ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 19 OCTOBER 1927. Zij hebben toen in hun angst nog eenige ruiten ingeslagen. De scherven kwamen terecht op de menschen, die van buiten af wilden hel pen. Ik zelf ben toen langs de spoorbaan naar Delft gegaan om de politie en den technischen dienst te waarschuwen. Toen ik terug kwam, was de volgende trein uit Den Haag de laatste naar Rotterdam inmiddels al ter plaatse aangekomen. Ook de politie uit Rijs wijk en de geneeskundige dienst uit Delft waren spoedig op de plaats van het ongeluk. Even later kwam een hulptrein uit Delft, bestaande uit een locomotief en een wagon. De gewonden waren in dien tusschèn tijd uit de treinen gebracht, waarbij al spoedig bleek, dat hoewel enkelen ernstig gewond waren de ramp niet zulk een afmetingen had aangenomen als in de eerste oogenblikken wel was gevreesd. Alleen de bestuurder van onzen trein zat op dat oogenblik nog klem. Men was bezig hem met een snijapparaat uit het metaal te bevrijden. De volgende personen bleken gewond te zijn: De heer Van Raalte, dirigent van de co-opera tie, een gebroken pols; de heer Dreeze, orkest- bediende van de co-opera-tie, ernstige snij- wonden in het gelaat; de heer Van Rijswijk uit Den Haag: lichte hoofdwonden; de heer Blekxtoon uit Rotterdam: vermoedelijk breuk van het linker been; mevrouw H. E. Kusen- Smidt, eveneens uit Rotterdam, een gebroken rechter knieschijf; de heer H. W. M. Smith uit Rotterdam: inwendige kneuzingen; en me vrouw J. H. Smidt: een vleeschwond aan het rechterbeen. In het geheel waren er dus 7 ge wonden. Verder zijn er nog enkele licht ge wonden. De gewonden zijn allen in den laatsten trein, welke uit Den Haag was gekomen, gebracht en daarmede naar Den Haag vervoerd. Met dezen trein zijn ook de passagiers uit den Rotter- damschen trein meegegaani om de reis voort te zetten. Uit Rotterdam is later een electrische trein gezonden, welke de reizigers uit onzen trein en uit den laatsten trein uit Den Haag heeft opgenomen en naar Rotterdam heeft vervoerd. Tot zoover het verhaal van den reiziger. DIEFSTALLEN IN DEN FRANSCHEN BAZAR. Zaterdagochtend bemerkte personeel van de N.V. Grand Bazar Francais aan de Hoogstraat te Rotterdam, dat uit een der étalages van de afdeeling ijzerwaren een rijwieHantaarn met dynamo gestolen was. In verband met het vroege uur er was nog geen publiek aan^ wezig viel de verdenking op het personeek Bij het onmiddellijk ingestelde onderzoek bleek de lessenaar van den 33-jarigen expedi tie-chef, J. A. v. d. M., die sedert Juli jl. in dienst was bij de N. V., gesloten te zijn en de expeditiechef zeide zijn sjeutel te hebben ver geten. Men heeft dien chef daarna om een bood schap gestuurd en kort nadat hij het gebouw verlaten had, kwam hij terug. In zijn kantoortje is hij toen dadelijk naar de gesloten lessenaar geloopen, welke hij zoo zagen enkele leden van het personeel die hem bespiedden opende en waaruit hij een pakje nam. Zoodra v. d. M. het kantoor verliet is hij aangehouden en het pakje dat hij bij zich had, bleek de vermiste lantaarn met dynamo te bevatten. De man is in bewaring gesteld. Bij een huiszoeking zijn tal van gestolen voorwerpen, fleschjes eau de cologne, sokken, dassen, wijn- en likeurglazen, bonbonnières, foto-toestellen enz. gevonden. i Zaterdag is in de Grand Bazar Francais het huisgezin S. vader, moeder en een 9-jarig dochtertje van het Wolvenp. R'dam, op heeter- daad betrapt toen het een winkeldiefstal pleegde. Reeds langen tijd had men verdenking