T WEEDE BLAD Flora's Opfokvoeder J. SCHUURMAN Middelharnis ONZE EILANDEN No. 39 17 MAART 1928 R.I.A. Tentoonstelling. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 17 MAART 1928. 5 Een resultaat van 100 Is het ideaal van lederen fokker. VOEDERT DOELMATIG: sedert 30 jaren als het beste bekend. Sterker kuikens. Vlug la de veeren. Spoedig Begrijp. Geen sterfte is wiiïst! Aanbevelend, e zijn leven verzekert en dan bij de Levensverz.» ij „Aurora", handelt verstandig en plichtmatig Omdat 9,Atarora" bekend is als te behooren tot soliede maatschappijen, wier reserve volgens de nett.- thode, dus streng, wordt berekend Gevestigd Amsterdam, Heerengracht 62 Directeur J G GÖTZE. H. EIERVERZF-NDERS! weten, dat U als regel steeds te welitaig' voor Uw ld krijgt Er wordt geen rekening gehouden met de eieren zoodat zij, die taiooi goed leveren sterlk worden. etereim prijs maken dan U nu voor Uw eieren krijgt? erwijld inlichtingen bij damsche Veiling Rotterdam 3649. Warmoezierstraat O 37—39. van controle voor H.H. Zenders. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Terwijl de voerman P. met een wagen bespannen met een span paarden de Nieuwstraatzou inrijden, weiger den de dieren en kwamen op de stoep voor de woning van mej. de wed. v. d. M. terecht, waardoor een ruit werd vernield. De stoker M. B. geraakte, terwijl hij op de fiets reed, zoodanig tusschen een auto en een muur, dat hy genoodzaakt was ge neeskundige hulp in te roepen. Op Zondag 22 April hoopt ds. G. van Velzen, afscheid te nemen van de Gerefor meerde gemeente wegens emeritaat. Ruim 13 jaar heeft Zyn Eerw. de Geref. gemeente alhier gediend. Donderdagmiddag geraakte het 5-jarig zoontje van A. v. d. B. te water. De zoon van den Bouwer uit Sommelsdijk sprong het knaapje na, en mocht het genoegen smaken het weer gelukkig op de kant te brengen, «Centrale Veiling voor Goeree Overilakkee te Middelharnis. Eierenveiling van Donderdag 15 Maart 1928. Kippeneieren 50—52 kg. 4,70 tot 4,75 4,75 tot 5,20 tot 5,25 tot 5,35 tot 5,20 tot 4,95 5,25 5,35 5,45 5,35 id. 52—55 id. 58-60 id. 60-62 id. bruin 60—62 Eendeneieren 66 70 Ganseieren 12,20. Alles per 100 stuks. Kaas (volvet) f 0,45 tot 0,65 per pond. Boter 1,- tot 1,10 per pond. Aanvoer eieren 30.000 stuks. Wedstrijd Schaakclub „Ons Genoegen" 1928 te Middelharnis. Oroep I 2500,- 3000,- 3500,- 4000,- 4500,- 5000,- 6000,- 7000, 8000,- 9000,- 30,- 35,- 40,- 45,— 50,- 60,- 70,- 80,- 90,- L. Bund F. W, Nanning J, Ph. Hoek J. L. Vink Ant. Visser A. Verbrugge i«i»feioiiiiiiuii|ii»ni8» 'MAJBPi °J i111 i'/ai1111117 Q |0| 111 011 IVal l'/2|0|4 o|0|o|0|i|QIWIoi 11111 a OIOI'falOI'/al UI ■U/al 1135 0101010 IVal i IQIOWI 2 J. Paree L. Vink C. Ie Comte D. F. Jacobi O. Bergman O. v. Gelder. A. Kerkhof J. Boomsma M. Boomsma W. A. Nieuwland G. A. v. d. Wende J. P. Tieleman ■;Hiu in 1111111 Ioi l s oi oi iiii uioum 5 qi ui mm\ i \j 1111111 ie o I o I o 1 o I o 1 o o 111 o 111 2 1011I0Ioi1|Q ■iBl"|0| 2 1 I 0 I 0 0 I I 1 I 01111II -£ wam 11 i'/ïi i 1 i i i i o i i i i i o 01 llllloi |o| 11M 1 |i| i|5 0 l'/al 11 HUI |0|0|'/s| 11 l|5 o 10111 o 1011IBIOBI o 1111111 f» a o11 |o |0| i I'/ïU loiHIBI 1111 e» o|o|o|u|o|0|o|o|u|0|BIS|o 3000,- 35(0,- 4000,- 4500,- 5000,- 