Ingezonden Stukken. ONZE EILANDEN VAN "WOENSDAG 25 JANUARI 1 928. 3 schoten, van de locomotief worden verwij derd. In den auto bevonden zich toevallig geen personen. Het bleek, dat de heer JR. den wagen juist op den overweg niet voor- of achteruit had kunnen krijgen en hem daarom maar in allerijl had verlaten. EEN JUWELIERS WINKEL LEEGGESTOLEN TE ROTTERDAM. Een buit van f 40.000 aun sieraden en f400 aan contanten. Een inbraak, welke weken van voor bereiding beeft gekost. Een gat in een muur van 30 centimeter (likte gebakt. Zondagmiddag is in Rotterdam een in- 1 aak geplesgd, welke zoowel door de wijze, waarop de dieven hun slag hebben voorbe- eid, als door de groote van den buit tot de eldzaamheden behoort. In pand 20 aan den Binnenweg is gevestigd en filiaal van de juwelierszaak van de firma Siebel Jr. Zondagmiddag omstreeks 4 uur eeft de filiaalhouder met vrouw en kind ijn boven den winkel gelegen woning ver aten. Hij moet, om buiten te komen, door "en wiDkel gaan. Op dat oogenblik was er og niets verdachts te bespeuren. Tegen half zes is de bewoonster van de weede etage, een bejaarde dame, uitgegaan m naar de kerk te gaan. Ook zij moet, om uiten te komen, door den winkel. Toen zij den winkel kwam, zag zij, dat daar alles verhoop was gehaald Enkele sieraden lagen latgetrapt op den grond en verder waren i vitrines en de uitstalling leeg gehaald. dame heeft dadelijk de politie gewaar- ■tauwd, en deze heeft terstond een onderzoek gesteld. Daaruit is het volgende gebleken: Achter den winkel is een kantoor gelegen - een muur van ongeveer 30 centimeter 'kte scheidt dit kantoor van een opslagplaats ~n mee), welke in het aangrenzende pand gevestigd. Tegen dezen tusschenrauur zijn zakken et meel opgeslagen. Nu is gebleken, dat dieven in deze stapels zakken, een nestje dden gebouwd, door een aantal zakken verplaatsen. In dit nestje zit men, voor n ieder in het pakhuis verborgen, vlak gen den tusschenmuur. In dezen muur hebben zij een gat gehakt, t groot genoeg is, om een volwassen man or te laten. De politie veronderstelt, dat dieven die heel wat tijd noodig gehad eten hebben, om het gat in den muur te ken zich gedurende een groot aantal ken, iederen Zaterdagmiddag in het pak- is hebben laten insluiten; om dan, als de egenheid gunstig was, den muur te bewer- Langzamerhand is het hun gelukt, op plaats dezen muur dunner en dunner te ken, totdat dan eindelijk, Zondagmiddag, doorhakken van het laatste stukje, de rbereidingen, tot den grooten diefstal ft voltooid en zij naar binnen konden gaan. ok in een anderen muur, welke de af- eiding vormt, met een sigarenmaker#, ek op die manier een gat te zijn gemaakt, r zoover men heeft kunnen nagaan, is r niets gestolen. e waarde van de gestolen sieraden het maken van een inventarisatie is men bezig bedraagt rond ƒ40.000. Boven- is uit de kassa een bedrag van 800 400 gestolen. e commissaris van politie van het bureau de Witte de Withstraat, verzoekt hun, eenige inlichting kunnen geven, zich ten digste aan z(jn bureau te melden, e dieven hebben met hun buit, ver delg k evenals zjj dit na het verrichten hun voorbereidende werkzaamheden d hebben gedaan, de meelopslagplaats aten, door een achterdeur, welke met veiligheidsslot is gesloten, wat men van en uit gemakkelijk kon openen. meelopslagplaats behoort toe aan de erij van de naamlooze vennootschap Arie ersluys Rzn welke in pand 22 aan den enwêg een filiaal heeft. Tusschen dezen el en de opslagplaats van meel, waarbij s een afdeeling van de bakkerij is onder- ~cht, ligt een klein keukentje, voorraad meel is in 2 partijen verdeeld, deel ligt tegen den achterwand, welke het Lammetje Groen