e cn Schrale Huid ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 16 NOVEMBER 1 9 2 7. 3 .EN MEDEDEELING. I damsche terreinen in verband met ons Hol- g en I landsch herfstweertje reeds bij voorbaat waren 6 tal' afgekeurd; reden waarom Flakkee I aan Flak- kee II eens een keurig lesje zou geven. Eilieve, dat is nog altijd een eenigszins ver ward en gevreesd experiment geweest en tot groote verbazing van de slachtoffers kreeg het eerste de kous op den kop. Het enthousiast werkende tweede wist twee goals langs den end,invaller-doelman van het eerste, een jongeling n§e~ met goeden wille doch zonder eenige ervaring aven' op het heel moeilijke keepergebiedfte zenden, unne f eerste, dat eerst eenigszins lauw speelde aren i zette toen alles er op maar vonden den doel- eno" j man van 't tweede en de „firma" Smit in zulk ven. een goeden vorm dat er geen doorkomen aan rwas. En toen deze drie zoo cordaat achteraan 1 j11 1 stonden te verdedigen deed zich een heel leelijk juden jncident voor. Wij zelf hebben jarenlang gevoet- aan"bald en vonden het voetbalspel een sport ou.wi waaraan bij uitstek egoisme vreemd behoort te nn!s> zijn. Als de linksbinnen den middenvoor b.v. ;.a in een betere positie ziet staan dan hij zelf om jkste j i-e scoren z00 moet hij de bal overgeven. it i voett>allers zullen dat met ons volkomen °i I eenszijn. iscneDaarom betreuren we het incident, dat zich 00r Zondagmiddag voor deed zoo omdat daar zelf- f e<\n zucht, het ik en nog eens ik, en dan nog eens ik, tel^' zoo de hoofdtoon speelde. Flakkee III, 'n jong °P e ploegje, met jonge spelers die voor hun doen im heusch aardig spelen, had een jonge vereeni- Ihng giag Uit Ooltgensplaat uitgenoodigd te spelen. ;S?R De afspraak was, om drie uur. En toen de ."'l zware bimbam drie maal van onzen toren had n u over Flakkeesche velden heen, was er iemand in 't eerste die verklaarde dat ze het veld niet uit hoefden te gaan. Zij waren van het eerste dus En Flakkee I zwoegde tegen Flakkee II verder. Wij betreuren dergelijke onsportiviteit zeer, de voetbalsport is er heelemaal niet van ge- i' diend en Flakkee is maar het slachtoffer van les dergelijke onheusche opvattingen. Ooltgens- °.r" plaat mocht om half vier spelen, en zeer terecht R. e wilde O. toen niet meer. We hoopen dat het bestuur den schuldige een]duchtige reprimande wat geeft. Flakkee III en Ooltgensplaat waren in hun recht. een woord een woord. J- B. ■n en 'ken zou aden irge- "ord zlJni Een man een man, raK' Ook in de sport, eren niet SOMMELSDLJK. Onze dorpsgenoot de heer ezig'w. Ie Comte vertrekt as. Zaterdag met Jan I vrouw en kinderen met hets.s. „Volendam" cht. van de Holland-Amerikalyn naar de Ver- g te J eenigde Staten van Noord-Amerika, ter ver- i;in' n 30 jaar aar- toe zijn 17. ,05. ,10. ,15. 5. t. uks. ks. per O k.g. k.g. k.i t-g- betering van zijn positie. Naar de Ned. Herv. Gemeente alhier is beroepen Ds. P. de Looze uit Renkum. Proces-verbaal is opgemaakt tegen D. J. wegens openbare dronkenschap. Op Zondag 20 November, 's avonds half zeven, hoopt voor de Vrijz. Hervormden op te treden Ds. G. v. d. Nieuwenhuizen,Pred. te Hekelingen, in de zaal van den heer Verhey aan den Langeweg alhier. Onze oudste mannelijke ingezetene, de heer A. Schilperoort, viert heden Dinsdag zijn 92ste verjaardag. DIRKSLAND. De Rotterdamsche straten, hoewel die bij regenweer ook wel glibberig kunnen zijn, halen niet wat glijbaarheid aan gaat bij de Flakkeesche klei als die begoten is met water uit de donkere regenwolken. Dat ondervond ook 1.1. Donderdag de tijde lijk hier vertoefde Rotterdammer, de heer A. J. C. T. Deze toch reed toen over de z.g.n. dijk van Marcus en raakte door de gladheid de macht over het