iA q&t teesi-evt vmfmaü -huid RECHTZAKEN. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 10 MAART 1928. 3 - .a I. PAAR5-MERK \r Vi pond fcns 10ct per'/20ns 'ABAKSFABRIEKEN 1753 k verkrijg baar in pryzen |perV2 pond. icht door bevoegden, die niet wisten wat I reden van onderzoek, noch den fabrikant, !ch den grossier wisten heb ik me tot jselink gewend en deze was het niet met kwalificeering eens. Het heeft bij den Iprzitter den indruk gewekt datEsselinkzich It zal laten overtuigen en stelde namens 1 en W. voor, voortaan bij het gunnen werk voor de gemeente te bepalen dat moiarioion niot van ïiRsolink mogen wor- betrokken. vroeg hoe het monster v*m de hnen was genomen, en of Esselink daarbij jenwoordig was. /oorzitter zeide dat hij een paar wille- prige pannen van het dak heeft laten deze door den secretaris zijn ingepakt I verzonden met een begeleidend schiijven, jzoekende om onderzoek, pe heer Esselink was by het nemen van monster niet tegenwoordig. [fogelaar meende dat Esselink daarby had Isooren te zyn. Spreker achtte het proef- tion ook niet geschikt voor het onder- k van pannen. Verder meende hy dat de neente zich heeft te houden aan de mee» g van den gemeente opzichter, die is de kundige van de gemeente. |foorzittel achtte zich voldoende gerech- indien hij onder 2 deskundigen geen Ireenstemming kan verkrijgen een derde ;erzoek te laten doen, door een geheel .fhankeiyk bureau, dat daarvoor speciaal Spreker meende dat men een gemeente- lichter toch niet mag aanzien als een (kundige in hoogste instantie. het rapport dat van het proefstation gekomen, is ook gebleken dat door den Jrzitter in de vorige vergadering geen on- |rbeden zijn gesproken en derhalve ook woorden behoeft in te trekken, in Nieuwenhuize meende dat het vol gde in het oog liep dat die pannen niet de beste kwaliteit waren, ort meende dat het van Vogelaar beter eest ware indien bij gezwegen had, na ^rapport dat is ingekomen, aarna werd het voorstel van B. en W. het schrijven Van EsseliDk voor kennis- ,ng aan te nemen, in stemming gebracht aangenomen 6 tegen 1 stem, die van 'elaar. igekomen was ter goedkeuring de Be- Hing van den Keuringsdienst van Waren ifcet district Dordrecht. Daarop stond voor gemeente uitgetrokken als bijdrage |B,62. Deze begrooting werd alzoo goed- öurd. jan Nieuwenhuljzen vroeg of onder dezen st ook viel bet keuren van Veevoeder. :ens ervaring in Brabant worden daar le boeren van tijd tot tijd monsters ge en van het veevoeder en meende dat dit deüzelfden dienst geschiedde, xorzitter zeide dat deze keuringsdienst |uitend is ingesteld voor menschelijk uik en artikelen tot het vervaardigen (van. voorstel van Ged Staten werd de ver ding of het reglement van het Burgeriyk bestuur gewijzigd, waarbij werd bepaald legene die zal worden uitbesteed, even iet gezin, waarin de uitbestede zal wor- opgenomen, geneeskundig onderzocht worden. Wijziging verordening heffing van keur- loonen. Voorzitter stelde voor deze verordening zoo te wyzigen dat zij aanpast aan de praktijk, n.l. dat het betaalde keurloon terug zal wor den betaald, indien het stuk vee is afgekeurd. Hiertoe werd besloten. Een verzoek van de Kon. Ned. Politie- hondenvereeniging om een subsidie, werd afgewezen. Een verzoek van den Heer A.P. vanLoo, om gedurende 1928 in een andere gemeente woonachtig te mogen zijn, werd toegestaan. Vaststelling instructie Doodgraver. B. en W. stelden een nieuwe instructie voor. Vogelaar bracht daarby ter sprake het schoonhouden der grafzerken door den dood graver. Voorzitter zeide dat in het college van B en W. ook die kwestie ter sprake was geweest, doch de meerderheid meende dat dit overgelaten diende te worden aan de nabestaanden van de overlevenden, omdat dit niet op den weg der gemeeDte ligt. Ging de gemeente daartoe over, dan zou dit weer een aanzienlijk grootere