Sa na pi ciu Firma Wed. C 2jieiïê. Adverteeren doet verkoopen. BINNENLAND Predikbeurten. 10 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 31 DECEMBER 192 7. ONZE EEN 31.1 Ni DUIZENDJARIG PROCES. Om een berg. Voor de civiele kamer van de rechtbank te Napels dient een proces, dat al uit het begin van de 11e eeuw dateert. Zooals veelal bij een eeuwswisseling het geval is, geloofde men in 999 vast, dat met het jaar 1000 de wereld zou vergaan. In hun angst om het einde der wereld en het laatste oordeel ver maakten velen hun goederen aan kerken, kloosters en andere godsdienstige instellin gen. Dit deden ook, in December 999, noi net voor het te laat zou zijn dus, de eigenaars van een berg tusschen Salerno en Napels, Zij vermaakten hun bezit, dat rijk is aan bosch en weiland aan het klooster Santo Trifono. Toen de eeuwswisseling zonder bijzondere gabeurtenissen voorbij was gegaan kregen de schenkers berouw en in bet jaar 1002 herriepen zij hun schenking. De moD- nikken wilden echter van hun nieuw ver worven bezit geen afstand meer doen. Het kwam tot een proces, dat steeds maar ge rekt en gerekt werd, tot het ten slotte in de vergetelheid geraakte zonder dat het tot een definitieve uitspraak was gekomen. Hier van hebben de gemeenten Lettere en Ravello gebruik gemaakt om het weer op te werpen daar zij thans meenen aanspraak op den berg te kunnen maken. CORRESPONDENTIE. Sn. te Nieuwe Tonge. Daar uw schrijven te uitvoerig en de zaak zelve alleen een kwestie voor U zeiven is, kunnen wij daar aan geen plaatsing verleenen. Red. Alles op de pof. In onze schooljaren zongen we een liedje van Een fiets van Dinges, en niet betaald, Die wordt door Dinges weer teruggehaald "Voor Dinges zongen we natuurlijk een anderen naam, dien n 1. van het toeneenig bekende afbetalingsmagazijn in de plaats onzer in ^oning. Het was in den tijd, toen geen huisvrouw zou durven erkennen, dat ze bij Dinges was terecht gekomen en als bet bij ongeluk toch bekend werd, dan was het goede rnensch in haar omgeving ook voor goed als een vrouw zonder overleg ge kenmerkt. Wie kocht er nou op afbetaling?! Alleen een mensch. natuurlijk, die haar huis houding niet te beheeren wist. Veel is er sindsdien veranderd. En naai machine, fiets, stofzuiger, piano, grainafoon radio, al deze artikelen worden nog slechts in huurkoop verkocht en niemand schaamt er zich meer voor om het te erkennen. Als een winkelier een dezer artikelen contant verkoopt, heeft hy een paar dagen noodig om te bekomen van den schrik en de ver wondering. Steeds verder wordt bet systeem doorge voerd. Ameublementen gaan ook al op crediet en dezer dagen werd in een der bladen zelfs per advertentie bekend gemaakt, dat degenen die trouwen, geen geld noodig hebben, want dat dezulken volledig geinstalleerd kunnen worden, zonder een cent vooruit te betalen. Zit ge in TJw woning op crediet en zonder geld, dan ook nog een zaak beginnen, want er zijn niet alleen fabrieken, die U op crediet installeeren, doch er is zelfs een speciale maatschappij opgericht, die alle aankoopen van machines, de inrichting van Uw kantoor e d. voor U financiert. Nu bleef ons nog slechts één wensch oyer: een auto. Ge kunt hem hebben, lezer. Ford beeft niet alleen uit respect voor Uw goede smaak een nieuwe, sierlyk-gemodelleerden wagen voor U geconstrueerd, maar hij eischt. voor de aanschaffing bovendien slechts een krats aan handgeld vooruit en verder betaalt ge den Amerikaan maar 18 Hoilandsche guldentjes per maand, om, vanaf uw huis op crediet, naar en van uw op afbetalin" geïnstalleerde zaak en kantoor te rijden. 