kUnkt hetCieUi EN DEMONSTRATIE IEVEN WOENSDAG 26 OCTOBER 1927 KONDIGING. BLOKLAND THEEKBANK 1KZEE DAMES-+ +DE SALAMANDER DWAALLICHTEN. Hoofdpijn, Kiespijn VERSLAGEN wanneer iedere zanger zijn stem volkomen beheerscht, met zil veren klank in de hooge, sonoor in de lage registers. Liefelijk in het piano, krachtig in het forto, ongedwongen en zonder eenige inspanning. Doet evenals de groote tooneel- kunstenaars Wybert-Tabletten, gedurende de weken van oefening tot be scherming der keel. Wybert voor het optreden om de stem helderheid te geven. Volmaakt zal de voordracht klinken, tevreden knikt de Jury, geestdriftig applaudiseert de schare der toehoorders. Wybert helpt ter overwinning in den edelen zangwedstrijd. Prijs per kwartaalf I, Losse nummers 0,07° Advertentiën v. 1—6 regels 1,20 Elke regel meer0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaai!vragen f 1,— por plaatsing tot oen maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. iiiimiiiiiii che Seintoestellen Fabriek te HILVER- nader te bepalen plaats, dag en uur een e week nadere aankondiging.) del Tel. 71 DDELHARN1S. /O ■Gebitten ciaal Medische desgewenscht In ook voor Zieken- gen kosteloos voor undige verzekering WAARD, 13b,Rotterdam lefoon No. S0013. en 7—9 uur. ,^olphaertsbocht rijenschestraat 56 saulaan 20 dam. psstr. 39, Rboon. Vraagt onze pillen en druppels ter rege ling v. d. bloedsomloop, door H.H. Doc toren aanbevolen, beslist onschadelijk voor de gezondheid. Alleen bl] ons Is succes verxekerd. Vraagt ons boekje met talrijke al- beeldingen met dnldelijke en vol ledige inlichtingen ln blanco ge sloten Convert met75 cents insluiten aan postzegels. Wacht U voor misleiding of teleurstelling. Koopt ln zaken waar U- zeker van kan zijn vakkundig en succesvol geholpen te worden, en niet door min derwaardige namaak op de lange baan geschoven te worden. WIJ zijn vanouds bekeud het soliedste adres. Let daar vooral op. Kipstraat 43, Rotterdam Vraagt gratis Inlichtingen of prijscourant. De uitvaart van den heer M. M. J. Vletter. Een sombere grauw-gryze dag; een som bere klokkeslag, een sombere lange stoet. Drie vaandels met rouw-floers over het fluweel, drie vereenigingen die achter de familie hun meester brachten naar de laatste rustplaats, die den stoffely ken mensch wacht. Een viertal kransen werden in den stoet meegedragen, t. w. van „Sempre Crescendo", „De Volkzang", „Zanglust" en van eenige dankbare leerlingen van den overledene. Op verzoek van de familie werd de plech tigheid zoo sober mogeiyk gehouden. Maar de heer Vletter stond ln hoog aanzien en velen waren mee-gegaan om de laatste eer te brengen, die men geven kan. Om de groeve heen verzameld, nam de heer Blok, de Voorzitter van Sempre het eerst het woord. Geachte Familie en Vrienden Zoo staan wy dan heden aan de groeve van hem, dien wy allen met leedwezen zien heengaan en dien wy niet dan noode kun nen missen Waar wy er allen van over tuigd zijn dat het muzikale leven op ons eiland bij de vestiging van den overledene in goede banen werd geleid is het niet verder noodig daarover op deze plaats uit te weiden. Gaarne breng ik echter met enkele woorden in herinnering wat de ontslapene voor de muziekvereeniging „Sempre Crescendo" is geweest. Hij toch is een der oprichters en de eenige die vanaf de oprichting tot aan het tydstip waarop hij wegens hoogen ouder dom zyn werk, dat hem lief was boven alles, moest neerleggen, aan de Vereeniging verbonden is geweest. Het is dan ook op deze droeve plaats, dat wy hem dank zeg gen voor zyn onvermoeiden arbeid, voorde vele opofferingen, welke hy zich al die jaren getroost heeft, voor de moeilykheden, die zich in elke Vereeniging voordoen, doch die door hem steeds weer opnieuw werden overwonnen, voor zy'n buitengewonen werk lust, zyn muzikale kennis, zijn liefde voor de muziek en de successen door onze ver eeniging onder zyn leiding behaald. Immers is het voor hem steeds geweest een opbou wen