NIGROIDS Let vooral op dit adres. EERSTE BLAD Tandarts BUIJS M. Nederlott Kunstgebitten MIMOSA-DROPPELS, 8E SALA HAMER ZATERDAG 5 NOVEMBER 1927 DWAALLICHTEN. Clan alle/ deelnemers Elders i'n dit blad is de laatste kleurtannonce ven 8 - PA A(^=TABAK, LQU15 DOBBEIMlltë RECLflfiE-AFDEELIfW» Landbouw en Veeteelt. Gehoorapparaten Centrale H. C. SCHOQWENBERG GEiLDERSCHEKABK 20 ROTTERDAM den ersnt s met het gemaakt, en paniek it op het gen over- uieto dat 2 booten bleef op Jaarop i ook de omtrent boord, in n hebben eilijk om elkaar te men, dat een, overdrij- terdag van de lie passa- zijn gered ging! Van dat nog keeren. geredden is één: 10 345 derde ning. geredde Blijkens een heden ontvangen draadloos bericht uit Londen is men het er thans over eens, dat het aantal dooden op tusschen de 300 en 350 moet worden geschat. STRIJD OM KEN HIND. Een ongewone rechtzaak zal binnenkort de aandacht trekken in Frankrijk. Twee jaar geleden zou een vrouw uit een behoef tig gezin, die reeds drie kinderen had, voor de vierde maal moeder worden. Met bezorgd heid zag zy de komst van het nieuwe wereld burgertje tegemoet en toen nu een vriendin van haar, een gescheiden vrouw zonder kin deren, die vurig naar een k.nd verlangde, haar voorstelde haar het kind af te staan, deed zij voor driehonderd frank het nieuw geboren kindje over, waarvan zij in het ziekenhuis was bevallen. Bij haar komst in het ziekenhuis had zij zich laten opnemen onder den naam van de vriendin, zoodat het kind dus op naam van deze bij den burger lijken stand staat ingeschreven. Doch ziet, het moederhart is intusschen gaan spreken en wel zoo duidelijk, dat de heusche moeder nu het kind van de vriendin teiug eischt. Leze weigert echter volstrekt aan dezen wensch te voldoen, ook al zou zij de inder tijd betaalde driehonderd frank terugkrijgen. D) zaak is nu by den rechter aanhangig; beide vrouwen etaan beschuldigd van ver duistering van een kind. is 9,10.11 en 12 November AFWEZIG Med. dokter, arts Mond- en Tandarts Mathenesserlaan 491a Telei. 30742 Telef. 30742 SPREEKUREN: Maandag, Woensdag, Vrijdag van 1-2$ uur Dinsdag den geheelen dag Maandag en Dinsdag van 79 ui n.m Putscfaelaan 164) SPREEKUREN Maandag en Woensdag van 4J5J uur Vrijdag van 7—9 uur n.m. Voor absoluut pijnloos trekken, boren en vullen wordt ingestaan Pijnlooze Zenuwbehandeling en onzichtbare vullingen Bleeking van gekleurde voortanden met 5 jaar garantie Hulpgebit f 10 binnen 14 dagen Reparaties vanal f 1.50 Heel gebit vanaf f 30. Inlichtingen kosteloos BREUKBANDEN I alle soorten met en zonder veer I GENEESMIDDELEN tegen Urinekwalen, Vrouwen ziekten, enz. SANTOLMIDIE f 2,25 per flacon. INJECTIE f 1 per flacon. Vraagt onze bekende ter regeling v. d. bloedsomloop falen nooit, succes verzekerd. Al onze goederen worden onder volle garaptie verkocht. Niet goed, geld terug. SWLet op liet adres: Kipstraat 43, ROTTERDAM. Inlichtingen gratis ook per brief. Schoone volle lichaamsvormen door onze Oostersche krachtpillen, een Gulen per flacon van 80 pillen. Beslist verkrijgbaar biji P. WIelhouwet, MIddelharnisN. J. Boer, SommelsdljK, Zaaijer-Teepe, DIrksland; C. de Mooij, Ouddorp; v. d. Maden, Oude Tonge; W. Bout, Brlelle; A. v. d. Heuvel, Helle- voetsluls. Prijs per kwartaalf I, Losse nummers 0,G76 Advertentiën v. 1—6 regels 1,20 Elke regel meer0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen T I,— per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Bit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Hel wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilander;", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Siddeiharnis, 10 JAARGANG. - N°. 