't Wordt ons wèl gemakkelijk gemaakt, d.w.r. de aanschaffing van hetgeen we noo dig 1" ebben ofwenschen. Want dat is een ?p gevaar van dit huurkoopsysteem, dat - a.\. niet meer alleen koopen, wat nood- z" xelijk is, maar ook dat wat makkelijk of gewecscht is. Op het laatst loopen demen- schen natuurlijk vast met hun afbetalingen en als ze dan behouden willen, wat ze een maal in haalden, dan moeten ze op hun kleine dagelijksche contante uitgaven gaan bezuinigen, op noodzakelijke voeding e d. Heel hun huishoudelijk budget hebben ze in de war gestuurd. Soms voeren de ondoordachte huurkoopen nog tot "grooter ellende, wat de verslagen der rechtbank-zittingen uitwijzen. Steeds meer menschen worden voor „meneertje" geleid, omdat ze een nog niet afbetaald artikel verkochten, teneinde met de opbrengst den aankoop van eerste levensbehoeften te kun nen betalen. O, het wordt zoo gemakkelijk voorgespie geld: betaal uit Uw iDkomen! Jawel, het sparen voorkf, is dus overbodig geworden. Maar hoe zjjn we dan beveiligd tegen de onvoorziene omstandigheden, als ziekte, sterf te, werkeloosheid of vermindering van in komsten. Betalingen worden geregeld uit een inkomen, dat nog verdiend moet worden, maar wie garandeert, dat we over een zekeren tijd nog het inkomen van heden zullen heb ben 1/ E^nig nadenken moetbovendien toch ook pti de erkenning leiden, dat we op crediet '"veel te duur koopen. De credietgever moet op kwade posten rekenen en deze schade ia, verdisconteerd in de prysf. Bovendien" moet de credietgever zelf contant geld opnemen en daarvoor heeft hy zijn rente te betalen, wat ook al weer in de prijs wordt verrekend. Dan zijn er nog de kosten van administratie, incasseering en dergelijke. Alléén, maar ook enkel en alleen, als we op een moment krap in de contanten zitten en een bepaald artikel noodzakelijk behoeven, kan crediet een gelukkige uitkomst betee- kenen, maar die zich op deze wijze luxe aanschaft, of vau het koopen op crediet een systeem maakt, moet maatschappelijk te gronde gaan. Het crediet-systeem is als een besmette lijke ziekte vanuit Amerika tot ons gekomen en het dreigt zich ook hier zoo in te burgeren, dat de meeste huishoudens straks radeloos verwikkeld raken in de duistere problemen van haar week- of maandbudget. Hier geldt: bezint, eer ge begint. Voor handel en industrie beteekent de willigte, waarmee op het oogenblik gekocht en verkocht wordt, een uitkomst, maar die zal van slechts zeer tijdelijken aard blijken te zijn, want straks zal de koopkracht van het publiek tot nihil of daaromtrent zijn gereduceerd. Dan worden het kwade dagen, ook voor de kooplieden en degenen, die hun handel gefinanceerd hebben, kwade dagen ook voor de koopers van heden en voor de arbei ders, die nu in enkele fabrieken volop werk hebben. Economen en bankiers zien die gevolgen natuurlijk eveneens in, en vermoedelijk ook wel de winkeliers, die thans het crediet- systeem aanprijzen, doch de concurrentie dwingt ze, om mee te doen. De eenige mo gelijkheid om aan de catastrophe te ontkomen, is, dat het publiek zelf, zich tijdig rekenschap geeft van de verwikkelingen waartoe het koopen op afbetaling kan leiden en de oud- Hollandsche voorzichtigheid