RAS-KÜ „Hotel-Restaurant SIMONS" Gordijnstoffen A. W1ELH0UWER Nutsspaarbank Mi< V rouwenhanden De afzet van landbouwproducten. LOGEEREN PIET SIMONS zorgt voor BINNENLAND Ons speciale cachet wordi alléén verkregen door 't maken op eigen MODEL-ATELIÉRS demi-sa/soms zomer-ulsters AAMBEIEN. JL DE SALAMANDER 4. Leest Onze Eilanden Centrale Veilsn Flakkeesche Pluimvir Amsterda ONZE EILANDEN YAN ZATERDAG 24 MAART 1928. te geven aan de aangenomen resolutie, werd de toestand critiek. Deze weigering veroor zaakte groote opwinding onder de betoogers, welke onmiddeiyk demonstratief naar het paleis van de regentschapsraad wilden trek ken. De leiders hadden de grootste moeite, hun volgelingen hiervan te weerhouden, waardoor een zekere botsing met de militai ren en politie is voorkomen. Voorloopig heeft Maniu dus een echec geleden, doch de steeds in kracht groeiende beweging der Nationale Boerenpartij, vormt een steeds grooter bedrei ging voor het huidige kabinet. De Sngelsche vlieger Hinchliffe, die in gezelschap van miss Elsie Mackay een poging heeft gedaan, vanuit Engeland naar Amerika te vliegen, is waarschijnlijk omgekomen. De lange, droeve lijst van slachtoffers is weer met twee slachtoffers vermeerderd en een der meest bekwame Engelsche vliegers heeft zijn pohing met den dood moeten bekoopen. Menschel\jke stoutmoedigheid, welke de tech niek wenscht vooruit te loopen, heeft opnieuw gefaald en het begint tyd te worden, dat de meening doorbreekt, dat eerst de techniek een grootere garantie van slagen kan geven alvorens er opnieuw kostbare menschen- levens aan worden gewaagd. Voorloopig is alleen een luchtverbinding per luchtschip met Amerika mogelijk, zoodat een slaging van een roekelooze poging per vliegmachine ons niets anders bewijst, dat de waaghalzerij is gelukt. Door deze vluchten is een deel der beste vliegeniers in den dood gegaan, terwijl wij deze uitstekende krachten zoo noodig hebben, voor een verdere ontwikkeling van het vliegwezen in het algemeen. Wij vinden, dat de prijs van het slagen reeds veel te duur is betaald en het zou daarom dubbel jammer zijn, indien deze waanzin nog verder wordt voortgezet. welke door huishoudelijken arbeid ruw, rood of beschadigd zijn, worden weder gaaf, zacht en blank door Doos 30-60-90, Tube 80 ct. PUROL (Adv.) III. Vorige week had ik het over de geëxpor teerde producten en de bediening van de Buitenlandsche clièntele door Tuinder en Landbouwer. Nu wil ik eens even stil staan bij de be diening van de Binnenlandsche clièntele door Tuinder en Landbouwer. Dan neem ik daarvoor het product vroege aardappelen. Komt men in Tuinbouwstreken met hun prachtige, goed functioneerende veilingen, daar ziet men, dat de vroege aardappelen netjes gesorteerd, ontdaan van slijk, groene, kwade en misvormde worden aangevoerd in hun veilingkisten. Voorwaar zeer aantrekkelijk voor den kooper. Ik zou haast zeggen de koopman wil geen andere verpakking. De landbouwer, die nog verpakt in den zak van Grootvader, heeft op de markten te concurreeren tegen den aardappel in de kist. Is er nu maar veel vraag, dan loopt die concurrentie wel los, doch is de markt iets slapper, dan wordt zijn onoogelijk, velloos en slecht gesorteerd product niet aangekeken of het moet zijn voor een aanmerkelijk lageren pr(js. Dan is hij nog wel te slijten in stadsbuurten met armere bevolking. Van levering aan de meer gesitueerde, beter betalende bevolking blijft hij verstoken. Onze Flakkeesche handelaars hebben dit reeds ingezien en zijn overgegaan tot aan koop van eigen kisten. Zij gevoelen, dat zij de concurrentie zoo niet kunnen weerstaan. Waarom de landbouwers niet, evenals de tuinders, door middel van een veiling zelf hun kisten aanschaffen is mij