2 WAARSCHUWENDE STEMMEN. Er is reeds meermalen heftige critiek geoefend op daden en uitingen van den tegenwoordigen Gouverneur-GeDeraal, den heer de Graeff. En dit waarlijk niet uit vooringenomenheid tegen dezen G. G. of uit genoegen in critiek, want voor de persoon van den heer de Graeff, voor zijn oprechtheid en openheid kan men slechts eerbied hebben. Men kan het dan ook begrijpen, dat de heer de Graeff pijnlijk getroffen is door het verzet, dat zijn bestuursbeleid in Indië en thans ook in Nederland, heett uitgelokt. Want het is zeker een hoogst ernstig feit, dat blijkens de berichten de G.G. den Raad van Indië zoodanig voorbijgaat, dat hij dit college praktisch verwaarloost en eigenlijk vervangen heeft door ééa persoon, den vice- president Mr. Creutzberg. En waar nu bij den G. G. blijkbaar het voornemen bestaat, r. Creutzberg voor te dragen voor de functie luitenant-Gouverneur-Generaal, die be- imd is den G. G. voorloopig op te volgen, >u hij daarmede de Kroon praktisch gebon- hebben aan diens latere benoeming, in wonder, dat deze wyze van doen hier lioogst verontrustend wordt geacht. De heer De Graeff heeft in de rede, waar- jnede hij indertijd zijn hooge functie aan vaardde, verwezen naar de bestuursperiode ^an Mr. Van Limburg Stirum, dien hij zijn ihooggeschatten voorganger" noemde. (Mr. rock werd zelfs niet door hem genoemd). Iet was wel een zeer pijnlijke herinnering; pen kon toch den heer De Graeff niets beters lOewenschen dan dat hij niet in de fouten fan dien „hooggeschatten voorganger" zou ,erugvallen. Want hoe het bestuursbeleid /van den heer Van Limburg Stirum wordt (beoordeeld, blijkt wel het best uit het rap port der Vlootwetcommissie. Deze Staats- lommissie, waarin door de Regeering waren Aenoemd mannen als Mr. Patijn, Prof. •itruyeken, Swart, Hasselman, aarzelde niet n 75 en 76 van haar rapport de bestuurs periode van den heer Van LimburgJ Stirum te noemen „een van betreurenswaardige uit zetting van 's lands uitgaven, (niet het gevolg van crisisuitgaven) die teweeggebracht heeft een ontwrichting van de Indische financiën." Terwijl zij in haar conclusie het volgende vernietigende requisitoir hield: „De schuld is toegenomen met bijna 1 milliard in een tijdvak (1917-1923) dat grootendeels was een tijd van oDgeëvenaarden economischen opbloei. Terwyl de belastingen zijn opgevoerd tot zoodanige hoogte, dat de vraag rijst of de toestrooming van kapitaal, die onontbeer lijk is voor de ontwikkeling van Indië's hulp bronnen, niet al te zwaar wordt bemoeilijkt en dat men zich bierdoor beweegt op een weg, die onvermijdelijk tot de gelijdelijke verarming van de bevolking in haar geheel moet leiden Dit rapport werd o.a. onderteekend door Mr. Trip, thesaurier-generaal van het Minis terie van Financiën. En het is thans dezelfde Mr. Trip, inmiddels opgetreden als President van de Javasche Bank, die als officieel persoon naar voren treedt om zich wat nog nimmer geschiedde aan het hoofd te stellen van een adresbeweging, waaraan door alle voor aanstaande personen uit handel en industrie FEUILLETON. E. WERNER VERTALING VAN HERMINA. (Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) 11) „Haat ge haar dan zoo vreeselijk?" vroeg de jonkman verwijtend. „Gij hebt die scheiding ver langd, mijne moeder niet dat weet ik van haar- zelve." Falkenried's lippen trilden. Een bitter gezegde zweefde hem op de tong. Hij wilde zijn zooirzeg gen, dat die scheiding hem door eer en plicht was geboden; maar daar zag hij weer in die donkere vragende oogen en dat woord