h V* WRIGLEYS A. WIELHOIWER TWEEDE BLAD 75.» AAT en in en!! tie Gordijnstoffen chtsschool te Middelharnis :hrijving van Leerlingen. ren, Huisschilderen, Huis- en Hoefsmeden, rankwerken, Auto-, Motor- en Rijwieltechniek, Meieren en (Meieren? FLORA'S ONZE EILANDEN No. 31 18 FEBR. 1928 PURGIL er op! aan van taan wij euze uit te zijn, andere. i op het ilist dat HOOR et eene en. Hotel izijnen erdam Hebt U last van een droge keel, als U veel gerookt hebt? Koop dan eens een pakje WRIGLEY's P.K.-Kauw- bonbons en let eens op, hoe heerlijk die Uw mond en keel verftisschen. mEen P.K.-tje na elk si gaartje" knapt U heelemaal op en doet het rooken beter smaken. Ala U aan sport doet, kunt ge P.K.-Kauwbonbons evenmin missen. Zij voor komen dorst en verdrijven vermoeidheid; bovendien zijn te goed voor gebit en maag. Zware Pluchette per el 0.95-1.35-1.65 Dubb. Pluchette per el 1.90-2.10-2.70-3— Ribstof per el 0.48 Landhuisstoffen per el 0.63 Imt. eiken reclame-garni tuur per stel 1.85 Afgepaste Pluchette gordijnen met geschabloneerde randen, zeldzaam artistiek 12.76, f 16.76, i 19.50, enz. per paar. Koopt Uw gordijn stoffen enz. bij SOMMELSDIJK Ring A 99-100, Tel. 243 rijving van leerlingen voor de vakken ngesteld van Donderdag 1 Maart tot en met Dinsdag s. van 8.30 tot 12 en van 1 tot 3.30 aan de school te Middelharnis. van den nieuwen cursus Dinsdag 1 Mei a s. e aandacht wordt gevestigd op de noodzakelijkheid de ukken bij de inschrijving mede te brengen. inatiebewijs. ;eskimdige verklaring dat de leerling geschikt is voor het ge- n beroep. laring Hoofd der School dat de leerling voldoende Lager erwijs heeft genoten. onvermogenden (ter verkrijging van vrij reiskosten) eene ver- ng van het Gemeentebestuur dat de leerling anders niet in zou zijn de school te bezoeken. Rijksinkomstenbelastingbiljet belastingjaar 19271928. schrijven leerlingen moeten op 1 Mei 1928 den twaalf-, tijd hebben bereikt. nlichtingen verstrekt de Directeur der school. F* (Zie ook de aanplakbll|etten.) Namens het Bestuur CHR. F. HOSSEN, Directeur. Hiertusschen is een groot verschil. Alléén, eieren van doelmatig gevoederde hennen geven kans van slagen. VOEDERT daarom nu uitsluitend Hoenderbeschuit en Ochtendvoeder hel garandeert succes. Dubbel voordeelig: veel eieren en geschikt voor de broederij. SCHUURMAN'S Pluimvee- artikelenhandel - Middelharnis. /!C\/0 A A an Lompen, metalen, zolderopruimingen, UCVllAAUUWij betalen de HOOGSTE prijzen. HENDRIK WIJGERS, testraat 38a - Tel. 31748 - ROTTERDAM. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 18 FEBRUARI 192 8. Plaatselijk Mieuws. 7,- MIDDELHARNIS. Bij de Woensdagavond gehouden stemming voor een Commissaris bij het Onderling Begrafenisfonds, werden uitgebracht 218 stemmen; van onwaarde 5; geldige 208; volstrekte meerderheid 105. Hiervan verkregen W. van Gelder Az. 33; J. v. d. Meide Jz. 85; Jan Verolme Lz. 90 stemmen, zoodat de laatstgenoemden in her stemming komen, welke is bepaald op Don- dag 23 Februari a.s. op dezelfden tyd en plaats. Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van 6 tot 11 Februari zyn bij den Cor respondent der Arbeidsbemiddeling als werk zoekenden ingeschreven: 1 timmerman, 7 zeevisschers en 24 landarbeiders. Totaal 32 personen. Deze week zijn vanuit de kaai alhier 1700 HL. aardappelen verzonden. Het zoontje van den bouwknecht F. Albregts had het ongeluk te vallen en een pols te breken. Op Zondag 18 Maart hoopt den Wel Eerw. heer ds. A. M. den Oudsten, Nederl. Herv, predikant alhier, zijn afscheidsrede te houden. Centrale Veiling voor Goerise Overflakkee te Middelharnis. Eieren- en botervoiling van Donderdag 16 Februari 