Kritiek en Kroniek. ONZE EILANDEN VA N WOENSDAG 30 NOVEMBER 192 7. De herkenning door familieleden of beken den een zuivere formaliteit heeft heden in het Binnengasthuis plaats gehad. De lijken zijn daarna ter beschikking van de familie ge steld. Een gerechtelijke schouwing zal niet plaats vinden, daar het recht tot strafvordering ver valt met den dood van den verdachte. Een der politie-agenten van het posthuis Halvemaansteeg was door het gebeurde zoo geschokt, dat hij zich niet in staat gevoelde zijn verderen dienst te verrichten. Hij is daar op naar huis gezonden. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, blijkt dat tusschen Kuiper, die aanvankelijk en sinds 1 Augustus verbonden was aan het gezelschap van Pisuisse, en den heer en me vrouw Pisuisse vele moeilijkheden van per soonlijken en zakelijken aard gerezen zijn. Kuiper, die door een en ander èn als mensch èn in financieel opzicht in zeer benarde posi tie is geraakt, moet door de onoplosbaarheid der moeilijkheden tot den staat van wanhoop zijn gekomen waarin hij de daad bedreef. KNOEIERIJEN TE ROTTERDAM. ROTTERDAM, 26 Nov. Naar wij ver nemen heeft het door B. en W. alhier in gestelde onderzoek in zake de knoeierijen bij het gasbedrijf reeds uitgewezen, dat de maga zijnmeester schuldig is. Deze heeft belangrijke bedragen aan retourcommissie ontvangen, nl. ongeveer ƒ4000 per jaar. De magazijnmeester heeft reeds een volledige bekentenis afgelegd. Hij is op staanden voet ontslagen. Deze fraude is, naar uit de boeken blijkt, gedurende vele jaren gepleegd. Te achterhalen is deze vorde ring echter niet meer. Het is de commissie verder gebleken, dat er geen reden aanwezig is om tegen de hoogere leiding van het Rotterdamsch gasbedrijf wan trouwen te koesteren. Het is evenwel nood zakelijk gebleken het onderzoek nog voort te zetten. BEDRIJFSUITKOMSTEN OP DE ZUID- HOLLANDSCHE EILANDEN. In het officieel orgaan der Holl. Maatschap pij van Landbouw worden de bedrijfsuitkom- sten medegedeeld van 21 landbouwbedrijven, gelegen op de eilanden, Ysselmonde, Rozen burg, Voorne en Putten, Hoeksche Waard en Flakkee. De gemiddelde grootte dezer be drijven was 16,81 H.A. grasland en 26.60 H.A. bouwland, totaal 43.41 H.A. Het gemiddelde bedrijfsinkomen van den pachter die eigenaar is van den bedrijfsinventaris, is in deze 21 gevallen geweest 2117 (zonder huurwaarde der woning). Van dat bedrijfsinkomen is 924 te beschouwen als rente van den bedrijfs-j inventaris, zoodat als loon van den pachter (en eventueel medewerkende kinderen, be neden den leeftijd van 16 jaar) overblijft 1193 .Voor de gezinsleden boven dezen leef tijd, die in het bedrijf medewerken, is loon in rekening gebracht. Het gemiddelde bedrijfsinkomen van den eigenaar-boer is gelijk aan het inkomen van den pachter 2117) vermeerderd met de netto-pachtwaarde van een bedrijf van 43,41 j H.A., zijnde ongeveer 5300. Van de 21 land- j bouwbedrijven, hier bedoeld, waren slechts twee geheel het eigendom van den landbouwer, al of niet met hypotheek bezwaard. j Onderling liepen de bedrijfsuitkomsten dezer bedrijven sterk uiteen. De totale oppervlakte j der bedrijven varieerde ook sterk, van 11 tot 100 H.A. Algemeene conclusies, die ook voor andere bedrijven gelden, kunnen uit de hier vermelde uitkomsten dan ook niet worden getrokken. EEN VREEMD GEVAL. In een stal te Bemelen heeft zich, naar de Limb. K. meldt, een zeer vreemd geval, voor gedaan. Binnen acht dagen zijn daar 8 paarden gestorven of afgemaakt moeten worden. 