een raadsel. Ze zien de situatie of meenen die blijkbaar beter in te zien dan de tuinders, althans men laat den koopman voor kisten zorgen. Toch wil ik hen, in verband met de aard appelenbewaarplaatsen, die ten doel hebben, den oogst van eigenheimers te vervroegen, in overweging geven, eens ernstig dit vraag stuk onder de oogen te zien. We hebben nu eenmaal te leven in den tyd zooals hij is en niet zoeals hij was. Toen voor 't eerst de ijzeren ploeg werd ingevoerd, werden er alle mogelijke bezwa ren naar voren gebracht, die echter geen steek hielden. Ik heb zelfs een boer gekend, die absoluut niet aan den ijzeren ploeg wilde. Voor hem stond vast, dat er niets ging boven den houten ploeg. Sindsdien zijn er steeds verbeteringen aan de ploegen gebracht en het oude houten model, met pandoek beslagen rijster, is ver dwenen. Zoo zal het ook gaan met Uw tegen woordig handelssysteem. Het is onlogisch en zal ook zeer zeker verdwijnen. Toch ge loof ik, dat er nog heel wat water door het Haringvliet zal stroomen, eer we zoover zijn. Als men zich echter op de hoogte stelt en men leest in de verschillende vakbladen, wat er in de ons beconcurreerende landen wordt gedaan voor de sorteering en ver pakking, dan moeten wij volgen. Amerika verovert bijna alle markten met zijn fruit, enkel en alleen doorlevering van prima kwaliteit. Men wordt als het ware gedwongen, dat fruit te koopen. Loop in de stad een groentewinkel binnen, koop daar wat appelen, dan tien tegen één Iaat U het Nedérlandsche fruit liggen en U gaat met Amerikaansch fruit in Uw zak de deur uit. Italië, het land dat geregeerd wordt met den sterken arm, bouwt Packinghouses voor het sorteeren en verpakken van producten, die over de grenzen gaan. Zoo zijn er legio voorbeelden te noemen en hoe zal U dan zich handhaven, als U naast hunne producten niets anders heeft aan te bieden als het product, zooals ik in mijn vorig schrijven heb gekenschetst. Natuurlijk wordt U dan de leverancier, evenals in het Binnenland, met Uw vroege aardappelen, van de minst betaalkrachtige bevolking tegen aanmerkelijk lagere prijzen Wordt vervolgd. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISCHMARKT 12, bii de Groote Kerk te ROTTERDAM. (Adv. VERGIF TIGINGS-VEBSCHIJNSELEN. Maandag is bij de politie van het bureau aan de Bergsingel aangifte gedaan, dat zich in een gezin, wonende aan de Ackerdijkstraat alhier bij de kinderen vergiftigingsverschijn selen hadden, voorgedaan. De omstandigheid, dat er den dag tevoren ruzie in het gezin was geweest en dat de vader des nachts alleen met de kinderen in de woning was geweest, deed ernstig vermoedens omtrent de oorzaak van deze verschijnselen ontstaan, uit het onderzoek is evenwel gebleken, dat hier geen misdrijf in het spel is geweest. Men had in de woning wasch in de bleek- poeder gezet en per ongeluk is bleekpoeder in de melkkan gevallen. Alle 3 de kinderen hebben Zondagavond melk uit deze kan dronken en daarna hebben de verschijnselen van vergiftiging zich geopenbaard. Een van de kinderen, een jongen van 3 jaar is in het ziekenhuis aan den Bergweg ter observatie opgenomeD, maar Woensdag al weer als ge heel hersteld ontslagen. Ook de beide andere kinderen zijn weer beter. ONTSNAPT. Woensdag is te Amsterdam een zekere D., medeplichtige aan de brutale inbraak te 0i8terwijk van Zaterdag j.l. gearresteerd. Bij zijn arrestatie werden eenige inbrekerswerk- tuigen op hem gevonden. Op zijn transport naar Oisterwijk, door de Amsterdamsche recherche begeleid, wist hy op het parron te Boxtel te ontsnappen. De rijks- en meente-politie in de omliggende zoeken hem. DRIEJARIG KNAAPJE IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. TUBBERGEN, 21 Maart. Twee jonge