Firma VAN DE A. JANSEN „Hotel-Restaurant SIMONS" Firma A. L. Verbrugge D.J.P. VAN EESTEREN LOGEEREN PIET SIMONS zorgt voor U! BINNENLAND C. ESSELINK W. PEEMAN m G. Roodzant ass wenscht liare geachte E. VAN ZETTEN Zn. J. L. VAN ROSSUM C. VAN DONGEN. Handelsdrukkerij en Boekbinderij. C. DE MAN 2 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 31 DECEMBER 1927. ONZE Week-revue. Binnenland. "We hebben de Kerstdagen als een welkome gelegenheid benut, om ons even te ontdoen van ons maatschappelijk gareel. Als juichen de kinderen hebben wo alles van ons afge schud, om geheel en al mee te leven en onszelf te zijn. Nu zien we er reeds weer op terug en hebben we weer gehoorzaam onze plaats in de groote tredmolen ingeno men, om straks op Oudejaarsavond even mijmerend stil te staan, afscheid nemende van alles wat achter ons ligt. Hoewel het algeloopen jaar ons menige teleurstelling heeft gebracht, toch kunnen we er met vol doening op terugzien. Ons economische be drijfsleven ontwikkelde zich verder in gun stige richting, al blijven er natuurlijk ver schillende takken van industrie aan te wijzen, waar het lang niet rooskleurig is. Het afgeloopen jaar vierde H. K. H. Prinses Juliana haar meerderjarigheid, een evene ment zoowel voor ons vorstenhuis, als voor ons volk. Onze dappere piloten Scholte, Geysendorfer en Koppen, hebben door hun kranige vliegtochten naar Indië, onze kolo niën dichter bij het moederland gebracht, evenals de Philipsfabrieken dit hebben ge daan, door middel van de radio. Voor het eerst heeft H. M. de Koningin, rechtstreeks door middel hiervan tot Indië gesproken en heeft de stem onzer Landsvrouwe, delndische Luisteraars in de ooren geklonken. De voor uitgang der techniek is bewonderenswaardig en wat heden als onbereikbaar geldt, is morgen reeds uitvoerbaar. Als een belangrijke gebeurtenis memo- reeren we de verwerping door onze Eerste Kamer van het tractaat met België. Laten we hopen, dat de besprekingen, die in 1928 hiérover zullen worden gehouden, een voor beide partijen bevredigend resultaat zullen opleveren. In 1927 werden wederom eenige welvarende streken, door natuurrampen zwaar getroffen, doch gelukkig was deNeder- landsche liefdadigheid in staat, althans een groot deel van de aangebrachte ellende te verzachten. Van harte hopen we, dat het comité Ketelaar er in zal slagen, de onge lukkige 50 gezinnen in Maas en Waal zoo spoedig mogelijk, afdoende te helpen, opdat deze slachtoffers van hun armoede, eindelyk eens uit hun krotten worden verlost. Als nadeelige posten op onze jaarbalans, boeken we de communistische woelingen in Indië en de bekend geworden gascorrupties. Wat Indië betreft, zal er nog veel van de regeering worden gevergd om een herhaling te voorkomen. Het broeit nog steeds in Indië en een kleinigheid is in staat, groote onthei- len aan te richten. Tegen de corruptie zullen wel afdoende maatregelen worden getroffen en kunnen we ons dus verder bepalen tot het heden. y— trede gehouden en ons zelfs zoodanig onder de sneeuw gezet, dat diverse telefoondraden, het loodje hebben moeten leggen en het spoor- en tramwegverkeer belangrijke stag natie ondervond. Ook de Maas dreigde weer eens met een overstrooming, doch gelukkig is dit bij een bedreiging gebleven. Een dijk van de Bolksbeek is evenwel weer op de zelfde plaats, als de vorige maal over een lengte van 50 M. voordien druk van het water bezweken, waardoor een groote uit gestrektheid landerijen zijn overstroomd. Waarschijnlijk zijn de ondergeloopen