Knagende pijnen Sanapirin-tabletten Zenuwstillend Kritiek en Kroniek. n ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 9 NOVEMBER 1 9 2 7. 3 verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der Personeele belasting stellen B. en W. voor de werking der nieuwe Rijks wet af te wachten on het volgend jaar dan de beslissing te nemen, daar zeer zeker een vermindering der opbrengst zal komen. Aan genomen. 11. Voorstel tot het sluiten van een over eenkomst met den heer J. v. d. Schenk Pz. betreffende beperking der verhuringsbevoegd heid van de timmermanswerkplaats in de Kattewacht en verbod tot herbouw bij af branden van het huis en (of) werkplaats. B. en W. stellen voor de huur niet langer dan 1 jaar te laten gelden waardoor de ge meente in het ongunstigste geval slechts een half jaar, na overlijden van v. d. Schenk, de werkplaats kan afbreken. Gestel vindt het jammer dat die boel maar niet direct opgeruimd kan worden al was het dan maar voorloopig de timmerwinkel. De Voorzitter ziet daartoe geen kans daar alles in de overeenkomst met v. d. Schenk is geregeld en die nu maar niet zoo gemak kelijk kan verbreken. De Bonte vindt het niet in orde dat Maas dam (de huurder) maar plotseling uit zijn werkplaats kan worden gezet. De Voorz. merkt op, dat Maasdam dat weet en volgens plaatselijk gebruik wordt gebandeld. Bij verbranden van den winkel krijgt v. d. Schenk de huur plus 50 cent en bij verbranden van de woning ƒ4,— van de gemeente tot aan zijn overlijden. Aange nomen. 12. Met algemeene stemmen wordt D. v. Broekhoven voor vast aangesteld als gem.- werkman en chauffeur op een salaris van 1015,— en wordt de pensioengrondslag gesteld op 1100, 13. Aan de ambtenaren ter Secretarie, de heeren Goemaat en Keizer wordt een tractementsverhooging toegekend van resp. 150,— en ƒ250,— en de pensioengrondslag op hun salaris. 14. B. en W. stellen voor aan den Gemeen tearchitect Roodzand een salarisverhooging te geven van 250,— zoodat het salaris dan bedraagt 700, De Voorzitter zegt dat dit salaris niet te hoog is gezien het vele werk dat de architect te doen heeft. Soeteman vindt de verhooging te groot en zegt dat deze betrekking niet den heelen mensch noodig heeft. Veel dagen is er niets te doen. Verhoogen gaat gemakkelijker dan verlagen. Men moet voorzichtig zyn want alles gaat minder worden. De Voorzitter antwoordt dat hij by onder vinding het vele werk kent en dat het tegen woordige salaris van 450, - veel te laag is. De Bonte merkt op dat deze zaak ook in de begrotingscommissie is ter sprake ge bracht en de commissie was eenparig van meening dat 700,- noodig is. Bovendien wordt dan geen geld meer gegeven voor extra werk. Gestel meent dat het heel goed is een zakenman als architect te hebben want aDders zou men veel meer salaris moeten betalen. Buth gelooft dat Roodzand wel 700,— toekomt, maar is het toch met Soeteman eens. Wij leven in een landbouwdorp en als het den landbouw slecht gaat, en alles wijst er op dat het slechter wordt, dan moet men zuinig zijn. Soeteman stelt voor het salaris te bepalen op 600, De Bonte vindt het vreemd dat Buth in de begrotingscommissie die bezwaren niet naar voren heeft gebracht. Buth geeft dat toe, maar by nader inzien is hij veranderd. Het voorstel van Burg. en Weth. wordt daarna aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Soeteman, Rood zand en Buth. Vervolg a.s. Zaterdag. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, woiden zeer snel, verdreven dooi: In busjes van 75 en 40 ct.proefbuisje 25 ct. en Zenuwsterkend is de werking van Milnhardt*s Zenuwlabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Adv.) Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. De h.h. H. A. v. d. Meer __i p. v. d. Nieuwendijk hebben ieder een nieuwgebouwde woning in de De Ruyter- atraat onderhands gekocht van de bouw ondernemers Langbroek Vaö Hulst. Woensdagavond 6.30 uur zal in de Ned. Herv. kerk door ds. A. M. den Oudsten Dankuur voor het gewas worden gehouden. Door Burg. en Weth. is aan de grossiers- firma K. Vermaas Zonen, ingevolge de Hinderwet, toestemming gegeven tot het oprichten van een koffiebranderij in het perr ceel kad. sectie no. 3020. De heer A. v. d. Nieuwendijk Pz. heeft onderhands aangekocht de mandenmakery van dhr. W. Jongejan aan het Visschersdjjk. Op Maandag 14 November, des avonds van 7 tot 9 uur, zal in de Kerkekamer der Ned. Herv. kerk de stemming plaats hebben van twee notabelen. Voor de Stichting van alleenstaande blinden te Wolfheze is in de navolgende gemeenten ingezameld: Middelbamis ƒ120; Sommelsdyk 90,40; Melissant 37,50; Nieuwe Tonge 49,60. Centrale Veiling te Middelharnis Veiling van Vrijdag 4 Novenber 1927. ar Kippeneieren 60—61 k.g. 11,—tot 11,10. t. Tdem 50—51 kg. 8.— tot f 8,15. jr ldeui(br.) 60-61 kg, 11,101. J 11,20. Eendeieren 66 70 k.g. ƒ6,90 tot 7,20. Alles per 100 stuks. Bloemkool 2,50 tot 13,— per 100 st. Savoye kool ƒ3,— tot 10,10 per lOOstuks. Roode kool 3,70 tot ƒ13,per 100 stuks. Witte kool 6,40 per 100 stuks. Andijvie 0,60 tot 1,70 per 100 krop. Sla 0,90 tot ƒ1,— per 100 krop. Stoksnyboonen 23,— per 100 k.g. Spruiten 1,20 tot 10,— per 100 k g. Eigenheimers 7 per 100 k g. Sjalotten 2,60 tot ƒ4,— per 100 k.g. Contesse de Paris 17,— per 100 k g. Jodensuikerperen ƒ9,50 tot 10,40 p 100 kg. Armgaard 13,- tot IS,— per 100 k.g. Huismanszoet 16,— per 100 k.g. Goudrenetten 7,50 per 100 k.g. Bellefleure (zuur) 15,— per 100 k.g. Ponsperen 3,70 per 100 k g. Kleiperen 1,80 tot 7,per 100 k.g. Bergemottenperen ƒ9,50 t. 10,— p. 100 k.g. Giesser Wildemans 2,101. ƒ6,—p. 100 k.g. Lauwtjesperen ƒ7,80 tot 10,— p. 100 k g. Stoofperen 5,50 tot 8, per 100 k g. Druiven 0,28 tot 0,36 per pond. Kaas 0,39 tot 0,59 per pond. Boter 1,14 tot 1,19 per pond. Voortaan veiling op Maandag en Vrijdag. Uienveiling op Donderdag. Veiling van Maandag 7 November 1927. Kippeneieren 60—61 k.g. 11,25. Idem 50 k.g. 8,25. Idem bruine 60 k.g. 11,50. Eendeieren 70 k.g. 7,Alles p. 100 st. Bloemkool 2,70 tot 11,10 per lOOstuks. Savoye kool 11,— per 100 stuks. Roode kool 7,70 tot 9,50 per 100 stuks. Andijvie 0,60 tot ƒ2,— per 100 krop. Spruiten 3,50 tot 15.80 per 100 k.g. Stoksnijboonen ƒ38,— per 100 kilo. Kroten 5,90 per 100 bos. Zoete appels 7,50 tot ƒ9,per 100 k.g. Zure Bellefleurs ƒ12,- tot ƒ15,— per 100 kg. Stoofperen 8,50 per 100 kg. Ponsperen 3,60 tot 3,70 per 100 kg. Lauwtjesperen 7,70 per 100 k.g. Goudrenetten 15,— per 100 k.g. Witte kool 9,50 per 100 stuks. Eigenheimers 4,60 per mud. Druiven 0,16 tot 0,36 per pond. Kaas 0,37 tot 0,60 per pond. SPORTNIEUWS. Op een van die Rotterdamsche volksvoet- balterreinen, na den geweldigen regenval, glad en glibberig als een Flakkeesche Peeën- kaai in den bietentljd, slaagde