Bij Scheren Officieele Mededeelingen. ONZE EILANDEN TAN WOENSDAG 8 FEBRUARI 1 928. ONZE van hot postagentschap. Andere .leden bestreden'"de. mogelijkheid, gezien het vele werk dat op het kantoor is dat zulks door een vrouw, die totaal onbe kend is in het vak zal kunnen geschieden. Blok meende dat het voor het publiek het zelfde is of men nu in een sigarenwinkel op den dijk of op de voorstraat zijn postzaken gaat afdoen. Wy' .hebben alles in het werk gesteld om de toestand te houden zooals hij was, dit heeft men niet gewild, nu moet de posterijen zelf ook weten waar zij hun verantwoordelijk agentschap willen onder; brengen. Wy' hebben daarmede niets te maken. Destijds voor Jongejan is de huur verlaagd en dit nu weer te gaan doen, dat is wel wat al te bar. Slis verklaarde zich ook pertinent tegen huurverlaging. 't Is een huis met 6 vertrek ken, en dit te verhuren voor drie gulden is wel wat weinig. Besloten werd ten slotte het huis aan Palingdood aan te bieden voor 225,— per jaar. Rondvraag. Slis vroeg dringende verbete ring voor den toegangsweg naar de begraaf plaats. Besloten werd prijsopgaaf te vragen, voor een klinkerbestrating en voor Goudalite be dekking. Hierna sluiting. Vergadering van den Raad der ge meente OIJDDORP, gehouden 3 Feb. 1928. Alle leden tegenwoordig. Voorzitter den EdelAchtbaren heer G. J. F. Gobius du Sart. De vergadering wordt door hem op de gewone wijze geopend. Aangezien dit de eerste vergadering in het nieuwe jaar is, wenscht de Voorzitter de oude traditie ge trouw, den leden en hunne gezinnen geluk en voorspoed en dankt hen voor hetgeen zij in het afgeloopen jaar voor de gemeente hebben verricht en spreekt de hoop uit, dat 1928 eèn jaar móge zy'n van bloei voor den handel, veeteelt, visschery enz.Tevens brengt hij hulde aan de nagedachtenis van den Commissaris der Koningin Sweerts. Wie den heer Sweerts kende, werd getroffen door zijne beminnelijkheid, wie steeds een ieder met raad en daad ter zyde stond en op wien de Burgemeesters ten allen tijde konden rekenen. Ook een woófd van nagedachtenis aan den heer van Elzelingen, wat ook een kun dig man was. Vooral dat ons Eiland in het Wegenplan is opgenomen, hebben wij aan hem te danken. Is aan de orde de beeediging van het nieuw gekozen raadslid, de beer P. Bezuijen, wiens geloofsbrieven in de vergadering van 15 December 1.1. zijn onderzocht en in orde bevonden, weshalve tot zijn toelating wordt besloten.' - De voorgeschreven eeden, na door den Secretaris te zijn voorgelezen, worden door den heer Bezuijen afgelegd. Daarna wenscht de Voorzitter den heer Bezuifen geluk met zijn benoeming en hoopt, dat het vertrouwen door de kiezers in hem gesteld niet vergeefsch zal zijn, en hoopt dat hij steeds in het belang der gemeente werkzaam zal zijn. Alsnu worden de notulen der vorige ver gadering gelezen en onveranderd goedge keurd. Daarna worden de navolgende ingekomen stukken ter tafel gebracht. a. Sóhrijven van heèren Gedeputeerde Staten dezer provincie d.d. 4/28 December houdende terugzending van bet goedgekeurde raadsbesluit d.d. löJDecember 11. tot bet aan gaan van een geldleening groot 5000,— voor den aankoop van een nieuwe Autobiand- spuit. b. Schrijven van heeren Gedeputeerde Staten, dezer provincie d.d. 16/24 Januari j.l. houdende terugzending van de goedgekeurde raadsbesluiten d.d. 15 December 1927 tot wyziging der begrooting voor het dienstjaar 1928. c. Missive van heeren Ged. Staten d.d. 3/26 Januari j.l houdende terugzending van het goedgekeurde raadsbesluit dd 15 Dec. '27, betreffende overdracht van wegen aan de Provincie. Van de Commissie tot Wering van School verzuim is ingekomen een overzicht harer werkzaamheden gedurende het jaar 1927 ver richt. Uit het verslag blijkt, dat in 1927, 9 vergaderingen werden gehouden, waarin niet minder dan 52 gevallen van ongeoorloofd schoolverzuim wérden behandeld. Evenals het vorige jaar, blijkt het aantal verzuimers nog steeds stijgende. Van