stuur van zijn fiets kwijt. Na eenige vergeefsche pogingen om op den dijk te blijven moest hij de strijd met zijn weerspan nig voertuig opgeven en volgde haar bij de rit naar de naar buit loerende sloot die langs boven genoemden dijk loopt. Hij, d.w.z. T., dacht nog het bad te voorkomen door aan een langs de kant staande boom te pakken, maar ook deze Het hem in de steek en T. verdween in de diepe sloot. Doordat hij in de fiets verward raakte gelukte het hem pas na lang worstelen zich van de fiets te bevrijden en op het droge te klauteren. Met gescheurde broek, waarvan vooral het achterste gedeelte zwaar gehavend was, kwam hij in zijn kosthuis aan waar hem kleeren werden verstrekt van zijn veel kleinere kostbaas en een kleermaker verzocht werd het lek in de broek dicht te maken. Met de weten schap dat klei glad en water nat is, vertrok T. den volgenden dag naar Rotterdam. Het zal voor velen die les gehad hebben of nog hebben op piano of orgel een onaange naam bericht zijn dat Mej. N. Mooijen ons dorp en ook het eiland gaat verlaten en in de omgeving van Amsterdam haar woonstee gaat vestigen/Wij weten allen dat Mej. Mooijen een leerares was zooals slechts weinige en de resul taten van liaar arbeid zullen zeker nog lang na haar vertrek waarneembaar blijven en de meeste, zoo niet alle, leerlingen zullen haar vertrek betreuren. Gelukkig dat, door haar bemiddeling, een leeraar in de plaats komt die bekend staat als een zeer bekwaam muzikus en waarvan zijn jeugd de hoop geeft dat hij op muzikaal gebied een hooge trap zal bereiken. Deze leeraar op piano en orgel benevens theorie in muziek is den heer T. A. Bernard uit Rotterdam. Den heer Bernard is tevens koordirigent zoodat Dirksland zich gelukkig mag noemen dat zij weer een bekwaam musikus onder haar inwo ners telt. Laten we hopen dat het hem mag gelukken eenzelfde getal leerlingen op ons ter- eiland te krijgen zooals Mej. Mooijen die had. k.i ■g- k.g. 927. sfc. "ks. k.g. k.g. k.g. g Met 1 Dec. a.s. zal hij zijn lessen aanvangen. HERKINGEN. Op Donderdag 17 Nov. a.s. hoopt de oudste ingezetene dezer gemeente Mej. Wed. A. Klem geb. Bevelander haar 92ste verjaardag te herdenken. Bevolking. Ingekomen zijn: Abraham Hogerwerf van Melissant; Geertruida Haast van Amsterdam en Govert Schermers van Groot-Amers. Vertrokken zijn: Jantje Broek- sma en kind naar Barwoutswaarder; Adriaan Cornelis de Graaff naar Koudekerke; Adri- aantje van der Veer naar Wageningen en Marinus Kalle naar Rotterdam. STELLENDAM. De vorige week werden van hier verzonden 130 H.L. aardappelen, 200 H.L. uien en 200 H.L. peen. Het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk alhier heeft besloten de gebouwen van centrale verwarming te voorzien. Met den aanleg is reeds een aanvang gemaakt. Door den raad dezer gemeente is de be grooting voor 1928 vastgesteld in ontvang en uitgaaf op ƒ56.668,43. De garnalenvisschers hebben de vorige week slechts 2 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig maar 35 K.G. bij de pellerijen aangebracht. GOEDEREEDE. A. Lokker had de afge- loopen week een buitenkansje doordat er 2 zalmen in de palingfuik zaten. De kuilvisschers hebben deafgeloopen week van 20-100 k.g. Schubben gevangen. A.s. Donderdagavond zal in Hotel de Gouden Leeuw vergadering worden gehouden van de IJsolub. De kuilvisscher P. Melissant had het ongeluk tijdens het ruwe weer zijn roeiboot te verliezen, wat een groote schade is. Vergadering van „Aurora" op 11 Nov. 1927, De eerste bijeenkomst van dit seizoen was een bijzonder mooie. Wij waren in de ge legenheid gesteld te genieten van de buiten gewone gaven vaa Mevr. Mien Emeis Van Buuren als declamatrice.. Mevr. Emeis-Van Buuren heeft zich doen