bestierf hem op de vragende oogen en da t woord bestierf hem op lippen. Hij kon de moeder niet voor haar kind aanklagen. „Vraag mij maar niets!' antwoordde hij somber. „Ik kan je toch niets antwoorden; misschien leert ge later mijn redenen eens kennen en waardeeren. Nu kan je die harde keus niet besparen, ge moogt slechts éen van ons toebehooren, van den ander moet ge afstand doen Dat is nu eens zoo en met anders!" Hartmut boog het hoofd, waarschijnlijk gevoe lende dat hij voor het oogenblik niets meer gedaan zou kunnen krijgen. Dat de samenkomsten met zijne moeder een eind moesten nemen, als hij naar j^uis terugkeerde en weer onder strenge militaire wordt deelgenomen, en waarin den G. G. met klem wordt voorgehouden, niet voert te gaan op den door hem ingeslagen ver- keeiden weg. Het feit, dat de man, die inder tijd het bestuursbeleid van Mr. Van Limburg Stirum zoo scherp veioordeelde, thans zijn opvolger waarschuwt, dat hij denzelfden weg dreigt op te gaan, en hem vermaant bijtfids op zyn schreden terug te keeren, zal onge twijfeld den heer de Graeff tot het inzicht brengen, dat zijn tegenwoordig beleid tot heillooze gevolgen, zoowel voor Indië als voor Nederland zal leiden! Lugtenberg te Raalte, speciaal om de renta biliteit van 't varkensmesten na te gaan. Aan de genoemde landbouwschool is een voeder bureau verbonden, dat adviezen geeft inzake de voeding der huisdieren. Dit bureau bestaat uit de leeraren Van Laarhoven en Van Wegen die ook de leiding gehad hebben van de mest- proef. Deze is genomen met 12 varkens, gefokt op 't bedrijf van den heer Lugtenberg. Het waren niet geheel ras-zuivere veredeld Duit- sche Landvarkens. Ze zijn op een leeftijd van ruim 3 maanden voor de proef opgelegd en wel op 28 Juli 1927. Bij 't opleggen wogen ze te samen 1160 pond. INGEZONDEN MEDEDEELING. aj^eddulit-, waarmede de ser'te van vijf compleet 13 Zendt de 5gekleurde advertentiën uiterlijk, vóór 20ilovembsr a.s. aan: HOOGSTMAT 106, BOTTERDAM. benevens het vereischte aantalFAAH-80iiS,n.l. 10 BONS van Vzon&. of 5 BONS van 1 ons, of 2 B0N5varj Vzpond. Vermeldt !n Uw brief duidelijk: a) Haam en voornamen b) -Adres,, stad, straat en huisnummer, c) Leeftijd, d) Haam dercourant, waaruit de adVerienhengeknipt zijn. Frankeert Uw brief Voldoende, onvoldoende gefran keerde brieven worden QevteiQerd. IS ER MET HET MESTEN VAN VARKENS WAT TE VERDIENEN? Een mest proef, die aantoont dat er bij gebruik van een.goed rantsoen nog wel iets te verdienen is. Een zuivere wins van f 1,50 per varken per week. Algemeen hoort men klagen, dat het mesten van varkens niet loonend is. In haar algemeen heid is deze klacht echter niet juist, gelijk blijkt uit een mestproef, vanwege de R.K. Landbouwwinterschool van den A.B.T.B., op gezet op 't bedrijf van den oud-leerling C. tucht kwam, had hij al lang begrepen; nu kreeg hij zelfs verlof om te correspondeeren, en dit was meer dan hij had durven hopen. „Dan zal ik 't aan moeder zeggen," antwoordde hij bedrukt. „Maar nu gij alles weet, behoef ik zeker niet meer in het geheim naar haar toe te gaan?" De majpor ontstelde; daaraan had hij nog in het geheel niet gedacht. „Wanneer zoudt ge haar weerzien?" vroeg hij. „Vandaag op dit uur bij den vijver. Zij zal mij zeker al wachten." Falkenried scheen met zichzelf in strijd. Een vermanende stem verhief zich in zijn binnenste en waarschuwde hem dat afscheid niet toe te laten; en toch voelde hij, dat 't wreed zou zijn het te weigeren. „Zult ge binnen twee uur terug zijn?" vroeg hij. „Zeker, vader. Nog vroeger, als gij 't verlangt." „Nu, ga dan maar!" hernam de majoor