ROTTERDAM BRONCHITIS MB&SimOP TWEEDE BLAD Hoogstraat 244 O.Binnenw.66 iMtt, Fabrieksprijzen. Let op de juiste adressen. Naar de Oude Binnenweg 8? ONZE EILANDEN Uw "~<r* DOOF? Gehoorapparaten Centrale H. C. SCHOQNENBERG GELDERSCHEKADE 20 ROTTERDAM ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 7 JANUARI 192 8. ADDEN3.' D.E. HEEREN-BAAI, de ZACHTSTE en LICHTSTE rooktabak, leent zich veel beter voor de korte pijp, dan de zooveel grovere krulsnede; probeen daarom vooral eens D.E. HEEREN-BAAI, indien U gewoun mocht zijn krulsnede te rooken. U 2ult dan Bemerken, dat D.E. HEEREN-BAAI veel beter brandt dan krulsnede, zoodat U ZACHTER kunt trekken. t- „Mikado" Closetrollea 200 gram. Alleen verkoop G. M001WEER - MIDDELHARN1S. Prijs per stuk 0,10,per 36st.èƒ0,08}. SPECIAAL ADRES IN: Winkelzakken, Ansichtkaarten, Pak papieren, Vetvrij, Zijdepapier, enz. Kastranden f 3.00 per dons (gefoomv «2e Manege) Laat U niet misleiden door groote reclames van z.g. Verkooplng of wegens vertrek enz. Wij zijn nog goedkooper als daar Overtuig U la onze 9 Etalages N. V. Het Meubelhuts Modem BuffetS 45, 2 Fauteuils en 4 stoelen met leer 2 Fauteuils en 4 stoelen met moquette Eiken Linnenkast Eiken Tafel 2 Crapauds en 4 stoelen met leer 2 Crapauds en 4 stoelen met moquette Eikenslaapkamer compl. Q. A. Buffet Schuiftafel Divan Eiken Boekenkast. Am. Cylinderbureau met Schuifblad Bureau Ministre Theetafels O. Holl. Boekenkast Echt Ieeren Clubfauteuil Eiken verstelb.llgfauieuil enz. Ameublementen in alle stijlen voorradig Groote keuze RIETMEUBELEN. Aanbevelend, A. IYI. KOBESSEN. Oude Binnenweg87, Rotterdam. Telef. 586 Op vertoon van deze advertentie Franco levering. i 28,— 45,- 43,— 11.- 53,— j 75,— 158,— 72,— 14,— 14,— j 29, 85,— I 58,- 8,50 I 65,— 58,— 11,50 S No. 19 7 JAN. 1928 TabaUsvergwfBtiitig. Zij die in 1927 hun tababsvergunning heb ben betaald tot 1 Januari 1928 tegen 42 cent per maand, moeten thans hun vergun ningsrecht ad f5,— betalen voor het jaar 1928. Met de vervolging van hen die op 20 Januari het recht nog niet hebben vol daan, wordt dien dag begonnen door toe zending van een aanmaning ad 25 cent. Het vergunningsrecht kan ook per giro worden toegezonden. Plaatselijk Nieuws. MIDDELRARNIS. Bevolking over 1927: M. V. Totaal Inwoners op 1 Jan. 1927 2141 2209 4850 Vermeerdering: M. V. Tot. Geboorten 47 48 90 Vestiging 109 188 247 156 181 387 Vermindering: M. V. Tot. Overlijden 19 25 44 Vertrek 110109 219 129 134 263 Vermeerdering 27 47 ~74 Op 31 December 1927 2168 2256 4424 HERRINGEN. Tot ouderling in de Ned. Herk Kerk is benoemd de heer C. J. van Wezel, die deze benoeming heeft aangeno men Op Woensdag 11 Januari a.s. zal bij Zuster Mulder gelegenheid bestaan tot koste- looze inenting. MELISSANT. Gisterenavond brak er brand uit by de landbouwschuur van I. Joppe, doordat er een wagen metstrooin den brand vloog die bij het dorscbmachien stond voor de wind. Het liet zich erg aanzien en werd spoedig met eenige emmers water gebluscht. tegen den heest 30 ets. per doosje (Adv.) Huwelijken 25. Levenloos aangegeven 5. Dinsdagmorgen had de vrouw van C. Vroegindewelj het ongeluk door de gladheid te vallen en haar pols te breken. Aan vele werklooze