winter voorraden hierdoor bedorven, zoodat dit voor de betrokken een groote schadepost is. Te Amsterdam heeft Ir. J. W.Albarda een rede gehouden op de vergadering van de federatie Amsterdam der S. D. A. P., welke den le Kerstdag aldaar is gehouden. Uit deze rede is duidelijk gebleken, dat de S. D. A. P. de nationale ontwapening heeft los ge laten en dit doel nu tracht te bsreiken langs internationalen weg, door middel van den Volkerenbond. Hetgeen nog verder in deze redevoering naar voren werd gebracht, geeft ons geen aanleiding, hierop verder in te gaan «e Verder hebben we deze week verschillen de ongelukken te notceren, waarvan die Halfweg wel het meest tragische is. Hier wordt weer eens duidelijk gedemonsteerd, hoe de dood steeds op onverwachte en wree- de wijze, onze levensdraad afsnijdt. De fam. Van Nierop werd op Kerstmisdag in zeer zwaren rouw gedompeld en slechts aan het kordate optreden van een passeerende wiel rijder is het te danken, dat niet alle inzitten den der verongelukte auto, zijn verdronken. Drie menschen, die nog zooveel van het leven konden verwachten, en die zich opmaak ten om deel te nemen aan het Kerstfeest, vonden op deze eenzame plek, hun vreese- Ijjk einde. In de Haagsche vergiftigingszaak is deze week vonnis gewezen en is Majoor G. ver oordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis, ontslag uit den militairen dienst en ontzeg ging van het recht om bij de gewapende macht te dienen. Het Hof achtte de dood slag bewezen en waar verdachte hierbij ge bruik heeft gemaakt, van de hem doorzijn ambt ten dienste staande middelen, werd de zwaarste straf opgelegd. Waar er hier geen hooger beroep tegen het vonnis bestaat, is deze droeve zaak hiermede afgeloopen. De beleedigde gemeenschap is door dit von nis gewroken en de te beklagen dader, heeft ruimschoots den tijd, over zyn daden na te denken. Buitenland. Het Kerstfeest behoort weer tot Jaet ver leden en we gaan met reuzensnelheid het nieuwe jaar tegemoet. Zooals een dokter zjjn stervende patiënt beziet en nadenkt over hetgeen hy hiermede heeft ondervonden, zoo bezien wo straks op oudejaarsavond het jaar 1927. Dau overzien we nog even in vogelvlucht het scheidende jaar en worden onze gedachten soms even vastgehouden, door die gebeurtenissen, welke ons byzonder hebben getroffen. Het jaar 1927 heeft zich weinig van de voorgaande jaren onderscheiden. De traditie getrouw, hebben we bij den aanvang, ver schillende wenschen geuit, waarvan helaas weinig in vervulling is gegaan. Hoewel de tegenwoordige politieke constellatie der ge- heele wereld, niet bepaald een bespotting der heerlijke Kerstboodschap is, ermede in overeenstemming is ze alles behalve. "We leven in een tijdperk van een gewapende vrede. Ondanks alle pogiDgen tot internatio nale ontwapening, bestaat er een onzinnig en misdadig streven der zoogenaamde be schaafde staten, om elkaar in bewapening te overtreffen. Het spreekwoord „een ezel stoot zich maar éénmaal aan denzelfden steen", is voor ons wel erg beschamend. Vroeger werd er zeer zeker meer oorlog gevoerd als heden, doch bierby wordt ver geten, dat een moderne oorlog de halve wereld omvat, en dat deze in een minimum van tijd volkomen ten gronde richt, wat in tientallen van jaren door noeste vlijt en taaie volharding is opgebouwd. Eu dat, ter wijl we leven in de eeuw der beschaving en ontwikkeling. Indien we dit alles zoo overdenken en vergelijken, dan ontkomen we werkelijk niet aan het beschamende idee, dat het grauwtje in die