uitgaaf vorderen Sieling meende dat er wel een mouw aan te passen zou zijn, dit door de gemeente te laten geschieden, indien de nabestaanden dit bij de gemeente afkochten en dan voor de rente van het te betalen bedrag die steenen schoongehouden konden worden. Struik stelde voor, zonder verdere ver plichting, door de gemeente te laten contro leeren, hoeveel kosten dit onderhoud per jaar met zich zou brengen. Van Beek was er wel voor de zerken van die overledenen schoon te houden, waar geen familie meer van is Vogelaar meende dat dit slecht uit te zoe ken zou zijn, daar er allicht nog familie is, als men ze maar wist te vinden. Er kunnen altijd nog familieleden zyn, al is het in Amerika. Voorzitter stelde voor B. en W. te laten trachten hierin een oplossing te vinden. De geheele instructie werd daarom ook nog aangehouden tot een volgende vergadering. Van Nieuwenhuizen stelde voor een be- graaftoestel te koopen. Besloten werd, al hoewel allen er voor waren, eerst prijs te vragen. B. en W. zullen hierover in de eerstvol gende vergadering een voorstel doen. Een verzoek van de electriciteitscommissie om 15,— by te dragen in de kosten, ver bonden aan het vermenigvuldigen van de drie plannen, welke de leden intusschen wel ontvangen zullen hebben, werd daarna ter tafel gebracht. B. en W. stelden voor dit verzoek toe te staan. }£ort meende tegen dit voorstel te moeten zijn. De landbouwvereeniging, die den eersten stoot heeft gegeven om tot electrificatie te komen heeft ook veel kosten de commissie die de zaken heeft overgenomen komt nu het eerst met een verzoek om over meer toezicht op alle gemeente aan gelegenheden, zooals ook de wegen enslooten. Voorzitter wees daarbij op de gevaren, als men een ingezetene heeft als gemeente opzichter. Ook is geen persoon te vinden die alle capaciteiten in zich vereenigt om alles na te gaan. De een is wel goed eens een teekening te maken en te controleeren, doch heeft dan weer geen verstand van wegen- beheer enz. Een ander zal wel verstand van wegen hebben, doch weer niet van bouw vakken. Daarom meenden B. en W.-den ouden toestand te moeten handhaven. Het voorstel van B. en W. werd toen in stemming gebracht en verworpen. Daarna werd een stemming gehouden over het op roepen van sollicitanten. Hiertoe werd met 4 tegen 3 stemmen besloten. Tegen de heeren Wethouders en Kort. Voorzitter merkte wel dat, indien de raad een gemeente-opzichter benoemt, die niet het volle vertrouwen van B. en W. heeft, deze ook niet de verantwoordeiykheid daar voor dragen zal. VogelaarJa maar dat gaat Diet. Voorzitter: Nou en of, dat gaat wel en wij zullen het ook toepassen. De gemeente begrooting, dienst '27 en '28 werd met enkele af-en overschrijvingen ge wijzigd.* Van bewoners van den Molendijk was een adres ingekomen om verbetering aan te bren gen van den weg; daar die in deerniswek- kenden toestand verkeert. Voorzitter gaf toe dat de toestand daar verre van rooskleurig was. Een afdoende ver betering zou echter alleen te verkrijgen zijn indien men de zijkanten met grint of kei slag ging verharden. Dit zal ruw geschat een bedrag van 600 700 gulden kosten. Vogelaar meende dat de gemeente te laat gaat begrinten. Van Beek was van meening, dat, gezien de laatste drie jaar dat stuk weg toch al 800,— meer heeft gekost en de weg in werkelijkheid niet zoo slecht is, het request sterk wordt overdreven. De weg is wel modde rig, doch dit veroorzaken in hoofdzaak de bewoners zelf door alle modder van de wagens en bieten daar maar neer te gooien zonder iets op te ruimen. Wel zou het in het najaar eens goed zijn dien weg aan te krabben een paar keer. Kort stelde voor dat voortaan eens per week te doen in het najaar, dan zal de toe stand wel wat verbeteren. Van der Spaan meende dat de medewer king van de bewoners zelf al veel zou by dragen om tot een goéden