ROTTERDAM Merite werk- TWEEDE BLAD Hoogstraat 244 O.Bineenw.66 Fabrieksprijzen. Let op do juiste adressen. Het Meubelhuis ONZE EILANDEN No. 12 10 DEC. 1927 DOOF? Gehoorapparaten Centrale H. C. SCHOONENBERG GELDERSCHEKAQE 20 ROTTERDAM ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 10 DECEMBER 1927. S 'HADDEN! qcLouxXin Zijn.. TON vaNTAST. D.E. HEEREN-BAAI, de ZACHTSTE en LICHTSTE rooktabak, leent zich veel beter voor de korte pijp, dan de zooveel grovere krulsnede; probeen daarom vooral eens D.E. HEEREN-BAAI, indien U gewoon mocht zijn krulsnede te rooken. U zult dan bemerken, dat D.E. HEEREN-BAAI veel beter brandt dan krulsnede, zoodat U ZACHTER kunt trekken. II kte DEZE ADVERTENTIE HEEFT WAARDE Waarom koopt iedereen zijn Meubelen in thans O. Binisenweg 87 v./h. gebouw de Manege? Omdat dat het vertrouwdst en voor- deeligst adres is voor lederen stand. Modern Buffet.1 45,- 2 Fauteuils en 4 stoelen met leer33,— j 2 Fauteuils en 4 stoelen met moquette 45,I Eiken Linnenkast45,— I Eiken Tafel13, 2 Crapauds en 4 stoelen met leer53,— J 2 Crapauds en 4 stoelen met moquette 85,— Eikenslaapkamer compl. 168, Q. A. Buffet95,— Schuiftafel16, Divan17, Eiken Boekenkast. 36,— Am. Cylinderbureau met Schuifblad 95,— Bureau Minlstre 68,— Theetafels8,50 enz. Ameublementen in alle stijlen voorradig Groote keuze RIETMEUBELEN. Aanbevelend, A. M. KÖBESSEN. Oude Binnenweg87, Rotterdam. Telef. 586 Op vertoon van deze advertentie Franco levering. Geen teleurstelling bij ontvangst. De Centrale Proeftuin voor Goeree en Overflakkee te Middelharnis (Langeweg) Is op eiken -werkdag voot belangstel- ledden GRATIS TOEGANKELIJK. Desgewenscht geeft de tuinman alle inlichtingen, die mochten worden ver langd, Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. In de gemeentelijke slachtplaats zijn deze week een koe en drie varkens uit nood geslacht moeten worden. Van alle dieren is het vleesch voor de con sumptie goedgekeurd en alhier verkocht. Donderdagmiddag te 2.45 uur zal in de Geref. kerk door ds. G. van Velzen het huwelijk worden ingezegend van B. van dei- Linde met M. van der Valk. In de werkplaats van den bouwonder nemer K. Kroos is thans een nieuwe motor van 20 p.k. geplaatst; de oude motor is bij den brand zoodanig beschadigd dat deze zoo goed als onbruikbaar is. Deze week zijn de laatste suikerbieten van hier verscheept; circa 7-millioen kilo's zijn dit seizoen aan kaai en haven aange voerd. Hiermede zijn delandbouwwerkzaam- heden grootendeels weer geëindigd. Daar de wintertijd in het landbouwbedrijf weinig werk met zich brengt, loopen thans vele werkkrachten doelloos rond. Ook in de bouwvakken komt de werk loosheid sporadisch voor. De heer J. Kroos, werkzaam bij de telefonie, had tijdens zijn werkzaamheden op een ladder, het ongeluk dat deze brak en hjj op den grond viel. Hij was genoodzaakt zich onder geneeskundige hulp te stellen. Op Woensdag 14 December a.s., des avonds 7 uur, zal in de zaal van hótel Meijer te Middelharnis en op Donderdag 15 Decem ber a.s., des avonds 7 uur, in de zaal van hötel Tabbers te Sommelsdijk worden vertoond de Groene Kruis-film. De film beoogt in beeld weer te geven de voornaamste instellingen der vereenigingen van het Groene Kruis. 1 Op het doek wordt gebracht: de oprichting van het Groene Kruis en zijn ontwikkeling, de hulp der lijders vóór en nk de wording van het Groene Kruis, het ziekentransport, de telefonische meldingsdienst, ziekenauto's. Wijkverpleging en huisverzorging, verple- gingsmateriaal, aanbouwkamer, kraamver- zorging en zuigelingenbescherming, moeder- curcus, de ouderwetsche en de tegenwoordige baker, consulatiebureaux voor zuigelingen en T. B. C.