1928. Kippeneieren 50 52 kg. 5,90 tot ƒ6,— id. 58-60 6,65 tot id. 60—63 6,80 tot id. bruin 60—61 7,— Eendeneieren 66—68 6,50 tot Boter 0,95 tot 1,03 per pond. Aanvoer eieren 20.000 stuks. Semjjre Crescendo- Sampre heeft bij haar uitvoeringen nooit te klagen of gebrek aan belangstelling. Als ze in de tent een concert geeft kan men met alle gerustheid een wandeling maken over de hoofden der belangstellenden en als wij haar jaarlijksche uitvoering bij Meijer mee maken, dan is er in de zaal geen plaatsje onbezet. Zoo was het ook weer Donderdagavond en Sampre verdient die belangstelling ten volle. Ze staat met beide beenen in de bevolking van Meneerse en Sommelsdijk. Op voorzitter Blok, rustte de taak een welkomstwoord te spreken en met een in leiding herdacht hij den afgestorven directeur Vletter, die voor de vereeniging de stuwende kracht is geweest. Het was precies een jaar geleden dat de huidige directeur, de heer Bergman, de dirigeerstok overnam en met succes de vereeniging in de sporen van z'n voorganger wist te houden. Verder betreurde spr. het dat enkele goede krachten van de vereeniging wegens omstandigheden niet aanwezig konden zyn en nog anderen de vereeniging verlieten. Hij hoopte echter dat deze weer terug zullen komen. De heer Bergman krijgt dan de leiding en met een vroolijke marsch van Schubert wordt met het programma aangevangen. Frisch en vroolijk klinken Sempre's tonen door de zaal. Vervolgens werd op eminente wijze geblazen „Modestie", dat ons het ver trouwen gaf, dat Sempre nog steeds favoriet is met haar kolossaal geluid. Een warm applaus ontlokte dit nimmer, Na een marsch komen de kwartet-menschen op het podium om het eenigszins zware stuk van Haydn op te voeren. De inzet was goed en vry van zenuwen, doch, als men een eindje op dreef is, krijgen de jongens „plankenkoorts". Ze raken er even uit. Wel jammer, doch na afloop schijnt het publiek de moeilykheid van het stuk te begrijpen en vergeeft men graag de strubbeling: een applaus wasto.ch het loon. Na een kleine pauze wordt het programma afgewerkt en de diverse muziekstukken maken het quartet-struikelingetje meer dan goed. Dona Flora i z. werd keurig geblazen, de piston een pluimpje voor z'n solol Door de Dirkslandschetooneel-vereeniging werd opgevoerd „Gebroeders Kalkoen". Zooals we voorspelden is dit stuk met succes bekroond geworden. De verschillende koddige situatie's en het zeer goede spel bracht het talrijke publiek vooitdurend in schaterlachen. De Gebroeders Kalkoen waren onverbeterlijk in hun rollen, evenalsFientje, Pietje, de oude huishoudster, Horsman en de kleine Wim. Trouwens alles was tot in de puntjes in orde; decor, grime enz. Dirksland heeft met deze opvoering een goeden naam gemaakt en de langdurige ovatie noodzaakte dat eenige malen het gordijn moest worden gehaald. De heer Blok sprak terecht een woord van dank namens allen en riep hen een tot weer ziens toe 1 En numet volle kracht vooruit, Sempre. De directeur zal wel zorgen voor de goede reputatie. Good luck. SOMMELSDIJK. Uit deze gemeente wer den de vorige week verscheept 179222 K.G. aardappelen, uien en paardepeen. Maandag j.l. stonden 12 werklooze land arbeiders bij den Correspondent der arbeids bemiddeling ingeschreven. We vernemen dat de beroepen predi kant die 26 Februari alhier zyn intrede zou doen, wegens ziekte verhinderd is op ge noemde datum op te treden. Voetbal. Flabkee 1 heeft Zondag vrijaf terwijl Flakkee 2 thuis speelt tegen Sparta 9 van Rotterdam. BIRKSLAND. De oudercommissie dei- Openbare school houd as. Dinsdagavond half 7 de ouderavond in het gymnastiek lokaal dier school. - De vorige week werd uit de haven