6000,- 7000,- 8000,- 9000,- en meer100,— Onder inkomen wordt verstaan de belast bare som, bedoeld in art. 37 der wet op de Rijksinkomstenbelasting 1924, volgens de kohieren van de Rijksinkomstenbelasting voor het ten tijde van den afkoop loopende belastingjaar of zoo die som nog niet op deze wijze is bepaald, volgens de kohieren over het laatst verloopen belastingjaar en indien ook dat niet mogelyk blijkt of dege nen, die hunne verplichting wenschen af te koopen niet in de Rijksinkomstenbelasting zyn aangeslagen, het door Burgemeester en "Wethouders met inachtneming van de be palingen der wet op de Rijksinkomstenbe lasting 1914 te schatten bedrag. Zij die werden aangesteld zyn ook bevoegd tot het stellen van een plaatsvervanger, mits zy van het voornemen schriftelijk kennisgeven aan Burgemeester en Wethou ders. a. hetzij binnen acht dagen nadat hun de aanstelling is uitgereikt; b. hetzij in de maand December vooraf gaande aan het jaar, waarop de plaatsver vanging betrekking heeft. In die kennisgeving moeten de naam en voornamen en het huisnummer van den plaatsvervanger worden vermeld. De plaatsvervanger moet in de kom der gemeente wonen en de vereisc'nten bezitten, om den dienst van den betrokkene waar te nemen, zulks ter beoordeeling van Burge meester en Wethouders. Wanneer de plaatsvervanger in den loop van het jaar niet meer voldoet aan de ver- eischten in het vorig lid vermeld, kan de be langhebbende een andere plaatsvervanger aanwijzen, mits hij daarvan zoo spoedig mogelijk aan Burgemeester en Wethouders kennis geeft. HERRINGEN, a s. Maandag 19 Maart, des avonds 6 uur hoopt voor de Geref. Gemeente alhier op te treden Ds. A. Verhage van Mid delburg. By de gelegenheid tot het doen van kostelooze inenting heeft zich niemand aan gemeld. MELISSANT. Van G. v. d. Baan, land bouwer, sloeg gisteravond een span paarden op hol bespannen voor een wielslee. Van de auto van Gebr. v. d. Werf werd het spat bord afgereden waarna ze in woeste vaart het dorp oprenden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor en liep verder met wat materieele schade af. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb' ben de vorige week 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 80 k.g. bij de pellerijen aangebracht, Woensdagmorgen 6 uur begaf de 29-jarige huisvrouw van A. van Rossum zich naar de pellerij van den heer Jansen. Plotseling zakte ze in elkaar. Na bij een famielid binnen gedragen te zijn, kon de inmiddels ontboden slechts den dood constateeren. SOMMELSDIJK. De heer Maarten van den Broek heeft zijn woonhuis, staande aan den Binnenweg alhier, ondershands verkocht aan mej. J. Rozenheek. Uit deze gemeente werden de vorige week verscheept 332202 Kg. aardappelen, poters, uien en paardepeen. Aan den metselaar M. Breur is ver gunning verleend tot het verbouwen van het woonhuis A 198 tot autogarage. Voetbal. Voor den R.V.B. speelt Zondag a.s. Plakkee 2 een thuiswedstrijd tegen For- tuna 4 van Vlaardingen. DIRKSLAND. Aan dhr. Baars alhier, is vergunning verleend tot het bouwen van een landbouwschuur. Tot voorzitter van de Onderafdeeling Goeree en Oveiflakkee van den Ned. Bond van Gem -Ambtenaren is benoemd dhr. J. Rooij, gemeente-secretaris, terwijl tot gewoon bestuurslid dier afdeeling is benoemd, dhr. D. J. Visscher, burgemeester alhier. De vorige week werden uitgevoerd.' 