-convenses, kinderen naar buiten, ontsmettingsdienst, centraal magazijn te Utrecht, enz. De film duurt minstens 5 kwartier en is van voldoende tekst voorzien. Toegang vrijvoor leden van het Groene Kruis en hun gezin, voor personen boven 16 jaar. ST. NICOLAAS OP DE 0. L. S. Dinsdagmiddag, half twee. Ongeduldige kindertjes op het schoolplein, popelende kinderhartjes en dan eindelijk de auto met een figuur in rood kleed, een krom staf inet gouden boveneind en een rood met gouden mijter. Sint Nikolaas arriveert op school. Een lange enthousiaste juichkreet, kinderen in extase, een welkomstlied aan den ouden eer waarden heer als deze uit zijn auto stapt met zijn trouwen, zwarten Pieter. Van waar hij komt en waarheen hij na afloop henen gaat, deze kindervriend van alle eeuwen, de kinde ren vragen het niet. Sint is er, de Sint, de raadselachtige weldoener, die op één nacht duizenden en tienduizenden kinderen weet wèl te doen en gelukkig weet te maken. De heer Van Loo is de charmante gastheer, die zich over den ouden baas allervriendelijkst ontfermt en hem na de ontvangstplechtigheid met zijn met kettingen rammelenden knecht naar binnen brengt. Twee uren lang blijft de Sint op school. In elke klas van de meisjesschool, (want heel dit feest is georganiseerd door de onderwijzeressen van de scholen, die daartoe zelf zorgden voor geschenken en versnaperingen, wat onze hoog ste waardeering verdient) wordt de heilige man opnieuw toegejuicht en moet hij de knapheid van 't Spes Patriae bewonderen. In dezen staat hij niet alleen, vele ouders waren getuige van dit schoolfestijn dat meteen verbonden werd aan een openbare les feitelijk. Vele kinderen werden geprezen, enkele kregen de opmerking aan hun adres om wat beter hun best te doen en minder ondeugend te zijn. De jongensschool had enkele jeugdige leerlingen die geducht werden herinnerd aan de ketting, Spanje, donkere hokken waar je niet kon knikkeren of tollen als ze de juffrouw geen beterschap beloofden. We hopen dat het voor de juffrouw, die precies een half honderd ongedrilde sprui ten tot haar verzorging heeft, mag helpen. Onderwijzeres zijn is niet bepaald een senicure, als men zulke lievelingen, als daar zijn, mag onderrichten in 't A. B. C. De Sint, die duizenden verrast, werd zelf ook een verrassing bereid. En hem niet alleen, maar ook de vele toeschouwers. Van de vijfde klasse van de meisjesschool, versterkt met de meisjes uit de zesde klasse, had namelijk de heer Hekman een schitterend kinderkoor weten te maken, dat den eerwaarden ouden man op een waarlijk schoon concert vergastte. De groote verrassing voor allen was de wijze waarop de heer Hekman dat heeft tot stand gebracht. De heer Van Loo wees tot slot den Sint op het treurige feit dat hier geen kinder koor kon bestaan. Men was nu getuige, hoe met betrekkelijk weinig leerlingen toch iets heel moois kon tot stand worden gebracht. •Eens was er een kinderzang, eens, en daarna nog eens. Er waren honderd en twintig lief hebsters en -hebbers, maar, zooals het verhaal van de negertjes, de een na de ander ver dween en tot slot moest het kinderkoor worden opgeheven. Velen hebben met ons dit driestemmig koor daar hooren zingen, daarom herhalen we den oproep van den heer Van Loo om tot weder oprichting van een