PUROL er op! BINNENLAND 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 21 MAART 1928. Of kweeken. Bouw een model hoenderstal ze zijn niet duur, want de inrichting is hoogst eenvoudig. Schaf U straks in April een stel ééndagskuikens aan van een bekwaam en betrouwbaar pluimveefokker en begin met deze diertjes te huisvesten in een doelmatig en volkomen rein kuikenhok. Een kuikenhok moet steeds aan alle eischen der reinheid voldoen, want een ver vuild hok heeft een zeer ongunstige invloed op de gezondheid der kuikens. Be bouw van zoo'n kuikenhok moet daarom zoodanig zijn, dat het zeer gemakkelijk kan worden schoongehouden, hierbij de hoeken en gaat jes vooral niet vergeten. Zoo'n schoonmaak wordt wel eens ernstig overwogen, want aan goede voornemens ontbreekt het in den regel niet, doch in de practjjk wordt de uit voering tot het laatste nippertje verschoveD, zoodat het of maar half, of in het geheel niet gebeurt. Resultaat is een vochtige bodem, een be dorven atmosfeer met als logisch gevolg, ongedierte. Hebben deze hun intrede in het kuikenhok gedaan, dan kan men meteen alle hoopvolle verwachtingen wat de kuikens betreft wel als ijdel beschouwen. Een goede verzorging der kuikens is beslissend voor de verdere ontwikkeling der aanstaande jonge hennen en gemaakte fouten blijken later in den- regel zeer moeilijk te herstellen, zelfs heel vaak onmogelijk. Bovendien is het zoo wel aangenamer, als voordeeliger te voor komen, dan te genezen. Een kuikenhok bestaat uit een dag- en nachtverblijf. Deze laatste naam is niet juist, daar het tevens bij ongunstig weer als dag verblijf dienst doet. Het nachtverblijf der kuikens moet een volkomen tocht-en regen- vrije schuilplaats bieden, doch tevens frissche lucht en zonnestralen toegang geven. Hierbij dienen we echter niet uit het oog te ver liezen, dat een te groote glasbedekking te broeierig voor de kuikens kan worden. Dit euvel is echter gedeeltelijk te onder vangen, door een weinig zand over het aan wezige glas te strooien, indien da felheid der zonnestralen dit noodzakelijk maakt. Het nachtverblijf der kuikens moet eenon- geschaafden houten vloer hebben, om de kuikens tegen uit de aarde opstijgende voch ten en het binnendringen van roofdieren te beschermen. Een geschaafde vloer verdient afkeuring, daar hierdoor gevaar bestaat dat op plaatsen, waar de vloer door het weg gleden van het strooisel bloot komt te liggen, aanleiding is, dat de kuikens zich moeilijk kunnen bewegen. Ze hebben werkelijk geen balvloer noodig. Ze glijden uit, waarbfi hun pootjes zijwaarts uitwijken, hetgeen ver schillende beengebreken veroorzaakt. Dit gevaar is lang niet denkbeeldig hoewel velen hierover erg gemakkelijk schijnen te denken. Het overkapte gedeelte van het kuiken hok dient door een hekje van latwerk van de ren te worden gescheiden. De wijdte van deze latjes mag wel de kuikens doorlaten, doch de kloek blijft in het zoogenaamde nachthok. By ouderwetsche kuikenhokken, zien we ook de kloek by haar kuikens in het dag verblijf. Dit heeft tot gevolg, dat de kloek een groot gedeelte van het dure kuikenvoer verslindt, wat de kuikens juist zoo bitter noodig hebben,-om hun teere lichaampjes tot een snelle en krachtige ontwikkeling te brengen. Het dagverblijf van een kuikenhok wordt gevormd door uitneembare, door middel van windhaakjes aan elkaar bevestigde z" bovenwanden van fijn gaas. Zoodra het niet meer noodig is, wordt het geheel uit elkaar genomen, waardoor het weinig plaats voor opbergen vereiscfit. Het dagverblijf heeft