BINNENLAND ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 21 MAART 1928 3 ONDEN MEDEDEELING. By den gehouden afslag werd ten ver zoeke van de Wed. Jb. Grin wis afgemijnd een woonhuis met schuur en 7 perceelen bouwland door D. Vlietland voor 10300. Een woonhuis van Mej L. de Gans-Lodder te Middelharnis afgemijnd door T. de Ronde voor 4530. Een woonhuis van Mej. A. "Verbiest staande aan de Duinkerkerlaan, afgemijnd door C. v. d. Bok voor 2000. Een woonhuis en perceel bouwgrond op de Jonkerstee ten verzoeke van Jan Tanus Hum.znafgemijnd door P. B. Crezee voor 1630. Van de Wed. Jb. v. Huizen werd bij inschrijving verhuurd voor den tijd van 7 jaren een perceel vaste weide aan den Oos- terweg k f 75 per gemet. NIEUWE TONGE. Als vennooten in de Cichoreifabriek „deOnderneming" alhier,zijn opgenomen de heeren J. C. Nieuwenhuyze, P. Vreeswijk, beiden alhier, en D. A. Buth te Sommelsdijk. Aan J. v. V. alhier, is vergunning ver leend tot den bouw van een wagenhuis nabij zijn woning aan den Zuiddijk. A.s. Dinsdag, 27 Maart, nam. half drie ure, zal ten huize van dr. C. van Gelder alhier, gelegenheid gegeven worden tot kos- telooze inenting en herinenting. A.s. Woensdagavond, 21 Maart, zal de Eerw. heer A. v. Ieperen uit Herkingen, alhier bidstond voor het gewas houden. J.l. week in deze gemeente vervoerd 4000 balen peen en 900 balen uien. De knecht van F. v. d.W. te Sommels dijk had het ongeluk onder deze gemeente in een sloot te geraken. Het mocht J. v. d.V. gelukken hem op het droge te brengen, waartoe hij zelf absoluut niet in staat bleek te zijn. OUDE TONGE. De slagersknecht C. Oase- weyer geraakte met rijwiel bei aden meteen mand vleesch te water. Met eenige schade liep dit ongeval af. Donderdagavond a.s. 7 uur zal in de Vergaderzaal een algemeene ledenvergade ring worden gehouden van de vereeniging „Steunverleening bij ziekenhuisverpleging. Ten huize van dhr. H. Stassen aan de Julianastraat ontstond Maandagmorgen be gin van brand. Door spoedig ingrijpen wist men erger te voorkomen. Dhr. J. C. Schouwenaar geraakte met hit en kar op hol. Ongelukkigerwijs viel de hit waardoor een burrie der kar brak. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. A s. Woensdagavond 6 uur hoopt in de Vergaderzaal op te treden ds. Verhage van Middelburg. Vrijdagmiddag j.l. brandde een klamp stroo en een gei ten stal let je af van dhr. A. van Peperstraten aan de Langeweg. De geiten alsmede eenige konijnen wist men te redden. De oorzaak is onbekend. per pond. ftr pond. [t 1928. Ir 100 k.g. lp. 100 st. n 29 Maart |2 uur, zal Iilegenheid ï- en her- n den los- «erbaal op- irdappelen I', dat bezig jJs te laten pandenden zoodanig eskundige de vorige spelen gin- aardepeen ag speelde von d6zen van het geploegd, rein. Naar en gaande mgerech- n en St. n bij den dezer ge- gt van 23 een ieder hers heb- vischt en 55 K G. rv. Kerk ond voor som van per motor rdam ge- Lzn., tot daar voor den heer Jhier, een ken trok- de tegen- te klim- ut in den de brand .1 Woens- Maassluis, ouden, •onderdag ehouden. v. d. Bok uwschuur island. Oudsten ar Elburg i het eind mens den Kemp be- iconsulent ft gedaan ibede uit de afge- week en scherijen ïeeft een q. Schade OOLTGENSPLAAT. Vrijdagavond verga derde de muziekvereeniging „Uitspanning door Inspanning" met haar donateurs en kunstlievende leden, in de zaal van den heer P. Vinke De voorzitter, de heer Joh. Bol, drukte er zijn spijt over uit, dat het aantal aanwezigen niet groot was. Hij zeide, dat het in deze gemeente