kinderzang te komen, Men is op Flakkee zeer gevoelig voor muziek, onze muziekgezelschappen, we laten nu in het midden of ze op koperen instru menten blazen of dat ze zingen, genieten een groote populariteit. Wij weten nog van vroeger hoe ook de kinderzang in aller gunst stond en daarom hopen we en schrijven we hier ook den wensch neer, dat uit het St. Nicolaasfeest, gehouden te Middelharnis, de kinderzang gelijk een Phoenix uit zijn assche zal herrijzen. De heer Van Loo en de heer Hekman zullen onge twijfeld beiden hun niet te ontberen steun willen geven wanneer ze daartoe een aanvrage krijgen. Wij van onzen kant stellen gaarne een plaatsje in ons blad voor dit mooie doel be schikbaar. J. B. St. Nicolaas in de Bewaarschool. De traditie getrouw bracht St. Nicolaas op z'n jaardag ook een bezoek aan de kinde ren der Bewaarschool alhier. Lang vóór schooltijd verdrorigen zich de kleinen voor de schooldeur en tegen 2 uur stroomde het blijde kinderen met blijde moeders. Als de kleuters netjes op hun plaatsje zitten, komt de goede Sint met een vriende lijken groet de school binnen, waarop de kleinen onder leiding van hun verdienste lijke hoofd-juffrouw Sonne velt een hartelijk welkomstliedje zingen, wat zeer door den ouden bisschop wordt geapprecieerd. Heel knusjes knoopt St. Nicolaas nu een praatje aan met enkele jongens en meisjes, hun vragend naar hunne namen enz., en al spoedig was de ietwat angstvallige stemming onder het jonge volkje verdwenen en zagen ze in den Sint den echten kindervriend, van wien ze thuis of in school zoo dikwijls hadden hooren vertellen. Hc-t volgende liedje werd nu uit volle borst gozongen en getuigde van oplettendheid en ernst bij de jeugd. Echter de grootste verwondering bij de Sint en de aanwezige moeders werd gewekt, als de leerlingen onder leiding van genoemde juffrouw en haar trouwe helpsters spelletjes uitvoeren, die we niet van deze kleinen zou den verwachten. Het is gewoon onbegrijpelijk hoe het schoolpersoneel het klaar speelt, deze oefeningen er bij de kinderen in tekrjjgen. Alles zoo netjes in de maat, zoo opgewekt en vroolijk, zoo overtuigend zongen en sprongen de kleinen door het lokaal.'t Was een lieve lust daarvan te genieten. St. Nicolaas toonde dan ook z'n dankbaar heid en sprak de kleinen na iedere oefening bemoedigend toe. Heel leuk was ook het grabbelen van het jonge volkje naar de pepernoten, die de Sint op den grond strooide, en na afloop van dit alles kwam de gulle kinderpret tot haar recht, toen de Sint zelve de verschillende surprises aan de kinderen overhandigde. 't Was een prettigen middag voor alle aan wezigen en niet het minst voor Mejuffrouw Sonnevelt en haar vier helpsters, die hun werken zeer zeker beloond zagen. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Uienveiling van Donderdag 8 Dec. 1927. Met U.C.B.-merk: Grove4,80 Gewone4,80 Drielingen 8,90 Picklers3,12 Zonder U.C.B.-merk Gewone3,90 Drieling8,80 Aanvoer 350 balen. Alles per en inclusief baal. SOMMELSDIJK. 