geen glasbed6kking, terwijl ook de bodem ontbreekt. De kuikens kunnen voor een goe den groei onmogelijk het verblijf in de open lucht en de rechtstreeksche door niets onder broken beschijning der zonnestralen ontbe ren. Een bodem is overbodig, daar het ge plaatst wordt op een grasveldje, waardoor de kuikens gelegenheid hebben, volop groen voer te eten, wat ook een zeer belangrijke factor is. De toepassing der moderne voe dingsleer is wel in staat dit groenvoer wel geheel te vervangen, doch de toepassing dezer moderne voedingsleer laat nog heel wat te wenschen over, zoodat het raadzaam is, dit door middel van het grasveldje tot zijn recht te laten komen. Zoodra het in beslag nomen stuk begint te vervuilen, wordt het hok verplaatst naar een gunstiger gedeelte. Hierdoor krijgen de diertjes op de meest natuurlijke wijze het benoodigde groenvoer en worden stoornissen der spijsverterings organen voorkomen. Een hoogte van ongeveer 30 c.M. voor het dagverblijf is ruim voldoende, terwijl de breedte gelijk genomen wordt aan de breedte van het nachtverblijf. De lengte van het dagverblijf is afhankelijk van het aantal kuikens. Het geheel is zeer gemakkelijk in elkaar te timmoren en kan geheel uitneem- baar worden gemaakt, ook het nachtverblijf. Met een paar guldens is een doelmatig ver blijf te verkrijgen, waarmee een eerste nood zakelijke basis is gelegd voor een gunstige ontwikkeling onzer aspirant eiermachines. De voordeelen dezer noodzakelijke basis zal ons later blijken in den vorm van goedge bouwde hennen, welke bfi een doelmatige voeding in staat zijn een hooge productie te geven. Vragen deze week per brief beantwoord. Marktberichten. Vee en Paarden, ROTTERDAM, 19 Maart. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 463 vette runde ren, 258 vette kalveren, 216 schapen en f Walter Hinchliffe. Onder de oudere bewoners van Flak- kee zullen er weinigen zfin, die niet ontroerd zfin door het bericht, dat ook Hinchliffe is gevallen als slachtoffer van. zijn moed, en bfi een enormen sprong over den Atlantischen Oceaan, hoogst waarschijnlijk is verongelukt. Want ze herinneren zich nog zonder twijfel de glorierijke dagen van 3 en 4 October 1919, toen de lucht zoemde van vier Avro's; toen duizenden vol bewonde ring staarden naar de capriolen der En- gelsche aviateurs in de lucht boven den Van Pallandtpolder, toen meer dan hon derd Flakkeeönaars, waaronder zelfs de meest conservatieven, den „luchtdoop" ondergingen, en vooral de naam van Kapitein Hinchliffe op aller lippen was. Hfi toch was de aanvoerder van het kleine eskader en de meest ervarene, de brutaalste bovendien. Wat toonde hij toen, nu tien jaar bfina geleden, een meesterschap over zijn machine! Hij is het geweest, die Flakkee heeft laten zien, wat de moderne vliegtech niek beteekende, en daarom heeft hfi het eiland een stuk vooruit gebracht op den weg der beschaving. Dus meen ik, dat in „Onze Eilanden" een wee moedig woord van herinnering niet mag ontbreken bfi zijn dood. Of behoeft, ja mkg het niet wee moedig zfin? Zeker, weemoed, rouw is er in ons hart, als wij beseffen, wat hij, Hinch liffe was aan zeldzamen moed, aan ij ver, aan werklust, aan energie. Dat alles zoo opeens ontnomen aan -een wereld, die helden als hij zoo weinig bezit en dus ook zoo slecht missen kan. Maar anderszins moet het toch ook van een geweldige schoonheid zijn, zóo te sterven. Iemand, die nog iets bezit van het idealisme, dat in ons allen sluimert, omdat we menschen zfin, moet hem dezen dood schier benijden. Men denke