ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 15 FEBRUARI 192 8. 3 meter diep. Alleen de voormuren zijn overeind blijven staan. De schade aan den inboedel, waarvan niets gered kon worden, wordt geschat op ruim 1200. De man had niets verzekerd. CROYDON—WAALHAVEN IN 88 MINUTEN. Record voor verkeersvliegtuigen. ROTTERDAM, 11 Febr. Hedenmorgen is het verkeersvliegtuig H. N. A. D O van de K. L. M., bestuurd door den piloot J. Duinaelaar, van Croydon naar Waalhaven gevlogen in den tijd van 88 minuten. De normale vliegtijd is 2£ uur. Duimelaar, die handig gebruik heeft ge maakt van den sterken wind, heeft een gemiddelde uursnelheid van 240 K M. ge vlogen, hetgeen zonder twijfel als een record voor verkeersvliegtuigen kan worden aan gemerkt. DOOR EEN MITRAILLEURKOGEL GETROFFEN. Doodelyk ongeval te Budel. BUDEL, 11 Febr. Hedenmiddag om streeks halfvijf heeft een zeer ernstig onge val plaats gebad in de gymnastiekzaal van de bijzondere school te Budel, waar aan een aantal jongelui, welke worden opgeleid voor de vooroefeningen onder leiding van een sergeant-majoor en een sergeant, een mitrail leur gedemonstreerd werd. By de proefneming met deze mitrailleur, die naar men meende met losse patronen vas geladen, ging een scherpe patroon af n trof den jongeman, die voor den mitrail- eur stond. De kogel ging door zyn linkerarm. Achter em stond de 19-jarige jongeman W.Rooy- kkers, die den kogel in de borst kreeg. De ngelukkige overleed kort daarop. De andere ongeman werd naar net Liefdehuis ver- oerd en kon, na verbonden te zijn, huis aarts keeren. De marechaussee heeft het lijk in beslag enomen. De sergeant-majoor en de sergeant •\jn in arrest gesteld. Plaatsetijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Woensdag a.s. van 2 t 7 uur zal in het lokaal van den Kolenbond e stemming plaats hebben voor een com- issaris bij het Onderling Begrafenisfonds. Onze dorpsgenoot de heer S. de Koning aangesteld bij de politie te 's-Gravenhage et ingang van 15 dezer. De opperman H. Verolme kreeg tijdens "n werkzaamheden kalk in het oog, waar hij zich onder geneeskundige hulp oest stellen. -In het Zondagsschool gebouw „Rehoboth" 1 Vrijdagavond 7 uur ds. Schaafsma, Geref. ~ed. te Den Bommel, een rede houden ter vordering der Uitwendige Zending. Door een stortzee over boord geslagen. Het noodweer heeft vele schepen op de ordzee in het ongereede gebracht, waarby oral treilers het zwaar te verantwoorden dden. De stoomtreiler „Bergen" (IJm. 16) kwam ndag de haven van IJmuiden binnen en porteerde, dat Donderdag de matroos h. Langbroek door een stortzee overboord geslagen. Het visschen was dien dag or den storm onmogelijk. Men had de tten reeds ingenomen, zoodat onmiddellijk ingen konden worden ondernomen om ongelukkige iu veiligheid te brengeD. ts baatte echter. Voor de oogen der be- nning, onder wie zich ook zijn zoon be- d, verdronk Joh. Langbroek. Hy laat een uw en twaalf kinderen achter. - SEMPRE CRESCENDO. a uitvoering van fanfarekorps belooft bezocht te worden. Het programmals ook uitgebreid en geeft „elk wat wils". komt onder de muzieknummers voor quartet voor piston, bugel, alt-en baryton. het tooneelstuk zal wel inslaan bij de wezigen. Te vestigen nog Uw aandacht op een in blad voorkomende advertentie. Centraio Veiling te Mlddelhamis oiling van Vrijdag 10 Februari 1928. eieren 60 k g. 6,80 per 100 stuks, deieren 6,80 per 100 stuks, de kool