1.1. Maandag stonden by den Correspondent der Arbeidsbemiddeling dezer gemeente 9 werklooze landarbeiders ingeschreven. Vorige week werden uit deze gemeente verscheept 263000 K.G. aardappelen, uien en peen. Dinsdag bracht St. Nicolaas met zwarte Piet een bezoek aan de Bewaarschool alhier, waar de kleinen ruimschoots werden getrac- fceerd en ieder met een mooi huiswaarts ging. Voetbal. Volgens programma R.V.B. spelen as Zondag: Flakkee 1Erasmus van Rotterdam; al hier en Flakkee 2 tegen Neptunus 8 te Rot- dam. In de vergadering der Staten-Generaal op Woensdag 7 December j.l. drong het Kamerlid Mej. Westerman (Vrijheidsbond) aan op het behoud van het bijkantoor te Sommelsdijk. Het postkantoor te Middel harnis ligt te ver af. Kan niet op andere w^ze naar bezuiniging gestreefd worden? Kan niet een ambtenaar voor drukke dagen van Middelharnis naar Sommelsdijk ge detacheerd worden De Minister antwoordde daarop i „In Som melsdijk waren vroeger twee postkantoren, Middelharnis en Sommelsdijk zijn totaal aan- eengebouwd; men kan in redelijkheid niet zeggen: daar hooren twee postkantoren te zyn. Toen heeft men van het postkantoor te Sommelsdijk een hulpkantoor gemaakt. Thans wordt overwogen, er een poststation van te maken. Daartoe is alle aanleiding. Spr. is echter eens gaan kijken en vernami die plaatsjes leven niet al te vreedzaam met elkaar. Nu ..-komt er een postagent, die de zaak zoo zal regelen, dat over een jaar niemand meer aan het hulpkantoor denkt. Het publiek ter plaatse zal behoorlek door hem behandeld worden," Het postkantoor is dus voor onze ge meente verloren. DIRKSLAND. 'Voetbal. Zondag speelt Dirksland op eigen terrein tegen „Olivio", dat nog steeds ongeslagen bovenaan het ranglijstje staat. Het jeenigste punt dat „Olivio" verspeelde moest zij aan Dirksland laten, doordat deze in Bolnes met 1—1 ge lijk speelde. Daar „Dirksland" Zondag zoo sterk mogelijk in het veld zal komen, kan een spannenden wedstrijd verwacht worden. Beroepen naar Geref. Gemeente te Meliskerke ds. A. de Blois, alhier. Naar we vernemen heeft het bestuur der Ned. Herv. Kerk alhier, het Koor der Kerk beschikbaar gesteld aan de Gerefor meerde Gemeente, om aldaar haar godsdienst oefeningen te houden totdat een houten noodkerk is gebouwd. De wed. M. de Ruiter-Okkenburg viel, terwijl zij bezig was kousen te-stoppen, voor haar stoel en bleef levenloos liggen. Een hartverlamming maakte een eind aan haar leven. Op de Beurs van j.l. Donderdag werd besteed voor Tarwe, met schot, van 10 tot 11,50 en Erwten, naar kwaliteit, tot ƒ31 per 100 K.G. Voorts uien 4,75 met weinig vraag en voor koepeen 1,30 per 60 K G. Aardappels ƒ5,— per 70 K.G. In de vorige week werd uit de Haven vervoert3215 H L. aardappels, 2260 balen uien, 2820 balen peen en 630 H.L, poters. Het huis aan de Voorstraat van Mej. Mooijen is afgemijnd door de Heer P. Ha meeten op 4610, HERRINGEN. Belanghebbenden, die mee- nen in aanmerking te komen voor een kosteloos rrjwielbelastingmerk, kunnen dat reeds bij den Rijksontvanger bekomen. Ouders, die hunnen kinderen a s. Zondag wenschen te laten doopen moeten daarvan aangifte doen a.s. Zaterdagavond om half acht in de kerkekamer. De catechisatie voor de groote meisjes in de Ned. Herv. Kerk zal voortaan in plaats van Dinsdagmiddag, des avonds van 7-8 uur worden gehouden. STELLENDAM. Deze week werd den heer N. G. v. Donge alhier als blijk van waar deering bij zijn 40-jarige ambtsvervulling als onderwijzer aan de openbare school door 't gemeentebestuur een prachtig marmeren pendulestel met coupes aangeboden; en door een commissie uit de ingezetenen een in- steekhaard, vergezeld van een album met de namen der schenkers. OUDDORP. Tot ouderling en diaken zijn in de Ned. Herv. kerk herkozen KI. Voogd en M. Grin wis. A.s. Dinsdag zijn de kleedingstukken die gemaakt zijn door de meisjesvereeniging in de Doopsgezinde kerk voor een ieder te bezichtigen. Op Woensdag 14 December hoopt Oud- dorpsch Gemengd