steenkwestie ons verre de baas is. Niettemin is er in het buitenland opgewekt deelgenomen aan het Kerstfeest. DeLonde- naars hebben sinds 21 jaar, weer voor het eerst kunnen genieten van een witte Kerst mis. Deze sneeuw-vreugde werd evenwel getemperd door het feit, dat de telefoon en andere diensten er nog al hinder van onder vonden. Ook in anderelanden is veel sneeuw gevallen en hebben er hier en daar ernstige overstroomingen en zware stormen gewoed. De provincie Burgos in Noord-Spanje is door een hevige cycloon geteisterd, welke zeer groote schade heeft aangericht en waarbij vele menschenlevens vallen te betreuren. Wat de politiek betreft, leven we deze week in een stille tijd. De politiek is voor eenige dagen in rust, althans oogenschijn- lijk, omdat de diverse kopstukken genieten van hun Kerstvacantie. Booze tongen hebben wel eens beweerd, dat het voor de wereld beter was, als de heeren een Kerstvacantie genoten van 360 dagen per jaar. En zelfs dfyi. „20" fir rirtcr wool f-Q nrononhan ai,oi-. ze dit in Rusland, hun proefkonijn (tevens het konijn; nog niet hebben gedaan. We erkennen, dat we soms erg hardleersch zijn, doch zouden voor het verwerkelijkte idiaal, eerbiedig onzen hoed afnemen en als boet vaardige zondaars, onze schulden bekennen. We zitten al lang met smart naar de be loofde zegeningen uit te zien, doch moeten tot onzen spjt constateeren, dat we zelfs de eerste symptoom dezer zegeningen, nog niet hebben waargenomen. INGEZONDEN MEDEDEELING Speciaal HOEDEN en PETTEN ROTTERDAM - - hoek Pannekoekstraot. Sport- en Reispetten vanaf fi 0,75 Lakenpetten, kleurhoudend vanaf f 2,50 Gleuf hoeden, nieuwste kleuren v.af f 2,75 Stijve Hoeden vanaf f 2,95 Hooge Hoeden vanaf t 7,90 Het is de politie van Los Angeles na veel moeite gelukt, den moordenaar van Marion Parker te arresteeren. Deze moordenaar do 17-javige bankbediende William Hickman, heeft bekend, zjn gruweldaad te hebben be dreven, om door chantage aan het noodige collegegeld te komen. Dit is wel een erg vreemd middel om studiekosten te dekken en het mag een geluk heeten, dat deze dwaas verder zeer strong wordt bewaakt, en dat zijn te verwachten vonnis, hem derge lijke waanzinnige dingen, voor altijd zal beletten. Hoe vreeselijk de doodstraf ook is, en hoeveel bezwaren er ook tegen zijn aan te voeren, in gevallen als deze, vinden we het een rechtmatige wraak van de gemeen schap tegen een harer aanranders Als een afschrikwekkend voorbeeld, hoe politieke verdwazing, een land volkomen kan ruïneeren is naast Rusland, China aan te wijzen. Dit ongelukkige land, wordt door de voortdurende onlusten en plunderingen, volkomen ten gronde gericht. Het is daar een waar eldorado voor vechtjassen, herrie schoppers en gauwdieven. Deze catagoriën maken natuurljk van de schitterende ge legenheid, een meer dan dankbaar gebruik. Als roofdieren vallen ze aan op hun prooi, om er toch vooral uit te halen, wat er uit te halen is. Dat de communisten zich ook hier niet onbetuigd laten en dapper in de modder zitten te roeren, is begrijpelijk. Ze hebben er routine in, om een welvarend land, in den korstmogelijken tijd, naar de afgrond te helpen, om op de puinhopen van de kapitalistische maatschappij, (Tribune- stjl) hun ideale gemeenschap te stichten. Het is ons nog altyd een raadsel, waarom Nieuwjaar. Aanstonds laat de oude toren Dreunend zyne klanken hooren. Dan is weer een jaar voorbij 't Is dan, of die doffe slagen Even onze aandacht vragen, Wekt, als uit een droomerjl Menschenkind'ren