arbeiders is deze week arbeid verschaft met het reinigen der straten en dijken van sneeuw, wat met wagenvrachten tegelijk naar de kaai wordt gereden. De meeste straten zyn al geheel schoon, voorzeker ten gerieve van het pu blieke verkeer. In enkele dagen is de prijs der Eigen- hei meraardappel en opgeloopen tot ƒ6,50 per 70 kilo. Echter tengevolge van het gesloten water ligt reeds een tweetal weken alle handel stil, Do keerzijde van de ysmeduille. De motorschuit van schipper Zoon bekwam met het ysbreken een gat ter grootte van een ei in den steven. Schipper Polak ver nielde hiermede de schroef van zyn motor. Schotsje loopen scheen toch leuk te zijn, behalve als je eens misstapt zooals J. Taaie ondervondt. V. zakte met de ladder en al door 't witte oppervlak heen. Centrale Telling te Middelharnis Veiling van Dinsdag 3 Januari 3928. Kippeneieren 60-61 kg. 9,35 tot 9,65. Idem 50 k.g. 7,55. Idem (br.) 60 k g. 9,70. Alles per 100 stuks. Arm gaard 12,60 per 100 k.g. Ponsperen 10,60 per 100 k.g. Bergamotten 10,— per 100 kg. Kleiperen ƒ8,60 tot ƒ-,- per 100 k.g. Kaas (komijne) 0,30 tot 0,36 per pond. Kaas (volvet) 0,55 tot 0,56 per pond. Boter 1,10 tot 1,16 per pond. S03IMËLSDIJK. De heer. G. Born Mz. heeft zijn benoeming als lid van het college van regenten voor het Burg. Armbestuur en Weeshuis aangenomen. De heeren L.-Pen, J. v. d. Poel, M. v. d. Sluijs, W. Mys, L. J. Butb, J. H. Dijkers en M. Joppe Jz. hebben hunne benoeming en herbenoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim aangenomen. Verleden week stonden by den Corres pondent der Arbeidsbemiddeling dezer ge meente 27 werkloozen ingeschreven. 8 per sonen werden by het sneeuwruimen tewerk gesteld. Sport. Volgens programma R. V. B, spelen Zondag as.: Flakbee 1 tegen O.V.V. 1 van Oostvoorne aan den Langeweg. Flakkee 2 tegen Siod 4 te Rotterdam. MRKSLAND. Zy die vorderingen ten laste der gemeente hebben kunnen de nota's daarvan ter gemeente-secretarie inleveren vóór of op 20 Januari a.s. Tegen een lid van het Brandpiket is proces-verbaal opgemaakt wegens het zonder toestemming van den Hoofdman vertrekken van het terrein van den brand. Loop der bevolking over 1927 Bevolking op 81 December 19261322 mannen en 1308 vrouwen, totaal 2630. Vermeerderd door: Geboorten 20 M. 23 Vr. Totaal 43 Vestiging 47 65 112 67 M. 88 Vr. Totaal 155 Verminderd door: Overladen 11 M. 8 Vr. Totaal 19 Vertrek 58 65 123 69 M. 73 Vr. Totaal 142 De bevolking op 81 December 1927 bedroeg dus 1320 M. 1323 Vr., totaal 2643 personeD Getal huwelijken 19; getal echtscheidin- gen 2, levenloos aangegevenen 1; aantal kindserkenningen 1. Door een motorschip van den Expedi teur Van As is j.l. Dinsdag de haven open gebroken. Trots het bezigen van 8 paarden als trekkracht bereikte men pas 's avonds 8 uur het Sas. De geheele tocht had 12 uur geduurd. De wagen is bijna geheel verbrand. Verzeke ring dekt de schade. Het woonhuis staande aan de Molen dijk, thans bewoond door H. v. d. Mast, is ingezet voor f 1500, - door J. Holleman. STELLENDAM. Zondagmiddag zal in de Ned. Herv. kerk de bevestiging plaats hebben van ouderling K, A. van Wageningen en diaken C. Hoek door ds. Baarslag uit Melis sant. Door den ingevallen