de kern van Flakkee I, aangevuld met spelers van 't twee de en 't derde er in om H. W. S. met 21 te kloppen. Bravogeel-blauw. Het tweede ontving zijn gasten niet, omdat de gasten niet opkwamen. Alzoo: reglemen tair won geelblauw. Het veld was anders best bespeelbaar. SOMHELSDIJK. De collecte ten bate van de Unie heeft opgebracht de som van 313,30. Zaterdag sloeg het paard bespannen voor den wagen van de firma Van den Broek Co. uit Middelharnis op hol. Op den Oost- dijk werd een flets van den heer R. vernield en kwam het dier tot staan. Met veel mate rieels schade aan wagen en tuig liep dit ongeval af. By het verrichten van zyn werkzaam heden had de heer F. V. het ongeluk een stukje glas in zijn duim te krijgen, waar- door dit lichaamsdeel zoodanig werd ver wond, dat heelkundige behandeling moest worden ingeroepen. In de maand October j.l. vestigden zich bier 4 personen, 15 ingezetenen verlieten de gemeente, 4 personen werden geboren, 3 personen stierven en 2 huweiyken werden 16 jaar. Beiydenis-catechisatie zal nader worden bekend gemaakt. STELLENDAM. De heer W. Jansen Az is benoemd tot rivierpolitie Yoor 't Haring vliet en de Zeeuwsche stroomen. - De vorige week hebben de garnalen- visschers 3 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 35 K.G. bij de pel lerijen aangebracht. - De vorige week werden van hier ver zonden 700 balen uien, 300 balen koepeen en 550 H L. aardappelen. GOEDEREEDE De knecht van den land bouwer G. J. Goekoop had het ongeluk met, paard en wagen geladen met bieten in de sloot te rijden. Met eenige schade liep het af. - De vorige maand zijn uit deze gemeente vertrokken A. den Eerzamen naar Zwarte- waal, Krijntje van Wijk naar Dordrecht, Joh. Tanis en gezin naar Overschie en Leentje Lokker naar Rotterdam. OUDDORP. Voor het herhalingsonderwijs op de O. L. School hebben zich 14 personen DIRSSLAND. Hfl of zij die de winter avondcursus op de Openbare School wil be zoeken en niet ouder is dan 18 jaar, moet zich zoo spoelig mogelijk aanmelden bij het Hoofd der School. Onderwijs wordt gegeven in de vakken: lezen, rekenen, schryven. Ned. Taal en Natuurkennis. De cursus begint 14 Nov. des avonds half acht en wel op de avonden van Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrydag. We hopen dat van deze gelegen heid ter vergrooting van hun kennis, velen gebruik zullen maken. De heeren T. Meijer en J. Knöps had den het geluk resp. de 2de en de 9de prijs te loten in de Sommelsdyksche verloting. Naar we vernemen ondergaan thans 5 personen uit deze Gemeente een operatie voor rekening der Ver. Ziekenhuisverpleging. HERRINGEN. De heer M. Kalle alhier is benoemd tot onderwyzer aan de Petrus- Datheen school te Rotterdam. Aan den metselaar A. Huizer alhier is opgedragen het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer Johs. van Poort vliet. Catechisaties: Ned. Herv. Kerk des Dinsdags van 2 S uur meisjes beneden 12 jaar n 3-4 n n van 12-16 4—5 boven 16 6-7 jongens van 12-16 n 7_8 r beiydenis-catechisatie 8-9 jongens boven 16 jaar. 's Woensdagsmiddags op de gewone uren de schoolkinderen. Geref. Gemeente. 