dé 45 opgeroepen ouders of verzorgers verschenen er 32 voor de commissie, enkelen zonder bericht van verhindering, terwijl' de overigen aan den oproep geen gehoor gaven. Wordt besloten dit verslag voor kennisgeving aan te nemen. Schrijven van de Gezondheidscommissie te Middelharnis dd. 31 Januari j.l no. 1, daarbij mededeelende, dat by genoemde Com missie geen bezwaar bestaat tegen de vast stelling van het daarby ontvangen ontwerp besluit tot aanvulling der Algemeene politie verordening dezer gemeente, waarbij het verboden is in hét openbaar of van de open bare straat of weg zichtbaar of welke wijze of dóór welk middel ook God te hoonen en te lasteren, ofschoon zij van oordeel is, dat zoo danige verordening, in de toepassing tot vele moeilijkheden aanleiding kan geven. De heer KI. Westhoeve spreekt zijn be vreemding uit, dat een dergelijke verordening de Gezondheidscommissie moet passeeren, waarop de Voorzitter antwoord, dat dit een wettelijk voorschrift'is. Niemand het woord of hoofdelijke stem ming daarover verlangende, wordt deze verordening ongewijzigd vastgesteld en zal heeren Gedeputeerde Staten ter goedkeuring worden aangeboden. Missive van heeren Ged. St. dd. 6/7 Dec. '27 daarbij terugzendende de Begrooting voor het dienstjaar 1928 met op- en aanmerkingen. Volgno. 19 dier begrooting wordt alleen als raming toegelaten, in afwachting van de goedkeuring van het raadsbesluit tot verhuur van een stukje weiland. De Voorzitter deelt mede, dat het stukje weiland verhuurd aan W. Mastenbroek met ingaDg van 11 Nov. '27 uit de pacht is geraakt. Besloten wordt dit weitje te verhuren aan M. Mastenbroek voor een prijs van 50, per jaar, voor den tijd van 10 jaren, ingaande 11 November '27. Verder wordt besloten aan de gemaakte opmerkingen tegemoet te komen. Schrij ven van den voorzitter van het College van Gedeputeerde Staten dezer provincie, daarbij terugzendende de aangeboden ver ordening op de heffing van keurloon, daar bij mededeelende, dat het gewenscht zou zijn in de verordening een bepaling te doen op nemen, volgens welke het keurloon by af keuring van in nood gedoode of gestorven dieren, wordt teruggegeven. Wordt besloten de desbetreffende bepaling alsnog daarin op te nemen. Alsnu worden overgelegd een tweetal be sluiten tot het doen van af< en overschrijving en tot wijziging der gemeente-begrooting dienst 1927. Deze besluiten worden onveranderd aan genomen. AlsDog is ingekomen een verzoek van het Bestuur van de A fd. Goedereede van de Zuid- Hollandsche Vereeniging het Groene Kruis, om subsidie in de kosten voor het aanstellen van een Wijkverpleegster aldaar, aangezien zy onder hare leden de inwoners van den Oostdijk telt. Burgemeester en Wethouders stellen voor, ih verband met de eerlang genomen beslis sing, waarbij ook op een dergelyk verzoek van de-afd. Het Groene Kruis alhier, afwij zend is beschikt, niet goedgunstig op dit adres te beschikken. Mocht later evenwel blyken, dat de Vereeniging de kosten niet kan bestryden, dan kan het verzoek andermaal in overweging worden genomen. Na een korte discussie wordt zonder hoof delijke stemming dien overeenkomstig be sloten. De Voorzitter deelt mede, dat Dr. Polder man, heeft verzocht een serre te laten bou wen. De kosten worden geraamd op ongeveer 600.-. Burgemeester en-Wethouders stellen voor goedgunstig op het verzoek te beschikken, mits de geneesheer zich bereid verklaart, de woninghuur te verhoogen met 50.—. De heer T. Tanis stelt voor eerst prys- opgave in te winnen, alvorens een beslissing te nemen. Wordt besloten dit tót een vólgende ver gadering aan te houden. By de gewone rondvraag deelt de heer KI. Westhoeve mede, dat het hem al meer dan eens de aandacht heeft getrokken, dat het gedeelte weg vanaf de woning van de Mooy tot aan de Begraafplaats in zeer slech ten toestand verkeert en verzookt of dezen weg niet in een beteren toestand voor de vele voetgangers daar passeerende kan ge raken. De Voorzitter zal een onderzoek naar den toestand instellen. De heer T. Tanis merkt op, dat het ver zoek om een goede drinkwatervoorziening aan de haven voorloopig terzyde is gelegd. Hij deelt mede, dat door den heer Th. Jansen een Northonpomp is geslagen op 35 M. diepte en heeft zeer goed water. De Burgemeester en Wethouder Voogd wyzen er op dat bij een onderzoek de kosten vermoedelijk ongeveer 200.