jlsvermaafê geeft ruwe huid ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 24 DECEMBER 1927. 3 De heeren Troost, Breen en C. J. Lodder hadden den moed een dergelyfee instelling te bestreden, en de tot standkoming te hel pen verijdelen. Wijziging der verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting. Voorzitter zegt, dat, aangezien de mini mumaanslag thans begint bij ƒ80,- inplaats van b^ 62|, er een wijziging moet plaats hebben m de te heffen opcenten. Echter is hieromtrent geen raming te maken en stellen B. en W. voor de opcenten voor een jaar te houden zooals ze zijn. Waarschijnlijk zal dit wel een minder totaal bedrag geven, doch men kan het niet bi) benadering berekenen. Wel kan men veilig aannemen dat een heffing van 120 opcenten geen verlies kan opleveren. Den Eerzamen meende dat, gezien da uit gaven, welke er by gekomen zy'n en nog bijkomen zullen, zooals de wegen, wijkver pleging en straks de muziek, er veiliger gehandeld zou worden als men de inkomsten niet ging verminderen en stelde derhalve voor 120 opcenten te heffen. C. J. Lodder: Nu, houdt het dan op 120, dan bin je toch klaar. Daarna werd besloten de opcenten op 120 te stellen. Verder werd besloten tot ontbinding van het wegencontract van 1852 en de wegen in eigendom, onderhouden beheer over te geven aan de provincie. De Begrooting dienst 1927 werd met enkele af- en overschrijvingen gewijzigd. Rondvraag. Heerschap vroeg betere ver lichting, want de lantaarnopsteker vergeet blijkbaar dikwijls de lantaarn in de verst verwyderde hoeken der gemeente te ont steken. Voorzitter zeide toe dit te onderzoeken. C. J. Lodder vroeg hoe het stond met de electrische verlichting. Voorzitter zeide dat er twee plannen bij Ged. Staten zijn ter onderzoek en dat het derde daar volgende week zal heengaan, Dan zal uit die drie het beste worden gekozen en komt dit in behandeling. Volgend jaar zullen we echter nog wel geen electrisch licht hebben. Troost vroeg verbetering van het school plein der O. L. School. Voorzitter zeide dat daarop reeds grint is aangebracht. Troost klaagde ook over de verwarming op die school. De kinderen zitten te bibberen van de kou. Voorzitter zeide dat het Hoofd der school juist vóór deze vergadering hem dit had medegedeeld en zeide onderzoek toe. Daarna sluiting. Vergadering van den Gemeenteraad van Oude Tonge, op Woensdag 21 December j.l. v.m. 10 uur. Tegenwoordig met den Voorzitter alle leden. _N.a opening der vergadering worden de 'notulen der vorige gelezen en goedgekeurd. Ie. Ingekomen stukken. a. Enkele missives waarbij goedgekeurd worden teruggezonden verschillende raads besluiten. b. Een verzoek van den heer J. B. van der Vliet te Antwerpen om in huur te mogen ontvangen een perceel bouwgrond aan de haven alhier tot het plaatsen van een loods. Hiertoe wordt besloten. c. Advies van de Gezondheidscommissie i.z. het onbewoonbaar verklaren van het z g. Hoogerhuis. Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig dit advies besloten. d. Naar aanleiding van de circulaire van Ged. Staten i.z. jaarwedden Gemeente-ambte naren wordt op voorstel van dhr. Beföer be sloten met 7 tegen 4 stemmen Ged. Staten te berichten dat de Raad is tegen kinder toeslag. e. Wordt op voorstel van B. en W. op „verzoek" besloten, aan de Geitenfokvereen. „Oude Tonge en Omstreken" over bet jaar 1927 25 subsidie te verstrekken. f. Wordt afwyzend beschikt op een ver zoek van de Algem. Bond van Politie-perso- neel in Nederland om aan den Gemeente veldwachter een vacantie-toeslag te geven. 