blyve betrach ten, om eerst de gelden bijeen te sparen, die noodig zijn, voor een aankoop van wat we noodig hebben of wenschen. „Jantje Con- tantje" leidt ons langs den veiligsten weg en den goedkoopsten. Met geld in de hand maken we den verkooper tot onzen dienaar, die met onze verlangens en eischen rekening heeft te houden. Bij poffen worden wy af hankelijk en moeten wij desnoods minder waardige artikelen laten aansmeren voor véél geld. De kruik staat zoo lang op het vuur Gisteravond, omstreeks 10 uur heeft de dienstbode van een familie, die aan de West Kruiskade te Rotterdam woont, in de keuken een warmwaterkruik op het fornuis gezet, zonder de stop er af te draaien.Toen het water flink kookte, is de kruik met een hevigen knal uit elkaar gesprongen. Van de kruik was niets meer terug te vinden; het fornuis is uit elkaar geslagen, een paneel is uit de keukendeur gesprongen en twee ruiten* zijn vernield. De dienstbode heeft lichte verwon dingen aan de beide oogen gekregen. Spuit 28, welke was uitgerukt, heeft geen dienst behoeven te doen. De onbewaakte overwegen. Weer een doodelijk ongeluk. Donderdagavond is op een onbewaakten overweg nabij Gouda, een fietsrijder door den trein die te 18.20 uit Rotterdam vertrekt en te 18 41 te Gouda moet aankomen, ge grepen en vermorzeld. Us op de Wadden, Men schrijft uit Schiermonnikoog: Nog steeds is de telegrafische en telefo nische verbinding met het vasteland ver broken en waarschijnlijk zullen de werk zaamheden tot herstel van den kabel voor loopig nog geen aanvang nemen, met het oog op de vorst. De Wadden zitten weer vol drijfijs. Ingeval van stranding van een schip zou het dus onmogelijk zijn, de motorreddingboot Insulinde, welke te Oostmahorn is gesfca- tionneerd, telegrafisch te waarschuwen. Men heeft de volgende regeling bedacht: Indien er 's nachts een schip zou stranden, zullen er op het eiland vuren worden ont stoken. Overdag zullen op het hotel Van der Wei ff vlaggen worden geheschen. Poging tot vergiftiging. ^Voensdag is te Hattem gearresteerd een zekere B. onder verdenking, dat hij gepoogd heeft een zijner huisgenooten, een 21-jarigen jongeman, Bijsterveld geheeten, door ver giftiging om het leven te brengen. Vermoed wordt, dat deze daad verband houdt met een brand, welke eenige maan den geleden het huis van den dader in de asch heeft gelegd. Gistermorgen is hjj naar Zwolle getransporteerd. Waar schijn lijk betreft het hier een geval van loodwitvergiftiging. Men hoopt, dat het slachtoffee de gevolgen nog te boven kan komen. Hazardspel. De politie te Leiden heeft gearresteerd den 20jarigen eafébediende A. B., die ver dacht wordt, zich, als bookmaker, aan ha zardspel te hebben schuldig gemaakt. Hij zou een handlanger zijn van een wijd-ver- tabte bookmakersbende. Voor Lelden, waar de hoofdzetel der bende gevestigd is, bedraagt de jaarlijksche omzet ongeveer 10.000. Motorboot gezonken. Te Alpen a/d. Rijn is de motorboot Hout handel 1, der firma Visser, bekoeld geraakt in.,het jjs, le^,geworden pn gezonken Per soonlij be óngelubb ken kwamen, er niet bij voor. De boot wordt gelicht door Van der Graaf en Koelman te Rotterdam. Abortus provoeatus. Op last van den officier van justitie te Haarlem is vanochtend uit Lisse ter gerech terlijke schouwing naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht het lijkje van een onvoldragen bind, dat dezer dagen te Lisse