ƒ8,— tot 10,— per 100 et. asappelen 1,81 tot 1,95 per ICO st. liten 14,— tot 28,80 per 100 K.G. rseneeren 9, tot 9,40 per 100 K.G. 6,60 per 100 K.G. uien 4,50 tot 4,70 per 100 kg. ts 2,— per 100 k g. pagners 11,60 tot 12,60 p. ICO k.g. d 18,— per 100 k g. wzoete Renetten 11,50 per 100 k g. fleurs 9,40 tot 10,40 per 100 k.g. ijnappélen 13,— per 100 kg. "reinetten ƒ18,per 100 k.g wzure reinetten 8,70 per 100 kg. eunen 11,30 per 100 k.g eren 11,— tot 15,80 per 100 k.g. peren 12,— per 100 k.g. (komijne) 0,30 tot 0,86 per pond. 20 plus 0,34 tot 0,36 per pond. (volvet) 0,52 tot 0,54 per pond. 0,95 tot 1,02 per pond. Qg 0.70 Per pot ing van Maandag 13 Februari 1928. e kool 12,— per 100 stuks. 'tkool 19,60 tot ƒ27,- p. 100 k.g. ien ƒ4,- per 100 k.g. appelen 11,70 per 100 k.g. s 4.— per 100 k g. J 3,30 per ICO k.g. Honing 0.67 per pot. Kaas 0,25 tot 0,37 per pond. Volksonderwijs. Vrijdag hield de Afd.Middelharnis—S'dijk van de vereeniging „Volksonderwijs" een- propaganda-avond in de zaal van den heer Verheij aan den Langeweg te Sommelsdyk. De opkomst was heel goed. Op het programma stond optreden van den heer KI. da Vries met het onderwerp! Het onderwijs aan de rijpere jeugd. Tot leedwezen van het bestuur kon de heer de Vries wegens ongesteldheid niet op treden en was de heer Heering van Laugerak opgekomen om hetzelfde onderwerp als wat de heer de Vries had gekozen, te bespreken. De heer Van Loo opende den avond en gaf het woord aan den heer Heering. Deze hield in een warme rede een heftig pleidooi voor de invoering van het 7e leerjaar en het vervolgonderwijs. Vragen werden den heer Heerling niet gesteld. Na de rede kreeg Mej. Truus Hooyer het woord om haar repertoir af te werken. Met enkele aardige schetsjes en gedichten wist zy de aanwezigen te boeien. De wijze waarop werd gedeclameerd was heef goed, doch de stof voor declamatie had wel van wat steviger allooi kunnen zijn. Niettegen staande dat was het voor de vereeniging Volksonderwijs een succesvollen avond. Bram Flora en Kees Klaare niet, doch Markus. Zooals per advertentie in ons vorig num mer was aangekondigd, zou het ons bekende duo Bram Flora en Kees Klaare Maandag bij Verhejj optreden. Helaas, de laatste was gedwongen zich te laten vervangen. We had den ons verlustigd op den vroolijken snoet van den kleinen Kees Klaare, doch de wer kelijk kleine heer Markus kwam hem assistee- ren. Wijl het eerst een kleine teleurstelling was, troostten we ons toch nog dat de heer Flora was verschenen. De heeren hebben weer werkelijk hun best gedaan. Flora was weer even goed als de vorige keer, als bewijs diene, dat telkens weer de liedjes werden gevraagd door de aanwezigen, welke door hem den vorigen keer werden gezongen. In den heer Markus misten we de volle heldere stem van den heer Kees Klaare. Niettegenstaande het een samengesteld duo was, met een vervanger, was het toch een aangenamen avond. De zaal deed ook zoo prettig aan. De stoelen stonden ditmaal eens niet zoo sty f rij aan rij, doch in groepjes rond de tafels die met tulpen waren versierd. Het was een aangenamen avond. Ook het bal was zeer geanimeerd. We hopen, dat de heer Verheij met ditzelfde duo een volgend seizoen nog eens een avond zal organiseeren. SOMMELSDIJK. Gedurende de maand Januari 1.1. werden 3 personen geboren, 5 ingezetenen stierven, 5 personen vestigden zich alhier en 23 personen vertrokken, ter wijl é^n huwelijk werd voltrokken. Een zoontje van den winkelier P. K. alhier had het ongeluk zoodanig te vallen, dat hy z'n arm brak. Sport. Flakkee 2 won 1.1. Zondag met 1 0 van Neptunus 8 van Rotterdam. DIRKSLAND. A.s. Woensdag 15 Febr. en Vrijdag 17 Febr. geeft de Gemengde Zang ver. „Excelsior" een uitvoering in het gym nastieklokaal der Openb. School. Het kinder koor, als onderafd. van „Excelsior" verleend haar medewerking. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is door de politie alhier een 72-jarig persoon verbaliseerd wegens openbare dronkenschap. HERRINGEN. Tot diaken bij de Geref. Gemeente zijn herbenoemd de heeren J.W. van Houdt en P. van der Veer. Door de kerkeraad der Geref. Gem. is be sloten tot verbouw of indien mogelijk tot nieuwbouw van een kerkgebouw. A.s. Donderdagavond 7 uur zal er in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk verkiezing van een kerkmeester en notabel plaats hebben. GOEDEREEDE. Op Woensdag 15 Februari des v.m. 11.80 uur zal in de Bewaarschool en daarna in de Bijz. school aan het Haven hoofd kostelooze inenting plaats hebben. Woensdag en Vrijdag a.s. hoopt de Muziekvereeniging „Apollo" een uitvoering te geven in de Bewaarschool. a.s. Donderdagavond hoopt in de Ned. Herv. kerk voor te gaan de heer W. Bouman van Stellendam. OUDDORP. Vrijdag a.s. 17 Febr. 's avonds 6.30 in de Oude School afd. Groene Kruis de Agenda bevat. Ie Opening; 2e Vaststelling Notulen; 3e Jaarverslag; 4e Rekening en Verantwoording over 1927 5e Begrooting 1928; 6e Verkiezing van 2 Bestuursleden wegens periodieke aftreding van de H.H. Jao. Breen Pz. en G. Breen Pz,; 7e Bespreking voorstel tot machtiging v.h. Bestuur tot eveDtueele aankoop van een woning voor de Wijkverpleegster; 8e Mededeelingen; 9e Rondvraag; 10e Sluiting. Voor de nieuwe Motorbrandspuit zijn onderstaande personen aangesteld: Als Brandmeester Jb.Mierop, Onder brand meester, Kommer Tanis Gz.; Machinist, M. van Damme; Reserve KI. Akershoek Cz.; PtJpleiders, C. J. Tanis, A. Pijl, F. Kastelein en J. Komtebedde; Slangenleiders, C. A. Kaptyn, L. van Koppen Jbz.,0. van Koppen Az. en A. H. Boelaars Pz.Herstellers, J. de Bakker en P. v. d. Nieuwendijk; Lantaarn-komen. Dan heet hij allen hartelijk welkom dragers, Job GrinwisLz. en E. v. Koppen Az.1 en wordt overgegaan met afwerking van het De afgeloopen week werden door de j programma. Garnalenvisschers 20-40 K.G. Garnalen per dag en door Kuilvisschers van 10 30 K.G. Schubben gevangen. Kommer van Splunder heeft onderhands een stukje bouwgrond aangekocht van E. Lokker. NIEUWE TONGE. A.s. Woensdagavond zal het Dameskoor „Caecilia" alhier een uitvoering geven. Aan J. Holleman, schilder alhier, is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van een woning achter'de schuur van D. v. Driel, Zuiddijk alhier. J.l. week werden vervoerd: 3500 balen uien en 2500 balen peen. Opder het vee van J. v. P. alhier doen zich verschijnselen van mond-en klauwzeer voor. OUDE TONGE. Tragisch. Zondagmiddag is vrij plotseling alhier overleden de 40-jarige R. Troost, karnbaas aan de melkboterfabriek. Naar men verneemt is hij Zaterdagmiddag eerst ongesteld geworden en reeds den d a.v. dag overleden. Troost laat een vrouw met zes nog jeugdige kinderen achter. Dhr. G. M(js heeft zijn woonhuis staande aan de Voorstraat alhier onderhands ver kocht aan dhr. B. van Vugt. Rij kstelefoondienst kantoor Oude Tonge. Aanvullingen en wijzigingen