2e. Wordt met algemeene stemmen be sloten aan de Provincie over te dragen de in deze gemeente liggende wegen voorzoo- ver zij in het Provinciaal Wegenplan zjjn of zullen worden opgenomen. 3e. Worden herbenoemd voor het jaar 19281 a. tot weger aan brug 1 dhr. C. Vogelaar, aan brug 2 dhr P. Gebraad Pz.: tot Gem. opzichter dhr. C. Snijder Pz. b. worden de jaarwedden der wegers op nieuw vastgesteld als volgt: 2/3 van de op brengst van weegloonen van aardappelen en ajuin en der opbrengst van weegloonen der overige artikelen. Minimum loon voor brug 1 f 850, voor brug 2 f 300, zulks met 7 tegen 4 stemmen. 4e Wordt aan B. en W. een blanco cre- diet toegestaan voor het planten van boomen in de Willemstraaten Emmastraat. 5e. Deelt de Voorzitter mede dat aan ge- wetensgeld door de gemeente ia ontvangen f 1539. 6e. Wordt besproken het vernieuwen van een gedeelte beschoeing der Kaai, waarom trent B. en W. met een nader voorstel zullen komen. 7e. Brengt de heer Beijer ter sprake het aanstellen van een schoolarts en het dempen der Kerkgracht, waarover nog geen beslissing is genomen, 8e. Wordt met 6 tegen 3 stemmen be sloten, de jaarwedden der Wethouders te bepalen op f 300 ieder, ingaande 1 Januari 1928, en Ged Staten daartoe te adviseeren. Na nog eenige bespreking van huisbou- delltben aard sluit de Voorzitter de verga dering. Raadsvergadering te Den Bommel op 22 December. Tegenwoordig alle leden. De Burgemeester is wegens ziekte afwezig. De eerste wet houder, "de heer J. P. Mast, leidt de verga dering. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd, daarna komen de ingekomen stukken aan de beurt. 1. De door H.H. Ged. St. goedgekeurde geldleening, groot 4900 gulden voor de gas fabriek. 2. De goedgekeurde rekening van de keu ringsdienst te Dordrecht. 3. Mededeeling dat de heer Nijgh van Middelharnis weder is herbenoemd tot secre taris van de gezondheidscommissie. 4- Goedgekeurd het besluit tot wijziging der begrooting. 5. Goedgekeurd het besluit eener geld leening groot 2300 gulden ten bate van de haven. 6. Wijziging in de begrooting. 7. Goedgekeurd de wijziging in het regle ment van het Burgerlyk Armbestuur, inzake het uitbesteden van armlastigen. Hierbij is door H.H. Ged. St. een clausule ingelascht 8. Aanvrage van de politiehonden-vereeni- ging om subsidie. 9. Een schrijven van de commissie tot wering van schoolverzuim, waarbij verzocht wordt den verloftermijn voor veldarbeid te verplaatsen van 1 tot 29 September. De voor zitter zegt, dat hiertoe een wijziging van de verordening noodig is. Nader zal dit punt worden besproken. 10. De Chr. landarbeidersbond verzoekt voor de werklooze arbeiders verruiming van werkverschaffing, door ook by het uitvoeren van het wegenplan zooveel mogelijk arbeiders in dienst te nemen uit de inwoners der gemeente. By werkverschaffing zal rekening.worden gehouden met dit verzoek als dit mogelijk is. De heer Segers vreest, dat bij den wegen aanleg de Raad niet veel medezeggensschap zal hebben. 