S. VAN DER PLAAT NIGROIDS IAAT MIDDELHARNIS «gr' 75c 75° 60° 90c 60° TWEEDE BLAD radio. :lman vis )N- Voorstraat 5 -MIDDELHARNIS Veiling Rotterdam. IHA&DT'S j wtabletten IHAfêDT'S jtabietten IHARDT'S ipijntabletten IHARDT'S Itabletten IHARDT'S srtableiten A.MIJNHARDT arm.fabniek. ZEIST ONZE EILANDEN No. 23 21 JAN. 1928 Officieele Mededeelingen. ra Plaatselijk Nieuws. 30 ets. per doosje Speel niet met Uw KEEL ADD£N niet eens ;aan >ank je wel! AAKTo MM Voor allen 'OS gevoelendie gedurig vermoeid zijn, zoo- is; die na uitputtende ziekten niet weer op die te veel vergden van hun krachten, of die :t weerstandsvermogen hebben verloren, is NGUINOSE an den eersten rang, dat alle dergelijke mid- it; dat snel en afdoende ingrijpt in de oorzaak ralen; en door duizenden in en buiten ons beid wordt geroemd, f 2.-, 6 fl. f 11.—12 fl. f 21.— ;ocht in alle apotheken en bij alle voorname H :ht u voor namaak. De Riemerstraat 2c/4, Deti Haag. batterij inplaats van een droge. Bergave en goedkooper in gebruik, it Batterijen uit voorraad. icon's. Vraagt prijs voor abonnement. TELEFOON 224. en Gedistilleerd. Opgericht Anno 1768. (sluitend eerste kwaliteit 1 LIMONADES EN MINERAALWATEREN. :derverkoopers op vrijwel alle plaatsea van het Eiland handel. Monsters en prijzen op aanvraag. |r vanaf het station FOTOGRAFISCH GEBIED )RDT, PRIMA WERK ÜRVERZENDERS! U als regel steeds te weinig voor Uw. r wordt geen rekening gehouden met de odat zij, die mooi goed leveren sterlc prijs maken dan U nu voor Uw eieren krijgt htingen bij LTartnoezierstraat O 37—39. róle voor H.H. Zenders. br bij Apoth.en Drogisten zien van den naam ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG! 21 JANUARI 1928. STIERENKEURINGEN. De Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland maken bekend dat ingevolge art. 4, in verband met art. 6 van het Reglement ter bevordering van de rundveefokkerij in de Provincie Zuid-Holland (Provinciaal blad no. 15 van 1921), jaarlijks stierenkeuringen zullen worden gehouden, waarvoor een bedrag van ten hoogste 8000.— (de op de keuringen vallende kosten inbegrepen) als subsidie gegeven wordt. dat voor deze keuringen de Provincie is verdeeld in 13 districten en dat van de gel den, vanwege de Provincie ter bevordering van de rundveefokkerij beschikbaar gesteld, premiën zullen worden uitgeloofd, waarvan het aantal en de hoegrootheid nader zullen worden bepaald, met dien verstande, dat slechts voor uitmuntende stieren premiën mogen worden toegekend, en dat de toe gekende premiën slechts worden uitbetaald, indien de bekroonde stieren vanaf de bekro ning tot 1 September daaraanvolgende in de Provincie Zuid-Holland, en wel in hetzelfde district, waarin zij zijn gekeurd (behoudens verkregen toestemming van de Regelings commissie) tegen een dekgeld waarvan het maximum door de Regelingscommissie wordt vastgesteld, beschikbaar zyn gesteld, terwijl de houder verplicht is daarbij min stens 50 verschillende koeien tot dekking toe te laten. dat het zwartblaard of zwartwitkop Gro ninger veeslag uitsluitend in het 9e district, (keuringsplaats Alphen aan den Ryn) en hetbanning 10e district (keuringsplaats Sassenheim), en L Vin°k het zwartbont of Friesch-Hollandsch veeslag Ant-' Visser' uitsluitend in de elf overige districten voor bekroning in aanmerking zal komen; dat eigenaren