publieke teler foonstation Achthuizen. Nieuwe aansluiting Telefoonnummer 10, C. Smeets, Metselaar- Aannemer; Telefoonnummer 11, C. Kievit, vrachtrijder Langstraat. Jaarvergadering der zieken vereeniging „Door Eendracht Sterk" op Maandag 13 Febr. j.l. in café J. G. Geers. Aanwezig 49 leden, De voorzitter dhr. Joh. Los heet alle leden hartelijk welkom en opent op gebruikelijke wijze de vergadering. Worden door den secretaris, dhr. P. van Loon de notulen der vorige vergadering voorgelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Leest de secretaris het jaarverslag voor waar uit blijkt dat de vereeniging op 1 Jan. 1927 144 leden telde. In bet afgeloopen jaar kwa men de volgende veranderingen voor: 1 lid overleden, 1 invalide, 2 vertrokken en 10 nieuwe leden ingeschreven, alzooeen vermeerdering van 6 leden. Op 1 Jan. j 1. telde de vereeniging 150 leden. Doet de penningmeester dhr. C. Nljsse verantwoording van zijn beheer. De ontvang sten bedroegen 1070,87; de uitgaven 1020,65; alzoo een batig saldo groot ƒ50,22. De boeken met daarbij behoorende beschei den zyn gecontroleerd door dhr. A.Hamee- teman en P. Luijendijk welke alles in orde hebben bevonden Is aan de orde verkiezing drie bestuurs leden; aftredend dhr. C. Nijsse, J. Kievit en A. G. Pollemans. Met overgroote meerder heid worden de aftredenden herkozen, welke, onder dank voor het in hen gestelde ver trouwen zich deze herbenoeming laten wel gevallen. Worden tot commissie tot nazien der boe ken enz. van den penningmeester voor het i. jaar benoemd dhr. Th. Stoop en K. Hol leman. Ook dezen nemen hun benoeming aan. Voorts wordt besproken het nut en oprich ting eener vereeniging voor steun bij zieken- huisverpleging. De secretaris leest hiertoe voor het regle ment der vereeniging voor steun verleening bij ziekenhuisverpleging van Middelharnis- Sommelsdyk. Da heer Beyer geeft hieromtrent een nadere toelichting, waarin hy een dergelijke ver eeniging als broodnoodig voor een zoo groote gemeente als deze, schetst. Volgens spreker hebben eenige vooraanstaande notabelen hun volle medewerking reeds toegezegd. Het gevoelen der vergadering is dan ook dat tot spoedige oprichting moet worden overgegaan. Dhr. Beijer zegt voorts, dat nog deze week een gecombineerde vergadering zal worden gehouden door de besturen van deze ver eeniging en begrafenisfonds „Ons Belang" waar nadere besprekingen zullen worden gevoerd betreffende deze aangelegenheid en de noodige stappen hiertoe zullen worden genomen, Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt. Tijdens de vergadering worden nog 7 nieuwe leden opgegeven. Nadat de voorzitter de aanwezigen dank heeft gebracht voor hun trouwe opkomst en den secretaris en penningmeester zijn dank heeft betoond voor hun administratieve en flnancieele werkzaamheden, sluit hij deze vergadering. D.v.d T. DEN BOMMEL. Vanuit deze gemeente zijn vorige week vervoerd 200 H L. peen 150 H L. aardappelen en 730 H.L. uien. Vrijdag j.l, is de bliksem ingeslagen bij den heer P. Jacobs Pzn. Gelukkig is er niet veel schade aangericht. Ook werden geen personen getroffen. VERSLAG van de uitvoering der Ge mengde Zangvereeniging „Concor dia" te Stad aan 't Haringvliet (dir de heer P. Vis), op Donderdag 9 Febr. j .l., in het Gymnastieklokaal der Openbare School Als om kwart na zeven de Voorzitter, de heer P. J. Kreeft, de vergadering opent, is de zaal tamelijk goed bezet. Spr. begint