11. De begrooting op den keuringsdienst volgens de warenwet wordt goedgekeurd. Al deze ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde komt het voorstel overdracht der wegen, vallende onder-het wegenplan. Voor den Bommel bedraagt de lengte 8 K M. Het voorstel van B. en W. om deze wegen aan de provincie over te dragen tegen 60Ö gulden per KM. per jaar wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De heer Jon geling vraagt of bet stuk, bestraat met kleine steenen tot aan de woning van A. van Zanten er ook onder begrepen is De Voorzitter zegt, dat dit wel beproefd zal worden, maar kan geeD toezegging geven. Hy brengt het voorgestelde plan ter tafel waaruit bij)kt dat de breedte der wegen in 't geheel ge bracht zal worden op 8,70 Meter, met een gefundeerde verharding van 4£ Meter, be nevens een fietspad van 1.20 Meter. Vervolgens wordt aangenomen een wijzi ging in de begrooting dienst 1927. Nog wordt besloten om, even als andere jaren aan den rijksveldwachter voor extra politiediensten een gratificatie van 35, te verleenen over 1927. Bij de rondvraag verzoekt de heer Hout huizen eenige inlichtingen aangaande de door het Witgele Kruis gevraagde subsidie voor de wijkverpleegster in Achthuizen. De Voorzitter wijst er op, dat op de be- grooting 1928 een post is uitgetrokken, doch dat nog geen beslissing kan worden geno men. Het bestuur van het Groene Kruis toch heeft een onderhoud gehad met het bestuur van het witgele Kruis om te komen tot gemeenschappelijke wijkverpleging van deze conferentie is den Burgemeester beter op de hoogte, omdat deze als voorzitter van 't Groene Kruis bij die samensprekingen tegenwoordig is geweest. Daarom stelt hij voor, dit punt aan te houden tot een vol gende vergadering. De heer Houthuizen meent te weten, dat een samenwerking tus- schen de beide vereenigingen niet tot stand zal komeD. Nog verzoekt de heer Houthui zen medewerking van den raad om er toe te komen, dat de drie lantarens in Acht huizen ook by lichte maan zullen branden Ook dit punt zal nader worden onderzocht. De heer Lokker vraagt wanneer de ge meente zal overgaan tot het beharden van de Julianastraat. De voorzitter deelt mede dat deze straat, die in hoofdzaak eigendom was van den heer P. Luijendyk, door diens overlijden, nog niet in 't bezit der gemeente is gekomen Z^odra dit in orde is, zal met inorde maken worden begonnen Nu moet men nog even geduld oefenen. Ten slotte vraatrt de heer Jongeling of het behardingsmateriaal, als griDt of keislag, dat in de bakken langs de wegen aanwezig is, ook aan de provincie komt, wanneer de wegen worden overgenomen. De voorzitter is van oordeel, dat dit materieel getaxeerd en overgenomen zal worden; een desbetref fende bepaling wordt uit het reglement voor gelezen waardoor de leden voldoende inge- gelicht zyn. Niets meer te behandelen zynde, wordt d^ vergadering gesloten. VERSLAG van de gehouden Openbare Vergadering van den Raad der ge meente Middelharnis op Donderdag 22 December 1927. Een voltallige Raad. De laatste vergadering van het jaar 1927 naar aller berekening, een agenda van niet minder dan 18 punten, waarvan velen echter niets om het lijf hebben, zijnde verkiezingen voor leden van de een of andere commissie, die alleen een ambtelijk leven leiden. Het eenige punt vrijwel dat algemeen belang had was de vraag of ook Middelharnis haar wegen zou afstaan voor het provinciale net, wat ze gelukkig, na de inleiding van den Voorzitter in deze kwestie met vlag en wimpel deed. Als gewoonlijk kregen we na het gebed van den Voorzitter de notulen der vorige ver gadering, die de heer Nijgh ditmaal niet zelf heelemaal kon voorlezen en waarover de Voor zitter zich halverwege moest ontfermen daar de heer Nijgh „het leelijk te pakken had." Een massa ingekomen stukken hield de Raad een heele tijd bezig. Eerst proces-ver baal van de kasopname, ontvangst 138.538,12 uitgave 133.978,76 zoodat er een batig saldo