BINNENLAND Puistjes ONZ® EILANDEN VAN "WOENSDAG 26 OCTOBER 192 7. 4900. Na nog eenige mededeelingen van den voorzitter wordt met algemeene stem men besloten met de N. V. Levensverzeke- rings-Maatschappij „Utrecht" te Utrecht aan te gaan een geldleening ad. ƒ4900,— tegen een rente van 4f 6. Aan de orde wordt gesteld het voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan den oud-wethouder J C Borgdorff een pen sioen toe te kennen tot een bedrag van 200. Nadat de voorzitter het voorstel heeft toe gelicht wordt het voorstel van Burgemeester en Wethouders in stemming gebracht. Het voorstel wordt aangenomen met 5 stemmen voor en 2 stemmen tegen. Voor stemden de heeren J P Mast, W.A Lokker, J. P. Segers, A. L. Houthuizen en B. C. Jongeling. Tegen stemden de beide A R. raadsleden, de heeren J. Hokke en W. J. Rosmolen. Besloten is aldus om aan den oud-wethouder Borgdorff een pensioen toe te kennen van 200 per jaar. Niets meer aan de orde zjjnde wordt de vergadering na de gebruikelijke rondvraag gesloten. VOOll JONGELUI MET VLIEGERS- CAPACITEITEN. Leerlingen uit alle doelen van het land, ROTTERDAM. 22 October - Wij hebben luitenant H. M. Schmidt Crans, den instruc teur der Nationale Lucht vaartschool, naar zijn ervaringen gevraagd, nu deze nieuwe instelling ruim een maand aan het werk is. En ziehier wat hij antwoordde. „Het is tot dusver een succes geweest en zonder twijfel zal ook in de toekomst het resultaat gunstig zijn. Wij hebben reeds twee brevetten uitgereikt, één aan een Duitscher en één aan den heer Pander, zoon van den vliegtuigbouwer. Op het oogenblik hebben we negen leerlingen, die trouw de lessen volgen. Als het weer 'tmaar even toelaat, wordt er gevlogen. U weet hoe dat gaat; ik zit vóóraan en de leerling achter. Wij kunnen met behulp van een telefoon, die in onzen helm is inge bouwd, met elkaar spreken. Vanuit beide plaatsen kan het toestel bestuurd worden. Mijn methode is zóó, dat ik den leerling steeds het volle stuur overlaat en alleen dan ingrijp als het noodig is en er fouten worden gemaakt. Vooral in den aanvang gebeurt dat nogal eens, doch gevaar is er niet, daar de instructeur onmiddellijk kan ingrijpen Zoodra de leerling in staat is het toestel in de lucht te houden, beginnen wij met het moeilijkste deel: het landen. Soms worden op één les door den leerling 8 10 landin gen uitgevoerd. Er zijn wel dagen, dat ik meer dan 60 landingen maak. Wat onze leerlingen betreft, deze komen uit alle deelen van het land. Wij hebben twee Rotterdammers en verder leerlingen uit Schiedam, Hengelo, Bloemendaal en van de Zuid-Hollandsche eilanden. Ik heb slechts één leerling, waarvan ik betwijfel of hij ooit het brevet zal halen; de overigen zullen zeker slagen. Er zijn jongelui bij met op merkelijke gaven voor het vliegen, terwijl er één by is, die het ware vliegersinstinct bezit en waarvan ik hooge verwachtingen Nog dagelijks komen aanvragen by ons om inlichtingen. Tegen het voorjaar ver wacht ik zulk een toevloed van leerlingen, dat het wel noodzakelijk zal zijn het mate riaal, dat nu nog uit twee machines bestaat, met minstens één uit te breiden". De heer Schmidt Crans kwam na deze maand van ervaring tot de volgende slot som: „De nationale lucht vaartschool heeft haar bestaansrecht nu reeds ten volle be wezen. Het is een schitterende gelegenheid voor jongelui met vliegerscapaciteiten om deze mooie sport te beoefenen. f "9 Gistermiddag was er groote belangstelling van de zijde der Aero Club. Het was vol komen windstil en daarvan werd