1S. VA» DER PLAAT GORDIJNSTOFFEN A.WIELIIOliWER SOMMELSDIJK Eilanden Bank DRAlStflAvANVALKEMBURG'S-' e A -i LEVERTRAM HetWiegekind. Nerveuzen en Zenuwzieken RADIO. De Rotterdamsche VeilingRotterdam. HOBBEMASTRAAT MIDDELHARMS Tandarts BUIJS ■I" DAMES 4- ■I ,DE SALAMANDER, Afgepaste Pluchette Gordijnen met gescha- bloneerde randen, zeldzaam artistiek f 12.75 - f 16.75 - f 19.50 enz. per paar KOOPT UW GORDIJNSTOFFEN BIJ RING A 99-100 TELEFOON No. 243 Kantoren te: Middelharnis, Brielle, Ooltgensplaat SPAARKAS iV/o iH ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 5 NOVEMBER 1927. 3 r het iider vve- volge iver- 3000 dien on- jten. Btij este t ge- 1 veel aan- uw- den- het d te "ijn, een hu- j ^den j ooie em-1 het -tjes I s ik uit T"- LEEUWARDEN (Adv.) de de site- De be ide, ren an, ard il TWEE MARSBEWONERS HERKENNEN „MAMMIE". Heel de bevolking van het stadje Roanoke in Virginië dromde samen in het circus, dat daar onlangs zijn tenten opsloeg. Immers twee „afgezanten van Mars" waren op opzichtige plakkaten naast den ingang afgeschilderd als harige dwergen met abnormale oogen, ooren en lichamen, die men voor zijn dollar entree mede naar hartelust mocht bekijken. Dat waren twee authentieke bewoners van onzen naasten planeetbuur. Onder de toeschouwers in de tent die ook naar de twee kleine Marsbewoners te kijk zaten, bevond zich mrs. Harriet Muse. Opeens sprongen, tot verbazing van de me nigte nieuwsgierigen, de beide Mars-afgezan ten van hun verhooging en renden naar de belendende hoofdtent, onder den kreet: „Mam mie! mammie!" Mrs. Muse's beide zoontjes, William en Georgie, waren begin 1923 spoorloos uit Roa noke verdwenen en de geheele streek was des tijds vergeefs naar de beide kleintjes afgezocht. Aanvankelijk hield de beroofde moeder de beide op haar aanstormende woest-uitziende Martianen van zich af; maar weldra herkende ze haar beide jongens onder hun verwildering en een hartroerende scène gaf den circusbe zoekers de ware „thrill" waarvoor zij niet betaald hadden. Drie gelukkige menschen verlieten de tent. Het bleek, dat de kinderen destijds door den eigenaar van het rondreizende circus waren* meegetroond. Een eisch tot schadevergoeding van 50.000 dollar voor elk der kinderen is door mrs. Muse tegen den directeur ingediend. HET PROCES-HEYDEBRAND. Moord of zelfmoord? BERLIJN, 2 Nov. (Part.) Voor het hof van gezworenen te Breslau is vanaochtend het geewgsenen se Bseslan is houoach n We proces begonnen tegen regeeringsraad von Heydebrandt und der Lasa, die wordt beticht sin October 1926 zijn vrouw te hebben omge bracht. Wel zelden is in Duitschland, dat toch werkelijk niet arm is aan causus célèbres, de belangstelling voor een proces zoo algemeen geweest als ditmaal. De groote zaal van het gerechtshof te Breslau was tot de allerlaatste I plaats bezet. Er zijn ongeveer 50 getuigen ge- dagvaard. Een getuige a décharge zegt dat mevrouw von Heydebrandt een ontoerekn- bare, hysterische vrouw was en wel degelijk zelfmoord kan hebben gepleegd. Niet minder dan 12 deskundigen zullen worden gehoord o.a. over den geestestoestand van beklaagde en zijn vrouw. Regeeringsraad Heydebrandt is een blonde man van 40 jaar. Sinds 1 October is hij in zijn functie geschorst. Hij vertelt te Breslau geboren te zijn, waar zijn vader leeraar was. I Hij begon zijn loopbaan als referendaris te i