met het publiek te verzoeken, hun verwachting omtrent zang en tooneel niet te hoog te stellen. Hij hoopt echter, dat de heeren Vis en Sterk, die het muzikale gedeelte voor hun rekening nemen, daarin tegemoet zullen Eerst werd door het koor, onder de be kwame leiding van den heer Vis, uitgevoerd; Zomertijd" van J. G. Herwaarden; „Mijn Nederland", C. A. Mangold; „Zonnezang", A. Zwijsig; „Daar liep een meisje", P. M. Zij der laan; „De Molenaar", P. M. Zijderlaan. Vervolgens brengen de beeren Vis (piano) en Sterk (viool) eenige nummers ten ge hoor©, die met daverend applaus worden beloond. Zeer zeker, deze heeren weten door hun schitterend spel te boeien. Dan wordt opgevoerd het blyspel „Het verlaten landhuis aan den grooten weg". Het stukje werd aardig gespeeld, gezien den korten tijd, waarin het werd inge studeerd. Alleen de inrichting van het tooneel liet veel te wenschen over. Daarna werd gepauzeerd. Na de pauze spelen de heeren Vis en Sterk weer eenige nummers, waaronder, op verzoek, hun bekende „Kerstcantate" en als zij met „Gladiotoren Marseh" besluiten, is het applaus overweldigend. Opgevoerd wordt dan nog de klucht „De Majoor". Mej. L. Gebraad speelde als Anna, oude meid, uitstekend. Naast haar mogen ook genoemd worden de dames Van Rossum en Mulder en de heeren Gebr. Mulder en Trommel. De beurt is dan weer aan het koor, dat nog ten gehoore brengt: „Nu syt wellecome", bew. door P. Jonker; „Beurtzang", F. Coenen; „Toen wisten ze 't", J. F. van Egmond; „Van een bruid en een bruigom", P. M. Zijderlaan; „Wilhelmuslied", bew. door P. Jonker. „Toen wisten ze 't" sloeg zoo in, dat bet herhaald moest worden. 't Was elf uur, toen de Voorzitter met een woord van dank aan allen en inzonder heid aan de heeren Vis en Sterk, de ver gadering sloot. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen, om daarna voldaan huiswaarts te gaan. Verslag der vergadering van de Ver. het Groene Kruis te Stad aan 't Haring vliet, op Vrijdag 10 Febr. j.l. in de zaal van café Peekstok. Aanwezig zijn 37 leden. De Voorzitter, de heer J. C. Elvé opent te ruim 7 uur de vergadering. Spr. heet alle aanwezigen welkom en zegt, dat de opkomst niet schitterend genoemd kan worden, maar dat we in dit opzicht niet verwend zijn en er dus verder niet over spreken zal. Hy zou nog wel eenige mededeelingen kunnen doen, doch dan zou hij op de agenda moeten voor- uitloopen en dat wil hij liefst niet. Bij de behandeling daarvan zal er welgelegenheid zijn tret een' en ander mee te deelen. Spr. verzoekt daarop den secretaris de notulen der vorige vergadering te willen voorlezen, worden onveranderd goedgekeurd en Elvé tot Eerevoorzitter te benoemen, wat met algemeene stemmen wordt aangenomen. De voorzitter betuigt daarvoor dank aan de vergadering en hoopt, dat de vereeniging onder zijn opvolger in bloei moge toenemen tot heil en troost van zwakken en zieken, die onverhoopt in onze gemeente mochten voorkomen. Punt 7: Besprtking voorstel tot het hou den van een cursus voor eerste hulp by ongelukken door dr, P. Oosthoek. Het resultaat dezer bespreking is, dat een dergelyke cursus zal worden opgericht, waar voor zich zoowel vrouwelijke als mannelijke personen boven 18 jaar bij den heer Oosthoek kunnen aanmelden. Punt 8: Rondvraag en sluiting. Bij de rondvraag vraagt de heer J. Trommel Ez. of het niet gewenscht zou zijn, ook hier zooals in andere plaatsen het geval is, een