Schoonmaak Pakket f CENTS s. GRATIS SLECHTS Welkeene belangrijke besparing biedt U dit SIJNLIHTSchoonmaakPakkd Zorg dat U een Pakket ontvangt LaatCw Winkelier Cw naam op zijn lijst plaatsen U is dan zeker van Cw Pakket DAMES +DE SMUMDEI! j. Gordijnstoffen A. WIELHOUWER ïVuimtabak BOBBEMASTRAAT Ditcomplete Huishoud-Pakkd voor den schoonmaak voor Gewone prijs f 1,06 Het SUNLIGHT Schoonmaak Pakket bevat Hoest, Keelpijn BINNENLAND ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 3 MAART 192 8. De kwestie Italië-Oostenrijk, waarover de Italiaansche pers meterslange heftige artikels aan heeft gewijd, begint gelukkig weer wat te luwen. De eerste opwellingen plegen bfi de Italianen soms nogal eens heftig te zijn en is oorzaak, dat schijnbaar nietige dingen tot ongekende grootheden worden opgeblazen. Het gaat hier over Zuid-Tirol, dat een over wegende Duitsche bevolking heeft en dat bij de vrede van St. Germaan in 19 onder Itali- aansch protectoraat werd gesteld. De voor gangers van Mussolinie hebben deze bevol king verschillende beloften gedaan, waarin hun een bepaalde autonomie werd beloofd, doch deze beloften, waartoe Italië krachtens het Volkenbondsstatuut was verplicht, wer den door vader Mussolinie eenvoudig ter z|jde gelegd en hiertegen heeft Dr. Seipel, de Oostenrijksche president, in de Nationale vergadering geprotessteerd. Niemand wordt graag herinnerd aan niet nagekomen verplichtingen en de Italiaansche pers sloeg dadelijk alarm en eischte de terugroeping van den Italiaanschen gezant uit Weenen. Deze is naar Rome vertrokken en heeft aan Mussolinie hierover nadere inlichtingen verstrekt. Deze zal hierover in een knotterrede volgens het oude recept een verklaring afleggen, doch het is te verwachten, dat de kous dan ook meteen af is. Italië heeft zich den laatsten tijd geen vrienden gemaakt en het is niet in het be lang van Italië zich verder te isoleeren. Er bestaan voldoende redenen niet verder de aandacht te trekken, want zoowel op den Balkan als bij de smokkelgeschiedenis met Hongarije is er reeds te veel stof opgewaaid. De onderhandelingen tusschen de Russen en Duitschers schijnen spaak te zijn geloopen. "Waarschijnlijk zullen de Duitschers eenigs- zins huiverig zijn, nog meer goed geld naar kwaad te gooien. De door hen opgedane er varingen zijn niet aanmoedigend, terwijl de geldhonger der Russen ongelimiteerd is. Deze geldhonger blijkt wel heel duidelijk uit hun nieuwste snufje op finantieel gebied. Ze kondigen n.l. een spoorwegleening aan, waarvan het bedrag ongelimiteerd is, zoodat het niet kan worden over teekend. Het schijnt er op eenige tientallen millioenen niet aan te komen, doch buiten Rusland zal er voor deze leening weinig interesse bestaan. Men moet zjjn spaarduiten al heel erg moede zijn, alvorens men tot het nemen van dergelijke stukken overgaat. Over de rest van het buitenland kunnen we kort zijn. Wij werden verder verblijd met eenige arbitrage verdragen tusschen verschillende mogendheden, alsmede hier en daar een herziening der tariefmuren. Volgens de geruchten, overwegen de Franschen voor ons de aangename verrassing van een zoo danige verhooging van invoerrechten op boter en kaas, dat deze export van ons land, hierdoor bij invoering dezer maatregelen vrijwel genekt zal worden. Wij meenenons te herinneren, dat er nog niet lang geleden te Genève een speciale commissie van den Volkenbond is gehouden onder leiding van Colijn, weljuist op een verlaging van deze hinderpalen voor een goede internationale ontwikkeling heeft aangedrongen, doch waar ook wij helaas nog wel eens op het protectie rijden, hebben wij weinig recht van spreken. De voorstanders van dit funeste systeem mogen de onaangename gevolgen hiervan nog wel eens overdenken. Eilwaterleiding. Naar