Leibschutz, nam deel aan den oorlog en kocht i na het sluiten van den vrede een klein land- I goed. Kennissen van zijn eerste vrouw hadden hem hiervoor 6000 Nederlandsche guldens ge leend. Toen beklaagde zijn latere tweede vrouw leerde kennen was hij gescheiden en zij weduwe. Zij had een sterken wil. Beklaagde begreep aldra dat het uiterst moeilijk zou zijn met zijn vrouw op te schieten. Ze deed wat zij wilde en liet zich nimmer overtuigen. Men had haar.ver teld dat beklaagde in verbinding was gebleven met zijn eerste vrouw, wat echter niet waar was. Ook is beklaagde verweten dat hij zijn tweede huwelijk had gesloten alleen om aijn kinderen uit het eerste huwelijk aan geld te helpen. Beklaagde vertelt voorts, dat voortdurend geschillen van financieelen aard rezen. Zijn vrouw ha din een geestelijke een zeer slecht raadsman gevonden. Ze had ook, wat beklaagd de toen nog niet wist, een testament gemaakt, waardoor hij geheel werd onterfd. Tenslotte is hij zelfs door zijn vrouw buiten de deur ge zet. Eenigen tijd nadien beide ze hem te Breslau op en stelde hem voor elkaar op haar buiten goed te Kniegitz te ontmoeten. Aldus geschied de en bij deze gelegenheid verzoenden de echt- 1 genooten zich met elkaar. De vrede duurde echter niet lang. Toen kwamen ze op 13 OctoK 1 ber weder te Kniegitz bijeen en toen beweerde beklaagde's vrouw steeds weer dat hij de schuld was van alle oneenigheid. Beklaagde, die zich gruwelijk ergerde, ging naar bed en deed alsof hij sliep. Hij is toen inderdaad ook ingeslapen. Plotseling werd hij door een doffen slag gewekt; hij zag hoe zijn vrouw bebloed in haar kussens zonk; haar hart klopte nog. Be klaagde heeft zich zoo snel mogelijk aangekleed en is een geneesheer gaan roepen. Hij heeft na het vertrek van den arts het lijk zoo laten lig gen als het lag. De voorzitter merkt op dat beklaagde na het sluiten van zijn tweede huwelijk aan zijn eerste vrouw niet meer zooals voorheen 250 mark per maand maar 500 mark uitbetaalde, hoewel hij als regeeringsraad slechts 600 mark per maand verdiende. Hoe is dat mogelijk? Beklaagde verzekert dat hij zeer bescheiden leefde, voorts ontkent hij, zooals in de acte van beschuldiging was beweerd, dat hij na de ont binding van zijn eerste huwelijk door bemid deling van een huwelijksmakelaar een rijke bruid heeft gezocht. I Uit het testament van mevrouw Heyde brandt, dat thans wordt voorgelezen, blijkt dat de overledene de vrouw van haar zwager tot haar eenige erfgename had benoemd. Uit de eveneens voorgelezen overeenkomst, die bij het huwelijk werd aangegaan, blijkt dat de bezittingen van mevrouw Heydebrand een waarde hadden van 1.200.000 mark en 20.000 mark, per jaar opbrachten. Mevrouw Heydebrand''verplichtte zich in dit contract voorts elk jaar aan haar man 12.000 mark uit te betalen. Beklaagde verzekerde dat hij zijn uitkeering nooit op tijd ontving. Op een verdere vraag van den voorzitter vertelde hij dat zijn revolver steeds geladen op zijn nacht-1 kastje lag en dat zijn vrouw zulks wist. De eerste getuige, een huishoudster, van het landhuisje te Kniegitz, vertelde dat het echt paar op den avond van het overlijden van mevrouw Heudebrand prettig bijeen was ge weest. Er is ook gemusiceerd, 's Nachts hoor de ze gerucht, maar vermoedde niet dat er geschoten was. Weinige oogenblikken later kwam beklaagde haar slaapvertrek binnen