daar beneden, 't Jaar heeft weer haar strijd gestreden Neemt haar welverdiende rust. Acht en twintig zal regeer en, 't Oude zal niet wederkeeren. Zijt gj allen dit bewust? Ja, o klokke, wij zijn wakker, Alreeds ligt de dorre akker Voor den nieuweling gereed! Moedig zijn we, levenslustig, Hoopvol, vurig, blij en rustig En berustend in ons leed. J. M. J. N. INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. B0ERENV1SCH MARKT 12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. langdurige en zorgvuldige voorbereiding, waaronder een woningtelling en een kamer telling begrepen waren, in het einde van het vorige jaar definitieve plannen in, die in overleg met den provincialen adviseur waren opgemaakt. De aanbestedingen werden in een zoodanige volgorde gehouden, dat alle onderdeelen, nameljk het pompstation, het hoofdbuizen net (met een lengte van niet minder dan 190.000 meter, waarin 176 kunstwerken, de watertoren enz. evenals een groot gedeelte der dienstleidingen, ongeveer tegelijkertijd gereed zullen zijn, waardoor geen kapitaal renteloos in den grond zal behoeven te liggen. In minder dan een jaar werd een dergel jk omvangrijk werk voor twintig gemeenten tot stand gebracht, uitsluitend door onderlinge samenwerking, waarbij het Provinciaal Be stuur slechts, waar nooctig en waar gewenscht, voorlichting gaf, doch geen fioanciëelen steun. Een byzonderheid van deze waterleiding is, dat. ondanks de uitgestrektheid van het buizennet (190 km), slechts één watertoren is gebouwd en wel in het centrum van het verbruiksgebied. Tegen den tyd, dat het waterverbruik zoo groot zal zyn, dat de bouw van meer torens niet alleen om tech nische, doch ook om financiëele redenen zal zyn gewettigd, hetgeen eerst over vijftien tot twintig jaren het geval zal zijn, zullen nog drie watertorens gebouwd moeten wor den in de uithoeken van het verzorgings- DE LES VAN UTRECHT. Drinkwatervoorziening ten plattelande. Men schrijft ons uit de Provincie Utrecht: Hij, die in de laatste tien jaren in de cou ranten de lotgevallen van tal van plannen voor groepsdrinkwatervoorzieningen heeft gevolgd, zal ervaren hebben, dat de weg, die naar het doel leidde, veelal moeilijk was, bezaaid met voetangels en klemmen. Wantrouwen, elkander niet begrijpen, par ticularisme van verschillende gemeente plannen als een zeepbel uit elkander spat ten, om ten slotte in het archief van één of ander rijks-, provinciaal- of gemeentelijk bureau te worden bijgezet. Of gevoelde menig gemeenteraadslid soms bij intuïtie, dat de mooie grootsche plannen niet de meest economische oplossing van het drinkwater vraagstuk waren, zoodat hij zijne gemeente wilde bewaren voor een stap, die later misschien zou zyn betreurd. Hoe het ook zij, bet totstandbrengen van groepswatervoorzienirgen bleef een moeilijk probleem, vooral in die gevallen, waarinde Gemeenten zelf de dubbeltjes moesten four- neeren of garandeeren en waar dus het ver antwoordelijkheidsbesef van menig gemeen teraadslid in het geding kwam. Eene uitzondering in dit opzicht maakt de provincie Utrecht. Daar waterleidingen in deze provincie zeer dun gezaaid zijn en de qualiteit van het grondwater vooral in het polderland veelal te wenschen overliet, besloot het provinci aal bestuur enkele jaren geleden om de functie van adviseur voor de drinkwater voorziening in het leven te roepen, voor de vervulling waarvan prof. ir. Chr. K. Visser, c.i., hoogleeraar in de watervoorziening aan de Technische Hoogeschool te Delft, bereid ge