zich slechts in: eerst den moed van het besluit, dat een van tweëen zal brengen: het succes, dat een wereldsucces zal zfin, of: den dood. Als Hinchliffe's vlucht was gelukt, zou het een nieuwe, zeer nuttige stap zfin geweest op den weg, den moeizamen weg naar een snelle verbinding van twee werelddeelen. Als er geen men* schen zijn als hfi, die als slachtoffer willen vallen als het moet, dan wordt het doel nimmer bereikt. En dan komt, als eenmaal de vaart is begonnen, de geweldige eenzaamheid van deze twee menschen, een dapperen man en een dappere vrouw, tusschen den hemel en de zee. Uren rfien zich aan uren, het wordt dag en het wordt nacht en steeds is er geen geluid dan het rumoer van den motor, geen stuur dan het kompas, geen kracht om vol te houden dan die van het eigen dappere hart. De dood heeft slechts verschrikking voor hen, die niet werken met alle kracht, die in hen is. Geen erger sterf bed dan van hem, die moet rouwen over verspilde kansen en vergooiden tijd. Hinchliffe heeft genoeg gewerkt, wfi gunnen hem de eeuwige rust in de koele golven en laten in gedachten ook namens de bewoners van Flakkee een oaverwelkelfiken krans zachtkens zinken op de plaats, waarbij onderging... Den Haag, 16 Maart 1928. J. J. L. VAN ZUYLEN. lammeren, 1287 varkens. Prijzen per £kg.: koeien 30 k 34 c., 42J a 45 c.; 50 k 52 c.; ossen 39 c 41 k 44 c.; 47J'è. 50 c kal veren 60 a 65 c.; 75 a- 80 c.; 90 a 95 c.; schapen 28 c.; 34 c.; lammeren 20—35 per stuk; varkens 31 c.; 32 c. De aanvoer van koeien en ossen was ruim. De handel was gewoon en in de prijzen was weinig verandering. Een enkele puik beste koe ging nog tot 8 cent boven noteering. Stieren waren onbeteekenend aangevoerd en derhalve geen noteering. Yette kalveren met ruimer aanvoer. De handel was stroef en de prfizen voor eerste kwaliteit waren iets hooger, voor afwfikende kwaliteiten konden de oude prfizen niet bedongen wor den. Een enkel puik best exemplaar ging nog van 5 tot 10 cent boven noteering. Schapen en lammeren met weinig aanvoer, matigen handel en gewone prijzen. Varkens waren ruim aangevoerd. De han del was stroef en de oude prfizen der vorige week konden niet bedongen worden. Zware varkens gingen tot 32 cent. Zouters tot I cent. UTRECHT, 19 Maart. Aan de kalveren- markt alhier waren heden aangevoerd 123 nuchtere kalveren. De prfis bedroeg van 6—9 per dier. Vee en Paarden. AMSTERDAM, 19 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd558 vette koeien, waarvan de prijzen waren i le kwal. ƒ1 1,10, 2e kwal. 0,80 1, 3e kwal. 60—80 c. per kg. slachtgewicht; 130 melk- en kalf- koeien, 300-420 per'stuk; 83 vette kal veren, 2e kwal. 0,95 1,05, 3e kwal. 76— 94 c. per kg. levend gewicht; 296 nuchtere kalveren, 7—14, 49 schapen, ƒ32 42 per stuk740 Holl. varkens, Overz. en Geldersche; le kwal. 72 78 c., 2e kwal. 70—72, vette varkens 70-72 c. per k.g. slachtgewicht: 79 paarden, 100-225 per stuk. GOUDA,19Maart.Nuchterekalverenmarkt. Aangevoerd 185 stuks. Prijzen 6 11 per stuk. Handel matig. Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 19 Maart. Eieren. Aanvoer 180,000 stuks. Prfizen ƒ5 6,25, middelprfis 5,80 de 100 stuks. Handel gewoon. ROERMOND, 19 Maart. Eiermfin. Aanvoer 4,800,000 stuks. Kippeneieren 5,60-6,80, idem kleine 6-5,50; eendeneieren 5,90 6,20 de 100 stuks. Granen enz. Meel en Oliën. ROTTERDAM, 19 Maart. Binnenlandsche granen. (Peulvruchten.) Tarwe iets minder ruim ter markt kon in de puike goede kwa liteit vrijwel onveranderde prfizen opbren gen, terwfil blanke schottarwe zonder lucht iets beter was. Yoerkwaliteit onveranderd. Goede puike van f 13 tot f 14.50, schottarwe f 12.25 tot f 12.50, voer f 11.50 tot f 11.75. Gerst chevalier prijshoudend f 13.25 tot f 14. Haver vaster gestemd en iets hooger be taald van f 12 50 tot f 13.50. Erwten kleine groene flauw gestemd van f 19 tot f 28 naar kwaliteit. Schokkererwten iets vaster gestemd. Klein aanbod. Alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 19 Maart. Buitenlandsche Granen. (Bericht van de makelaars Hagen beek Van der Schalk.) Stemming vast. Rogge Western No. 2 di3p. f 14.25, Canada Western disp. f 14.40, Western Golf disp. f 15 50, Pacific disp. f 14.60. Gerst No. 2 barley disp. f 259, idem aan gekomen f 258, Canada No. 3 disp. f 268; 60/1 Donau disp. f 259, 61/2 La Plata disp, f 260. Haver 53/4 pnd. Pommersche disp. f 13 90, 50/1 pnd. Pommersche disp. f 13 50, 50/1 pnd. La Plata f 12.75 12 80, 55.35 pnd. Noord-Russische disp. f 14.25. Mais per 2000 Kilos. Amer. Mixed No. 2 disp. f 243, idem aangekomen f 238 241, id. stoomend f 240—241, La Plata disp. f 252, idem aangekomen f 250, idem stoo mend f 254, Zuid-Afr. No. 2 stoomend f 237 238, idem No. 6 stoomend f 250. Gele Australische stoomend f 242. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 19 Maart. Heden waren de prfizen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers 7 7.50, Zeeuwsche blauwe f 5.50- 6.25, eigenheimers 6 6.75, bonte 5 60-6.50, bravo's 6,75—7.40, red star 5.75—6.26, industrie klei ƒ4.50—4 70, Bel gische ƒ3.25 4, drielingen bonte blauwe ƒ3.25—3.50, eigenheimers 6-6.25. Met tamelfiken aanvoer en redelijke vraag. Huiden, Leer, Wol, Diversen. ROTTERDAM, 19 Maart. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer 14,375 k.g. blauw schoon 1.25 1.65, 8000 k.g. Groningsch 1.30 1.60, 5020k.g.Holl. geel ^.SQ-1.60, 2210 k.g. dauwroot 1 1.25 per k.g. ROTTERDAM, 19 Maart. Vlas. Op het land was de vorige week de vraag slechts beperkt en de handel flauw. Heden aan de markt bedroeg de aanvoer: 14875 k.g. blauw, 3000 k.g. Groningsch, 5020 k.g. geel, 2210 k.g. dauwroot. Het aangebodene werd grooten- deels verkocht, maar de prfizen waren on regelmatig. Men betaalde voor blauw vlas 1.10 1.60, terwijl voor wit vlas tot ƒ1 50 betaald werd, enkele puike partfien daar boven. Zaailfinzaad aanvoer onbeduidend; geen handel. INGEZONDEN MEDEDEELING. INGEZONDEN MEDEDEELING. Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNI3. Men schfint alhier zoo verzot te zijn op den zomertijd, dat Zondag middag de kerkklok (tot groote ontsteltenis van de kerkgangers) één uur te vroeg werd geluid. Zondagmorgen is per motorschuit van hier vervoerd het zoontje van Kr. Verhage teneinde in een ziekenhuis te Rotterdam een blindedarm-operatie te ondergaan. In de Ned. Herv. kerk zal Zondagavond ter gelegenheid van het afscheid van ds. A. M. den Oudsten, nogmaals bevestiging van leden plaats hebben, daar eenige nieuwe leden wegens ziekte, j.l. Zondag daartoe verhinderd zfin geweest. Werkloozen-statistlek. Gedurende de week van 12—17 Maart zfin bij den Corres pondent der Arbeidsbemiddeling 15 werk zoekenden ingeschreven, t.w. 8 landarbeiders en 7 zeevisschers. De heer Jan Wijnhoff heeft zfin woning aan de Schoolstraat onderhands verkocht aan de heer T. Nieuwland alhier. Alhier zijn ajuin verkocht voor ƒ15, en koepeen voor 6,50 per 60 kilo. Het zoontje van Aart Koster had het ongeluk van den dijk te vallen, waarbfi het een ernstige hersenschudding bekwam. In onze gemeente heerscht in erge mate de z.g. „Spaansche