— zullen be dragen en dat alle moeite te vergeefs zal zy'n. De heer T. Tanis zou het eens willen be proeven door den Heer Nelisse te Nieuwe Tonge eens nadele opgave en inlichtingen te verzoeken, ook de Heer Breen uit zich in dien geest. De heer Bezuyen deelt mede, dat een Northonpomp aan de haven dringend nood; zakeiyk is. Wordt besloten Nelisse een onderzoek te laten instellen en mocht blyken, dat de heer Nelisse met biliyke conditie's komt, dan worden Burgemeester en Wethouders ge machtigd hem het werk op te dragen. De heer C. Breen vraagt of er nog niets bekend is omtrent de plannen voor de elec- trificatie. De Voorzitter deelt mede, dat daaromtrent iederen dag bericht is te verwachten. Niets meer te verhandelen zynde sluit de Voorzitter de vergadering. byna algemeene stemmen werden herkozen. In de plaats van den heer C. K. Lodder werd de heer P. Hekman tot secretaris ge kozen. De gekozenen namen hun benoeming aan. Vergadering van den Raad der gemeente Stad aan 't Haringvliet op Maandag 6 Februari 1928, des v.in. 10$ uur. Aanwezig met den Voorzitter alle leden, met uitzondering van dhr. Koppenaal, die door ziekte afwezig is. De Voorzitter opent de vergadering met Nieuwjaarwensch. By deze eerste vergadering in 't nieuwe jaar roep ik U allen een hartelijk welkom toe en spreek ik gaarne de wensch uit dat wij in 'tjaar dat nu weer voor ons ligt, samen in de beste verstandhouding de be langen dezer gemeente mogen behartigen, gelijk wy dat in het afgeloopen jaar gedaan hebben. Moge Wethouder Koppenaal voor den raad gespaard biy've en zijn plaats hier spoedig innemen. Notulen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen Stukken. Het proces-verbaal van kasopneming by den gemeente-ontvanger, waaruit biykt dat boeken en kas in orde zyn bevonden; een missive ten geleide van een goedgekeurd raadsbesluit tot wyziging der begrooting- dienst 1927; een missive houdende mede- deeling van de verdaging der goedkeuring van de geineentebegrooting dienst 1928; een verslag van den keuringsdienst van waren te Dordrecht over hét 4e kwartaal 1927de begrooting van den keuringsdienst van waren over 1928, het aandeel van deze gemeente bedraagt 170,65; een bedrijfsoverzicht der gasfabriek „Oost-Flakkee" over de maanden Sept. Oct. j.l., welke stukken voor kennis geving worden aangenomen, alsmede het jaarverslag van de Commissie van Toezicht op het L. O. over 1927. Landarbeiderswet. Op een verzoek van de vereeniging tot verkryging van onroerend goed ing. de Landarbeiderswet tot medewerking, wordt op voorstel van B. en W. besloten de ge vraagde medewerking te verleenen. Benoeming lid C. v. T. op het L. O. Tot lid van de Commissie van Toezicht op het L.O. wordt met algemeene stemmen herkozen C. S' Koole. Mede was door de commissie voorgedragen A. A. Hoge weg. Verzoek Joh. Huizer Dingzn. Ingekomen een verzoek van Joh. Huizer Dingzn., gemeentereiniger, tot betaling van de reparatie (burrie) der vuilniswagen. Na eenige bespreking wordt op voorstel van B. en W. beslóten dit verzoek niet in te willigen, aangezien het onderhoud in dien tyd geheel voor rekening van den gemeen tereiniger was, terwyi bovendien de kar ge bruikt wordt voor werkzaamheden buiten de gemeentereiniging. de huur der Secretariswoning. By de gebruikelyke rondvraag vraagt de heer Berk inliohtingen over de ondersteuning van wed. N. en welk standpunt B. en W. innemen by het bedeelen der armen. Hier over, ontstaat ten slotte een breede discussie. Daarna sluiting. 