927 wordt nagezien door de heeren v. Paasse en v. Sprang en op voor1 stel der commissie besloten deze onveranderd vast te stellen als volgt: ontvangsten ƒ980 87 uitgaven 984.52, alzoo een nadeelig slot van 3 65; burgemeester en Wethouders onthielden zich van medestemmen over dit besluit. Rekening weeshuis. De rekeniDg van het weeshuis over 1927 wordt nagezien door de Heeren Elvé en Arensman en op voorstel der commissie be sloten deze onveranderd vast te stellen als volgt .'ontvangsten ƒ185 11,uitgaven ƒ113 10, alzoo een batig slot van 72.03. Verslag toestand gemeente. Het door Burg. en Weth. opgemaakte ver- ag van den toestand der gemeente over 1927 wordt den Raad aangeboden. Verslag volkshuisvesting. Het door Burg. en Weth. opgemaakte verslag met betrekking tot verbetering van de volkshuisvesting over 1927 wordt even eens den Raad aangeboden. Wyziging begrooting. Aan Burg. en Weth. wordt machtiging verleend tot het doen van enkele af- en over- schry vingen op de begrooting 1927 en 1928. Vaststelling heffingspercentage. Na eenige bespreking wordt het heffings percentage voor de gem. Inkomstenbelasting vastgesteld op 2 (vorig jaar 2$) en de op centen op de R I. Belasting op 80 (vorig jaar 80). Ontslag klokluider-grafdelver, Op een verzoek van M. Borgdorff om eer vol ontslag als klokluider-grafdelver met in gang van 15 Maart, wordt besloten hem het gevraagde ontslag te verleenen. Naar aanleiding van het ontslag van M. Borgdorff stellen B. en W. voor Joh. Huizer Ding.zn. hiervoor te benoemen en tevens te trachten voornoemde persoon in vasten dienst der gemeente te verkrygen, zoodat alle voor komende werkzaamheden door bem worden gedaan en dit bij instructie te regelen. Na eenige bespreking wordt besloten Huizer te vragen of hij daartoe bereid is. B'y de gebruikelijke rondvraag vestigt de heqr v. Paasse de aandacht op de lantaarn van het groot havenhoofd, welke volgens deskundigen te laag haDgt, terwijl de heer v. Sprang vraagt of een onderzoek kan wor den ingesteld naar de weegbrug, welke vol gens enkele personen niet zuiver weegt. De Voorzitter zegt onderzoek toe. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. kan plotseling voor een spoedbehandeling, waar by het leven soms in groot gevaar is, moeten worden vervoerd naar een zieken huis. Dit heeft ons eerste vereenigingsjaar maar al te duidelijk bewezen. Dan ontlast te zyn van de finantieele zorgen is van niet te onderschatten belang. Toch kan 1927 in dit opzicht niet anders dan gunstig worden genoemd. Werd oorspronkelyk gevreesd, dat de eerste stoot de krachtigste zou zyn, deze vrees is gelukkig niet in vervulling gekomen. Slechts vier patiënten behoefden voor reke ning der vereeniging te worden opgenomen. Alle patiënten konden gelukkig hersteld terugkeeren. Het door de algemeene vergadering van 25 Mei 1927 gekozen Bestuur heeft in het afgeloopen jaar zes vergaderingen gehouden. Beide personen, die tot bode waren aange steld, hebben in den loop van het jaar be dankt en zijn door anderen vervangen. De regeling van het vry vervoer heeft ook een lastig punt van bespreking uitgemaakt, waarom het bestuur besloot een voorstel tot definitieve regeling aan de algemeene verga dering te doen. Met den wensch, dat het tweede vereeni gingsjaar in alle opzichten minstens even gunstig mag verloopen als het eerste, dat het ledental op het begeerde peil komt, dat het aantal patiënten zoo gering mogeiyk mag zijn en allen hersteld in hunne haard steden mogen terugkeeren, eindig ik dit eerste jaarverslag. Bij monde van den heer G. M. Breur deelde de controlecommissie mede, dat de boeken en bescheiden van den penningmeester in de beste orde waren bevonden. Rekening en verantwoording van de Ver eeniging over 1927. Ontvangsten. Contributies2437.86 Reglementen1.50 Vrijwillige by dragen 3137 Uitgaven. 