vereeni ging op te richten tot hulp bij ziekenhuis verpleging. Na ampele bespreking verklaart het bestuur bereid te zijn de voorbereidende maatregelen tot oprichting van een dergelijke vereeniging te willen nemen. De gezinshoof den zullen dan later, met kennisgeving van tijd en plaats tot een vergadering worden opgeroepen. Niets meer te behandelen zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Vergadering van den Raad der ge meente Den Bommel, op Yrydag 10 Februari, des namiddags half drie. Tegenwoordig met den Voorzitter alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formulier-gebed. Hierna roept hij alle leden in de eerste ver gadering van het jaar 1928 een hartelijk welkom toe en spreekt den wensch uit, dat in het nieuwe jaar in een goede verstand houding mag worden samengewerkt in het belang der gemeente. Vervolgens worden de notulen van de Vorige vergadering voorge lezen, welke onveranderd worden vastgesteld en goedgekeurd. In behandeling komt: 1. Ingekomen stukken. a. De Voorzitter deelt mede, dat op Januari 1928 een bedrag is gestort groot 188, wegens te weinig betaalde ver- Aan de orde is thans punt 3 van het verslag van den penningmeester. Hier uit blykt, dat van hét vorige jaarsaldo in kas was 676,08. De ontvangsten hebben bedragen 181,11 en de uitgaven ƒ192,91; zoodat het batig saldo thans bedraagt f 664,20. Het aantal leden is thans geklommen tot 103 leden en 37 begunstigers. Punt 4 verslag van den magazijn meestér. Spr. geeft een opsomming van artikelen, welke moesten afgekeurd worden en door nieuwe vervangen en welke, nog niet aan wezige artikelen, aan het magazijn werden Een uitgebreide lyst van arti kelen, waarvan de leden hadden gebruik ge maakt, volgde nu, waaruit bleek, dat er van het magazijn een goed gebruik wordt ge maakt. Punt 5verkiezing van één bestuurslid, aftredend de heer C. Arensman A.Pz. Uit de vergadering gaan stemmen op om den heer Arensman bij acclamatie te benoemen. De voorzitter zegt, dat dit mogelijk is, als alle leden zich daarmee kunnen vereenigen. Aangezien geen enkel lid zich hier tegen verklaard, wordt de heer Arensman bij accla matie herbenoemd. Punt 6: verkiezing-van een bestuurslid door ontslagname van den heer J. O. Elvé. De voorzitter deelt mee, dat het bestuur bij een verkiezing van een bestuurslid nooit een voordracht of een aanbeveling heeft gedaan, doch dat men daarvan thans eens wil af wijken, ofschoon ieder lid volkomen vrij biyft in de keuze, wien hy stemmen wil. De heer Elvé neemt ontslag als voorzitter wegens zijn hoogen leeftijd; en nu zou het bestuur gaarne zien, dat dokter P. Oosthoek als voor zitter der vereeniging werd benoemd:daar toe moet hij eerst bestuuislid zyn. Nu zegt het reglement: er zullen vijf be stuursleden z\jn. Werd nu dokter Oosthoek bestuurslid, dan zouden er zes zyn, Om dit bezwaar te voorkomen, neemt de heer Elvé ook ontslag als bestuurslid Nu stelt de heer A. J. Braber voor den dokter ook maar by acclamatie te benoemen. Hier tegen maakt ds. Polhuys bezwaar. Spr. zegt, dat er misschien leden zijn, die in dit geval niet openlijk voor hun meening durven uit te komen; hij vindt het daarom beter, dat er gestemd wordt. De voorzitter daarop, dat er gestemd zal worden. Er worden 37 stembriefjes ingeleverd. Dokter Oosthoek krijgt daarvan 33 stemmen, de heer Hoge weg I stem en 2 briefjes zijn blanco en 1 is van onwaarde; zoodat dokter Oosthoek