'sWoendags van 6-7 uur meisjes en jongens beneden 16 jaar, van 7-8 uur meisjes en jongens boven De afgeloopen maand zyn in de drie weervisscherflen geen eene zalm gevangen. Aan Joh. Breen Molenblok is door B. en W. vergunning verleend tot het plaatsen van een motor van 15 P.K. voor graan te malen. Het woonhuis, schuur en grond ge naamd de Kleine Hofdijk, is afgemynd door Jn. Tanis voor 2320, Ten verzoeke van A. Aleman te Voor burg werd een woonhuis, schuurtje en erf, bij afslag alhier verkocht, afgemijnd door C Tanis Kz. voor 2520, De afgeloopen week werden door de kuilvisschers van 5-40 K.G. Schubben per week en schuit gevangen. Voor de cursus voor Eerste hulp bij ongelukken hebben zich 26 personen opge geven. De catechisaties zullen voortaan in de oude school worden gehouden. OUDE TONGE. De Burgemeester heeft een Openbare Raadsvergadering belegd tegen Donderdag 10 November a.s. des v.m. 10 uur. De chauffeur M. Pollemans kreeg een baal meel op het hoofd. Hij bezeerde zich hierdoor zoodanig dat hy gedurende eenigen tyd geen werk mag verrichten. Zondag j.l. is in de Ned. Herv. Kerk een gift van 100 gecollecteerd ten bate der kerk. Woensdag 9 Nov. a.s. des n.m. 6 uur hoopt Ds. Bax dankstond voor het gewas te houden. Op de wekelijksche veemarkt werden aangevoerd 27 stuks hoornvee, 37 biggen en 1 mand kippen. Handel vlug. DEN BOMMEL. De vorige week werden van hier vervoerd 2050 H.L. aardappelen en 1030 H.L. uien. De heer W. A. Lokker heeft de be noeming tot ambtenaar van den Burg. Stand aangenomen. Met ingang van 17 dezer is aan D. Wes- dijk eervol ontslag verleend als hulpbesteller bij de post alhier. HELLEVOETSLUI8. Voetbaluitslagen op Zondag j.l H. O. (Rotterdam) Hellevoetsluis 4-0. Hellevoetsluis 2—Het Noorden 5 (Rotter dam) 6-2. De heer P. v. d. Doel, Rotterdam, is benoemd tot Directeur van de Mannenzang- vereeniging „Euterpe", waardoor de repetitie dezer vereeniging is gezet op iederen Don derdagavond half tien in het Militaire Tehuis, alwaar men zich dan ook als lid kan opgeven. De sergeant torpedomaker J. F. Clausen is met 1 November j.l. van hier overgeplaatst naar Rijkswerf te Den Helder, om daar werk zaam te zyn als instructeur. Maandag 31 Oct. gaf de tooneelveree- niging „Comoedia" haar eerste uitvoering in dit seizoen voor een volle zaal en werd opgevoerd „Filmmaniakken" in vier bedrij ven van H. Bakker. Het was een spel van gijn en nonsens, hetgeen het publiek telken male deed schateren. Het tooneel was keu rig verzorgd en de rollen werden zeer goed vervuld, hetgeen van een vereenigiDg als „Comoedia" met haar bekwame regisseur dan heer Tieman kan verwacht worden. Het was eene beschrijving over drie boe ven nl. Zwijntje, een inbreker (Tieman), Slok een landlooper (Hartman) en van Swieteren, een flesschentrekker (v. d. Wal) Het stuk werd gespeeld in „De Duinroos" een pension, waar zij zich ophouden en van Swieteren verschillende plannen opzet met z'n vrienden om zich uit te geven als Watt en half-Watt en op die manier een heeren leven er op na te houden, zoomede fungeert Van Swieteren als Secretaris der filmonder neming. Dra komen er meer pensiongasten en wel mijnheer en mevrouw Palm met de dochter (Werkema) mevr. v. d. Wal en mej. Koor neef, alsmede Kittij, Thea en Miep (dames Sollaart, Werkema en Vermaat) welke hier verschillende ondervindingen opdoen. Zoo ook speelde als eigenaar van „De Duinroos" de heer van Panderen, met doch ter en Jan de bediende (Hekking, mej.Cor- nelisse en v. d. Linde) en tevens miss Bella Blackhead, de negerin," welke eenig in haar rol was, te meer de gebroken Hollandsch-1 