grenst. In dezen is ook de deur. door welke de dieven and vermoedelijk hebben verlaten, andere partij zakken meel ligt aan de ij de van de opslagplaats, dus aan de van het keukentje en verder tegen den henmuur, welke de opslagplaats van rinkel van de firma Siebel scheidt, op de plaats, waar deze tusschen- en het muurtje tusschen keuken en gplaats elkaar ontmoeten, is het gat t. De winkeljuffrouw, die gistermiddag vijf in den bakkerswinkel is geweest, aarde in het geheel niets gehoord te n. De dieven zijn dus bf later bezig öf zij hebben met een buitengewone htigheid gewerkt. bak-ovens staan tegenover den tus- muur, waarin het gat is gehakt. Zij niet geheel tot aan de zoldering. Het e gat is boven de ovens gemaakt, aan 'e van het Lammetje Groen. Door dit n men in een sigarenmakerij komen, aan het Lammetje Groen is gevestigd, e zijde van den Binnenweg grenst deze makerij aan den goudsmidswinkel van *a v. d. Weerden, welke is gevestigd d 24 aan den Binnenweg. De bakkers- 1 ligt dus juist tusschen de goudsmids- Is in en de opslagplaats kon dus een baar operatieterrein voor de dieven zyn. lang de dieven hun slag hebben voor* is nog niet na te gaan. In de meel- plaats ligt een voorraad, welke voor 3er een half jaar toereikend is en de stapel, binnen welke het „nestje" is gebouwd lag al ongeveer 3 maanden onaangeroerd omdat men eerst de andere partij wilde op gebruiken. Intusschen is wel gebleken dat de dieven zeer goed met de situatie op de hoogte zijn geweest. Het gat, dat zjj in den tusschen muur hebben gehakt, komt precies uit naast de kantoordeur. Als zij een paar centimeter meer naar rechts waren gaan hakken, had de stijl van de deur een geduchte hindernis kunnen worden. Vóór dat zij de kassa leegplunderden, hebben de dieven er eerst het woord „uit betaald" op aangeslagen. De firma Siebel is tegen inbraak verzekerd (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) ONDERWIJS AAN SCHIPPERS KINDEREN. Samenwerking tusschen de Schoolfondsen. Aan de Redactie van Onze Eilanden te Middelharnis Naar aanleiding van het in Uw blad d.d. 14 dezer voorkomende, uit de Nieuwe Rot- terdamsche Courant overgenomen, bericht, met onderschrift van Uwe redactie, kunnen wij mededeelen dat onze afgevaardigde door bizondere omstandigheden niet op den aan gegeven tijd ter vergadering te Utrecht aanwezig kon zijn. Desniettemin zijn wij bereid tot samen werking in het belang van het onderwijs aan de schipperskinderen en stemmen ten volle in, met het beoogde doel. "Van een en ander is dan ook, eenige dagen na die vergadering, aan het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart te Amsterdam, kennis gegeven. Wat betreft het by U gerezen onaange naam vermoeden, waarvoor U iederen grond miste, ware het beter geweest, alvorens dit uit te spreken, eerst by ons te informeeren. Met dank voor de plaatsing. Het Bestuur van de Vereeniging Schoolfonds voor Schipperskinde ren in Zuid-Holland, gevestigd te Oude Tonge, D. VERWEIJ, H. N. EVERAERS, Secretaris. Voorzitter. OUDE TONGE, 21 Jan. 1928. WD merken alleen op dat het kennisgeven van verhindering enkele dagen na de ver~ gadering niet erg actief is en geen reden van bestaan meer heeft, als de afwezigheid zonder kennisgeving reeds geconstateerd is. Toen het kalf verdronken was, dempte het bestuur de put. Red. Welkom Donderdag, dan zingt Kees Klaare, Met Bram Flora aan 't klavier, Z'n bekende levensliedjes In de „Harmonie" alhier. Twee oprechte Rotterdammers, Door ons heele land geroemd. Die nog niet tot officieren In de orde zijn benoemd. Keesie van de waterleiding, Is bij ons nog onbekend, Maar we zullen hem waardeeren Om z'n komisch zang-talent, Hoeveel