op deze menschen. Een bediende had speciale opdracht gekregen het drietal in het oog te houden. Zaterdagavond bemerkte deze dat de man iets wegnam en het aan de vrouw gaf, die het op haar beurt aan het kind gaf. Het kind verborg het onder haar cape. De bediende hield den man en de vrouw aan. Het kind 1 vluchtte den winkel uit, onmiddellijk gevolgd door den bediende, die het echtpaar aan inmid-1 dels toegesnelde collega's had overgeleverd. I Hij haalde het meisje op de Kipstraat in en 1 bracht haar naar den winkel terug. Zij had onder haar cape een actetasch, die gevuld was 1 met vulpenhouders, pantoffels en andere voor- j werpen. Het echtpaar dat reeds anderhalf k twee 1 jaar geregeld op Zaterdagen en Dinsdagen in de Fransche Bazar diefstallen moet hebben gepleegd is in bewaring gesteld. Bij huis zoeking is een voorraad gestolen voorwerpen gevonden. DE POSTDUIF OP DE THUISREIS* Heden naar Singapore. BATAVIA, 17 Oct. De „Postduif" is om 7 uur 7 minuten via Palembang en Muntok naar Singapore vertrokken. Het vliegtuig heeft een mail aan boord van 3054 briefkaarten en 1288 brieven, te zamen voor een waarde van 21.635, Nader wordt uit Muntok geseind, dat de „Postduif" daar arriveerde om 11.45 en weer vertrok om 1.45 naarSingapore.Indischentyd. DE MOORD TE ESBEEK* Het lgk van den dader gevonden. TILBURG, 17 Oct. - In den nacht van 8 op 9 Februari j.l. werd te Esbeek vrouw De Kort- v. Laarhoven op haar bed dood geschoten. De kogel was van buiten af door een raam in de woning gedrongen. Als verdacht van dezen moord werd des tijds gezocht Sjefke Qeerts, een Belg. wo nende te Esbeek, die sindsdien spoorloos verdwenen was. Meermalen gingen er geruchten, dat G. den laatsten tijd hier en daar gezien was. Onlangs nog vertelde men, dat iemand hem in Canada ontmoet had. Thans is echter aan allen twijfel een einde gemaakt, doordat gisteren bij een klopjacht in de bosschen der Heide-Maatschappy een lijk werd gevonden, dat herkend is als dat van Geerts. Een jachtgeweer, dat zijn eigen dom was, lag in de nabijheid. Het lijk ver keerde in verregaande» staat van ontbinding; het is door de politie in beslag genomen, Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARN1S. Onze vroegere plaats genoot de heer A. Krytenberg Johsz., die circa 20 jaar in Ned. Oost-Indië heeft ver toeft, is Zaterdag met zijn gezin by zjjn familie alhier gearriveerd. Den Weleerw. heer A. M. den Oudsten, Ned. Herv. predikant alhier, heeft het beroep aangenomen naar Elberg. Alhier is opgericht een Chr. Dames- kooT onder leiding van den dhr.Weeda. Een flink aantal leden is tot deze vereeniging toegetreden. De repetities zullen worden ge houden in een der lokalen van het Prov. Geref. Weeshuis. Te beginnen met deze week zullende catechecaties in de Geref. kerk weder een aanvang nemen. Tegen een firma alhier is in het laatst der vorige week proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding Arbeidswet. SPORT. De M.-S.V.V.-ploegen, teweten het 1ste en 2de elftal, hebben gezamenlijk 3 van de 4 te beha len winstpunten naar binnengesleept. Het resultaat van het 2de is al heel best, op vreemd terrein sloeg ze Fortuna 4 in Vlaardingen met 50. Een waarlijk stevige overwinning voor de mannen van Smit. Van Buuren was de goalgetter; van zijn voet kwamen 5 goals: 2 werden ongeldig verklaard, dus 3 bleven er over. Joppe en Le Comte maakten samen de andere 2. Het eerste speelde gelijk met 11een resultaat dat wél de juiste krachtsverhouding aangaf, maar waarover het publiek