kennen en waardee- ren als een eerste rangs kunstenares welke weet te woekeren met de talenten welke haar ruimschoots geschonken zijn, zoowel in dramatische als in het komische. Zij heeft dit getoond in de wijze van voordracht waarin iets origineels is; haar stem kan zoo teer gevoelig zijn dat zij haar toehoorders onmiddelllk aan zich bindt. Wij kregen te hooren„Peinzerij bij een bloempje", „DeDijk", „De Sterrenvan Adama van Seheltema. In het meer ernstige gedeelte gaf zij „Kerstnacht" van Felix Timmermans en „Brief in donker" van Herman Heijermans, terwjjl het komische gedeelte bestond uit: „'nOarig misverstand" van B. van Meurs, „'tVerksken" van Felix Timmermans, „de Bons" van Samuel Falkland, „Merijntje Gijzen's Jeugd" van A. M. de Jong en „Zelfmoord" van Sam. Falkland. Hoewel wij op „Aurora" veel declamators van naam gehoord hebben geloof ik toch wel dat de algemeene opinie der toehoorders is, dat wij zulk een kunstavond als deze in lang niet gehad hebben en wij roepen Mevr. Emeis Van Buuren dan ook een hartelijk tot weerziens toe. De besturen der zusterverenigingen van „Aurora" zullen, wanneer zij verzekerd wil len zijn haar leden een genotvollen avond te schenken er goed aan doen een uitnoodi- ging te zenden aan Mevr. Emeis Van Buuren uit Rotterdam. OUDDORP. De eerste lessen voor de te houden Cursus voor „Eerste Hulp bij On gelukken" zal as. Vrijdag 'savonds 8 uur een aanvang nemen. Op 29 Nov. zal er Vergadering worden gehouden van de afdeeling „Het Groene Kruis" en zal tevens een lezing met licht beelden worden gehouden over Tuberculose bestrijding. Deze week wordt een begin gemaakt voor collecte voor de Kerstfeest viering in den Oostdyk, daar er zooveel voor opgeofferd wordt, kunnen we deze collecte zeer aan bevelen. NIEUWE TONGE. Het huis, staande Zuid- dijk A. 337, is voorzien van het kenmerk, dat de besmettelijke ziekte „Roodvonk" er in voorkomt. A.s. Woensdagavond ten zes ure hoopt de Weleerw. Heer v. Yperen van Herkingen alhier dankstond te houden voor het gewas. Alhier werd een proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met een auto, welke niet voorzien was van den voorgeschreven hoorn en een wegens het op den openbaren weg laten staan van een auto, zonder voorgeschreven licht. De prijzen der veldvruchten bedragen thans: uien 5.50; aardappelen 4.75 en peen 1, OUDE TONGE. Den heer R. Pollemans Az. verwondde zijn arm met het gevolg dat bloed vergiftiging ontstond. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De oogstcollecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht 385, OOLTGENSPLAAT. Donderdagavond hield de Afdeeling der Vereeniging „Volksonderwijs" haar jaarvergadering in Hotel Moelker. De voorzitter, de heer G. N. Breur, opende met een hartelijk welkom en riep de mede werking der aanwezigen in voor een vlotte afwerking der agenda" De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging 116 leden telt. De ont vangsten en uitgaven der vereeniging sloten met 224,90. De nieuwe rekening werd be gonnen met een batig saldo van 59,11. Als bestuurslid werd herkozen de heer L. Wittevrongel, terwijl als nieuwe bestuurs leden gekozen werden de heeren G. van Nim- wegen, P. J. van Ravesteijn en W. de Vos Jac.zn. Tot leden van de propagandacommis- sie werden benoemd de heeren C. van Nim- wegen, L. J. Beije en J. Leijdens. In de rondvraag kwam de regeling betref fende de orde der feestavond ter sprake. Be sloten werd bij volgende avonden onverzwakt de orde te handhaven en de dan geldende regeling. Daarna kwam ter sprake de al of niet wensclielijkheid van het bezoeken der ouder avonden door leden der vereeniging, die geen ouder zijn. Algemeen bleek men van gevoelen, dat de ouderavonden