of houders van stieren, voor zoover zij keuring verlangen, verplicht zyn daarvan vóór den keuringsdag schriftelijke opgave te doen aan den Secretaris der Re gelingscommissie (den heer H. C. Waldeck te 's-Gravenhage, Loosduinen) op by hem gratis verkrijgbaar gestelde formulieren, ter wijl in elk district slechts de stieren kunnen mededingen, wier standplaats binnen het district is gelegen, tenzij in bijzondere ge vallen door de Regelingscommissie volgens art. 5 van het Reglement hiervan aan een of meer stierenhouders voor een of meer stieren afwijking is toegestaan; dat voor stieren, welker afstamming van vaders- en moedejszijde uit de stamboeken of uit de registers der verenigingen niet bekend is of waarvan de productiecijfers dei- moeders niet voldoende zyn en van welke een verbeterende invloed op den veestapel kan worden verwacht op de districtskeu ringen diploma's kunnen worden uitgereikt dat de Gemeente Middelharnis behoort tot het le district, samengesteld uit de Gemeen ten: Heenvliet, Middelharnis, Ouddorp, Goede reede, Stellendam, Melissant, Dirkslaud, Sommelsdijk, Stad aan 't Haringvliet, Her- kingen, Nieuwe Tonge, Oude Tonge, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oostvoorne, Brielle, Rockanje,Zwartewaal,Nieuwenhoorn, Nieuw Helvoet, Abbenbroek, Geervliet, Oudenhoorn, Zuidland, Hekelingen, Spykenisse, Helle voetsluis, Vierpolders; en dat de keuring in dat district zal plaats hebben te Heenvliet op Vrijdag 2 Maart 1928 des voormiddags te 10 uur. De Gedeputeerde Staten voornoemd, L. VON FISENNE, Lo.-Voorzitter. B. W. Th. SANBERG, Griffier. s-Gravenhage2 Januari 1928. en „Waar genoeg van zijn op aarde" van Van Kol, welke ook luide bijval oogstte. UIENVEILING van Donderdag 19 Januari. Gewone6,80 Picklers„4,12 Alles per en inclusief baal. Aanvoer 220 balen. Gewoonlijk gaat een Nutsavond voorby zonder dat daarvan in de Courant melding gemaakt wordt; alleen als er iets bizonders is, kon men een verslag in ons blad vinden. Nu hebben we Woensdagavond in Hötel- Spee te Sommelsdijk iets bizonders gehad, we hadden n.l. het voorrecht dat voor ons optrad Mevrouw Goemans uit Schiedam, die een Causerie heeft gehouden over haar ver blijf in Zuid-Aftika Eerlijkheidshalve moeten wij bekennen dat de verwachting van te voren niet hoog gespannen was, de spreek ster was ons onbekend en over Zuid-Afrika heeft.ieder al zooveel gehoord, de opkomst onzer leden was dan ook minder groot dan we in den laatsten tijd gewoon zijn. Maar wat hebben de thuisblijvers ongeiyk gehad. Het is een buitengewoon mooie avond ge weest. Zoowel om den inhoud als om den vorm kan de voordracht van Mevrouw Goe mans niet genoeg geprezen worden. Zij heeft haar gehoor doen schaterlachen doch ook diep geroerd, het was Kunst, echte kunst en wij hopen hartelyk dat wij haar nog meermalen zullen mogen hooien, wy roepen haar een hartelyk tot weerziens toe, en raden andere departementen van 'tNut, die nog avonden open hebben, zeer aan zich tot Mevrouw Goemans te wenden met het verzoek een avond te willen optreden, men zal er geen spyt van hebben. v. B. Wedstryd Schaakclub „Ons Genoegen" 1928 te Middelharnis. Groep I A. Verbrugge Groep II r-"— L. Vink C. le Comte D. F. Jacobl G. Bergman G. v. Gelder. ■mi i 1 111 UI i 13 B i iai«oi ui m 1 I' P 1 Ml Bil |0| l Va ll" O. 0| 0 i| IQIBI 1 1 1 3 