weinig gesticht was. Over het heele elftal lag een diepe depressie waaruit alleen de voorhoede zich op het laatst wist uit te werken. Het begin was zoo mooi. Wessel leidt een paar aanvallen en Jacobi maakt een keurig doel punt uit een free-kick, waar hij meer per ongeluk dan expres wat al te hardhandig wordt opzij gezet. H. W. S.: Houdt Wakker Stand begon mee te praten; in de achterhoede van geel-blauw boterde het heel slecht, de doelverdediger liet tot 2 maal toe een tam schot uit zijn handen vallen waardoor de inloopende H. W. S.ers eenige prachtkansen kregen om te scoren, dat wonder boven wonder niet gelukte. De bal lag echter tot slot toch in 't net als Deszö de fout begaat bij 't uitloopen halver wege te blijven staan en H. W. S. aldus gemak kelijk kans krijgt. Als gemeld het spel werd heel slap. En daarbij kwam nog dat de H.W.S. doelverdediger uitstekend op dreef was. Zijn spel mist het elegante van zijn collega aan de overzijde, zijn kijk op 't spel is uitstekend en als de bal niet gemakkelijk te vangen is stompt hij de bal wat secuur weg. Na half time maakt H. W. S. een doelpunt, dat moet worden geannulleerd. De laatste minuten zijn voor Flakkee, waar eerst Van Beek geen succes heeft en dan Van Hemert, die ook al aan de algemeene depressie mee deed een dot van een kans naast schoot. De scheidsrechter leidde correct. Onze geel-blauwen hebben onder de R. V. B. voetballers den naam van zeer sportief te zijn, waarop de vereeniging met recht trotsch kan zijn. Dat sportiviteit boven alles gaat of liever hoort te gaan kwam Zondag nog even voor den dag. Een der H. W. S.-spelers ontnam een Flakkeëenaar den bal. Per ongeluk ging dat minder fair, een beetje te veel duw. Een duwtje is heusch niet zoo erg, voetbal is geen spel van jonge dames. Maar de H. W. S.-er vond het zelf een beetje te erg, wat bleek uit zijn woorden. „Neen meneer, zoo wenschen wij niet te winnen." De Flakkeënaar kreeg, tot zijn verbazing den bal terug en de O.W.S.er gaf hem gelegenheid den bal te plaatsen naar een Flakkee speler. Sportiviteit boven winnen, de juiste op vatting. Centrale Telling te Middelharnis van Vrjjdag 14 October 1927. Kippeneieren 60—62 k.g. 9,50 tot ƒ9,75. Idem 50-51 k.g. 6.95 tot ƒ7,-. Idem bruine 61 k.g. ƒ9,75 tot 9,80. Eendeieren 67—70 k.g. ƒ7,— tot 7,15. Bloemkool 4,50 tot 19,80 per lOOstuks. Savoye kool 10,— tot 12,— per lOOst. Roode kool 8,50 per 100 stuks. Andijvie 1,10 tot 2,70 per 100 krop. Kroten ƒ5,— per 100 bos. Stoksnfiboonen 28, tot 37, p. 100 k g. Dubbele princ. 19,50 per 100 k.g. Knollen 1,50 per 100 K.G. William Duchesse 5,201. 15,80 per 100 k.g. Contesse de Paris 19,20 per 100 kg. Beuró Durando 17, - per 1QD k.g. Beuré de Chamontel f 8,50 per 100 k.g. Maagdeperen 16,— p. 100 k.g. Calabasperen ƒ10,— per 100 k.g. Diverse Handp 7,50 tot 10,— p.lOOk.g. Zoete appels 3,60 tot 8,50 per 100 k.g. Zure appels 2,50 tot 6,60 per 100 k.g. Bismarck 5,40 tot 6,50 per 100 k.g. Goudreinetten 9,50 tot ƒ20,— p. 100 k.g. Stoofperen 3,50 tot ƒ8,50 per 100 k.g. Ponsperen 7,— per 100 k.g. "Witte Kozijn 8,80 per 100 k g. Bergemottenp. 