CTedX A.WIELHOUWER - I D. BLOKLAND Tapijt= en Beddem ill RADIOHANDEL F HEEREN BAAIJ A. A. KEIJZER Schoenhandel Reparatiën. 1. HAMBURG wenscht allen een voorspoc L. KIEVIT Voorstraat - Dirksland. Koloniale- en Grutterswaren HE P. ZOETEMAN, J. GESTEL J. KASLANDEK H. JCAMPF 6 onze eilanden yan zaterdag 31 december 192 7. on: daan. Voorzeker past hier een woord van dank aan allen die bij vernieuwing dit plan hebben opgevat en tot het welslagen van dit feest het hunne hebben bijgedragen. Ook de kinderen der Geref. Zondagsschool „Rehoboth" vierden Maandag hun Kerstfeest, waarbij eveneens een groot aantal ouders, vrienden en belangstellenden aanwezig was. Dat ook hier de traktatie de leerlingen in den smaak viel, laat zich wel begrijpen, zoodat dit feest ook- bij hen nog lang in aangename herinnering zal blijven voort leven. Werkloozen-statistiek. Bij den Corres pondent der Arbeidsbemiddeling hebben zich gedurende de week van 19 24 Dec. 1927 als. werkzoekenden aangemeld i veldarbeiders 31; zeevisschers 9; timmerlieden 1; metse laars 2. Totaal 43 personen. Het paard van den veehandelaar D. de Haas, bespannen voor een kar, sloeg Dinsdag op hol doordat het schichtig werd en rende het dorp in. Even nadat de knechts van de kar waren gesprongen, kantelde deze. Het dier werd een eind verder gegrepen. Aan tuig en kar was nogal eenige schade. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Donderdag is een aanvang gemaaktjnet het sneeuwruimen in het centrum van gemeente. Op enkele plaatsen lag de sneeuw zelfs een meter hoog. Een deel werkloozen is hiermede belast. Met karrevrachten tegelijk wordt het in de kaai gestort. Hedenmiddag, Vrijdag, wordt de ijsbaan op de Vlieger geopend. Voor zoover bekend ondervindt de tramboot nog geen hinder van drijfijs. Ook de Middelharnissche boot vaart nog geregeld vanaf het havenhoofd. Van de week was voor 't eerst in onze gemeente ee,n lid van „het zwakke geslacht" officieel getuige by het bevestigen van een huwelijk. De heer F. A. Pen had zijn zuster verkozen om in de plechtigheid hem als „best-woman" ter zijde te staan. Centrale Veiling te Middelharnis Veiling van Vrydag 23 December 1927. Kippeneieren 57 61 k.g. 8,70 tot 9,60, Idem 50—51 k.g. ƒ7, tot 7,05. Idem bruine 60 61 k.g. 9,55 tot ƒ9,75, Eendeieren 67 68 k.g. 7,90 tot ƒ8, Alles per 100 stuks. Savoye kool ƒ2,— tot 4,30 per 100 stuks. Boerekool 3,80 per 100 stronk. Spruiten 15,— tot 17,10 per 100 k.g. Campagners 6,10 tot 13,10 p. 100 k.g. Grauwzoete Renetten J 7,60 per 100 k.g. Bellefleurs ƒ7,— tot f 10,80 per 100 k.g Kleiperen 8,30 tot 9,60 per ICO k g. Lauwtjes f 12,— per 100 kg. Kaas (komijne) 0,30 tot 0,36 per pond. Kaas 20 plus 0,37 tot 0.43 per pond Kaas (volvet) J 0,50 tot 0,59 pér pond. Boter 0,85 tot ƒ1,— per pond. Kippen J 1,96 per stuk. Veiling van Dinsdag 27 Decenber 1927. Kipeieren 57 k.g. 9,10 per 100 stuk. Kaas (komijne) 0,34 tot 0,36 per pond. Kaas 20 plus 0,34 tot 0.38 per pond. Kaas (volvet) 0,56 per pond. SOMMELSDIJK. De landbouwersknecht A. G had het ongeluk met een zijner vin gers tusschen een bietenmachine te geraken, waardoor dit lichaamsdeel zoodanig werd verwond, dat geneeskundige behandeling moest worden ingeroepen. Aan den heer J. G. Noordljk alhier is vergunning verleend tot het bouwen van een viertal 'woningen aan den Onwaardschen dijk. Dinsdag sloeg tengevolge van de hoopen sneeuw op de straat de melkkar van G. v. d. L. omver. Een hoeveelheid melk verdween in de sneeuw. DIRKSLAND. Een drietal iepenboomen staande op de algemeene begraafplaats, zijn publiek verkocht aan dhr S. Bal, alhier voor 70, Bij publicatie