is gekozen. Ds. Polhuys vraagt thans het woord. Spr. zegt, dat de heer Elvé langen tjjd lid, be stuurslid en voorzitter van de vereeniging is geweest. Hjj stelt daarop voor den heer Selderij 12,- tot ƒ0,- per 100 bos. Kipeieren netto 6,70 tot 7,20 per 100 st. Eendeieren 6,10 per 100 stuks. Aanvoer 20555 stuks. Burgerlijke Stand. b. De Voorzitter brengt namens den Heer J. C. Borgdorff, oud-wethouder dezer ge meente, den Raad hartelyken dank over voor het aan hem verleende pensioen. c. Ter tafel komt het proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger, ge houden 29 December 1927, waaruit blykt, dat in kas was een bedrag van 1124,26J. d. Een schrijven van den rijksveldwachter G. M. Tiggelman alhier, houdende dank betuiging voor de aan hem verleende grati ficatie voor politiediensten in het afgeloopen jaar gedaan. e. Een schrijven van Gedeputeerde Staten, houdende mededeeling, dat de beslissing omtrent de gemeente-begrooting dienst 1928 door hen is verdaagd. f. Een schrijven van Gedeputeerde Staten, houdende mededeeling, dat door hen is goed gekeurd de gemeente-rekening over het dienstjaar 1926. g. Een schrijven van den Minister van Arbeid, Handel - en Nijverheid, houdende bericht, dat de bijdrage volgens de Woning wet over hetexploitatiejaar 1926/1927 is paald op 1141,67. h. Een schry ven van Gedeputeerde Staten, houdende mededeeling, dat door hen is goed gekeurd het besluit van den Raad, d.d. 22 December 1927, betreffende de overdracht van wegen, vallende in het Wegenplan voor Zuid-Holland. Op voorstel van den Voorzitter worden genoemde stukken voor kennisgeving aan genomen. Een schrijven van Gedsputeerne Staten, houdende terugzending der gemeente-begroo ting voor het dienstjaar 1928, met eenige opmerkingen. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten zooveel mogelijk aan de op merkingen tegemoet te komen. j. Hierop wordt voorlezing gedaan van een schrijven van den heer J. P. Mast te Den Bommel, waarbij deze aan de gemeente in eigendom wil schenken de perceelen gelegen aan den Zeedyk kadastraal bekend Sectie B. no. 1914 en 1948 groot 275 c.A. Met al gemeene stemmen wordt besloten deze schenking te aaDvaarden. 2. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten in artikel 13 voor het Reglement van het Burgerlyk Armbestuur achter de woorden gezondheidstoestand voorkomende in het zesde lid toe te voegen de woorden „zoowel in lichamelijk als in geestelijk opzicht". 3. Met algemeene stemmen wordt besloten tot wijziging der gemeen te-begrooting en af- en overschrijving op diezelfde begrooting voor het dienstjaar H927. 4. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten aan J. M. van der Z wan te Wateringen een half jaar afschrijving te verleenen van hondenbelasting. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering na gebruikelijke rondvraag door den Voorzitter gesloten. VEILINGS BERICHT van Yrydag 10 Februari 1928 der Ooöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Prei 4,10 tot 13,80 per 100 bos. Kool (roode) 18,—tot ƒ28,—per 100stuk. Boerenkool 0,64 tot 0,87 per krat. Uien 16,80 tot per 100 Kg. Sjalotten 0,10 tot ƒ0,— per Kg. Tafelappelen 0,08 tot 0,18 per k.g. Keubenperen 0,05 tot 0,13 per k.g. Spruiten ƒ0,16 tot 0,39 per k.g* DIRKSLAND. Geboren: Eva, d. van Marinus Knops en Maria Ersina van Oostende; Adam, z. van Jacob van Eek en Arendje Albregts. Overleden: Geertrui van den Hoek, 