3,50, drielingen eigenheimers f 4,25—4,75. Met redelijken aanvoer behoorlijke vraag. AMSTERDAM, 6 Februari. Aardappelmarkt. Aangevoerd 1 lading of 800 H.L.Depryzen waren heden onveranderd. Marktberichten. Kort verslag van de algemeene vergadering van „Steunt elkanders lasten" op Vrijdag 3 Februari 1928 te Ouddorp, Voorzitter de heer T. Tanis. Aanwezig waren 82 leden en de eere voorzitter burgemeester Gobius du Sart. De voorzitter leest, daar de vorige secretaris, de heer C. K. Lodder, naar Amsterdam is vertrokken, de notulen van de vorige ver gadering voor, welke onveranderd worden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den penning; meester bleek, dat de vereeniging in bloeien- den toestand verkeert. Op 1 Januari 1928 waren er 142 leden en l donateurs, die te zamen 816,75 in brachten. De uitgaven bedroegen aan steun, bodeloon enz. 403,80. Batig saldo ƒ413,45. Dit bedrag, gevoegd bij hetgeen reeds in kas was, stijgt tot 2160,69. Aan de beurt van aftreden waren de heeren Jb. v. d. Klooster en Pouw Bezuyen, die met géén Pijn en naschrijnen oj stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL (Adv.) Yee en Paarden* ROTTERDAM, 6 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 561 vette runderen, 260 vette kalveren, 778 schapen of lamme- ,ren en 1103 varkens. Pryzen per kilo: Koeien 27 31 c.; 39 h 42 c.47 a 49 c. Ossen 37 c.39 42 c 46 k 48 c. Kalveren 55 60 c.; 70 75 c.: 82$ k 87$ c. Schapen 28 k 33 c. Varkens 32 c.; 32$ c.; 33 c Lammeren 20 k 34 per stuk. Koeien en ossen waren ruim aangevoerd. De handel was gewoon en de prijzen waren iets minder dan vorige week. Een enkel puik best exemplaar ging nog tot 2 cent boven noteering. Stieren waren onbeteekenend aangevoerd en derhalve geen noteering. Vette kalveren met ruimen aanvoer. De handel was tamely k en de prijzen waren iets lager. Een enkel puik best exemplaar ging nog tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren met iets minder aanvoer. De handel was tamelijk en de prij zen waren gedrukt. Varkens waren iets minder ruim aange voerd. De handel wasredeiyk. Vette varkens waren gemakkelijk te plaatsen en gingen tot 33 cent. Zouters tot 22$ cent. Boter, Kaas en Eieren. OUDE WATER, 6 Februari. Aanvoer 9 par tyen, tezamen 405 stuks, wegende 2025 k.g. Eerste soort Gouda met rijksmerk 52 k 54-, idem mindere qualiteit 49 k 51. Handel matig. TIEL, 6 Februari. Boteraanvoer 35 KG., prijs 2,30—2,40. Eierenaanvoer 90,000 st., 6—8, in den groothandel 7,25—7,75 de 100 stuks. Ontheffing Schoolgeld. Op voorstel van B. en W. wordt A. den Hollander op zyn verzoek ontheffing ver leend van het betalen van schoolgeld, be lastingjaar 1927/'28, Reglement A.B. Armbestuur. Ingevolge een aanschry'ving van heeren Ged. Staten wordt het reglement van het A. B. Armbestuur aangevuld met de bepaling dat niet tot uitbesteding van een arme wordt overgegaan, alvorens door een geneeskundige schriftelyk is verklaard, dat hem na een opzettelijk door hem ingesteld geneeskundig onderzoek van alle leden van het gezin, waaraan de bestedeling zal worden toever trouwd, is gebleken dat de gezondheidstoe stand van geen hunner een gevaar oplevert voor hunne huisgenooten. Belegging kasgeld. Een missive van Ged. Staten ten geleide van een raadsbesluit tot het beleggen van een kasgeld by de Boerenleenbank, met ver zoek daarin een bepaling op te nemen om trent de verstrekking van onderpand. Aangezien de Boerenleenbank hieraan niet voldoet wordt besloten een overeenkomst te sluiten met de Bank van Ned. Gemeenten. Tegen den heer Braber. Aanschaffing motorspuit. De Voorzitter deelt mede dat door B. en W. een motorspuit is gekocht bij de firma Bikkers te Rotterdam. Na aftrek van de pry's der oude spuiten bedraagt de pry's met in begrip van slangen enz. ƒ2800,-. In verband met de aanschaffing van een motorspuit wordt de verordening op de brandweer gewijzigd. Het salaris van den machinist wordt vast gesteld op ƒ40,— en van den assistent machinist op 10,— per jaar. Aangezien het brandspuithuisje