een algemeen verschijn sel is, wanneer een huishoudelijke vergade ring gehouden wordt, waar reglementaire werkzaamheden moeten worden verricht, dat deze slecht bezocht worden. Spr. weet, dat het Groene Kruis een proef genomen heeft, om niet in een café te vergaderen, welke totaal is mislukt. De vergadering werd even zeer slecht bezocht. De vergadering kon niet vroeger gehouden worden, daar spreker vele avonden bezet is geweest. Hij heette de aan wezigen niettemin hartelijk welkom en deed een beroep op aller medewerking om de enda te helpen afwerken. f Van den commissaris, de heer L. A Hobbel was bericht ingekomen, dat hij de vergade ring niet kon bijwonen wegens ziekte. De secretaris las daarna de notulen van de vorige vergadering, welke zonder op- of aan den Pastoor te Achthuizen, L en P. Beijer. Bij gelegenheid van de verjaar dag van de prinses werd een marsch gemaakt door het dorp. Op 31 Augustus werd een volksconcert gegeven op de Voorstraat. In den be waarschooltuin werd een zomerconctrt gegeven en deelgenomen werd aan het con cours te Hellevoetsluis en aan' het bonds- concours te Middelharnis. Door een tweetal werkende leden en door een donateur werden de vereeniging een tweetal muziekstukken De rekening van de penningmeesters sloten met een batig saldo van totaal f 146,18J. Tot algemeen penningmeester werd her kozen de heer C. M. Breur en tot commis saris de heer L. A. Hobbel. Besloten werd de contributie van de dona teurs en kunstlievende leden te innen in de maand November. De voorzitter dankte voor de opkomsten hoopte dat allen zullen medewerken om de vereeniging tot meerderen bloei te brengen en het aantal donateurs en kunstlievende leden te vermeerderen. Spreker zeide, dat de vereeniging niet vraagt naar rang of stand, ook niet naar godsdienstige overtuiging, maar alleen streeft naar het geven van goede muziek. Tot 1 April bestaat gelegenheid tot het doen van aangifte van leerlingen voor de Openb. Lagere School. De aangifte moet ge schieden ter gemeentesecretarie of by het hoofd van die school. De heer A. van der Welle heeft zijn woning, staande aan den Langeweg, onders hands verkocht aan den heer Jac. de Vos Wz Door bewoners van den Molendijk wor den klachten geuit over het wegblijven van hun katten. Men vermoedt dat de dieren vergiftigd worden. Ten gemeentehuize worden kosteloos verkrijgbaar gesteld formulieren voor de aam vrage van een visch- of hengelacte. In de bakkerij van J. C. de Ruiter had de knecht v. d. G. het ongeluk een slag met den slinger van den motor tegen zijn hoofd te krijgen, zoo ernstig, dat medische hulp verleend moest worden. DEN BOMMEL. De vorige week werden van hier vervoerd 872 H L. aardappelen, 150 H.L. peen en 350 H.L. uien. Het aantal ingeschreven werkloozen bedroeg de vorige week 13. Maandagmorgen werd weer een vrouw, de echtgenoot van S. K. naar het Ziekenhuis te Rotterdam vervoerd tot het ondergaan eener operatie. Het vervoer geschiedde per motorschuit; Maandagavond is de bakercursus ge opend; het aantal deelneemsters bedroeg 26. VEILINGSBERICHT van Vrijdag 16 Maart 1928 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeuiging „Oostvoorne". Dunsel 0,28 per k.g. Radijs ƒ4,- tot ƒ9,- per 100 bos. Prei 4,80 per 100 bos. Spinazie 0,06 tot 0,30 per k g. Aardappelen 8,90 tot 9,50 per 100 k.g. Witlof 0,18 per k.g. Tafelappelen 0,12 tot 0,27 per k.g. Spruiten ƒ0 21 tot ƒ0,50 per kg. Selderij 3,80 tot 4,10 per 100 bos, Kipeieren netto 5,20 tot 5,50 per 100 st. Eendeieren ƒ4,30 per 