2471.23 168.76 Provisie boden 64.90 75.30 Kleine onkosten 9 80 Doktersrekeningen n 110.06 Ver plegin gsk osten 216.44 Vervoerkosten 62.40 1763 57 Vergadering van de vereeniging „Steun verleening by Ziekenhuis verpleging" te OOLTGENSPLAAT, op Woensdag 21 Maart 1928. Woensdagavond j 1. heeft de vereeniging „Steunverleening bij Ziekenhuisverpleging" een algemeene vergadering gehouden in de Openbare school. De voorzitter, de heer W. J. Donkersloot Lz. opende de vergadering met een hartelijk wel komstwoord. Spreker noemde het publiek niet vooruitstrevend wanneer het een ver gadering bezoeken betreft. Alleen de trouwe leden zyn aanwezig ten getale van 64 per sonen. Hy gaat in het kort na wat de ver eeniging heeft verricht in het korte tijdsbe stek van haar bestaan, slechts zeven maanden. Spreker had alle reden om tevreden te zijn en constateerde dat de vereeniging in een lang gevoelde behoefte voorziet. Hierna werden de notulen van een drietal gehouden ledenvergaderingen gelezen en zon der op- of aanmerkingen goedgekeurd. De secretaris, de heer K. Korteweg, brengt hierna het volgende jaarverslag uit: Id dit eerste jaarverslag, dat ik aan de vergadering uitbreng, leg ik in de allereerste plaats vast, de geschiedenis der oprichtiDg. In het voorjaar van 1927 werd door enkele inwoners dezer Gemeente de noodzakeiyk- heid ingezien, een vereeniging tot ouderlingen steun by ziekenhuisverplegiDg op te richten, gelijk reeds in meerdere gemeenten bestond. Dat het werkeiy k gebleken is, in een behoefte te voorzien, zal uit het volgende blijken. Het Bestuur der Zustervereeniging te Mid delharnis—Sommelsdijk heeft zich belange loos ter beschikking gesteld, ten einde uit hare ervaring op dit gebied mededeelingen 2471.23 Zooals U zooeven na voorlezing van het fioantieel overzicht hebt vernomen, was er dus op 31 December j.l. een saldo in kas van 1763.57. Dit is voorwaar een zeer gun stig cyfer, en voornameiyk is dit te danken aan het weinig aantal patiënten welke er voor rekening van de vereeniging zyn ver pleegd. Er werden slechts behandeld vier patiënten, gedurende het jaar 1927. In het Diaconessenhuis te Rotterdam werden op genomen 2 patiënten, in het Gemeentezie kenhuis in den Haag 1 en in het Sophia Kin derziekenhuis te Rotterdam ook 1 patiënt. De gemiddelde kosten per patiënt waren 97, Hierin is alles begrepen, zooals ver voerkosten, doktersrekeningen en verple- gingskosten. Het vervoer is zooals U zült bemerkt hebben nogal een groote post van uitgaaf. Deze bedragen meer dan de helft van de doktersrekeningen. Wat het aantal leden betreft kan ik met genoegen constateer en dat dit steeds stijgende is. De vereeniging begon, zooals de Secretaris U reeds zeide met een aantal van 1525, terwy 1 op 31 December j.l. 1830 personen lid waren, en nog steeds komen er meerdere bjj, zoodat we thans ongeveer een ledental hebben van 1925 personen. Voordat ik myn overzicht beeindig, wensch ik nog even een woord van lof toe te voegen aan de beide boden, welke hun taak steeds ernstig hebben opgevat, en er toe hebben bijgedragen dat de vereeniging geworden'is, wat zij thans is. Verder hoop ik dat 1928 een even gunstig jaar zal zijn wat de finanti eele zijde betreft als 1927 De voorzitter