zeer voch tig is en dit volgens de firma Bikkers zeer slecht is voor de motor, zal worden uitge zien naar een betere gelegenheid. De Bur gemeester wil zyn koetshuis verhuren voor 100, In de volgende vergadering zal hierover een beslissing worden genomen. De heer van Paasse acht het aschhok een geschikte gelegenheid. De Voorzitter deelt nog mede dat Ged.. Staten geen termen aanwezig achten tot goedkeuring der raadsbesluiten betreffende Granen enz., Meel en Oliën. ROTTERDAM, 6 Februari. Fijne Zaden (Boerennoteering): karwijzaad 33 35, maanzaad 30 32, koolzaad 22 k 24, kanariezaad 12 a 13, zaailljnzaad ƒ24 25, voerlijnzaad 18 20, alles per 100 K G. AMSTERDAM, 6 Februari, Buitenlandsche Granen. Maïs: La Plata gele loco ƒ218, per stoomschip Aghios Georgios en Colytto 219, per stoomschip Charterhouse en Ho- mecliffe 220, Maart/April levering 220. Java gele aangekomen 218, per stoom schip Meraube 218. Java mixed per stoom schip Blitar 218. Java witte per stoom schip Blitar en Ruhr, 218. Lynkoeken. Noord-Amerik. loco 14. SK per stoomschip Western Ally 14,10, idem per stoomschip Mercer 14,15. AMSTERDAM, 6 Februari. Binnenlandsche Granen. Roode tarwe 11 k 12, nieuwe tarwe 11 k f 13$, rogge 10$ a 18$, cbevaliergerst 12$ k 12|, haver 10$ k 11$, duiveboonen 14 k 16, paarde- boonen 11$ a 12, alles per 100 K.G.; karwyzaad f 18$ a 19, hlauwmaanzaad 17 k 18 per 50 kilogram. Granen enz., Meel en Oliën. ROTTERDAM, 6 Februari. Binnenlandsche Granen en Peulvruchten. Tarwe minder ruim ter markt, pryshoudend verkocht. De goede en beste soorten van 12 tot 14, verder naar kwaliteit van 10.25 tot ƒ11. Gerst Chevalier 12.50—13.25. Haver ƒ10 tot 11, extra blanke er boven betaald. Erwten (kleine groene) in de prima kwali teit iets vaster bestemd, overigens kalm onveranderd van 17 tot ƒ27.25, naar kwa liteit; Schokkers in de prima prijshoudend? overigens lager en niet geheel geruimd. Bruine boonen. Door schaarschte wordt hiervan geen noteering meer opgemaakt. Alles per 100 k.g. ROTTERDAM, 6 Febr. Buitenlandsche Gra nen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek Van der Schalk). Stemming: Mais vast, andere granen kalm. Rogge. Pacific disp. 13.10; No. 2 Wes tern van de Golf 12.85, No, 2 Western Canada 12.80; No. 2 Western ƒ12.70; La Plata 12 60—12.75, naar kwaliteit. Gerst. Am. No. 2 disp. 241, dito aan gekomen 237—238, dito stoomend 237, Canada No. 3 disp. 252, 68 kg. Donau disp. 255. Haver. Canada No. 3 13, Noord-Russi sche naar kwaliteit 11.55 11.90, Pom- mersche naar kwaliteit 11 35-12.20. Mais per 2000 kg. Am. Mixed No. 2 stoo mend 220-218, naar aankomst; dito Febr - aflading 217, La Plata disp. 222, dito aangekomen 219—220, dito stoomend n. aankomst 221 224; Z.-Afr. Mais No. 2 disp. 220, dito stoomend ƒ215—217;Gele ronde No. 6 disponibel 220—222. ROTTERDAM, 6 Februari. Vlas (Opgaaf van de marktmeesters): 11.895 K.G.blauw, schoon 1.20—2, 2500 K.G. wit Zeeuwsch 1.80-1.90, 10,000 K.G. Groningsch 1 80 -1.90, 12,300 K.G. Holl. geel 1.80-1.90, 1500 K.G. dauwroot 1.85, alles per K.G# Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 6 Februari. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Briel- sche eigenheimers f 6—6,75, Zeeuwsche blauwe f 5,20—6, Zeeuwsche eigenheimers f 5,75—6, Zeeuwsche bonte f 5,20—6, bravo's f 6-6,60, Red Star f 5-5,80, Industrie klei f 4,40-4,60, drielingen bonte blauwe f 2,80- Burgerlijke Stand. SOMMELSDIJK. GeborenMaria, d. v. Pieter Gerrifc van der Gyze en Adriana Kootte, beiden wonende te Rotterdam. OverledenMinnekus van de Polder, 24j., z. v. Jacobus van de Polder en Wilhelmina den Heffer. OUDDORP. GeborenSteven, z. v. J. Vlietland en J. Visser; Leuntje, d. v. J. v. d. Houtten en G. Jansen; Antje, d. v. C. v. d. Linde en T. Bakelaar; Pieter, z. v. Human Bosland en J. Tanis; Leentje, d. v. D. Meyer en K, Moerkerk. Getrouwd: D. Hoekman, 36 j. met A. Verduin, 23 j. Ingekomen: N. A. Polderman van Oud- Vosmeer J. Bezuyen van WassenaarCor