NIGROIDS DOOF? Gehoorapparaten Centrale H. C. SCHOONENBERG GELDERSCHEKADE 20 ROTTERDAM Pluimveeteelt, O.Binnenw.66 Stijfheid Spierpijn Landbouw en Veeteelt, Fabrieksprijzen. Let op k juiste adressen, Kloosterbalsem ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 31 DECEMBER 1927. ingezonden Mededeeling, veling verdient tot verlichting over te gaan, daar de dieren te vee] zouden worden ver zwakt, wat weer een nadeelige invloed op de bevruchting der eieren zou hebben. Ook voor de haan van zoo'n fokLoom verdient het geen aanbeveling, daar deze anders geen behoorlijke rust geniet Bij een fobtoom wordt meer op quaiiteit, dan de quantiteu gelet, zuodat vanzelfsprekend hiei bij de verlichting niet zoo urgent is. Jong onvolwassen dieren inogen niet aan verlichting worden onderworpen, daar ze anders te veel in groei achterblijven. De verlichting kan reeds in 't najaar als de dagen koit zijn, worden aangevangeu en worden volgehouden tot 1 Maart. Het verdient aan beveling de verlichting zoodanig teregelen, dat alles geleidelijk gaat, dus niet opeens licht of donker. Bij electrische verlichting dienen we dus verschillende lampen te heb ben wat hun sterkte betreft, opdat de over gangen zoo geleidelijk mogelijk kan plaats hebben. Met zeer eenvoudige middelen is hierin ook veel te bereiken. De kosten be hoeft niemand hiervan te weerhouden en bovendien worden deze kosten en ook al onze moeiten, ruimschoots vergoed. Het feit, dat de verlichting in het buitenland reeds lang in de practijk wordt toegepast, is wel het besie bewijs, dat de verlichting inder daad voordeel oplevert. DE POST. Ziet de trouwe postbeambten Met de rood-gebiesde jas. Ziet hen sjouwen, ziet hen loopen Met den zwaren brieventasch. Ziet hen zoeken als adressen Bijna niet te lezen zijn. Hoort hen zuchten, zachtkens zingen Voor een lang-ver wacht en trein. Ziet hen ploet'ren in de modder, Ziet hen door den regen gaan, Ziet hoe zij bij vriezend weertje Kleumerig te wachten staan. Ziet hen jachten, ziet hen snellen, Hoort hen rukken aan de bel En hos weinig zijn de jongens Bij de burgerij in tei. Als we straks weer even rusten Bti de wisseling des jaars, Als wij niet aan werken denken, Staat de post nog in z'n laars. Overvolle brievenbussen Worden van hun last verlost. Menschen, laat ons eerbied toonen Voor de Nederlandsche Postl M. J. N. INGEZONDEN MEDEDEELING. PUROL bij Gesprongen Handen Springende Lippen Winterhanden Wintervoeten Ruwe Huid Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogisten. Ongewoon werk. U herinnert het zich ge woonlijk terdege, wan neer Uw vrouw U verzocht heeft „even" de piano in de andere kamer te brengen. Wanneer Ge er al afkomt zonder Uw duim te klemmen of zonder Uw arm uit het lid te tillen; zonder spierpijn den vol genden dag verricht ge zulk on gewoon werk toch niet. Maar na tuurlijk heeft Uw vrouw Akker's Kloosterbalsem in huis en dan kan zij U op haar beurt helpen door de pijnlijke plaats met dezen kostelijken balsem te wrijven. Ge zult de pijn voelen wegtrekken. LIMBURGSCHE PAARDENFOKKERIJ. Tlians te nomen maatregelen. TIEL, 20 Dec. De heer Jacq Timmer mans, rljksveeteeltco isulent stelt in De Nieuwe Koerier de vraag: De Limburgsche Paardenfokkerij niet meer nummer twee? Er is een tijd geweest, zegt hij, dat de Limburgsche paardenfokkerij wedijverde met do Zeeuwscbe. Het aantal uitmuntende hengsten in Zeeland was toen grooter dan in Limburg, maar trotsch