kinderen van den landbouwer Leerkotte aan den Manderveenscheweg speelden gisterna middag met lucifers in een schuur naast het huis. Een party stroo {vatte daarbij vlam, waardoor een groote brand ontstond. Het vierjarig zoontje wist zich door te vluchten in veiligheid te stellen, doch het driejarig knaapje werd door het vuur ingesloten. Het kind is helaas levend verbrand. De geheele schuur met inboedel voor namelijk landbouwwerktuigen en opgeslagen levensmiddelen werd een prooi der vlam men. Dank zy het spoedig en krachtig in grijpen van de brandweer kon het woonhuis gespaard worden. Een gelukkige omstandig heid was, dat de krachtige wind tusschen de schuur en het huis door woei. Bij een andere windrichting zou het huis ongetwij feld mede verbrand zijn. De motorspuit uit Almelo verrichtte het eigenlijke blusschings- werk, waardoor men tegen acht uur den brand meester was. De schade, die door ver zekering wordt gedekt, bedraagt ongeveer 10.000. TWEE „BOEFJES" HADDEN >T OP HUN GEWETEN. 's-GRAVENHAGE, 21 Maart. Twee jon gens zijn thaüs hier ter stede gearresteerd die Vrijdagavond j 1. met een op het Buiten hof geparkeerden auto zijn weggereden. De wagen hadden zij op den Benoordenhoutschen weg in brandenden toestand in den steek gelaten. De jongens vertelden, dat zij den auto niet moedwillig in brand hebben ge stoken. Het vuur was waarschijnlijk ont staan door onoordeelkundige behandeling van den motor. VOORAF BERAAMD COMPLOT ROTTERDAM, 21 Maart. In de zaak van de berooving van den 19-jarigen kantoorbe diende H. A. de J. voor een bedrag van 25.000, begint al, dank zij het uitnemend onderzoek van de politie van het bureau Groote Paauwensteeg, licht te komen. Meer en meer blijkt, dat men hier met een vooraf beraamd complot te doen heeft. Uit het onderzoek der politie bleek o.a., dat de kantoorbediende omgang had mot een in de misdadigerswereld zeer berucht type, A. K. genaamd, zoodat vermoed werd, dat ook deze wel by de zaak betrokken zou zyn. Te meer was er reden voor dit vermoeden daar bleek, dat de dader van de berooving, volgens verklaringen van een jongen, die den man onmiddeliyk na het gebeurde in de Söhrynwerkerssteeg gevolgd had, binnen was gegaan in een huis in een der zijstraten van de Kruiskade, waar een zuster van A. K. woont. Dinsdagmorgen in de vroegte heeft de justitie, in samenwerking met de politie van het bureau Groote Paauwensteeg, een inval gedaan ten huize van A. K., aan de Weste wagenstraat en in de woning vandienszuster, mejuffrouw M. K. Beiden werden gearresteerd en naar het politiebureau in de Groote Paauwensteeg overgebracht. Tot dusver biy- ven zq hardnekkig ontkennen van de beroo ving iets af te weten. Intusschen vond de politie aanleidingom den kantoorbediende nog eens aan een scherp verhoor te onderwerpen. Als gevolg van zijn verklaringen werd ook hy in bewaring ge steld. De jongen deelde mede, dat hy Zaterdag morgen naar de bank was gegaan om geld te halen. Buiten ontmoette hy toevallig A. K. en samen gingen ze naar het postkantoor aan den Coolsingel om de postbox te lichten. De J. en K. gingen vervolgens samen de binnen stad in en K. probeerde herhaaldeiyk den kantoorbediende over te halen een berooving op touw te zetten. De jongen verzette zich ertegen en zeide niet veel geld by zich te hebben. Al pratende kwamen zy in de St. Laurentstraat en daar ontmoette men een man, dien De J. niet kende. Deze voegde zich by hen. K. verdween daarop en te zamen met den onbekenden man liep de kantoor bediende door verschillende stegen en ten slotte landde men in de Schrijn werker steeg. Daar zijn zy samen een gang ingegaan. Ver- moedeiyk verwachtte de onbekende, dat de jongen hem daar het geld wel zou overgeven. Deze durfde