geprofiteerd. Zoo maakte de heer Pander alleen een half- uursvlucht om zich verder te bekwamen in de vliegkunst. EEN VROUW LEVEND VERBRAND. UTRECHT, 22 Oct. Hedenmorgen om streeks 12 uur ontstond brand in een perceel aan de Lange Nieuwstraat No. 100. Toen de buren zich toegang verschaften tot het pand, bleek dat het vuur woedde in een achterka mer, waar de bejaarde bewoonster, mej. B,, te bed lag. Toen men haar te hulp kwam, bleek zij reeds geheel verkoold te zyn. Met emmers water is het brandje daarna gebluscht. Men vermoedt, dat door het om vallen van een olielichtje het bed heeft vlam gevat. De politie stelt een nader onderzoek in. Een ontploffing te Zaandam. Te Zaandam is Zondagavond in het Luna park, dat daar ter gelegenheid van een winkel week is ingericht, een ernstig ongeluk ge beurd. Ruim 7 uur is met een geweldigen knal een blikken trommel met magnesium of een andere brandbare stof, die een foto graaf bij zfin werk bezigde, uit elkaar ge sprongen. De 20-jarige Vloon, uit Koog aan de Zaan, die gefotografeerd werd, geraakte in brand en kreeg ernstige brandwonden aan hoofd en armen. Voorts werden de fotograaf en eenige omstanders gewond. Het ergste bleek de 15-jarige David Dame er aan toe te zyn; in zorgwekkenden toe stand werd de jongen weggedragen. Kort daarna is hy gestorven. Er ontstond een brandje in een in de nabyrs INGEZONDEN MEDEDEELING. heid staande danstent, dat met eigen midde len kon worden gebluscht. De toestand van de overige gewonden baart geen zorg meer. DEMONSTRATIE VAN EEN WERKLOOZE. De werklooze C. Otter te Haarlem, heeft „gedemonstreerd". Zondagmorgen ongeveer kwart over vijf vond de politie hem en zijn vrouw in een ledikant, dat geplaatst was half op het trottoir en half in den tuin van het perceel Kleverlaan 145, waar de wethou der van openbare werken en volkshuisvesting de heer M. A. Reinalda, woont. Het gezin van man, vrouw en kind had daar den ge- heelen nacht gelegen. De vrouw was na genoeg geheel ontkleed. Ook was aanwezig P., een vriend van O. Bij het aanbreken van den dag begon O. bij den wethouder aan te bellen; hij riep onder meerEr liggen wand luizen in je tuin! Eenige agenten en rechercheurs hebben het gezin verwijderd. De vrouw werd op een handwagen overgebracht naar'de vroegere vuilnisbelt van Schoten, waar zij in een schuurtje gehuisvest werd. Later op den dag verzocht de politie O. met zijn gezin het terrein te verlaten. Deze weigerde echter, door de politie vergezeld weg te trekken. Het gevolg was, dat de vrouw op een matras in het schuurtje bleefzij wachtte af, of men haar kleeren zou verstrekken. Ongeveer kwart over elf vanochtend kwa men O. en zyn kameraad op ttët plein, waar zij vóór het huis van den wethouder voor het armwezen, mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, een kinderwagen met een kind erin neerzetten. O. en zijn kameraadstelden zich eerst aan den overkant van het plein op, van waar zij allerlei over straat schreeuwden. Daarna verwijderden zij zich. De vrouw bleef echter met haar kind in den wagen voor de deur zitten. Een groote menschenmenigte verzamelde zich voor het huis. De politie zorgde voor een afzetting en maande de menschen aan tot doorloopen. Tegen 12 uur kwam de politie per motorfiets om de vrouw weg te halen. Zij gaf voor, niet te kunnen loopen. Op aandringen van de politie stond zij echter op en strompelde naar den zijspan* wagen, waarin zij plaats nam. Een oud vrouwtje ontfermde zich over het kind, wik kelde het in een deken en bracht het zoo naar de moeder. Plaatselijk