700 H.L. aardappelen en 4340 balen koepeen en op de beurs werd besteed voor ajuin 10,en voor koepeen ƒ5,— per 60 K.G. De Raad heeft besloten de Verordening op de Brandweer binnen deze gemeente te wjjzigen als volgt: Artikel 3 wordt gewijzigd en gelezen als volgt: Zij, die zijn of worden aangesteld, kunnen die verplichting afkoopen a. hetzij binnen acht dagen nadat hun de aanstelling is uitgereikt; b. hetzij in de maand December vooraf gaande aan het jaar, waarop de afkoop be trekking heeft. De verschuldigde afkoopsom moet binnen acht dagen onder a of in de maand Decem ber onder b bedoeld, by vooruitbetaling in gemeentekas gestort worden. Als afkoopsom is per jaar verschuldigd: voor hen die een inkomen hebben van minder dan ƒ1000,— f 10,— 1000,- tot 1500,- 15,- 1500,- 2000,- 20,- 2000,- 2500,- 25,- (Adv.) Voor de aardapelen wordt hier besteed 6,50 per H L., voor de uien 11,— en voor de koepeen 5, Onze vroegere dorpsgenoot W. v. d. Ree, die eenige maanden geleden uit Noord-Ame- rika alhier arriveerde, is nu 13 Maart j.l.per s.s. „Volendam" weer naar Amerika terug:- gekeerd. Bij de Woensdag gehouden publieke verhuring van hoverijland ten verzoeke van den heer D. Goekoop werd ingeschreven voor 70 a 80 ct. per Voornsche roede. Onze vroegere dorpsgenoot J. Klink is met het ss. „Johan de Wit" als vrijwilliger by de Koloniale troepen naar Oost-Indië ver trokken. GOEDEREEDE. De zeevisscher A. Roos had het ongeluk zijn geheele vischtuig te verliezen; een schade van 160,-. OUDDORP. A.s. Zaterdagavond hoopt de Gemengde Zangvereeniging een uitvoering te geven. Dinsdagavond hoopt voor de Gerefor meerde Gemeente op te treden Ds. Verhage van Middelburg. Verslag van de vergfedering tot op richting van een Coöperatieve Brood- bakkery te Ouddorp op Dinsdag 12 Maart in de oude school. Deze vergadering was opgeroepen door eenige ingezetenen op wier verzoek de hee- ren Poortvliet, De Bonte en v. d. Wekke van Dirksland werden uitgenoodigd om hen van de noodige voorlichting te dienen. De heer F. Breen sprak een kort openings woord en zette daarby het doel van deze byeenkomst uiteen. Al aanstonds verkreeg den heer Poortvliet het woord en sprak uit hun eigen ervariDg hoe het gegaan was met de oprichting van een Coöperatieve broodbakker^ te Dirksland. De motieven die daarbij ten grondslag lagen, waren hoofdzabeiyk de slechte kwa liteit van het brood dat door de particuliere bakkers geleverd werd. Ook de prijzen waren van dien aard, dat bij de oprichting der Coöperatieve het brood 'met sprongen naar beneden ging. Of nu hier te Ouddorp dezelfde motieven geiden, dat betwijfeld de spreker. Hij weet dat de kwaliteit van het brood hier best is. Doch wat de pry's aangaat zal dat wel duur der zijn, als wanneer er hier een dergelijke coöperatie was. De ondervinding leert, dat een coöpera tieve verbruiksvereeniging voordeeliger leve ren kan als een particulier. De macht der coöperatie is te Ouddorp reeds lang geble ken, doordat de landbouwers alhier hunne voordeelen genieten van de dusdanig wer kende chichoreifabrieken. Dat de