koor een uitvoering te geven in de oude school. Voor de meekrap worden contracten afgesloten voor f 70,— per 100 kg. NIEUWE TONGE. Van T. M., alhier, werd te Sommelsdijk, terwijl zijn rijwiel daar on beheerd een paar uren voor een café was geplaatst, een zoo goed als nieuwe salon lamp ontvreemd. Door J. Verolme Jacz., alhier, is een vrachtauto aangeschaft. Tegen eenige Bruinissche visschers werd op het vaarwater onder deze gemeente proces-verbaal opgemaakt, wegens gemis van het vereischte consent. Bij de arbeidsbemiddeling, alhier, staan geen werkloozen ingeschreven. De boekhouder van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk, alhier, zal op Vrijdag, 16 Dec. a.s. zitting houden tot het oüt vangen van landpachten. NIEUWE TONGE. De Landstormfilm. Op initiatief van enkele vooraanstaande-mannen uit deze gemeente en de Afdeeiing Nieuwe- Tonge van den Buitengewoon Vrijwilligen Landstorm, werd j.l. Woensdagavond in het Gymnastieklokaal der Openbare Lagere School alhier een Landstormfilm vertoond. Majoor Van de Nieuwenhuize, de bekende leider van den B. V. L. Monden der Maas open de de bijeenkomst. Hij heette allen hartelijk welkom en sprak er zijn leedwezen over uit, dat de EdelAchtb. Heer Sterk, de Burgemees ter dezer gemeente, verhinderd was dezen avond bij te wonen. Hij wijst op het ontstaan j van het korps, zijn werkwijze, zijn afdeelingen, die in bijna alle plaatsen van Nederland zijn en zijn getalsterkte. i De film vertoonde duidelijk: de ijver en het optreden van den B. V. L. Het dienst doen van den B. V. L. als eerewacht bij een Koninklijk bezoek o.a. te Sneek, Urk, Heerlen, Barneveld Ingezonden Mededeeling. enz. en bij het optreden tijdens overstroo- mingen. De Landdagen van den B. V. L. gehouden te Oud-Beijerland, Zierikzee en Ouddorp. De verschillende personen, die aldaar het woord voerden enz. enz. De Voorzitter van den B. V. L. den Wetedelgestr. Heer Duymaer van Twist, het A. R.-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Het optreden tijdens de Landbouwtentoonstellingen te Ridderkerk en Hoofddorp, waar steeds de B. V. L. of een Landelijke Rijvereeniging een voorname rol speelde. In de pauze besprak Majoor v. d. Nieuwenhuize de samenstelling van den B. V. L.; de politieke samenstelling van de verschillende voormannen, het ontstaan van den B. V. L. in de Novemberwoelingen vati 1918, toen Troelstra met zijn aanhang naar de macht grepen en de zeer treurige toestanden in Rusland. Hij sprak een opwekkend woord, tot< allen die gediend hebben, om lid te worden van den B. V. L. en zij die een motorfiets hebben van het Korps Vrijw. Motordienst. De Landelijke Rijvereeniging welke hier is opgericht, dient belangrijk grooter te worden, en kan, zooals de film te zien gaf, bij verschil lende gelegenheden niet gemist worden. De pl. leider van den B. V. L. de heer M. Breur en de zeer bekende leider van het korps „Motordienst", Sergeant Nieuwenhuizen, al hier, zijn gaarne bereid, de noodige inlichtingen te verstrekken en liefhebbers als lid te noteeren. De zaal was goed gevuld en daar de film zeer in den smaak viel, keerden allen wel voldaan huiswaarts. Moge deze filmavond strekken tot verhoo-1 ging en versterking van het korps B. V. L.1 Hoe grooter het korps wordt, hoe minder kans de Communisten of andere rooie revolution- naire mannen zullen zien met succes naar de macht te grijpen. Alleen door het stembiljet moeten zij" trachten en is het geoorloofd de macht te krijgen. Langs