Griep". Er zfin vele gezin nen waarvan meer als de helft der leden aan deze ziekte lfidende is. Centrale Veiling te Middelharnis Veiling van Vrfidag 16 Maart 1928. Sinaasappelen ƒ2,80 tot ƒ4,51 per lOOstuks. Spinazie 32,80 per 100 k.g. Knollen 1,80 tofc ƒ2,- per 100 k.g. Kaaa (komfine) 0,24 tot 0,81 per pond. Kaas (20 plus) 0,35 tot 0,36 per pond. Kaas (volvet) 0,53 tot 0,60 per pond. Boter ƒ1,— tot 1,10 per pond. Veiling van Maandag 19 Maart 1928. Spinazie 27,— tot 27,70 per 100 k.g. Knollen 2,60 per 100 k.g. Sinaasappelen 3,10 tot 4,55 p. 100 st. Boter ƒ1,— tot 1,04 per pond. Kaas 0,23 tot 0,37 per pond. SOMMELSDIJE. Op Donderdagen 29 Maart en 5 April as., des namiddags 2 uur, zal ten huize van dokter Knöps de gelegenheid zfin opengesteld tot kostelooze in- en her inenting. Tegen den koopman C. B. en denlos- werkman K. V. alhier is proces-verbaal op gemaakt wegens het stelen van aardappelen van het land. Het zoontje van L. T. alhier, dat bezig was een weinig carbid in een bus te laten vergassen en daarna met een brandenden lucifer te laten ontploffen, kreeg zoodanig de vlam in zfin gezicht, dat hulp moest worden ingeroepen. De prfis der uien was hier de vorige week 10. De eigenheimer-aardappelen gin gen voor 7 van de hand, voor paardepeen besteedde men 5 per H.L. Voetbal. Flakkee 2, dat Zondag speelde tegen Fortuna 4 van Ylaardingen, won d6zen wedstrijd met 81. DIRKSLAND. Daar de eigenaar van het voetbalterrein het veld heeft omgeploegd, zit de voetbalclub zonder speelterrein. Naar we vernamen zfin onderhandelingen gaande over een ander terrein. HERRINGEN. De lfist van stemgerech tigden van polder Oud-Herkingen en St. Elizabeth ligt gedurende 14 dagen bfi den secretaris ter inzage. De vastgestelde kiezerslijst dezer ge- gemeente voor het jaar 1928/29 ligt van 23 Maart t. e. m. 21 April a.s. voor een ieder ter Secretarie ter inzage. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 55 K G. bij de pellerijen aangebracht. De collecte in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden tijdens den bidstond voor 't gewas, heeft opgebracht de som van 196,42$. Zondagmorgen werd van hier per motor van schipper Waling naar Rotterdam ge bracht de landbouwer M. v. SetersLzn., tot opname in het Diaconessen huis aldaar voor een mogelijke operatie. Zondagmorgen ontstond bfi den heer J. W. Lekkerkerker, bakker alhier, een schoorsteenbrand. De zware rookwolken trok ken vele nieuwsgierigen. L. had de tegen woordigheid van geest op het dak te klim men en een groote hoeveelheid zout in den schoorsteen te gooien waardoor de brand werd gebluscht. In de Geref. Kerk alhier, zal Woens dagavond door Ds. Akkerhuis uit Maassluis, bidstond voor 't gewas worden gehouden. In de Openbare School zal Donderdag 22 Maart a.s. ouderavond worden gehouden. OUDDORP. De landbouwer W. v. d. Bok heeft zfin woonhuis met landbouwschuur onderhands verkocht aan Gebr. Bosland. Zondagmorgen trad Ds. Den Oudsten voor den laatsten maal eer hfi naarElburg vertrekt in de Herv. Kerk op. Aan het eind der godsdienstoefening werd hfi namens den kerkeraad door den heer A. v. d. Kemp be dankt voor alles, wat Z.Eerw. als consulent in het belang dezer gemeente heeft gedaan Hem werd toegezongen de zegenbede uit Ps. 121 vers 4. De garnalenvisschers hebben de afge- loopen week van 70—170 kilo per weeken schuit gevangen. In de weervisscherfien werden 4 zalmen'gevangen. De zeevisscher J. Bakelaar heeft een gedeelte van zfin vischkor verloren. Schade ruim ƒ100. Bfi den gehouden afslag werd ten ver- ieke