nelia Goedegebuur van Melissant. Vertrokken i M. Schoppenhouwer naar Zie- rikzeeC. v. d. Linde en gezin naar Middel harnis; P. J. Buis naar Amsterdam; J. Galjema naar Hillegom. OOLTGENSPLAAT. GeborenAdriaantje, d. v. Jan Bakelaar en Goverdina van Eek. Ondertrouwd: Willem Kloet 26 jaar en Hester Neels 22 jaar; Pieter Leydens 26 jaar en Lijntje Noteboom 29 j^ar. DEN BOMMEL. GeborenGerrigje Cornelia, d. v. A. Bo- gerd en M. Baan; Jan, z. v. L. Wolfert en C. Bakelaar. Overleden: K. P. de Graaff, 79 j., wed. van C. van der Sluijs. BRIELLE van 27 Jan. tot 2 Febr. GeborenCornelis, z. v. L. van Dyk en J. J. Kabbedyk; Cornelis, z. v. J. P. Luyendyk en en M. Bahlman. Overleden: Levenloos geboren dochter van L. v. Dyk en J. J. Kabbedijk; Cornelia Alida Hendrika Alpherts, oud 45 jaren echtgen. van G. M. de Jongh Schiffer. motor- en rijwiel wet. Verwisseling rijbewijzen. Inlevering oude rybewyzen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat in verband met de bepalingen der gewy'zigde Motor- en Ry wiel wet de rijbewijzenwelke werden uitgereikt vóór 1 November 1925, op 30 Juni 1928 hun geldigheid verliezen. De houders van die bewijzen zullen derhalve op dien datum in het bezit moeten zijn van een rybewys, afgegeven krachtens de bepalingen der gewijzigde wet. Het is daarom wenscheiyk, dat de aan vragen daartoe omstreeks de maand Maart a.s. zijn ingediend ter provinciale griffie, aangezien er anders niet voor kan worden ingestaan, dat de nieuwe bewijzen tijdig in het bezit van belanghebbenden zijn gekomen. Met het oog op een regelmatige afdoening wordt daarom op spoedige indiening der aan- vrageu aangedrongen. Aanvraagformulieren, alsmede formulieren voor daarby te voegen geneeskundige ver klaringen en voor aanvragen tot het afleggen van een proefrit, zijn ter gemeentesecretarie verkrijgbaar gesteld, alwaar desgewenscht nadere inlichtingen worden verstrekt. Ry bewijzen, afgegeven tusschen 1 Novem ber 1925 en 1 November 1927, vervallen 2 jaar en 8 maanden na hun dagteekening. By verwisseling der rij bewyzen worden in het vervolg de nieuwe rijbewijzen slechts uitgereikt tegen inlevering van de oude. Middelharnis, 6 Februari 1928. De Burgemeester van Middelharnis, L. J. DEN HOLLANDER. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. De winkelbediende A. Koudyzer bekwam een wondje aan de hand, waardoor deze zoodanig opzette dat hy ge noodzaakt was zich naar den geneesheer te begeven die bloedvergiftiging constateerde. Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van 30 Jan. tot 4 Febr. zyn bij den Correspondent der Arbeidsbemiddeling als werkzoekenden ingeschreven: 10 landarbei ders en 7 zeevisschers. Totaal 17 personen. Donderdagavond 6.30 uur zal in de Geref. kerk optreden ds. G. van Velzen. Na afloop der predikatie worden de leden in de gelegenheid gesteld de kerkeiyke rekening na te zien. U. O. T. Het Generaals vrouwtje. Het ons allen bekende tooneelgezelschap van Utrechtsch Onderwijzers, vergastte ons Zaterdagavond in de zaal van Hótel Meijer, op een opvoering van „Het Generaais- vrouwtje" door Henri 'tSas. Dezen avond, zoo zachtjes aan traditioneel geworden in de rij der jaarlijksche uitvoerin gen, was als gewoonlijk druk bezocht. De zaal was geheel gevuld. Ook veel vreemde lingen hadden zich hierheen begeven. Het stuk was werkeiyk amusant, voor vele aanwezigen was het echter jammer dat het stuk bekend was. Het spel was, zooals we dat gewoon zijn van U.O.T. heel goed en zij mogen dan ook terug zien op een wel geslaagden avond. Moge U.O.T. ons nog vele jaren een goe den tooneelavond geven. Een kort bal hield de aanwezigen nog wat gezellig byeen. De dansvergunning strekte tot 12 uur. Centrale Veiling te Middelharnis Veiling van Vrijdag 3 Februari 1928. Kippeneieren 60 62 k.g. 6,50 tot ƒ6,65. Idem 50-52 k.g. 5,50 tot ƒ6, Idem (br.) 60-62 k.g. 6,65 tot 6,80. Eendeieren 7,15 tot 7,50. Savoye kool 4,60. Roode kool 13,— tot 18,— SINAASAPPELEN 1,85 tot