100 stuks. Aanvoer 37024 stuks. aanmerkingen werden goedgekeurd. in huis te nemen. De broer deed alles aan Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeni-j hem, maar het baatte niet. Na een week ging 23 werkende leden telt, 78 kunstlievende! kregen de ouders een briefkaart, waarin de leden en 107 donateurs. By verschillende j held van deze geschiedenis hun schreef, dat plechtigheden werd een serenade gebracht hy weer naar Zoelen kwam. T Op den dag, waarop hy in Zoelen terug keerde, ontvingen de ouders een brief uit de gevangenis te Leeuwarden, waarin de ver oordeelde v. Z. hun meldde, dat zijn zaak wel goede vorderingen maakte, maar dat hij hun tot zyn spijt nog niet kon berichten, wanneer hij hen zou terugzien. De ouders lieten dezen brief lezen aan den pas in Zoelen gearriveerde en deze is toen dadelijk ver trokken. Er is thans aaDgifte van een en ander bij de justitie gedaan. Men schrijft uit Tielfi In zijn woonplaats Leeuwen-Boven is aan gehouden de dubbelganger van den veroor deelden A. 'C. v. Z die oplichting gepleegd heeft teu nadeele van de ouders van dezen laatste, te Zoelen. Uit het voorloopig onderzoek door de politie te Zoelen is gebleken, dat hij van verschillende zaken, de familie v. Z. betref fende, op de hoogte is gekomen, doordat hij kennis had gemaakt met het meisje van den veroordeelde. Het voornemen om van de op deze wijze verkregen inlichtingen ten eigen bate gebruik te make, is, naar hij beweert, eerst by hem opgekomen, nadat hij door Zoelensche jongens als A. C. v. Z. begroet was. Eenmaal bij de „ouders" thuis, had hy niet verzuimd een kleindochter der oude lui, die hem dadeiyk als „oom Jot" begroet had, uit te hooren. Niemand die hem in Zoe len ontmoette, had aan zijn identiteit ge twijfeld. Tweemaal had hij zich ter gemeen tesecretarie vervoegd om te informeeren, of daar zijn ontslagbrief uit Leeuwarden nog niet was aangekomen. Hij had, ofschoon katholiek, zich de beste plaats in de Her vormde kerk laten verzekeren. Zelfs nadat de brief van den veroordeelde uit Leeuwarden bij v. Z. was aangekomen, verkeerden deze en zijn vrouw in twijfel. Groote onrust maakte zich na de vlucht van den dubbelganger van hen meester. Zij zon den zelfs iemand naar hun zoon te Hilver sum om te informeeren, of „Jot", de roep naam van hun zoon, ook daar was. Bij de vandaag te Zoelen gehouden con frontatie heeft de verdachte volledig bekend. Hjj zal ter beschikking van de justitie wor den gesteld. Gestrand. De motorschepen Vertrouwen van Oude Tonge en Drie Gezusters van Nieuwe Tonge zyn Donderdag tijdeDS mist op de Vonde lingenplaat in de Ooster Schelde gestrand. De N V. Hoogenboezem en Van der Tak's bergingsbedrijf heeft met twee bergings vaartuigen een gedeelte van de lading over genomen. By hoog water zyn de schepen met behulp van een sleepboot vlot gebracht, De Petrus Jeanne, een Belgisch motor- vischtulg is eveneens op de Vondelingen plaat gestrand. Dezelfde firma zal de lading trachten te bergen. VROUW TE HALFWEG DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. HAARLEM, 17 Maart. Mejuffrouw uit Halfweg stond gisterenavond bij de halte aan het Kerkplein op de tram te wachten, toen zy plotseling door een gesloten auto gegrepen en tegen den grond geworpen werd. Met een gekwetsten rechterarm en vernielde kleeding werd de dame opgenomen en in een nabijzijnde woning gedragen, waar eerste hulp werd verleend. De automobilist trok zich van het ongeval niets aan en reed in de richting Haarlem door. De politie