vervoerd: 1345 H.L. aardappels, 1480 balen ajuin en 4160 balen koepeen. - Tegen een viertal jeugdige personen is proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal (uit een auto) van monsters snoeperyen. Door deze diefstal was de reiziger, aan wien de monsters toebehoorden, genoodzaakt zijn tocht door Flakkee te staken, totdat hem nieuwe monsters werden gezonden. De jeug dige dieven zullen vermoedelijk tot de ont dekking komen, dat zoetigheid een bittere nasmaak kan hebben. - A.s. Dinsdag 21 Februari 's morgens half tien belegt de Raad der Gemeente een openbare vergadering. - A.s. Woensdagavond houdt de veree niging „Het Groene Kruis", haar gewone jaarsvergadering. - Als we beginnen met te zeggen dat de eerste uitvoering van de Gem. Zangvereeni- ging „Excelsior" uitstekend geslaagd is dan is daarmee den algemeenen indruk vast gelegd. Alle medewerkers(sters) kweten zich uitstekend van hun taak en al is hier en daar wel een enkel zwak punt dan heeft dat niet de minste afbreuk gedaan om den avond tot een genot te maken. Wij onthouden ons ditmaal van een critisch verslag en wel om twee redenen: ten eerste wordtcritiökover het algemeen nooit als critiek op de uit voering aangemerkt en ten tweede is het ook niet noodig zoo'n uitvoering alleen te gaan beluisteren met het doel „zou ik hier of daar niet eens wat kunnen vinden om af te keuren." Natuurlijk moeten we toch enkele num mers, die we bijzonder mooi vonden, met een enkel woord noemen en zoo bekoorde ons vooral „Voorjaar" als zangnummer voor Gem. koor. Jammer dat de tenoren in hun solo niet zeker van hun stem waren. „Mor genhymne" van Niels W. Gade is een nummer waarin vooral de bassen blijk gaven van hunne stemmen volkomen te beheerschen en door de volheid van hun stem het geheel tot iets moois maakte. „Seranade van een Landsknecht" is een zangnummer dat altijd mooi blijft en eigen lijk op geen enkele uitvoering mag ontbreken. Het Kinderkoor heeft ook haar beste beentje voorgezet en het lykt ons een moeilijke taak zoo'n kudde kleuters aan discipline te ge wennen. Wat leuk was dat „Speellied" en „Byenliedje." Juist iets voor een kinderkoor, want de keuze in liederen voor kinderen is niet zoo bijzonder gemakkelijk. De aardige snoeten van de jongens en de leuke kopjes der meisjes is alleen een bezoek waardig om die te kunnen zien. Als toegift kregen we zeker niet het minste van den avond en wel, een viertal nummers voor dubbel kwartet. Vanzelfsprekend worden hiervoor de beste krachten gebruikt maar wat we hoorden, behoudens een enkele uitzondering, behoort tot het beste wat op gebied van zang door Dilettanten geboden kan worden. „Moeder en Kind" van Wierts en „Kerst nacht" werd met kennis en gevoel voorge dragen zoodat de tekst en de muziek vol komen harmonieerde. Dit wat de zang betreft en rest ons nog het tooneelspel der Kabouters te vertellen. Het eerste tooneelstukje „de Prinses en de Kabouters" was zeer aardig en wat het spel tekort schoot werd ruimschoots vergoed door de schitterende costuums die de vertol- kers(sters) droegen. Wat een lief Prinsesje en wat leuke kaboutertjes met hun lieve stemmetjes. Het tweede stuk „De kleermaker en de Kabouters" tooneelspel in 4 bedryven toonde ons wat onder goede leiding met kinderen te bereiken. Wat een zorg aan kleeding decor is hiervoor noodig geweest. Het Boschdecor in het tweede bedrijf was wer kelijk in alle opzichten prachtig en het was juist daardoor dat de dans door de kabou ters en nimfen zoo volkomen tot haar recht kwam. Wat is er gelachen om de Luke kleer maker en zijn vrouw. De kleermaker was dan ook een eenig type voor die rol en hij speelde met een