echter op het laatste oogenblik niet, omdat het nog te licht was. Beiden verlieten daarop de gang weer, doch even later trok de onbekende man den kan toorbediende opnieuw een donkere gang bin nen. Vóór dat de jongen er op bedacht was, kreeg hy een slag op het hoofd.; De jongen schrok hevig- en begon te schreeuwen. Van dit oogenblik van verwarring maakte de aan rander gebruik om het bedrag te ontrukken en de vlucht te nemen. Tot dusver heeft de politie, in weerwil van de ijverige nasporin gen, den onbekenden dader nog niet kunnen vinden, doch dank zy den verklaringen van den joDgen, die den man eenigen tijd volgde, heeft men een vry' goed signalement. Dit luidt: leeftijd ca. 30 jaar, vrij lang, flink gebouwd, een mal bleek gezicht. De commissaris van politie in de le afd. verzoekt ten slotte den ongeveer 18-jarigen jongen met een blauwe werkjas, die Zaterdag morgen getuige is geweest van de berooving en de vlucht van den dief, zich ten spoedigste te melden aan zijn "bureau Groote Paauwen- ZIJN VROUW OPGESLOTEN. Manlief zeide er niets aan te kunnen doen. DEVENTER, 21 Maart. De marechausse te Deventer ontdekte, dat men in een boeren woning in de buurtschap de Snippeling, onder de gemeente Diepenheim, de echtgenoote van zekeren S. sedert eenige dagen had opgesloten in een privaat, waar de vrouw van 's morgens 6 uur tot 's avonds 8 uur gevangen zat, terwyi zy den overigen tyd bewaakt werd, en in een bedstede lag op stroo, gedekt met een paar zakken. De vrovw verkeerde in een verregaan- den staat van verwaarloozing en vervuiling, en werd totaal verkleumd aangetroffen. S. zeide aan het geval niets te kunnen doen, daar alles zijn oorzaak vond in de slechte ver houding tusschen hem, de vrouw en haar schoondochter. Hy beweerde dat de vrouw achterlijk was. Het eten werd haar gebracht in een vies bakje, dat ook gebruikt werd door den hof hond. Om te voorkomen, dat zy verbinding met de buitenwereld had, had men het raampje van het privaat, waar zy was op gesloten, met kalk dichtgemetseld en van gaas voorzien. Tegen den man, die weinig verdient, omdat hy weinig uit wil voeren, is wegens vryheids- berooving proces-verbaal opgemaakt. Met behulp van de politie en de diaconie der Nederduitsche Hervormde gemeente te Colm- schate, is de vrouw, die totaal versuft was, naar een ander huisgezin overgebracht, om weer wat op verhaal te komen. AMELAND REEDS TWEE DAGEN GEÏSOLEERD. Passagiers loopen over het wad naar den wal. HOLLUM, 21 Maart. Door den hevigen Oostenwind is Ameland reeds twee dagen geïsoleerd. Gisterenmorgen vertrok de post boot „Waddenzee" van Nes, doch liep vast op het Wad, ten gevolge van den lagen water stand. De passagiers, die gisterenmorgen om zes uur aan boord waren gegaan, hebben hedenmorgen, na 24 uur aan boord te hebben vertoefd, op 1300 meter van Holwerd het schip verlaten en zijn over het wad naar Holwerd geloopen. Door den lagen waterstand kon ook de reserveboot niet varen. Het beurtschip „Broedertrouw" vanGebr. Bruin te Ameland, is op de reede van Hollum vlot gekomen, en met eenige zeelieden, die noodzakeiyk weg moesten, en vanochtend een vergeefsche poging deden om over Nes weg te komen, naar Harlingen vertrokken. Bestrijding van het mond- en klauwzeer. s-GRAVENHAGE, 21 Maart. Onder voorzitterschap van den minister van Binnen landsche Zaken en Landbouw, mr. Kan, is heden aan het departement een besprekiDg over het mond- en klauwzeer gehouden tusschen de vertegenwoordigers van den Veeartsenykundigen dienst en van een groot aantal landbouw- en aanverwante organisa ties. Onderlinge samenwerking bleek vol komen gewaarborgd, ten einde de ziekte verder te bestryden. Het volle vertrouwen werd uitgesproken in de maatregelen door den