vonden werd. Dat deze oplossing heel gelukkig geweest is moge daaruit blijken, dat sedert de aanstel ling van dien provincialen adviseur zeven en twintig gemeenten in de provincie Utrecht van drinkwater werden voorzien resp. tegen het einde van dit jaar voorzien zullen zfin. En het merkwaardige is wel, dat waar in andere provinciën ondanks subsidies, zoowel van Rijk als van provincie, risico-garanties enz. het aantal gemeenten, dat mede wilde werken bij de uitvoering van een groepsplan, gaandeweg minder werd, zoodat men al blij mocht zijn als men ten slotte de helft van de gemeenten, waarmede men aanvankelijk begonnen was, overhield, zich in de provincie Utrecht juist het tegenovergestelde voordoet. Opgericht voor zestien gemeenten zal de Stichting Drinkwaterleiding Noord-West- Utrecht (D.N.W.U) in het einde van dit jaar aan twintig gemeenten water leveren, door dat later de gemeenten Loosdrecht, Abcou de— Baambrugge, Zuilen en Yinkeveen als afnemer toetraden. De Stichting D.N.W.U. wordt gevormd door de gemeenten langs de Vecht en de gemeen ten, die ten Oosten en ten Westen daaraan grenzen. Rente en aflossing van het stich tingskapitaal, dat aanvankelijk /l.500.000 bedroeg, doch dat als gevolg van de aanslui ting van nog vier gemeenten tot 1.900.000 werd verhoogd, worden door de gemeenten gegarandeerd. De Mabeg te Utrecht, door de Stichting als haar adviseur aangesteld, diende na een Verder is, in afwyking van de meeste andere groepsplannen, de capaciteit van het buizennet berekend voor een tijdsduur van vyftig jaren. Meestal wordt volstaan met tijdsduur van dertig jaren, waardoor echter in zekeren zin een wanverhouding ontstaat tusschen de werken, aangelegd voor dertig jaren, en de leeningen, aangegaan voor een vyftig- of zestigjarig tydvak. Behalve de D.N.W.U. zal in dit jaar en wel uiterlijk binnen een maand door de Stichting Drinkwaterleiding West-Utrecht (D.W.U.) water worden geleverd aan vijf gemeenten in het Westelijk gedeelte der Provincie (Harmeien, Vleuten, Oudenrijn, Haarzuilens en Veldhuizen). Het buizennet heeft een lengte van plm. 61 km. Deze waterleiding heeft in het geheel geen water toren. Ook hier was de Mabeg adviseur in samenwerking met den provincialen adviseur en werd op haar advies, ondanks de uitge strektheid van het verbruiksgebied, besloten het bedrijf geheel te automatiseeren. Aanstonds, als de waterleiding in bedrijf komt, zal de geheele bevolking water hebben, d.w.z. zullen alle huizen, die tot op 100 m van de hoofdbuisleiding gelegen zijn, aan gesloten zijn en zulks geheel vrijwillig. Weliswaar zal de aansluiting mettertijd ver plicht worden gesteld, maar voorloopig, al- thaDS de eerste jaren is men vrij. De over- in b e cfr tj fss t el Heg afs verbruiker" opgaf" de geheele aansluitleiding, zelfs tot een lengte van 100 m gratis werd gelegd en dat men na enkele jaren toch verplicht zou zijn tot aansluiting over te gaan, zal bij inenigen twijfelaar wel den doorslag gegeven hebbeD. Ongetwijfeld zal ook de aard van de tarief- heffing tot de populariteit der waterleiding hebben bijgedragen. Door commissies uit de Raden der gemeenten werden alleaansluit- bare perceelen in verschillende tariefklassen geplaatst, waarbij niet alleen rekening ge- houden werd met de huurwaarde van het perceel, doch tevens met het vermoedelijk waterverbruik en met de draagkracht van den verbruiker. By D.N W.