begaanbaren weg te geraken. Sieling zeide dat de posterijen daar 's avonds niet bestellen omdat volgens het oordeel van een controleur die weg niet begaanbaar was bij avond, dit is een schande en dan zoo midden in de gemeente. J4,00,— weggooien ten gerieve van een paar boeren buiten de gemeente dat kan, doch de wegen in de gemeente in een behooriyken staat brengen geldeiyken steun. Z.i.z. zou de landbouw-jen houden dat zou niet kunnen, die men- vereeniging eerst aan de beurt zyn voor een schen daar betalen toch ook hun belasting. subsidie. Voorzitter zeide dat er thans geen ver zoek van de landbouwvereeniging is, dus we thans allen te maken hebben met dit ver zoek. De electriciteitscommissieis bovendien ook geen vereeniging. Het is een commissie van voorlichting, en om die voorlichting voor de H.H. raadsleden zoo gemakkeiyk mogelijk te maken meende zy die plannen te moeten vermenigvuldigen, opdat elk raads lid die plannen ;kan bestudeeren. Aan een voorlichtingsdienst zijn kosten verbonden, die door de belanghebbenden, in deze ge meente moeten worden gedragen. Kort bleef by zijn standpunt, die electrici teitscommissie moet eerst maar eens licht geven, dan zullen we over de kosten wel eens praten. Struik meende dat er geen reden was dit verzoek niet toe te staan. Daarna werd, na nog veel over en weer gepraat, dat steeds weer op de meening van Kort neer kwam, en ten slotte werd het voorstel van de meer derheid van B. en W. in stemming gebracht en verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren Van der Spaan, Van en Struik. De vergoeding aan de bijzondere school werd vastgesteld op 11,74J per leerling, of in totaal op 326,57. B. en W. stelden voor de huren der ge meentewoningen weer vast te stellen op f 2,40 per week. Echter meenden B. en W. het raadzaam de huurders voor een vasten termyn, bij contract vast te leggen opdat zich geen gevalleD herhalen zoo als dat het vorige jaar is gebeurd. De aftredende leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, de heeren Van der Wal, H. Rooy en A. Kryger werden weer herkozen. Tot lid van PI. Schoolcommissie werd herkozen den heer H. van Seters. Benoeming Gem.-Opzicbter. B. en W. stelden voor den heer Roodzand weer voor een jaar te benoemen op een salaris van 175, Van Nieuwenhuljzen stelde erprysopdat voor deze betrekking eens sollicitanten wer den opgeroepen, opdat men meer keus zoude hebben? Spreker gaf de voorkeur voor deze betrekking aan een ingezetenen, die desnoods eiken dag de verschillende dingen in de gemeente kan aanschouwen 't Loopt, aldus spreker niet over den persoon, doch wel Besloten werd die week te reinigen. Daarna sluiting. voorloopig elke De hoofden van gezinnen en allen die boven de 15 jaren zijn, zouden 6 cent per hoofd en per week moeten betalen, die onder de 15 jaren zijn zouden 2 centen per hoofd moeten bydragen. De verre afstand alhier is zulk een groot bezwaar dat drukt op de kostende prys van het vervoer. Doch wanneer men eenmaal zulk een Ver eeniging heeft, zoude men die niet meer willen missen. Nu is dit per week desnoods door ieder te betalen met eenige ontzegging van andere uitgaven die men zou kunnen ontberen. Het gaat hier om een groot belang, indien het noodig blykt, dat een onzer voor eene operatie naar het Ziekenhuis moet, en dat gebeurd tegenwoordig zoo dikwijls, dan is men daarmede een groote som gelds kwijt. Als men rekend het liggeld met de hooge doktersrekening dan is het voor de mindere man niet te betalen, zonder zich daarvoor in schulden te werpen. Indien nu iemand lid is van de Vereeni ging wordt dit betaald namelijk vervoer, liggeld en doktersgeld Gedurende 6 weken beeft een patient dus geen kosten, zelfs voor de familie kan eenmaal per week nog de kosten worden ingediend voor het bezoek naar zyn betrekkingen, te weten voor 1 persoon. De zieke of familie