van de Wed. Jb. Grin wis afgemfind een woonhuis met schuur en 7 perceelen bouwland door D. Vlietland voor 10300. Een woonhuis van Mej L. de Gans-Lodder te Middelharnis afgemijnd door T. de Ronde voor 4530. Een woonhuis van Mej. A. Verbiest staande aan de Duinkerkerlaan, afgemijDd door C. v. d. Bok voor 2000. Een woonhuis en perceel bouwgrond op de Jonkerstee ten verzoeke van Jan Tanus Hum.znafgemfind door P. B. Crezee voor 1630. Van de Wed. Jb. v. Huizen werd bfi inschrijving verhuurd voor den tijd van 7 jaren een perceel vaste weide aan den Oos- terweg k 75 per gemet. NIEUWE TON GE. Als vonnooten in de Cichoreifabriek „de Onderneming" alhier,zfin opgenomen de heeren J. C. Nieuwenhufize, P. Vreeswfik, beiden alhier, en D. A. Buth te Sommelsdfik. Aan J. v. V. alhier, is vergunning ver leend tot den bouw van een wagenhuis nabfi zfin woning aan den Zuiddfik. A.s. Dinsdag, 27 Maart, nam. half drie ure, zal ten huize van dr. C. van Gelder alhier, gelegenheid gegeven worden tot kos telooze inenting en herinenting. A.s. Woensdagavond, 21 Maart, zal de Eerw. heer A. v. leperen uit Herkingen, alhier bidstond voor het gewas houden. J.l. week in deze gemeente vervoerd: 4000 balen peen en 900 balen uien. De knecht van F. v. d. W. te Sommels dfik had het ongeluk onder deze gemeente in een sloot te geraken. Het mocht J.v.d.V. gelukken hem op het droge te brengen, waartoe hfi zelf absoluut niet in staat bleek te zijn. OUDE TONGE. De slagersknecht C. Osse- wefier geraakte met rijwiel beladen meteen mand vleesch te water. Met eenige schade liep dit ongeval af. Donderdagavond a.s. 7 uur zal in de Vergaderzaal een algemeene ledenvergade ring worden gehouden van de vereeniging „Steunverleening bfi ziekenhuisverpleging. Ten huize van dhr. H. Stassen aan de Julianastraat ontstond Maandagmorgen be gin van brand. Door spoedig ingrfipen wist men erger te voorkomen. Dhr. J. C. Schouwenaar geraakte met hit en kar op hol. Ongelukkigerwijs viel de hit waardoor een burrie der kar brak. Per- soonlfike ongelukken kwamen niet voor. As. Woensdagavond 6 uur hoopt in de Vergaderzaal op te treden ds. Verhage van Middelburg. Vrijdagmiddag j.l. brandde een klamp stroo en een geitenstalletje af van dhr. A. van Peperstraten aan de Langeweg. De geiten alsmede eenige konfinen wist men te redden. De oorzaak is onbekend. OOLTGENSPLAAT. Vrfidagavond verga derde de muziekvereeniging „Uitspanning door Inspanning" met haar donateurs en kunstlievende leden, in de zaal van den heer P. Vinke De voorzitter, de heer Joh. Bol, drukte er zijn spijt over uit, dat het aantal aanwezigen niet groot was. Hij zeide, dat het in deze gemeente een algemeen verschijn sel is, wanneer een huishoudelijke vergade ring gehouden wordt, waar reglementaire werkzaamheden moeten worden verricht, dat deze slecht bezocht worden. Spr. weet, dat het Groene Kruis een proef genomen heeft, om niet in een café te vergaderen, welke totaal is mislukt. De vergadering werd even zeer slecht bezocht. De vergadering kon niet vroeger gehouden worden, daar spreker vele avonden bezet is geweest. Hfi heette de aan wezigen niettemin hartelijk welkom en deed een beroep op aller medewerking om de agenda te helpen afwerken. Van den commissaris, de heer L. A Hobbel' was bericht ingekomen, dat hfi de vergade ring niet kon bfi wonen wegens ziekte. De secretaris las daarna de notulen van de vorige vergadering, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeni ging 23 werkende leden telt, 78 kunstlievende leden en 107 donateurs. Bij verschillende