is bekend gemaakt, dat alle bedelarij, hoe ook genaamd, verboden is volgens de wettelijke bepalingen, waar onder ook valt het z g.n. ora geld Nieuw- jaarwenschen. De Commissie van Winter- bedeeling zal voor die gezinnen waar werke lijk behoefte bestaat, zitting houden ter Ge meente-Secretarie, op Zaterdag 31 December as. n.m. 2 uur. Door de IJsclub alhier is tegen Zater dag (heden)" 's middags om 2 uur, op de Kerkgracht een wedstrijd georganiseerd voor" schoolkinderen van 8 tot 13 jaar. Het zoontje van den werkman H. van Lenten en een kleinzoon van P. de Jong waren bezig elkaar met sneeuwballen te gooijen en kregen daarover twist. Het klein zoontje van de J. liep daarbij een bloedneus op. Twee ooms van dat kind kwamen hierop naar buiten en begonnen de vader van het eerste jongetje uit te schelden en uit te dagen tot vechten. Deze weerde de vechters bazen af met de steel van een riek waarop de gebroeders de Jong Van Lenten vast grepen en deze met een spade zoodanig op het hoofd sloegen dat een gapende wond ontstond,(Daarmee nog niet te vreden sloe gen zij er nog steeds op los waardoor v. L. de knie werd gekneusd en zijn lendenen werden beleedigd. Dr. Sneijders de Vogel moest de hoofdwond hechten en v. L. moet het bed .houden. Tegen de beide broeders is proces-verbaal opgemaakt terzake van zware mishandeling. Door Mej. P. v. Weel, die reeds onge veer 50 jaar in 's Gravenhage woont, werd op j.l. Zaterdag aan iedere bedeelde, hetzij van de Kerk of gemeente, een gift verstrekt van 2 l-Deze daad heeft zeker bij de oudjes veel bijgedragen tot het vieren van een vrooiy'k Kerstfeest. STELLENDAM. Tengevolge van de strenge vorst konden de garnalenvisschers de vorige week niet uitvaren; ook de kuil visschers konden de haven niet verlaten, zoodat de geheele visscheiy de vorige week heeft stil gelegen en alzoo geen verdiensten. Maandagavond 5 uur werd door de kin deren der Zondagsschool in de Ned. Herv. kerk alhier het Kerstfeest gevierd. Niet tegenstaande den sneeuwstorm was er veel belangstelling. Ruim 8 uur keerden allen voldaan huiswaarts. Door de leerlingen van de Zondagsschool der Geref: kerk alhier werd Dinsdag 27 Dec. 's nam. 2 uur het Kerstfeest gevierd in 't lokaal dier gemeente. De kinderen werden onthaald op verschillende versnaperingen en keerden met de vele belangstellenden on geveer half 7 huiswaarts. Tot ouderlingen in de Geref. kerk alhier zijn herkozen L. v. d. Vlugt en J. Jelier. Tot diaken is herkozen C. A. de Later en gekozen D. Kievit. Dinsdagochtend bleef de maibttram der R. T.M. dio van Middelharnis moet aankomen, op ongeveer een kwartier afstand van het station in de sneeuw steken. Bij de pogingen om de tram los te werken, ODt- spoorde de postwagen, waardoor de lijn nog meer werd versperd. Met ongeveer 3 uur vertraging kwam de tram hier aan. Zondag was voor 't eerst het kerk gebouw der Ned. Herv. kerk centraal ver warmd, hetgeen de kerkgangers zeer aan genaam aandeed. De ver warmin g functioneert uitstekend en voldoet goed. Uit de rekening van den Penningmees ter van de IJsclub „Stellendam" alhier bleek, dat de dienst 1927 sloot met een batig saldo van 91,66. bankbiljetten van 25 gecollecteerd voor de kerk en 10 voor een doelmatige kachel voor de Zondagsschool. OUDDORP. Zaterdagavond werd bij afslag verkocht een woonhuis, staande inhetOos- tersche bosch vau de erfgenamen C. 