heeft hy niet gezongen Voor de Beka-gramafoon Waren ook z'n leuke liedjes Door de Radio niet schoon? Welkom, Rotterdamsche jongens, Welkom, Oome Kees en Bram, Nemen jullie toch retourtjes Bij de Rotterdamsche tram? J. M. J. N. Op zoek snaar de vrouw die hem keelde. Zij heeft zich over hem gebogen en heeft hem gelaafd en zijn wonden verzorgd; hij echter is zonder dank van haar gegaan en zonder ook maar naar heur naam te vragen. Nu zit hem de vloek in het lichaam: de liefde voor de onbekende. Die dry ft hem rust- en radeloos van oord naar oord, van land tot land, en laat hem nergens stillestaan. De onbekende is het doel van zijn zwerf tocht, van zijn verlaDgen, van zyn leven, maar ieder uitzicht op vervulling van zyn verlangen is hem ontzegd. Men noemt hem den Abasverus der liefde. Adolf Wagner was dertien jaar geleden nog een der meest welgestelde kooplieden uit Zagreb. Hij was jong getrouwd, en het geluk lachte hem allerwege toe. Toen brak de wereldoorlog uit, en ook Wagner ging daarmee zijn noodlot tegemoet. Als cavalerie- officier, tijdens een aanval op de Russen, werd hij door een vijandelijke sabel zooda nig op het hoofd getroffen, dat hij bewuste loos voorover op den nek van zijn paard neerzonk. Het dier bracht hem buiten de gevechtszone, en toen hij zijn bewustzijn herkreeg, moet een vreemde vrouw zich over hem hebben heengebogen en hem heb ben verbonden. Weldra werd hij door zieken dragers gevonden en uit het kleine Pool- sche dorp naar het hospitaal gebracht. Helaas beeft hij vergeten, den naam der vreemde vrouw en den naam van het dorp te vragen en terw(jl hij beide namen niet meer kon te weten komen, voelde hij, dat hy doodelijk verliefd was geworden op die verre, onvind bare vrouw. Van nu af vroeg hij niet meer om eigen vrouw, eigen huis en fortuin Nauwelijks tot marcheeren in staat meldde hy zich weer aan, ten einde aldus de geliefde te kunnen vinden. Maar hij vend ze niet. Na den oorlog keerde hij naar huis, liet zich van zijn vrouw scheiden, maakte al zijn have en goed te gelde en begon een nieu wen zoektocht naar de schoone onbekende. Driemaal reeds heeft hij geheel Polen in alle richtingen doorkruist, maar de uitver korene zijns harten vond hij niet. Zijn familie liet hem in een gekkenhuis opstui ten, zij onthield hem geldelijke steun, gaf hem bij de autoriteiten aan wegens arbeids- schuwheid en landlooperij, en eindeljjk werd hij uit zijn vaderstad voor altijd verbannen. In Polen houden de menschen, die hij om inlichtingen vraagt, hem voor volslagen gek. Hij weet dat, maar kan desondanks den draug van zijn hart niet weerstaan, het droombeeld van zijn ziel, de onbekende vrouw, niet prijsgeven. Hy heeft geen vermogen meer, geen geld voor de reis. Onderweg verdient hij zijn karigen kost door dagloo- nerswerk. Thans is, de „Ahasverus der liefde" te Boedapest aangekomen, met een armzalig handkoffertje moeizaam door een stukje touw bijeengehouden. Hij blijft niet in de Hongaarsche hoofdstad, hij trekt ver der, weer naar Polen, of liever: naar het land van zijn verlangen, van zijn hoop, van zyn verzonken liefde Gemengd Nieuws. Een millioenenerfenis. Het stadje Grosz-Umstadt in het Oden- wald verkeert in groote opwinding. Er wordt nog slechts gesproken over de groote erfenis van 700 millioen Mark. Er is reeds een erfenisvereeniging opgericht. Het gaat name lijk om de volgende kwestie. In 1816 kwam te Delaware de pelshandelaar en reeder Jo- hann Emmerich tengevolge van een scheeps- ongeluk om het leven. Hij was een gefor tuneerd man en bezat o.a. eenige waarde volle stukken grond op het Manhattan ei land. In zijn testament had hij bepaald, dat de erfenis