1 De paarden werden ziek, gingen liggen en J binnen de twaalf uur waren ze dood, zonder verschijnselen van pijnen of kwampen te ver- toonen. Er waren er zelfs bij, die stierven met het voer in den bek. Vier dieren konden nog tijdig worden af- i gemaakt en aan een paardenslager verkocht.1 Men vreesde eerst voor vergiftiging, en zelfs is er een hoogleeraar van de veeartsenij- kundige hoogeschool te Utrecht aan te pas gekomen, maar het onderzoek van hart, longen en lever bracht niets aan het licht, dat die vermoedens kon bevestigen. j Omtrent de oorzaak van deze plotselinge sterfgevallen tast men nog volkomen in het j duister. Van een of andere besmettelijke ziekte schijnt ook geen sprake te zijn. INGEZONDEN MEDEDEELING. TRAMONGELUK. Een doode. Zaterdagavond is op den Boschdijk te Eind hoven een doodelijk tramongeluk gebeurd. Een paartje passeerde daar de tramkruising. Op hetzelfde moment kwam een stoomtram uit Den Bosch aangereden. Blijkbaar hebben beiden het signaal, dat volgens getuigen de machinist moet gegeven hebben, niet gehoord. Beiden werden aangereden en een eind mee gesleurd. Den 24-jarigen jongeman, B. v. D. uit Eindhoven, werd een been afgereden. Hij is kort daarna overleden. Het meisje, M. v. d. G., eveneens uit Eindhoven, bleek niet ernstig gewond te zijn aan beide beenen. Zij kon met hulp naar huis gaan. Op last van aen com missaris van politie werd het lijk naar het lijkenhuis overgebracht. Men vermoedt dat de machinist het tweetal door den mist niet of te laat heeft gezien. AUTO-ONGELUK. Zaterdagavond is in de Mathildelaan te Eindhoven een auto-ongeluk gebeurd, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Een zes- persoonsauto, waarin vier personen gezeten waren, reed in genoemde laan, doordat de chauffeur blijkbaar het stuur niet meer mees ter was, tegen een ijzeren paal van de elec- tnsche geleiding. De schok wao zóó hevig dat de man, die naast den chaffeur zat, de 22- jarige bankwerker H. v. H., door de glasruit werd geslingerd en ernstige verwondingen kreeg aan het gezicht boven de oogen. De overige personen kwamen met den schrik vrij. De gewonde werd in het poritershuisje van Philips glasfabrieken door dr. van Anrooy verbonden. Daarna is hij op diens last over gebracht naar het ziekenhuis. De chauffeur, de 25-jarige A. S., die onder invloed van sterken drank scheen te zijn, bekende ten overstaan van den commissaris van politie met een vaart van ca. 40 K.M. te hebben gereden. De man is na verhoor vrij gelaten. De totaal vernielde auto is in beslag genomen. De ijzeren paal is geheel verbogen, zoodat de draden afgeknipt moesten worden. Er is intusschen een noodleiding aangelegd. MOORD UIT MINNENIJD. VALTE, 28 Nov. Reeds eenigen tijd be stond er een veete tusschen Jan Blank en K. P., beiden uit Valtermond om een meisje. Bij een feest, dat Zaterdag in een der café's aldaar gegeven werd, kwam deze tot uiting. De on geveer 20-jarige Blank was reeds naar huis gegaan, maar werd later, om ongeveer lialf- twaalf, naar buiten geroepen. Toen hij hier aan gehoor gaf, werd hij plotseling aange vallen en werd hem een aantal steken toe gebracht ö.a. in het onderlijf en in den slaap, terwijl hem bovendien de keelslagader werd doorgesneden. Hij liep nog eenige schreden weg, naar zakte weldra door bloedverlies neer en overleed reeds na eenige oogenblik- ken. De dader werd door de politie gearres teerd en legde, naar wij vernemen, een vol ledige bekentenis af. Het lijk is in beslag ge nomen en naar de marechausseekazerne ver voerd. ERNSTIG TRAMONGELUK TE EINDHOVEN. 