plechtigheden werd een serenade gebracht aan den Pastoor te Achthuizen, L. Paasse en P. Befier. Bij gelegenheid van de verjaar dag van de prinses werd een rnarsch gemaakt door het dorp. Op 31 Augustus werd een volksconcert gegeven op de Voorstraat. In den bewaarschooltuin werd een zomerconcut gegeven en deelgenomen werd aan het con cours te Hellevoetsluis en aan' het bonds- concours te Middelharnis. Door een tweetal werkende leden en door een donateur werden de vereeniging een tweetal muziekstukken geschonken. De rekening van de penningmeesters sloten met een batig sajdo van totaal f 146,18J. Tot algemeen penningmeester werd her kozen de heer C. M. Breur en tot commis saris de heer L. A. Hobbel. Besloten werd de contributie van de dona teurs en kunstlievende leden te innen in de maand November. De voorzitter dankte voor de opkomsten hoopte dat allen zullen medewerken om de vereeniging tot meerderen bloei te brengen en het aantal donateurs en kunstlievende leden te vermeerderen. Spreker zeide, dat de vereeniging niet vraagt naar rang of stand, ook niet naar godsdienstige overtuiging, maar alleen streeft naar het geven van goede muziek. Tot 1 April bestaat gelegenheid tot het doen van aangifte van leerlingen voor de Openb. Lagere School. De aangifte moet ge schieden ter gemeentesecretarie of bij het hoofd van die school. De heer A. van der Welle heeft zijn woning, staande aan den Langeweg, onders hands verkocht aan den heer Jac. de Vos Wz Door bewoners van den Molendfik wor den klachten geuit over het wegblfiven van hun katten. Men vermoedt dat de dieren vergiftigd worden. Ten gemeentehuize worden kosteloos verkrfigbaar gesteld formulieren voor de aan vrage van een visch- of hengelacte. In de bakkerij van J. C. de Ruiter had de knecht v. d. G. het ongeluk een slag met den slinger van d9n motor tegen zijn hoofd te krijgen, zoo ernstig, dat medische hulp verleend moest worden. DEN BOMMEL. De vorige week werden van hier vervoerd 872 H L. aardappelen, 150 H.L. peen en 350 H.L. uien. Het aantal ingeschreven werkloozen bedroeg de vorige week 13. Maandagmorgen werd weer een vrouw, de echtgenoot van S. K. naar het Ziekenhuis te Rotterdam vervoerd tot het ondergaan eener operatie. Het vervoer geschiedde per motorschuit. Maandagavond is de bakercursus ge opend; het aantal deelneemsters bedroeg 26. VEILING8BEKIGHT van Vrfidag 16 Muart 1928 der Coöp. Tuinbouw- en Veiiingsvereeuiging „Oostvoorne". Dunsel 0,28 per k.g. Radfis 4, tot 9, per 100 bos. Prei 4,80 per 100 bos. Spinazie 0,06 tot 0,30 per k g. Aardappelen 8,90 tot 9,50 per 100 k.g. Witlof 0,18 per k.g. Tafelappelen ƒ0,12 tot ƒ0,27 per k.g. Spruiten ƒ0 21 tot ƒ0,50 per kg. Selderfi 3,80 tot 4,10 per 100 bos. Kipeieren netto 5,20 tot 5,50 per lOOst. Eendeieren 4,30 per 100 stuks. Aanvoer 37024 stuks. I Burgerlijke ^tand SOMMELSDIJK. Overleden: Jaques Kardux 65 j. echtgenoot van Willemina Johanna Kleinod; Johan Smits, 3 j., z. v. Cornelis Smits en Anna Tona Luitwieler. Een dubbelganger. Men schrfift uit Tiel: Vier jaar geleden werd A. C. van Z. uit Zoelen, toentertfid zwervende, in verband met een moord met roof op twee oude lieden te Etten door de rechtbank te Breda ver oordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Hem was ten laste gelegd, dat hfi, terwfil twee anderen den moord pleegden, op den uitkijk had gestaan. Van verschillende zijden, ook door de reclasseering, waren den laatsten tijd adres sen tot de Koningin en den minister gericht om voor waar delfike invrfiheidsstelling van