vanaf de oprichting tot aan zyn afscheid van de vereeniging en zyn hem groote te leurstellingen niet gespaard gebleven. On danks alles echter was de overledene steeds één met Sempre en waren hem geen opoffe ringen. te groot. En hoewel het heengaan van den heer Vletter in het muzikale leven op ons eiland een ledige plaats zal laten, zal de naam Vletter op ons eiland tot in verre nageslachten hier bewaard blijven. Het is voor ons niet doeniyk hem die hulde te brengen die hij toekomt, doch waar zijn leven in allen eenvoud verliep, voelen wy ons verplicht ook na Zyn dood in dien geest een stille hulde te brengen. Hooggeachte Heer Vletter, rust zacht, na een leven van stryd. Uw naam zal steeds samen gaan met dien van Sempre, omdat zeer zeker die Vereeniging Uw levenswerk is geweest. Namens leden en oud-leden der Vereeniging spreken wy den wensch uit, dat de eeuwige rust Uw deel zy. We hopen dat de zwaarbeproefde familie en vooral de Echtgenoote en Dochter, mogen berusten in het zware verlies, laat het voor hen een troost zyn, dat het leven van hem, aan wiens graf we staan, is geweest een leven I vol arbeid. De naam Vletter zal tot in lengte van dagen onafscheideiyk verbonden zyn| FEUILLETON. Dc Centrale Proeftuin voor Goeree en Overflakkee te Middelbarnis (Langeweg) IS op eiken werkdag voor bel«ngs<el- ledden GRATIS TOEGANKELIJK. Desgewenscht geeft de tuln™°" Inlichtingen, die mochten wolden v ïangd. E. WERNER VERTALING VAN HERMINA. (Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) Ze durfde haar man zelfs niet meer onder de oogen komen, want sedert het uur, toen hij haar kt verantwoording fiep en haar zijn huis had 'ntzegd, beefde en sidderde zij voor hem. Zij 'endde echter wanhopige pogingen aan om zich hn haar kind te verzekeren en voerde daarom Jls het ware een strijd op leven en dood. Vergeefs! Hartmut werd onvoorwaardelijk toe- jfcwezen aan zijn vader, die elke toenadering van "are zijde onverbiddelijk wist te verhinderen. De hoeder mocht haar zoon niet eens weerzien, en 1 ^rst toen zij ten volle overtuigd was, dat ze in ®'t opzicht niets gedaan zou krijgen, keerde zij jaar haar geboorteland en het huis van hare mo- j*r terug. Haar voormalige echtgenoot had in ^nge jaren niets meer van haar vernomen, toen j'i nu plotseling en onverwachts weer in Duitsch- *ad opdook, waar majoor van Falkenried thans ^aanzienlijke betrekking aan de groote Militaire ^demie bekleedde, die in de nabijheid van de aan het muzikale leven op dit eiland. Zoo zy het. Vervolgens sprak de heer A. Schippers als Voorzitter van „De Volkzang", die den overledene schetste als een werkzaam en Ijverig mensch, waaraan zeer zeker ook De Volkzang haar aandeel heeft gehad. De heer But sprak namens het mannen koor gevoelvolle woorden van waardeering aan den overledene gewijd, waarna de heer P. A. van Buuren als oud leerling namens de oud-leerlingen den ontslapene herdacht als een energieke leeraar, wiens muziek- onderwy's door allen werd gewaardeerd. Enkele woorden van troost aan de diep bedroefde familie en een „rust zacht" aan den overledene maakten diepen indruk op de aanwezigen. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. Mijnhardt's Hoofdpijntabletten, 60 en 30 ct. Mijnhardt's Kiespijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De heer Brooshoofd als familielid dankte diep-geroerd voor het gesprokene. Mevrouw Nierstraz van Amsterdam strooide nameDS enkele oud-leerlingen bloemen in het graf. waarna door de leden van „De Volkzaug" en Mannenkoor „Zanglust" het onderstaan de lied werd gezongen, dat door den ontslapene enkele jaren geleden was ingestudeerd. Bymne. Orlandes Lassus, Hoe zou ik hem vergeten, Die met my is en was; Hoe ooit zyn liefde meten Waardoor myn hart genas. Ik lig in pijn en smarten, Zie, ongedacht komt Hy, En maakt mijn treurend harte Van angst en zorgen vry. Zou 'kHem my'n hart niet geven, Myn God niet bovenal, Hy die my uit dit leven Ten Hemel