was van 4559,36. Toen diverse goedkeurin gen van Ged. Staten over genomen raads besluiten om vandaar over te stappen op een circulaire van den Bond tegen het schenden van Gods Heiligen Naam. VOORZITTER deelde namens B. en W. mede dat deze zich stelde op het standpunt dat het niet mee zal vallen om een vloekverbod in de praktijk te doen uitvoeren. Daarom is het hoewel alle drie de heeren het vloeken ernstig afkeuren als ieder weldenkend mensch trou wens, dat zij voorstellen om hiertoe niet over te gaan. De heer VOGELAAR is het hiermee niet eens. Hij meent dat het de plicht van den raad is om aan het verzoek gehoor te geven. Waarop de heer KOESE de zeer netelige vraag stelde om eerst eens uit te maken wat vloeken is. Het antwoord is men helaas schuldig geble ven, want, zijn we goed ingelicht, dan wist ook de rechter voor wie een vloekverbod-over- treder werd voorgebracht geen raad hierop. Om eens even buiten 'alle verslag te gaan diene b.v. dat o jé een vloek is en duizend donders er geen zal kunnen zijn. Ter zake. De heer KOOTE vindt dit een heel gewichtige zaak. De raad is de overheid en is als overheid verplicht om alle misbruik tegen te gaan ook die van het ijdelijk gebruik van Gods Naam. Waarop de Voorzitter hem het antwoord niet schuldig blijft en er op wijst dat ook liegen een groote fout is maar niemand het in zijn hoofd haalt om het liegen bij raadsbesluit te verbieden. 1 De heer KOOTE meent dat er van regee- ringswege een algemeen vloekverbod komt. Vervolgens krijgt onze wethouder de heer Vroegindeweij het woord, die herhaalt dat B. en W. tegen het vloeken zijn en zeer zeker voor een vloekverbod zouden stemmen maar de uitvoering is veel te moeilijk. Twee politie agenten moeten het vloeken constateeren, dat is al lastig. Spreker kijkt naar Sommelsdijk, dat een gelukkige bezitter van een vloekver bod is. Tot nu toe is er nog niemand over ver- baliseerd, en'toch zal er wel geen vloek minder gelaten zijn. Met een verordening is men er nu eenmaal niet. Het is veel gemakkelijker om elke ge meente per circulaire te verzoeken om het vloeken tegen te gaan dan met een verordening de vermaldijde fout te beteugelen. Hij advi seert om niet over te gaan tot het nemen van een vloekverbod. De heer VROEGINDEWEIJ W.z. wil even wel toch doorzetten waarop de heer DOORN BOS verklaart overtuigd te zijn dat de anti- vloek-verordening een doode letter is en hij dus niet wil voorstemmen. De heer VOGELAAR geeft het niet op, hij brengt te berde dat er in de kazerne's wel een vloekverbod is wat den heer Vroegindewij, de wethouder wel te verstaan, de opmerking ont lokt dat men in een zaal heel wat gemakkelijker dit verbod kan handhaven dan in de open lucht Zijn slotconclusie is al even fraai als dat van den heer Doornbos, hij drukt het wat anders uit en zegt, als we een vloekverbod krijgen, dan hebben we er een voor den naam. De heer JAN VAN DER MEIDE vraagt den Voorzitter waarom dit verzoek in den Raad komt, het is niet gezegeld. De Voor zitter ligt hem in dat dit een circulaire en geen verzoek is, bij overlezing van de laatste alinea blijkt dit dan ook duidelijk. Tot nu toe was men nog niets gevorderd en daarom stelt de heer Vroegindeweij voor om aan andere gemeenten eens te vragen of ze resultaat hebben met het vloekverbod. Indien dit het geval is, dan zal de heer Vroegindeweij medewerken om zoo'n verordening te ver krijgen. Men besluit om deze questie aan te houden met de stemmen van de heeren Koese, Slis en Zaaijer