aanleiding van het bericht omtrent de motie van het Bestuur der Kilwaterleiding, waarbij het vertrouwen in de leiding en de adviezen van Prof. Visser wordt opgezegd, deelt deze ons het volgende mede: „Op grond van de Provinciale Drinkwater- verordening moet bij Ged. Staten na beëin diging van den bouw een zoogen. bouwreke- ning worden ingediend, en aangezien de Kil waterleiding haar eigen administratie voort behoort zij deze zelf op te stellen. Het bestuur stelt zich dus ten onrechte op het standpunt dat dit door mij behoort te geschieden, doch aangezien de boeking van aanleg en bedrijf of oprichting naar mijne meening niet voldoende gescheiden zijn ge houden, heb ik op verzoek van het bestuur een overzicht v»n den stand der bouwreke- ning op 1 Jan. 1928 gegevenop welken datum de aanleg niet was voltooid. De gegevens daartoe werden door den hoofdopzichter E J. Wind uit de boekhouding geput, hetgeen een buitengewoon omvangrijk werk bleek te zfjn. Op grond van het feit, dat de administratie niet door mij is gevoerd, heb ik gemeend niet de volle verantwoordelijkheid van deze cijfers te kunnen dragen, ofschoon ik wel heb medegedeeld, dat een en ander naar mijn beste weten was geschied. Uit de verschillende gegevens blijkt intus- schen duidelijk, dat nog een gedeelte van het bouwcrediet aanwezig moet zijn, zoodat, daar dit niet het geval is, naar mijne opvat ting bedragen op den aanleg zijn geboekt, welke daarop niet thuis behooren. Op 1 Febr. 11. werd door mij het lijvig over zicht ingediend en op 16 Febr. had, zonder dat ik daarbij tegenwoordig was, de beoor deeling plaats in een vergadering van het algemeen bestuur, dat uit 22 leden bestaat. Het omvangrijke dossier is niet vermenig vuldigd, zoodat in het korte tijdsverloop van 14 dagen van ernstige kennisneming door de bestuursleden geen sprake kan zijn geweest. Het feit dat men zich niet kan vereenigen met mijn standpunt, dat bedragen op aanleg zijn geboekt, waarmede door mij de begroo ting der bouwkosten geen rekening kon wor- UN LIGHT In dit speciale Schoonmaak pakket zullen wij bovenstaanden Rinso- houder bijsluiten. Deze dient om boven den gootsteen te hangen. Hij is van sterk metaal vervaar digd en fraai geëmailleerd in wit, geel en groen. U ontvangt dezen Rinso is uitstekend voor borden- wasschen. De hoedanigheden die het zoo zacht makeq voor het goed van Uw gezinswasch maken het even zacht voor Uwe handen bij het bordenwasschen. Een voorzichtige huisvrouw behoeft geen ruwe handen te hebben Heeft U Rinso-Zeep' poeder ooit aangewend voor het bordenwas - schen? Gebruik juist om een licht sopje te krijgen. Eén doos SUNLIGHT ZEEP, de zuiverste en meest doelmatige van alle bestaande huishoudzeepen, absoluut onmisbaar in elke huishouding. Aan haar volkomen zuiverheid heeft zij haar wereldreputatie te danken. waarde f 0.40 Eén pak LUX, het speciale waschmiddel in fijne vlokjes voor wollen en zijden weefsels. Lux zal bij den schoonmaak prachtige diensten bewijzen bij het reinigen van Uwe gordijnen en wollen dekens. waarde f 0.25 Eén bus VIM, het meest doelmatige schoonmaakmiddel, dat er bestaat. Een uitkomst in dezen tijd voor het reinigen van houtwerk, schilderwerk, vloeren, marmer, ramen, deuren, potten en pannen 1 waarde f 0.25 Eén pak RINSO, zeeppoeder 1" soort, bespaart de huisvrouw het zwaarste werk bij het wassehen. Al het linnengoed en beddegoed dat speciaal in den schoonmaaktijd wordt gewasschen, wordt prachtig helder met Rinso. Let vooral eens op de kwaliteitwaarde f 0.16 Totale waarde f 1.06 DE LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ, VLAARDINGEN. ONZ1 den gehouden, heeft aanleiding gegeven tot het klakkeloos aannemen van bedoelde motie, waarover intusschen niet is gestemd zooals het bericht vermeldt. Het tweede