van Halfweg belde dadelijk die te Haarlem op, met het verzoek, den automobilist aan te houden. Een agent stelde zich daarop by den Amsterdamschen straatweg op en even later naderde een auto, die aan de beschrij ving door de politie te Halfweg gegeven voldeed. De bestuurder stoorde zich ook thans niet aan het stopteeken van de politie en als deze niet op het laatste oogenblik npzy gesprongen was, zou hij door den auto, die eenigszins slingerde, omver gereden zijn. Hedenmorgen kwam zekere R uit Leiden zich bij de politie melden, Hij verklaarde de bestuurder te zijn geweest van den aufo, dien men getracht had aan te houden. R was doorgereden, omdat, naar hij verklaarde, het hem onbegrijpelijk was, waarom de agent hem wilde laten stoppen. R. beweerde voorts niet te weten, dat hy te Halfweg een vrouw had aangereden. De politie stelt een nader onderzoek in. Burgerlijke ^iand SOMMELSDIJK. OverledenJaques Kardux 65 j. echtgenoot van Willemina Johanna Kleinod; Johan Smits, 3 j., z. v. Cornells Smits en Anna Tona Luitwieler. Een dubbelganger. Men schryft uit Tiel: Vier jaar geleden werd A. C. van Z. uit Zoelen, toentertijd zwervende, in verband met een moord met roof op twee oude lieden te Etten door de rechtbank te Breda ver oordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Hem was ten laste gelegd, dat hij, terwijl twee anderen den moord pleegden, op den uitkyk had gestaan. Van verschillende zijden^ ook door de reclasseering, waren den laatsten tijd adres sen tot de Koningin en den minister gericht om voorwaardelijke invryheidsstelling van dezen veroordeelde. Volgens brieven van hem aan zijn te Zoelen wonende ouders was het waarscbynlijk, dat hij deze spoedig zou krijgen. Eenige dagen na zyn laatsten brief einde Februari zaten eenige Zoelensche jongens in een café te Tiel, toen daar iemand binnen kwam, die zich door hen hoorde verwelkomen met den uitroepi „Wel Van Z. hebben ze je vrijgelaten 1 Wat zullen je vader en moeder daar biy om zy'nl" Er werd gedronken en geklonken op dit onverwacht weerzien en verheugd bracht men hem naar zijn ouders. De vreugde in de ouderiyke woning was aanvankeiyk buitengewoon. Deze werd echter eenigszins getemperd door de buitengewone zwygzaamheid van den jongen. Men kwam tot de slotsom, dat een andere omgeving hem geen kwaad zou doen en een broer in Hilversum was bereid, hem een dag of acht DIEVENBENDE AANGEHOUDEN. AMSTERDAM, 18 Maart. Ongeveer veer tien dagen geleden werd een zeer brutale inbraak gepleegd by de expeditiefirma van Brasch en Rothenstein, gelegen aan de Nieuwe Vaart. De loodsen grenzen aan de achterzyde aan het water en de politie constateerde, dat daar de dieven waren binnengekomen en den buit aan die zyde in veiligheid hadden ge bracht. De waarde van het gestolene werd aan vankeiyk getaxeerd op 4 k 5000, doch bleek later meer te bedragen. Daarby was van alles wat een expeditiefirma aan manu facturen in haar loodsen pleegt op te slaan dassen, sjaals, damesonderkleeding, boven- kleéding, hoeden, handschoenen enz. De politie van het bureau Kattenburg heeft onder leiding van haar commissaris, den heer J. A. Tinholt, een uitgebreid onderzoek inge steld, waaruit dezer dagen bleek, dat van de gestolen koopwaar er een gedeelte zich bevond by kooplieden in ongeregelde goede ren, nameiyk op Wittenburg en op den Klove niersburgwal 7. Het onderzoek werd dusdanig ingesteld, dat de arrestaties van verdachten in een snel tempo konden plaats vinden. Zoo werden Vry dagavond en in den nacht