't Man netje, aan Th. Grinwis voor 1330. In de Weervisscherij werden 2 zalmen gevangen. De Herv Jor/gedochleisvereeniging hield haar eerste Jaarvergadering welke door den consulent ds. Den Oudsten uit Middelharnis werd geleid in de oude school. In de zaal waren 240 personen aanwezig. Gezongen werd Psalm 139 veis 14 en als tekst gekozen Math. 25 vers 1 - 14. De vereeniging bestaat uit 18 leden; er werd het afgeloopen jaar 186 gecollecteerd. In de pauze werden de gemaakte kleedingstukken bezichtigd, ter wijl intusschen een collecte werd gehouden die 40 opbracht. Het was een zeer gezel- ligen avond. Yoor het Geuzengesticht te Briellezijn alhier 51 almanakken verkocht welke met giften 43,70 heeft opgebracht. NIEUWE TONGE. Door de sneeuw mis leid geraakte M. de K. alhier in een sloot, waaruit hij na spoedig toegeschoten hulp bon worden bevrijd. Het huisje, staande Zuiddyk alhier, vroe ger bewoond door wed. Den Engelsman, is onderhands aangekocht door A. Mans. Het zoontje van M. de K. alhier, had het ongeluk een koffiekan met kokenden inhoud over zijn beenen te krijgen, w erdoor geneeskundige hulp moest worden ontboden. Tegen J.C. H. alhier werd te Melissant proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding Motor- en rij wiel wet. De heer Wessels uit Sommelsdijk had onder deze gemeente met zijn auto het on Ingezonden Mededeeling- MIDDELHARNIS, 1 JANUARI 1928 p. f. CHR. DE VRIESLAAN TELEFOON 71 Kort verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Stellen dam op Donderdag 22 Dec. 's namid dags 2,30 uur. Voorzitter Burgemeester Charbon, alle le den tegenwoordig. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering werden voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Procesverbaal van de kasopname bij den gemeente-ontvanger, waaruit bleek dat in overeenstemming met de boeken, in kas was een bedrag van 1833.48. De goedkeuring van Ged. Staten over het -raadsbesluit tot het aangaan van de geld- leening. Een verzoek tot wijziging van het regle ment van het Algemeen Armbestuur. Hier toe werd besloten. Aan een adres van den Bond van Bedrijfs autohouders, werd adhaesie betuigd. Een verzoek was ingekomen van den straatreiniger om de mest voor zich zelf te mogen behouden. B. en W. stélden voor dit verzoek in te willigen, waartoe werd besloten. Een ver zoek van de schoolschoonhoudster, om een vergoeding voor te gebruiken materiaal. Ook dit verzoek werd ingewilligd. Van den nachtwaker P. Kievit was een verzoek ingekomen om verhooging van sala ris. Op voorstel van B. en W. werd dit ver hoogd tot 250, Op voorstel van B. en W. werd de politieverordening gewijzigd, in verband met de wijziging van het haven reglement. Het wijzigen der Politieverordening in verband met een eventueel vloekverbod, strandde, daar er van 7 leden 3 tegen stem den en 1 blanco. Tegen de heeren Holleman, Jansen en Blokland. P. Roon stemde blanco. Een der leden verzocht den voor zitter minder vergunningen af te geven voor het venten langs de huizen, en daarna werd de vergadering gesloten. GOEDEREEDE. Met ingang van 2 Januari 1928 zal de openstelling van het kantoor alhier als volgt zijn geregeld: Post--en Telegraafdienst: 8*-12*; 14 16; 17*-19*. Telefoondienst: 8-12*; 14-16; 17*-20. Gedurende de uren dat het kantoor voor den 'Telegraafdienst gesloten is, kunnen van uit de in het kantoor gevestigde openbare spreekcel geen gesprekken worden aange vraagd. Alhier worden pogingen aangewend om te geraken tot de oprichting eener vereeni ging tot steun by ziekenhuisverpleging. In de Ned. Herv. kerk werden Donder dagavond 22 Dec. twee in elkaar gevouwen geluk, tengevolge van de gladde wegen, zoo danig in de sloot terecht te komen, dat de wagen kapseisde. Door A. Holleman A.Cz alhier, werd een perceel bouwland van J. v. Paasschen, alhier, ondersbands aangekocht. Met ingang van 1 Jan. 