en riep: „Mijn vrouw heeft zich doodgeschoten!" Getuige heeft daarop geantwoord: „Men zal natuurlijk denken dat u haar hebt gedood." Getuige zelf geloofde dit echter niet. In het slaapvertrek zag ze het lijk van mevrouw hield. De geneesheer, die den dood van mevrouw Heydebrand constateerde, zeide, dat hij, toen hij het slaapvertrek binnenkwam, eerst den indruk had met zelfmoord te doen te hebben. Later is hij echter gaan twijfelen. Evenals de huishoudster en de geneesheer verklaarde een buurman, dat hij door beklaagde 's morgens was gewekt en von Heydebrand de kluts ge heel kwijt was. Een andere getuige, die het gezin van Heydebrand goed kende, acht he onmogelijk, dat beklaagde de hem ten laste' gelegde misdaad heeft gepleegd, Hij zegt, da mevrouw Heydebrand een hysterische vrouw was, die aan een idéé fixe leed. Ze was namelijk van meening, dat haar man haar slecht be handelde. Getuige was steeds overtuigd ge weest, dat mevrouw Heydebrand niet geheel normaal was. Een tweede getuige, die de lijkschowuing heeft bijgewoond, verklaarde overtuigd ate zijn, dat mevrouw von Heydebrandt zelf moord heeft gepleegd. Een zuster van beklaag de zegt dat diens vrouw goedmoedig maar heerschzuchtig en opvliegend was. Ze geloofde ook dat haar schoonzuster zelve een eind aan haar leven heeft gemaakt. HAAST ONGELOOFLIJKB RAND- ST1CHTINGSCOMPLOT. In het stadje Alt-Siwaten, in de Woiwodina (noordelijk Joegoslavië), heeft zich een geval voorgedaan dat door de pers als een onge hoord schandaal wordt gebrandmerkt. In de suikerfabriek aldaar, die pas kort- gelden geopend werd, zijn drie ingenieurs en een chemicus gearresteerd, allen Cechen. De zaak wordt nog in halfduister gehouden, maar ze schijnt niet meer of minder te betreffen dan een voornemen dezer lieden, om de fa briek in brand te steken, naar het heet in op dracht van een internationale bietsuiker combinatie, die haar concurrent wilde ver nietigen! Inderdaad zijn op den vooravond der arres tatie een regenerator en een suikeropslagp laats in brand geraakt. Het heet, dat de ingenieurs bij de brandstichting zijn bespied. AOUT-MYSTERIE TE PARIJS. Een geheimzinnige affaire is te St. Mandé bij Parijs aan het rollen gebracht door de ont dekking van een auto met bloevlekken op de kussens en Ieege patroonhulzen op den vloer. De politie neemt aan, dat hier een moord is gepleegd. Maar waar, door wie(n), op wie(n)! En waar bevindt zich het lijk? De eigenaar van den auto is gevonden, en hij deelde mede, dat zijn auto vijf dagen geleden voor zijn wo ning op den bd. Voltaire te Parijs werd ge stolen. Het voertuig had 150 K.M. geloopen sinds den diefstal. Een nauwkeurig onderzoek van den auto leidde tot de ontdekking van twee kogels, en men vraagt zich af of één dier twee kogels op den chauffeur is afgevuurd. Men zoekt de ziekenhuizen af naar gewonde personen, die onder verdachte omstandigheden zijn binnen gebracht, en ook speurt men het Bois de Vin- cennes af naar een mogelijk aanwezig lijk. Achter op den auto was een groote koffer be vestigd. Deze ontbreekt, en de gedachte wordt geopperd, dat het lijk wellicht daarin is ge stopt. Een andere theorie wil, dat het lijk in de Seine is geworpen, die dicht bij de plek voorbijstroomt, waar de wagen onbeheerd werd gevonden. OM HAAR MOEDER UIT PIJNEN TE BEVRIJDEN. Voor den politie-rechter te Tonbrdige, bij