01 l'hl 1 1 1 1 MM Mal U 01 1 1 «fel 1 1 l'/sl BIBU a <u c cl _i E o cj 15 E o m co o Ml 1 1 UI l 1 U C 1 MB 1 UI Ml 1 12 p 1 1 1 ■MUI UI 11 |8 01 101 01 IBM 1 10 n 1 |0| 01 1 1 MBI o 10 O 1 1 1 101 1 1 UI BIBU Niet gespeeld: Paré-Vink. Groep III A. Kerkhoff ■1 M MM l M 12 a J. Boomsma IBIBlol |0| M M c M. Boomsma UI MBI11 1 12 a. W. A. Nieuwland 0 M 1 oi li 1 U G. A. v. d. Wende 'MIMI aic 10 es J. P. Tleleman 0 li II 1 i BIBI0 MIDDELHARNIS. Alhier is tegen een aantal personen proces-verbaal opgemaakt, doordat hun fiets niet was voorzien van het vereischte ry wielplaatje. In de woning pi. gem, B 207/48 is een geval van Roodvonk geconstateerd. Voor de veldvruchten wordt hier be steed: Bravo's 6,75, Eigenheimers 5,75 per 70 kilo; Ajuin ƒ8,— en Koepeen ƒ2,— per 60 kilo. Vermoedeiyk door een kat zyn bij L.B. 21 postduiven afgemaakt, waaronder zeer mooie exemplaren met vliegbewijzen. Voor zeker een groote schadepost. Gevonden voorwerpeneen huis- of pakhuissleutel, af te halen bij L. Wesdy'k. De onderafdeeling Goeree en Overflakkee van den Nederl. Bond van Gem.-Ambtenaren hield j.l. Zaterdag een alg. vergadering. Na vaststelling van een reglement voor deze onderafdeeling werd het bestuur gekos bestaande uit de bh.L. J. den Hollander, D. J. Visscher, J. Rooy, D. Verwey enH. A van der Meer. Donderdagavond gaf de Arb.-tooneel- vereeniging „De Dageraad" van Oude Tonge een tooneel-opvoeriDg van het stuk „Spinne wiel". De overvolle zaal genoot van het goede spel van de vertolkers en applaudi- seerde warm by het einde. De heer H. Beyer declameerde in de pauze nog „De Daad" van Adama van Scheltema Niet gespeeld: v. d. Wende-Tieleman. SOMMELSDIJK. Bij den correspondent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente stonden Maandag slechts 2 werkelooze landarbeiders ingeschreven. voor de keel (Adv.) Vorige week werden van hier verscheept 509450 Kg. aardappelen, uien en peen. Ds. H. H. van Ameide vanHoogeveen hoopt Zondag 26 Februari a s. alhier zijn intrede te doen. Voetbal. Flakkee 1 heeft Zondag a,s. vrijaf, terwyl Flakkee 2 Siod 4 van Rotter dam ontvangt. AanvaDg 2 uur. D1RKSLAND. Personen aan wie reeds voor 1 November 1925 een rijbewijs werd uitgereikt, welk bewys op 80 Juni a.s. zyn geldigheid verliest, worden er wel attent opgemaakt, dat zy op dien datum in het bezit van een nieuw rybewijs moeten zijn. Het is gewenscht de aanvragen daartoe om streeks de maand Maart a.s. in te dienen, aangezien er anders niet voor kan worden ingestaan, dat de nieuwe bewyzen tijdig in het bezit van belanghebbenden zijn gekomen. Aan den heer L. van der Velde is ver gunning verleend, tot verbouw van zijn woon- en winkelhuis aan de Winterstraat A no. 255, alhier. De kommies bij 's Rijks Directe Be lastingen heeft een vijftal personen bekeurd wegens het rijden met een rijwiel zonder het vereischte belastingmerk. Den heer A. Hof alhier, heeft ingevolge de Hinderwet vergunning gevraagd tot het oprichten van een wagen makerij, waarin te plaatsen een benzinemotor van 4 P.K. voor het dry ven van een slijpsteen, en boor- en zaagmachine. Bezwaren kunnen worden in gebracht op Dinsdag 31 Januari 1928, des voormiddags tien uur. De uitvoer uit de haven bedroeg de vorige week: 2728 HL. aardappels, 3680 balen ajuin en 6560 balen Gevonden: een rywielbelastingmerk 1928 en een