coöperatieve te Dirksland met succes werkt, is voor spreker thans gemak kelijk te pleiten, om ook voor Ouddorp de helpende hand te bieden tot oprichting van zulk een vereeniging. Dat het geleverde brood bij hun den wed strijd met het product van de particuliere bakkers met glans kan doormaken, is reeds lang bewezen, omdat de gebruikte grond stoffen allen van de le kwaliteit zijn. Wat eertyds tegenstanders waren, zyn nu voorr standers geworden, omdat de prys en kwali teit uitmuntend zyn. Bovendien genieten de gebruikers omstreeks dezen tijd 8 weken vry brood, alsmede kruidenierswaren, want ook aan deze coöperatie is ook eene afdeeling voor kruidenierswaren, die gezameniyk wor den ingekocht by groote hoeveelheden en van eerste kwaliteit zyn. Als tweede spreker trad op de Heer De Bonte, die den wenk gaf om minstens met 60 gezinnen te beginnen. Natuurlijk werkt het voordeeligst wanneer ge hier met het dubbele aantal kan beginnen, en dat is voor een gemeente als hier best mogelijk. En al moge de kwaliteit van het brood hier best zyn, toch moeten wij onder Uwe aandacht brengen, en U de vraag stellen hoeveel ge wicht aan brood ontvangt ge bier van 1 Kg meel Indien dat door U nog nimmer is nagewogen wil ik U de mededeeling doen, dat ge van 1 Kg. meel 13£ ons brood moet terug ontvangen. Al wat ge minder ontvangt wordt door de bakkers van U gehouden. Het z g. mekken is bij de coöperatieve niet mo gelijk. De bakkers moge U voorhouden, dat ge van uw eigen meel ook uw brood terug ontvangt, is eene totale verlakkerij. Het Is beter dat men U van begin af zulks zegt, dat het mekken uitgesloten is, als dat ge nog in de waan zoude verkeeren dat ge van uw eigen tarwe het brood zoude ontvangen. Daar nu voor alles geld moet zijn is het noodzakelijk dat ieder lid 15,— stort bij toetreding, dat dan ook nog leden een zekere •waarborg kan geven voor eventueele wan betalers. De beste wensch is, om een bestuur nooit te groot te maken. De bakker die van zelf aan het hoofd van het bedryf staat is finantieel geheel gebon den aan de uitmuntende controle van het bestuur. De opzet van 't gebouw moet ineens flink zy'n, om aan alle eischen van de arbeidswet te kunnen voldoen en voor uitbreiding van het bedrijf vatbaar te zijn. Aan de Coöperatie te Dirksland is ook nog een steunfonds verbonden ingeval van ziekte en werkeloosheid, om alzoo onder hun leden gratis brood te kunnen verstrekken. Dan bij de oprichting moet men van geen politiek of kerkelijke opvatting uitgaan om dat het een gemeenschappelyk belang is. Spreker zelf is „rood maar eet ook brood." Den heer v. d. Wekke geeft nog enkele wenken op finantieel gebied,, omdat hij als Penningmeester uit ondervinding spreken kan. Na enkele vragen die nog uit de Vergade ring gesteld waren, en die door de sprekers werden beantwoord, werd overgegaan tot het opnemen van namen van personen, die aanvankelijk zich als lid opgaven. Met 46 personen werd een navergadering gehouden tot het vormen van een voorloopig comité om aan deze zaak verdere voortgang te 'maken. Als zoodanig werden gekozen T. Tanis, M. Sperling, T. Breen, P. Bezuyen, Kr. Breen, J. Mierop en J. Tanis. Na opening worden de notulen der vorige vergadering gelezen en