daarop volgende op hetzelfde oogenblik drie jeugdige havenwerkers van hun bed gelicht en snel naar het bureau Kattenburg overgebracht. Gistermorgen werden vier personen wegens heling aangehouden. Hieronder zijn de koop lieden, die hun zaak in ongeregelde goede ren gevestigd hebben op Wittenburg en aan den Kloveniersbergwal. De politie liet de beide zaken bewaken. Die op Wittenburg werd gistermorgen leeggehaald en met een vrachtauto werd de inhoud naar het bureau Kattenburg overgebracht. Zaterdagmiddag om vijf uur werd de zaak op den Kloveniers burgwal by de Nieuwmarkt opengemaakt en werden opnieuw goederen naar het politie bureau vervoerd. Eenige vertrekken van het bureau hebben dientengevolge het aanzien van een modezaak. Hoeden, dassen, kleeding en ondergoed is daar uitgestald. De overbrenging van de goederen van de zaak aan den Kloveniersburgwal naar Katten* burg geschiedde onder zeer veel bekijks. Groote drommen nieuwsgièrigen, die in de gaten hadden, dat er iets byzonders gebeurde, moesten door de politie op een afstand ge houden worden. Twee helers zyn tijdelijk overgebracht naar het bureau Jonas Daniël Meyerplein, zulks met het oog op de plaatsruimte en op een eventueele gedachten wisseling, die in de cellen nog altijd mogelyk is. Gebleken is, dat de daders by het vervoer van het gestolene gebruik hebben gemaakt van een dekschuit. Een belangrijk bewijs. Nader ban nog gemeld worden, dat op Wittenburg de emballage met merken en nummers is aangetroffen. Hiermede heeft de politie een belangryk bewijs in handen gekregen. Over het algemeen kan geconsta teerd worden, dat het overgroote deel van den buit zich op het politiebureau bevindt. Daarby behooren een aantal monsters, die mede gestolen waren. De dieven hebben de schuit ergens heen gevaren en eenigen tyd later het goed voor zichtig overgebracht naar de opkoopers. De daders zullen teu beschikking van de justitie gesteld worden. De Schuttevaer. Ü9 Londensche bladen melden, dat kapi tein Schuttevaer en zijn drie reisgezellen Maandagmiddag om drie uur van de brug van Westminster te Londen met hun „on- zinkbare" reddingboot voor hun tocht over den Atlantischen Oceaan zyn vertrokken. Overreden door een E.S.M.-wagen. AMSTERDAM, 18 Maart. Hedenavond om 11 uur zag de wagenbestuurder van een der trams naar Haarlem, die zich naby' Slo- terdijk bevond, plotseling een man, die de baan overstak. Daar dit op korten afstand gebeurde, slaagde hy, ofschoon hij krachtig remde, er niet in zyn wagen toi stilstand te brengen. De voetganger werd tegen den grond gesmeten en de wielen gingen over hem heen. De dood trad hierdoor terstond in. De politie van het bureau Admiraal De Ruyterweg werd gewaarschuwd, evenals de Geneesk. Dienst. Per autobrancard werd het lijk naar het Wilhelmina Gasthuis overge bracht. Later bleek, dat het slachtoffer is de heer H. F. Huis in 'tVeld, oud 53 jaar, wondende te Zandvoort. De overledene was brigadier van politie en had reeds byna vijf en twintig dienstjaren. Zware bosch- en heidebrand by Schipborg. Uit Zuidlaren schrijft men: Zondag is weer eens gebleken, dat het in Drente algemeen gebruikelijke „Paasch- branden" ernstige gevolgen kan hebben. Een Zondagmorgen begonnen klein heidebrandje is door den Zuid-Oostenwind weldra aan gegroeid tot een niet te stuiten vlammen zee. De vlammen, die zich met een front van ongeveer 1 K M snel verbreidden, be reikten tegen het vallen van den avond hun hoogtepunt Aan blusschen viel niet te den ken. Door tegenbranden te maken