pas 100 jaren na zyn dood ver deeld zou mogen worden. Het kapitaal is intusschen aangegroeid tot 174.000.000 dol lar of 700.000.000 Mark. Sedert 1916 is nu om deze erfenis een strijd aan den gang, die voor de bewoners van Grosz-Umstadt van bijzonder belang is, omdat kort geleden gebleken is, dat Johann Emmerich daar ge boren is, en wel in de herberg „Zum Engel". Naast de gegadigden in Amerika doen ook thans de brave burgers uit Grosz-Umstadt hun rechten op Emmerich's erfenis gelden. Verwaarloozing van een meisje. Naar de Bremer Ztg. meldt heeft een rijke boer uit Ottersberg, om zyn zoons den ge- heelen boedel te kunnen vermaken, zijn 24 jarige dochter sedert twee jaar in een don keren, vochtigen kelder gevangen gehouden. Op aangifte van een knecht heeft de politie den kelder met geweld geopend. Men vond het meisje tot hét gebeente uitgeteerd en geheel verwaarloosd. De moeder moet van het beestachtige plan op de hoogte zyn ge weest. Het honorarium van een Engelscli jurist. Sir Leslie Scott, een van de Engelsohe advocaten die den eeretitel van King's Counsel en de daarmee verbonden zijden toga dragen, is onlangs naar Britsch-Indië vertrokken om den Indischen staten en vorsten van advies te dienen aangaande hun juridische eu constitutioneele posities tegen over de commissie voor de nieuwe bestuurs- regeling en is daardoor drie maanden uit zijn gewone praktijk. Maar hij behoeft hier niet rouwig om te zijn, want hij heeft zich een honorarium van in het geheel 53,000 (636,000 gulden) hiervoor bedongen plus een refresher van 200 daags. Een refresher of opfrisschertje is in het Engelschejuridische jargon een extra honorarium voor een advo- kaat ter bespoediging van een zaak van by> zonder langen duur, hoewel argelooze men schen misschien zullen denken dat zulk een refresher eer het omgekeerde van een be spoediging tengevolge zou hebben. Aangezien deze reis Sir Leslie alles bij elkaar ongeveer 70,000 (of bijna ton), op zal brengen, geniet hij het hoogste hono rarium dat ooit aan een Engelsch rechtsge leerd raadsman betaald is. Een ander King's Counsel, Barrington Ward, die in 1921 naar Bagdad ging om daar met succes een koop man te verdedigen, wien aanstichting van moord ten laste gelegd was, kreeg hiervoor „slechts" 10,500 honorarium. De Mondharmonicakampioen. Engeland maakt zich op het voorbeeldt© geven van een nationale mondharmonica wedstrijd, die te Londen „uitgeblazen" zal worden. Het hoofdkwartier van de mondharmonica liga te Londen deelt mede, dat reeds talrijke opgaven van deelnemers zijn binnengekomen. De mededingers worden in vier klassen ondergebracht. Hieruit worden dan de prijswinnaars te zamen gevoegd om in kleineren kring om den eersten prijs te stryden. Onder de aanmeldingen heeft men die van een bankier, een lid van het Aardrijkskundig Instituut, verschillende geestelijken, beamb- teny slagers en tramconducteurs opgemerkt. VLÏEGHOTEL VAN VIER ÉTAGES. lu vier of vyf maanden zal het nieuwe reuzen-lichtschip van de Imperial Arways, de R 100, voor het verkeer tusschen Londen en Egypte, met aansluiting op Bagdad, in gebruik worden genomen. Dit luchtschip met zyn vier etages is het grootste ter wereld en zou met recht den naam van vlieghotel kunnen dragen. Midscheeps en voorin bevindeifczich par terre de navigatie- en conti öle-vertrekken; daarboven de hutten en recreatie-kamers voor de bemanning. Op de derde en vierde étage bevinden zich slaapkamers en andere vertrekken voor honderd passagiers. Zoo is er een eetzaal voor 50 personen, die kan worden veranderd in een balzaal, waar de toeschouwers in gemakkeiyke leunstoelen op een balcon, de dansende paartjes kunnen