ongewyzigd goedge keurd. De rekening, dienst 1927, met een ontvang en uitgaaf van 2056,09 wordt eveneens onveranderd goedgekeurd. Met bfina algemeene stemmen worden tot bestuursleden herkozen de heeren H Beijer en F. van Peperstraten, welke hun benoe ming aannemen. De bezoldiging Secretaris-Penningmeester wordt op voorstel van het Bestuur met 42 stemmen bepaald op 2| van den inkoops- prys. Tot nazien der rekening 1928 worden be noemd de heeren P. van Loon en A. Tuns. Met 25 tegen 13 stemmen wordt op be stuursvoorstel besloten voor het lossen van kolen gedurende de vijf zomermaanden 9 cent per H. L. te betalen en daarna 7 cent. Blanco 6 stemmen. Enkele leden stelden eenige vragen die tot aller tevredenheid worden beantwoord. Na uitdeeling van het presentiegeld sluit 3 Voorzitter de vergadering. OOLTGEN8PLAAT. De heer R. v. Putten behaalde het diploma voor het met zeer goe den uitslag volgen van cursus A (rekenen, taal, aardrijkskunde en staatsinrichting) van het Eerste Nederlandsche Plattelanders-In stituut te Nieuw-Helvoet. De heeren C. Hartsmans en L. Dorsman hebben hunne benoeming tot kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk aangenomen. DEN BOMMEL. Dinsdag 20 Maart e.k. des voormiddags 10 uur zal in de school aan de Zuidzij, en Woensdag 21 d.a.v. des namiddags ten 1 uur ten huize van Dr. Kat? tenwinkel gelegenheid bestaan voor vaccina tie en revaccinatie. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Onze dorpsgenoot, de heer I. Joppe, slaagde een dezer dagen voor het examen voor arts aan de Hoogeschool te Utrecht. In het huis wyk A no. 20 alhier komt een geval van besmettelijke ziekte (febris typhoïdea) voor. Prys van veldvruchten alhier: aard appelen 7 gulden per 70kilo; uien 12 gulden per 60 kilo en paardepeeën 5 gulden per 60 kilo. Tramwagen gederailleerd. MIDDELHARNIS. Donderdagmiddag toen de tram om 3.15 van Dirksland naar Mid delharuis reed, bemerkten de reizigers, na den Oudelandschendyk gepasseerd te zijn, dat er aan de trein iets niet in orde was. Na hortend en stootend nog een eind ge reden te hebben, ontspoorde de laatste goederenwagen nabij den Molenweg onder Sommelsdijk, hetwelk een geweldigen schok teweeg bracht, waardoor de reizigers hevig werden verschrikt. De stoker Bouwer, die op de buffer zat, werd op de rails geworpen en bezeerde ernstig zyn knie. De trein die 4 uur uit Middelharnis naar Ouddorp vertrekken moest, ondervond een half uur vertraging, alhoewel er druk begonnen was de lyn vry te maken. Naar wij vernemen zal er in de eerste week van Mei a s. een Tentoonstelling wor den gehouden in navolging van andere plaat sen, en wel een RI.A. wat wil zeggen: reclame is alles. Die Tentoonstelling staat voor de geheele handel en Industrie open, de Tentoonstelling welke groots van opzet zal zyn komt in het veilingsgebouw en aan- te-bouwen ruimte, en zal plaats bieden voor 80 stands waarvan vele in bedryf zullen _n. Reeds is door vele firma's toezegging gedaan, ook zal er in den ruimsten zin plaats worden aangeboden voor plaatselijke firma's. Volgende week komen we hierop nader terug. dert Marinus Dorsman en Cornelia de Vos; Geerdina, d. van Dingeman van Kempen en Geertje den Braber; Adrianus Hendrikus