heeft de keuze naar die inrichting die hij het liefst heeft. Voor de Vereeniging is het aan te bevelen, dat er meer gebruik gemaakt wordt van de Academische Ziekenhuizen te Utrecht ofte Leiden. De kosten daaraan verbonden zijn niet zoo groot als bij de particuliere Zieken huizen. Ook voor de patiënten is dit een groot voordeel, met het oog op de gratis verstrekking van onderkleeding enz. Zaak is dus om^hierin goed aan te pak ken, niet de kat eens uit den boom kijken, maar straks een voorloopig bestuur of co mité vormen die de noodige propaganda maakt en leden weet te werven. Ieder die de locale bladen leest, weet straks van het goed nut dat een Vereeniging voor Zieken- huisverpleging voor de omgeving afwerpt. Wij volstaan thans maar met een kort verslag, omdat na het hooren van deze rede een voorloopig comité uit do vergadering vry willig naar voren kwam die tot taak heeft om de noodige progaganda te voeren en om straks te komen tot oplichting eener Vereeniging. Den heer Van Heest als penningmeester toonde met cijfers aan de resultaten die" hun bereikt zijn, en gaf een reeks van goede wenken die voor deze nieuwe op te richten vereeniging van groot belang kunnen zyn. Staande de Vergadering werd nog uit en door de Vergadering met aclematie toege voegd als Voorzitter van dit voorloopig comité, den Ed.Achtb. Heer Gobius du Sart. De Vergadering werd nu door den Voor zitter gesloten, na dank gezegd te hebben aan de heeren sprekers en de aanwezigen. Het comité bestaat uit de heeren J. Pik, W. Koppenhol, J. de Mooij, K. Tanis Gz., Jb. Knape, Dr. Polderman, C. Duvalois, T. Tanis, J. v. d. Bok en P. Crezee. Verslag van de Vergadering tot het trachten van oprichting eener Vereeniging voor Ziekenverpleging te Ouddorp op 6 Maart 1928. Deze bijeenkomst opgeroepen door de Ver eeniging het „Groene Kruis" alhier, werd geopend door diens Voorzitter den heer J. Breen, die de slechts weinige aanwezigen een hartelijk welkom heette. Het doel dezer byeenkomst werd in korte woorden geschetst, terwyi nog een woord van welkom werd gesproken tot de heeren Van Loo, Van Nes en Van Heest, die uit Middelharnis als Bestuursleden van de „Ver eeniging Ziekenhuisverpleging" waren over gekomen, om hier de helpende hand te bieden tot oprichting van een dergelijke Vereeniging. Al aanstonds werd door den Voorzitter het woord gegeven aan den heer Van Loo, die als Secretaris dier Vereeniging ons zoude kunnen voorlichten. In eenigzins sombere stemming over het weinige animo, dat hem oogenschijniyk bleek door de geringe opkomst, zette hy op heldere wyze uiteen het doel 6n streven van een „Ziekenhuisverplegings Vereeniging". De pogingen aangewend om alhier op het Eiland een eigen ziekenhuis op te richten zyn nimmer kunnen slagen. De groote kosten daaraaD verbonden zyn van dien aard, dat wy voorloopig nog zijn aangewezen op Rot terdam. Er is in de laatste 20 jaren al veel gedaan tot verbetering van verpleging en wat daar mede in verband staat. Ervaringen uit eigen omgeving medege deeld, diende om het publiek van Ouddorp warm te maken voor het doel. Spreker twy- feld er dan ook niet aan indien ieder der aanwezigen hier in zijn omgeving propaganda maakt voor dat doel, dat dan binnen afzien- baren tyd alhier eene zustervereeniging ban worden opgericht niet alleen, maar ook in volle werking treden. Nu denkt de spreker de Ouddorpsche toe standen misschien wel aüders iD als dat zij in werkeiybheid zyn, maar toch meent hy aan de hand der gegevens, door hun onder vinding, dat hier te Ouddorp de contributie voor de leden wel ietshoogerzuilen motten zyn als by hun. DEN BOMMEL. Vergadering van de vereeniging Steun bij Ziekenhuisverpleging (S. B. Z.) op 6 Maart 1928. Onder leiding van het voorloopig Comité Het presidium woTdt waargenomen door den heer J. P. Verheul. De vergadering werd bezocht door 112 