gevonden is. Het voorloopig onder zoek heeft waarschijnlijk gemaakt, dat te 's Gravenhage abortus provoeatus gepleegd zou zijn en men de onvoldragen vrucht naar Lisse heeft overgebracht. ONGELUK BIJ DE SCHOUWTJESBRUG TE HAARLEM Donderdagmorgen tegen 8 uur heeft op den Leidschen Vaartweg bij de Schouwtjes- brug te Haarlem een treurig ongeluk plaats gehad, dat aan een jongedame het leven ge kost heeft. De gezusters Bennekom, wonend Bosch en Vaartstraat 18 aldaar, beiden te Amsterdam in betrekking, gingen vanmor gen zooals gewoonlijk naar de halte van de E.S M. aan de Schouwtjesbrüg om met de tram naar Amsterdam te gaan. Zij waren blijkbaar wat laat, want toen de tram al in beweging was, wilden zij er nog op springen. Een hunner, de 20-jarige mejuffrouw H. H. H. Bennekom had het ongeluk uitte glyden en te vallen, waarna zy tegen een ijzeren mast van de tram terecht kwam en door den schok van de wal op het ijs gleed. Het meisje zakte er door en verdween dadelijk in de diepte. Dit gebeurde alles zoo bliksemsnel, dat haar zuster, die nog om de tram heen moest loopen om te kunnen instappen, niet wist of haar zuster in de tram zat of door het ijs gezakt was. Zij liep dadelijk naar den portier der E. S. M. op het remiseterrein aan de Leidsc he vaart om hulp te halen. F zyn juist de telefoontoestellen in depercee- len aan den Leidschevaartweg defect zoodat niet telefonisch hulp gevraagd kon worden. Bij de plaats, waar het meisje van den walkant was gegleden, zag meneen dames- tascbje op het ijs liggen. Nog kon men niet vermoeden dat het meisje door het ijs was gezakt, want men zag by het taschje slechts een klein gat in het ijs. Iemand spoedde zich toen met een fiets de tram abhterna om te vragen of het meisje erin zat. Hier bleek dat dit niet het geval was. Een politieagent had inmiddels geprobeerd het meisje, dat blijkbaar rechtstandig door het ijs was ge zakt, met een reddingsbaak te vinden, maar dit mocht niet gelukken. Daarna gingen twee politieagenten met dreggen aan het werk. Aan hen gelukte het om het meisje, dat ongeveer zeven meter onder het ijs weg geschoven was, op te halen. Zij had toen reeds een uur in het water gelegen en was overleden. Do 100-jarige te Beverwijk. Onder zeer veel belangstelling heeft Woens dag Beverwijk's oudste inwoner, de heerE. Daniels zijn honderdsten geboortedag gevierd. Des morgens werd hij door inwoners van de stichting De Westerburcht waarin de jubilaris woont, gehuldigd. By die gelegen heid werd hij tevens gecomplimenteerd en toegesproken door burgemeester jhr. J. O. W. Strick van Linschoten, die hem namens het gemeentebestuur een bloemenmand of freerde. Tot slot van den dag werd hem des avonds door twee muziekcorpsen een sere nade gebracht. Brand in Bennebroek. Donderdag ruim 1 uur is een brand uitge broken in het café de Nieuwe Geleerde Man te Bennebroek. De brandweer tastte het vuur spoedig met 4 stralen op de waterlei ding aan. Het pand wordtin dezen tijd alleen bewoond door een jonge vrouw met kindje, die door het blaffen van een hond, die ook in het huis verbleef, werden gewekt. Zij snelde met haar kind naar een achteruit gang, wierp haar kind over een schutting en sprong daarna zelf ook over de schuttiDg. Beiden waren toen ongedeerd en in veilig, held. De brand liet zich steeds ernstiger aan zien. Het vuur greep snel om zich heen en er werd gevreesd dat het belendende per ceel