Nieuws. MÏDDELHARNIS. In den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente zijn thans aan de beurt van aftreding ouderling J. Vroeginde- weij en diaken J. Boeter. Gevonden voorwerpeneen z.g.n. Lipsr sleutel gemerkt Basco-U.S.A. no. 22322 a, terug te bekomen bij C. de Man, 3de Wei? straat. De pryzen der veldvruchten zijn alhier als volgt: Aardappelen: Eigenheimers ƒ4,20 4,40; Bravo's en Red Star 5,— per 70 kilo. Ajuin 2,75 a 3,— en Koepeen 1,25 a 1,30 per 60 kilo. Handel slap Vrijdagmiddag viel het 3-jarig kindje van A. Krygsman Pz. van den zolder, waar- by het een hersenschudding bekwam. Zondag 30 dezer zal in de Ned. Herv. kerk de doopsbediening plaats hebben. Aan gifte hiertoe Vrydagavond 7.3Ö uur in de Kerkekamer. Sport. Onze geel-blauwen hebben het er Zondag sleGht afgebracht. De wedstrijd tegen O. V. V. hadden ze heusch niet hoeven te verliezen. Het feit echter dat ze met in vallers opkwamen scheen wel de oorzaak. Met 4-2 raakte ze de puntjes kwijt. Dientengevolge zat ook het 2de in zak en asch. Zonder Pun, (die in 't eerste moest keer pen) waren ze veel zwakker en Sparta 9 won met 2 1. Centrale Telling te Middelltarnis Veiling van Try dag 21 October 1927. Kippeneieren 60—61 k.g. 9,60 tot f 9,85. Idem 50—68 k.g. ƒ7, tot f 7,05. Idem (bruine) 60-62 k.g. 9,561. 9,80. Eendeieren 67 60 k.g. ƒ7,— tot 7,05. Alles per 100 stuks. Bloemkool 2,40 tot 17,— per 100 st. Roode kool 1,40 tot 5,70 per 100 stuks, Savoye kool 3,50 tot ƒ10,— per lOOstuks, Witte kool 8,20 per 100 stuks. Andijvie 1,40 tot 3,20 per 100 krop. Dubbele princesseb. 20,60 per 100 k.g. Spruiten 19,50 per 100 k.g. Beuré Durando 22, per 100 k.g. William Duchesse 20,10 per 100 kg. Jodensuikerperen 4,70 tot ƒ7,— p. 100 k.g. Armgaard 5,60 tot 10,— per 100 k.g. Campagners 3,80 tot 9,60 per 100 k.g, Grauwzoete renetten 5,50 per 100 k.g. Go'udreinetten 5,50 tot 20,— p. 100 k.g, Stoofperen 4,70 per 100 k.g. Poppeperen 4,70 tot 8,20 per 100 k.g. Loutjesperen ƒ6,— per 100 k.g. Ponsperen 4,10 tot ƒ8,— per 100 k.g. Kleiperen 5,— tot 10,80 per 100 k.g. GiesserWildemans ƒ6,501. ƒ11,40 p. 100 k.g. Borgemottenp. 8,80 tot 10,— perlOOk.j Druiven 0,22 tot 0,33 per pond. Kaas 0,40 tot 0,58 per pond. Boter 1,15 tot 1,21 per pond, van Maandag 24 October 1927. Kippeneieren 61 k.g. 9,50 Idem 50 k.g. 6,85 Idem bruine 60 k,g. ƒ9,60 tot 9,80 Eendeieren 67 70 k.g. 6,90. Alles p. 100 st. Bloemkool 4,70 tot 13,60 per lOOstuks. Roode kool 5,70 tot 6,60 per 1Ö0 stuks. Savoye kool 11,— per 100 st. Andijvie 0,60 tot ƒ4,— per 100 krop. Spruiten 12,— tot 20,- per 100 k.g. Peen 3,40 per 100 k.g. Gr. zoete renett. ƒ10,40 t. 10,80 p. 100 k.g. Camgagners 9,40 per 100 k.g. Armgaard 10,— per .100 k.g. Stoofperen 9,10 per 100 k.g. Kleiperen 5,70 tot 6,80 p. 100 k.g. Giesser Wildemans 10,60 per 100 k.g. Bergamot 10,50 per 100 k.g. Druiven 0,22 tot 0,32 per pond. Kaas 0,40 tot 0,59 per pond. SOMMELSDIJK, Terwijl een reiziger z'n auto een oogenblikje onbeheerd moest laten, werd de wagen door onze lieve straatjeugd aan den gang gemaakt, de rem werd over gehaald en zonder bestuurder reed de auto weg. Spoedig evenwel zwenkte het stuur en botste de auto tegen een muur, waardoor de wagen aan het spatbord werd beschadigd. Door rappe handen werd de motor spoedig tot stilstand gebracht en veroorzaakte dit incident geen ongelukken, wat wel als een wonder mag worden beschouwd. Waarschynlijk door den donker mis leid reed de winkelier A. K. met fiets en al pardoes in de Kreek aan de St. Nicolaas- dreef. Hij krabbelde er zelf