vrymoedigheid die zeker bij weinig jongens van dien leeftyd wordt aangetroffen. Toen aan het slot de Voorz. dan ook de directeur dankte voor zyn leiding, was dat in meer dan een- opzicht verdiend en ook de dank aan het publiek voor de goede orde en de stipte opvolgiug van het rookverbod zeker op zijn plaats. Dat de zaal Vrijdag nog voller zal zijn behoeft voor de Voorz. geen vraag te zijD. Te ongeveer half een stonden we weer op straat. HERKINGEN. Tot leden der bouwcom missie, voor den bouw van een kerk voor de Geref. Gem. alhier, zijn benoemd de heer J. vau Kempen, D. D. Kastelein en M. G. den Boer. Belanghebbenden worden er aan her innerd, dat de rentekaarten op 27 Febr. a.s. moeten worden ingezonden bij den Raad van Arbeid. STELLENDAM. De heer P. D. Holleman, bakker alhier behaalde op de te Rijssel (Frankrijk) gehouden bakkerijteutoonstelling een gouden medaille met bijzondere geluk- wenschen dor jury voor waterbrood, inelk- brood, krentenbrood en beschuit. De garnalenvissc'ners hebben de vorige week 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 50 K G. bij de pellerijen aangebracht. De kuilvisschery wordt nog door een paar visschers uitgeoefend. Er werd over een geheele week slechts 25 K.G. schubben aangebracht en 80000 K.G. bliek voor de drogerijen. Bij den gemeente veldwachter is als gevonden gedeponeerd een koperen rijtuig- kaarslantaren. Door mej. A. de Koe is tegen 1 Mei a.s. ontslag aangevraagd als onderwijzeres aan de openbare school alhier. GOEDEREEDE» a.s. Dinsdagavond hoopt het Mannenkoor „De Vriendschap" een uit voering te geven. De afgeloopen week stonden bij de Arbeidsbemiddeling 14- werkloozen ingeschre ven. OUDDORP. In de Middelduinen, de weg naar het strand, zullen 2 hekken verplaatst en de wegnaar het strand verbeterd worden, zoodat het dan gemakkelijk wordt om met voertuigen en auto's zonder hekkens open te doen, daar te komen. C. Tanis in den Oostdijk heeft zich voor zien van de nieuwste constructie centrale verwarming voor het opfokken van kuikens, dus de moderne inrichting ter bevordering van de pluimveeteelt. Gaat zoodoende hier vooruit. H. Aalbregtsen heeft onderhands de korenmolen overgedaan aan A. Pape. NIEUWE TONGE. De vrouw van D. H. moest deze week per ziekenauto naar Rot terdam vervoerd worden tot het ondergaan van een blindedarmoperatie. C. T. had het ongeluk een beitel zoo danig op de hand te krijgen, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Tegen Maandag 20 Febr. a.s., 's namid- ,gs 2 uur, is vergadering van den Raad dezer gemeente belegd. OUDE TONGE. De heer G. Mijs heeft zyn landbouwschuur en tuin verhuurd aan den heer K. J. de Bruin. Algemeene Vergadering' van het be grafenisfonds „Onderling belang" te Oude Tonge, op Dinsdag 14 Februari 's nm. 7 uur in de Oude School. De voorz. de heer W. Los opent meteen hartelijk woord van welkom de vergadering en verzoekt medewerking voor de te be handelen zaken. Opgekomen waren 82 leden. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Een verslag van den toestand der ver eeniging wordt onder dankzegging goedge keurd. Uit dit jaarverslag blijkt, dat het ledental van 823 op 1 Jan. '27 tot S35 op 1 Jan. '28 gestegen is, terwijl het aantal adspirantleden stationair bleef. De rekening over 1927 wordt eveneens onder dankzegging goedgekeurd. Ze sluit in ontvang en uitgaaf met een bedrag van 4817,83. De bezittingen der vereeniging bedragen 16522,64 tegen 15793,275 op 1 Jan. 1927. Een vermeerdering dus van 729,365. Naar aanleiding van een bestuursvoorstel om het salaris van den secretaris en den penningmeester voor ieder met ƒ10 per jaar te verhoogen, stelt dhr. P. Luljendijk voor