van den heer Vermeer ook zou worden aaügetast. Daarom werd de hulp van de brandweer uit Heemstede per telefoon ingeroepen, die na korten tijd met een motorspuit verscheen. Toen kon met meer succes worden opgetre den. Om 5 uur des morgens was de brand weer den brand meester Het café is voor de helft gespaard. De belendende perceelen kregen geen noemenswaardige schade. De eigenaar van de zaak, de heer B. Bak ker, die 's nachts niet in het pand aanwezig is, omdat hij ook een café te Haarlem heeft, werd gewaarschuwd en kwam tegen den morgen te Bennebroek. De oorzaak is tot nu toe onbekend. Vermoedelijk is de brand in de woonkamer ontstaan. De hond, die eerst döor zijn geblaf de bewoners gewekt heeft, is ten slotte in de vlammen omgekomen. Verzekering dekt de schade. wegen op grond van het feit, dat zij dooralle verkeer onmogelijk maken en de aardige schuld van den spoorweg letsel hadden be-landelijke plaatjes van de buitenwereld geheel komen, waarvoor zij zich onder geneeskundige j afsnijden. Zij zijn zoo prettig en handig ge- behandeling hadden moeten stellen. Den legen, midden in de vrije natuur en toch op Gemengd Meuws. 25en Juli 1926 was er op de lijn Oedenburg- Kosweg een arbeiderstrein blijven steken, om dat de locomotief niet sterk genoeg was om den langen trein te trekken. Men deelde toen den trein intweeEn. De locomotief bracht eerst het eerste stuk weg en keerde toen terug om de rest te halen. Daarbij reed hij zoo hard tegen de stilstaande wagens op, dat verschei dene reizigers door den schol kwetsuren op liepen. De advocaat van de spoorwegen betwistte de vordering. De spoorwegen hadden aan het gebeurde geen schuld. Toen de locomotief zich met het eerste deel van den trein in be weging zette, was plotseling een deel van de passageiers op de machine gekommen, had den machinst met een pak slaag gedreigd, hem de kranen en handels uit de hand gerukt en de locomotief laten rijden zoo hard als het maar kon. Nabij de eerste halte sprongen de mannen van de locomotief af, maar toen deze terugkeerde, sprongen zij er terzelfder plaatse weer op en lieten weer de locomotief loopen Pas vlak bij het achtergelaten treindeel was de machinist er in géslaagd zich los te rukken en tegenstoom te geven, waardoor een ernstig ongeluk voorkomen was. In eerste instantie had de civiele Kamer den eisch toegewezen, doch dit vonnis was in tweede instantie vernietigd en bij de her nieuwde behandeling van de zaak kwam uit het getuigenverhoor aan het licht, dat de zaak zich inderdaad had toegedragen, gelijk hier voor beschreven is. De rechtbank besliste nu, dat noch de spoorwegdirectie, noch het trein personeel aan het gebeurde schuldig was en wees den eisch van de hand. DE VALSCHE CONDUCTEUR. Onlangs hebben wij gewag gemaakt van den Weenschen werklooze, die een conducteurs pakje had gekocht en zich zoodoende toegang verschafte tot de treinen en stations, waar hij kleine diefstallen pleegde. De man heeft Dinsdag terechtgestaan en verklaarde uit honger en ellende gehandeld te hebben. Op de vraag van den president hoe hij er toe was gekomen zich als conducteur te verkleeden, antwoordde de beklaagde, dat hij al van kindsbeen af een voorliefde voor de spoor wegen had gekoesterd, doch er niet in ge slaagd was in dienst der spoorwegen te komen. De rechtbank veroordeelde den man, die ondanks zijn 23 jaren reeds herhaaldelijk met de justitie in