ƒ2,-. Alles per 100 stuks. Spruiten 7,70 tot 19,60 per 100 K.G. Goudreinetten f 14,70. Calvyn appelen 9,60 tot 13, Bellefleurs ƒ11,60 tot ƒ13,60. Campagners 14,60. Gieser Wildemans 10,60 tot 17,10. Kleiperen 13,— 15,40. Alles per 100 k g. Honing 0,67 tot 0,70 per pot. Kaas (komyne) 0,30 tot 0,34. Kaas 20 plus 0,34 tot 0,40. Kaas (volvet) 0,44 tot 0,50. Boter 0,97 tot 1,05. Alles per pond. Veiling van Maandag 6 Februari 1928, Sinaasappelen f 1,90 per 100 stuks. Spruiten le s. 17,80 tot ƒ18,— p. 100 k.g. Spruiten (los) 5,70 tot 6,80 per 100 k.g. Stekuien ƒ2,— tot 2,50 per 100 kg. Campagners 10,70 per 100 k.g. Bellefleurs 10,10 per 100 k.g. Goudrenetten 6,80 per 100 k.g Kleiperen 13,50 p. 100 k.g. Ponsperen 5,70 per 100 k.g. Kaas (komijne) 0,30 tot 0,82 per pond. Kaas 20 plus 0,34 tot 0,36 per pond. Kaas (volvet) 0,50 per pond. Boter 0,94 tot 1, per pond. Blykens een in dit nummer voor komende advertentie zal voor Volksonderwys Vrijdagavond in de Harmonie optreden de heer Klaas de Vries, de welbekende spreker, Voorts zal Mej. Truus Hooyer, eeD bekende declamatrice, "haar medewerking verleenen. Wanneer we het programma zien, belooft dit een mooie avond te worden. sommelsdijk. De molenaarsknecht M. Meijer had het ongeluk van een auto te vallen en daarbij z'n rug zoodanig te bezeeren dat geneeskundige hulp noodzakeiyk was De prijs der uien blijft hoog. De prijs is 8,50. De paardepeen liepen terug van ƒ2,25 tot ƒ2,— per HL, Naar Engeland werden verscheept ongeveer 12 000 balen uien, naar Rotterdam plm. 2000 balen. dirksland. De mondharmonica-klub V.I.O.L.A, gaf verleden week Woensdag en Vrydagavond een uitvoeriDg in de openb. school. In de pauze werd een tooneelstuk opgevoerd. De beide avonden mogen geslaagd heeten, hoewel de herrie op den eersten avond groot was. Het zy hier echter nadruk- keiyk geconstateerd dat de schuld niet lag bij de leiding, maar alleen aan enkele drukte makers, die op zoo'n avond de Piet eens willen uithangen. We vragen ons af, wat doen zulke kerels op een uitvoering, want! zelf hebben zy' weinig genoegen van hun branie-achtig gedoe en bovendien hinderen zij in hooge mate de anderen. Dat de gezellig heid op zoo'n avond ernstig verstoord wordt schijnt hen niet te deeren, maar is des te erger voor de uitvoerenden. Door het kerkbestuur der Ned. Herv. kerk werden verleden week een 5-tal plaat sen in de kerk verkocht. De prijs varieerde van 20 tot 100 per plaats. herkingen. Door B. en W. is aan den heer Johs. van Poortvliet alhier vergunning verleend, tot het bouwen van een woonhuis aan den Scharloodyk, alhier. goedereede. De kuilvisschers P. Kaste lein heeft 2 zeehonden in zijn kuil gevangen, De kuilvisschers hebben de afgeloopen week van 10 40 K.G. schubben gevangen. Vrijdagavond gaf de Zang vereeniging mannenkoor de Vriendschap op het Haven hoofd in de Byz. School voor een volle zaal een goed geslaagde uitvoering. De Heer T. v. d. Wende en Mejde Korte waren zoo bereid geweest met orgelbege leiding dien avond mee gezellig te maken. A.s. Donderdagavond hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden de Heer W. Bou- man van Stellendam. ouddorp. Voor rekening van Gebr. Be zuyen is hier een groote schokker gearri veerd, welke hier gesloopt zal worden en weer wat werk verschaft. W. v. d. Bok heeft onderhands aange kocht van T. Tanis de Bouwhoeve Nieuw Stellendam te Stellendam. De garnalenvisschers hebben de afge loopen week van 10 35 kilo garnalen per week en schuit gevangen, de kuilvisschers van 10—80 kilo schubben, sardijn 30 vaten en 50000 K.G. bliek. A.s, Vrydagavond hoopt de beroepen predikant, Ds. G. J. Koolhaas, in de Ned. Herv. Kerk op te treden. De afgeloopen maand werden hier aan het Telefoonkantoor 1212gesprekken gevoerd. Dat getal is hier nog niet voorgekomen. nieuwe tonge. Maandagmiddag ge raakte A. N. alhier spelenderwijs inde Kerk- gracht. Aan toeschouwers als naar gewoonte geen gebrek. Toen begon het reddingswerk. Allereerst