om dit met 25 per jaar te verhoogen, Dit laatste voorstel wordt verworpen en het eerste met groote meerderheid aangenomen, De aftredende bestuursleden de heeren J. Luijendijk en P. v. Loon worden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen nemen beiden hun benoeming aan. Tot den raad van toezicht worden de af tredende heeren C. de Koning en Joh. v. d. Tol met groote meerderheid herkozen en nemen eveneens hun benoeming onder dank zegging aan. Bij de bespreking het nut vau een ver eeniging voor ziekenhuisverpleging, wordt door den voorz het nut van een d.g. ver eeniging uiteengezet. Eensgezind was de vergadering van de noodzakelijkheid van bedoelde vereeniging overtuigd In samen werking met het ziekenfonds zullen verdere stappen in deze richting worden ondernomen, Daarna sluit de voorz. met een woord van dank de vergadering. OOLTGENSPLA AT. De heeren T. Wielaard, G. H. L. de Bruin en L. J. Schilperoort hebben hun benoemiDg tot notabel der Ned. Herv. Kerk aangenomen. Bij de gehouden schietwedstrijd van den Bijz. Yrijw. Landstorm werden de vol gende punten behaald: G. de Bruin, 92, Jan van Ree, 90, J. Rademaker, 89, J. van den Heuvel, 88)" A. van den Heuvel, 88, L.Ko'r- teweg, 87, A. de Vos Mz. en G. C. van den Berg, ieder 85, J. C. Birkhoff, 84 en J. van Putten 84. Aan ieder werd een prys uitge reikt. DEN BOMMEL, In de te Zuidzijde ge houden vergadering van de opgerichte ver eeniging tot ziekenhuisverpleging werden 489 leden ingeschreven. Voorwaar een mooi resultaat. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Dinsdag j 1. werd in de bijzondere school alhier een ouderavond gehouden, welke door ouders en belangstellenden druk bezocht was. HELLEVOETSLUIS, Zondag 19 dezer speelt Hellevoetsluis II een thuiswedstrijd tegen Sparta 8. Aanvang 2 uur. Het Chr. Gem. koor „Onderlinge Zang- studie'V Directeur de heer P. v. d. Doel te Rotterdam, zal deelnemen aan het concours te Pernis. De tooneelvereeniging „Comoedia" zal haar seizoen sluiten met op 5 Maart en 7 Maart a.s. op te voeren: „Silvia Silombra", tooneel spel in vyf bedry ven door Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, opgedragen aan Mevr. JuliaCuy- pers. De heer P. v. Wijnen heeft zijn benoe ming tot lid van den Gemeenteraad aan genomen. De heer J. V/. Knak te Oudenhoorn, is benoemd tot klerk bij de afd. Boekhouding op Rijkswerf. INGEZONDEN MEDEDEELING. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen Het verzacht esra geneest Vervolg Raadsverslag Hellevootsluis. Alle ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen, uitgezonderd het rap port inzake gezin Mosterdijk, hetgeen in handen van B. en W. wordt gegeven ^er afdoening; het verzoek van den heer Gerding om huur verlaging wordt terzijde gelegd, als zijnde nietig, daar dit verzoek niet is ge zegeld. III. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Gemeentebegrooting dienst 1928. Dit betreft een administratiewijziging we gens het verantwoorden van het loon van den Gemeentewerkman op een ander hoofd. Z. h. s. aangenomen. IV. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het besluit van 15 November 1927 tot wijziging van-'de verordening op de heffing van leges, waardoor de Gemeente ƒ1,— per dag kan heffen van een ieder, geen inwoner van de Gemeente zijnde, aan wien vergun ning verleend wordt tot geven van straat- muziek. Met alg. st. aangenomen. V. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch, waardoor de mogeiyk- heid ontstaat, dat bij noodslachtiug en af keuring van het vee, het kadaver niet ter plaatse behoeft te worden begraven, doch buiten het district vervoerd kon worden naai de N V. Nederl. Thermo Chemische Fabrie ken zoodat de belanghebbende er dan nog eenige vergoeding voor kan hebben. De Boo vraagt, hoe het komt dat nood- slachtingen in den Briel ƒ5,— kosten en te Helle voetsluis 10,Daardoor is het voor de betrokkenen voordeeiiger het vee naar den Briel te brengen en het publiek hier profiteert dan niet van den lagen prijs van het vleesch. De voorzitter antwoordt, dat dit op het voorstel geen betrekking heeft, doch dat alle noodslachtingen in ons district hier ook verricht worden en niet te Brielle. Met alg. st. wordt het voorstel aangenomen. VI. Voorstel wijziging Gemeente-begroo ting, dienst 1927 voornamelijk van admi nistratieven aard met alg. st. aang. VII. Behandeling van het voorstel van den heer Essenberg en Sint Maartensdijk tot wij ziging van het sluitingsuur voor de vergun- ningslocaliteiten enz. met advies van B. en W. daaromtrent. Het voorstel Essenberg - Sint Maartensdijk houdt in om op Zondagen het sluitingsuur terug te brengen tot 10 uur, inplaats van 12 uur. Hiertegen zijn twee adressen ingekomen het eene met onderteekenaars van de heeren v. Engelen, v. d. Noort en Waardenberg, en het andere van den heer v. d. Berg. Het eerste adres wijst op het vreemde lingen bezoek van jachten, visschers enz terwijl de heer v. d. Berg, er op wijst dat hij dan geen Bioscoop kan houden, waüt op een anderen dag dan Zondag, krijgt hij geen publiek. Dit zal een aanmerkelijk bedrag aan belasting op publieke vermakelijkheden voor de Gemeenle schelen. De heer Essenberg licht zijn voorstel nog toe, hetgeen er op neerkomt, dat er weinig burger publiek in de café's komt, doch dat Zondagavond na 10 uur het in het café van den heer v. d. Noort niet goed toe gaat en het langs het Kanaal een ergerlijke boelis. De heer de Boo weet van deze kwestie niets, hij heeft de ingekomen adressen niet gelezen, alleen gehoord wat den heer Essen berg zegt en dan bevreemdt het hem dat de heer Essenberg niet uit den hoek komt. Als deze dwangmaatregel toegepast wordt, zou het kwaad dan om 10 uur overwon nen zijn. De Voorzitter licht de adressen toe en zegt dat B. en W. de zaak geheel uit stoffeiyk oogpunt hebben bekeken en adviseeren om er niet toe over te gaan. De bioscoop brengt een aardig bedrag aan belasting op terwijl van der Noort voor ƒ240 per jaar een doorloopende muziek vergun ning heeft. Het gaat nu niet op hem Zondags om 10 uur, wanneer hy het juist noodig heeft te laten sluiten. Essenberg vindt, dat men voor de bioscoop vrijstelling kan verleenen van deze verplichte sluiting. Voorzitter: Ik zal nooit een bepaalde zaak van Zondag op Zondag vrijstelling verleenen, bovendien geldt het de vergunningsrecht van v/d Berg voor zijn beide zalen, zoodat dan ook de voorzaal open is. Bovendien zouden er dan besloten clubs opgericht wor den, B. en W. hebben hun advies gegeven uit zuiver stoffelijke overwegingen. Essenberg: Ik mag niet in Uw standpunt treden en zal er niet lang over praten, ik wil er geen party zaak van maken. Er ontstaat nu nog een druk gepraat, waarbij Essenberg nog zegt, dat hij alles op normale wijze heeft behandeld en de vorige maal geen gebruik heeft willen maken van het standpunt van den heer Duisterhof die zeker voor hun voorstel had gestemd. Blind zegt nog dat het wel wenschelijk is en dat er zich onregelmatigheden voor doen, hetgeen wel biykt uit het feit dat er een ploertendooier werd gevonden en de politie met geladen revolver moest optreden. Den voorzitter is als hoofd der politie niets bekend, in de rapporten komt niets voor. Alles gaat naar wenscb. Bij stemming verkrijgen we 3 links en 3 rechts, zoodat het voorstel is verworpen. VIII. Vaststelling