aanraking is gekomen, tot zeven maanden gevangenisstraf. EEN VECHTLUSTIGE PAIR. De graaf van Craven was gisteren gedag vaard om zich voor den politierechter te Barrstaple te verantwoorden wegens het feit dat zijn auto zonder licht op straat was aan getroffen. Hij was niet verschenen. In een brief deelde hij mede dat de lichten toen hij de auto verliet, gebrand hadden, maar dat de j batterij uitgeput geraakt was. Een agent verldaarde dat de graaf gezegd had: „je zult mij hiervoor niet erbij lappen. Kom binnen, dan zullen wij een „vluggertje" uitvechten." De agent had voor deze uitnoodiging be dankt. De magistraat vond het ernstig dat de graaf het voornemen had geuit om de politie te lijf te gaan en legde hem 3 boete op. LANDEN VAN VLIEGTUIGEN BIJ MIST Op het nieuwe Londensche vliegstation te Croydon, waarheen het personeel komende week begint te verhuizen, wordt een inrich ting aangebracht die het landen bij mist gemakkelijk zal maken. Rondom den thans uitgebreiden landings kring wordt een kabel gelegd die electrische seinen uitzendt om den vlieger den weg te wijzen tot hij boven den kabel is. De electrische richtingwijzer zal zoo nauw keurig werken dat hij den kabel zal kunnen volgen, geleidelijk dalen en door verande ringen in de kleur van de lichten 'op zijn instrumentenbord wordt hij gewaarschuwd als hij van zijn koers mocht afwijken. Een tweede stel lichten zal hem ook in kennis stellen met de juiste snelheid waarmee hij den beganen grond nadert. Op het laatste oogenblik zullen, als laatste hulpmiddel, ge weldig sterke, door eiken mist heendringende lichten op het vliegveld hem bij de landing bijstaan. De deskundigen spreken bij deze nieuwe inrichting van automatisch vliegen", officieel is zij bekend als rleader cable". VARKENSVLEESCH UIT NIEUW- ZEELAND. De regeering van Nieuw Zeeland heeft be sloten een subsidie van ongeveer 30.000 gedurende drie jaar te verleenen teneinde den uitvoer van varkensvleesch te bevorderen. De minister van landbouw verklaart dat het alleen op deze wijze mogelijk zal zijn een vermindering van den uitvoer van dat artikel te voorkomen. SNEEUW-ELLENDE RONDOM LONDEN. Er dreigde ook schaarschte aan levens middelen. LONDEN, 29 Dec. De „country" om Londen doet thans sterk denken aan een Breu- ghelsch sneeuwlandschap: de glooiende heu- DE VEROVERDE LOCOMOTIEF. Een „Wild West" tooneel in het Burgen- land. In een civiel proces te Weenen is een ge- veis wit op wit en daartegen de zwart-ont- schiedenis aan het licht gekomen, die doet bladerde boomen, struiken en heggen, waarop denken aan een of ander avontuur in het wilde geen spoortje sneeuw meer te ontdekken valt. Westen van Amerika, maar die zich toch onder De scherpe noordooster heeft er alles afge- den rook van Weenen heeft afgespeeld. stoven Deze stormwind heeft veel op zijn ge- Een paar arbeiders en een paar koopvrou-weten want door die stuifpartij zijn in de val- wen eischten schadevergoeding van de spoor- leien de hooge sneeuwhoopen ontstaan,-die comfortabelen afstand van het groote Londen, waar velen der welgestelde inwoners iederen dag heen trekken om hun zaken te doen. Zoo was het in normale tijden. Nu zouden zij even goed in de Zwitsersche Alpen of in de Poolstreken kunnen liggen. Zij zijn ver loren in hun isolement en wat voor een dag of wat een aardig avontuur zou kunnen zijn, wordt nu iets van een ramp. De voorraad levensmiddelen