1928 zal de open stelling van het hulppost- en telegraafkantoor zijn als volgt: Op werkdagenvoor den postdienst (be halve Zaterdag) van 8,30-11,30, 14 15,30, 17,30 19. Voor den telegraafdienst van: 8,30-11,30, 14-15,30, 17,30-19. Voor den telefoondienst van 8-13, 14 16,30, 17,30 20. Enkél voor celgesprekken van 8,30 11,30, 14-15,30, 17,80-19. Op Zaterdag: voor den postdienst van: 8.30 11,30; 14 15.30 (Dus 's avonds voor den postdienst gesloten). Op feestdagen: voor den postdienst van 8,30-9,30. Zie voor de inlevering, der spaar; en rekeningcourantboekjes bij de Coöperatieve Boerenleenbank alhier, de advertentie in dit blad. Door J. Nagtegaal Pz. alhier is vergun ning gevraagd tot het plaatsen van een 1 P.K. benzinemotor in zijn werkplaats aan den Molendijk. Ter voorkoming van onaangenaamheden wordt onder de aandacht gebracht, dat op den as. Nieuwjaarsdag het z.g. Nieuwjaars- wenschen, zoowel binnen als buiten de kom der gemeente verboden is. Men zij gewaar schuwd. De uienhandel in deze gemeente heeft deze week ongetwyfeld een hoogtepunt be reikt. In den nacht van Woensdag op Don derdag reden onophoudelijk de met uien ge laden wagens door ons dorp; twee tram- waggons werden afgeladen. OUDE TONGE. Zondagmorgen a s. zal in de Ned. Herv. kerk de bevestiging plaats hebben van dhr. J. Barnat en L A. Mooijaart, respect, tot ouderling en diaken. Bij den Correspondent der arbeidsbe middeling staan 89 werkloozen ingeschre ven. Ter algemeenekennis wordt gebracht dat de Gem.-Secretarie 2 Januari a.s. ge sloten zal zijn. Gedurende de afgeloopen week is aan verscheidene werkloozen werk verschaft inet sneeuwscheppen. De bazaar ten bate der muziekvereni ging „Vooruit". Woensdagmiddag werd, nadat de muziek vereniging een rondgang door het dorp had gemaakt, de bazaar onder enorme belang stelling geopend. Zoodra we binnen treden eischt men het eerste offer: entree. Dan krijgen we het rad van avontuur. „Aanpakken, dames en heeren, drie kaar ten voor een dubbeltje." Als alle kaarten verkocht zijn wordt het rad gedraaid Op gelet, dames en heeren. Eerst no 19 en de tweede maal no. 67. Van twe i kanten „myn" en de gelukkige winnaars krijgen onder groote hilariteit een zoete koekje. Vervolgens krijgen we de bascule „Voor vijf centjes wordt ieders gewicht bepaald." Een tentje verder, een klein rad van avontuur. Altyd wat. Ook heel aardig. In spanning wacht men tot het wijzertje stil staat. Groot aftrek heeft ook de grabbelton. Na eenige moeite diept men een prachtig pakje op, hetwelk by opening een groote platte drop of een tabletje kauwgummi blijkt te bevatten. Voorts zien we een tent met luxeartike len, een consumptietent waar koffie, thee e.d. wordt verkocht en een tent van glas- en aardewerk. Zeer aardig is ook het trekken van een touwtje uit een groote kluwen. De prijs bengelt met een aan het andere eind. De laatste tenten zijn voorzien van bord en net voor ring- en balwerpen. Twintigmaal gooien en meestal negentienmaal er naast. Het is beslist genoeglijk een3 overal rond te neuzen. En als we 's avonds voldaan huis waarts keeren, booren we de draaier van het rad van avontuur weer roepen. „Aan pakken dames en heeren, alles kost een duppie". Ia de oude school vierden de leerlingen der Zondagsschool Donderdag 22 December op waardige wijze kerstfeest. De mooie kerst boom en de aardige verlichting der zaal gaf èen gezelligen en smaak vollen indruk. Toen wy bij het aan vangsuur de zaal bin nenkwamen, was deze reeds geheel gevuld met kinderen en ouders daarvan, die onder gezelligen kout de dingen afwachtten, die komen zouden. Intusschen zyn de vele