met een diepen zucht, waaruit men kon opmaken, hoe zwaar hem de toestemming viel, die zijn recht vaardigheidsgevoel hem afdwong. „Zoo gauw ge terug zijt, rijden we naar huis; je vacantietijd is al schielijk om." Hartmut, die op het punt stond van de kamer te verlaten, bleef op eens staan. Deze woorden riepen hem plotseling weer in het geheugen, wat hij het laatste half uur geheel had vergeten: den dwang en de strengheid van den zöo vurig gehaten dienst, waaraan hij zich nu weer zou moeten onderwerpen. Hij had zijn tegenzin daarin tot dusver niet open lijk durven verraden, maar in deze oogenblikken week mét den schroom voor zijn vader ook het zegel van zijn lippen. Een plotselinge ingeving volgend, keerde hij zich om en sloeg de armen De dieren waren gehuisvest in een ruimen, goed geventileerden stal met veel licht. De mestproef heeft 9 weken en 3 dagen geduurd; op den 3en October werden de dieren (Adv.) Ingezonden Mededeeling. DOOF? afgeleverd aan den slager voor 32J cent het pond. De gevolgde droogvoedermethode maakte de proef gemakkelijk. Deze methode voldeed uitstekend en kan een ieder worden aangera den, aldus het Boeren- en Tuindersblad, waaraan wij deze gegevens ontleenen, mits een goed rantsoen wordt gebruikt en riet te fijn wordt gemalen. Om de 10 dagen moesten de automatische voederbakken gevuld worden. Als drinken werd alleen water gegeven. Het volgende rantsoen werd gebruikt: 75 K.G. mais, 15 K.G. gerst, 5 K.G. grondnoten en 5 K.G. vis.chmeel, totaal 100 K.G. mengsel. Prijs per 100 K.G. 11,04. De eiwitverhouding in dit rantsoen is 1 op 7$, d.w.z. dat 't aantal K.G. zetmeelwaarde 7$ maal zoo groot was als 't aantal K.G. verteerbaar eiwit. In totaal zijn de dieren in den proeftijd (66 dagen) 1520 pond gegroeid. In totaal is gebruikt 2937K.G. gemengd voeder; kosten 324,38.'Elk pond groei heeft dus aan voeder gekost 21.3 cent. Afgeleverd tegen een prijs van 32$ cent het pond, was de winst per pond dus 11.2 cent. De winst per dag en per varken wordt dan bijna 21$ cent, dat is 1,50 per week. Het arbeidsloon werd dubbel betaald, volgens den proefnemer, door de prima kwali teit mest. Feitelijk is de zuivere winst iets hooger geweest, daar er nog winst moet genoteerd voor de loopvarkens bij 't opleggen. Voor de 1160 pond gewicht bij 't begin van de proef waarvan 72 pond moet worden afgetrokken wegens niet vasten is 32$ cent per pond ontvangen, terwijl de werkelijke koopprijs per loopvarken zoodanig is, dat geen 30 cent per pond gemaakt wordt, zelfs vrij wat minder. Rekenen we 30 cent, dan wordt de winst op 't mesten 1088 maal 2$ cent of 27,80 meer. De kosien van verzekering 1 gulden per var ken, waagloon 25 cent per dier, kortponden, vertering enz. beliepen in totaal 21,60. De meerdere winst wordt dan 5,60. Rekent men dit bedrag voor huisvesting, dan komt men dus tot de slotsom, dat de zuivere winst per varken 1,50 per week heeft bedragen. Dit bedrag is wel niet hoog, vooral als men hiervan nog wat aftrekt voor risico, maar de proef bewijst toch dat bij gebruik van een goed rantsoen nog wel op de mesterij te ver dienen is. Nostradamus behoort tot de grootste mystici die ooit geleefd hebben; in 1547 heeft hij de geboorte van Napoleon reeds voorspeld; hij voorzag de Fransche Revolutie en beschreef nauwkeurig de kleeren, die Lodewijk XVI op weg naar het schavot zou dragen. Engeland, de „Neptunus der Zeeën", is eveneens gedoemd te verdwijnen, zegt de voorspelling, waarna een „staat aan de Mid- dellandsche Zee" de heerschappij ter zee in Europa zal verkreijgen. Amerika wordt in deze proefetie niet genoemd, ofschoon