dooi hebben de visschers alhier met behulp van een roeiboot en een motorvaartuig het Ijs in de haven opgebroken, zoodat deze thans geheel ijsvrij is en weder ter vissehery-kan worden uit gevaren. Loop der bevolking, over 1927 Op 31 Dec. 1926963 m. en 897 vr. 1860 zielen. Vermeerderd door: Geboorte 19 in. en 19 vr. 38. Vestiging 17 m. en 15 vr. 32. Totaal 36 m. en 34 vr. 70. Verminderd door: Overly den 4 in. en 4 vr. 8. Vertrek 27 m. en 39 vr. 66. Totaal 31 m. en 43 vr. 74. Zoodat de bevolking verminderde met 4 zielen en het zielental op 31 December '27 bedroeg968 m. en 888 vr. 1856. Levenloos geboren: 2 kinderen van het vrouweiyk geslacht. Voltiokken huwelyken 15. De bemanning van de visschersschepen liggende in Den Helder zy n weder vertrokken teneinde aldaar de garnalen visschery uit te oefenen. GOEDEREËDE» Onder voorzitterschap van den heer P. T. van den Berg werd Woens dag j 1. een drukbezochte vergadering gehou den tot oprichting eener vereeoiging tot Steun by Zieken huis verpleging. In zijn openingswoord wees de Voorzitter er op dat reeds op meerdere plaatsen van het eiland en ook daarbuiten de,rgeiyke ver- eenigingen met veel succes werken en spre ker twyfelde niet of pok in deze gemeente zou het nut er van worden ingezien. Thans is iemand, die in een ziekenhuis moet wor den opgenomen, aangewezen op eigen mid delen, of, zoo die ontbreken op steun van familieleden, terwyi zy die nochopdeeene, noch op de andere wyze in de kosten kunnen voorzien, genoodzaakt zijn ondersteuning te vragen by het Groene Kruis, dat, in samen werking met de Diaconie en het Burgerlijk Armbestuur, dan ook al zeer veel nuttigen arbeid op dit terrein heeft verricht. Toch is het voor velen een harde zaak bij familieleden om hulp of bij instellingen van liefdadigheid om steun te moeten aankloppen. Veel liever betaalde men de kosten zelf. Maar ook voor hen die, zy het dan met moeite, de kosten zelf kunnen dragen, zijn de be zwaren legio en het komt niet zelden voor dat men «enkele jaren noodig heeft om er weer bovenop te komen. Deze overwegingen hebben de voorloopige Commissie er toe geleid pogingen in het werk te stellen om een vereeniging op te richten, waartoe dan ook deze bijeenkomst is uitge schreven. Het woord is thans aan de Ver gadering. Zy heeft nu te besluiten of de ver eeniging zal worden opgericht en spreker noodigt daarom de aanwezigen uit zich voor het lidmaatschap op te geven. Staande de vergadering treden plm. 70 gezinshoofden als lid toe, waarna wordt be sloten tot de oprichting over te gaan en een reglement vast te stellen. Als bestuursleden worden gekozen de heeren D. Breen,F.den Eerzamen Jz,, J. van Heest, C. J. Lodder, E A. Snijder, K. Timmer en P. Troost. Tot leden der Controlecommissie worden bij acclamatie benoemd de heeren Ad. den Eerzamen, P. Voogd en W. K. v. d. Wende. Het ligt in de bedoeling ook de buurtschap Oostdljk (gerq. Ouddorp) aan het door de vereeniging te bestryken gebied toe te voe gen, waartoe aldaar nog een-propaganda- vergadering zal worden gehoudenop het Goereesche hoofd zal Zaterdagavond a.s. ir de Chr. School reeds een zoodanige verga dering worden gehouden des avonds om half acht. Tot kerkmeester in de Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer A. Klein, tot notabelen de heer T. Lodder, D. Breen en L. v. d. Wende Tz. De vorige maand is naar Rotterdam vertrokken A. Soeteman. Ingekomen van Loosduinen Dina van Wyk. I Aan de 'oehoefügste raenschen werd op 2 Januari door het Burg. Armbestuur ieder f 2,50 ter hand gesteld. B. v. d. Houten heeft een woophuis ondershands aangekocht van Wed. J. van Huizen. OUDDORP. Naar men verneemt is tegen den gewezen nachtwaker A. Snel proces verbaal opgemaakt wegens het zich op de ijsbaan, zonder toegangsbewijs, De vrouw van H. v. Okkenburg had het ongeluk met de gladheid te vallen en een pols te breken. Donderdagavond hoopt voor de Ger. Gemeente op te treden Ds. Kievit van Vee- nendaal. NIEUWE TONGE. P. Kad had het ongeluk een pot met kokende koffie over den voet te krygen, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. By het sehaatsemtjden deze week had A. N. het ongeluk zoodanig te vallen, dat door den geneeskundige een gebroken sleutel- teen werd geconstateerd. Aan het hulppost-, telegraaf- en tele foonkantoor alhier, werden gedurende Decem ber 1927 behandeld: 1080 gesprekken. 69 telegrammen en 10 telefoonoproepberichten. In totaal 1159 handelingen. Te Battenoord strandde j.l. Donderdag een vat met droge, bruine verfstof, herme tisch gesloten, gemerkt T. 204 en wegende 75 80 K G. INGEZONDEN MEDEDEELING. Zorg ervoor, dat Uw aandoening der luchtpijpen (bronches), die Ge kunt herkennen aan een piepende, pijnlijke ademhaling en een diepen, blaffenden en pijnlijken hoest, niet slepend wordt. Vergeet nooit, hoe dicht de bronchitis de ontstekingsklemen bij de teerelongen brengt. Wapen Uw slijmvliezen tegen de aanvallen der bacteriën door ze te versterken met de uit het sap van versche geneeskrachtige kruiden berei de Akker's Abdijsiroop. Deze helpt U het vastzittende slijm oplossen en ver lost U van een pijnlijken hoest, die Uw luchtwegen zou vernielen als ge niet tijdig Uw toevlucht nam tot de geneeskrachtige en toch onschadelijke AKKER Voorde Borst Ingezonden Mededeeling. Per koker: f 1.50, f2.75, f 4.50 De heeren Chr. Brooshooft en P. v. d. Houten, resp. ouderling en diaken in de Ned. Herv. Kerk alhier, hebben als zoodanig hun ontslag genomen. In hun plaats zy'n resp. benoemd C. v. d. Boogert en A. Brooshooft. Loop der bevolking gedurende de naaand December 1927. Ingekomen: Sanderina Koppenaal,Johan nes Koppenaal, Gerardus Johannis Koppe naal, Willem Albert Koppenaal, allen van Rotterdam. Veitrokken: Cornells van Eek naar Am sterdam. OUDE TONGE. Donderdag, 12 Januari a.s. des n.m. 7 uur, zal een ouderavond worden gehouden van de O. L. School in het Gym nastieklokaal dier school. Tengevolge van den harden dooi en het defect geraken van het stoomgemaal stond Donderdag de Molenweg weer geheel onder water. RekeniDgen over het afgeloopen jaar ten laste dezer gemeente, moeten vóór 15 Januari a.s. worden ingeleverd bij den Gem. opzichter de heer C. Snyder Pz. Donderdag is de huisvrouw van de heer P. van de Berg naar een der Ziekenhuizen te Rotterdam vertrokken, tot het ondergaan eener operatie. De. heer D. van den Tol, klerk ter Secr. alhier is aangesteld tot assistent-con troleur by den Raad van Arbeid te Brielle voor de gemeenten Oude Tonge, Den Bommel en Ooltgensplaat. 