Veeartsenykundigen dienst genomen en nog te nemen. Zware heidebrand te Kloosterhaar. COEVORDEN, 21 Maart. - Heden is te Kloosterhaar by Bergentheim in de veendery van de N.V. R. van Rooyen een groote heide brand uitgebroken. De sterke wind deed het vuur in de heide snel om zich heen tasten in Noordeiyke richting. Verschillende dag- weaken turf een een groote uitgestrektheid heide zyn reeds een prooi der vlammen ge worden. De veendery van de firma Van Riggelen loopt tevens groot gevaar. Het vuur kleurt de lucht rood, en zelfs op verren afstand is dit verschynsel waar te nemon. In den trein van Zwolle naar Coe- vorden, welke iyn op meer dan een uur van het vuur gelegen is, kan men den brand goed zien. Eenige brandspuiten bestryden het vuur, en men hoopt den brand, daar de wind af neemt, hedennacht sterk te doen afnemen. EMMEN, 21 Maart. - Hoewel het de brand weer gelukt is de veenbranden, waaromtrent wij reeds berichten, te stuiten, is nu weer op een tweetal andere plaatsen een brand uitgebroken. Thans in de veendery en van de heeren Jonker en Prummel te Emmererf- scheidenveen en in het Siepelveen onder Weerdinge, in de veendery van den heer Joh. van Klinken. In beide plaatsen wordt het vuur met kracht bestreden, zoodat o.i. voor uitbreiding niet gevreesd behoeft te worden. Gemengd Nieuws. DE FATALE SPRONG VAN DEN EIFFELTOREN. Omtrent den gruweiyken dood van den parachutist die, te Parys van Eiffeltoren springende, verongelukte, lezen we nog navolgende by zonderheden. Marcel Gayet, een juwelier, die voor zijn genoegen parachute-toeren verrichtte, had voor zijn jongste plan, van den eersten om loop van den Eiffeltoren te springen, tal van belangstellenden, de pers en de filmfotografen uitgenoodigd. Toen de man met de parachute zijn sprong had gedaan, ging alras een kreet van schrik uit de menigte toeschouwers op, daar men zag hoe de parachute wel op den wind wiegel de maar niet openging 1 Gayet viel op enkele meters van den torenvoet neer; hij was on middellijk dood, de halswervel was gebroken. Parachute-springen van den Eiffeltoren is verboden geweest, sinds de Oostenrijker Rei- chelt by een gelijksoortige poging in 1912 verongelukte. De reclame die Gayet voor zijn onderneming bad gemaakt, bad dan ook de politie ter plaatse moeten brengen, ware de aanduiding van het waagstuk niet zoo vaag geweest. Er was gesproken van „een onge wone gebeurtenis". Toen de politie verscheen, was het al te laat om nog te kunnen ingrijpen. Gayet had zijn valscherm opgerold en onder zijn overjas mee naar boven genomen. Boven gekomen had hy eerst een roode „speelgoed"- parachute met een gewicht er aan. uitgewor pen, om de aandacht te trekken. Onmiddeliyk daarop sprong hy zelf. Vermoedeiyk was de parachute niet goed toegevouwen. Tevoren had Gayet herhaalde- met succes sprongen verricht uit vlieg tuigen. NEGEN MENSCHEN DOODGETRAPT. Bij de feesteiykheden, in verband met de feestmaand Ramadan gehouden te Madras in Britsch-Indië, zyn Dinsdag in Anderson-street aldaar vele menschen onder den voet geloo pen. Negen personen werden letterlijk dood getrapt onder de voeten der feestgangers en twee in hopeloozen toestand naar het zieken huis gebracht. Het ontzettend gedrang, dat oorzaak werd van deze ramp, ontstond toen een vooraan staand koopman, Abdulla Sait, voor zyn winkel bekend maakte dat hy gratis kleeren zou uitdeelen. Duizenden drongen tegelijk op den winkelingang aan. Ouden van dagen kwamen te vallen en waren door dit enkele feit reeds reddeloos verloren. Acht der dooden _n oude vrouwen; één 18-jarig meisje was er voorts by. IN VL1EGERSPAK TER BIECHT. Zelden zal er wel zulk een aangrijpend voorspel geweest zyn van een groot en ge vaarlek avontuur, als het bezoek, dat Elsie Mackay capt. Hinchliffe's vrouweiyke met gezel, in de vroege uren van Dinsdag jl. bracht aan het kleine R.