gedeelte der motie, inhoudend het besluit om mij per deurwaardersexploit kennis te geven van het voornemen om van 1 Febr. 1.1. af geen salaris meer aan genoem den hoofdopzichter der Kilwaterleiding uit te betalen is al zeer zonderling, gezien het feit, dat deze hoofdopzichter nog op 2 Febr. 1.1. een schriftelijk advies over de tarieven aan het bestuur heeft moeten uitbrengen. Over de Kilwaterleiding is in verschillende bladen reeds veel geschreven en harde noten zijn daarover gekraakt. Ik durf echter te beweren, dat de.toestand van het bedrijf in alle opzichten gezond is, en dat de tarieven volkomen normaal genoemd mogen worden". N R C.' Mljnhardt's Hoesttabletten. Doos 30 ct. Mijnhardt's Keelpijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv.) Voor huis en hof. In moes- en bloementuin. Wie een stukje grond achter zijn woning heeft geniet dubbel de vreugden van het lenteontwaken en niemand dezer gelukkige bezitters ontkomt in deze dagen aan de lust om de natuur een handje te helpen om van zijn stukje grond een Hof van Eden te ma ken. Allen grjjpen in deze dagen naar spa en schoffel, maar niet allen verrichten hun arbeid even oordeelkundig; de natuur blijkt op de hulp van zulke goed-meenende maar domme vrienden slechts weinig gesteld. Er volgen daarom hier eenige wenken. Het eerstnoodige voorjaarswerk is het diep omspitten van den bodemmen late de on derste lagen echter onder en keere den boel dus niet door elkaar. Het spitten moet zoo gauw mogelijk gedaan worden, maar men wachte in ieder geval, tot de aarde niet meer kletsnat is. De grond blijft na het spitten ruw liggen en wordt eerst fijn ge maakt vlak vóór het zaaien of poten. Wie in herfst of vóórwinter de stalmest niet in den grond heeft gebracht - dat was overigens de beste tyd daartoe doe het nu alsnog, tegelyk met het spitten. Het bemestingsvraagstuk is moeilijk, omdat al les van de hoedanigheid en gesteldheid van den grond en de grondsoort afhangt. Men kan zeggen, dat een goede bemesting ver kregen wordt met 15 a 20 kruiwagens stal mest per are (d.i. 100 M*.j te verwerken. Later kan men dan nog wat Chilisalpeter strooien om den- groei te bevorderen van het jonge gewas. Wie alleen kunstmest kan of wil verwer ken, gebruike per Are: 4 kilogram Zwavel zure Ammoniak, 10 12 kilo Superfosfaat, 6 a 8 kilo patentkali en later ter aanvulling 2 a 4 kilo Salpetermest. De kunstmest wordt vóór het spitten uit gestrooid; ze lost dan grootendeels op en verdeelt zich in den bodem. Uien en Sjalotten kunnen nu reeds gepoot worden; we snijden de worteltjes tot stomp jes af en drukken de uien goed aan in de aarde. Op de rij zetten we ze 10 15c.M. uit elkaar. Uien en sjalotten zijn een ge schikte tusschenteelt voor de zomergroenten. 't Is er op te wagen om nu reeds weeu- wen van slaplanten op de bedden uit te zetten. De voorjaarsperken kunnen we nu gaan vullen; hebben we zelf de noodige planten daartoe in de koude kas bewaard, dan die nen we deze eerst af te harden door veel te luchten, ook des nachts, en over dag by goed weer de ramen geheel af te nemen. VEILINGSBEBICHT van Vrijdag 24 Februari 1928 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Prei 1,40 tot 11,40 per 100 bos. Aardappelen 7,80 per 100 k.g. Kroten 13,- per 100 bos. Witlof 0,16 tot 0,20 per k.g. Boerenkool 1,08 per krat. Uien 17,40 per 100 k g. Tafelperen 0,14 tot 0,22 per k.g. Tafelappelen 0,12 tot 0,19 per k.g. Keukenperen 0,09 tot 0,19 per k.g. Spruiten 0,13 tot 0,47 per k.g. Kipeieren netto 5,60 tot 5,80 per 100 st. Eendeieren 5,60 per 100 stuks. Aanvoer 26440 stuks. AUTO IN EEN WINKEL GEDRONGEN. Springen van een band de oorzaak? NIEUWENHAGEN, 28 Febr. Heden morgen te ongeveer 9 uur is alhier een ernstig auto-ongeval gebeurd. Een der groote autobussen met