ÏÏ. waar een kamertarief is inge voerd, werd rekening gehouden met de om standigheid, dat tal van nieuwe arbeiders woningen, die met ryfes- en gemeentesteun gebouwd zyn, veel kamers bevatten, waar door zij in een hooge tariefklasse vallen, zonder dat de bewoner echter een midden standerstarief betalen kan. Dergelijke woningen nu zullen, ook al heb ben zij meer kamers, als driekamerwoningen worden aangemerkt en slechts eenjaarlijk- sche vergoeding van 15 verschuldigd zy'n (het laagste tarief is 7 80 per jaar). Waar veeteelt met het daaraan verbonden zuivelbedrijf in het meerendeel der aange sloten gemeenten de hoofdbron van inkom sten is, zal het water voor de veehouders en zuivelbedryven tegen eenprijs.van ƒ0.15 per m3 worden geleverd. Dit was mogelijk doordat de rentabiliteit van beide waterleidingen al reeds gewaar borgd is door de inkomsten uit gewone huishoudeiyke tarieven. Daar uitsluitend in de beide eerste jaren met kleine tekorten zal worden gewerkt, behoefde men geen reserve-kapitaal teleeuen. Met gegronde reden kan daarom worden verwacht, dat al zeer spoedig tot tariefs verlaging zal kunnen worden overgegaan. De zesen-twintigste en zeven-en-t wintigste gemeente, die in de provincie Utrecht van drinkwater werden voorzien, waren het ste deke Montfoort met nauwelijks 2000 inwo ners, dat tevens water levert aan zyn buur man Linschoten. Nauwelijks is de water leiding in Montfoort een jaar in bedrijf of de aangrenzende gemeente Willeskop vraagt om aansluiting, terwijl verder in Linschoten eeü nog niet aangesloten buurtschap wordt aangesloten. En last not least, het eerste boekjaar sluit met een klein batig saldo. Zoo ziet men, dat ook zonder pressie van bovenaf en zonder subsidies of garantie groepswaterleidingen tot stand kunDen ko men, indien men slechts rekenen kan op een geest van onderling begrypen en ver trouwen. Verder dienen rijk en provincie zich te beperken tot het desgevraagd geven van raad, doGh overigens de stichting van de waterleiding en de inrichting van het bedryf over te laten aan de gemeenten zei ven. De gemeenten blfiven daardoor baas in eigen huis en dat is een van de voorrechten, die ten slotte door onze Nederlandsche ge- meenten het meest gewaardeerd wordt. Hoe een dergelijk systeem werkt kan men zien in de provincië Utrecht. (Avd. HEVIGE TRAMBOTSING BIJ MIDDEL BURG. Verscheidene personen ernstig gewond. MIDDELBURG, 27 Dec. - Tydens een voor Walcheren ongekend hevigen sneeuw storm heeft gisteravond by den wissel onder Souburg een ernstige botsing plaats gehad tusschen twee electrische trams uit Middel burg en Vlissingen. Verscheidene personen werden gewond naar het gasthuis alhier overgebracht. De wagenbestuurder Edelman, die aanvankelyk bewusteloos was-klaagde later over hevige rugpijn. De winkelbediende Folmer zat bekneld tusschen de ingedrukte balcons; zijn rechterbeen moest worden af gezet, terwyi zijn linker -gebroken is. De andere slachtoffers hebben een gebroken pols en eenige schrammen opgeloopen. Nader meldt het persbureau V. D. nog het volgende: Gisteravond te halftwaalf vertrok een motorwagen met drie by wagens van Middel burg in de richting Vlissingen. Zonder dat dit bemerkt werd, reed de tram door den wissel voorbij Middelburg, waar ook een tram uit Vlissingen moest passeeren. Hal verwege Abeele bemerkte de bestuurder van de Middelburgsche tram, dat hij te ver door gereden was Hij stopte toen. Van de rich ting Vlissingen naderde intusschen een tram, bestaande uit een motorwagen, twee by wa gens, weer een motorwagen en twee by wa gens en ten slotte nog een motorwagen, De trein was op deze wyze