voeren zal, Die in de laatste stonde, Myn zielangst nog verbant, Tot ook de laatste wonde Geheeld is door Zijn hand. Indrukwekkend klonk dit liedje over den doodenakker en bracht allen in diepe ont roering. Nog een saluut met de omfloerste vaan dels over de groeve en het was gedaan, we namen voorgoed afscheid van den muziek leeraar, die nog lang in veler geest zal voortleven. EEN LAATSTE GROET. Rust in Vrede, goede meester, Rust na Uw vermoeiden strijd, Na Uw arbeidzaam leven Nu een rust der eeuwigheid. Droevig stonden w'om Uw groeve, Staarden naar den killen grond, En we houden in gedachten Waar gy Uwe rustplaats vondt. Altyd biyven we waardeeren Wat U voor ons hebt gedaaD, Op Uw hechte fundamenten Zullen wy nu bouwen gaan. 't Was omstreeks acht dagen na Hartmut's komst op Burgsdorf. Mevrouw van Eschenhagen zat in hare huiskamer en tegenover haar de majoor, die een kwartier geleden was binnengekomen. Het onderwerp van hun gesprek scheen van hoogst ernstigen en onaangenamen aard te zijn, want Falkenried luisterde met een bewolkt aangezicht naar zijne buurvrouw, die thans inet hare mede- deelingen voortging: „Hartmut was geheel veranderd en dit trof mij terstond den derden of vierden dag. De jongen, eerst zóo overmoedig, dat ik een paar malen dreigde hem weer naar huis te zullen sturen, werd op eens stil en ingetrokken. Hij voerde geeneen guitenstuk meer uit, dwaalde uren achtereen alleen in de bosschen rond en zat, als hij terugkwam, met open oogen te soezen. „Hij begint verstandig te worden," zeide Herbert, maar ik zeide: „Neen, die zaak is niet in orde, daar steekt iets achter!" en nam mijn Willy eens in het verhoor, die mij ook geheel anders dan anders voorkwam. En jawel, hij was mee in het komplot! Hij had hen beiden eens toevallig verrast, en toen had Hartmut hem laten beloven dat hij zou zwijgen en mijn jongen doet dat ook en verzwijgt iets voor mij, zijne moeder'. Hij biechtte alles eerst op, toen ik hem ernstig onder handen nam. Nu, voor den tweeden keer zal hij 't niet weer doen dóarvoor heb ik gezorgd." „En Hartmut? Wat zeide Hartmut?" „Dat weet ik niet, want ik heb er met hem nog niet over gesproken. Hij zou mij waarschijnlijk gevraagd hebben, waarom hij zijne eigen moeder niet mag zien en spreken, en het antwoord op die vraag kan hem toch alleen door zijn vader worden gegeven." „Hij zal 't al wel van een anderen kant gekregen Rust in Vrede, goede meester, Pionier op Uw terrein, Uwe geest blijft ons omzweven Tot het onze beurj; zal zijn. M. J. N. Vergadering van den Raad der gemeente DEN BOMMEL op Vryda^ 21 October 1927 des nam. half drie. Tegenwoordig de heeren J. P. Mast, J. P. Segers, W. J. Rosmolen, J. Hokke, W. A. Lokker, B.C. Jongeling en A L. Houthuizen. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formuliergebed en leest daarna de notulen van de vorige ver gadering welke onveranderd worden goed gekeurd en vastgesteld. In behandeling komt; 1. Ingekomen stukken. a. Proces-ver baal van kasopname by den gemeente-ontvanger op 23 September 1927, waaruit blijkt dat in kas was een bedrag van 2036,28f b. Mededeeling van den Voorzitter van het College van Gedeputeerde Staten, dat het besluit tot korting van 15 op de jaarwedde van den burgemeester voor een bij hem in gebruik zynd gedeelte stuk gemeentegrond, by K. B. van 8 September 1927 is goedge keurd. c. Mededeeling van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring van de wijziging der gemeente-begrooting dienst 1927. Genoemde stukken worden op voorstel van den Voorzitter voor kennisgeving aan genomen. d. Voorlezing wordt gedaan van een schrijven van Gedeputeerde Staten, waaruit blijkt dat dit College bezwaar maakt tegen een bepaling in de leeningsakte van de geld- leening ad 2300, aangegaan ten behoeve van het uitbaggeren van de haven, bij de Boerenleenbank. Aangezien de Bank niet be reid is genoemde bepaling te schrappen, is naar een anderen geldschieter uitgezien. De