Jacobus, z. van Petrus Jacobs en Maria Pie- ternella van de Wijngaard. Gemengd Nieuws. MRU WE TONGE. J. C. K., alhier, bracht deze week zijn fiets ter reparatie by den ry wielhandelaar J. N. Om niet geheel ont hand te zyn gaf deze laatste eerstgenoemde een hem toebehoorende fiets in gebruik. Nauweiyks 50 M. gereden werd genoemden J. C. K. door den kommies der directe be lastingen aangehouden en wegens gemis van het vereischte rywielmerk verbaliseerd. Of do rijwielhandelaar deze repesatie veel winst zal afwerpen, betwijfelen we zeer. Door J. v. V., alhier, is vergunning gevraagd tot den bouw van een wagenhuis naby zijn woning aan de Zuiddyk. OUDE TONGE. Een dochtertje van den heer A. J. van der Vliet is naar het Eudo- kiaziekenhuis te Rotterdam vervoerd tot het ondergaan van een blindendarmoperatie. De heer A. M. Kanters had het ongeluk zoodanig op een bascule te vallen, dat hy zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Vergadering kolenbond „Ons aller belang", op Donderdag j.l. in Café „Speelman". De opkomst was zeer gering, daar slechts 45 leden ter vergadering aanwezig waren. I Be beer H. Beyer presideert dezen avond. Burgerlijke Stand MIDDELHARNIS. Geboren: Kommer, z. v. J. de Gans en L Lodder; Willem, z. v. P. Prins en L. v. Groningen. Overleden: P. Vis 74 j. echtgen. van A. Verbrugge. SOMMELSDIJK. Geboren: Jantje, dochter van Theodor Christians en Renske Schut. Gehuwd: Adrianus Bakelaar, 26 j., te Mid delharnis, en Maria Springvloed, 22 jM alhier. Overleden: Maria Lena de GraafF, 82 j, d. v. David de Graaft en Jannetje Jacomina Armstrong. DIRKSLAND. Ondertrouwd: Sander van den Houten, j.m. 28 j. en Adriaantje van der Groef, j.d. 25j Aart Knöps, j.m. 30 j. en Leentje Bakker, j.d. 27 j. HERKINGEN. Geboren: Cornelia, d. v. J. Molenaar en A. Struykl Catharina Cornelia, d. v. A. W. Vellekoop en J. G. Bazen. Getrouwd: L. J. Nagtegaal j.m. 28 jaar, (Melissant) en A. Melissant j d. 20 jaar. Overleden: A. C. C. Worrell 59 j., wed. v. K. F. Mulder; Jac. Bestman 78 j., wednr. van Z. Goemaat. DEN BOMMEL. Geboren: Johanna Antonia, d. van Z.Jan sen en J. J. Vervloot; Dirk, z. van W. Peeman en M. Melissant. Getrouwd: Simon van der Mast, 26 j. en Anna Bakker, 24 j. OOLTGENSPLAAT. Geboren; Leendert Cornelia, z. van Leen- OCEAANTOCHTEN. In vervolg op de tochten van vorig jaar is deze week Kapt. Hinchcliffe gestart voor een tocht, die hoewel eerst geheim gehou den, later bleek tot eindpunt Philadelphia te hebben. Ook was geheim gehouden wie zyn partner was; thans is gebleken dat zijn gezellin Elsie Mackay is, die zelf ook een uitstekend vliegster is. Vrydagmorgen gaven de ochtendbladen echter weinig hoop méér dat de tocht zal slagen. HiDchcliffe, die voor ons ook geen onbe kende is, daar hy onze eilandbewoners reeds voor 8 jaar van zyn vliegkunst heeft laten genieten, tijdens de vliegdemonstraties in den van Pallandtspolder. Zeer te vreezen is dat deze eenoogige luchtduivel met zyn gezellin den dood in de golven van den grooten Atlantischen Oceaan heeft gevonden. Hieronder laten wy de laatste berichten over dezen tocht uit de ochtendbladen van Vrydagmorgen volgen. In afwachting van berichten, die zekerheid geven omtrent het lot van kapitein