het toen reeds lang ontdekt wa. Nostradamus bood zijn voorspellingen aan Catharina de Medicis aan in een geheimschrift, dat zoo vernuftig was samengesteld, dat het manuscript oogen- schijnlijk een gewone vertelling bevatte, die echter een geheel andere beteekenis kreeg, wanneer men den sleutel tot het geheim wist. De magische wetenschappen zijn al zeer oud. Waarschijnlijk vinden zij hun herkomst bij de Egyptenaren. Tallooze zijn de geheimzinnige uitlatingen in papyri en de inscripties op tem pelmuren, die duiden op gebeurtenissen in de toekomst, en rog steeds doet men in het Nijl- dal nieuwe ontdekkingen. Zoo heeft voor eenige dagen de heer Basil Stewart op een bijeenkomst te Londen van de Orde der Israëlieten van Groot-Brittannië gesproken over de voor spellingen, die gegr.ft staan in de Groote Pyramide of Pyramide van Gizeh, het mach tige bouwwerk, dat een Egyptisch pharao in ongeveer 2800 voor Christus heeft laten op trekken. „De symbolische figuren van deze pyramide", zeide spreker, duiden erop dat' op den 28sten Mei van het jaar 1928 een oorlog zal uitbreken, die zal duren tot 16 September 1936. Hoe komen wij daaraan? Wel, de Egyp tenaren hebben 'ons in geometrische figuren een chronologie der geschiedenis gegeven, die ons nauwkeurig inlicht, wanneer er een groote gebeurtenis zal plaats vinden, zonder echter aen aard dier gebeurtenissen mede te deelen. Daar nu de symbolen, die een belangrijke gebeurtenis voorspellen op 28 Mei van het volgend jaar nagenoeg identiek zijn met die van 4 Augustus 1914, den datum waarop bijna v. e geheele wereld mobiliseerde, kan men daaruit niet anders dan het uitbreken van een nieuwe oorlog opmaken." Laten we hopen, aat de Pyramide geen gelijk mag krijgen! PROFETEN VAN VROEGER DAGEN. Volgens een oude voorspelling van den Middeleeuwschen magiër Nostradamus, die kort geleden door het „Adyar-genootschap" ontcijferd en gepubliceerd is, is in het jaar 3422 het einde der stad Parijs te wachten. Dan zal een vloot van „vuurspuwende lucht schepen," komende vanuit het Oosten, boven de stad verschijnen en haar in enkele uren zoo grondig verwoesten, dat wederopbouw onmo gelijk zal zijn. De inwoners zullen te Avignon een tweede vaderstad vinden. opnieuw om zijns vaders hals. „Ik heb éen verzoek," fluisterde hij, „een groot, groot verzoek, dat gij mij moet toestaan en gij zult 't doen, dat weet ik, om mij te toonen dat mij wezenlijk liefhebt." De majoor fronste de wenkbrauwen en vroeg op min of meer verwijtenden toon: „Moet ik je dat eerst nog toonen? Nu, spreek op dan!" Hartmut drukte zich nog vaster tegen hem aan, weer klonk zijn stem onweerstaanbaar zoet en vleiend, en zijne donkere oogen ondersteunden krachtig de bede: „Laat mij niet militair worden, papa! Ik houd niets van het beroep, waarvoor gij mij bestemd hebt, en zal mij nooit gelukkig daarin voelen. Als ik tot hiertoe uw wil heb gedaan, was 't altijd met tegenzin, met wrevel in het hart. Ik voelde mij daarbij diep ellendig maar ik heb 't u nooit durven bekennen." De rimpel op Falkenried's voorhoofd werd die per, en langzaam liet hij zijn zoon uit de armen. „Dat wil met andere woorden zeggen, dat ge mij niet verkiest te gehoorzamen," zeide hij barsch. „En juist hebt gij dit nog noodiger te leeren dan een ander." „Maar ik kan geen dwang verdragen!" barstte Hartmut driftig uit, „en de militaire dienst is immers niets dan dwang en kluisters. Altijd en eeuwig gehoorzamen, nooit een eigen wil hebben, zich dag op dag aan een ijzeren tucht onderwerpen, elke oorspronkelijke gedachte en opwelling in stijve, strakke vormen knellen