weer uit, nadat de modderigen bodem hem als een nikker had gemaakt. Op Zondag 30 October, 's avonds 7 uur, hoopt voor de Vryz. Hervormden op te treden Ds. West meize van Drachten, in de zaal van den heer Verhey aan den Langeweg alhier. DIRKSLAND. Tot Onderwijzer aan de BLjz. School, alhier, is benoemd dhr. A. A. JanseD, thans tydeiyk aan die school werk zaam, en tot tijd. Onderwijzer aan de O. L. School te Melissant is benoemd dhr. J. W. de Bonte, alhier. Aan J. B. Grevenstuk, alhier, is ver gunning verleend tot verbouw van een woon- en winkelhuis aan den Straatdyk, alhier. Voetbal. Rotterdam—Dirksland 0—1. HERRINGEN. Voor de macht van het Kleine is in deze gemeente de afgeloopen drie maanden 28,70 gecollecteerd. Het schilderwerk van een woonhuis voor rekening van den heer J. G. Noordijk is opgedragen aan den heer J. Kareis. De heer J. L. Coenradi had het ongeluk zyn pink met een ploegschaar geheel af te snijden. Geneeskundige hulp was noodza- keiyk. STELLENDAM, De garnalenvisschers heb ben de vorige week 4 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 40 K.G. bij de pellerijen aangebracht. De vorige week werden van hier ver zonden 450 H.L. aardappelen, 200 H.L. koe peen en 550 H.L uien. Bij gelegenheid van het 25 jarig bestaan der afdeeling Stellendam van het Groene Kruis wordt Woensdagavond in de bewaar school voor de leden de Groene Kruisfilm vertoond. By die gelegenheid zal Dr. Van Gelder uit Nieuwe Tonge een lezing houden. GOEDEREEDE. Van den landbouwer G. Breen uit den Oostdijk is een 2-jarig rund gestorven en onder politietoezicht begraven. Het dier was niet verzekerd. OUDDORP. Naar men verneemt heeft de Heer C. K. Lodder, wegens vertrek uit de gemeente, bedankt als lid van den raad. De werkman J. de Vogel is te Kapelle (Zeeland) aangesteld als droger-opzichter in de Cichoreifabriek aldaar. A.s. Woensdagmorgen 10.30 uur zal er vergadering van den Gemeenteraad plaats hebben. De agenda bevat: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling Gemeentebegrooting 1928, 3. Besluit aangaande geldleening Aan koop Auto-spuit. 4. Wijziging verordening Heffingsperc. opcenten belasting. 5. Wijziging begrooting 1927. De Matroos-kok P. v. d. Linde Lz., is bevorderd tot Korporaal-kok. A.s. Vrijdagavond bestaat voor de Ned. Herv. Gem. aangifte tot den H. Doop. A.s. Donderdag zal alhier de halfjaar- ïyksche veemarkt worden gehouden. De kuilvisschers hebben de afgeloopen week van 5 20 kilo schubben per weeken schuit gevangen. Met de garnalenvisscherö wordt naamd niets verdiend. NIEUWE TONGE. Van Gebrs. v. d. V alhier ging een paard op hol. Het dier werd spoedig staande gehouden, zoodat dit ongeluk goed afliep. De heer A. v. R. kreeg een opgezette hand. De dokter constateerde bloedvergifti ging. OUDE TONGE. Ter algemeene kennis is gebracht dat aangiften voor huisslachtingen moeten plaats hebben ter Gem. Secretarie, en wel des v.m. van 9 12 uur, minstens vier dagen vóór den dag der slachting. By de aangifte moeten worden opgegeven straat en huisnummer van den aangever. Voor elk huisnummer, hetwelk moet worden opgezocht, zal tien cents in rekening worden gebracht. Toen Zaterdagmiddag J. Hartog Abrz. op zyn rywiel over de Kaai reed, gleed plotseling vanaf de zolder van het pakhuis van dhr. Oomens een mud erwten dooreen schuif, die vanaf bedoelden zolder is aange legd op de Kaai en ongelukkigerwijze juist op het voorwiel van H.'s rijwiel. Hy kwanr te vallen en verwondde zich eenigszins aan zijn hand. Het wiel was echter geheel in elkaar