damesportemonaie. Inlichtingen bij de gemeenteveldwachter Bakker. Dinsdag 24 Jan.en Donderdag 26 Jan. geeft het fanfarecorps „Amicitia"een concert in het Gymnastieklokaal der Openb. School. Bij die gelegenheid zal opgevoerd worden „Gebroeders Kalkoen", Blijspel in 3 bedrijven. Van politiezyde wordt ons meegedeeld, dat streng gelet zal worden op het rechts- houden door ry- en voertuigen in de Trechter. Bij overtreding volgt onverbiddelijk proces verbaal. Men zij dus gewaarschuwd. Op de Beurs van Donderdag j.l. werd besteed voor tarwe met en zonder schot resp. 10$ en 14 cent per K.G. Schokerwten naar kwaliteit van 25,— tot 80,— per 100 K G. Ajuin ƒ8,— en koepeen ƒ2,25 per 60 K.G. Aardappels ƒ6,— per 70 K.G. De vraag naar ajuin was groot, maar ver- koopers verwachten nog hooger prijzen. Jammer dat slecht enkele van deze buiten gewoon hooge prijs profiteeren, daar haast alle ajuin in handen is van groothandelaren te Rotterdam. MELISSANT, Wy brengen in herinnering, dat de rentekaarten van de arbeiders, die in Melissant wonen en werken, moeten worden ingeleverd vóór of op 25 Januari a.s. HERRINGEN. Als aftredende bestuurs leden der Bijz. School alhier, zijn dit jaar aan de beurt de Heeren A. Riedijk, M. de Geus en J. Kareis. De heer Jac. van der Velde alhier is aangesteld als dijkbaas bij de Dy kring „Flakkee". STELLENDAM. De vorige week werden van hier verzonden 400 balen peen, 200 balen uien en 400 H.L. aardappelen. De jaarlijksche verkoop van zitplaatsen in de Ned. Herv. kerk zal plaats hebben op a.s. Dinsdagavond 6 uurjin het kerkgebouw, Het vorige jaar hebben van de haven alhier gebruik gemaakt 143 schepen met een inhoud van 13386 ton. Voor 78 schepen met een inhoud van 1761 ton werd een abonne ment uitgereikt. Deze week werden hier besteed voor uien 7,50 per H.L. en voor koepeen ƒ2,— per H.L. Tót bestuursleden van den bakkersbond Goeree en Overflakkee zijn gekozen de heeren W. v. d. Weiff te Melissant en C. de Bruin te Middelharnis. Tot bestuurslid van de Bijzondere school alhier werd in de plaats van den heer K. de Goede gekozen de heer D. Kievit. GOEDEREEDE. Op 25 en 27 Januari hoopt de zangvereeniging „Goereesch Gemengd Koor" in de Bewaarschool een uitvoering te geven. De heer Jb. Orgers Gz. is bij loting aangesteld als bode voor de vereeniging ZiekenhuisverplegiDg. BLj C. Jongste brak een begin van schoorsteenbrand uit, welke spoedig bluscht kon worden. Assurantie dekt de schade OUDDORP. Door 9 personen is hun lid maatschap van de Ned. Herv. Kerk opgezegd, daar zij zich hebben aangesloten by de nieuwe Geref. Gemeente. Dinsdagavond werd in de Oude school vergadeiing gehouden van de geitenfokver- eeniging alhier. De voorzitter T. Breen op8nt de vergade ring met een opkomst van 61 leden van de 810 leden. Rekening en verantwoording van den Penningmeester, welke werd goedgekeurd met een batig slot van 19,60. De bokhou- der Boshoven heeft voor de goede verzorging 9 premie gehad en is 30 December over leden. Daar al reeds besloten waseenmelk- c ontrol e te houden is door de uitgestrektheid der gemeente niet uitvoerbaar om het koste loos te laten doen door een werkman gaat niet aan; en er is te weinig medewerking van de leden zelf. Er werd ook besloten een vasten bok gestald te krijgen by J. Meyer aan Doornweegje. De aftredende bestuursleden KL Mierop en P. Bo land