trachtte men onder leiding van den jachtopziener Hollander, het vuur te stuiten. Het vuur liep ten slotte dood op bouwland, en 's avonds tegen 11 uur was men het vuur geheel meester. Meer dan 100 H.A. heide en kreupelgewas van de z g. Schipborger Strubben, tusschen Schipborg en Annen, zijn geheel verbrand. De wildstand heeft erg geleden. Ook hebben zuidwaarts, bij Annen, branden gewoed. Zondagmiddag is een groot complex heide met houtrand afgebrand aan den weg van Huizen naar NaardeD, tusschen het kinder huis Erica en den tol. Het terrein behoort tot de Erfgooiersgronden. Met de hulp van de Huizer brandweer en van een groot aan tal met takken gewapende jongelieden ge lukte het, den feilen brand te blusschen. 71-jarige weduwe A. van Doorn, wonende in de Fannius Scholtenstraat, met haar rok in aanraking met de fel brandende kachel op haar, op de eerste étage gelegen, kamer. Het kleedingstuk geraakte in brand en in haar angst liep zij de gang door naar de achterburen. Het openen van de achter- en de voordeur veroorzaakte tocht en hierdoor werd de brand aangewakkerd. In vlammen gehuld snelde zij by de andere bewoners binnen. Dezen behielden gelukkig hun tegen woordigheid van geest, wierpen een deken om de ongelukkige en doofden zoo de vlam men. De brandweer legde een eerste verband met bismüthzwachtels aan. De vrouw had ernstige blaarwonden aan beide handen, aan de dijen en aan het zitvlak. Later is zy per auto-brand- card van den G. G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd. Haar toestand is levensgevaariyk. Een begin van brand bij de achterburen was spoedig gebluscht. BRUTALE STRAATROOF TE ROTTERDAM. ROTTERDAM, 19 Maart. Zaterdagmor gen is hier ter stede een zeer brutale straat roof gepleegd. Ongeveer te elf uur had de 19-jarige kantoorbediende H. A. de J. bij een bank op den Coolsingel voor de firma R., bij wie hij in dienst is, een bedrag van 25.000 geind. Hij had het geld in een portefeuille in zyn binnenzak gedaan en zich daarna naar het postkantoor Coolsingel be geven om de postbox te lichten. Daar het de eerste maal was, dat hij zulk een groot bedrag bij zich had, meende de kantoorbe diende goed te doen, aldus zyn verhaal by de politie, om niet langs drukke wegen naar zyn kantoor terug te gaan. Hij liep daarom door de verschillende stegen van donker Rotterdam, welke in de nabijheid van het postkantoor gelegen zyn. In de Schrynwer- kersteeg hoorde hij plotseling iemand roepen, Zyn nieuwsgierigheid werd gewekt en hij liep den kant uit, vanwaar hij het geluid had gehoord. Op hetzelfde oogenblik werd hij echter van achteren aangevallen en een huis binnengetrokken. Een hevige slag op zyn hoofd deed hem even duizelen. Hij be merkte nog, dat een hem onbekende man de portefeuille met het geld uit zyn binnen zak rukte en ermee aan den haal ging. Hier door kreeg hij zyn volle bezinning weer terug en rende de gang uit, waarin men hem trokken had, doch buiten zag hij niets meer van zijn aanvaller. Aan een voorbijganger vroeg hy nog, of deze niet een man zich snel had zien verwijderen. Alles scheen ech ter, zoo vlug in zyn werk te zijn gegaan, dat niemand iets gezien had. Een kleine jongen verklaarde echter iemand hard te hebben zien wegloopen. Door de verschillende straatjes en steegjes had hy hem daarop nog gevolgd, doch spoedig was hy het spoor bijster geraakt. De kantoorbediende deed daarop aangifte bij het bureau Groote Pau- wensteeg. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Knoeieryen by herstelleveranties in Frankryk. De Haagsche politie heeft te ScheveniDgen aangehouden de heer Lucien L., wiens arre statie en uitlevering verzocht was door de Fransche justitie naar aanleiding van de knoeieryen, welke hebben plaats gehad by de herstel-leveranties. Ontrouw ambtenaar. Sinds eenige dagen is een der ambtenaren ter secretarie te Boxtel voortvluchtig. Ge bleken is, dat er een tekort is in de kas, vermoedelyk tot een bedrag van ongeveer 600. Nog meer goederen in beslag genomen. Zondag heeft de politie opnieuw bij eenige handelaren goederen in beslag genomen, welke afkomstig bleken te zyn van de inbraak in de loodsen der firma Brasch en Rothen stein. De handelaren bleken evenwel bij den koop te goeder trouw geweest te zijn en zullen'daarom niet vervolgd worden. Verder kan medegedeeld worden, dat de inval op Zaterdagavond in perceel Klove niersburgwal 7 niet is geweest in het maga zijn der N V. S. Heiligers, die beneden een k in manufacturen drijft, doch op de tweede étage by Maag. INGEZONDEN MEDEDEELING. weiland voor den tyd van tien jaren aan M. Mastenbroek Wz., landbouwer alhier. Bovenvermelde stukken worden voor ken-- nisgeving aangenomen. Daarna wordt wederom in behandeling genomen het verzoek van den Gemeente geneesheer tot bijbouw van een serre. Ingeleverd zijn twee inschrijvingsbiljetten n 1. van de heeren Boelaars ad 912,— en van de Gebr. Pijl ad 915,-. De heer Klaas Westhoeve stelt voor den bijbouw voorloopig voor een jaar uit testellen, welk voorstel onmiddeliyk ondersteuning viDdt bij de andere leden. De Voorzitter stelt voor het werk niette gunnen. Dienovereenkomstig wordt zonder hoofdeiybe stemming besloten. De Voorzitter deelt mede, dat in de vorige' vergadering is besloten den heer Nelisse te Nieuwe Tonge inlichtingen en prijsopgave te verzoeken voor het plaatsen van een Nor- thonpomp aan de haven. In een onderhoud met den deskundige Nelisse te Nieuwe Tonge, deelde deze mede, dat er hoogst waarschyniyk wel zoet water te vinden zal zijn. Indien geen zoet water wordt aangetroffen, dan zullen de voorloopige kosten door hem en door de gemeente ieder voor de helft worden gedragen. Daarop wordt voorgelezen een nadere kos tenberekening ingediend door Nelisse. Burgemeester en Wethouders hebben ge meend de eindbeslissing daaromtrent aan den Raad te moeten overlaten, zy stellen voor het werk aan Nelisse op te dragen. Wordt goedgevonden op bovenomschreven voorwaarden het werk aan Nelisse op te dragen. Door het dagelijksch bestuur worden over gelegd een besluit tot af- en overschrijving op de begrooting dienst 1927 en een besluit tot af- en overschryving op de begrooting dienst 1928. By de gebruikelijke rondvraag maakt de heer W. Mastenbroek eenige kleine opmers kingen over het dageiyksch onderhoud aan enkele gemeentewerken. De Voorzitter zegt onderzoek enzoonoodig spoedige herstelling toe. Niets meer te behandelen zynde sluit de Voorzitter de vergadering. Aan den dood ontsnapt. GORINCHEM, 19 Maart. Op het moment, dat de sneltrein uit Dordrecht, die alhier te vier uur aankomt, den onbewaakten overweg te Schelluinen zou passeeren, bevonden zich eenige jongens met een kruiwagen brand hout op de rails. Door krachtig remmen wist de machinist den trein nog bijtijds tot stilstand te brengen Wel werd de kruiwagen vermorzeld, doch de jongens bleven gelukkig ongedeerd. Hoewel het uitzicht op dezen overweg niet wordt belemmerd, zyn hier toch meermalen aanrijdingen voorgekomen. HAAR KLERKEN RAAKTEN INBRAND. Oude vrouw ernstig