raakt uitgeput Er is geen melk meer en soms ook geen brood of ander voedsel. Waar moet dat heen als de vorst blijft voortduren en als de storm blijft razen, die met een flinken windstoot al het geploeter van uren om een doortocht uit te graven, weer ongedaan maakt? In sommige ver-afgelegen woningen kan niet eens de dorpsdokter komen. Nieuwe wereld burgers worden er geboren, menschen liggen er ernstig ziek en alle medische hulp ont breekt. Allerwege zijn hulp-expedities onder weg. Stoere mannen trekken er met sleden en schoppen op uit en trachten een weg vrij te maken. Het klinkt als een verhaal uit een reis beschrijving van Nansen of Shackleton. Ook tanks zijn gerequireerd en zij bewijzen goede diensten. Zij stampen de losse opgehoopte sneeuw tot een vaste laag samen dringen door in de geisolMeeerde oorden die sedert dagen geen sterfelijk wezen van buiten kon bereiken. Af en toe, als de telefonische- of telgrap- sche verbinding op eens weer hersteld is, hoort men nieuws uit de ingesneeuwde plaatsen. Er klinkt dan een eenigszins ang stig hulpgeroep over de lijn. Gelukkig nog niet een noodkreet: tot dusver nam het onge mak nog geen catastrophale afmetingen aan. Midden in het gesprek is de verbinding echter meestal weer verbroken, zijn er ergens in Kent, ergens in Surrey of Essex, in een klein hotelletje of ondergebracht bij vriendelijke menschen, wat vacantie-gangers, voor wie de stem uit de hoofdstad verstomd is. Hoe lang nog? En als een hoon staat aan het kleine stationnetje de aankondiging op het groote bord: Snelle verbinding naar Londen, 30 mi nuten naar het West End! De toestand, zooals die volgens de laatst ontvangen berichten is, kan als volgt worden geresumeerd. Op "honderden kleine wegen is het verkeer nog steeds onmogelijk. De hoofdwegen zijn meestal reeds vrij gemaakt, doch de strenge vorst bemoeilijkt het opruimingswerk ten Zeerste; de sneeuwhoopen worden n.l. in on wrikbare ijsmassa's veranderd. Zelfs Londen is een oogenblik bedreigd ge weest met een tekort aan kolen en levensmid delen. De kolenhandelaren hebben thans ech ter voldoende hoeveelheden kolen per spoor ontvangen, maar het is hun gezien den toe stand der meeste wegen onmogelijk die aan de sonsumenten af te leveren. In Covent Gar den is een tekort aan groenten, daar deze meestal per as worden aangevoerd. Ook de levering van melk in Londen is ernstig bein- vloed geweest, maar thans bijna weer normaal. Vandaag hebben de autoriteiten vliegtuigen gebruikt om Westerham en andere dorpen in het graafschap Kent, die door de sneeuw ge ïsoleerd zijn van levensmiddelen te voorzien. Door de sneeuw was het niet mogelijk met de vliegtuigen te dalen: de levensmiddelen wer den daarom in zakken gedaan, die men door middel van parachutes op den grond liet val len. Nog gedeeltelijken stilstand in het kanaal verkeer. Omtrent het Kanaalverkeer kan gemeld worden dat de dienst Dover-Calais sedert Maandag nagenoeg geheel is stop gezet, of schoon een Fransche boot waarschijnlijk van daag later op den dag zal vertrekken. De booten tusschen New-Haven en Dieppe en tusschen Southampton en le Havre hebben buitengewoon ruwe overtochten gehad, maar handhaven den dienst nog. Alleen de dienst Tilbury-Duinkerken heeft de verbinding bijna voortdurend onderhouden; de booten van de lijn Folkestone-Boulogne zijn zwaar be schadigd. De „Maid of Orleans" is heden van Boulogne naar