Londen, moest Dinsdag een 34-jarige vrouw, mrs. Margater Delavigne, verschijnen wegens poging tot vergiftiging van haar moeder, mrs. Margaret Waite, met behulp van arsenicum. Het feit is eerst Zaterdag gepleegd. De moe der werd in een kliniek te Tonbridge verpleegd in verband met een vreeselijke verzwering in den onderbuik. Dien dag bezocht de dochter haar moeder en door de verpleegster werd het tweetal een oogenblik alleen gelaten. Van dat moment maakte de jonge vrouw gebruik, om uit een medicijnkastje in een belendend ver trek een fleschje met arseenhoudende vloei stof te grijpen en daarvan door de medicijnen harer moeder te mengen. Door een wonder gebruikte de bejaarde vrouw er juist weinig genoeg van. om zich alleen naar te gevoelen, zonder dat noodlottige gevolgen intraden. Mrs. Delavigne, gearresteerd, zeide gehan deld te hebben om haar moeder te bevrijden van haar maandenlange vreeselijke pijnen. Bij onderzoek is gebleken, dat de jonge vrouw die tijdens den oorlog als verpleegster in Belgi'8 diende, daarvan een hevig geschokt zenuw gestel heeft overgehouden en voor haar daad nauwelijks toerekenbaar kan worden geacht. Behandeling der zaak volgt later. NOG EEN SLACHTOFFER. BRUSSEL, 2 Nov. Enkele dagen geleden hebben wij gemeld, dat de heer Roodberg, een Nederlander, met zijn auto in het bosch van Condé op een boom was gereden, die op een onverlichte kar was geladen, waarbij zijn driejarig dochtertje op slag werd gedood. De „Libre Belgique" verneemt thans uit Bergen" dat ook het dienstmeisje Alida Jansen aan de gevolgen der opgeloopen verwondingen overleden is. APENKLIEREN. Onlangs had te Weenen, in tegenwoordig heid van Duitëche, Engelsche, Tsjechische, Hongaarsche en Amerikaansche artsen bene vens talrijke journalisten een verjongings operatie plaats volgens de methode van den bekenden Dr. Voronoff. Twee mannen, respec tievelijk 66 en 70 jaar oud, waren de geluk kigen. De operatie werd verricht door een leerling van Dr. Voronoff, den Weenschen chirurg Dr. Schweyer, terwijl een baviaan zijn onvrijwillige medewerking verleende. Nadat men ongeveer een uur gewerkt had, waren de apenklieren van eigenaar veranderd, en kon den de patiënten vertrekken, met het verzoek om over drie maanden terug te komen, +en- einde te constateeren, of ze dan vele jaren jonger, dan wel drie maanden ouder geworden zullen zijn. EEN VLIEGENDE FIETS. Op de Internationale Tentoonstelling, die onlang te Westminster in Engeland geopend is, kan men een nieuw verkeersmiddel be wonderen, nl. een vliegende fiets, of liever het model daarvan, daar het toestel zelf door de i douane is opgehouden. Deze vliegende fiets bestaat uit een gewone tweewieler met vleu gels, en volgens den Oostenrijkschen uit vinder zal een wielrijder er mede in staat zijn, zich van den beganen grond te verheffen, wan neer hij zulks verkiest. Hij zal er dus mede van den eenen heuvel naar den anderen kun nen vliegen, zich zoo de moeite van eerst te dalen en dan weer te stijgen besparende. Ook zou het werkelijk een uitkomst voor fietsende Nederlanders zijn wanneer zij zich niet meer behofden om hobbelige wegen, kuilen en „uithollingen overdwars", en diegenen, die nog altijd zonder belastingplaatje zich langs 's Heeren wegen bewegen, kunnen, als een agent of „wandelstok" nadert, gemoedereerd de lucht in gaan. Wat echter de gevolgen zullen