Engelsche taal en haar vrije spel. Eindelyk is de vriendschap van 't drietal ten einde en krijgen ruzie met elkaar, het geen tot resultaat heef dat van Swieteren er van door gaat, na hun eerst bekend ger maakt te hebben per brief. Nu moeten de beenen genomen worden en zijn Watt en half-Watt zoo vrij om er maar per ongeluk op de fietsen van Kitty en Dolly van door Ie gaan. Een woord van lof is zeker op z'n plaats, hoewel alle rollen uitstekend vervuld zijn, doch in bizonder aan Slok en Zwijntje voor hunne succes volle rol als Watt en half-Watt. Verder van Swieteren als heeren boef, zoo ook van Pauderen als oude pensionhouder en het aardige samenspel van de bediende en Aagje en den heer Palm welke als vis- scherman te diep in 't glaasje had gekeken en zoodoende in beschonken toestand huis waarts kwam tot groote ontsteltenis zijner vrouw, doch door Watt op slinksche manier vlug z'n horloge afhandig was gemaakt. Het was een echt gezellige avond en „Comoedia" mag weer trots zijn op haar zoo goed geslaagde en vertolkte uitvoering. Na afloop was er gelegenheid tot dansen, waar druk gebruik van werd gemaakt en ook gezellig was, hetwelk tot middernacht duurde. ROCKANJE. De tooneelvereenigiDg „Kunst na Arbeid zal Zaterdag 19 November des avonds 7 uur in „Rockanjes Rots" het boeien de drama in 7 tafereelen opvoeren „De Armen van Parijs". In de morgengodsdienstoefening van 30 Nov. werd door Ds. Brinkerink van Oostvoorne hier bevestigd de heer W. v.d Polder als Ouderling, inplaats van Dr. D. T. Groenewoud, naar elders vertrokkenen als Diaken de heer W. Snoeij, inplaats van den heer W. v. d. Polder. Door het Kiescollege werd heden tot ouderling gekozen de heer Aug. Goudswaard, inplaats van den heer R. Langendoen, naar elders vertrokken. Ter bekostiging van het feest met den Kerstboom door de leerlingen van de Zon dagsschool hier na het vertrek van Mevrouw Witkop door ds. Brinkerink als consulent opgericht, zullen de dames-onderwflzeressen dier school zich met een lijst ter inteekening tot de ouders eu andere ingezetenen deze week richten. Moge een flinke financieele steun haar deel zyn, ook als blijk van waar deering van het onderwijs. VEILINGSBERICHT van Yrydag 4 November 1927 der Coöp. Tuinbouw- en Veilings vereeniging „Oostvoorne". Prei 1,50 tot 4,20 per 100 bos. Spinazie 0,06 per k.g. Blauwe druiven 0,36 tot 0,76 per k.g. Boonen dubb. stam f 45 tot 69 per 100 k.g. euk. 82,— per 100 k.g. stoks. 28,— tot ƒ59,—per 100k.g. Tomaten A 0,13 tot J 0,19 per k.g. B 0,15 per k.g. Cf 0,08 tot 0,17 per k.g. CC 0,02 tot J 0,06 per k.g. bonken 0,14 per k.g. Peen f 2, per 100 k.g. Kroten 4,60 tot 6,40 per 100 bos. Witlof 0,17 tot 0,26 per k.g. Kool (roode) ƒ5,— tot 8,—per lOOstuks. Kool (witte) 10,— tot ƒ12,— per lOOstuks. Kool (savoye) 4,— tot ƒ9,— per 100 stuks. Bloemkool I 8,—. tot 13, per 100stuks. Bloemkool II 4,— tot ƒ8,— per lOOstuks. Andijvie ƒ1,— tot 2,20 per 100 krop. Uien 3,80 tot 6,80 per 100 kg. Tafelperen 0,15 tot 0,28 per k.g. Tafelappelen 0,12 tot 0,17 per k.g. Keukenappelen 0,02 tot 0,13 per k.g. Keukenperen 0,02 tot 0,08 per k.g. Spruiten 0,04 tot 0,18 per k.g. Selderij ƒ2,— per 100 bos. Kipeieren netto 10, tot 10,50 per 100 st. Aanvoer 4849 stuks. BIETENTTIJD. Vette, slikkerige wegen, Doode blaren, geel en bruin. Naast de diepe wagensporen Hier en daar een peeënkruin. Koude, gure