00LTGEN8PLAAT. Dinsdagmiddag door de IJsclub Voorwaarts de ijsbaan ten westen van het fort Prins Frederik officieel in gebruik genomen. Een tweetal wedstry- den werden gehouden. By het schoonrljden werden de pryzen als volgt behaald: le. Jo van den - Heuvel met mej Joh. Buth; 2e. W. Ras met mej. A. Ras; 3e. Abr. v.Kem pen met mej. M. Ras; 4e. J. Mooyaart Dz. met mej- Fransje Beyer; 5e. H. van Rossum A.J.Gz. met mej. A. van Kempen: 6e. H. van Rossum Pz. met mej Ras; 7e C P fitly e met mej. Marie de Vos en 8e W. Wittekoek met Mej, Ras. De uitslag van de door de IJsclub Voor waarts gehouden hardrydery op de fortgracht is als volgt: le pr(js Teun Bey'e, 2e Andr. van Dam Cz., 8e Elias Huy'er,4e Jp van den Heuvel en 5e Jan Leydens. De heer C. Hartmans heeft wegens hoogen ouderdom ontslag gevraagd als ger meente-opzichter. Bevolking. De volgende personen zijn uit deze gemeente vertrokken: Adrian us Neels naar HerkingeD Cornelia H. Langeweg naar MiddelharnisLaurentius Jacobs naar Breda, Oranjelaan 20a; Mej_. S A. H. Mon- santafels naar Amsterdam, 3e Schenkelstr. 7; Maria Johanna Pollemans naar Oude Tonge; A. A. M. de Weerd naar Oude Tonge. Ingekomen zyn: Catharina Maliepaard, van Oude Tonge; Anna M. van Leeuwen van Schiedam. De echtgenoote van den heer Jordaan is vanwege de gladheid uitgegleden en zoo danig gevallen dat zij hierbij haar linkerpols brak. Dr. Kramer verleende heelkundige hulp. De stemming voor de vervulling van een viertal plaatsen in het college van Nota belen in de Ned Herv. Kerk zal plaats heb ben op Woensdag 18 Januari a.s. Aftreden- den z£jn P. van Rossum, L. J. Sehilperoort, G. Mookhoek en J. E. Smits. VERSLAG van de vergadering van den Raad der Gemeente Oolt gensplaat op Donderdag 5 Jan. des namiddags 3 uur. Voorzitter Burgemeester Donkersloot. Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de Voorzitter de leden van den Raad dankte voor de belangstelling onder vonden bij de wisseling des jaars, en hoopte dat zij ook dit jaar hunne beste krachten aan de gemeente mogen geven en dat het hun en hun gezin wel moge gaan. Daarna werden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen stukken: Een dankbetuiging van de heeren Hendriks, Tiggelman en van der Vliet voor de hen toe gekende gratificatie voor buitengewone poli tiediensten. Een schrijven van de gemeente Dordrecht, waarbij werd toegezonden de begrooting voor het jaar 1928 van den Keuringsdienst van Waren in het district Dordrecht. Hierop was voor deze gemeente uitgetrokken een bedrag van f 475,14. Een schrijven van den Districtscomman dant van de Rijksveldwacht, waarin hij namens den Minister mededeelde, dat Zijne Ex.' be reid is te helpen bevorderen dat een politie hond op het eiland wordt gestationneerd. De rekening van de Mij. Mabeg over de maanden September en October. Een schrijven van de heeren P, Verkerk, G. C. van den Berg en Breeman, waarin zij hunne benoeming tot lid der comissie tot wering van schoolverzuim aannemen. Een schrijven van Ged. Staten waarin zij mededeelen dat de behandeling der Cem,- begrooting is verdaagd. Een schrijven van den