leden. De voorz. roept den aanwezigen een woord van hartelijk welkom toe, en doet al dadeiy'k de heuglijke mededeeling dat het ledental reeds 1S99 bedraagt. "Waren, zoo zegt de voorz., de beide vorige vergaderingen te be schouwen als voorbereidenden arbeid, thans zijn we saamgekomen om definitief een ver eeniging te stichten. Alles wijst er op, dat we geen ijdele hoop hebben gekoesterd. Als eerste punt der agenda wordt aan de orde gesteld. Behandeling van het reglement. Aan de hand van het reglement eener zuster vereeniging, dat welwillend ter beschikking had het voorloopig Comité een soortgelijk reglement saamgesteld. Dit wordt artikel voor artikel gelezen, zoo noodig be* sproken en verklaard. De meeste punten gingen onder den hamer door. Op de vn die onderwfil door deD heer P. Huijer werd gedaan, „of men nog met voorstellen kon komen als het reglement afgehandeld was'" antwoordt de voorzitter; „Voor uitzonderings gevallen.' Ja". De heer Huijer stelt daarop voor de bestuursvergaderingen met gebed te openen en met dankzegging te sluiten. Dit voorstel wordt door 3 leden ondersteund By de stemming (zitten en opstaan) bleek het voorstel te zijn verworpen. Slecht vier leden stemden voor. De voorzitter had er vooral opgewezen, dat het voorstel Huijer geen aanbeveling verdiende, gezien het feit, dat een vergadering als die van S. B. Z. een zeer gemengd karakter draagt En hoe wel men zijn standpunt op het gebied van godsdienst bent. acht hij het gebed hier niet gewenscht. Huijer was echter van meening dat gedoopte christenen moeten bidden. Op de vraag van den heer Meulendljk. of de vergaderingen van B en W ten gemeente- huize ook met gehed g-op^n-l worden, ant woordt de eerste wethouder Mist; „Nee Nu komt Hutjer met h-^t voorstel, om dan toch de algemeene vergaderingen niet, hidden voorzitter hem vraagt, of zyn vorige voorstel hem niet genoeg heeft geleerd, maakt Huyer zijn wensch tot een voorstel, luidende; „de Algemeene vergaderingen worden met gebed geopend en met dankzegging gesloten". Ook dit voorstel, gesteund door 3 geest verwanten, werd op dezelfde wijze als het vorige verworpen. Thans komt een artikel aan de orde inhou dende dat 30 leden noodig zijn, om een eene vergadering (in buitengewone gevallen) byeen te roepen. Op voorstel van den heer Meulendljk wordt dat getal veranderd in 20. Nadat het geheele reglement is afgehandeld, stelt de heer Bis schop voor, een slotartikel toe te voegen van den volgenden inhoud„Dit reglement wordt gedrukt en tegen den kostendqp prys beschik baar gesteld." Als toelichting zegt spreker, dat ieder moet en graag wil weten, wat zijn plichten en zyn rechten zijn, en dat, door den kostenden prys te laten betalen, die vast Diet hoog kan zijn, dit kan geschieden buiten bezwaar van de kas. Dit voorstel wordt met gemeene stemmen aangenomen. Thans deelt de Voorzitter mede, dat reeds in de vorige vergadering is besloten, Dr. Kat- tenwinkel te benoemen tot permanent be stuurslid. Nog stelt de Voorzitter voor, den Burger meester den heer Brinkman te benoemen tot eere voorzitter. Dit voorstel wordt bij acclamatie aan genomen. Aan de orde komt het benoemen van een definitief bestuur. Als zeldzaam voorkomend verschijnsel vermelden we hier, dat slechts eenmaal gestemd behoefde te worden, om het bestuur te kiezen. Zitting zullen nemen de heeren: J. P. Verheul, J.P.Mast,C. Wes terweel, L. de Wit, A. J. Jacobs, A. van Peperstraten, S. de Lint, J. Hokke en P. Bis schop. (Er namen 112 kiezers aan deze stem ming deel.) Verder wordt besloten als stichtingsdatum der vereeniging vast te stellen 1 April 1928. Tot dien datum kunnen nieuwe leden toe treden. Na één April kan alleen toelating plaats hebben na beslissing van het bestuur. Thans wordt een commissie van controle benoemd voor 1928, bestaande uit de heeren W. Lokker, P. Huijer en