gewond. AMSTERDAM. - Zondagmorgen kwam de Keur* en lotelingen vreugd. Beilo, wat is dat voor lawaai Hier over Voorstraat, over Kaai Beilo, wat is dkt voor 'n panje, Wie zyn die opgewonden jongelui Gelijk studenten in overmoedige bui, Na 't plengen van heel veel champagne? Beilo, 't lawaai komt weer te na Zyn 't negers soms uit Afrika Die dreigend op ons af komen dagen? Is 't Alva met zyn wilde hord Eq 't blinkend stalen zwaard omgord Die zyn tiende penning op komt vragen. Hé, goede vrind, kom zeg m' alras, Waarom 't lawaai hier zoo onpas Over straat, over dyk en over wegen? Ach waarom al dat hoorngetoet, Hier straat en menschen beven doet, Waarom dat hier gekregen? Ach, 't is het jaarlyksch groot festyn, De vreugd om eens soldaat te zijn, Die hen opwindt als champagne. De vreugde, dat zij door den Staat, Tot man verklaard zijn en paraat, Te dienen voor Vaderland en voor Oranje. Vergadering van den Kaad der gemeente OUDDORP, gehouden op Vrydag 16 Maart 1928 des nam. 2.30 uur. Allen tegenwoordig. Voorzitter: de EdelAchtbare heer G. J.F. Gobius du Sart. De vergadering wordt door hem op de gewone wijze geopend. De notulen der vorige vergadering, gelez worden onveranderd goedgekeurd en getee- kend. De navolgende ingekomen stukken worden ter tafel gebracht en behandeld a. Missive van heeren Ged. Staten dezer provincie, berichtende de ontvangst van de in afschrift medegedeelde, door den Raad op 3 Februari 1.1. vastgestelde verordening tot aanvulling der Algemeene Politieveror dening. b. Missive van heeren Ged. Staten dezer provincie, daarby goedgekeurd terugzendende de begrooting dezer gemeente voor het dienst jaar 1928. c. Missive van heeren Ged. Staten dezer provincie, waarby goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit dd. 3 Februari 11. tot af- en overschrijving op de begrooting dienst 1927. d. Missive van heeren Ged. Staten dezer provincie, houdende terugzending van het goedgekeurde raadsbesluit dd. 3 Februari 11. tot onderhandsche verhuring van een perceel Auto-diefstal. Te Charlottenburg werd in den Zaterdag nacht een chauffeur van een particuliere auto aangerand door een bende jonge kerels, die bem uit de auto sleurden en er vervol gens met den wagen vandoor gingen. De chauffeur slaagde er echter nog in op de treeplank te springen en zich aan den auto vast te houden. De roovers sloegen zoolang op hem los, tot hy op de straatsteenen viel, zonder gelukkig ernstige verwondingen op te loopen. Een agent van de Schupo, die toevallig voorbijkwam, sprong nu op een voorbijrijdende taxi ora de roovers te ver volgen. Daar echter de particuliere auto veel vlugger reed, konden de dieven ontkomen. Tevergeefs poogde de agent door van zijn revolver gebruik te maken, hen te achter halen, maar de achtervolgers reden in zagzag door de straten en bleven zoo ongedeerd. Een tragisch ongeval. Een eigenaardig en tragisch ongeval heeft te Breslau plaats gehad. Een kindermeisje wandelde met twee kinderen, een meisje van 7 en in een wagentje een meisje van 2 jaar. Toen het kindermeisje met de kinder wagen een hoek van een straat omsloeg, kwam een auto voorbij, die voor een andere auto wilde uitwyken en tegen een lantaarn paal reed. Hierdoor brak de paal af en viel op den kinderwagen. Het in den wagen liggende kindje werd zeer zwaargewonden was weinige oogenblikken later overleden. Het oudste meisje kreeg eveneens ernstige verwondingen, terwijl het kindermeisje een zenuwtoeval kreeg.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 3