24-jarige arbeider gedood. EINDHOVEN, 28 Nov. Zaterdagavond is omstreeks halfnegen op den Boschdijk een doo delijk tramongeval gebeurd. De 24-jarige siga renmaker B. van Dinter passeerde daar met zijn meisje de tramkruising. Blijkbaar hebben zij de achter hen naderende stoomtram niet bemerkt. Beide werden aange reden en een eind meegesleurd. Van Dinter werd onder de machine uitgehaald. Zijn been was afgereden en de ongelukkge is kort daar na overleden. Het meisje M. van der Gevel had ernstige wonden opgeloopen aan de knieën Op last van den commissaris van politie werd het lijk naar het lijkenhuis overgebracht, Het meisje kon haar woning te voet bereiken. Volgens ooggetuigen heeft de machinist signa len gegeven. Blijkbaar tengevolge van den mist en doordat hij aan den linkerkant van de ma chine stond, heeft hij het tweetal niet gezien. BRUTALE AANRANDING BIJ ARNHEM. ARNHEM, 28 Nov. Zaterdag heeft op den Westervoortschen Dijk alhier een brutale aanranding plaats gehad. Een loopknecht van de Mij. „De Veluwe", zekere Derksen, had in de Rijnwijk eenige. boodschappen gedaan. Hij had ongeveer een paar honderd gulden bij zich. Op den terugweg op den Westervoortsche Dijk, ter hoogte van de tramremise, werd hij plotseling aangevallen door een man, die ach ter een stapel lantaarnpalen te voorschijn schoot. Deze man sloeg hem met een hamer op het hoofd, waardoor D. ineenzeeg. Hij had echter nog de tegenwoordigheid van geest, den geldtasch vast te klemmen en om hulp te roe pen. Eenige menschèn schoten toe, waarop de aanranders het op een Ioopen zetten. Men is er in geslaagd ongeveer hun signalement vast te stellen. Een van hen droeg een grijze jas met deukhoed. Ofschoon de politie onmiddel lijk alle pogingen in 't werk stelde hen op te sporen mocht haar dit tot nu toe niet gelukken. Waarschijnlijk zijn zij in de weilanden van het Broek verdwenen. De aangevallene is naar het ziekenhuis vervoerd, waar zijn hoofdwon de gelukkig niet van ernstigen aard bleek te zijn. 's Morgens vroeg zes uur. Een dikke mist belemmert het uitzicht in den toch al duiste ren morgen. Groepjes arbeiders posten zich totdat hun chef of voorman het sein van ver trek geeft, om in den donkeren, kouden grond te werken of de laatste suikerbieten van hun ijzig natte loof te ontdoen. Schuifelend gaat het door de dorpsstraten, waar reeds alle lantaarns zijn gedoofd, dus alleen op het vertrouwen van hun gehoor en oogen zijn aangewezen. Mèt hen banen nog anderen een weg door de Egyptische duisternis, het zijn de passa giers van de Stoomboot „Middelharnis", die met hun bagage stooten tegen een trottoir hekje of zich plotseling in hun groote haast geplaatst zien tegenover een uit de duisternis opdoemende menschengestalte, gezeten op een rijwiel, zonder licht, zonder sein misschien, daar dit niet is vernomen. Een verwensching van den één tegen den ander; een nijdigen blik van den voetganger naar een boven z'n hoofd hangende straatlantaarn, in wiens gloei kousje een klein vonkje het teeken van leven geeft, en beiden verdwijnen weer in het donker. Dit maakt men mee in één van de grootste plaatsen van Flakkee. Dit niaakt men mee in een drukke Iandbouwplaats, waar al vroeg in den morgen publiek op den weg loopt. Dit maakt men mee in een gemeente, waar de raadsleden voor het grootste deel op die morgenuren nog lekker onaer hun wolletje liggen en zich niet het minst schijnen te be kommeren hoe hun dorpelingen in de van licht verstoken straten ronddwarrelenin straten waar op de donkerste punten, alleen een ijzeren arm aan een muur tevergeefs wacht op een lichtgevende lantaarn en onverlichte fiets rijders met levensgevaar voor den voetganger de wegen onveilig maken, 't Is lekker praten over bezuiniging! 't Is ook mooi, maar men diene zich eerst te overtuigen of dit wel kèn! 