Langs het geheele luchtschip loopen vier van vensters voorziene promenades, zoodat de reizigers zich ruimschoots kunnen ver treden en kunnen zien waar zij zijn. Het geheele luchtschip heeft een inhoud van meer dan 140.000 kubieke meter en weegt in weerwil van de solide constructie, bij volle belasting slechts 156 ton. Zes motoren met samen 4500 P.K., drijven zes reuzenpropel- lers met een middellijn van meer dan vijf meter. Vyf en dertig petroleumtanks, eik een ton kunnende bevatten, zyn in het lucht schip gebouwd om het van brandstof te voor zien. De R 100 kan daardoor zonder onder breking een afstand van 6700 K.M. afleggen, hetgeen voldoende is, om, ook onder de on gunstigste omstandigheden, de vlucht Lon- den-Bagdad zonder tusschenlanding te vol brengen. Bijna 133 K.M. per uur kan het luchtschip afleggen en het kan dagenlang met een gemiddelde snelheid van 120 K.M. pör uur in de lucht blijven. HEDSJAS, LAND VAN ENGELEN? In den Hedsjas is, met steun van Bin Saoed, een liga ter bescherming van gods dienst en zede opgericht, ten einde het land op den rechten weg van het Wahabietendom te brengen. Met goedkeuring der regeering heeft deze bond nu een aantal voorschriften uitgevaardigd, die van Hedsjas worden de bepalingen alle getrouweiyk nageleefd een land van engelen zullen maken. Als de bazuin klinkt voor het gebed, moeten allen, kooplieden, café-bezoekers en wie zich op straat bevinden, zich met spoed naar de Moskee begeven. Wie niet komt zal door de godsdienst-gerechtshoven gestraft wordenimmers, zoo wordt gezegd, het ge bed is de voornaamste pijler der religie en' wie het gebed verwaarloost, vernietigt zijn Het is verboden den godsdienst te smaden, onfatsoenlijke woorden te bezigen en bij iemand anders te zweren dan bij Allah alleen. Overeenkomstig de voorschriften der religie is het verder verboden voor amusementsdoel einden,- onverschillig van welken aard, bij eenkomsten te beleggen. Het is verboden prikkelende dranken te gebruiken. Mannen mogen den baard niet laten wegscheren en wie het toch iaat doen krijgt straf, terwijl de barbierszaak waar het gebeurd is, wordt gesloten. Ook is het verboden te rooken. Op over treding van dit verbod volgt eerst een waar schuwing, maar bij herhaling heeft tuchtiging plaats overeenkomstig de religieuze bepa lingen. Róuwen over dooden mag niet meer plaats hebben, Rouwbijeenkomsten zijn even eens uit den booze, evenals het geven van aalmoezen voor den ziel van een overledene, na zijn begrafenis. Op waarzeggen en alle andere hekserij staat zware straf. Mannen mogen zich niet versieren met goud of zilver, noch mogen zij zijden kleedingstukken dragen, tenzij in die gevallen, waar de godsdienst het uit drukkelijk toelaat. In geenerlei vorm mag geld op rente wor den uitgeleend. Handelaars en fabrikanten moeten zich by hun zaken van elk bedrog onthouden. Aan de ijdelheid der vrouwen wordt paal en perk gesteld door de bepaling, dat zij niet geschminkt over straat mogen gaan. Tenzij in dringende gevallen, mogen zij overigens 's nachts haar huis niet verlaten. Het be zoeken van graven is vrouwen niet toege staan, behalve dan een bezoek aan het graf van den profeet, maar ook daar mogen zij niet lang vertoeven. Ten slotte wordt gezegd, dat de besturen der stadsdistricten voor de naleving dezer bepalingen moeten zorgdragen. Doen zy dat niet met de noodige gestrengheid, dan wor den zij behandeld als medeplichtigen. GESTOLEN KERKSIERADEN TERUGGEVONDEN. BRUSSEL, 20 Jan. Wij meldden destijds, dat in den nacht van Hop 12September 1.1. dieven in de kathedraal van Doornik ver scheidene waardevolle voorwerpen roofden, waaronder ivoren beeldjes van