dezen veroordeelde. Volgens brieven van hem aan zfin te Zoelen wonende ouders was het waarschfinlfik, dat hfi deze spoedig zou krfigen. Eenige dagen na zfin laatsten brief einde Februari zaten eenige Zoelensche jongens in een café te Tiel, toen daar iemand binnen kwam, die zich door hen hoorde verwelkomen met den uitroepi „Wel Van Z. hebben ze je vrfigelatenl Wat zullen je vader en moeder daar blij om zfin!" Er werd gedronken en geklonken op dit onverwacht weerzien en verheugd bracht men hem naar zijn ouders. De vreugde in de ouderlfike woning was aanvankelijk buitengewoon. Deze werd echter eenigszins getemperd door de buitengewone zwfigzaamheid van den jongen. Men kwam tot de slotsom, dat een andere omgeving hem geen kwaad zou doen en een broer in Hilversum was bereid, hem een dag of acht in huis te nemen. De hem, maar het baatt kregen de ouders een held van deze geschiei hfi weer naar Zoelen Op den dag, waarop] keerde, ontvingen de gevangenis te Leeuwi oordeelde v. Z. hun wel goede vorderingen! hun tot zfin spfit no wanneer hij hen zou lieten dezen brief lezen gearriveerde en deze trokken. Er is thans aaDgifte de justitie gedaan. Men schrfift uit Tie In zijn woonplaats! gehouden de dubbelga deelden A. C. v. Z di heeft ten nadeele van laatste, te Zoelen. Uit het voorloopig politie te Zoelen is verschillende zaken, d fende, op de hoogte is kennis had gemaakt r veroordeelde. Het vooq deze wfize verkregen bate gebruik te make, eerst bfi hem opgekJ Zoelensche jongens al was. Eenmaal bfi de hfi niet verzuimd een lui, die hem dadelfik had, uit te hooren. Ni len ontmoette, had twfifeld. Tweemaal ha tesecretarie vervoegd daar zijn ontslagbriei niet was aangekornei katholiek, zich de be vormde kerk laten ve Zelfs nadat de brief uit Leeuwarden bfi v. verkeerden deze en Groote onrust maaktel den dubbelganger van den zelfs iemand naaj sum om te informeer naam van hun zoon, Bfi de vandaag te frontatie heeft de verc Hfi zal ter beschikkin den gesteld. Gestr De motorschepen Tonge en Drie Gezust zfin Donderdag tij der lingenplaat in de Oos De N V. Hoogenboezt bergingsbedrijf heeft vaartuigen een gedeel genomen. Bfi hoog met behulp van een si De Petrus Jeanne, vischtuig is eveneens plaat gestrand. Dezelfc trachten te bergen. VROUW TE HAL! AUTO AAN HAARLEM, 17 Ma uit Halfweg stond gis| aan het Kerkplein op toen zfi plotseling d gegrepen en tegen den Met een gekwetsten r< kleeding werd de d; een nabfizfinde woning hulp werd verleend zich van het ongeval de richtiDg Haarlem Halfweg belde dadelfi met het verzoek, de: houden. Een agent j den Amsterdamsehen later naderde een aut< viDg door de politie voldeed. De bestuurt thans niet aan het stc en als deze niet op het gesprongen was, zou eenigszins slingerde, fl Hedenmorgen kwani zich bfi de politie meS bestuurder tezfingew men getracht had arJ doorgereden, omdat, r hem onbegrijpelijk v hem wilde laten stopp niet te weten, dat hfi had aangereden. De politie stelt een DIEVENBENDE AMSTERDAM, 18 M tien dagen geleden inbraak gepleegd bfi Brasch en Rothenstein Vaart. De loodsen gre aan het water endep^ daar de dieven waren buit aan die zijde in bracht. De waarde van he vankelfik getaxeerd c bleek later meer te van alles wat een exi facturen in haar loods dassen, sjaals, dames kleëding, hoeden, han De politie van het bi onder leiding van haai J. A. Tinholt, eenuitp steld, waaruit dezer de gestolen koopwaa bevond bfi kooplieden ren, namelfik op Witte nieraburgwal 7. Het on

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2