's Morgens vroeg in een dikken mist dienen de straatlantaarns te branden tot het daglicht voldoende waarborg geeft, 's Morgens vroeg ook dienen de fietsrijders hun licht op te hebben en hier kan de'pas ingestelde inspectie op de veiligheid op de Flokkeesche wegen een goeoe aaad verrichten, door eens vroeg op pad te gaan. Emje-en. Algemeene Vergadering van den Bond van Muziek- en Zanggezelschappen op Goeree en Overflakkee. Zondag 26 Nov. hield de Bond, die op 13 Maart 1927 werd opgericht, zfln eerste Jaarvergadering. Door den Voorzitter werd mededeeling gedaan over de voorbereidingen van het volgende Bondsconcours, dat op Hemel vaartsdag 1928 te Goeree zal worden ge houden. Gezien de medewerking der autoriteiten in Goeree, belooft, bij gunstig weer, ook dit concours, evenals dat te Middelharnis, een succes te worden. De Jury zal gevormd worden door de heeren Boer, Diamant en Kools. Nadat Notulen, Concoursverslag, Jaarver slag en de rekening van den Penningmeester waren goedgekeurd, werd overgegaan tot Bestuursverkiezing, waarbij de aftredende heeren Vis en Hekman werden herkozen. Hierna werden eenige artikelen aan het reglement toegevoegd. Besloten [werd een eigen Bondslied en Bondsmarsch te doen vervaardigen. Uit het Jaarverslag bleek, dat thans bij den Bond zijn aangesloten 21 vereenigingen, n.l. 9 Muziek- en 12 Zanggezelschappen, dus by na alle vereenigingen van het eiland. De toestand, zooals die heden is, wettigt de hoop en het vertrouwen, dat het voort bestaan van den Bond verzekerd is. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Door Burg. en Weth. is toestemming gegeven: le. aan G. Camp- fens tot het plaatsen van een benzinemotor in het perceel B 8282; 2e.aanM.Braber tot het plaatsen van een motor in zijn bakkery. De heer J. Boeter die 26 jaar onafge broken diaken der Ned. Herv. kerk is ge weest, wenscht voor een herbenoeming niet meer in aanmerking te komen. Wegens tusschenkomende omstandig heden zullen de catechisaties in de Geref. kerk Woensdagavond met uur worden ver vroegd, zoodat die van 6.30 uur te 6 uur worden gehouden en die van 6.30 uur te 6 uur. In deze gemeente is de collecte ten bate der Vrye Universiteit bij de ingezetenen gehouden en heeft ruim ƒ200,—opgebracht. Centrale Veiling te Middelharnis Veiling van Vrijdag 25 Novenber 1927. Kippeneieren 58 61 k.g. 11,85 tot 12,30. Idem 46-50 k.g. 7,35 tot 8,60. Idem (br.) 60-61 k.g. ƒ12,45 t. 12,50. Eendeieren 67—70 k.g. 7,40 tot 7,60. Alles per 100 stuks. Bloemkool 5,70 tot 14,— per 100 st. Savoye kool ƒ6,50 tot 11,10 per lOOstuks. Roode kool ƒ7,tot ƒ8,10 per lOOstuks. Witte kool 9,60 tot 10,80 per 180 stuks. Andijvie 0,50 tot ƒ2,— per 100 krop. Spruiten 7,10 tot 18,90 per 100 kg. Stekuien 4,70 tot ƒ5,— per 100 kg. Armgaard 8,50 tot 15,— per 100 k g. Campagners 6,50 tot 8,10 per 100 k.g. Grauwzoete Bennetten ƒ8,— tot ƒ8,70. Schjj velingen 6,60 per 100 kg. Goudrenetten ƒ4,60 tot ƒ18,— per 100 k.g. Bellefleurs ƒ6,50 tot 10,— per 100 kg. Celline 5,70 tot ƒ6,— per 100 k.g. Merteun 9,60 per 100 kg. Kleiperen ƒ4,— tot 6,60 per 100 k.g. Giesser Wildemans ƒ3,701. ƒ7,— p. 100 k.g. Bergemottenperen ƒ5,60 per 100 k.g. Lauwtjesperen 3,60 tot 6,80 p. 100 k g. Ponsperen 6,50 per 100 kg. Kaas 0,14 tot 0,59 per pond. Boter 1,13 lot 1,18 per pond. Veiling van Maandag 28 November 1927. Kippeneieren 61 k.g. 12,50. Idem 50 k.g. 8,05. Idem bruine 60 k.g. 10,85. Eendeieren 68 k.g. 7,90. Alles p. 100 st. Bloemkool 2,10 tot 10,20 per 100 stuks. Savoye kool 1,50 tot ƒ7,— per 100 stuks. Roode kool ƒ5,— tot 6,70 per lOOstuks. Andijvie 1,40 per 100 krop. Spruiten 3,50 tot 18,— per 100 k.g. Kroten ƒ5,— tot ƒ6,— per 100 k.g. Armgaard 12,90 per 100 k.g. Campagners 5,50 tot 9,50 p. 100 k.g. Grauw Zoete Reinet 6,70 tot ƒ7,— per 100 k.g. Goudrenetten ƒ5,60 tot ƒ15,40 per 100 k.g. Bellefleurs 5,40 tot 10,60 per 100 k.g. Kleiperen 5,40 tot 10,— per 100 kg. Rietperen 5,60 