dat kan ik niet langer uitstaan! Alles in mij smacht naar vrijheid, naar licht en leven 1 Laat mij uit den dienst gaan, vader! Houd mij niet langer in die ketens gekluis terd Ik besterf 't anders nog!" Hij had zijne zaak niet onvoorzichtiger kunnen bepleiten dan met deze woorden tegenover een man, die met hart en ziel militair was. Nog kwa men ze hem vurig en onstuimig over de lippen, nog had hij den arm om zijns vaders hals geslagen, toen deze plotseling opstond en hem van zich afstiet. „De krijgsdienst is volgens mijn gevoelen een eer, geen keten'." zeide hij scherp. „Treurig genoeg, dat ik dit mijn zoon nog moet herinneren. Vrijheid, licht en leven verlangt geA Denkt ge dan, dat men op zijn zeventiende jaar ai het recht heeft, volop van het leven te genieten en het beheer over zijne goederen te aanvaarden? U zou die gewenschte vrijheid slechts tot losbandigheid, slechts ten ver- de rve voeren!" „En al was dit zoo!" riep Hartmut, buiten zich zelf van drift. „Liever ten onder gaan in de vrijheid, dan voortleven onder dien dwang. Voor mij is hij nu eens een keten, een slavernij 1" „Zwijg! Geen woord meer!" gebood Falkenried op zulk een dreigenden toon, dat de knaap ondanks zijn toorn en opgewondenheid eensklaps verstomde „Ge kunt al niet meer kiezen, want ge hebt immer den eed aan vorst en vaderland afgelegd en zoudt ge dien kunnen vergeten? Eerst moet ge officier worden en als zoodanig al je plichten vervullen, gelijk ieder van je kameraden; en dan, als ge meerderjarig zijt, en Ik de macht niet meer heb om je dit te verhinderen, moogt gij je ontslag nemen, al zal 't een nagel aan mijn doodkist zijn, dat mijn eenige zoon den krijgsdienst ont vlucht!" „Vader, denkt ge dat ik een lafaard ben?" viel Hartmut uit. „Als ik in den oorlog kon meevech- i ten INGEZONDEN MEDEDEELING. MIJN HAR DT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Kiespijn-Tabletten 30 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth en Drogisten (Adv.) „Dan zoudt ge blind en onbesuisd op je eigen hand elk gevaar in den mond loopen en met je koppigheid, die door niets tot reden is te brengen, jezelf en je eigen partij in het ongeluk storten. Ik ken hem, dien woesten, onstuimigen drang naar vrijheid en leven, die met alle slagboomen en plichten spot; ik weet, van wie ge dien geërfd hebt en tot welk uiterste hij voeren kan. En daarom houd ik je vast aan dien „keten", hetzij ge dien al dan niet haat! Ge zult gehoorzamen en buigen leeren, zoolang 't nog tijd is, en ge zult 't leeren dat beloof ik je!" Zijn stem klonk weer evenals vroeger hard en onverzettelijk, elk spoor van teederheid was uit de strakke wezenstrekken verdwenen, en Hartmut kende zijn vader te goed, om niet te weten, dat elke verdere poging vruchteloos zou zijn. Hij ant woordde niets, maar in zijn oogen gloorde weer de vonk, die alle schoonheid daaraan ontnam, en om de stijf opeengeperste lippen verscheen een vreem de, kwaadaardige uitdrukking, terwijl hij zich zwijgend afwendde om heen te gaan. De majoor volgde hem met de oogen. Weer verhief zich de waarschuwende stem in zijn bin nenste, een angstig voorgevoel maakte zich van hem meester en hij riep zijn zoon terug. „Hartmut, binnen twee uur zijt ge immer weer hier? Belooft ge mij dat vast en zeker?" „Ja, vader!" klonk het antwoord norsch, maar stellig. „Goed, dan zal ik je eens als een groot mensch behandelen. Op je belofte vertrouwend, laat ik je met gerustheid gaan. Pas op je tijd!" De jonge man was nog slechts wenige minuten weg, toen Walmoden binnentrad, i (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1