-K. kerkje te Gran tham by het vliegveld Cranwell. Pastoor Arenzen heeft aan een medewer ker van de „D. News and Westm. Gaz." verteld, hoe de jonge, moedige vrouw, ten volle bewust van het avontuur, waarin zy zich ging storten, hem om 5 uur 's morgens, terwijl het nog schemerdonker was, opzocht en van hem de Heilige Communie wenschte te ontvangen. Zij was kort geleden tot het Katholieke geloof overgegaan en haar ge dachten gedurende de laatste dagen, zei ze, waren voortdurend by haar nieuw geloof geweest. Reeds Zondag en Maandag hadzy met capt. Hinchliffe de kerk bezocht en Maandagavond besprak zy toen met den priester het vroege bezoek op Dinsdagochtend. Toen zy by het krieken van den dag aan de pastorie aanbelde, was zij in volledig vliegerscostuum met den leeren helm, terwijl zy een koffertje in de hand droeg. Er werden eenige begroetingswoorden gewisseld; daarop ging zy met den geesteiyke de kerk binnen. Op het altaar brandde slechts weinig licht, en in die heilige stilte, terwyi heel Grantham nog sliep, ontving z(j daar, na gebiecht te hebben, de H. Communie en den zegen van den geesteiyke. Zij was merkbaar opgewonden, zei pas toor Arenzen, „ik was ten zeerste onder den indruk van haar grooten deemoed en devotie. Een krachtige en moedige vrouw leek zij my, en toch met het geloof van een simpel meisje. Zy deed my denken aan soldaten, die biechten en communiceeren alvorens in den slag te gaan." Langen tyd bleef zy in gebed verzonken geknield liggen. Daarop werden de kaarsen gedoofd en zy vergezelde den geestelijke naar de pastorie om afscheid van hem te nemen. Ik ga over den Atlantischen Oceaan, zei ze, „maar ik wil niet dat mijn familie er iets van weet, alvorens het gebeurd is. Zoodra wy over zyn, zal ik u seinen." Dat was alles. De vriendeiyke pastoor wenschte haar goed geluk op reis en sprak nog de hoop uit, dat het haar beter zou ver gaan dan prinses Löwenstein-Wertheim (die met capt. Minchin verloren ging). Hy voegde er veelzeggend aan toe: „En als wy niets hooren na 40 uur?. Zy antwoordde niet. Zy scheen moeite te hebben haar tranen te onderdrukken. Met een enkel wuiven van de hand ging zy heen, het Onbekende tegemoet. NEGEN PERSONEN OMGEKOMEN BIJ EEN BRAND TE VANCOUVER. VANCOUVER, 19 Maart. Negen per sonen zqn om het leven gekomen en vijf ernstig gewond by een brand, die heden morgen is uitgebroken in een gebouw van de Grandby Consolidated Mine van Britsch- Columbia. Het vuur verspreidde zich met zulk een groote snelheid, dat de slachtoffers in hun slaap werden verrast. Vp kinderen te Salfords verbrand. Londen, 18 Maart. Vyf kindertjes van vier en vyf jaar oud zyn omgekomen by een brand in de kostschool te Salfords, een ge hucht in Sussex. Het gebouw is gelegen in een grooten tuin en verschafte voornameiyk onderdak aan kinderen van ouders, die in de tropen wonen. De ongeveer dertig kleine scholieren sliepen reeds allang rustig, toen om 11 uur in een bovenzaal, waar acht kinderen sliepen, brand werd ontdekt. De kinderen van de eerste ver dieping werden zonder moeite in veiligheid gebracht en wanhopige pogingen werden ge daan om de anderen te redden. De directrice drong zoover zy kon de brandende zaal bin nen, waar de acht kleinen, sommigen reeds bewusteloos door den bedwelmenden rook, zich bevonden. Zij slaagde er by haar eerste poging in een meisje van een der bedjes weg te dragen en in veiligheid te brengen. On versaagd keerde zij terug in den dichten rook en pakte een der kleintjes, dat trachtte naar de deur te kruipen, by de kleertjes beet en trok het zoo naar de gang. Toen de directrice voor