worden by acclamatie weer herkozen. Daarna sluiting. Het meisjeskoor onder leiding van den heer Boelaars trad Dinsdag, Woensdag en Zaterdag op voor een volle zaal. En hoewel het slechts drie liedjes zong, kregen we evengoed den indruk, dat het onder goede leiding was. De avond werd voornamelyk gevuld door de kinderoperette „Lentebloe men" en een voordracht „Neerland, dat ons toebehoort". De bloemen hielden zich uit stekend en de lente, winter en zonneschyn hebben met hun pracht gepraald. Ze kenden allen hun rol goed en speelden alleraardigst onder piano begeleiding van de jongejuffr. Pik. Alle lof aan den heer en mevrouw Pik, wien geen opoffering te veel was geweest met ongeschoolde krachten dit te bereiken Heusch er is ons gebleken, dat er in Ouddcrp ook nog wel sluimerende talenten zijn, maar wie is bij machte, zooals zij, die te wekken? Nadat door de toehoorders veel geapplau- diseerd was, dankte Mevrouw Tiggelman hen hartelijk voor hun welgeslaagd werk en bood hun namens het publiek een bloem stuk aan. NIEUWE TONGE. Belanghebbenden wordt onder de aandacht gebracht, dat rijbewijzen vóór 1 November 1925 afgegeven, op 1 Juli a.s. door nieuwe moeten zyn vervangen, daar zij alsdan niet meer geldig zyn. Teneinde onaan genaamheden te voorkomen, zullen de aan vragen uiterlijk gedurende de maand Maart moeten worden ingediend. By de inontvangst- name van het nieuwe bewijs, dient het oude te worden ingeleverd. A. Brooshooft is opnieuw tot diaken, in de plaats van P. v.°d. Houten, in de Ned. Herv. kerk, alhier benoemd ea als notabel is aan de beurt van aftreden A. v. Alphen Pz. Jl. week werden in deze gemeente acht personen verbaliseerd, wegens gemis van het vereischte rij wielbelastingmerk. D. v. d. H. had het ongeluk een steentje zoodanig in zy'n oog te krygen, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Men meldt ons dat door den heer C. M. Pape alhier, de heeren J. Breen Pz. en P. B. Crezee te Ouddorp zijn opgenomen alsdeel- genooten in de cichoreidrogerij „De Onder neming." De heer J. Breen Pzn. zal als beheerend vennoot en voorzitter optreden. OUDE TONGE. Het beurtschip van de Wed. Oomens is bij stormweer van beide INGEZONDEN MEDEDEELING. De meeste aandoeningen van de keel doen zich ln sterke mate in het alge meen gestel voelen en verminderen daardoor het weerstandsvermogen van den lijder. Wie een aandoening der keel niet reeds bij het begin met de juiste middelen bestrijdt, stelt zich aan ge vaarlijke gevolgen bloot. Neemt men echter tijdig de uit zuivere plan tensappen bereide Akker's Abdijsiroop, dan brengt men daarmee niet alleen een ziektekiem-doodende, maar tevens een algemeen versterkende en dus het weerstandsvermogen verhoogende mid del in het lichaam. In enkele dagen kan een beginnende keelaandoening, heesch- heid, keelpijn, prikkelhoest verdwijnen door het gebruik van de krachtige AKKER'5 Voorde Borst. Per koker: f 1.50,12.75, f4.50 ankers geslagen. Voorwaar een groote De heer A. Quist verwondde zich zoo danig aan zijn oog, dat hij zich onder neeskundige behandeling moest stellen. Vergadering van de afd. OUDE TONGE, van Volksonderwijs op Dinsdag 17 dezer in de Oude School. De heer Everaers, Voorzitter, heet alle aanwezigen hartelijk welkom en spreekt den wensch uit dat 1928 e9n voorspoedig jaar voor de leden mag zyn, zoo ook voor