Maatschappy voor Gemeente-Crediet is bereid de leening te plaatsen. Met algemeene stem men wordt besloten de geldleening ad ƒ2300 aan te gaan by genoemde Maatschappy. e. Voorlezing wordt gedaan van een schrij ven van het bestuur der Vereeniging „Het Wit Gele Kruis" te Achthuizen, houdende verzoek om een jaarlijksche subsidie. De Voorzitter deelt mede, dat op de begrooting dienst 1928 voor subsidie een post is uit getrokken. Zonder hoofdeiyke stemming wordt besloten deze post als raming toe te voegen. f. Alsnu brengt de Voorzitter ter tafel een circulaire van Gedeputeerde Staten, be treffende aanschaffing van een motorbrand spuit. De Voorzitter deelt mede, dat op de begrooting dienst 1928 bereids een post groot 3000 gebracht is, hetwelk benoodigd zal zijn voor de aanschaffing. Na gehouden be sprekingen wordt besloten met algemeene stemmen deze post als raming toe te laten en zal later omtrent deze zaak een beslissing worden genomen. g. Aan de orde wordt gesteld een schrij ven van Gedeputeerde Staten, betreffende de verkeersbelemmeringen in de bebouwde kom der gemeente, ter hoogte van de kaai, voortvloeiende door de ver uitstekende pol derskamer en de smederij van Gebroeders hebben," zeide Falkenried op bitteren toon. „Maar de waarheid heeft hij stellig niet vernomen." „Dat vrees ik ook en daarom vond ik 't raad zaam je terstond te waarschuwen, toen ik die geschiedenis op het spoor was gekomen. Wat nu?" „Nu zal ik natuurlijk mijne maatregelen nemen!" antwoordde de majoor met gedwongen bedaard heid. „Ik dank je, Regina, maar ik vreesde al het een of ander onheil, toen je brief mij zoo dringend opontbood. Herbert had gelijk: onder deze om standigheden moest ik mijn zoon geen minuut uit het oog verliezen, maar ik meende dat hij hier op Burgsdorf althans beveiligd voor elke ontmoeting zou zijn. En hij verheugde zich zoo op dit uit stapje, het vooruitzicht daarvan bracht hem al in opgewondenheid ik had wezenlijk het hart niet om 't hem te weigeren En eigenlijk is hij maar blij als hij eens van mij af is." Deze laatste woorden klonken norsch en moede loos, maar mevrouw van Eschenhagen haalde slechts de schouders op. „Dat's niet de schuld van den jongen alleen," zeide zij openhartig. „Ik houd mijn Willy ook genoeg onder den duim, maar hij weet toch best dat hij een moeder heeft, wie hij nó aan het hart ligt. Hartmut weet dit niet van zijn vader; hij kent je alleen van je strengen, ongenaakbaren kant. Als hij maar eenig besef had, dat gij hem in het geheim zoo afgodisch liefhebt „Dan zou hij aanstonds misbruik daarvan en mij met zijn vleienden en hartelijken omgang een speelbal in zijne handen maken. Zou ik mij ook door hem laten beheerschen, evenals ieder die met hem in aanraking komt? Zijn kameraden volgen hem blindelings, hoe dikwijls hij hen met zijn dolle streken ook straf laat oploopen. Nu, Geelhoed, waarover door het bestuur van de Vereeniging „Goedereede en Overflakkee belang" aan dit College een verzoek is gericht tot opruiming van die belemmering. Uit het schrijven van Gedeputeerde Staten blijkt dat dit een zaak voor de gemeente zelf is en geven daarom in overweging te willen be vorderen dat deze belemmering van ge meentewege wordt weggenomen. De Voorzitter zegt dat nu de trap van de polderskamer reeds verwyderd is, een groote verbetering is tot stand gekomen. Om echter tot een gewenscht resultaat te komen zou het vooruitstekende gedeelte van de smedery van Gebrs Geelhoed ook verwijderd moeten worden. Uit de gehouden besprekingen met genoemde eigenaren is gebleken dat deze in het algemeen belang wel bereid waren dit te doen geschieden, mits de gemeente de daarop vallende kosten betaalt. De kosten bedragen 230. Burgemeester en Wethou ders stellen daarom voor dit bedrag beschik baar te stellen. Na gehouden besprekingen wordt het voor stel van B. en W. in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. INGEZONDEN MEDEDEELING. 