twintig zitplaatsen der firma Van Kan alhier, welke den dienst onderhoudt tusschen Heerlen en Rimburg en welke be stuurd werd door den 24-jarigen chaffeur P. Stienen, is met kracht tegen het winkel huis van den heer Pauels gebotst, waardoor de etalage en een groot stuk muur tot vèr in den winkel werden gedrongen. De 42-jarige echtgenoote van den heer Pauels, die op dat oogenblik de stoep veegde, werd door de zware bus gegrepen en tegen den muur ge drukt. Zij was onmiddellijk dood. Het mag een wonder heeten, dat geen menschen in den winkel aanwezig waren. Het droevig ongeluk is waarschijnlijk te wyten aan het springen van den voorband, waardoor de bestuurder de macht over het stuur heelt verloren. De bestuurder en een viertal passagiers kregen behoudens enkele schrammen geen letsel. Het slachtoffer was moeder van vijf nog minderjarige kinderen. De chauffeur P. S. bevindt zich in voor arrest. CANADA EN DE GESTEUNDE EMIGRANTEN. Meer tegemoetkomende houding te verwachten? 's-GRAVENHAGE, 27 Febr. - Onlangs is medegedeeld, dat Canada geen emigran ten meer wenschte toe te laten, die met steun der Regeering daarheen-reisden. Wij vernemen thans, dat er enkele aanwijzingen zijn ontvangen, die kunnen doen verwach ten dat Canada wellicht tegl land een meer tegemoetkomj zal aannemen. Tot het voerei kingen over deze aangelegenh Hartland, directeur van de E trale Holland, naar Londen v« Waarborgsommen verdi De 25-jarige W. V., van huis arbeider uit een dorpje in Ni had zich weten op te werker reiziger. Daarna is hij hier ter s om een bemiddelingsbureau t< deed advertenties plaatsen, 400,000 aan hypotheken aai goederen. Tevens plaatste hij waarin flinke jonge mannen vraagd, om agent voor zijn bun Rij eischte een waarborgson maar als men minder bood daar ook wel genoegen mee. heeft hij 5 of 6 agenten aange aan waarborgsommen in ham V., die op kamers woonde, ve oogenblik, omdat hij als wanbe ruzie met zijn hospita's kreeg vonden het al spoedig vreem goed als niets te doen kregen met elkaar eens over hadde besloten zij, de centrale reche schuwen. Deze stelde een om dit leidde tot de arrestatie va aangehouden aan het station, gereed stond naar zijn dorp te De 800 had hij in drie wek maakt. Dit is in een paar weken ti geval van dien aard, dat de cent te behandelen heeft gekrege leiding hiervan waarschuwt publiek nog eens uitdrukkelijl borgsommen te geven aan peri niet onomstootelyk vast sta: Vraagt onze pillen en druppels tei rege ling v. d. bloedsomloop, door H.H. Doc toren aanbevolen, beslist onschadelijk voor de gezondheid. Alleen bij ons Is succes verzekerd. Vraagt ons boekje met talrijke al- beeldingen met duidelijke en vol ledige inlichtingen in blanco ge sloten Convert met 25 cents insluiten aan postzegels. Wacht U voor misleiding of teleurstelling. Koopt in zaken waar U zeker van kan zijn vakkundig en succesvol geholpen te worden, en niet door min derwaardige namaak op de Bange baan geschoven te worden. Wij zijn vanouds bekend het soliedste adres. Let daar vooral op. Kipstraat 43, Rotterdam Vraagt gratis inlichtingen of prijscourant. Zware Pluchette per el 0-95-l.35-i.65 Dubb. Pluchette per el 1.90-2.10-2.70-3— Ribstof per el 0.48 Landhuisstoffen per el 0.63 Irat. eiken reclame-garni tuur per stel 1.85 Afgepaste Pluchette gordijnen met geschabloneerde randen, zeldzaam artistiek 12.75, f 16.75,119.50, enz. per paar. Koopt Uw gordijn stoffen enz. bij SOMMEL3DIJK Ring A 99-100, Tel. 243 ,i. r-J~ N.V.HOLLl fZWITSE 8 CHOCQLAC De derde (en laatste) serie teetl Wie de voorheelden No. 1 en (ol LOUIS? DQBBELMA Hoe U het ook draait J. G." is altijd voor- deeliger en smakelijker, dank zij de groote omzet. 2E ATELIER VA ALLES WAT OP F01 VERLANGD WORDT

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2