anderen weg zullen de mannen van den B. V. L., de leden van dit Vredesinstituut laten zien, dat zij trouw blijven aan het Oranjehuis. Op dus jongen en ouden, die gediend hebben, wordt lid van den B. V. L. Het korps, dat thans 50.000 man sterk is, moet nog grooter en sterker worden. Het wacht ook op U niet revolutionnair gezindenI OUDE TONGE. De ijsclub „De Schaats" I hield 7 December haar jaarvergadering in de Oude School. De voorzitter den heer 1. Mesritz opende met een hartelijk woord van welkom de vergade ring. De verslagen van den Secretaris en penning meester werden goedgekeurd. Hieruit blijkt, dat het ledental der vereeniging 115 bedraagt. De aftredende bestuursleden de heeren1 I. Mesritz en W. J. Gebuijs, respectievelijk i voorzitter en secretaris werden met bijna1 algemeene stemmen herkozen. j Verder werden in de rondvraag enkele punten van internen aard behandeld, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een woord van dank aan de opgekomenen voor de medewerking verleend tot het welslagen dezer vergadering. Hierna ging men over tot gratis verloting van een 10-tal aardige prijzen en verrassingen. Mej W. Koert vóór eenige dagen naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd tot het ondergaan van een operatie is aldaar overleden. OOLTGENSPLAAT. B. en W. hebben het vervoeren van zand voor de Prins Hendrik straat gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. L. de Vos, a 0,39 per M3, en de bestrating aan den heer K. vanReeJzn. a f 0,17 per M2. Zaterdagavond zullen in Hotel Hobbel eenige Duitsche Wereldreizigers een concert geven. Het sluitingsuur voor dezen avond is door een burgemeester bepaald op 11 uur. Dinsdag 13 December zal in de Bijzon dere School de eerste ouderavond gehouden worden. Aan den heer R. Kiewiet, hoofd eener school alhier, is voor eenige maanden zieken? verlof verleend. DEN BOMMEL. De regenmeter teekende over de maand November jl. 94.7 ml. regen, tegen 60,3 mM. over dezelfde maand van het vorige jaar. De cursus voor Kraamvrouw en verple ging en zuigelingenverzorging, waarvan we reeds eerder melding maakten, zal gegeven worden van 19 tot 30 Maart 1928 Dc leiding is opgedragen aan Mejuffrouw Hattink, leera- res van de Z.-H. vereeniging het Groene Kruis. STAD AAN 'T HARINGVLIET. In de Ned. Herv. Kerk alhier is voor deoogstcol- iecte nog een nagift ontvangen van f25, zoodat de collecte in het geheel heeft op gebracht f 562, Op de fairbank alhier zijn dit najaar gewogen negen miljoen achthonderd duizend kilo suikerbieten; dat is drie honderd dui zend kilo minder dan het vorige jaar. Door stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. gemeente alhier zijn de aftredende leden van den kerkeraad C. v. d. Slik en A. van Zielst respectievelijk als ouderling en diaken herkozen; beide heeren hebben ide benoeming aangenomen. NIEUW-HELVOET. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. is ingebroken inde juwelierszaak van den heer F. G. Tieman alhier. Bij het onderzoek bleek den burgemeester en de politie al spoedig, dat de hier wonende 19-jarige W. V. met den inbraak in verband stond en mogelijk aanwijzingen had gegeven aan beroepsinbrekers. W. V. die inmiddels naar Rotterdam was vertrokken, is door de politiie aldaar achterhaald en in de school die hij bezoekt gearresteerd. Na aanvanke lijke ontkenning, bekende hjj ten slotte aan wie hij aanwijzingen had gegeven en wie de vermoedelijke inbrekers zijn. Als zoodanig zjjn door de