't 0*% Blaren en Brandwonden. Brandwonden, waarop on middellijk een lapje Akker's Kloosterbalsem wordt gedaan, doen dadelijk minder pijn en genezen spoedig zonder zelfs lit- teekens achter te laten. Blaren, trekken in een oogwenk weg. AKKES's KLOOSTERBALSEM Geen Gond zoo goed. h. Met algemeene stemmen wordt beslo ten op verzoek toe te treden als lid van de Vereeniging Landbouwonderwys en daarvoor een jaar lij ksojie subsidie van 5 disponibel te stellen. i. Zonder hoofdelijke stemming wordt op verzoek van Gedeputeerde Staten aan artikel 13 van het Reglement van het Burgerlijk Armbestuur een zesde lid toegevoegd, be treffende de regeling van het toezicht op uitbestede personen. j. Brengt de Voorzitter ter tafel van P. J. Bruggeman, houdende verzoek om terug te komen op het raadsbesluit van 31 Augustus 1927. Na gehouden besprekingen stelt de heer Hokke voor, Bruggeman het geheel ad 300 toe te kennen. De heer Houthuizen stelt voor 250 toe te kennen. Het voorstel van den heer Hokke, als zijnde het verst strekkende wordt in stemming gebracht en verworpen van 6 stemmen tegen en 1 stem voor. Alsnu wordt het voorstel Houthuizen in stemming gebracht en aan genomen met 4 stemmen voor en 3 stemmen tegen. k. Ter tafel komt een schrijven van de R. K. Landarbeidersvereeniging, afdeeling Achthuizen, houden le verzoek om in den winter van het jaar 1927 1928 bij werke loosheid werkverschaffing of financieelen Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Hst werdt uitgegeven dsor de fli.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No 15 Voorstraat f/.iddelharnis. 9E JAARGANG - N°.100 steun te willen verleenen aan georganiseerde on vry willige uitgetrokken werklooze land arbeiders. Zonder hoofdelijke stemming wordt be.c sloten zooveel mogelijk met het verzoek rekening te houden. 1. Zonder hoofdelyke stemming wordt besloten aan de opmerkingen van Ged. Staten omtrent de gemeenterekening dienst 1926 en een wyziging der begrooting dienst 1927 zooveel mogeiyk tegemoet te komen. Aan den heer J. C. Borgdorff wordt op zgn verzoek op de meest eervolle wyze ont slag verleend als Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand en als lid van de Gascome missie. 2. Aan de orde wordt gesteld de vast stelling van de gemeentebegrooting en be grooting van het Burgerlijk Armbestuur en die van het Vleeschkeuringsbedrijf voor het dienstjaar 1928. De Voorzitter deelt mede dat de commissie genoemde begrootingen heeft onderzocht en verzoekt den heer W. A. Lokker als com missielid rapport uit te brengen. De heer W. A. Lokker verklaart dat de commissie de begrootingen heeft onderzocht welk onder zoek tot geen op of aanmerkingen aanlei ding heeft gegeven. Derhalve adviseert hy den Raad genoemde begrootingen volgens de aangegeven cijfers ongewijzigd vast testel len. Op de desbetreffende vraag van den voorzitter of de leden postgewyze behande ling wenschen en niemand dit wenscht, worden de begrootingen zonder hoofdelyke stemming ongewijzigd vastgesteld. 3. Aan de orde komt de benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand, opengevallen tengevolge van het bedanken door den heer J. C. Borgdorff. De door Burgemeester en Wethouders op- imaakte aanbeveling luidt als volgt: No. 1 W. J. Rosmolen, no. 2 W. A. Lok ker. De heeren Mast en Lokker worden door den voorzitter als stemopnemers aangewe zen. Tot stemming overgaande blijkt dat op W. J. Rosmolen zyn uitgebracht 5 stemmen, B. C Jongeling 1 stem en W. A Lokker 1 stem. Gekozen is dus de heer W. J. Ros molen. Deze wenscht de benoeming niet te nemen Nadat de vergadering eenige oogenblikken is geschorst teneinde B. en W. in de gelegenheid te stellen een nieuwe aan beveling op te maken, hetwelk wordt goed gevonden, deelt de voorzitter na heropening mede dat de aanbeveling luidt als volgt: 1 W. A. Lokker, no. 2 B. C. Jongeling. Na gehouden stemming blykt dat zy'n uit gebracht op W. A. Lokker 5 stemmen en op B. C. Jongeling 2 stemmen. Aldus is de heer Lokker gekozen tot ambtenaar van den Burgerlyken Stand. De heer Lokker wenscht zijn benoeming in beraad te houden. 