heer L. Dorsman Lzn., waarin deze mededeeling doet dat hij zijn zaak aan zijn zoon heeft overgedaan en beveelt hem als zoodanig aan voor het even- tueele werk der gemeente. Een schrijven van P. C. van Dongen, schilder te Achthuizen, inhoudende een ver- Zoek, om voor de gemeente te mogen werken. Voorzitter stelde voor de beide laatste Ongeregeld goed. R. i. P. in. Schijn of werkelijkheid??????? Het is werkelijk wonderlijk vreemd, dat in onze Hollandsche samenleving weinig per sonen den moed hebben algemeene klachten de overheid duidelijk ten gehoore te brengen. Men lette er op hoe dikwijls ingezonden stukken onder pseudoniem worden ingestuurd. En, hoe dikwijls gebeurt het ook niet dat wij verzocht worden om kleine of nog meer ver meende wantoestandjes aan het heldere dag licht te brengen, omdat een ander noch den durf, noch den moed heeft dit zelf te doen. Meneer X. heeft dit op zijn gemoed, meneer Y. dat en mej. Z. meent tenf slotte dat haar klacht van zoo schokkend belang is, dat ze nader onder de publieke aandacht moet worden gebracht. Maar tusschen al deze op- of aanmer kingen, zooals we ze maar zullen noemen gebeurt het wel eens dat er wel een belangrijke aanwijzing komt. Al kan men deze dan niet aanstonds vermelden. Toen b.v. nog onze leeszaal, wijlen den goeden ouden tijd, in leven was en we dus nog boeken konden be trekken ter lezing uit de groote Merwestad, werd schrijver dezes eens aangesproken, door wien, dat doet met ter zake, met de geheim zinnige mededeeling: „Nu zal je eens zien, hoe gauw onze leeszaal verdwijnt." En ter verduidelijking op ons nietbegrijpen, de „Voorwaarts" ligt er ter lezing. We durven, o lezer, niet zeggen wat waar, noch minder onwaar is. We vertellen geen sprookje voor U, heusch niet. We geven feiten, slechts feiten, die nu hoogst merkwaar dig zijn. Wij vragen niets aan U maar aan ons Zelf: Schijn of Werkelijkheid? Of hebben we werkelijk alleen en dat nog zeer toevallig, een wat we hoemen fatalen loop der omstandigheden? Zou werkelijk waar de leeszaal gevallen zijn door de van rechtsche, op politiek gebied gesproken wel te verstaan, haat tegen links, in dit geval rood! Schijn of werkelijkheid??? Eén ding valt op. Zoolang er alleen neutrale en Chr. bladen ter lezing waren in het ge bouw is er nooit ofte nimmer een vijandig woord ten opzichte van subsidie of leeszaal in onzen raad gevallen. En nu, nu ook een ander denkend blad verschijnt is alles opeens wegge vaagd, gelijk nu de regen de sneeuw van onze straten heeft doen verdwijnen? Schijn of werkelijkheid? Hebben we hier al weer eens te doen met machtswellust van een politieke groep, die nu eenmaal de meerderheid heeft? Laten we nog eens een ding even naar voren brengen, dat heel dit besluit zoo tegen aller gevoelens indruischt, tegen alle rechtsgevoel in, dat een leeszaal voor een jongedochters- vereeniging moet wijken. Zijn per slot van rekening het weer niet de kleine luyden, de menschen die op rechts ge stemd hebben vrijwel, die het slachtoffer zijn van de onverdraagzaamheid van hun voor gangers op politiek gebied? J. B. durige diensten aan de gemeente bewezen. Stelden tevens voor den datum nader vast te stellen, in verband met de