P. Broeders. Op de vraag van den heer I. Lufiendijk, wat de bezoldiging der bestuursleden be draagt, antwoordt de voorzitter dat in het reglement is bepaald dat de Penningmeester en de Secretaris kunnen beloond worden. Maar, het eerste jaar in elk geval, zal ge tracht worden menschen te vinden die zich gratis met het ongetwijfeld veel omvattende werk zullen willen belasten. Ten einde ieder in de gelegenheid te stel len nog inlichtingen te vragen wacht de voorzitter nog even met de sluiting. DaaT echter niemand meer van die gelegenheid gebruik maakt, valt de hamer. Het ledental steeg tot 1404; dat is 70 der bevolking. Hierna biy ft het bestuur nog eenige oogen- blikken bijeen, ter verdeeling van de functies. De heer J. P. Mast wordt gekozen tot voor zitter, de heer J. P. Verheul tot secretaris, de heer C. Wester weel tot penningmeester en de heer S. de Lint tot tweede voorzitter. De eerste en de laatste nemen de benoe ming aan, terwyl de heeren Verheul en Westerweel nog geen beslissing kunnen nemen. Nog besluit het bestuur, sollicitanten op te roepen voor de betrekking van bode van S.B.Z. Deze kunnen zich aanmelden by den secretaris vóór 15 Maart a.s. Hierna werd ook de bestuursvergadering gesloten. dat het batig saldo bedroeg 1826,51. Aan verplegingskosten enz. was betaald ƒ1164,84 van welk bedrag nog 72,40 wordt geresti tueerd door de Land- en Tuinbouw-Onder- linge. Aan administratie was slechts ƒ27,38£ betaald. Hierna bracht de Commissie tot nazien der rekening haar verslag uit by monde van den heer D. Poortvliet, die zeide alles keurig in orde te hebben bevonden, waarvoor zeer zeker den heer Touw groote dank verdient voor zyn financieel beheer. De door deze toch voorgelezen cyfers zijn het resultaat van groote optellingen, waaraan veel werk ver bonden is maar de administratie eischtook haast eiken dag veel arbeid. De Commissie zou daarom gaarne zien dat het bestuur de functie van peDm. bezoldigde en al is zfi overtuigd dat de heer Touw elke salarieering van de hand zal wyzen, meent zy toch dat eventueele volgende penningmeester wel anders zou beslissen, n.l. als deze niet over zoo veel vrijen tijd beschikte. De commissie stelt daarom de volgende motie voor. „De vergadering, gehoord het rapport der commis sie, draagt het Bestuur op het werk der penningm. zoodanig te salarieeren, dat daar mede wordt uitgedrukt de waarde van diens arbeid." De motie was geteekend D. Poort vliet, A. Hagens en P. v. d. Wekke Az. Deze motie werd met algemeene stemmen aangenomen nadat het bestuur zeer gunstig over de strekking had geoordeeld. De heer Touw zeide dat hij dankte voor de hulde hem gebracht, maar zal toch al tyd biyven weigeren salaris te ontvangen, op gronden die hy liever in een bestuursverga dering wil meedeelen. De Voorz. brengt dank aan de Commissie en hij meent dat het zeer goed is dat dit besluit nu vast ligt in de notulen. Met het oog op de gunstige stand der geld middelen wordt de contributie vastgesteld op het thans geldend tarief. Art. 7 van het reglement wordt veranderd in dien zin, dat voor personen die hun lid maatschap zonder reden, te beoordeelen door het bestuur, opzeggen en weer opnieuw lid willen worden, inplaats van 8 weken, hoog stens één jaar moeten wachten voor z(j weer als lid kunnen toetreden. C. J. van Loo en L. v. d. Wekke vinden deze straf te zwaar maar na toelichting van de secretaris met algemeene stemmen aangenomen. Art. 9 maakt voortaan mogelijk dat ook z.g.n. observatiegevallen en tevens kliniek- gevallen, met operatie gepaard gaande, ver goed worden. Deze wfiziging werd met al gemeene stemmen aangenomen en wordt geacht in werking te zijn getreden by de oprichting der vereeniging. By de rondvraag vroeg één der leden oi het niet mogelyk was zieken vervoer ook 's nachts te doen geschieden. De penningmeester meent dat het heel goed