licht jes aan den fraaien kerstboom ontstoken en opent Mej. Muller de bijeenkomst. De kinderen zongen daarna kerstliederen begeleid door orgelmuziek van den heer Vis. De heer Smids van Utrecht gaf een korte uiteenzetting over de beteekenis van het Kerstfeest. Daarna werden de aanwezigen getracteerd op chocolademelk en speculaas, terwyi de aangeboden sigaren door de heeren niet wer den versmaad. Enkele dames gaven eenige zangnummers ten beste. Een drietal bekende liedjes in overeenstemming met het kerstfeest, werden gezamenlijk gezongen. Mej. Muller vertelde een kindergeschiede nis met paedagogische tendenz, op zeer be vattelijke wyze. De kinderen maar ook de ouderen waren vol aandacht. Als de kinderen nogmaals hun gezang ten gehoore hadden gebracht, werd een plechtig oogenblik gewijd aan de nage dachtenis van Mej. Post, die reeds zoovele jaren de plaats, thans door Mej. Muller in genomen, bezette. Staande en op eerbiedige wijze werd het lievelingslied van Mej. Post „By het heen gaan" gezongen. By" velen wekte dit herinneringen op uit de prilste jeugd. Want velen der aanwezigen waren op de bewaarschool zoowel als op de Zondagschool aan de hoede van mej. Post toevertrouwd geweest en hadden daar het lied „Bij het heengaan" van haar geleerd. Intusschen was het reeds lang kinderen bedtyd geworden en de geschenken, waarna de kleinen reeds verlangend hadden uitgezien werden onder hen verdeeld. Ten slotte werden nog enkele liedjes ge- zamelijk gezongen waarmee dezen wijdings vollen avond besloten werd. Ouders en kin deren gingen voldaan huns weegs. OOLTGENSPLAAT. In de jaarvergade ring van de IJsclub. Voorwaarts drukte de voorzitter zijn spyt uit over den ingevallen dooi, terwyi de kas der vereeniging aan een ijsperiode weerstand kan bieden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 10 jaar be stond, waarom dan ook de voorzitter, de heer L. Hokke, die van de oprichting af bestuurs lid is geweest, op den afgelegden weg met voldoening kan terugzien. Telde de vereeni ging by de oprichting slechts 40 leden, thans bedraagt dit aantal 164. De rekening sloot met een goed slot van 246,89*. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren L. Hokke Lzn., P. J P. Koster en L. T. Ras. Tot leden van de commissie voor het nazien der volgende rekening werden be noemd de heeren A. de Vos Azn., H. Land heer en P. Hokke. Besloten werd gedurende het jaar 1927 leden aan te nemen tegen een contributie van ƒ0,50 per jaar. Daarna zal ƒ1,— ln- leggeld worden gèheven, in verband met het feit dat door velen de aangeboden kwi tantie werd geweigerd vanwege den inge vallen dooi. Aan het eind der vergadering werden eenige pryzen verloot onder de leden. Daarna werd de bijeenkomst besloten met een dronk op het welzyn der ysclub. Aan wezig waren 54 personen. Het Chr. Gemengd Koor „Sursum Corda" hoopt onder leiding van den heer De Graaf een uitvoering te geven in de laatste week van Januari a.s. By de gehouden schietwedstrijd door den Byz. Vryw. Landstorm werden het vol gend aantal hoogste punten behaald door: Joh. Rademaker 94, G. de Bruin 92, Jan J. van Ree 90, Corn, van der Vliet 89, A.van Ongeregeld goed. H. I. p. Een van de bestuursleden van de leeszaal heeft schrijver dezes vejzocht om in de kolom men vau de O E te vermelden dat de boekei.