Folkestone vertrokken met 1300 passagiers, waarvan velen dagenlang aan de kust op een- gelegenheid hadden gewacht, om naar Engeland te kunnen oversteken. De hotels in de Fransche havens zijn dan ook overvol met wachtende reizigers. De directie te Boulogne van de Southern Railway verwacht vandaag om 5 uur een boot uit Folkestone, maar men gelooft niet, dat vanavond nog een boot uit Boulogne zal ver trekken. De zee bij deze haven lijkt zeer kalm, doch zoodra men buiten de beschutting van kaap Gris Nez komt, is de zee ruwer dan ooit. Een groot aantal Franschen, die door het ongeval met de „Engadine" in Engeland waren opgehouden, zijn heden opnieuw naar Frankrijk vertrokken, thans via Newhaven- Dieppe. Anderen wachtten te Folkestone en vertrokken met de „Maid of Orleans", die 's middags met 836 passagiers vertrok en later nog eens naar Boulogne voer. De „Affuitania" in den storm. Hoe hevig de storm aan de Fransche kust woedde, blijkt wel uit het feit, dat, toen de „Aquitania" van de Cunardlijn gisteravond te Cherbourg aankwam, op weg naar New York, de kapitein moest constateeren, dat de hooge wind en de zware zee het te gevaarlijk maak ten de haven binnen te loopen. De boot moest den geheelen nacht buiten de haven kruisen en kon eerst hedenmorgen om negen uur, na een vertraging van twaalf uur, de haven kruisen en kon eerst hedenmorgen om negen uur, na een vertraging van twaalf uur, de haven binnenstoomen. BERVOI ontstaan door Gevatte Koude, Rheumatiek, Pijnen in Gewrichten en Spieren, Influenza, Griep, Koorts, Hoofd- en Kiespijn I bestrij'dt men op doeltreffende wijze door het jj J gebruik van de genezende en pijnstillende l De genezende en pijnstillende werking der t I Sanapirin-tabletten wordt niet overtroffen, I zelfs niet door de duurste geneesmiddelen Bij Apothekers en Drogisten iD glazen jj buisjesvan 50 tabletten 75 ct., 25 tabletten 10 ct. cd 12 tabletten ,4/3 ct. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Met ingang van 1 Januari a s. zal op werkdagen het post- en telegraafkantoor al hier volgens den gewijzigden dienst geopend zijn voor Post: vm. 9 12, nm. 2-4 en 6 7.30. Voor telefoon j vm. 8 -12,30, nm. 2-4 en 6,308. Zaterdag 31 Dec. 1927. (Oudejaarsavond) NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. MiddelliHrnis, 'sav. ds. Den Oudsten.' Sommelsdijk, 'sav. dhr. Vroegindeweij,cand. te Middelharnis. Herkingen, 'sav. dhr. v. Ieperen, Melissant, 'sav. ds. Baarslag. Stellendam, 'sav, dhr. Bouman. Ouddorp, 'sav. leeskerk. Nieuwe Tonge, 's av. leeskerk. Ou<J.e Tonge, 'sav. ds. Bax. Ooltgenspiaat, 'sav. dhiv Vetter. Den Bommel, 'sav. ds. Van der Zee. Stad aan 't Haringvliet, 's av. ds. Polhuys. GEREFORMEERDE K Middelharnis, 's av. ds Van VcH Stellendam, 's av. leeskerk. Ouddorp, 's av. ds. Diemer. Ooltgenspiaat, 's av. ds De Lar: Den Bommel, 's av. ds. Scbaafslj Stad aan 't Haringvliet, 's av. OUD-GEREFORMEERDE G! Stad aan 't Haringvliet, 's av. 1 GEREFORMEERDE GEM Dirksland, 'sav. ds. De Blois (i Ned Herv. kerk). Herkingen, 's av. leeskerk. DOOPSGEZINDE KE Ouddorp, 's av. ds. Schop-nhou; Zondag 1 Januari 1928. (Niei NEDERLANDSCH HERVORi Middelharnis, vm. en 's av. ds. Sommelsdijk, vm dhr. Vroegino 'sav. ds. Baarslag van Meliss; Dirksland.>vm. leeskerk:-en nm j v,an^Stellendam. "ov - I Herkingen, vm. en 'sav. dhr. Melissant, vm, ds. Baarslag.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 10