zullen verloopen als dat niet meer het geval is. De aanwezige leden'der oudercomniissie zouden in hun vergadering bespreken de mogelijkheid om alle leden der vereeniging toegang 'te verleenen. Daarna zou men met het bestuur van de Afdeeling een conferentie houden. De jaarvergadering van de Vereeniging „De Voorzorg" zal gehouden worden in Hotel Moelker op Donderdag 17 November a.s. Aan de orde komt o.m. de verkiezing van 3 be stuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren Abr. de Vos Joh.zn., B. Noordijk en P. van Putten Rzn. en een voorstel tot verlaging der contributie. Het presentiegeld voor deze vergadering bedraagt 0.25. Donderdag 17 November a.s. 's avonds half zeven zal in de Ger. Kerk, voor de Jonge- lingsvereeniging, de Meisjesvereeniging en de Knapenvereeniging, een propagandarede wor den gehouden door Ds. H. de Lange, met als onderwerp „Oud en Jong". Gevonden voorwerpen: een rijwielbelas- tingplaatje, een mantelceintuur en een porte- monnaie met eenig geld. Inlichtingen ter ge meentesecretarie. De gemeenteraad is voor een openbare vergadering opgeroepen tegen Woensdag 16 November a.s., des namiddags 4 uur. DEN BOMMEL. De oogstcollecte in de Ger. Kerk alhier heeft ruim 400 gulden opgebracht. De vorige week werden van hier vervoerd 2700 H.L. aardappelen en 600 H.L. uien. ROCKANJE. Donderdag a.s. van 4 tot 7 uur in de consistorie bestaat voor mannelijke lidmaten van de Ned. Herv. Kerk gelegenheid tot het kiezen van 2 notabelen, wegens perio dieke aftreding van den heer L. Trouw (her kiesbaar) en voor de vacature ontstaan door het vertrek van dokter D. T. Groenewoud. In de memorie van antwoord van Ged. Staten van Zuid-Holland op het rapport van de Statencommissie en zake het provinciaal wegenplan lezen wij datGed. Staten geen termen aanwezig achten zoowel over Oost- voorne als rechtstreeks met Brielle Rockanje door een op het prov. wegenplan op te nemen weg te verbinden. Ook ligt het niet in de be doeling den weg Spijkenis-Brielle om laatst genoemde gemeente heen te leiden. In den bloemtuin van Pension „Huyze Petronella" bloeit op heden 14 Nov. voor de tweede maal de Japansche kwee (Pirus Japoncca). De bloetijd is April-Mei. Ook voor de 2e maal de Oostersche Papaver (Papavre Oriëntale) bloetijd Juni-Aug. VEILINGSBERICHT van Vrydag II November 1927 der Coöp. Tuinbouw- en Veilings vereeniging „Oostvoorne". Prei f 2,30 tot 5,70 per 100 bos. Poters 4,10 tot 4,60 per 100 k.g. Blauwe druiven 0,34 tot 0,76 per k.g, Boonen dubb. stam f 60 tot 73 per 100 k.g. stoks. 80,— tot O,— per 100 k.g. stoksnjj ƒ29,— tot 68,— per 100 k.g. Tomaten A 0,14 tot 0,23 per k.g. C f 0,14 tot 0,20 per k.g. CC 0,03 tot J 0,07 per k.g. "Witlof ƒ0,— tot 0,26 per k.g. Kool (roode) ƒ5,— tot 8, per 100 stuks. Kool (witte) ƒ11,— tot ƒ13,— per lOOstuks Kool (savoye) 5,— tot ƒ8,— per lOOstuks. Bloemkool I 6,— tot ƒ12,— per 100 stuks. Bloemkool II ƒ4,— tot ƒ10,— per 100 stuks. Boerenkool 0,20 per krat. Andy vie 0,80 tot 1,70 per 100 krop. Uien 3,30 tot 6,60 per 100 kg. Tafelperen 0,12 tot 0,21 per k.g. Tafelappelen 0,10 tot "0,17 per k.g. Keukenappelen 0,03 tot 0,13 per k.g. Keukenperen 0,04 tot 0,09 per k.g. Spruiten 0,04 tot 0,17 per k.g. Mispels 0,14 tot 0,18 per k g. Kipeieren netto 11,40 tot 11,90 per lOOst. Aanvoer 4631 stuks. Marktberichten. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 14 Nov. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 590 vette runderen, 198 vette kalveren, 1,623 schapen of lammeren, 1,403 varkens. Prijzen per J kilo: koeien 3034c., 4044 c. 4850 c.. ossen 38 c., 41—44 c., 471-50 c., kalveren 521—571 c., 671—70 c., 80—85 c., schapen 3133 c., per"| k.g.; lammeren 1927 per stuk; varkens 30J-, 31, 32 c. per k.g. De aanvoer van koeien en ossen was groot gaaf van de marktmeesters.) Aanvoer: 3670 K.G. blauw, schoon 1.451.65, 1000 K.G. wit Zeeuwsch 1.50—1.65, 10.000 K.G. Groningsch 1.501.65, 7800 K.G. Holl. geel 1.501.65, 600 K.G. blauw, half ge zwingeld 1.251.321 per K.G. VERSLAG van de vergadering yan den Raad der Gemeente Stellendam op Vrijdag 11 November des nam. 3 uur. Voorzitter Burgemeester Charbon. Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergade- uiet tragen handel. De prijzen van de vorige ring werden voorgelezen en onveranderd goed- a* A --1- gekeurd. week Maandag konden dan ook nauwelijks bedongen worden. Een enkel puik beste koe ging nog tot 21 cent boven noteering. Stieren geen aanvoer. De aanvoer van vette kalveren was gewoon met matigen handel en vrijwel de prijzen van de vorige week Dinsdag. Een enkel best kalf werd nog tot 5 cent boven noteering ver handeld. Schapen en lammeren waren wederom ruim aangevoerd. Daar was begin markt tamelijk vlugge handel, zoodat er hoogere prijzen be dongen konden worden. Doch wegens de minder gunstige berichten uit buitenland was de afloop zeer traag en werden de prijzen gedrukt. Varkens waren ook ruim ter markt. De han del was over het algemeen traag en de prijzen bleven ongeveer gelijk aan die der vorige week. Zouters werden verkocht van 301 tot 32 c. AMSTERDAM, 14 November. Vee. Aan voer en prijzen waren: 558 vette koeien, le kwals zoodanig. Ingekomen stukken. Een verzoek van den heer C. A. de Later om ook weer voor gemeentewerk in aanmer king te komen, nu hij thans weer als metselaar zich gevestigd heeft. De VOORZITTER verzekerde met dit ver zoek .in het vervolg rekening te houden. Een verzoek van den Bond tegen het mis- bruiken en schenden van Gods Heiligen Naam, om alhier een vloekverbod uit te vaardigen. B. en W. stelden voor dit stuk voor kennis geving aan te nemen, omdat zij van meening zijn dat een verbod meer tot prikkeling zal werken zulks vyel te doen. Bovendien is deze verordening in de praktijk niet tot uitvoering te brengen. De heer HOEK meende uat een dergelijk verbod wel degelijk hier op zijn plaats was, en stelde een vloekverbod in te stellen. De heer BIEMOND stemde dit met den heer Hoek in en ondersteunde het voorstel 100—110 c., 2e kw. 84—98 c., 3e kw. 68—82 c. per kg. slachtgewciht; 120 melk- en kalf- koeien 300375 per stuk; 75 vette kalveren, |2e kw. 90100 c., 3e kw. 8090 c. per kg. 1 levend gewicht; 47 nuchtere kalveren, 15 1 22,91 schapen, 3438 per stuk; 860 varkens, I Holl. 2e kw. 7273 c., Overz. en Geldersche le kw. 7475 c., een prima varken boven noteering, vette varkens 7273 c., afloop lager alles per kg. slachtgewicht; 52 paarden, I 125260 per stiik. j Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 14 November. Eieren. Aan voer 800 stuks. Prijzen van ƒ11 tot 13.50, middelmarkt 13.25 de 100 stuks. Handel gewoon. OUDEWATER, 14 November. Kaas. Aan voer 92 partijen, tezamen 4.140 stuks, wegende 20.700 K.G. Eerste soort Gouda met rijksmaerk 53 a 57, idem mindere qual. 49 a 52; zonder rijksmerk 48 a 52, Handel vlug. T1EL, 14 November. Boter. Aangevoerd 38 toch worden aangenomen, dan hoop ik binnen K.G., prijs 2.10—2.03; 5.000 eieren, prijs korten tijd een vermindering van het vloeken 1113 c., kleine dito 6 c. te mogen constateeren. I De heer ROON meende dat ieder moet Granen enz., Meel en Oliën. weten hoe hij zijn teven wenscht te leven. ROTTERDAM, 14 November. Buitenland- Daarna kwam het voorstel van B. en W. in sche Granen. (Bericht van de makelaars Ha- stemming en werd verworpen met 4 tegen genbeek en van der Schalk). Stemming mais 3 stemmen. Voor stemden de heeren Holle- i goed prijshoudend, rogge en gerst