Rotterdamsche Recherche gearresteerd de recidivist J, en als medeplichtige een zekere V. Op telefo nisch verzoek van den burgemeester zijn door den Dienst der dactylocopie der Centrale recherche te Rotterdam terstond vinger afdrukken genomen van de aangeraakte voorwerpen. Er bleek echter door de inbre kers zeer zorgvuldig te zijn gewerkt. De ver dachten zijn door de Rotterdamsche politie overgebracht. Het onderzook wordt met kracht voortgezet. De vermiste juweelen en gouden voorwerpen, alsmede een bedrag van i f 230, worden geschat op eene waarde van f 12000 k f 15000. HELLEVOETSLUIS. Omtrent den diefstal met inbraak bij den heer Tieman in zijn winkel te Nieuw-Helvoet, kunnen wij thans het vol gende mededeelen. Nadat de heer Tieman tot de ontdekking was gekomen heeft hij daarvan aangifte gedaan bij den commissaris van politie in diens kwaliteit als commissaris van rijkspolitie en aan den burgemeester van Nieuw-Helvoet. Omdat er reden waren te vermoeden, dat zekere V. met dezen diefstal iets uitstaande had, is diens aanhouding aan de Rijkspolitie te Rotterdam verzocht, terwijl de commissaris den rijksveldwachter v. d. Bom in verband met een en ander voor onderzoek naar Rotter dam zond. Uit het door v. d. Bom en de heer Officier van Justitie afgenomen verhoor bleek dat ook een ander persoon B. A. V. uit Ridder kerk er meer van af wist, waarom diens aan houding door den commissaris van politie is verzocht. Onmiddellijk verzocht de commissaris van politie telegrafisch aan politieautoriteiten in diverse steden de inbeslagname der voor werpen en aanhouding van helers en stelers. Met machtiging van den Officier van justitie werd ook politie in het buitenland met een en ander in kennis gesteld. Het gelukte de Rotterdamsche Recherche dien B. A. V. aan te houden. Het verder onderzoek door v. d. Bom ingesteld in samen werking met de recherche leidde er toe dat de commissaris van politie de aanhouding gelastte van zekeren J. een bekend inbreker, wonende te Rotterdam. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd J. door de Rotterdamsche recherche van zijn bed gelicht. Eerstgenoemde verdachte werd door van der Bom naar Hellevoetsluis gebracht op Zaterdagavond jl. terwijl de andere twee ver dachten Zondag door de Rotterdamsche politie naar Hellevoetsluis werden gebracht en voor den commissaris van politie geleid. Het afgenomen verhoor leidde er toe dat de commissaris tegen alle drie de verdachten een bevel van inverzekeringstelling afgaf, dat INGEZONDEN MEDEDEELING. nu den winter komt en geeft uitsluitend Hols' Ochfendvoer, waardoor uwe kippen in betere conditie blijven en U een hoogere eieren-productie krijgt. Per 50 K.g. f 9.50, per pak van 2'/2 K.g. f 0.60. Wij geven een KUNSTMOEDER CADEAU bij inlevering van 5 bonnen van de balen en 40 Donnen van de pakken. Ook voor 5 bonnen van ons EIERMEEL a f 8.25 per baal van 50 K.g. PUiinVtEVOeOERfABRlErt 1 VOQRBURCJ Hoofdagent: C. VAN SCHELVEN, Middelharnis. twee dagen van kracht is, doch dat door den officier van justitie met twee dagen werd ver lengd. Dinsdag werd verdachte J. naar Rotterdam overgebracht voor verder onderzoek en is hij evenals de andere twee verdachten Woensdag voor den Officier van Justitie geleid, waarna alle drie in het Huis van Bewaring zijn in gesloten. Inmiddels was door den commissaris aan den minister van justitie verzocht een buiten gewoon politieblad omtrent de vermiste voor*

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 5