westenwinden, Regen bijna eiken dag. Kluiten modder aan de wagens Waar men anders wielen zag. Groote drukte aan de havens, Stapels bieten op de Kaai, Overvolle fairbank-huisjes, Een geslinger en gedraai. Bieten-kruinen in de weide, Waar de koe ze gretig slikt. Menig diertje is er ook al In haar lekkernij gestikt. Goeie tijd voor onze boeren, Tarra, Bruto en Gewicht Mopperende melk-verbruikers Met een bieten-melk-gezicht. M, J. N. kind van 't vrouwelijk geslachtjvan J {Lokker en C. Breederveld. OUDDORP. Geboren: Stiena, d. v. Cornelia de Jong; Adriaantje, d. v. T. Tanis en A. C. Tanis; Pieter, z. v. H v. d Linde en J. Heerschap; Jacob, z. v. E Meijer en P. Westhoeve; Arjaantje, d. v. T. Aleman en C. Tanis Klaas, z. v. W. Bakelaar en A. Heerschap; Johannis, z. v. B. Tanis en J. Breen. Ondertrouwd: J. Tanis 27 j enN.Pikaart 24 j.W. Breen 28 j. en K, Boshoven 27 j.; B. A. Aalbers (Bennekom) 49 j. en P. M. Tanis 45 j.D. Mierop 26 j en A. v. Splunter 19 jaar. Getrouwd: K. Heerschap 22 j. en J. M. Grinwis 20 j.; K. C Mastenbroek 26 j. en K. Tanis 25 j.; Jb. Westdijk 34 j. en P. v. d. Wende 27 j.; C. v. d. Linde 21 j. en F. Bakelaar 17 j.; T. v. Dam 28 j.en A.Heer schap 26 j. Overleden: Cornelis Akershoek 73 jaar, echtgenoot van Neeltje Westhoeve. BRIELLE, van 28 Oct. 3 Nov. Overleden: Arie Rietdijk, 85 j. echtgen. van Ida de Graaf; Willem Nieuwland, 24 j. echtgen. van J. J. Langendoen. NIEUW-HELVOET, van 1-31 Oct. Geboren: Sara Cornelia, d. v. L. Langen doen en J. F. H. Schadee; Gerrit, z. v. Iz. Zwanenburg en D. Smit; Cornelia, d. v. F. J. Bronwasser en P. Nicolai. Getrouwd: F. v. d. Burg en F. G. Haas- dijk; H. v. Houte en M. H. de Pijper; A.H. Hofmeester en I. de Bruyn; J. C.Steenkist en C. Hoogkamer;C. Beijer en H.Gottschall. Overleden: K. Hoogvliet, wedn. 89 j. NIEUWENHOORN, van 1-31 Oct. Geboren: Hester, d. v. A. Biesheuvel en E. G. Kimmel. Getrouwd: F. H. Peterhoff, 22 j. en M. Kwak, 19 j.; A. Stolk,28j.en A M.Schoon. OverledenC. Mol, 79 j., weduwnaar van Leentje Groen. De Meneerse vroede vaderen hebben weer 's bij mekaar geweest na enkele maanden rust en hadden weer 's heel veel te vertellen. De gasprijs is met één cent verlaagd, daar twee centen „den blauwe niet trekken kon". In de naburige gemeente Sommelsdijk zijn ze niet zoo krenterig, en zijn de inwoners wel ver heugd met de verlaging van twee centjes per kubieke meter. We begrijpen het niet van de Meneerse jongens; waarom zoo zuinig met gas, daar toch bijna heel Nederland van gaslucht is bezwangerd? De twee anti-revolutionnaire broeders, de één Gereformeerd, de ander aan de Groote Kerk behoorena, hebben elkaar 's lekker het jak kaalgeborsteld. Het Weeshuis was hun doelwit, dat hevig werd gebombardeerd. Goed werk, op een openbare zitting moet men af en toe wel 's de waarheid zeggen, het gebeurt maar te weinig! We zijn wel brandend nieuwsgierig, hoe het aapje uit den mouw komt. De vrijzinnige kameraad protesteerde als raadslid tegen het beheer. Er schijnt toch wel iets niet in den haak te zijn. De eenige afgevaardigde van Ds. Kersten scheen het vervelend te vinden, gedurende de zitting ja en amen te.zeggen en kwam met een voorstel om de jaarlijksche subsidie van de plaatselijke muziekvereniging van de lijst te schrappen. „Wat heit de gemeente an die meziek", zei de principieele man. Over prin cipieel gesproken, hoorden