Duquesnoy uit de 17de eeuw, die naar het heet millioenen waard zijn. In verband met deze zaak hield men een drietal weken geleden te Brussel een schrijn- werker aan, Frans Wills, Bij een huiszoeking in diens werkplaats is een boor in beslag genomen, die scheen gediend te hebben om de gaten in de deur der sacristie te boren. Een recidivist, Amedée Simon, werd even eens aangehouden. Omstreeks het tijdstip van de inbraak waren beiden in de omgeving der kathedraal gezien. Welke zware vermoedens ook tegen de twee gearresteerden gerezen waren, toch bezat men geen voldoende bewijzen om ze in staat van besehuldiging te stellen, want beiden loochenden hardnekkig. De politie zette haar onderzoek voort en vond Maandag 1.1. bij een vrouw te Sint Gillis den Christus van Duquesnoy. Die vrouw, J. Glaessens, had reeda vroeger met de politie kennis gemaakt en was destyds gemengd In een diefstal in de kathedraal van Meche- len; zy is eveneens naar de gevangenis over gebracht. Toen men Simon Dinsdag het teruggevon den beeldje liet zien, legde hy een beken tenis af. Men hoopt, dank zij den inlichtingen door Simon verstrekt, de andere beeldjes, namelijk die van de H. Maagd en de H. J-oannes, terug te vinden. Een gouden kelk werd voor 300 frs. verkocht. Het andere ge stolen goud werd in de werkplaats van den schrynwerker gesmolten, doch kon niet aan den man worden gebracht. Amédée Simon bracht aan het licht, dat ver scheidene voorwerpen, welke afkomstig zijn vaD den diefstal, in de buurt van Doornik zijn verborgen. Door de politie wordt thans op de aangeduide plaatsen een onderzoek ingesteld. MEN KAN ER WEER UIT LIEFDE OP LOS MOORDEN. De gezworenenrechtbank te Aix-en-Pro- vence dezelfde die vorig jaar den roof moordenaar dokter Bougrat berechtte heeft een vrijspraak gegeven, die zich waar dig schaart in de rij vrijspraken wegens „crime passionnei", die in Frankrijk eindeloos lijkt. Vrijgesproken is de moordenaar Al ba Bianchi. Dit Corsicaansche meisje, van goede en strenge familie, maar geneigd tot „gar- <;onne"-manieren, heeft op 15 Juni 1927 den privaat-docent René Desvignes, een schitte rend begaafden jougeman van 23 jaar, wiens lessen zy volgde, doodgeschoten. Het meisje, vernemend dat Desvignes haar niet mocht, had hem door een vriendin laten weten dat zij een „béguin" voor hem had („verkikkerd" op hem was.) Kort daarop ontspon zich een verhouding waaraan de jongeman na een poos een einde maakte. Bewerend dat hij haar goeden naam beklad had, hield zij hem toen op een avond staande, haalde een revolver die ze al een maand lang bij zich droeg (om zich te zelf moorden, zegt ze) voor den dag, en hetzij bij haar poging om zich van kant te maken waar hij bij was, hetzij met opzet, schoot zij hem dood. Den dag daarop, in het huis van bewa ring, danste ze ten believe van haar mede gedetineerden den charleston. Zy is, gelijk gezegd, door de jury onschul dig bevonden en derhalve vrijgesproken. MOORDAANSLAG IN DE HOOFDSTAD. Twintigjarige dame gedood. AMSTERDAM, 23 Jan. Maandagmid dag om halfvier werden de wandelaars op het Koningsplein plotseling opgeschrikt door het knallen van eenige schoten. Zij zagen een vrouw vallen en even later een man. De man was even tevoren in de nabijheid van het politiebureau op het Singel gesig naleerd. Hij scheen daar heen en weer te loopen en maakte den indruk, alsof hij op iemand wachtte. Op het Koningsplein heeft hij een vrouw ontmoet, op wie hy van ter zijde eenige schoten heeft gelost die haar in den rug raakten. De vrouw zakte ineen: omstanders en politieagenten droegen haar naar het nabijgelegen politiebureau aan het Singel. De dader zakte eveneens in elkaar: vermoedelijk heeft hij op zichzelf geschoten, doch niet geraakt. Ook hij werd naar het bureau gedragen. Hij verkeerde in bewuste loozen toestand. In alleryi werd de Genees kundige Dienst gewaarschuwd en spoedig was een autobrancard alsmede een genees heer aanwezig. Bij de vrouw baatte weinig hulp .