begaf zich C. N. te water en even later A. K.. beiden brachten ding niets nader. Zij schenen bad zoo onthutst te zijn, dat voor zy zich te water hadden geheel scheen te zyn ontgaan poging werd dan ook gedaan I keling by zyn klaiden te krij Daar verschijnt per fiets del Deze werpt zijn fiets neer, b weg door de omstanders, spri water en brengt voor" de oogé steeds werkelooze aspirant-red keling behouden op den kant. doortastenden redder 1 I. v. Z. Jr., alhier, die j.l:] een week tot het ondergaan darmoperatie naar Rotterdam w is aldaar j.l. Maandagmorgen pl leden. Door W. en L. D. v. Ee1 B. en W.'vergunning gevraag< van hun pakhuis aan den Zuiddi Maandagmiddag werd J. voor een blindedarmoperatie p naar een der ziekenhuizen t vervoerd. J.l. week werden van hi 6000 balen uien en 1000 balen oude tonge. Ds. Bax alh beroep naar de Ned. Herv. J Puttershoek aangenomen. A.s. Dinsdag zal weer worden gehouden, 's middags en 's avonds voor jongens, in de kamer. Radio is tegenwoordig zee Op vele huizen in deze gemeen antenne, doch op een vaartuii iets byzonders. Dhr.B Hameete „Tijdstroom" gaat echter ook me van den tyd mee en heeft zie toestel aangeschaft. Op Woensdag a.s. des na; 4 uur zyn de kleedingstukken, door de meisjes vereeniging ,Di consistoriekamer te bezichtigen, i De heer A. van Noord Kz. j.l. naar het Eudokia ziekenhui: dam vertrokken tot het onderga operatie aan den blindedarm. A.s. Zondagmorgen zal in d( kerk doopsbediening worden geho j vaders kunnen zich Vrijdagavond aan de pastorie. Het hoofd der Ger. byz. s Faas is als zoodanig benoemd te Ü9 Naar men verneemt, heeft hy miug niet aanvaard. ooltgensplaat. Door de af de vereeniging Volksonderwijs is' terend geslaagde propagandaavonc Het gymnastieklokaal der Openl was propvol met belangstellende De voorzitter, de heer G. N. een rede, waarin hy' den wensch dat allen en vooral de vele nié trouwe steunpilaren van Volksond len zyn en blijven, in het belaj Openbare school en het onderwy zeide, dat dezen avond ten doel h: die tusschen de leden onderling b> hechter te maken. Hij zeide al werksters en -werkers dank voor 1 willigheid even als altoos weer dat een dergelijke avond kan gehc den. Verder wilde spreker de g niet voorbij laten gaan het een over het onderwijs te zeggen. H; vooral de aandacht op het feit, tegenwoordige onderwijswet de mc openstaat om allerlei schooltjes t| waardoor een versplintering plaatl in geen geval bevorderiyk is voor gl wijs. Ook van financieel oogpunt 1 vond spreker de vele scholen van] lende richting ongewenscht. Maar dieper beteekenis schetste hy dj kant. Te waken tegen verdere vers van hetonderwysenhetgemeensc is de taak van Volksonderwy's. Verder werden eenige liederen door mevr. Vinke en mej. Van ij Opgevoerd werd „Jan altyd te vree een negental kinderen uit de hoo der Openbare lagere school, naar eer van Andersen door H.G.Cannegie leiding van de dames J. A. van I A. F. Royen en den heer C. M. B onbedaarlijk applaus was hun dee" droeg mevr. Bol een paar numm waarna het kamerstukje „De M M. Armand des Roseaux werd oR door den heer M. Mons, mej. P. va mej. F. van Ree. Ook deze numm: zeer in den smaak. De heer G. droeg een paar schetsen voor in E en Brabantsch dialect, waarmee hij een'dankbaar applaus oogstte. De b Breur droeg een humoristisch gedij waarom hartelijk gelachen werd. Bol begeleidde de zangnummers. Te ruim 11 uur werd de mooi gesloten. Het gemengd koor „Sursum 08 het kinderkoor „Exelsior" zullen h lijksche zanguitvoering houden op "W 29 Februari a.s., in de Byzondere i B. en W. hebben de volgend vergunningen verleendt aan den h Kasteleijn voor het bouwen van ee huis in de Langstraat en aan den Kruik voor het bouwen van een woningen in de Prins Hendrikstraa Gevonden voorwerpeneen goi mesring, een zilveren horloge en eer handschoen. Inlichtingen worden v ter gemeentesecretarie. Ouders die Zondag a.s. in de Ne

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2