vast. man, Jansen en Blokland. I Rogge. Zuid-Russische disp. 12.45, La Nog was een schrijven ingekomen van Ged. Plata naar kwaliteit disp. 1212.80. Western Staten over wijziging van het reglement van Golf aangekomen 12,25, Western No. 2, het Burgerlijk Armbestuur. Ten opzichte van disp. 12. het uitbesteden van armlastigen. Gerst 48 pd. Malting disp. 228, idem stoo- Het voorstel van Ged. werd zonder discusie mend 225, Amerik. No. 2 disp. 231, idem, aangenomen. stoomend 229, Canada No. 3 disp. 237 3. Wijziging en vaststelling verordening 62/3 kg. Donau disp. 233, 69/69 kg. Donau op het heffen van opcenten op de personeele disp. 245. belasting. Haver. Canada No. 3 disp. 12.50, Noord-De VOORZITTER deelde mede dat gezien Russische naar^kwal.^ disp. 11.40—IJ.90, de hoofdsommen een algeheele wijziging De heer JANSEN meende dat indien men zich op een dergelijk terrein moet gaan be geven en overal bepalingen moet voor gaan instellen, dan is het einde er niet. Onlangs pas seerde ik een vrouw met twee kinderen. Die vrouw vloekte erg, vermoedelijk op de kin deren, op welke wijze moet men dit weren? De heer HOLLEMAN zou eigenlijk wel eens willen weten wat onder vloeken verstaan wordt. Hier zijn vele menschen die een leelijk woord zeggen en er dan even later achter laten volgen het woordje tje of sje of Gnokke en wel van menschen die zeer zeker met de strekking van een vloekverbod zouden in stemmen. Niet dat ik tegen een vloekverbod ben, indien er ettelijke middelen bestonden deze te bestrijden was het wat anders, thans echter spant men m.i.z. de paarden achter den wagen. Wat schiet men er dus mee op als men een verordening maakt en men taalt er verder niet naar om, omdat er geen uit voering op kan volgen. Mocht het eventueel Burgerlijke Stand, GOEDEREEDE. Geboren: Kijjn, z. v. C. v. Heest en M. Verduin; Frans, z. v. J v. Heest en A. San- difort; Johanna, d. v. Jb. Struik en H. Knape. Getrouwd: G. de Jong (Rotterdam) met L. Lokker; Daniël Orgens met S. van Hulst (Spykenisse). OOLTGENSPLAAT. GeborenJohanna, d. v. Anthonius Jacobus van Vugt en Anna Elizabeth Cornelia Maria Hopmans; Johannes, z. v. Pieter Benjamin Crezee en-Hendrika Maatje Hobbel; Abra ham, z. v. Jan Duim en Lena Fun. Ondertrouwd: Arie van den Heuvel, 24 jaar on Neeltje Adriaantje van Kempen, 22 j. Getrouwd: Gerrit Mol, 22 jaar en Adriana Neels, 23 j. Ongeregeld goed. Middelharnis, de „stad van onze droomen", zooals onze vriend Slop zoo jolig vroeger zong, wiens Prinses Julianaweg een tijd lang Prinses Julijanaweg heette, is sedert eenigen tijd een paar nieuwe borden rijk, waarvan het Hol- iandsch aan eenige stijlfouten laboreert. We bedoelen niet de fraaie doch onduidelijke bor den aan den Oudendijk, waarvan geen enkele vreemdeling ook maar een tittel of jota be grijpt, maar de mooie borden langs den nieu wen weg naar het Hoofd, die vermelden: „De voerlieden zijn verplicht, de klei of de modder der akkers; die zich daar aan bevinden van de wielen te verwijderen, alvorens met hunne voertuigen op de wegen le klasse te komen". Art. 31 Prov. Reglement op de wegen en voetpaden. {Overtreding wordt gestraft met een geldboute.) RECHTS HOUDEN. Dat we ergens schaarenslijper zien staan vinden we heusch niet erg, maar dat officieele borden dergelijk Hottentot-Hollandsch ver melden is toch bar-droevig; al begrijpen we allemaal wel dat de bedoeling is te vertellen, dat de klei of modder, welke zich aan de wielen van de wagens bevindt, behoort verwijderd te worden J. B. 38 pd. White Clipped disp. 11.20, 37 White Clipped disp. ƒ11.10. Mais per 2000 kg. La Plata disp. 181, aan- ondergaan en ook de opcenten gewijzigd moeten worden, teneinde aan de steeds ge raamde opbrengst te