Hinch- Gliffe en zyn gezellin Elsie Mackay laten we hier nog eenige telegrammen volgen in volgorde van binnenkomst. St. John (New Foundland). Een telegram van gister. Hinchcliffe is thans zes uur over tyd en er is geen enkel bericht. Mededee- lingen uit verschillende deelen van New Foundland zeggen, dat een vliegtuig gehoord is, maar een vergeiyking van de opgegeven plaatsen en uren maakt het onwaarschyniyk, dat zy juist zyn. Londen. Gordon Sinclair, van wien zy eerst dachten, dat hy Hinchcliffe vergezelde, is voor den dag gekomen. Hij bevestigde, dat El3ie Mackay met Hinchcliffe mee is. Hy is nog vol goeden moed en veronderstelt dat Hinchcliffe naar Philadelphia wilde vliegen en in den mist ongemerkt over New Foundland is heengevlogen. Atlantic City Gemeld wordt, dat om 11 u. 20 nm. (Amerikaansche tyd) in de buurt een groot vliegtuig gehoord is, dat in de richting van Philadelphia vloog. Atlantic City. Berichten uit een aantal steden van New England, dat een vliegtuig de kust gepasseerd is, mogelijk dat van Hinchcliffe, worden door de functionarissen van den luchtvaartdienst te New York scep tisch opgenomen. Geen enkel bericht lykt betrouwbaar. Londen. Er zyn over Hinchcliffe geen verdere berichten ingekomen. Het langdurige stilzwijgen veroorzaakt groote ongerustheid. Het laatste betrouwbare werd ontvangen, toen een vliegtuig, vermoedeiyk de Endea vour, gezien was 250 K.M. ten westen van Ierland. Sindsdien heeft geen van de 21 sche pen op Hinchcliffe's onderstelde route bericht een vliegtuig gezien te hebben. Ervaren vliegers en metereologen spreken hun verbazing over uit, dat de vlucht ondernomen is, gezien de weerberichten, die op storm en tegenwind wezen boven het midden van den Atlantischen Oceaan. Heewel Hinchcliffe een uiterst bekwaam vlieger is en Elsie Mackay ook een goede stuurvrouw, wordt gevreesd dat ze tengevolge van het weer hebben moeten dalen of af gedreven zijn. Een nieuwe Duitsche Oceaanvlucht. Kapitein Koehl, die verleden herfst in gezelschap van Lohse met het vliegtuig Bremen tevergeefs poogde den OGeaan over te steken, is van plan opnieuw een kans te wagen. Het te Dessau voor den nieuwen tocht speciaal gebouwde vliegtuig D. 1231 is gereed en reeds van Dessau naar het vliegveld van Berlijn-Tempelhof gebracht. Het is evenals de Bremen een Europeesch landvliegtuig; het weegt leeg 1324 kilo en zou belast 2336 kilo kunnen dragen. Het zou een totalen afstand van 7700 K.M. kunnen afleggen. Koehl zou weldra zyn eerste proefvlucht ondernemen. Hij zal by zyn tocht over den Oceaan waarschijnlijk opnieuw worden vergezeld door Lohse. De vliegers zouden weder den weg over Ierland en New Foundland kiezen, daar deze de kortste is. Men zal zich herinneren, dat de vliegers verleden jaar met de Bremen tot Ierland zyn gekomen, maar door een vreeseiyken storm werden verrast, waardoor ze weder gedwongen werden naar Dessau terug te keeren. DRAMA OP EEN KANTOOR TE BERLIJN. BERLIJN, 13 Maart. Gisteravond is in de couranten wijk van Berlijn een ernstige misdaad ontdekt. Een zekere j uffrouw Schiller, j die als schoonmaakster by een zyde-fiirma i werkt, werd ia het trappenhuis vermoord

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5