Volks onderwijs in 't algemeen en voor de afd. Oude Tonge in het bijzonder. Hy spreekt er zijn blijdschap over uit, dat het met de O. L. School steeds zoo goed gaat en dat het leerlingenaantal sinds het vorige jaar is gestegen. Zeer verheugend noemt hij het feit, dat hij kinderen kan boeken van niet minder dan 17 gezinnen die nog geen kinderen op school hadden en dus nog voor de keuze stonden, welke school ze voor hun kroost zoude kiezen, de openbare of de bij zondere. Hij feliciteert die ouders met de gedane keuze en spreekt het vertrouwen uit, dat ze daarvan nooit spijt zullen hebben. Worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Wordt door den Secretaris het jaarverslag dezen, waaruit blijkt dat het ledental is gestegen van 86 tot 119. Doet de penningmeester verantwoording van zijn beheer. De ontvangsten bedroegen: Contributie (met giften) 117,75 In kas14.16$ Collecte48,65 Totaal 175,562 Uitgaven: Afdracht 119 leden k ƒ0,60 per lid 71,40 Overige uitgaven72,70 Totaal ƒ144,10 Alzoo een batig saldo van 31,40$. De bescheiden worden door dhr. D. Verweij en E. P. van der Aa gecontroleerd en in orde bevonden. De Voorz. dankt dhr. Verweij-v. d. Aa voor hun controle en dhr. Vis voor zijn ge houden beheer. Is aan de orde de verkiezing van twee bestuursleden. Aftredend dhr. Everaers en Vis. Worden ingeleverd 35 stembriefjes, het geen overeenkomt met de presentielijst. Bij opening blijkt dat zyn uitgebracht op dhr. H. N. Everaers 34 stemmen; P. Vis84stem men E. P. van der Aa, 1 stem en D. Verweij 1 stem, zoodat met overgroote meerderheid de aftredenen zijn herkozen. Beiden nemeD hun benoeming aan onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen. Wordt besproken het organiseeren van een Ouderavond, gecombineerd met Volks onderwijs, zooals dit al eenige jaren is ge schied. Wordt aan het Bestuur overgelaten de noodige stappen hiertoe te nemen. Evenals vorig jaar mag ieder lid iemand introdu- ceeren, doch deze introducé moet gehuwd zyn. Voor het alsdan eventueel op te voeren tooneelstukje melden zich eenige spelers aan. Van de rondvraag wordt weinig gebruik gemaakt. Dhr. Everaers toont aan, dat de Openbare School de school is, waaraan men het best zyn kinderen kan toevertrouwen. Dat daar wel geen speciaal uur is uitge trokken voor godsdienstonderwys of bijbel kennis door het personeel der school, maar dat den predikant daartoe onder schooltijd de noodige gelegenheid is gegeven, dat de onderwijzers vaak gelegenheid hebben bij verschillende lessen en die gelegenheid ook benuttigen tot het aanbrengen van Christe lijke en Maatschappelijke deugden. Na nog eenige besprekingen van huis- houdelijken aard sluit de Voorzitter deze vergadering. Hij dankt nogmaals allen voor hun opkomst., brengt dank aan den bode, dhr. Breeman, voor zijn onvermoeid en actief werken in het belang der afdeeling, en hoopt dat de leden veel propaganda zullen maken voor Volksonderwijs en de Openbare School. Uitvoering van liet Muziekgezelschap „VOORUIT", op Woensdag 18 Jan. j.l. in de bovenzaal van hotel „VAN VEEN". De Voorzitter de heer C. de Haas van Dorsser opende dezen avond. Hij heette de aanwezigen allen hartelyk welkom en hoopte dat allen den avond genoeglijk zouden door brengen. Het verheugde hem zeer dat de zaal, hoewel niet vol, toch flink bezet was. Hij gaf de verdere