komen. Het valt moeilijk gekomen 179/180, stoomend naar aankomst precies uit te maken, hoeveel opcenten gehe- 180182. Donau/Galfox disp. '184, id. ven moeten worden. Daarom is het ook voor aangekomen 180, gele Zuid-Afrik. No. 6 dit jaar maar een raming. B. en W. stelden disp. 181, witte Zuid-Afrik. No. 3 disp. 190. voor een geringe verhooging. In publieke veiling werden heden verkocht i De heer JANSEN meende dat het dit jaar 100 tons Canada 3 haver met lucht van wel bij het oude kon blijven zooals meerdere ƒ10.1510.25 plus 1 cpt. kleine gemeenten doen. ROTTERDAM, 14 November. Fijne zaden.De VOORZITTER meende dat dit geen (Boerennotccring): karwijzaad ƒ37 0 38, blauw motief mag zijn. maanzaad 37 40, bruin mosterdzaad 56 De heer HOLLEMAN meende dat men ct 58, kanariezaad 11 12,50, koolzaad 19 Middelharnis en Dirksland nu toch direct niet a 20, zaailijnzaad 22 24, voerlijnzaad 17 zoo onder de kleine gemeenten mag rekenen, 19, alles per 100 K.G. i daar js aantal opcenten toch ook bij het AMSTERDAM- 14 November. Binnenland- 0ude gebleven, sche Granen, (Boerennoteering.) Oude tarwe De VOORZITTER zeide dat indien die ƒ1415, nieuwe tarwe 1013, rogge ƒ101'gemeenten welke het nu bij het oude hebben 11-4. Sevalier gerst 12 124, haver 104gehouden van de redenering uitgaan het geeft 114, duiveboonen 1415-4, paardenboonen niets al is de opbrengst enkele duizenden 12413£, groene erwten 2528, geel guldens minder, dan is het zoo gewaagd niet, mosterdzaad 2226, alles per 100 kg.2 kar- maar onze begrooting kan geen schommeling wijzaad 20, blauw maanzaad 2223 per ondervinden, want dan loopen we met de 50 kg. j finantien spaak. AMSTERDAM, 14 November. Buitenland-, xen slotte wordt het voorstel van de meer- sclie Granen. Noteering Amsterd. Korenbeurs, derheid van B. en W. aangenomen. Mais La Plata per stoomschip Gmedbericos en Vaststelling Gemeentebebrooting dienstl928 per stoomschip E. G. Calucondis 179, leve-1 De heer JANSEN bracht over de begrooting ring Dec. 179, Jan./April 184; Donau-Zuid-een uitvoerig verslag uit, waarna de commissie Slav./Galfox Nov./Dec. aflading 182. jn haar geheel adviseerde deze alzoo vast te Lijnkoeken. Noord-Amerik. loco 13, leve- stellen, met een ontvang en uitgaaf van ring Nov./Maart 13.10, S. K. loco 13,45,' 56,688,40. stoomende 13.40, Jan./Maart 13.50. In- landsche voorslag levering Dec./Jan. 12.80. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 14 November. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers 4.755.25. Zeeuwsche blauwe 5.405.80, dito eigenheimers 4.50—4.75, dito bonte 5.506.20, drielingen 3.254, blauwe eigenheimers 4.504.75, bravo's ƒ5.506.25; Westl. schoolmeesters, zand 12 c. per K.G. Met redelijken aanvoer en tamelijke vraag. AMSTERDAM, 14 November. Aardappelen- markt. Aanvoer 3 ladingen of 2320 H.L. Prij zen onveranderd. Hulden, Leer, Wol Diversen. Met algemeene stemmen werd deze goed gekeurd. Vaststelling Begrooting Algemeen Arm bestuur 1928. Op advies van de commissie van onderzoek wordt deze zonder hoofdelijke stemming vast gesteld met een ontvang en uitgaaf van 1842,78. Daarna werd besloten een geldleenitig aan te gaan groot 40.000,voor bestrating en andere werken. De begrooting dienst '27 werd met enkele af- en overschrijvingen gewijzigd. Rondvraag. De heer HOEK vroeg of het niet mogelijk was te verbieden dat met bieten geladen wagens over de Voorstraat wordt gereden. I ROTTERDAM, 14 November. Vlas, (Op-Thans met de nieuwe bestrating is door dit euvel de straat nog smeriger dan voorheen. De VOORZITTER meende dat nu de voor straat en goede keibestrating, een rijwielpad en voetpad heeft, het niet aangaat de wagens te weren. Vele leden meenden dat de hoofdschuld van de vuile