gedrukt. Telefoonstation te Achthuizen. By'ge- komeni telefoon no. 9, Joh. van Peperstraten winkelier. OOLTGENSPLAAT. De gemeenteraad is voor een openbare vergadering opgeroepen tegen Woensdag 26 October a s., des namid dags half drie. In behandeling komen o.m. Ingekomen stukken, begrooting armbestuur, bewaarschool en gemeente voor het jaar 1928, voorste] van B. en W. tot vaststelling van een rooiiyn aan den Oudelandsche dijk, voor stel van B. en W. tot aanschaffing van'een automobielmotorbrandspuit en een voorstel van B. en W. tot het verbouwen van de gemeentewoning Emmastraat 254 in een postkantoor. De gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1928 sluit voor wat betreft den gewo nen dienst in ontvangsten en uitgaven met 134.209.10 en den kapitaaldienst in ont vangsten met 8100.— en uitgaven met 1600. alzoo met een batig slot van 1500.-. De aangekondigde Algemeene Verga* dering van de Vereeniging „Het Groene Kruis" is, wegens omstandigheden, uitge steld tot Donderdag 27 October a.s., des avonds half zeven, in de Openbare School. Zaterdagmorgen heeft de typograaf H Visch het ongeluk gehad zijn linkerduim te klemmen tusschen het bovengedeelte van een brocheermachine, waardoor dit lichaamdeel gespleten werd en den nagel moest missen. Na door Zuster Buteijn van een noodver band te zyn voorzien, verleende Dr. Endtz verder heelkundige hulp. Zaterdagmiddag reed de vrachtrijder G. Kamp met zijn dochtertje en zoontje in de vrachtauto langs den Oudelandschen dijk. Doordat een zijner banden sprong, raakte hy het stuur kwijt en kwam in botsing met voor de hem rydenden wagen, geladen met pulp, van den heer D. Neels. Het 5-jarig ventje schokte voorover met het hoofd door de groote voorruit en kreeg een diepe snede in het voorhoofd. Aan de auto werd veel schade toegebracht. De heer L. Dorsman Jzn. heeft zyn woonhuis aan den Molendijk, thans bewoond door J. Leydens, met de daarachter staande timmersmanswerkplaats, onderhandsch ver kocht aan den heer L. Dorsman Jr. DEN BOMMEL* De vorige week werden van hier verscheept 1250 H.L aardappelen en 400 H.L, uien. ZWARTEWAAL. De Groene-Kruis-Ver- eeniging „Zwartewaal-Heenvliet" hield op 20 October 1927 haar jaarvergadering alhier. De notulen der vorige vergadering te Heen- vliet, werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Het jaarverslag van den Secretaris, de heer H. H. Boender te Heenvliet, vermelde een ledental van ruim 300. Het gaf een kort overzicht van de werkzaamheden van het afgeloopen boekjaar. Hieruit bleek, dat de Vereeniging weer zeer goed gewerkt had. De samenwerking met het „HofkensVer- plegingsfonds" was weder goed geweest. Geklaagd werd over het slechte vergade- ringenbezoek, speciaal voor Heenvliet. In Zwartewaal toont men meer belangstelling, al is de opkomst nog veel te klein. De Secre taris werd dank gebracht voor zijne werk zaamheden. De heeren H. van der Linde en D. Stolk beiden alhier, ten vorigen jare- benoemd tot het nazien der rekening van den Penning meester, dienstjaar 1926, brachten van hunne bevindingen verslag uit en adviseerden tot goedkeuring der rekening. De rekening wyst aan in ontvangst met inbegrip van de saldo's van vorige jaren, 1079,57£. In uitgaaf 378,04, zoodat dus in kas is een bedrag van 701,53J, welk bedrag in de bescheiden werd aangetroffen. Ook den Penningmeester werd dank ge bracht voor zyn accuraat beheer en de heeren Stolk en van der Linde voor hunne werk zaamheden. Geconstateerd werd alzoo, dat de Vereeni ging zich in goede conditie bevindt. Aan de