-spoedig bezweek zy op het bureau aan haar ver wondingen. De man vertoonde geen letsel: waarschijnlijk is hij door de emotie bewuste loos geworden. In dien toestand werd hij per autobrancard naar paviljoen III van het Wilhelminagasthuis vervoerd. Hij is Italiaan van geboorte. Het lijk der vrouw is naar het binnen gasthuis overgebracht. Geen ruzie. Nader kan nog volgende gemeld worden Het bewuste tweetal, de 24-jarige Italiaan sche beeldjesmaker Nardi Dominico en de 20-jarige Truus van Glabbeek hebben tus schen kwart over drie en halfvier met elkaar staan praten op de brug, gelegen tusschen het Koningsplein en den Heiligeweg. Eenige personen hebben dat gehoord en zij verklaren, dat er niet bepaald ruzie moet z(jn geweest. Het tweetal stond tegenover elkaar, toen plotseling de man een greep deed naar zijn jaszak en daaruit een revolver te voorschijn haalde. Het eerste schot heeft Truus van Glabbeek in den rechter bovenarm getroffen en was oorzaak, dat zij zich een kwartslag omdraaide. Het tweede schot dat onmiddel lijk na het eerste werd afgevuurd, raakte haar in den rug even boven den rechter schouder. Daarna heeft de Italiaan bet wapen op zichzelf gericht. Verschillende getuigen verklaren een derde schot gehoord te hebben en zij hebben gezien, dat de jongeman neer viel. Het meisje bleek stervende te zijn; zij gaf helder rood bloed op, waaruit mede door de plaats van de kwetsuur, de conclusie getrok ken werd, dat een der longtoppen door het projectiel geraakt was. Na eenige oogenblik- ken in het politiebureau gelegen te hebben, blies zij den laatsten adem uit. Aanvankelijk vreesde men ook voor het leven van Nardi Dominico. Men had hem in de agenten wachtkamer neergelegd, in afwachting van de komst van een medicus Hij lag daar roerloos en antwoordde niet op de vragen, die de commissaris de heer P Harrebomée, hem stelde. Toen de eerste con sternatie voorby was, vond men het toch wel vreemd, dat hij een normale gelaatskleur had en rustig ademhaalde. De dokter van den G. G. D. liet hem ontkleeden en onderzocht hem van top tot teen. Er werd geen schram I ontdekt. Dominico sloeg nu en dan de oogen op, doch bleef zwijgen. Ter onderzoek heeft men hem daarna naar paviljoen III van het Wilhelmina gasthuis gebracht. Zekerheid omtrent de oorzaak van de daad bestaat dus niet, al is het vermoeden ge rezen, dat de liefde aan dit drama niet ge heel vreemd zal zijn. Ook de bloedverwanten van het meisjes, die inmiddels ontboden waren, konden niets positiefs mededeelen. Wel is gebleken, dat beiden in de Nes woon achtig waren. De revolver, waarmede de schoten gelost zyn is een Walter, een klein automatisch vuurwapen van Oostenrijksche origine. Hier op werden nog drie scherpe patronen aan getroffen. Het vuurwapen werd op de brug gevonden. Het lijk van het meisje werd zooals voor geschreven is, in beslaggenomen en verzegeld. Het gebeurde heeft op dit drukke punt in het centrum van de stad veel consternatie gewekt. Het zag zwart van de nieuwsgierigen die zich op het Singel voor het bureau ver drongen en telkens weer tot doorloopen ge maand moesten worden. Aanleiding tot liet drama. In den loop van den avond werd het on derzoek naar de motieven voor de daad voortgezet. Uit wat den commissaris, den heer Harrebomee meegedeeld werd, mag af geleid worden, dat het tweetal sinds eenigen tijd omgang met elkaar