dankte den penningmeester voor de accurate wyze waarop hij zijn taak r,oer^ë^^™niging?an opgevat«cos groot belang zijn gebleken. Met dankbaarheid kan dan ook worden vermeld, dat genoemd Bestuur op de eerste vergadering van 11 Mei 1927 den krachtigen stoot heeft gegeven tot oprichting. Het beschikbaar gestelde regle ment dier vereeniging heeft hier tot richt snoer gediend en is op de tweede algemeene vergadering van 25 Mei 1927 dan ook aan de hand hiervan ons reglement met geringe afwijkingen vastgesteld. Op deze vergadering kon met vreugde worden geconstateerd dat de vereenigiDg reeds direct begon met 1525 leden. De beide vergaderingen bonden met welwillende medewerking van den Gemeen teraad worden gehouden in de ruime gym nastiekzaal der Openbare School No. Op verzoek van enkele leden is toen op 6 Juli 1927 een propagandavergadering gehouden in Achthuizen in het voor dit doel bereid willig afgestane Patronaatsgebouw. Hierdoor, en door voortdurenden groei der vereeniging kan met voldoening worden gezegd, dat het aantal leden op 31 December 1927 reeds was gestegen tot 1830, of ongeveer 56 der bevolking. Hoewel dit cijfer reeds mooi kan worden genoemd, moet toch met alle kracht worden voortgewerkt om dit aantal nog zeer belangryk op te voeren. Het moet nog min stens met '/s» liefst met de stijgen, wil van werkeiyken bloei gesproken kunnen worden, Door de resultaten, die de vereeniging heeft afgeworpen, is wel zeer duidelijk komen vast te staan, de onmisbaarheid dezer ver eeniging. Immers, ieder mensch,zonderon derscheid van rang of stand, oud ol jong, De aftredende bestuursleden, de heeren W. J Donkersloot, A. Hobbel en J. Beijer, werden allen herbozen. De controlecommissie voor de volgende rekening werd samengesteld uit de volgende heeren P. J. van Ravesteyn, L. van Gent Sr. en A. J. Campfens. De contributie voor 1928 werd ongewyzigd vastgesteld, 6 ceDt per lid per week, kinderen uit eenzelfde gezin beneden 15 jaar 1 cent per week. Besloten werd dat kinderen by het vervoer een geleider mogen hebben voor rekeniDg der vereenitring Ook volwassenen, die niet alleen naar een ziekenhuis kunDen reizen. Het bestuur werd opgedragen te onder zoeken of op een volgeDde vergadering het reglement moet worden gewijzigd. Verder zal het bestuur stappen doen bij zusterver- eenigingen om uit de gemeente vertrekkende leden onmiddellyk in daar gevestigde ver eeniging opgenomen te doen worden met behoud van alle rechten. Daarna herdenkt de voorzitter een 7-tal door den dood ontvallen leden. Verder spreekt hij zyn hoop uit, dat de vereeniging ook in het volgend jaar gunstig zal kunnen werken. Spreker dankt de vergadering voor de ge geven blyken van het vertrouwen stellen in het bestuur en sluit de vergadering. Burgerlijke Stand MIDDELHARNIS. Overleden: K., v. 4. Roova&it We4 voor Uw n met de sterk ren krijgt ERDAM ellaken i droge, gebruik, raad. De bank leent gelden aan leden tegen 4.6 'sjaars. Zij neemt gelden op tegen 3,84 'sjaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks aangevraagd worden bij een der leden van het Bestuur. Gelegenheid tot inbrengen en terugbetaling van gelden eiken Maan dagavond en Vrijdagavond van 6—8 uur ten huize van den kassier „VOORNE& PUTTEN" Nieuw-Helvoet. NIEUW-HELVOET. moderne 2 rij Costume leuke fantasie stoffen em in de nieuwe rood- uine kamgaren tinten en gelsche cheviot dessins SEOIKG N/MAA7 COSTUMES ortex en Cheviots elsche 65 TOT tviots tOSa- DEMI-SAISONS aparte ictie

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5