zijn, als ook de Heilige Hermandad zich dan in hooger sferen gaan begeven, valt niet te overzien. Hier opent zich een wijd ver schiet... INGEZONDEN MEDEDEELING. Zoo lang een kind nog in de wieg ligt, zal de huid van de kleine op sommige plaatsen vaak rood en branderig zijn en zelfs stuk gaan. Dit verzacht en geneest men met PUROL SCHANDDAAD IN ZEVENBURGEN. Oude man van inillioen lei beroofd. Daarna levend begraven. "WEENEN, BI Oct. De „Montag" bevat een bericht uit Klausenburg over een onge looflijke geschiedenis, die zich in de Zeven- burgsche gemeente Cziktaplocza moet hebben afgespeeld. In dit dorp leefde een 70-jarige grijsaard, Stefan Csedoe genaamd, van wien verteld werd dat hij verscheidene millioeoen lei in een kast verborgen hield. Op zekeren dag verscheen te zijnen huize een ambtelijke commissie, bestaande uit een lid van het gemeentebestuur, den notaris en een ander ambtenaar, benevens een gendarme. De heeren deelden den ouden man mede, dat zij gekomen waren om zijn inventaris te registreeren in verband met de vermogens belasting en hij zou tevens moeten beslissen, wie zijn erfgenamen zouden worden. De grijsaard, die niet meer spreken kon, schrok hevig by het hooren van deze mede- deelingen. Men doorzocht het huis en vond nderdaad in een kast een bedrag van niet minder dan 1£ millioen lei De wethouder riep daarop den ouden man toe, dat een testa ment gemaakt zou worden, waarin de leden van de „commissie" als erfgenamen zouden worden opgenomen. Toen het document ge reed was, werd het den kluizenaar ter teeke- ning voorgelegd. Men drukte hem een pen in de hand en met behulp van een der ambtenaren kwam na veel moeite de onder - teekening tot stand. Tengevolge van zijn agitatie verloor Csedoe het bewustzijn. Hij werd vervolgens op voor stel van den wethouder in een doodkist ge legd en den volgenden dag ter aarde besteld. De wethouder had zich intusschen de 1| mil lioen lei toegeëigend. Zijn medeplichtigen eischten evenwel verdeeling van den buit; het gevolg was een aanklacht. Een gerechtelijke commissie heeft thans de moordenaars gearresteerd. „ASSCHEPOESTER" OP HET BAL. Brutale ban dieten streek tn Chicago. NEW YORK,l Nov. Naar gemeldt wordt, heeft in een café nabij Chicago een brutale roofoverval plaats gehad. Een twaalftal ban dieten, op elegante wfize in galatoilet ge kleed, trad onder aanvoering van een als Asschepoester" verkleede blonde jongedame de zaal binnen, waar aan den vooravond van Allerheiligen een gemaskerd bal werd ge geven. Toen het feest in vollen gang was rukte „Asschepoester" tijdens een apachen- dans haar masker af en gaf haar partner een klinkende kus op de wangen. Dit was een afgesproken teeken. Een der bandieten loste een schot in de lucht en zijn metgezellen gaven den aanwezigen dames en heeren bevel, zich langs den muur te scharen. De heeren werden van hun geld en horloges beroofd, terwijl „Asschepoester" de dames van haar juweelen ontlastte. Een politiebe ambte, die per motorfiets te hulp snelde, werd neergeschoten, en „Asschepoester" vluchtte met haar vroolyke vrienden in twee auto's met medeneming van 15.000 dollars aan geld en juweelen. GEËXECUTEERDE HERLEEFT. Te Havana Cuba was dezer dagen juist de garotta (doodstraf door worging) toegepast op een moordenaar, en het lichaam van den geëxecuteerde reeds op een brancard gelegd, toen de bjj de terechtstelling aanwezigen opeens tot hun verbazing en schrik ontwaar den, dat de geëxecuteerde herleefde en op stond. De cipiers der gevangenis wierpen zich onmiddellijk op den man, maar hij bood een heftig verzet en pas na een verschrikkelijk gevecht slaagde men erin, hem weer tegen den worgpaal te doen plaatsnemen. Daarop werd de man voor de tweede maal geëxecu teerd. Men liet ditmaal den ijzeren worgband niet minder dan 22 minuten rondom zijn hals. 