den derden keer wilde trachten in de zaal terug te keeren, moest zy echter bedwelmd naar buiten wor den gedragen. Een assistent slaagde er nog in een der kinderen te redden, doch de vyf over- blijvenden moesten achtergelaten worden. Toen na geruimen tyd de brandweer uit twee naburige dorpen arriveerde, was het geheele gebouw een vuurzee Eerst nadat het vuur gedeelteiyk was bedwongen, konden de lichaampjes van de vyf ongelukkige slacht offertjes worden weggedragen. De geredde kinderen, die slechts hün nachthemdje aan badden, werden in een aan den anderen kant van den weg staand huis opgenomen. DE „PURPEREN BENDE" TE DETROIT. Vrijlating slechts tegen hoog losgeld. NEW-YORK, 19 Maart. Te Detroit is een sensationeele ontdekking gedaan, die een eigenaardigen kijk geeft op Amerikaansche toestanden. Het betreft hier een reeks mis daden typ groote schaal uitgevoerd door een goed-gedisciplineerde misdadigersbende, be kend onder den naam „De purperen bende", die in de laatste maanden in ruim 40 steden rijke burgers heeft ontvoerd en voor hun vry'heid groote lospryzen heeft gekregen, onder bedreiging ze anders te zullen dooden. De laatste twee slachtoffers waren Harry Watsoü, een plaatseiyk arbeidersleider en James E. Hall, de voornaamste eigenaar van een goed rendeerend restaurant. Watson werd Maandag jl. ontvoerd. Den volgenden dag ontving het bestuur van de Amerikaansche federatie van arbeiders een briefje waarin 25.000 werd geëischt voor zyn vryiating. De arbeidersleider wordt nog steeds vermist daar de federatie geweigerd heeft losgeld voor hem te betalen. Hall zat jl. Vrydag aan tafel met zyn vrouw toen twee mannen binnenkwamen die poli tiepenningen vertoonden en hem verzochten hen te vergezellen naar het politiebureau, teneinde een pas-gearresteerden misdadiger te identificeeren. Een half uur later belden twee andere mannen aan en gaven mevrouw Hall een briefje waarin zy werd uitgenoodigd onmiddeliyk 10.000 te betalen om baar echtgenoot van den dood te redden. Hall is gisteren weer terug gekomen. Hy had de 10.000 aan zyn ontvoerders reeds betaald. Hy deelde den verslaggevers mede, dat hy en zyn vrouw Detroit een poosje gingen verlaten, daar hli nog ziek van den doorgestanen angst was. Hij weigerde alle inlichtingen om zyn ontvoerders te identificeeren, daar hy hun wraak vreesde. Alle andere slachtoffers van de „Purperen Benda" hebben na hun vry iating hetzelfde stilzwygeninacbtgenomen. Het is de politie tot nog toe niet gelukt een enkele arrestatie te verrichten. ONZ JKRACHT r—DEH lECONOMlE U N.V- H O L L |.Z\A/ITSIÉ.t-*3s«-,rs&. I CHOCOLADE-FABRIEK i Zware Pluchette pe? el 0.05-1.35-1.65 Dubb. Pluchette per ei 1.90-2.10-2.70-3-- Ribstof per el 0.48 Landhuisstoffen per el 0.63 Imt. eiken reclame-garni tuur per stel 1.85 Afgepaste Pluchette gordijnen met geschabloneerde randen, zeldzaam artistiek 12.75, f 16.75,119.50. enz. per paar. Koopt Uw gordijn stoffen enz. bij SOMMELSDIJK Ring A 99-100, Tel. 243 RADICALE GENEZING de Hardnekkigste Aambeien kunt U genezen binnen enkele weken. I Kipstraat 43, R'dam I Niet goed, geld terug. STEUNT Uw eigen Veiling zoov neerende Veiling brengt welvaart telen van allerhande producten. Verkoopt Uw EIEREN niet vooi door onze ophalers en door middel a voer, des te concurreerender prijzen. Voor inlichtingen wende men zi Wie zijn leven verzM Mij „A urora Omdat „Aur< de soliede maatsci methode, dus strei Kantoor: VOORSTR I DAGELIJKS 'I Kantoeraren: ZATERDAG i MAANDAG e I Rentevergoeding 3.6 Re De Nutsspaarbank werkt uitsluit» door de meest mogelijke zekerheid j Vlugge terugbetaling, ook van grc betaling. Betrouwbaar, veilig en soli Aangesloten bi] bet Ne

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2