- uitleeuing voorloopig gestaakt wordt, want Geachte lezeres en lezer, het bestuur had bericht ontvangen dat B. en W. met ingang van 1 Januari de (neutrale) zaal niet meer ter beschikking stelde aan de vereeniging, want: de zaal, dit werd ons sarcastisch gezegd, is nu ter beschikking van een jongedochter- vereeniging met een voorzitster en secreta resse, wier pipa lid van den Raad is en nog een bestuurslid, wier pipa het zelfs tot wet houder bracht. Ja, ja, zoo gaat het nu eenmaal, wie het dichtst by het vuur zit, warmt zich het beste. Wij hebben persooniyk NIETS tegen een jongedochtersvereeniging. Wanneer jonge dames zich geroepen gevoelen om Zondags middag onder elkander de by bel te willen lezen en wat nog meer behoort tot dergelyk vereenigingswerk, het is een quaestie voor hunzelf, waar geen buitenstaander mee noo- dig heeft. Maar waar wy veel op tegen hebben is het feit dat de leesbibliotheek, een neutrale instelling, hiervoor moet verdwynen. In de vorige vergadering van den Raad der gemeente Middelharnis werd besloten om de Subsidie voor de leeszaal, 300 in te trekken. De heer Struik, hebben we het goed voor, vroeg toen of de boekenuitleening toch nog plaats zou hebben, waarop bevestigend werd geantwoord In de laatste vergadering bracht de voor zitter een verzoek van Monica, even voor den rondvraag, in, om de „vrijgekomen" leeszaal te mogen gebruiken. Geen der raads leden maakte hierop aanmerking, terwyl die woorden toch wezen op verontrustende ver onderstellingen. Rechts, met links en de „middenweg" knikte ja en amen. Of weet een der hh gemeenteraadsleden ons te vertellen wanneer het besluit tot op zegging der zaal is genomen l I In 1922 werd de leeszaal met medewer king van den Raad gesticht, het stond zelfs op het partijprogram van de A. R in 1927 wordt ze onverwachts en vooral onverdiend, door den Raad den nek omgedraaid. R.I.P. Bij het heengaan van een algemeen ge waardeerd mensch wordt er in de bladen een in memoriam over den overledene gewijd. Het is een teeken van algemeene betreuriDg. Evenzoo voelen we ons gedwongen om een klein memoriam te wijden aan onze leeszaal die in den jeugdigen en bloeienden leeftijd van 5 jaren plotseling is ter ziele gebracht. Men noemt van den dooden het eerst de verdiensten, wij noemen het ook het eerste van de leeszaal. Ze bracht, vooral door het feit dat er een boekenuitleening aan verbon den was, per week by 150 gezinnen vreugde door het verstrekken van goede lektuur. Dat is geen kleinigheid. Ze was de vraagbaak voor vele ambachts lieden die er vakwerken vonden en vaklite ratuur konden naslaan. Vele onderwijzers en nog vele andere be langstellenden vonden er wetenschappelijke werken en de encyclaopaedie van de lees zaal werd door velen nageslagen. Ze werd bezocht door jong en oud, door zwart of rood of wit, om met politieke kleu ren te spreken. R.I.P. Rust in Vrede? Laten we het niet hopen, laten we wen- schen dat ze herrijst, laten we de veronder stelling uitspreken dat in de eerstvolgende vergadering van onzen raad de heeren una niem zullen inzien dat wat ze zoo plotseling ter ziele brachten, heel wat beters verdient. Laten we hopen dat onze raad op dat oogen blik een Goddelijk vonkje verkrijgt om ge dane onrecht teniet,, te doen, en dat de Raad zorgt voor een nieuwe zaal en teruggeeft de niet te ontbeeren subsidie. Laten we hopen, dat onze Raad, die zoo lichtvaardig deze zaal afnam van de neutrale leeszaal om deze aan een niet-neutrale ver eeniging af te staan, die builen elk openbaar belang staat haar aan deze toch zoo sym- patieke vereenigiüg terug geeft. Wij willen wel zeggen, dat het besluit van onze overheid zeer onpopulair is, en zeer te laken. Ze kan nog wat herstellen. Laten we hopen dat haar afbreek-politiek in deze, opbouwpolitiek weer worde. J. B. den Heuvel 88, Ls. Korteweg Az. 88, Joh. van den Heuvel 87, S. van Roe Kz. 86 en B. dèuVos 85. DEN BOMMEL. De heer C. Westerweel' hoofd der 2e O. L. school, behaalde heden de acte voor wiskunde. In deze gemeente is, onder leiding«van Mevrouw Brinkman, een damescomité ge vormd, dat zich belasten zal met het inza melen van gelden voor een vaandel voor den bijz. Vryw. landstorm. Het aantal ingeschreven werkloozen bedroeg de vorige week 30. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Op Zater dag 7 Januari 1928 zal er des namiddags 2 uur, ten huize van den plaatselijken genees heer alhier gelegenheid z\jn tot kostelooze inenting. Aan P van Loon alhier is vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis op het Dykhof. ami om de/lhK&óeii! vanaf"* N.V.DOUWE EGBERTS f 26cM TABAKSFABRIEKEN »a,wcr*i OPGERICHT 1753 heeft* tr* iiv OpO au/onS v/cr-pfc. xm2n CjC bLcK. op T-u2-t CLfgc-toopar». Sommelsdijk, 1 Jan. 1928. p. f. F. UITENBROEK. Veeverloskundige en Castreur. Sommelsdijk, 1' Jan. 1928. p. Vleeschhouwer wenscht vrienden en cliêntèle een voorspoedig jaar. Sommelsdijk, 1 Jan. 1928. R. TABBERS. Hotel „Spee". Sommelsdijk, 1 Jan. 1928. p. f. Aan al mijn familieleden, vrienden en bekenden wensch ik een gelukkig Nieuwjaar toe. D. JOPPE, Ass.-Machinist K. P. M. a/b. S.S. Tasman. Weltevreden (Java), 1 Jan. 1928. D. GESTEL. Dirksland, 1 Jan. 1928. L. VAN ZUUREN. Mr. Schilder. Dirksland, 1 Jan. 1928. J. WALRAVEN. Dirksland, 1 Jan. 1928. J. B. GREVENSTUK. Mr. Schilder. Complimenten van den DaJ Dirksland, 1 Jan. 1928. Aan alle vrienden en bekender voorspoedig jaar. ALADAR WEINMANN. Budapest. L. POORTVLIET. Mr. Slager. Straatdijk. Aan vrienden en begunstigen complimenten van den dag. Dirksland, 1 Jan. 1928. H. M. ROODZAND. Architect. - Timnierman. - Aanne Dirksland. Compliment van den dag. Vrienden en bekenden Heil D. POORTVLIET en Gezin. Dirksland, 1 Jan. 1928. J. A. v. d. SLUIJS. M. v. d. SLUIJS-DRIENDIJK. Bergentheim, 1 Jan. 1928. p. J. POORTVLIET. Sigarenmagazijn. Dirksland, l Jan. 1928. p< C. WARNAER G.LZN. M. WARNAER-VAN ROSSU, Dirksland, 1 Jan. 1928. p GEZUSTERS ROODZAND. Dames- en Heerenmodes. Aanbevelend. Compliment van den fdag. Dirksland, Zomerstraat. W. KNOPS. In kachels en. emaillewaren. Winterstraat. Dirksland, 1 Jan. 1928. p. f. Handel in wenscht zijn familie, vrienden en bekenden een gelukkig Nieuwjaar. L. GREVENSTUK. Sigarenmagazijn. Achterdorp. Dirkslanu, 1 Jan. 1928. p. Aan vrienden en begunstigers wensch ik een 'gelukkig Nieuwjaar. JOH. KOOT. In het Wapen van Dirksland. Dirksland, 1 Jan. 1928. C. M. GREVENSTUK en familie. Dirksland, 1 Jan. 1928. p. f. Vleeschhouwer. Wenscht zijn geachte clientèle, vrienden en bekenden een gelukkig Nieuwjaar. Dirksland, 1 Jan. 1928. J. C. OSSEWIJER. Café „Havenzicht". Tevens Fourage- handel. Dirksland, 1 Jan. 1928. p. j. A. NIEUWLAND. Mr. Smid. Straatdijk. Wenscht clientèle, vrienden en be kenden een gelukkig Nieuwjaar. Dirksland, 1 Jan. 1928. A. NIEUWLAND Az. Meubelhandei. Dirksland, 1 Jan. 1928. p. Een gelukkig Nieuwjaar zij U allen toegewenscht. H. ZAADNOORDIJK. Dirksland, 1 Jan. 1928. FAMILIE BINKHORST. Heemstede, Javalaan 27. L. VAN DER VELDE, v/h. J. D. Binkhoist-Zaaijer. Boek- en Papierhandel. S'igara en Cigarettes. Dirksland, 1 Jan. 1928. p. Mr. Timmerman Complimenten van den dag. Dirksland, 1 Jan. 192S. Vleeschhouwer en Spekslager Dirksland, 1 Jan. 1928. P. J. GROOTENBOER. Vleeschhouwerij en Spekslagerij. Dirksland, 1 Jan. 1928. p. D. SIJTSMA. Achterdorp. Brood-, Beschuit- en Kleingoed- bakkerij. Dirksland, 1 Jan. 1928. p. C. BOTH Cz. en Familiè. Dirksland, 1 Jan. 1928. p. wenscht zyn geachte cliöntèle, Nieuwjaar. Dirksland.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 6