we, dat z'n dochter op de Sommelsdijksche Verloting een mooie fiets lootte. Op haar schijnt haars vaders streven weinig invloed te hebben, laat staan op z'n mederaadsleden aan de groen etafel. Van zijn voorstel werd dan ook weinig nota genomen en de muziek blijft haar noodige duitjes uit de gemeentekas trekken. De Centrale Proeftuin krijgt voor hare tuinbouwcursus gratis een lokaliteit met vuur en licht van de gemeente, maar teyens wordt uit alle macht geplunderd aan haar jaarlijk sche subsidie. Gelukkig staakten de stemmen en zal misschien op de eerstvolgende verga dering de subsidie öf geheel verdwijnen öf aanmerkelijk worden verlaagd. Dat is nu de handigheid van geslepen raadsmenschen, doen alsof ze dood-goed zijn, maar achteraf halen wat te halen is. De cokes-bezorgers trokken angstige ge zichten toen werd gesproken over het bezorgen van de cokes aan huis, waarvoor een dubbeltje moet betaald.worden. Een anti-revolutionnaire afgevaardigde wilde die verplichting er af heb ben en de menschen die cokes willen hebben, ook gelegenheid geven ze zelf te halen. Een helder oogenblik van hem, een mooi pleidooi voor ae werkloozen! De Voorzitter die het aen geheelen middag druk had met hameren, zeide dat die gelegen heid daartoe altijd is geweest. Wij weten beter. Basta 1 Emje-en. Burgerlijke Stand. STELLENDAM. Geboren: Gerrit, z. van P. J. van Seters en T. Grootenboer. Ondertrouwd: L. van Es, 25 j. enM. Key- zer, 24 j. Overleden: als levenloos aangegeven een geen noteering. De aanvoer van vette kalveren was tamelijk. De handel was matig en de prijzen waren ruim prijshoudend. Een prima best kalf werd nog van 5 tot 7|- cent boven noteering verhandeld. De aanvoer van schapen en lammeren was aanmerkelijk ruimer dan vorige week. De handel was begin markt iets williger, doch later flauwer zoodat het van geen invloed was op de prijzen. Varkens waren wederom tamelijk ruim ter markt met tamelijken handel en ongeveer de prijzen van de vorige week. De afloop was lui. Voorzouters werd van 31 tot 32 cent besteed. AMSTERDAM, 7 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 336 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. f 11.10 enkele iets hooger, 2e kwal. f 0,801, 3e kwal. f 0.660.80 per K.G. slachtgewicht, 140 melk en kalfkoeien f 300425 per stuk, 99 vette kalveren le kwal. 96108, 2e kwal. 8096, 3e kwal. 6880 cent per K.G. levend gewicht. 61 nlchtere kalveren f 1220, schapen f 35 40, 30 paarden f 100250 per stuk, 600 var kens Overz. enen Geldersche le kwal. 7677, 2e kwal. 7576, vette varkens 74—75 per K.G. slacht gewicht. UTRECHT, 7 Nov. Aan de paardenmarkt waren heden aangevoerd 700 paarden en veu lens. De prijzen waren als volgt: weelde- paarden f 500 a f 600, werkpaarden^ 300—450, oude paarden f 80200, anderhalfjarige veu lens f 200300, tweejarige veulens f 300400, jonge veulens f 80150, hitten f 100225. Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 7 November. Eieren. Aan voer 10,000 st. Prijzen van f 1113, middel- markt f 12.25, Handel gewoon. OUDEWATER, 7 November. Kaas. Aan voer 107 partijen, tezamen 4815 stuks, wegende 24,075 K.G. Eerste soort Goudsche met rijks- merk f 5357, idem mindere qual. f 4952, zonder rijksmerk f 49—51. Handel matig. ROERMOND, 7 November. Eiermijn. Aan voer 450,000 stuks. Kippeneieren f 10.5012, idem kleine f 7.5011, eendeneieren f 8.40 8.70 de 100 stuks. TIEL, 7 November. Boter. Aanvoer 75 K.G., prijs f 2,2.30 per K G., 600 eieren prijs 9^12, kleine 6 cent per stuk. Granen enz., Meel en Oliën. ROTTERDAM, 7 November. Fijne zaden (Boerennoteering): Maanzaad f 40' a f 42, tarwijzaad f 38 a f 39, kanariezaad f 12f 13, koolzaad f 20-f 21, voerlijnzaad f IB A f 20, zaailijnzaad f 22 f 25, alles per 100 k.g. ROTTERDAM, 7 November. Vlas. In het land was de afgeloopen week een levendige vraag voor alle soorten vlas en werden er ver scheidene partijen verkocht. Ook heden aan de markt was er voor alle soorten een goede belangstelling en de enkele aangeboden par tijen konden tot vorige weekprijzen verkocht worden. De aanvoer ter beurze bedroeg hedenï Blauw 2140 K.G. Groningsch 12,000 K.G., wit 600 en geel 3000 K.G. Lijnzaad onveranderd. AMSTERDAM, 7 November. Noteering Amsterdamsche Korenbeurs. Buitenl. Granen. Mais La Plata 18 Nov. per st. Montepiava ver wacht f 177. Denzelfden datum per G. M. Embericos verwacht f 177, Nov./Dec. levering f 178, Jan./April f 182, Donau/Zuid Slav./ Galfox Nov./Dec. aflading f 182. Lijnkoeken Noord-Amerikaansche loco f 13,1 NovJMaart f 13.15, Jan./Maart f 13.20. SK loco f 13.35, Nov./Dec., Nov./Maart en Jan./ Maart f 13.50. AMSTERDAM, 7 November. Binnenl. gra nen (boerennoteering) oude tarwe f 10 a f 13, nieuwe tarwe f 10£ 114, rogge f 12 a 124. Chevalier gerst 104 a 11£, haver f 14 15, duivenboonen f 124 134, groene erwten f 26 ci 28, geel mosterdzaad f 24 k 27 alles per 100 k.g.karwijzaad f 194, blauw maanzaad f 22 f 23 per 50 k.g. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 7 Nov. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers f 4.605.25 zeeuwsche blauwe f 5.305.80, eigenheimers f 4.404.60, bonte f5.506.20, blauwe eigenheimers f4.504.75, Westl. schoolmeesters, zand 12 ct. per K.G., bravo's f 5.506.25, drielingen f 3.203.80. Met tamelijk aanvoer en tamelijk vraag. Marktberichten. DE LANDBOUW-ONDERLINGE. Do maandolljksclie groei van de L.-O. en de T.-O. Op 1 October 1927 trad per Provincie het hieronder vermelde aantal landbouwers als lid der L.-O. toe: ROTTERDAM, 7 November. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 555 vette runderen, 203 vette kalveren, 1574 schapen .of lammeren, 1306 varkens. Prijzen per 4 k.g koeien 30 k 34 c.; 40 44 c.49 51 ct.ossen 38 c.; 42 45 c.48 a 51 ct.; ka.veren 55 50 ct., 724 77£ ct.; 85 90 ct. Schapen 30 h 32£ ct. per k.g.; Lammeren 18 26 per stuk; var kens 31 ct. 31 ct. a 32 ct. De aanvoer van koeien en ossen was gewoon met redelijken handel, en vrijwel de prijzen van j.l. Dinsdag. Een enkele beste koe ging nog tot cent boven noteering. Stieren met zeer geringen aanvoer derhalve Provincie. Aantal leden. Loon. Groningen 11 f 12.497. Friesland 3 880. Drenthe 13 5.569. Overijsel 2 250. Gelderland 9 2.879. Utrecht Noord-Holland 11 4.815. Zuid-Holland 6 3.814. Zeeland 6 2.041. Noord-Brabant 4 10.625. Totaal 65 43.370. Per 1 October 1927 traden als lid der T.-O. toe 16 werkgevers, uitbetalende aan loon 44.564. Sedert 1 November 1926 vermeer derde het aantal leden bij de: Landbouw Onderlinge met 1463. Uitbetalende 1.381.218 loon. Tuinbouw Onderlinge met 388. Uitbetalende 544.753 loon. De Secretaris van de P.O.C.Overflakkee, A. W. KEIJZER. Herkingen, A November 1927»

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 3