had. Het meisje echter heeft hem onlangs te kennen gegeven, dat zy de relatie wilde verbreken. Ondanks ijn aandringen gaf zij gevolg aan het op gevatte plan en wees hem eenige keeren af. Dit werd aanleiding tot den aanslag. Dominico zal nog wel eenigen tijd in het Wilhelmina-Gastbuis te observatie blijven. De politie heeft den directeur doen weten, dat geen ontslag uit de verpleging mag plaats vinden dan nadat zy hiervan in kennis is gesteld. Een Grieksch Marine-officier gearresteerd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Amsterdam door de Rotterdamsche politie, in samenwerking met de centrale recherche aldaar, gearresteerd een Griekschen marine officier, die zich eenigen tyd geleden een be drag van drie millioen drachmen had toege- eigend, bestemd voor uitbetaling van soldy aan matzozen. Hij was nagereisd door een Griekschen politie-offlcier, die zyn spoor naar Nederland vond. De aangehoudene hield zich sinds eenige dagen onder een anderen naam te Amsterdam op en stond op het punt zich naar Zuid-Amerika in te schepen. Hy is ter beschikking van de justitie gesteld. Een vlechtensnyder. Bij de politie is aangifte gedaan, dat een onbekend gebleven man de 12-jarige A. v. R., uit de Posthoornsteeg alhier, op straat een haarvlecht heeft afgeknipt. Nekkramp In de kazerne te Groningen heeft zich een ziektegeval voorgedaan, waarvan de ver schijnselen aan nekkramp doen denken. Of schoon het bacteriologisch onderzoek nog niet heeft aangetoond, dat het in derdaad een geval van nekkramp is, heeft in overleg met den hygiënist der landmacht, dr. H. Peeten te Utrecht, de waarnemende chef van den mili tairen geneeskundigen dienst te Groningen, dr. M. van de Reis, toch allo maatregelen getroffen om eventueel© uitbreiding van deze ziekte te voorkomen. HAZARDSPEL TE ROTTERDAM. Bewerkte dobbelsteenen. Een koopman uit de Jonker Fransstr. was op een avond gaan dobbeleD in een pand aan het Achterklooster aldaar. Toen hij voort durend verloor, kreeg hij argwaan en bij waarschuwde de politie. Deze omsingelde het pand en deed een inval. In het pand werden enkele personen aangetroffen, die aan het dobbelen waren. De spelers J. v N., H. E., B. de V. en L. B. zijn aangehouden, en de steenen in beslag genomen. Uit het onderzoek bleek dat men de steenen een bewerking had doen ondergaan. Aan één zijde of twee zydej waren de oogen uit geboord Jen opgevuld met lood, zoodat de steenen aan die zijden zwaarder waren. CORRESPONDENTIE. A. Y. te Oude Tonge. Onze corr. op die manier aan te vallen is niet fair. U spreekt echter de feiten, in het verslag zelve genoemd, nergens tegen, on waarheid stond er dus niet in. Een vereen, mag toch op zijn fouten worden gewezen, hetwelk een aansporing moet zijn, een vol gend maal beter voor den dag te komen. Bovendien zijn de verzachtende omstandig heden voor de opmerkingen niet achterwege gelaten, 'tls echter hier een gewoonte, dat wanneer men in dergelijke verslagen de lof uitingen niet hemelhoog laat oplaaien, dan deugd het niet. Dat U over die kwesties op een vergadering van den Bond wil spreken is ons aangenaam, mits een onzer die ver gadering kan bijwonen, dan hebben wij ook nog wel iets op ons program. Red. VERKOOPINGEN. Op DONDERDAG 2 FEBRUARI 1928, des namiddags 2 uur van Meubilaire Goederen ten verzoeke van de erven van den Heer M. M. J. Vletter te Middelharnis. Notaris VAN BUUREtfv Op WOENSDAG 8 FEBRUARI 1928, des voormiddags tien uur, publieke verkooping van Vee en Landbouwgereedschappen te Ooltgensplaat, ten verzoeke van den Heer Abr. van der Welle Azn aan de Weespad aldaar. Notaris AKKERMAN.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 3