primitief kohier hon denbelasting 1928, met een bedrag ƒ303,— met algemeene stemmen vastgesteld. IX. Wijziging contract verhuring kweek school. In verband met het meerdere gebruik der lokalen als gevolg van de cuisus voor de hoofdacte, wordt het bedrag met 100,— verhoogd met ingang van 27 October j.l. Rondvraag. v. Dorsser: In mijn antwoord op de rede van den Voorzitter ben ik niet voldoende geweest en moet ik nog mijn felicitatie bren gen aan al het secretariepersoneel met hun gezinnen en hoop, dat wij wederom dezelfde goede hulp van hen mogen hebben. De Boo, vraagt inlichtingen over de laatst jehouden oefening met de brandspuit, waarna de vergadering wordt gesloten. S.S. „Fort de Troyon" in een gevaarlijke positie? Het stoomschip „Fort de Troyon", groot 5206 ton van de My. Chargeurs Reünies te Havre is in den nacht van Woensdag op Donderdag gestrand op de Hinder ribbe. Te Stellendam was Donderdag tegen den och tend het S. O. S. sein ontvangen van de Fran- sche vrachtboot. De reddingboot, onder com mando van Kaptein de Jager voer echter eerst 9 uur uit ter assistentie. Deze was het eerst aanwezig by het gestrandde schip. Kort daarop verschenen van Hoek van Hol land en Vlissingen ook sleepbooten. Na langs zij gevaren te zijn vroeg Kapt de Jager of men het schip wenschte te verlaten. De be manning voelde daar toen biykbaar nog niet veel Yoor. Wij laten hier de Jager aan het woord over de reis. In den vliegenden westerstorm was het een moeilijke tocht. Men heeft ongeveer anderhalf uur noodig gehad om het schip te bereiken. Toen de reddingboot eindelijk ter plaatse was, bood men den Franschen aan over te gaan op de reddingboot, die er na veel moeite in slaagde langszij te komen, doch de bemanning weigerde, daar men veel hoop had, dat bij hoog water de sleepbooten het vaartuig vlot zouden brengen. Kapitein De Jager en zijn wakkere bemanning zijn toen behulpzaam geweest bij het overbrengen van de sleeptrossen. Hij heeft den tros van de „Waterweg" overgebracht naar de „Fort de Troyon" en nadat aldus de verbinding verkregen was, konden de sleepbooten met haar pogingen om het vaartuig af te brengen beginnen. De positie van het vaartuig is naar de meening van kapitein De Jager zeer gevaar* lijk. Een stranding op de Maasvlakte heeft reeds zeer vaak voor een vaartuig geen ge lukkigen afloop gehad. Daar kon^t bij dat de hevige Westerstorm de sleepbooten ten zeer ste belemmert. Toen bleek, dat men er hedecs middag niet in slaagde de „Fort de Troyon" vlot te brengen, heeft kapitein De Jager nogmaals aangeboden de bemanning mee te nemen, doch men weigerde opnieuw het vaartuig te verlaten. Het schip heeft ten gevolge van de stran ding nogal aveilj gekregen aan de kluif en aan de boeg, doch voor de opvarenden is er geen onmiddellijk gevaar. Alleen is de kans groot, dat het vaartuig zich hoe langer hoe meer in het zand werkt en niet meer af te brengen zal zijn. Toen om half drie heden middag de reddingsboot vertrok was er nog verbinding met de sleepbooten Deze zullen den geheelen nacht in de nabijheid blijven. Het schip is geladen met stukgoed. Burgerlijke Stand. MIDDELHARNIS. Geboren: Simon, z. v. P. Knöps en A.G. Geerling; Johannis, z. v. P. Groenendijk en P. de Waard. Getrouwd: I. Grootenboer 25 j. (vanSom melsdijk) en N. Verduin 21 j. Overleden: A. Witvliet 67 j. echtgenoot van P. Slinger; J. G. E. Aupperlee 82 j. wedn. van J. v. Strien; Een levenloos aan- kind van L. Looy en A. Faasse. GOEDEREEDE. Overleden: Jan Non, 86 j. weduwn. van Pieternella Witte; Baaltje Heerschap, lj.d. van Klaas Heerschap en Krljntjeyan Heest;»

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5