mogelyk is des nachts zieken te ver voeren per Middelharnissche boot. Deze boot ligt n 1. altijd onder atoom en een contract met de R. T. M. zou het mogelijk kunnen maken de zieken per boot naar Hellevoetsluis te brengen en vandaar per tram verder. Door de secretaris werd de onmogeiykheid althans de moeieiykheid aangetoond, waarna besloten werd deze zaak naar het bestuur te verwyzen en in de richting, in de plaat - seiyke bladen door Dr. v. Gelder aangegeven, een oplossing te vinden. Na een woord van dank en opwekking tot de leden sloot de Voorzitter de vergade ring. Beknopt verslag van de vereeni ging „Ziekenhuisverpleging" te DIRKSL4ND op Woensdag j.l. in het Koor der Kerk. De Voorz. den heer v. d. Sluis heet de 'aanwezige hartelijk welkom al meent hy dat de opkomst plm. 150, wel grooter had mogen zijn bij zoo'n belangrijke agenda De Secretaris den heer Rooy leest de No tulen voor van de oprichtingsvergadering, die onder dank door den Voorz. door de verg. worden goedgekeurd. Hierna leest de Secr. zijn zeer uitgebreid jaarverslag voor waaruit we enkel memo- reeren dat de vereeniging is opgericht met 1469 leden en thans het aantal van 1777 heeft bereikt. Voor rekening der vereeniging zyn 10 patiënten naar een der ziekenhuizen vervoert en wel 8 naar Eudokia, 1 naar het Diaconessehuis en 1 naar het gesticht voor oogiyders te Rotterdam. Hiervan overleed helaas 1 patient. Het totaal aantal verpleeg- dagen bedroeg 148 terwijl verpleging langer dan zes weken by de 3de klas patiënten niet voorkwam. Het verslag maakte tevens melding van de dankbaarheid aan de zuster vereeniging te Middelharnis—Sommelsdyk wier bestuur zich bereidwillig beschikbaar stelde tot het geven van inlichtingen die gebaseerd waren op eigen ervaring Hierna dankte de Voorz. de heer Rooli voor zijn gedetailleerd verslag hetgeen onder applaus der verg werd goedgekeurd. Uit het uitvoerig verslag van de penning- meester den heer Touw bleek dat ontvangen w.is in de 36 weken van het bestaan der vereniging 2802.11 aan Contributie. 42 .55 van de Commissie der Paardenmarkt 39 95 aan Rente van de Boeren Leen- RECHTBANK TE ROTTERDAM. Strafzitting. In een zaak van D. V., landbouwer te Ouddorp, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Sommelsdijk waarby hij wegens overtreding van de Jachtwet hij zou op 3 October in het jachtveld de Oost duinen, bij anderen in gebruik, wild of schadelijk gedierte hebben opgespoord en daarop gejaagd hebben met het geweer, waarmede by in jagende houding is aange troffen en ten slotte zou hij de honden niet teruggeroepen hebbeD, toen zy het wild ophaalden was veroordeeld tot 10 boete subs. 5 dagen hechtenis, heeft de rechtbank het vonnis vernietigd en verdachte veroor deeld tot 10 boete subs. 10 dagen hech tenis. EXAMEN AUTOBESTUURDER. De examens, af te nemen door de CeDtrale Commissie en ingesteld op initiatief van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club, met medewerking van de overige vereenigin- gen, zullen dit jaar aanvangen den 9den Met. NIEUWE OCEAANYLUCHT VAN OOST NAAR WEST. Hinehliffe als bestuurder. LONDEN, 8 Maart. De „Daily Express" meldt, dat Elsie MacKay, de dochter van den bekenden scheepseigenaar lord Inchape, van plan is heden te starten voor een poging om den Atlantischeu Oceaan van her. oosten naar liet westen over te steken Elsie Mac Kay zou reeds eenigen tyd in het geheim haar plannen hebben voorbereid. De machine van miss MacKay, een Ameri- kaansche Stinson-eendekker, zal worden be stuurd door den bekenden vlieger, kapitein Hinehliffe Men dénkt te starten van het Cranwellaerodroom. en danken te 0}en en tea,uiten HoeweJ de bank. De uitgaven bedroegen ƒ1437.10,zoo- oniiiinitiiiiuiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniuiiiiiQiiiiiDiiiiiiiiiiiiiiiuiii

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 3