kon Limburg toen wijzen op het beste type van merries. In het vorig jaarverslag werd er al op gewezen, dat er in het geheel geen sprake meer van is, of Limburg al dan niet num mer één komt, maar dat alle verschijnselen, onder andere de inschrijvingen in het stam boek, er op wijzen, dat Limburg op bet oogenblik de derde plaats inneemt onder de koud-bloed fokkende provincies. En het Jaat zich aanzien, dat het jaarver slag over 1927 er zeker niet beter uit gaat zien. Want treurige feiten doen zich voor. Of is het niet treurig, dat een Overjjselsche commissie in Noord-Brabant dagen lang rondging en geen uitmuntend merrie-veulen kon boopen en hier in Limburg slechts een paar dagen noodig had om elf allerbeste merrie-veulens aan de Limburgsche fokkerij door geld te onttrekken; dat bovendien van de 8000 Limburgsche stamboekmerrieën dit jaar maar ongeveer 700 veulens zijn ge boekt; dus nog geen 10 dat slechts één aanvraag is geschied voor den winter 1927 1928 voor een cursus in paardenkennis en één voor lezing voor paardenfokkerij en dat ten slotte in het Zuiden eenige allerbeste hengsten staan die zoo ongeveer niets te doen hebben. MIDDELHARNIS-ROTTERDAM v.ï. via VLAARDINGEN s.s. „MIDDELHARNIS" Dienstregeling aanvangende 2 October 1927 Tan Middeltiarms op Maandag en Dinsdag V. Middelbands 4.30 vm. A. Vlaard. 7.00 vm.* A. Rotterdam 8.00 vm. Overige dagen (beh. Zoa- en Feesid.) V Middelharnis 6.40 vm.A.Vlaard. 9 lOvm A. Rotterdam 10.00 va. A. Brlelle 10.30 vm.§ van Rotterdam op Maandag en Dinsdag V.Rotterdam2.15nm. V. Vlaard. 3.00 nm. t A. Middelharnis 5.30 nm. Oves tge dagen (beh. Zon- en Feestd.) Van 2 October t/m 5 November en vanal 8 Februari. V. Rotterdam 3 00 nra. V.Vlaard.3.55nm. ft V. Brlelle 2.20 nm.§ A. Middelharnis 6 20 nm. Van 6 November t/m 7 Februari V. Rotterdam 2 15 nm. V. Vlaard. 3.00 nm. t A. Middelharnis 5.30 nm. In aansluiting op den trein van 7.21 vm. en 7.12 vm. van Vlaardingen. In aansluiting op den trein van 9 21 vra. en 9.40 vm. van Vlaardingen. t In aansluiting op den trein van 14.40 (2.40) en 14.51 (2.51) nm. te Vlaardingen. t+ ln aansluiting op den trein van 15.40 (3.40) nm. en 15.51 (3.51) te Vlaardingen. Te Vlaardingen overstappen. Ata FeesW»g«n zijn te beschouwen Nieuwjaarsdag 2e Paaschdag, Hemelraartzdag Se Pipk«t«rd»e d« balde Kerkdagen AKKER's Groote pot 60 ct. Zeer groote pot f 1.— ,,Ceen Goud zoo goed" Plaatselijk Nieuws, ibeUn 5 weken. Niet, dat het in andere provincies alle maal in orde is. De heer A. J. Lake te Oostburg klaagt in het Zeeuwsch Landbouw blad dat goedgekeurde hengsten verkocht werden voor 500 en f 900, terwijl een beste hengst, van een beste afstamming, die een nationale kampioene tot moeder heeft, bet niet verder kon brengen dan tot zes gedekte merriën. Hij driDgt aan op een strengere hengstenkeuring. Maar hierbij merkt de heer A. W. Hiedema in „Paard en Paarden wereld" wel een beetje terecht het volgende op: „Dat er door de malaise in de paarden fokkerij veel minder merriën worden ge bekt, dan een tiental jaren geleden,spreekt van zelf. Hierdoor is tevens een overcom- „Mikado" Closelrollen 200 gram. Alleen verkoop G. MOOIWEER - MIDDELHARNIS. Prijs per stuk 0,10, per 36st.è/0,08J. SPECIAAL ADRES IN; Winkelzakken, Ansichtkaarten, Pak papieren, Vetvrij, Zijdepapier, enz. Kastranden f 3,00 per doos. kkee ;geweg) •langstel- [ELIJK. ïan alle den ver-

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 5