leiding over aan den directeur den heer Vis. Achtereenvolgens werden geblazen: Souvenir de Leeuwarden, marsch van Kalma; La Speraüza, fantasie van Bascolli; Mignonette, ouverture van Baumann; Mariëtte, wals van Rutgers; Le Montagnard, marsch van Kessels en les Lilas bleu, ouverture van Gadenne. Hierna werd opgevoerd„Ik ben een weinig verstrooid", klucht in één bedrijf vanReule, en na de pauze, die op het le stukje volgde: „De patiënt van buiten", blijspel in één bedrijf van Timmory. Beide stukjes hadden heel wat beter ge kund. Men bedenke echter, dat het meeren- deel der spelers voor de eerste maal optrad. Vervolgens werden ten gehooregebracht: de terailleursmarsch van Werkmanle gros chème de Thermitage van Ludovic, Valse Nationale, wals van Carmons en Ich hab mein herz in Heidelberg verloren, van Ray mond. Nadat de Voorzitter dezen avond had gesloten, speelde de muziek nog de welbe kende „Lang zal by levenmarsch", waarna werd overgegaan tot een gezellig bal. De muziek laat nog wel wat te wenschen over, doch de spelers doen goed hun best, zoodat we mogen aannemen dat over eenige jaren de valsche toontjes niet meer voor komen Trouwens, het geheel kwam het slechts 2$ tot 3 M. hooge tooneel niet tot zyn recht. OOLTGENSPLAAT. De Volksonderwijs- avond is vastgesteld op Donderdag 2 Febr. a,s., in de Openbare School. Velen hebben zich bereid verklaard een biidrage te zullen leveren op het gebied van muziek, zangen voordracht. By de gehouden stemming voor leden van het college van notabelen in de Ned. Herv. kerk werd gekozen de heer J. E. Smits, terwijl een herstemming zal moeten plaats hebben tusschen de heeren G. H. L. de Bruin en A. Brinkman en tusschen de heeren T. Wielaard, A. Neels, G. Mookhoek en L. J. Schilperoort. Tot bestuursleden van de vereeniging tot het instandhouden van de Bijzondere School zijn gekozen de heeren W. J. Don kersloot Lzn., P. van den Heuvel, Cor Korteweg Lzn., H. C. de Ruiter en A. van den Tol Azn. Gevonden voorwerpeneen baal met 17 peenzakken, inlichtingen bij den heer M. Korteweg Azn,; een portemonnaie en een zakmes, inlichtingen ter gemeente-secretarie. Vergadering van den Raad der gemeente Ooltgensplaat, op Donderdag 19 Janu ari 1928, 's namiddags half drie. Alle leden present. Burgemeester W. J. Donkersloot Lz., voorzitter. Na opening der vergadering las de secre taris de notulen der vorige vergadering, welke zonder op- of aanmerkingen werden goed gekeurd. De heer Hobbel zeide, dat het een fout van den raad geweest is B. en W. een blanco crediet te geven voor het aankoopen van een souvenir voor den op zijn verzoek eer vol ontslagen gemeente-architect. Thans stelde hij voor buiten bezwaar van de gemeen tekas de daarvoor benoodigde gelden door de leden onderling bijeen te brengen. De heer Van Gurp stond daar zeer sym pathiek tegenover. De heer Van Es zeide, dat de heer Korte weg het belang van de gemeente heeft ge diend en niet dat van de raadsleden indivi dueel, waarom dan ook niet gesproken mag worden van fouten te hebben gemaakt. Besloten werd in een gesloten zitting deze zaak te zullen afdoen. Aan de orde kwam de vaststelling van een nieuwe instructie voor den te benoemen gemeente-opzichter. Op verzoek van den heer Brinkman, die bezwaar had tegen het opmaken van een

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5