beurt van aftreden voor Zwarte waal, waren de heeren H. A. Kieviets en H. Vrij. By vrije stemming verkregen de heeren Kieviets 18, Vrij 6 en J. Verschoor 12 stemmen. Herkozen was dus de heer Kie viets en gekozen de heer Verschoor. Des gevraagd verklaarden beide hunne benoemiDg aan te nemen. De Voorzitter, Ds. Romeijn te Heenvliet, bracht dank aan den heer Vry voor zijn vele en goede diensten aan de Vereeniging bewezen. Tot leden van de Commissie tot het nazien van de rekening van den Penningmeester, werden benoemd de heeren Sjouw en Nieuw- land te Heenvliet. Als afgevaardigden naar de eerstvolgende Algemeene Vergadering te Rotterdam op 28 October a s. werden benoemd de heeren Romeijn en Kort, terwyl de heer Boender als plaatsvervanger werd aan- gewezen. By de behandeling van den beschrijvings brief voor de Algem. Vergadering werden geen op- of aanmerkingen gemaakt. De heer Kort bracht by de rondvraag ter sprake, het oprichten van eene Vereeniging tegen geldeiyke gevolgen van Ziekenhuis- verpleging. Het bestuur symphatiseerde met deze gedachte, met het gevolg dat desgevraagd op voorstel van den Voorzitter, werd besloten het Bestuur te machtigen deze zaak voor te bereiden. Slechts twee der aanwezigen voelden blik baar niet veel voor deze zoo nuttige en haast onmisbare vereeniging. Een lid bracht ter sprake het met moeite bekomen van verplegingsartikelen uit het magazyn. De Voorzitter zeide dat deze middelen steeds ter beschikking zijn, doch dat voor een goede contröle noodig is, dat eene genees kundige verklaring wordt afgegeven welke middelen vereischt worden. Een lid uit Heenvliet vroeg of het mogelijk was, dat eenige leden uit die gemeente hunne contributie niet hadden betaald. „Dat is niet mogelijk" zegt de Voorzitter, dan z(jn die ook geen lid. De Penningmeester was tusschentijdsaan het schryven en de betrokkenen zullen wel spoedig zien wat hy schreef. Niemand meer het woord verlangende, sloot de Voorzitter onder dank deze geani meerde vergadering. Ter kennisneming van belanghebbenden wordt nogmaals gebracht, dat verplegings artikelen slechts worden afgegeven op m6« dische verklaring, uit het Magazijn van de Hofkens-stichting te Zwartewaal. Te Zwartewaal en ook te Heenvliet bevin den zich hulp-magazijnen, doch daaruit wor den slechts middelen gegeven voor plotselinge behoeften, die geen tijd laten den gewonen weg te volgen, b.v. bij ongevallen, e.d. Bij de Veldwachters van beide gemeenten z(jn middelen aanwezig voor ongevallen met electrische geleidingen en evenzoo een ver- bandtrommel. in het gelaat verdwijnen spoedig door het gelaat 's avonds met PUROL in te wrijven en 's morgens met warm water en zeep uit te wasschen. 't Voldoet iedereen. (Adv.) PROVINCIAAL WEGENPLAN VOOR ZUID-HOLLAND. Naar aanleiding van de plannen om uit het Rljkswegenfonds de kosten van verbe tering van de verkeerswegen te bestrijden, werd door tusschenkomat van de Vereeniging „Goedereede en Overflakkkee's Belang" 21 September 1927 een vergadering gehouden van H.H. Burgemeesters en Wethouders van de gemeenten op dit Eiland en van beheer ders van wegen, ten doel hebbende om plah" nen te beramen en wanneer de plannen we waren geworden, gezameiyk en eendr^f.K saam te werken om zoo spoedig mogely^1^ komen tot verbetering van de hoofdver keerswegen op Flakkee. Deze vergadering had een g Er werd een Commissie benoemd b ONZ uit de Heeren Burgemeesters van de belang hebbende gemeenten en de heeren C. War mer G.L.zn., D. Lodder Goedereede, A. A. Mijs te Sommelsdyk, J. Rooy te Dirksland en J. M. van Paaschen te Middelharnis ver tegenwoordigde de belanghebbende polders. Voor het Dagelijksch Bestuur werden aan gewezen de heeren C. Warnaer G L zn. Voor zitter, J. Rooy lid en J. M. van Paaschen Secretaris. 