tegen. In de Ring te Middelharnis staat een houten tent, oud en versleten, ten prooi van weer en wind. En men weet niet van wien dit houten gebouwtje precies is. Notaris van Buuren is er over geschreven of hij het soms weet; waarop deze de geschiedenis van zijn ontstaan per brief mededeelde en waarin hij meteen aan kondigde dat de tent nooit officieel aan Sempre Crescendo is overgedragen. Rechtens kan de gemeente er dus aanspraak op maken. De heeren voelen er echter niet veel voor. Sempre Crescendo zal aangeschreven worden over deze kwestie. Van den heer G. A. De Koning die zich als schilder gevestigd heeft, een schrijven, waarop deze verzoekt om te gelegener tijd ook eens de clandisie van de gemeen te te mogen hebben. In handen van B. en W. Een heel lastige klip voor den raad om te bezeilen is het volgende schrijven van den stoker bij de R. T. M. van den Bos. Deze is slechts kort in het Weeshuis geweest. Nu was het de gewoonte dat uitgaande weezen een som gelds mee kregen. Hij had dit niet ontvangen. Wanneer we nu na afloop van de debatten even het geval reconstrueeren wordt het wel zoo duidelijk. Het Weeshuis te Middelharnis verkreeg ongeveer 30 jaren geleden een som van duizend gulden, als fonds. De rente hiervan moest ten goede komen aan uitgaande wezen. De verdere bepaling was dat er Russen voor gekocht moesten worden. In den grooten oorlog zijn deze Russen waardeloos geworden. Officieel bestaat dit fonds dus niet meer. Nu hebben de heeren regenten schijnbaar niet willen breken met de traditie. Er schijnt toch een klein bedrag beschikbaar te zijn. Maar er zijn meer liefhebbers voor dit fonds. Binnenkort verlaat een meisje, dat misschien al wel 13 of 14 jaar in het weeshuis was, dit gesticht. De heeren regenten wilden het meisje dit geld meegeven. De heer STRUIK vindt dat niet billijk, geen voorliefde voor anderen. Weezen zijn toch al in een niet erg benijdenswaardige positie, waar om hen dan toch stiefmoederlijk te behandelen? Het slot van de heele discussie is dat het reglement voor het Weeshuis herzien zal worden en deze aangelegenheid naar de heeren Regenten, ter afdoening en onderzoek ver huist. Het laatste ingekomen stuk, een mededee ling dat de boventallige onderwijzer voor reke ning van de gemeente komt. Punt twee. Stemmen over het voorstel van de commissie die voorstelde om te schrappen de vergoeding telefoon gemeente-ontvanger. Dit voorstel werd aangenomen met 64 stemmen. De heer Dorsman wordt vervolgens als lid en de heer van der MeiÖe als plaatsvervangend lid van de gascommissie herkozen. De heer van der Meide wordt herkozen als regent van het Weeshuis, doch houdt de be slissing over het aannemen daarvan nog voor zich. De heeren J. C. van Loo en A. Krijgsman worden her- en gek'ozen in de schoolcommissie terwijl de Commissie tot Wering van School verzuim in zijn geheel wordt herkozen. Op het verzoek van het Weeshuis om een bijdrage voor de verpleging van L. H. van Hoften wordt goedgunstig beslist. De raad besluit ten minste om 300,er voor uit te trekken. De gemeentebegroting wordt gewijzigd en de vergoeding aan de bijzondere school inge volge art. 100 bepaald over 1026 op 24,45. Vervolgens verkrijgt de heer J. C. van Gent een stuk grond in erfpacht, pl.m. 270 vierkante meter, gelegen achter de radiowinkel van den heer Blokland. Op het verzoek om lid te worden van de Kon. Ned. Politiehondvereeniging wordt be sloten te wachten. Men kan niet van alle ver eenigingen, hoe nuttig ook lid