'T LAND DER DIENSTBODEN. Yan Amerika is overbekend, dat het daar zeer moeilijk is, dienstboden, gewoon huis personeel dus, te krijgen. Wat aan vrouwe lijke immigranten binnenkomt, wordt eerst met naar Europeesche begrippen vorstelijke Ioonen gelokt, maar de vrouwen merken al gauw, dat het geld in alle andere beroepen royaler en gemakkelijker te verdienen is. Dus kan het niet verwonderen, dat van de Amerikaansche bevolking slechts 3 in huiselijken dienst staat. Het klassieke land der dienstboden, en ook, thans nog recordhouder, is Denemarken a daar zijn 12 der inwoners huisbedienden; de kleinste en bescheidenste familie houdt er een meisje voor persoonlijke diensten op na. Als tweede volgt, zij 't op eenigen afstand, Nederland, met 8.1 dan komt de Iersche Vrystaat met 7.8 en vervolgens Engeland met 7.7 (Iersche vrouwen zijn, gelijk bekend, ook, in Engeland veel in dienst, vooral als werkster of meisje-voor-alles). Duitscbland, dat voor den oorlog nog4.6% huispersoneel telde, staat thans met 3.2 lager dan Frankrijk, met 4.4 Oostenrijk heeft 3.1 in Cechoslovakije staat 41 der bevolking in huisdienst. Beneden het Amerikaansche percentage, 3 gelijk ge zegd, is geen Europeesch land te vinden, zelfs Sovjet-Rusland niet, waar volgens offi- cieele statistiek nog altijd 5 2 der inwoners huisbedienden der anderen mogen zijnNoor wegen en Zweden moeten in deze rij nog gevoegd worden, en wel komen zij met 7.4 en 6.1 na Eng ZEG HET MET BLOEMEN... Een zeldzaam brutaal dievenstukjeis dezer dagen in den sneltrein Weenen-Karlsbad uitgehaald In een coupé eerste klasse zaten twee bejaarde heeren naet een zeer voornaam uitziende dame, die zich minzaam in een gesprek liet betrekken. Tegen elf uur wensch- te zij haar medereizigers goeden nacht en ging toen in haar coupéhoekie zitten slapen. Tevoren echter had zy den beiden coupé- genooten elk nog een fraaie lelie vereerd, die zy uit een prachtig bouquet had getrok ken. De heeren staken de lelies in hun lapel len en sliepen weldra eveneens in. Toen zij 's morgens bij Karlsbad ontwaak ten, hadden zij hevige hoofdpijn en hun horloges, portefeuilles, waardevolle bagage en natuurlijk óók de voorname en minzame medereizigster waren verdwenen. De lelies waren met een bedwelmend middel gepre pareerd. De wijnbouw bloeit in droog Amerika. In de laatste twee dagen zijn 2500 wagon ladingen druiven uit Californie, ter waarde van 7.500.000 gulden, te New York aangeko men. Deze druiven zullen geveild worden en het is een publiek geheim, dat zij zullen wor den gebruikt voor de vervaardiging van wijn. De druiventelers in Californië beleven een gouden tijd ten gevolge van het drankverbod en zullen altijd „droog" stemmen. Hun pro ductie is in de laatste paar jaren tot het Uon- dervoudige gestegen. Het valt ook niet te verwonderen: de particulieren, die het beta len kunnen, geven er de voorkeur aan, met deskundige