59 j. weduwe van Cornelis Lugtenburg. OUDE TONGE. Goboren: Johanna Helena Maria, d. van Adrianus Hendrikus Frederik Campfens en Catharina Adiiana Nuts; Neeltje, d. v. Leen- dert van Zanten en Maria MaliepaardHen drik Johannes, z. van Teunis van Noorden Cornelia Slinger; Kommer Johannes, z.van Arend Stander en Soetje Holleman;Sara,d. van Sara Groenendijk; Cornelis Daniel Jo- hannis, z. van Nelis van Noord en Gerritje Bax; Cornelis, z. van Hendrik Johannes ten Hove en Johanna Christina Osseweijer; Wou ter, z. van Hubertus Cornelis Ouwens en Lena HameeteRudolf, z. van Roelof Troost en Adriana Cornelia Weenink; Geertrui Eli sabeth Willempje, d. van Jan Pulleman en Lijntje Oorbeek. Gehuwd: Pieter van Eek, 23 j. en Cornelia Jannetje Kamp, 18 j.; Jan Gebraad, 27j.en Cornelia de Koning, 23 j. Overleden: Willempje, 22 j. d. van Jacob Koert en Adriana van Schouwen; Maatje, 4 mnd., d. van Adrianus van Maurik en Rachel Quist; Cornelis Buscop, 75 j.echtgen. van Jannetje Muie de Korte; Johanna Quist, 77 j. echtgen. van Adrianus Fluit. BRIELLE. Geboren: Theodorus Adrianus, z. v. P. v. Beemt en C. C. de Rooy. Ondertrouwdi W. Buurmeester en P. N Streefkerk; H. Sluimer en J.M.Stalenburg' VERKOOPINGEN. Op WOENSDAG 15 FEBRUARI 1928, des voorm. 10 uur te Nieuwe Tonge, van Paarden, Landbouwwerktuigen en gereed schappen en Meubilaire goederen, ten ver zoeke van den heer Joh. Wittekoek, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op WOENSDAGEN 8 en 15 FEBRUARI bij veiling en afslag des avonds 7 uur te Dirksland, van een Huis met Schuur, Wa genhuis, Waschhok en Erf, ten verzoeke van Mej. Wed. J. Stolk en Kinderen te Dirksland. Notaris VAN DER SLUIS. Op WOENSDAG 22 FEBRUARI 1928 bij Inzet en Op WOENSDAG 29 FEBRUARI 1928 bij Afslag telkens des middags 4 uur in het Café Smits te Stad aan 't Haringvliet. Openb. Vrijw. Verkooping'van Het Huis met Erf nabij „Panhuis" gemeente Middel- harnis. Ten verzoeke van Mejuflrouw J. Donk te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op WOENSDAG 29 FEBRUARI 1928, des middags twee uur. Verkooping van; Paarden, Hoornvee en Landbouwwerktuigen te Stad aan 't Ha ringvliet. Ten verzoeke van den heer A Frisaidaar. Notaris VAN BUUREN. Op DONDERDAGEN 8 en 15 MAART 1928, des namiddags 3 uur in hotel Akkershoek van het stalen motorschip, genaamd „Onderneming II", groot 77560 ton, en drie Woonhuizen en een Pakhuis op erf- pachtsgrond aan de haven te Ouddorp be nevens het stalen motorschip, genaamd „Onderneming I" groot 135280 ton. Notaris VAN DEN BERG. NIEUWE RAMPEN IN NOORWEGEN. Twintig a dertig doodea. OSLO, 10 Febr. Voortdurend komen berichten binnen over nieuwe verwoestingen en verliezen aan menschenlevens tengevolge van lawines en overstroomingen. Een huis te Vadheim in het district Sogn werd onder een v sneeuwlawine bedolven, waarbij vijf personen om het leven zijn gekomen. In de geteisterde districten zijn overal bijgebouwtjes door lawines verwoest. Het is moeilijk het aantal slachtoffers of den omvang van de schade vast te stellen. Tot nu toe is sprake van twintig tot dertig dooden. De toestand op de Bergensbanen is nog onveranderd en het zal nog geruimen tijd duren, alvorens de aangerichte schade hersteld is. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moeten wij hetraads- verslag van Hellevoetsluis laten overstaan tot ons volgend nummer. Red.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 3