27 September 1927 hebben H.H. Ged. Staten van Zuid-Holl. aan de Provinciale Staten een voordracht ingezonden tot het vaststellen van het Provincialen wegenplan. Voor Flakkee zyn, om tot Provincialen weg te worden geformeerd ontworpen, de weg loopende vanaf Ouddorp via Sommelsdijk Middelharnis Den Bommel Ooltgensplaat en de weg Middelharnis— Nieuwe-Tonge Oude- Tonge. Een lengte van ongeveer 50 K.M. of 11 van het aantal K.M dat uit het Rijks wegenfonds aan de Provincie Zuid-Holland is toebedeeld geworden. De voorwaarden waarop de Provinciale weg kan verkregen worden zyn: geen bijdrage in de kosten van de recon structie van den weg; een bijdrage in de kosten van het onder houd van dien weg van 600 per K.M. per jaar. Een bedrag dat vrijwel geiyk staat met den thans kostenden prys van het on derhoud. De Provinciale weg zal met afsnijding van gevaariyke bochten en verbeteringen van de op- en afritten, een breedte krijgen van 8 70 M. met een verhardingsvlak van M met daarnaast een fietspad van 1.20 M. of ter weerszijden van den weg een fietspad van 0.60 M. en met afsnfiding van gevaar lijke hoeken en verbetering van de op- en afritten. De reconstructie van den weg zal plaats hebben op de wijze zooals de weg Middelharnis Middelharnishaven is gecon strueerd geworden. De Commissie heeft in hare vergadering van 19 October 1927 de voordracht van H.H. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holl. bespro ken en gemeend dat het voor het Eiland en voor de streek Oude Tonge, Den Bommel en Ooltgensplaat van belang is, dat ook als Provinciale weg wordt overgenomen de weg Oude Tonge via Achthuizen tot Schaapsweg gemeente Den Bommel in aansluiting van den weg De Bommel—Ooltgensplaat. In een adres is deze wensch ter kennis gebracht aan de Provinciale Staten, terwijl de gemeente Oude Tonge, Den Bommel en Ooltgensplaat gezamenlijk eenzelfde verzoek aan de Provinciale Staten hebben gedaan. De gemeente Nieuwe Tonge heeft aan dit adres adhaesie betuigt. Verder zyn in dat adres nog enkele ver beteringen, ten dienste van het snelverkeer gevraagd o.a.: Ie. om opneming van den Broekweg te Ouddorp, van den Molendijk Melissant, van den Hoogeweg, later Stationsweg en van het Schelpenpad te Dirksland, die niet in het plan staan genoemd; 2e. om den Provincialen weg van en naar Ouddorp niet door de Gemeente Goedereede te leiden maar om de Gemeente Goedereede; 3e. om den weg naar Oude Tongen niet te nemen door de gemeente maar ten zuiden van de gemeente door den Burgemeester Overdorpstraat; 4e. om opheffing van den gevaariyken hoek aan het Zuideinde van den Schaapsweg gemeente Den Bommel by de aldaar staande boerdery van den heer Pas, door het leggen 1 van een weg langs den trambaan vanaf het tramstation Den Bommel rechtstreeks op den Langeweg van Ooltgensplaat. Dinsdag 25 October 1927 komt het Pro vinciale wegenplan by de Provinciale Staten in behandeling. O Bovenstaand schryven ontvingen wij van de wegencommissie, omdat w(j zelf geen uitnoodiging hebben ontvaDgen om ter ver gadering te komen, teneinde een uitvoerig verslag te geven. Red. vond het moeilijk zoo j1- te zijn. Mr. van Walsem; opmerkzaam op, dat hij geeren. Beide zaken kofl blijken, dat de eerste zal dan wordt hem 15 gJ Verdachte overhandig;' 2 bankjes van 25; n:1 2 tientjes terug en zeid ter verdachte's getuige had. De zaak werd ingetr ging zonder vonnis de Gemenj Burgerlijke stand DIRKSLAND. Geboren: Barend Arie, z. v. Barend Arie van Lenten en van Adriaantje Kastelein; Jan, z. v. Jacob van Wageningen en van Aleida Wynanda Hameete. Overleden: Huibert Groenendijk, 62 jaar echtgen. van W. Troost. HELLEVOETSLUIS van 14-21 Oct. Getrouwd: P. J. van Veen jm. 31 jr. en L. Vermaas jd. 35 jr.; K. van Gelder jm. 21 jr. en A. de Werker jd. 20 jr.; N. Mes, gesch. 