zijn. Hetzelfde geldt voor het volgende verzoek om de ver- eeniging tot Afschaffing van alcoholhoudende dranken financieel te steunen. De schoolhoofden hadden verzocht om de huur te verminderen van hunne woningen. De heer Struik stelt voor om hierop in te gaan en 75,verlaging te geven. In het volgende debat blijkt dat de woningen van de hoofden geen ambtswoningen zijn, dat de gemeente zelf de huurwaarde kan bepalen. Op grond van billijkheid zal nader worden ingegaan. Punt veertien, dat nu aan de beurt was, is een ver zoek van de afd. Volksonderwijs om een cursus voor vervolgonderwijs in te stellen. B. en W. stellen voor om bij voldoende deelname dit volgend jaar October te laten doorgaan, waar van de heer Slis een voorstel en stemming ver langt. De lieer Van der Meide maakt een voorstel van het voorstel van den heer Slis, die alleen beoogde (het voorstel Slis) om bij stemming liet vervolgonderwijs vastgesteld te hebben. De heer VOGELAAR, die het geval eenigs- zins humoristisch is gaan bekijken ontlokt deze vreemde toestand toch tot eenige snedige opmerkingen. Het voorstel Slis bij voldoende deelname met October vervolgcursus wordt met 65 aangenomen. Tegen stemden de heeren Vroeg indewij, Doornbos, Koese, Slik en Koote. De Christelijke Landarbeidersbond ver zochten om dezen winter werkverschaffing en ondersteuning. In 4 punten was dit verzoek gesteld en punt voor punt wordt dit verzoek behandeld. Het eerste was om zooveel mogelijk werk te zoeken. B. en W. zullen zooveel mogelijk doen. Punt 2. Om zooveel mogelijk de verzekerde werk te geven. VOORZITTER licht toe. Het is zeer toe te juichen dat de arbeiders 's zomers storten in de werkeloosheidskasten. Nu is er een bepaling bij dat arbeiders die 3 X uitgetrokken zijn een heel boekjaar moeten storten. Aldus, de vierde winter krijgt ze geen ondersteuning. Voor B. en W. is dit buitengewoon moeilijk, zij heeft feitelijk niets te maken met werkeloos- heidskassen. Voor haar zijn alle werkloozen gelijk. Punt 3 om de menschen die het 4de jaar uitgetrokken zijn, aan een uitkeering te helpen en punt 4 om te plakken voor die menschen. De heer STRUIK meent dat zegels van 0,50 voldoende zijn. B. en W. stellen voor om zooveel mogelijk werk te zoeken. Voorzitter hoopt dat de electriciteitsplannen gauw door mogen gaan, dan zal er wat werk komen. De Raad koii zelf de plannen eens in studie nemen. Het is het elk jaar voorkomend werkeloos heids-verschijnsel. De arbeiders willen werken maar hebben geen emplooi. De Raad als over heid moet maar zoeken. De heer VAN DER MEIDE wil het Zandpad verder afgtaven. Hij meent dat het bedrijf van de gasfabriek niet economisch kan zijn, als zooals nu, de opslagplaats (een paar minuten) van de fabriek verwijderd ligt. Hij wenschte dichterbij. De heer STRUIK brengt ter sprake dat, indien het Zandpad afgegraven wordt er een andere transporteur moet komen die een paar duizend gulden extra kost. Op de vraag of Sommelsdijk wil medewerken, antwoordt de Voorzitter bevestigend. Een volgende vraag of het waar is dat Sommelsdijk als eisch stelt INGEZONDEN MEDEDEELING. dat ook Sommelsdijkers hierbij te werk moeten worden gesteld beantwoordt Voorzitter ont kennend. Het slot van deze besprekingen is B. en W. zullen doen wat ze kunnen. Punt 16. De Raad besluit om de wegen over te dragen aan de provincie. Het is hier ongeveer 3175 meter. Op de vraag van den heer KOESE of de weg naar het Sas hierbij begrepen is deelt de Voorzitter mede dat deze buiten de