per 100 k g. Giesser Wildemans 9,60 per 100 k.g. Kaas 0,34 tot 0,59 per pond. Boter 1,15 per pond. SPORTNIEUWS. Na voetballeed komt voetbal vreugd. De ongezellige gebeurtenissen van de vorige week, die met al z'n narigheid onze geel- blauwen in de kas trof en 2 strafpunten be zorgde; een werkelijk veel te zware straf zoodat onze geelblauwen, die nog een mooie kans maakten voor 't kampioenschap thans zjjn uitgeschakeld, had de bond doen be sluiten een paar „officials" te zenden ter controleering van onze geel-blauwen. Flakkee was compleet; al schjjnt het nog altijd moeilijk te zijn voor een paar voor hoedespelers precies op tijd te komen. Flak kee moet het maar eens op een accoordje gooien met Sempre Crescendo, dat deze Zon dagmorgen kwart voor zeven by die spelers, die dwars door wekkergeratel heen maffen, een krachtige reveille gaan blazen met volle dig corps en Turksche trom bekkens. Misschien dat deze ben kan wakker kragen. Flakkee kwam danig opzetten. De linie Wessel - Jacobi - Korteweg - Hartens veld - De Wilde was geweldig op dreef. Wessel maakte 1 en Hartensveld 2 doelpunten. Waarmee ze het welletjes vonden. De wedstrijd werd goed geleid, wat onze jongens wel geprik keld zal hebben om te laten zien dat zfl heusch wèl spelen kunnen. De geel-blauwe supporters zullen dit met genoegen hooren. Evenzeer het gerucht dat a.s. Zondag het eerste weer thuis zal spelen. Het tweede kreeg een week verlof omdat Overmaas 4 hen niet ontvangen kan. SOMMELSDIJK. Tot bestuurslid van den polder „De Westplaat Flakkee" is benoemd de heer L. J. Buth, in de plaats van wijlen den heer G. Joppe. Bij het verrichten zijner werkzaam heden had de landbouwersknecht M. P. P. het ongeluk zijn hand tusschen een wagen te klemmen, dat hy zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Het nieuw gebouwde woonhuis aan de Chr. de Vrieslaan te Middelharnis, in eigen dom toebehoorende aan de Erven Wed. Van Nieuwenhuijzen, is bij veiling ingezet op 5820,— door den heer J. L. Kwak alhier. Op Zondag 4 Dec. 's avonds halfzeven hoopt voor de Vrflz. Hervormden op te tre den ds. A. Priester, Pred. te Nieuw-Helvoet in de zaal van den heer Verhef aan den Langeweg alhier. DIRKSLAND. Voetbal van ZondagPech vogels—Dirksland 6-0. Door deze nederlaag is Dirkslands kans op het kampioenschap vrijwel verkeken. Thans neemt zij onder Olivio en D. F. L. de derde plaats in op het ranglijstje. HERRINGEN. De Heer J. den Boer alhier is herbenoemd als Bestuurslid in de Com missie van den Grintweg Her kingen—Sas Dirksland. MELISSANT. Tegen Vrijdag a.s. 2 Dec. is door B. en W. een openbare vergadering be legd van den Gemeenteraad. Door publicatie is afgekondigd een wij ziging der algemeene politieverordening, waarbij de maximum snelheid is bepaald op 20 K.M. per uur voor motorrijtuigen. STELLENDAM. De garnalenvlsschers heb ben de vorige week 3 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig maar van 10 tot 15 K.G. bij de pellerijen aangebracht. De vorige week werden van hier ver zonden 80 H.L. aardappelen, 25 H.L. uien en 1900 H L. koepeen. Door een 10-tal visschers alhier wordt op de Zeeuwsche stroomen de kuilvisscherij uitgeoefend. De vorige week werd door hen gemiddeld afgeleverd 40 K.G. schubben per vaartuig, terwijl voor de vischmeelfabrieken door allen gezamenlijk 50.000 K.G. bliek werd afgeleverd. De heeren K. A. v. Wageningen en J. Kalle, zijn respectievelijk tot ouderling en diaken in de Ned. Herv. Kerk herkozen. Weder zijn een 10-tal visschers vaar tuigen van hier naar Den Helder vertrok ken om daar garnalen te visschen. Door de scheepjes, die er reeds zijn, werd de vorige week gemiddeld per vaartuig 300 K.G. ge vangen. GOEDEREEDE. De