bestrating schuil bij de polder besturen, die oefenen slecht opzicht uit. De heer HOEK vroeg grint te brengen in de weg van kavel elf. De VOORZITTER beloofd dit nu te zullen doen. De heer JANSEN zeide hiervoor een voor stel klaar gemaakt te hebben om daar te be straten volgens zijn begrooting zou dit met klinkers 2100,en met keien 1600, kosten. Gezien echter de toestand der gemeente welke pas uit de begrooting is gebleken kan hij zijn voorstel thans niet ter tafel brengen. Wel echter verzocht spreker een goot te leggen, daar de afwatering aldaar allertreurigst is. De heer VAN DAM vroeg verbetering in de afwatering van het slop bij de Wed. van den Broek. De Voorstraat ligt hooger dan het slop, en nu is het bij de vele regens haast niet mogelijk door dat slop te gaan. De VOORZITTER zeide er de noodige aan dacht aan te zullen wijden en te trachten dit euvel te verhelpen. De heer JANSEN kwam nog even terug op het in de vorige vergadering gevraagde om trent de instructie van den Gemeente-opzichter Jansen, wanneer deze functionaris recht had op een vast percentage van het uit te voeren werk boven zijn vast salaris. De VOORZITTER zeide dat er nog nooit een extra belooning is uitgekeerd als voor de bietenkade en dorpbestrating. Op voorstel van den heer Jansen werd be sloten dat voortaan gelijktijdig bij het besluit van het uitvoeren van een of ander groot werk er gelijktijdig dan vastgesteld moet worden welke gratificatie de g'emeente^opzichter daar voor zal ontvangen. De heer Jansen schijnt niet te vreden te zijn over den opzichter, hij vertreed zijn werk met voeten. Hij gaat gewoon niet na wat er gebeurd en kijkt zoowat nergens na. Een be strating van vorig jaar heeft hij nu weer laten opbreken, dergelijke dingen kosten veel geld en moesten niet noodig zijn. De VOORZITTER zeide geen klagen over zijn werk te hebben. De man kan ook niet overal gelijk zijn. De heer JANSEN wijst mede nog even op de gemaakte betonnen muurtjes, waaover hij in de vorige vergadering heeft gesproken. Zijn deze reeds onderzocht hetwelk U mij de vorige keer beeft toegezegd? De VOORZITTER zeide dit niet onderzocht te hebben. Spreker had zooveel aan het hoofd dat het geheel door hem vergeten is. Zeide dit nu alsnog te zullen doen. De heer HOLLEMAN verzocht den heer Jansen hem aan te wijzen waar de knoeierijen hebben plaats gehad. Toen hem het is bericht, is hij op verschillende tijdstippen naar het werk geweest en steeds was alles in orde. De heer JANSEN: dat gebeurt door den opperman van Van Es vanaf het hek tot de sloot bij Dr Mulder. De VOORZITTER zeide alles te onderzoeken met de wethouders en indien er slecht werk geleverd is, dan moet die ambachtsman maar uitgeschakeld worden, zooals dat destijds met een schilder ook eens is gebeurd. De heer JANSEN vroeg wie of er haven meester is, als de veldwachter niet aanwezig is of kan zijn. De heer HOLLEMAN meende dat dan de Gemeenteontvanger wel op die post is. De VOORZITTER zeide, dat indien de gemeenteveldwachter ziek is, de Rijksveld wachter alle betrekkingen waarneemt, waar voor hij een jaarlijksche gratificatie ontvangt. De heer VAN DAM vroeg maximumsnel heid voor auto's. De heer JANSEN zeide ongerust te zijn, dat de menschen die het dan verdienen gestraft te worden niet verbaliseerd te worden en deelde mede dit ondervonden te hebben toen bij hem een licht was doorgebrand. De VOORZITTER zeide dat dat weer een heele uitgaaf was. Echter zullen B. en W. onder zoeken wat de kosten zullen zijn, verbonden aan een dergelijk besluit voor het plaatsen van waarschuwingsborden. Nog werd in het havenreglement een wijzi ging aangebracht. Daarna sluiting.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 3