overdracht blijft. De heer KOOTE krijgt op zijn desbetref- vende vraag het antwoord dat het onderhoud per kilometer gemiddeld 325 kostte. Het Zandpad hoort niet bij de overdracht. De rondvraag. Eerst nog even het verzoek van een meisjesvereeniging om de vrijkomende leeszaal met 1 Januari te mogen gebruiken. Wordt toegestaan. De heer VOGELAAR vraagt over school geldregeling. Hij vindt het onbillijk dat vreemde kinderen hier 35 ct. per week betalen terwijl Middelharnissche kinderen op andere scholen 70 cent moeten betalen. De heer Vogelaar hoopt dat B. en W. in een volgende vergadering met een nieuw ontwerp zullen komen. De heer KOESE vindt de Nieuwstraat nog altijd even vies en zocht een uitweg. Zijn collega's begroetten hem met een ,,'t zou een wonder zijn als de heer Koese eens niets over de Nieuwstraat te vertellen had." Intusschen heeft de heer Koese groot gelijk. Het is daar een janboel. De heer Koese zocht een oplossing voor het vuil. De bewoners van de Nieuwstraat werpen allerlei minder aanlokkelijk vuilnis op straat. Men heeft daar geen riool-. Hij wil thans een nieuwe goot laten maken. De eenige oplossing is dat de gemeente zelf de aansluiting tot stand brengt: al kost het geld. Wie 'srnor- gens ziet op welke behendige wijze „vaatwerk" in de goot geleegd wordt, zal deze verbetering toejuichen. Buitendien bedenke men aan wat voor gevaar we hier blootgesteld zijn, indien in een dier huizen b.v. typhus uitbreekt. Typhus- bacillen komen dan op straat, in de lucht en we zullen voor Ieelijke gevolgen staan. Aan den raad het antwoord. De lieer VAN DER MEIDE wil vervolgens de cokesprijs verlagen. Voorzitter deelt méde dat we hier, zoowat het goedkoopste van heel Nederland zijn. Met de gascommissie zal nog eens gesproken worden. Verder over opgravin gen voor gasbuizen, dat dit zoo slecht geschiedt De heer SLIS vraagt over een schrijven dat in de volgende vergadering ter sprake zal komen, De heer SLIK vraagt naar het proces Vroeg indeweijGemeente, in een volgende ver gadering. De heer VROEGINDEWEIJ Wz. heeft iets over gootjes, die waarschijnlijk nog te veel bevroren zwaren. De heer STRUIK vraagt of er naar aanlei ding van de gascorruptie's het niet beter zou zijn om de subsidie aan den Bond van gas- directeuren in te trekken. Voorzitter raadt aan met te wachten tot antwoord op hun schrijven hebben ontvangen. De heer KOOTE bepleit vervolgens dat het noodzakelijk is van een oprit aan 't eind van het Zandpad, hetgeen doorgaat. De Raad gaat nu over punt 18, grond aankoop in geheime zitting over, en het zeer talrijk opgekomen publiek verlaat met ons de warme, doch zeer rookerige raadszaal. J- B. HEILIGE NACHT. En in dien nacht, heilige nacht. Die aan de aard den Vredenvórst bracht... Zongen voor herders, eng'len zoo schoon: „Hij is geboren, Gods groote Zoon „Eere zij God, loof Hem o aard, „Die tot uw heil het beste niet spaart, „Gaat Hem dan zien in Bethlehem stal „Die U ten leidsman wezen eens zal En in dien stal van Bethlehem... Op vunzig stroo nu vonden zij Hem, In beestenkribbe lag daar ter neer. 't Wonderschoon kindje poover en teer. Engelen staan daar aan Zijn spond En van hun lippen ruisclite in 't rond: „Jezuken lief op 't stroobed, slaap zacht.. „Wij bij Uw kribbe houden de wacht." „Gij, die den vree schenkt eens aan 'd aard, „Zijt thans de ruste dubbel wel waard „O, bij dat lijden, dat U daar wacht... „Wonderrein kindje.kindje.slaap zacht L. G»

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 3