afgeloopen week wer den door de kuilvisschers van 30—100 kilo schubben gevangen. Zaterdagavond zal er ledenvergadering plaats hebben van de arbeidersbond in 't Hotel de Gouden Leeuw. A.s. Donderdagavond hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden de heer W. Bouman van Stellendam. OUDDORP. De afgeloopen week werden door de kuilvisschers van 3080 k.g. schub ben per schuit gevangen. De oude Brandspuit is Zaterdag bij in? schrijving verkocht, waarvan de hoogste in? schrijver P. Bezuijen was voor 101. A.s. Donderdag zijn in de Ger. Kerk dt gemaakte kleedingstukken, vervaardigd door de Naaivereeniging Dorcas te bezichtigen, waarvoor vrije toegang is. NIEUWE TONGE. Door 1. Mosselman, alhier is een verzoek bij B. en W. ingediend om ven*. gunning tot den bouw van twee weningen in de z.g. Naamlooze straat. Onze vroegere dorpsgenoot A. Drooger J.A.z. is bevorderd tot waschtmeester bij de politietroepen te Amsterdam. Het huis van den heer P. Kalle, staande Duivenwaartschen Dijk, alhier, is ondershands aangekocht door den heer A. Mans. J.l. week werden 1000 balen uien en 300 balen peen vervoerd. OUDE TONGE. In het perceel Molenweg 6 komt een geval van besmettelijke ziekte, rood vonk, voor. Vermoedelijk zal op 20 December a.s. een ouderavond worden gehouden voor de O.L. School in het Gynastieklokaal dier school. Gedurende de afgeloopen bietencam pagne zijn alhier aangevoerd voor de: Coöp. Suikerfabrieken: Dinteloord5.584.620 K.G. Puttershoek3.585.342 Zeeland1.156.490 Centrale Suiker Maatschappij 756.615 Coöp. Suikerfabr. Roozendaal 682.450 Totale fairbankswicht. 11.765.517 K.G. Tengevolge van blindendarmontsteking moest Vrijdagmiddag de dochter van den heer Jac. Koert alhier naar een der ziekenhuizen te Rotterdam worden vervoerd. Nu hebben we voor dergelijke gevallen een Groene-Kruisauto op ons eiland, maar het noodlot wilde, dat dien dag de auto niet kon rijden, omdat „de chauffeur juist dien middag in het huwe lijk zou treden". De patiente moest dus nood gedwongen in een „Fordje" worden vervoerd. Zeer jammer is het, dat slechts één persoon de prachtige „minerva" kan besturen en we hopen -dat door aanstelling van nog een hulpchauf feur in dezen toestand zal worden voorzien, daar toch ook ziekte of ongeval van den chauf feur niet is uitgesloten. Op de wekelijksche veemarkt werden aangevoerd 8 stuks hoornvee, 17 biggen en 2 manden kippen. Handel matig. OOLTGENSPLAAT. Door den hèer L. A. Neels zijn vier perceelen Bouwland ver huurd bij inschrijving naar de beneficie, tegen een pachtprijs van 65.— per halve H.A., als volgt: Perceel 1, groot 1.3029 H.A., P. Pieterse Hzn. voor 1000 per ceel 2, groot 1.23 61 H.A., W. Kreeft voor 950.perceel 3, groot 1.02.87 H.A., A. Neels voor 617 22 en perceel 4, groot I.02.87 H.A., Joh. Neels eveneens voor 617.22, is totaal 3184.44. Alles werd gegund. De zangvereeniging „Oefening baart Kunst" heeft haar jaarvergadering gehouden. De rekening van den penningmeester sloot met een batig slot van 118.36. Het bestuur werd gekozen als volgt: P. Troost Dzn., directeur; H. Pieterse, voorzitter; P. Hokke Czn., secretaris; L. de Bonte, penning meester; A. de Bonte, 2e voorzitter en G. vau Dam Jóh.zn., commissaris. Adr. Donkersloot is aangewezen om te worden tewerk gesteld als verpleegster in een der ziekenhuizen te Weltevreden, Ned. O.