31 jr. en L. Essenberg jd. 22 jr. RECHTZAKEN. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Zitting van den politierechter. Dadolyk betalen. De landbouwer A. C. S uit Den Bommel, had twee maal op 24 Mei en op 10 Augustus, gereden met zijn auto, zonder belasting te hebben volnaan. De kommiezen hadden hem in Den Bommel en Oude Tonge aangehou den. Vooral den laatsten keer was verdachte niet gekuischt in zyn repliek aan de ambte naren geweest. Verdachte verkeerde in de meening, dat hij de eerste van de twee zaken al had af gemaakt met den ontvanger. Een bewijsstuk daarvoor had hy echter niet. De rijksadvokaat wilde eerst de zaak tot Vrydag half tien uitstellen, maar verdachte DRAMA AAN BO SS. „ALM LONDEN, 21 Oct. - Freeman tie (West Aust zoek instelden aan booi sche stoomschip „Alm een geheime ballasttai neezen, die zich daar k verborgen om ongemer De atmosfeer in de het vierkant metende bedorven, dat acht Chi: overleden, terwijl andere geraakt. Voor de beambten de bevrijden, waren zij gen te gebruiken. Volgens de Chineezei en-dertig dagen in hue te hebben doorgebracb' tank geplaatst door d| uitgebreide organisatie zich speciaal met eland bezighouden. De havenautoriteiten ning dat de verstekelinj boord gekomen zijn, zi<| hebben schuil gehoudeil geplaatst is by het bf haven. SIDNEY, 21 Oct. nenlandsche Zaken M gadering van het Par medegedeeld dat de g s.s. „Almkerk" gerecht! volgd, wegens toelating] clandestien Australië bi EEN STRIJD OP L SIDNEY, 22 Oct. - om Chineezen aan boo kerk" clandestien Austr deelt de „United Press' mede: Met behulp van tolke een omstandig verhaa ontberingen, die zy t£ ondergaan. Zij verklai man te Rotterdam aan terwijl men te Freema den had. Dit heeft de warring gebracht. Mei vermiste Chineezen hoorden deze echter tc overleden was opgegev De Chineezen gaven e< ving van een paniek, die] gehad, toen er in de ta om meer lucht te krys lucht geschiedde n.l sle van drie inch doorsned] DRIE JAAR LANG D TUUISGEI Haar persoon lyk hem in zi De Ed gel sche natio; verhindering van wree heeft een zonderling bracht, waarvan de bijz geheim moeten worded de juistheid der feiten vereeniging in. Er moet dan in een een jongeman zijn, die hy 19 jaar was, in het; Sinds drie jaar echter nu zyn woning niet mer Hij is niet invalide, niet?P niets, maar het is M mannelijk geslacht h de deur niet uit. De zr- van de genoemde ven verband met de drie kjQ paar heeft. Het is een raadselac man is geheel valide, het is niet de physieki jj vrouw, die hem dwinH maar het is alleen dé-' van de vrouw, waardi neoshuis is gebleven, 0 leden voorzien hetgezir en brandstof en betall is een van de vreenr vereeniging ooit heeft VIER KINDEREN LE DRESDEN, 21 Oct. I een prieel zijn heden J naby Dresden tengevf fing levend verbrand, kooide lijken der kin gevonden. Een maag Een merkwaardig i het Parijsche ziekenhj operatie voorgedaan, biykbaar aan maagkE maag weggenomen. D niet onvoorwaardelijk v by het bacteriologisch onderzoek worden ing<

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2