hulp vervaardigden wyn te drin ken, liever dan vaak vergiftige bootleg-whisky te moeten slikken. iiiilllilllllllllllliilliiiiiliililllliiiillllliliiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiuniiiiiiiiiiiiiiillilliil die lijden aan prikkelbaarheid en wilszwakte, gebrek aan energie, neerslachtigheid, levensmoeheid, slapeloosheid, hoofdpijn, angst en dwangloestanden, hypochondrie, nerveuse hart- en maagaandoeningen, Vragen de uitvoerige gratis brochure van Dr. WEISE over zenuwziekten. Dr. GOBHARD en Co., DEN HAAG. Gebruikt natie anode batterij inplaats van een droge. Veel mooier geluidvveergave en goedkooper in gebruik. Anode en 4 volt Batterijen uit voorraad. Laadinriciitiog voor alle accu's. Vraagt prijs voor abonnement. MOSSELMAN VIS SOMMELSDIJK - - TELEFOON 224. H. H. EIERVERZENDERSI jpp" Wij weten, dat U als regel steeds te weinig voor Uw eieren uitbetaald krijgt. Er wordt geen rekening gehouden met de grootte der eieren, zoodat zij, die mooi goed leveren stertc benadeeld worden. Wilt U een beteren prijs maken dan U nu voor Uw eieren krijgt Vraagt dan onverwijld inlichtingen bij Telef. 13649. Warmoezïerstraat O 37—39. Recht van controle voor H.H. Zenders. 2E ATELIER VANAF HET STATION ALLES WAT OP FOTOGRAFISCH GEBIED VERLANGD WORDT, PRIMA WERK Is 9,10,11 en 12 November AFWEZIG Vraagt onze pillen en druppels ter rege ling v. d. bloedsomloop, door H.H. Doc toren aanbevolen, beslist onschadelijk voor de gezondheid. Alleen bij ons Is succes verzekerd. Vraagt ons boekje met talrijke ai- beeldlngen met duidelijke en vol ledige inlichtingen in blanco ge sloten Couvert met 25 cents insluiten aan postzegels. Wacht U voor misleiding of teleurstelling. Koopt in zaken waar U zeker van kan zijn vakkundig en succesvol geholpen te worden, en niet door min derwaardige namaak op delange baan geschoven te worden. Wij zijn vanouds bekend het soliedste adres. Let daar vooral op. Kipstraat 43, Rotterdam Vraagt gratis inlichtingen of prijscourant. 9 Zware Pluchette per el 0.95-1.35-1.65 Dubb. Pluchette per el 1.90-2.10-2.70-3.00 Ribstof per el0.4S Landhuisstoffen per el. 0.63 Imt. eiken reclame-garnituur per stel1.85 Effecten - Coupons - Rekening-Courant VERHUURT SAFE-LOKETTEN VERRICHT ALLE BANKZAKEN VERSTREKT GELQ OP HYPOTHEEK Zitdag te OUDDORP den Ie en 3en Zaterdag van elke maand, des middags van 2—6 uur In Hotel AKERSHOEK; te OUDE TONGE lederen Vrijdagmorgen van 9—1 U/2 uur in Hotel DE WEERD. Nu komt het er op aan I uw weerstandsvermogen te bewaren en uw zenuwkrachten te verster ken. Er wordt veel van uw kracht gevergd in dezen zwaren tijd en bij velen komen reeds de verschijnselen van zenuwzwakte, neurasthenie en zenuwachtigheid. Slapeloosheid, vermoeidheid, moedeloosheid, hoofdpijn, angst zonder bepaalde oorzaak, gebrek aan lust en aan energie, zijn zoovele verschijnselen die dikwijls de voorboden zijn van erger. Nu komt het er dus op aan, in tijds het echte middel te kiezen, dat deze beginnende neurasthenie niet verder laat voortwoekeren Met vertrouwen raden we U de SANGUINOSE aan, die door -honderden, doktoren en leeken, bevonden is een uitnemend versterkingsmiddel bij bloedarmoede en algemeene verslapping. Prijs per fl. f 2.—, 6 fl. f 11.—12 fl. f 21.— Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4, Den Haag. 0

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 3