benoeming van een nieuwen functionaris. De heer Van Gurp stelde voor, de heeren een kleine schenking als aandenking te geven. De heer Jacobs meende dat men den heer verzoeken in te wjlhgen en de voorgaande Hartman geen grooter eer zou kunnen aan- stukken voor kennisgeving aan te nemen doen> dan6hem zo0 lmg hjj leefd zijn vo)le Waartoe werd besloten salaris te laten behouden. Van zijn pensioen Procesverbaal der kasopname bij den niet hij nu 175 n zijn salaris was f 250, Gemeente Ontvanger, waaruit bleek datfteIt derha!ve voor jaarlijks den heer Hartman overeenkomstig boeken en bescheiden een f 75>_ te geven. Dit voorstei werd eenparig :drag m kas was van f 2626,97 goedgekeurd en aangenomen. Een kennisgeving dat de Commissaris der Besloten werd den heer Korteweg een Koningin in deze Provincie is overleden Staande werd deze mededeeling door de leden aangehoord De Voorzitter sprak zijn diep leedwezen blijvend aandenken te geven. B. en W. stelden daarna voor inplaats van twee gemeenteopzichters, thans die functies te vereenigen en sollicitanten op te roepen - ic. vtrtt.iuct.11 t-ll OUlUtltBllttU uu et. lUtutll uit over het heengaan van deze persoonlijk- 1 naar de betrekking van Gemeente Opzichter heid Vele jaren heeft de overledene aan het 1 op een saiaris van f 70o,_Hiervoor moete hoofd van de Provincie gestaan, hij was een 1 dan alles worden gedaan en zullen gecn grat;_ zeer sympathieke figuur, die wij ten voorbeeld j ficades meer worden verstrekt voor wat groo- mogen stellen. I tere werj;en. B. en W. stellen voor aan de familie een brief Hierover werd wat geboomd, doch ten- van rouwbeklag te zenden. Hiertoe werd be- slotte werd het VOorstel van B. en W. onver- sloten. janderd aangenomen. Een schrijven van de Heeren Hartman en j Aan de posterijen werd vergunning ver- Korteweg om eervol ontslag als Gemeente opzichter, Voorzitter; Enkele jaren geleden heeft den leend tot het leggen van een kabel voor de telefoon. In de rondvraag vroeg de heer Brinkman heer Hartman reeds gezegd met Januari voortaan wat vlugger sneeuw te ruimen, ontslag te zullen nemen, van het eene jaar pe heer Hobbel vroeg reiniging van een sloot op het andere scheen de heer Hartman weer achter de pieter Biggestraat. Voorzitter zeide geen vrijmoedigheid te hebben zijn ontslag te hieraan de noodige aandacht te zullen schen- vragen, hetwelk wel een bewijs was, hoezeer ken. Daarna siuiting. Zijn werkzaamheden hem aanhingen. Gedu rende 65 jaren is hij aan de gemeente ver bonden geweest. Van 1886 heeft hij het ambt als gemeente opzichter bekleed, en daarom doet de reden tot het heengaan ons smartelijk aan. De Heer Korteweg heeft 16 dienstjaren. B. en W. stellen voor aan beide heeren het ge vraagde ontslag op de meest eervolle wijze te verkenen onder dankbetuiging voor de lang- comm.bS.uia. DEN BOMMEL. Het aantal ingeschreven werkloozen bedroeg de vorige week 35. Gisteren is hier een ijsclub opgericht met 64 leden. Zij draagt den naam: „Vol harding". Het bestuur bestaat uit de volgende heeren: C. Paerel, voorz., A. Melissant Lz. secr., H. L. Flortjp, penningm., H. van Oor schot, algem. bestuurslid, C. J. Geluk, orde-

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5