-Indie. De heer G. Doorduijn, ambtenaar ter secretarie alhier, slaagde dezer dagen voor de akte Staatsinrichting M.O. Bevolking. Vertrokken zijn; Johannis Franciscus Brands en gezin, naar Den Bommel; Catharina en Gerardus Brands, naar MiddelharnisMarius van den Heuvel en gezin, naar Nieuw-Vennep, SLoterdtjk; Marinus Jacob Manneke en gezin, naar Dord recht, Voorstraat 189; Jacoba C. Schwiebbe, naar Oudewater; Abraham de Waal, naar Rotterdam, Kromme Zandweg 110;Trjjntje Havelaar, naar Rotterdam; Leendert Arend van Nieuwenhuijzen, naar Dordiecht, Ree weg 27; Jannetje G. van Putten, naar Heke lingen; Maria A. Tuns, naar Oude Tonge; Jacomina Troost, naar Den Haag, Franken straat 320; Laurens van der Vlugt en gezin, naar Rotterdam, Mathenesserstraat 122; Pieter Stam, naar Den Bommel; Jacob Raap en gezin, naar Rotterdam, Watergeusstraat 64e; Maria Bastiana de Vos, naar Monster, Poeldflk; Pieter Berkenbosch, naar Den Bommel. Ingekomen; Johannis L. A. Stal en gezin, van Dirksland; Cornelia Josepha M. Jacobs, van Teteringen. De oogstcollecte in de Ned. Hervormde Kerk gehouden, heeft voor kerk en armen totaal opgebracht 250.-. Bij de gehouden publieke veiling van een woon- en winkelhuis, gelegen aan den Slikdijk, van den heer Arie L. Hobbel, werd het winkelhuis ingezet door den heer Am. Wagner op 1500.— en het woonhuis door den heer L. M. Dorsman op f 1510.— Door den kerkeraad der Ger. Kerk zijn de volgende tweetallen opgemaakt: voor ouderling, in de vacature W. J. Donkersloot Lzn., C, L. Korteweg Pzn. en C. J.Oostdvjk, en voor diaken, in de vacature C. L. Korte weg Lzn., P. van Es en P. Hokke Lzn. De 2.14.20 H.A. Bouwland, in huur geweest by wijlen den heer Joh. Crezee, is door het Kerkbestuur opnieuw verhuurd voor 10 jaren, a 65 per halve H.A., aan K. Kloet, als hoogste inschrijver naar de beneficie, 1400. DEN BOMMEL. Loop der bevolking in de maand November 1927. Ingekomen: W. Konig en gezin van Rotterdam; J. van Zanten van 's-GravenhageJ. Koningswoud van Melis sant; P. Stam van OoltgensplaatP. Berken bosch en gezin van Ooltgenplaat. Vertrokken: R. W. Kieviet en C. P. Rood- zant naar Middelharnis; C. A. Jongeling naar Loosduinen; P. A. de Graaf, M. P. Kerpel en J. C. J. de Jong naar Rotterdam. Vorige week werden vanuit deze gemeente vervoerd 116 H.L. uien en 872 H.L. aard appelen. Bloemkool I 16, per ld Bloemkool II ƒ8,— per u i Boerenkool 0,34 per kra: Uien 7,90 tot 10,70 p(f Tafelperen 0,12 tot 0,1 Tafelappelen 0,12 tot Keukenappelen 0,02 tot I Keukenperen 0,04 tot j Spruiten 0,05 tot 0,23 Selderjj ƒ3,- per 100 bos Mispels 0,10 tot 0,20 Kipeieren netto ƒ10,— tot] Eendeieren 5,40 per 100 j Aanvoer 5105 stuks. INGEZONDEN MED HELLEVOETSLU1S. Uitslag bondswedstijd Zondag j.l. Hellevoetsluis I—Stroodorp 7—1. De Rijkswerf Harmoniekapel en de Muziekver. „Excelsior" zijn samengevoegd onder den naam „Sempre Cresendeo", Direc teur is de Heer M. v. de. Hor uit Geervliet en geeft 10 December a.s. een uitvoering in de zaal van Mej. de Wed. de Ppijer te Nieuw- hellevoet en op 13 December a.s. in „Casino" alhier. De summimerair der Directe Belasting H. Bodde Bouman alhier is met 1 Januari a.s. benoemd tot adj.-inspecteur. De ontvangsten van de „Bazar" voor het Motorfonds der Ned. Herv. Kerk bedroegen 1564,26 en de uitgaven ƒ231,474, zoodat de nettoopbrengst bedraagt 1332,78£. Voorwaar een schitterend resultaat. VEILINGSBERICHT van 25 November 1927 der Coöp. Brielsche groenten- en fruitveiling. Prei 4,30 per 100 bos. Spinazie 18,50 per 100 k.g. Poters 4,70 per 100 K.G. Blauwe Druiven 0,89- 1,09 per k.g. Boonen dubbele stam ƒ51,— per 100 kg. Boonen stoksnij 33,- tot ƒ54,- per 100 k.g. Peen (koe) 3,10 tot 4,10 per 100 Kg. Kroten ƒ6,- tot 6,40 per 100 bos. Kroten ƒ7,— tot ƒ8,60 per 100 kg. Knolrapen 3,60 tot 4,10 per 100 stuks Kool (roode) 7,20 tot ƒ12,20 per lOOstuk. Kcol (savoye) 3,30 tot 9,80 p. lOOstuks. Bloemkool 6,50 tot 13,30 per 100 stuks Boerekool 5,20 per 100 stuks. And(jvie 0,90 tot 2,10 per 100 krop. Uien 7,10 tot 10,— per 100 kg. Tafelappelen 12 tot 35 per 100 