4. Benoeming lid van de Gascommissie, wegens bedanken van den heer J. C. Borg dorff. Na gehouden stemming worden uit gebracht op J. P. Mast 3 stemmen, W. J. Rosmolen 2 stemmen, B. C Jongeling 1 st. en W- A. Lokker 1 stem. Niemand de vol strekte meerderheid verkregen hebbende, wordt overgegaan tot een tweede vrije stem ming. De uitslag is als volgt: J. P. Mast4 stemmen, W J. Rosmolen 2 stemmen, B. C. Jongeling 1 stem. De heer Mast is dus gekozen. Deze neemt de benoeming aan. 5. De voorzitter deelt mede, dat ten be hoeve van de Gasfabriek een geldleening zal moeten worden aangegaan ten bedrage van Willibald heeft hij geheel aan zich onderworpen en zelfs door zijn leermeesters wordt hij ontzien. Ik ben de eenige, dien hij vreest, en daardoor ook de eenige, dien hij respecteert." „En verbeeldt gij je wezenlijk dien jongen alleen door vrees in bedwang te houden, terwijl hij nu door zijne moeder zeker met een vloed van tceder- heden en hartelijkheden wordt overstelpt? Neen, ga niet heen, Falkenried! Ge weet, dat ik dien naam nooit in je bijzijn heb genoemd, maar nu hij weer zoo op den voorgrond treedt, is 't niet te vermijden en zal hij eens moeten worden uitge sproken. En nu we toch over dit onderwerp praten, zeg ik je ronduit, dat ik niets anders verwacht heb, sedert mevrouw Zalika zich weer heeft ver toond. 't Zou niets geholpen hebben, als ge Hart mut bij je hadt gehouden, want men kan een zeventienjarigen jongen niet meer in een kamer opsluiten als een klein kind. Zijne moeder had toch haar weg naar hem gevonden en daarop had ze ook recht ik zou 't ook gedaan hebben." „Recht?" barstte de majoor drftig uit. „En zegt gij dat, Regina?" „Dat zeg ik, omdat ik weet, wat 't is een eenig kind te hebben'. Dat gij je vrouw haar zoon ont- naamt, was niet meer dan natuurlijk; zulk een moeder kan geen kind opvoeden. Maar dat ge haar nu, na verloop van twaalf jaar, weigert hem eens terug te zien, dat is hard en wreed en kan alleen je haat je ingeven. Hoe groot ook hare schuld moge zijn die straf is te erg." Falkenried keek norsch vóór zich, waarschijnlijk gevoelende, dat er eenige waarheid in hare woorden lag. Eindelijk zeide hij langzaam: „Ik had nooit gedacht, dat gij Zalika's partij zoudt opnemen, Om harentwil heb ik je eens bitter beleedigd en een band verbroken „Die nog niet eens geknoopt was!" viel me vrouw van Eschenhagen hem schielijk in de rede. 't Was een plannetje van onze ouders en niets anders." „Maar van onze kindsheid af hadden we daaraan toch altijd met genoegen gedacht. Verontschvddig mij maar niet, Regina Ik weet maar al te goed, wat ik destijds tegen ti en mijzelf misdreven heb." „Nu ja, Hartmut, nu wij beiden onze jeugd al zoolang achter den rug hebben, zal ik 't wel mogen bekennen. Ik heb toen veel van je gehouden en gij hadt zeker wel iets anders van mij kunnen maken dan er nu van mij is geworden. Ik ben altijd een eigenzinnig nest en moeilijk te regeeren geweest, maar naar u zou ik mij gevoegd en geschikt hebben misschien naar u alleen op de geheele wereld. Toen ik drie maanden na je huwelijk Eschenhagen's vrouw werd, was 't omgekeerd toen nam ik de teugels in de hand en begon het commando te voeren, wat ik na dien tijd dan ook tamelijk goed heb geleerd! Maar nu genoeg van die oude, lang afgedane geschiedenissen! Ik heb ze u nooit nage houden, dat weet ge, ondanks alles zijn we vrien den gebleven, en als ik je nu ooit met raad of daad kan dienen kunt ge vrij over mij beschikken." Zij stak hem de hand toe en hij legde de zijne daarin. „Dat weet ik, Regina, maar in dit geval kan ik alleen mijzelf raden en helpen. Wees zoo goed, Hartmut te roepen I Ik zal hem eens onder handen nemen!" Mevroyw van Eschenhagen voldeed aan zijn verzoek, maar de kamer verlatende, mompelde zij: (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1