samengesteld in verband met den hevigen sneeuwval. Hij werd bestuurd door den 5S-jarigen Edelman. Vermoedelijk ten gevolge van de sneeuw jacht bemerkte E. de stilstaande tram niet en reed op deze in De voor balcons van beide motorwagens werden in elkaar gedrukt, ter wijl ook een balcon van een der by wagens vernield werd. Edelman werd zeer ernstig gewond; hij kreeg een ruggegraat-fractuur Vier passagiers van de tram uit Vlissingen werden eveneens gewond, van wieééü ernstig. Spoedig arriveerden uit Vlissingen drie dok toren, die de eerste hulp verleende. Ook het Roode Kruis uit Vlissingen was spoedig ter plaatse. Het belastte zich met het vervoer der gewonden. Deze werden per auto naar het ziekenhuis te Middelburg overgebracht. De politie heeft onmiddellijk een ODder- zoek ingesteld. De beide motorwagens wer den in beslag genomen, doch zijn later weer vry gegeven. Hedenmorgen was het verkeer op de lyn weer hersteld. Een fietsdief gesnapt. Dank zij het doortastende optreden van de Goudsche recherche is het gelukt, een geraf- ÜDeerden fietsdief op heeterdaad tebetrappen. Toen op verschillende plaatsen te Gouda kort na'elkaar drie fietsen werden gestolen, bleek uit het onmiddellijk ingestelde onder zoek, dat aan de goederenloods der spoor wegen twee fietsen ter verzending naar Rot terdam waren aangeboden. Onmiddellijk werd de Rotterdamsche politie van het gebeurde in kenDis gesteld en haar verzocht, aan de rijwielbewaarplaats aldaar te posten. Een persoon, wiens signalement overeen kwam met het uit Gouda opgegevene, kwam de fietsen in ontvangst nemen. Hij werd gearresteerd. Daar bleek, dat inmiddels ook was aangekomen de derde te Gouda gestolen fiet, echter uit Bodegraven, waarheen de dief op deze gestolen fiets was gereden. De verdachte werd naar Gouda overge bracht. Hij bekende, niet alleen dezen diefstal te hebben gepleegd, doch zich ook in ver schillende gemeenten des lands naar schat ting 18 fietsen, onrechtmatig te hebben toe geëigend. Hy had deze fietsen op dezelfde wfize per spoor verzonden naar Rotterdam, Amsterdam,Haarlem en Den Haag, waarheen hij zelf ook reisde. Hy nam de fietsen rustig in ontvangst en verkocht ze vervolgens. De verdachte is de 22 jarige bakker G. wonende te Deil (Gelderland. Valsch bankbiljet. De politie te Gouda heeft een valsch bank biljet van 20 in beslag genomen dat door I een kassiersknecht bij een inwoner van die gemeente was ontvangen. Het bleken de beide helften te zyn van een uitknipsel uit de courant, die aan elkander geplakt waren. ROEIBOOTJE OP DE MAAS OMGESLAGEN. ROOSTEREN, 27 Dec. Den eersten Kerstdag was de heer M. met zijn zoon aan het roeien op de Maas. Plotseling sloeg het bootje om. De zoon wist zich te redden, doch de 50-jarige heer M., verdronk. A FAA^8F D. C. FAASSE-MOELIJKER. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. f. Bij den aanvang van het Nieuwe jaar aan Clientèle, vrienden en be kenden onzen gelukwensch. M. DE JAGER, Coiffeur. Middelharnis, 1 Jan. 1928. J. DE WACHTER. Burtschipper. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. Aan vrienden en begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. R. W. v. d. ROVAART. Mr. Smid. Middelharnis, 1 Jan. 1928. Flakk. Betonfabriek en Bouwmateriaienfiandel Middelharnis, 1 Jan. 1928. p f. E. v. MARKENSTEIJN. Slager. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. f. G. ZOON. Beurtschipper. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. f J. POLAK. Beurtschipper. Middelharnis-Dordrecht. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. Jb. VAN DER SLU1JS. Groenten- en Fruithandel. Westdijk, Middelharnis. De Redactie en Administratie van „ONZE EILANDEN" wenscht hare geachte lezers en adver teerders een gelukkig Nieuwjaar. FAM. BOOMSMA. Middelharnis. P/- FAM. VAN DER PLAAT. Middelharnis. p. Handel in Brandstollen. Wenscht vrienden en begunsti gers een voorspoedig 1928. Het Gez. Personeel der Flakk. Boek- en Handelsdrukkerij te Mid delharnis. p. p. Sigarenfabriek en Grossierderij in alle SIGARETTEN. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. P. SNIJDER. Modes. Middelharnis. p. f. V. VAN PUYVELDE. Banketbakker, Middelharnis. Wenscht allen een gelukkig Nieuw jaar. B. HAAGENS Zn. Manufacturen en Confectie. Middelharnis-DiTksIand. p. f G. VAN VAR1K. Gemeente- en Particulier Architect, Beëedigd Makelaar. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. f. Fa. P. WIEL HOUWER DROGISTERIJ. Middelharnis. p. f. I. VERBRUGGE. Vrienden en begunstigers een voor spoedig Nieuwjaar. Middelharnis, 1 Jan. 1928. P. GROOTENBOER en Echtgenoote. Middelharnis. p. /- JOH. KERN. Horlogemaker en Goudsmid. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. f. jjj Vingerling - Middelharnis [jj jjj Dames-mode-artikelen [y fjj en Naaister-fournituren fïï 1 Januari 1928. p. f- (jj Familie, Vrienden en Begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. F. VAN LEEUWEN, Middelharnis. Aanleg en onderhoud van S er- en Vruchtentuinen. H GAZAN VleesGhhouwer. "Wenscht vrienden en be gunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Middelharnis, 1 Jan. 1928. J. VAN DEN HOEK. Mr. Schilder. Middelharnis. p. Aan begunstigers, vrienden en be kenden een gelukkig Nieuwjaar. E HARTOGS Mz. en Fam. Middelharnis, 1 Jan. 1928. I. C. ZAAIJER. Mr. Bakker. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. Middelharnis, 1 Jan. 192&. p. B. VAN DER STAD. Westdijk. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. Iz. MESRITZ. Filiaalhouder Singermaatschappij. Westdijk. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. Aan vrienden en begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. J. VAN DER VOORDE Coiffeur - Middelharnis. Aan familie, vrienden en begunsti gers een gelukkig Nieuwjaar. A. KRIJGSMAN, Slager. Zandpad B 335. Middelharnis 1928. A PL. WITVLIET. Smederij en Rijwielhandel. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. D. SLAGER. Middelharnis. P- /- M. BRABER Mr. Bakker. Wenscht familie, vrienden en be gunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Middelharnis, 1 Jan. 1928. FIRMA T. C. NIPIUS. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. f. Iz. L. DE GAST. Slager. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. in Leenwenstein's Naaimachines p. f. L. WESDIJK. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. Middelharnis. p. f. G. ZOON en huisgezin. Schoenmaker. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. f. F. VAN LEEUWEN. Kuiperij en Rookerij. Middelharnis. p. f. Middelharnis. p. f. Aan al mijn vrienden, begunstigers en bekenden een gelukkig Nieuwjaar- WED. REIJNGOUD. Voorheen Hanson. Middelharnis, 1 Jan. 1928. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p f. M. VAN BRUSSEL en Echtgenoote. Groenten- en Fruithandel. Middelharnis, Westdijk. p. P. VAN DER HAART. Mr. Bakker, Middelharnis. Hartelijke gelukwensch aan. vrien den en bekenden. Particulier gasfitter. Middelharnis, 1 Jan. 1928. p. f.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2