kg. Tafelperen 0,27 tot 0,47 per k.g. Keukenappelen 0,03 tot 0,08 per kg. Keukenperen 0,01 tot 0,11 per k.g. Knolselkerij 6,90 per 100, Selderij ƒ2,- tot ƒ2,60 per bos. Tomaten 0,03 tot 0,09 per 100 pond. Mispel 0,11 tot 0,21 per 100. Eieren 11,20 de 100. VEILINGSBERICHT van Vrjjdag 25 November 1927 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Prei 1,80 tot 6,80 per 100 bos. Aardappelen 5,60 per 100 Kg. Blauwe druiven 0,42 tot ƒ0,86 per k.g. Boonen f 57 per 100 k.g. stoksny ƒ29,— tot ƒ48,— per 100 k.g. Peen (koe) 4,60 per 100 k.g. Kroten 2,40 tot 8,70 per 100 bos. Witlof 0,22 per k.g. Kool (roode) ƒ4,- tot ƒ7,- per lOOstuks. Bij Boodschappen do geen PUR( U kunt het bekomen bij Apotf| doozen van 30 en 60 ct. en irf INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkhe" Mijnheer de Redacteur Mag ik U nogmaals een onderstaande verzoeken? Bi~| deiyk dank. Rusteloos gemol De laatste dagen na mfin is het hier nog erg romn gemeentenaren. Men weet stuur zal doen ten opzichte j-1 bedrijfsleider der centrale. ;J het brandpunt aller belang zien hem dikwyis vol mede| werk gaan. Ik vraag mij alleen af mogelijk dat iemand zich kd men mede maakt wat hij mq Het is niet goed geweest woordentwist heeft gedaan i 't is ook niet goed als menq de centrale sluipt om te present is en wat hij dan leden of leden van het bef wenschen te controleeren, die niet rechtstreeks in de i dan wat er gebeurt, inplaal intrigeeren en rond te sluipel in den nacht om te weten men wenscht. Men drijft dingen tot het uiterste en overgeloopen wie zal dan de I natuurlijk Parie en dan beeftf? om te slaan. De stukken onder de pseul Een Lid" en „Belanghebbend na ons schreven overbodig opj Vee en Paarden. ROTTERDAM, 28 November, waren heden aangevoerd362 vett 194 vette kalveren. 1459 schapen en 1345 varkens. Prijzen per 4 kilo: Koeien 30 3\ c.474 a 50 c."Ossen 38 c.41 h 45 c. Kalveren 55 a 60 c.70 75 c. Schapen 30 324 c. Lammeren stuk. Varkens 3 lè 32 c. Koeien en ossen waren veel mine markt. De handel was gewoon en i was weinig verandering. Een enkele koe ging nog tot cent boven not Stieren waren onbeteekend aan derhalve geen noteering. Vette kalveren waren iets ruimer i Kool (witte) 2,~ tot ƒ6,- per 100 stuks.De handel was stil en de prijzen I Kool (savoye) 4,- tot 8,- per lOOstuks. veer op dezelfde hoogte. Een enke Mijnheer de Redacteur Het kookt en bruist mom! gemoederen hier op StellendarT wonder? Neen. Die centrale heeft ruzie gebracht en wie brengt dat het bestuur zelve. Die meten mj Ik zal hier een paar gevallen noen leiden ze tot beter toestanden. Ieder Stellendammer weet da, gebied van electriciteit via de worden aangekocht. Wat gebe[| bestuurslid zelve? Iemand ha| noodig, men vroeg den bedrijf] tingen, deze werden verstrekt, W hebbende en een bestuurslid, na; gingen en kochten zelf een motl krijgt die kans niet, waarom wef laten? Wel gaf men het bedrijij doch juist volgens de statuten is niet en derhalve zelfs strafbaar. Een ander had een lichtbakje'l doeleinden. Daarbij was verstre. 1 houder met snoer en stekker. Slo'_ een stopcontact door de centre en men stelde voor deze handelin terwijl men de leiding niet had Nog een inwoner ging verhuiz zijn lampen van de zolders en bi of liet ze in het nieuwe huis hang eenmaal verboden dergelijke han te doen. Het Bestuur is op de h van deze handeling en men achtl zoo erg en wilde wel de een, den beboeten, 't Slot was een comp zaken werden ten slotte beide doofpot gestopt. Ik vraag U da beleid zakelijk en fair te noemen e voorzitter van wien men dan toch heid mag verwachten daaraan U mijnheer dankend voor de ru afgestaan. Marktberichte

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2