5,60 per 100 k.g. Tomaten 6,50 tot 6,80 per 100 pond. Druiven 0,30 tot 0,39 per pond. Kaas 0,40 tot 0,41 per pond. Boter 1,20 tot 1,22 per pond. Veiling van Maandag 17 October 1927. Kippeneieren 58—61 k.g. 9,10 tot 9,70. Idem 50 k.g. 6,75. Idem (bruine) 9,65. Eendeieren 7,85. Alles per 100 stuks. Leidsche kaas 0,40 per pond. Kaas (volvet) 0,57 per pond. Boter 1,15 tot 1,20 per pond. Bloemkool 5,60 tot 16,80 per 100 st. Roode kool 3,60 tot 7,50 per 100 stuks. Savoye kool 4,50 tot ƒ10,— per lOOstuks. Witte kool 6,— tot ƒ9,50 per lOOstuks. Andijvie 0,90 tot ƒ3,— per 100-krop. Stoksny boonen 42,— per 100 k.g. Dubbole princesseboonen ƒ10,60 tot ƒ13,— per 100 k.g. Blauwe druiven 0,22 tot 0,31 per pond, Beurre van den Hamperen ƒ13,— tot 21, per 100 k.g. Jodensuikerperen ƒ5,— tot ƒ6,60 p. 100 k.g. Ponsperen 4,60 tot 8,20 per 100 k.g. Kleiperen 1,70 tot 7,50 per 100 k.g. Zoete appelen 6, tot 9,50 per 100 k.g. Goudreinettenappelen 10tot ƒ18p.lOOk.g. Loutjesperen 6,60 per 100 k g. SQMMELSDIJH. Bij het aanslaan van de A. P. C.-auto had de knecht K. het ongeluk een zoodanigen slag van den slinger tegen zijn pols te krijgen, dat dit lichaamsdeel brak. Het aantal inspecties door den Keurings dienst verricht, bedroeg: op winkels, pak huizen en bakkerijen 34, genomen monsters melk 43, andere waren 9; afgekeurde par tijen 3, waarschuwingen aan fabrikanten 1. D1RKSLAND. Dirksland—D. F. L» 1—2. In een spannenden wedstrijd heeft Dirks land Zondag verdient met 2 1 van D F. L verloren, daar deze Rotterdammers gedurende 90 minuten het beste deel van het spel had den. Tallie zag echter kans tot een minuut voor het einde den stand 1 1 te houden, toen verzekerde D.F.L. zich van een kleine en zwaarbevochte overwinning, en tevens de eer hebbende Dirksland in dit seizoen voor de eerste maal geklopt te hebben. HERRINGEN. Dit jaar zjjn in de Ned. Herv. Kerk aan de beurt van aftreden, als notabel de heer M. Logmans; en als diaken de heer J. van der Wende. Bij publicatie is bekend gmaakt, dat het Reglement op de wegen en voetpaden dezer provincie is gewijzigd behelzende o.m. dat in het vervolg de voerlieden verplicht zijn de klei of modder van de wielen, als- vorens van het land op de publieke wegen te komen, verwijderd moet worden. STELLENDAM. Van hier werden de vorige week verzonden 700 H.L. peen, 575 H.L. aardappelen en 150 H.L. uien. De lijst van stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. gemeente alhier, ligt gedurende deze week voor belanghebbenden ter inzage bij den Heer K. A. v. Wageningen. De staking der garnalenvisschers is ge ëindigd. Dinsdag wordt weer gevischt voor den ouden prijs van 22\ cent per K.G. GOEDEREEDE. Al is het een kouden en natten zomer geweest, de suikerbieten vallen meest niet tegen er zijn er nog gerooid van 19000 per gemet. Met een gehalte van 15 tot 19 Op 20 October zal de levering van groene cichorei een aanvang nemen. Alhier is een mondharmonicaclub opge richt met aanvankelijk 30 leden onder leiding van Thomas v. d. Wende. De vrouw van K. v. d. Wende Cz. had het ongeluk zoodanig te vallen en een been te breken. De afgeloopen week zijn hier 2000 balen ajuin verscheept. Voor betreeking als onderwijzeres aan de Bijz. Schooi op het Havenhoofd hebben zich reeds 39 solicitanten aangemeld. Door den hoofdonderwijzer Snijders is een leesbibliotheek opgericht. OUDDORP. De afgeloopen week hebben de kuilvisschers van 1080 kilo schubben per week en schuit gevangen. A.s. Woensdagmiddag zal de nieuwe motorbrandspuit beproefd worden. Deze week zullen voor de Ned. Herv. Gem. geen cathecesatie worden gehouden. NIEUWE TONGE. Tegen een tweetal bak kers, n.l. tegen P. v. d. B. en K. P. is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der Arbeidswet. Van den landbouwer J. A. B gingen eene span paarden op hol. Door den schildersknecht P. K. konden de paarden tijdig tot stilstand worden gebracht en werd erger voorkomen. OUDE TONGE. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. zijn de bakkers Heestermans en Westdijk bekeurd wegens overtreding der Arbeidswet (nachtarbeid). De Burgemeester waarschuwt bij publi catie: le. de ouders wier kinderen suikerbieten ontvreemden van de wagens of hoopen; 2e. de kinderen zelf die zulks doen. 3e. de opkoopers om geen ontvreemde suikerbieten op te koopen of in te ruilen voor andere artikelen. Op een en ander zal streng toezicht worden gehouden en bij overtreding onmiddellijk proces-verbaal worden opgemaakt. OOLTGENSPLAAT. De schuur van Mej de wed. A. van Rossum, welke verleden week werd afgemijnd door den heer B. K. Bree- man, is niet gegund, doch onderhands ver kocht aan den heer L. Mooyaart. Tot kerkvoogd in de Ned. Herv.Kerk, in de vacature van den heer A. de Bruin, is gekozen de heer G. Mookhoek. De afdeeling van „Het Groene Kruis" zal haar jaarlijksche vergadering houden op Dinsdag 25 October a.s., des avonds half zeven, in de Openbare School. Aan de orde komt o.m. de verkiezing van 5 bestuursleden wegeüs periodieke aftreding van de heeren Joh. Bol en L. A. Hobbel en wegens de vaca- tures van de heeren A. van Rossum, S. de Ruiter en L. A. Jacobs. DEN BOMMEL. Van A. Donkersloot is een varken dood in het hok gevonden. Het cada ver is onder politietoezicht begraven. By N. O. alhier zyn een 25«tal kony'nen gedood. Waarschyniyk is een losloopende hond den dader. Door het bestuur der polders, loozende door Den Bommel, is besloten om op de vergadering van ingelanden een voorstel in te dienen tot het stichten van een stoom gemaal. De vorige week werden van hier ver voerd 1450 H.L. goede en 1000 H.L. kwade aardappelen, 900 H.L. uien en 100 H.L. peen. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen een persoon uit de Zuidzij wegens dronkenschap en ordeverstoring. Vergadering van de Afd. „den Bommel" van „het Groene Kruis", Nadat de notulen en de ingekomen stuk ken een beurt hadden gehad, doet de penning?- meester zyn rekening, welke een batig saldo aanwijst van 499,24. De secretaris brengt verslag uit van het behandelde op de vorige Algemeene vergadering, daarna over den toestand van de afdeeling in 't afgeloopen jaar, en eindelyk van de uitleening van ver- plegingsartikelen. Na bespreking van den beschrijvingsbrief wordt den heer P. Bisschop tot afgevaardigde en de heer L. C. Brinkman tot plaatsvervanger benoemd. De beide af tredende bestuursleden de heeren Brinkman en Bisschop^ worden met groote meerderheid van stemmen herbenoemd. Het voorstel van 't bestuur om te trachten nogmaals een bakercursus in 't leven te roepen, wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Met het oog op de groote kosten en het geringe vergaderingbezoek wordt be sloten geen spreker uit te noodigen. De voor zitter wil trachten een bazar te doen houden tot verbetering der fiaantiën. Over de kwestie: „fonds voorziekenhuis- verpleging" wordt druk gediscusiëerd. De voorzitter vreest voor mislukking; het be stuur durft de zaak niet aan. Wil echter, zegt de voorzitter, iemand het initiatief nemen, dan zal hy moreel en finantieel steunen. Ten slotte deelt de voorzitter nog mee, dat dr. Van Gelder, die candidaat is voor lid van het Hoofdbestuur, gesteund zal worden. ROCKANJE. In verband met door den Raad eervol verleend ontslag aan den heer P. Moree, op zijn verzoek, als doodgraver, tuinman voor de begraafplaats, klokluider, klokkenist en straatreiniger werd in gelijke functies heden benoemd de heer Klaas Schipper. Voor herstel van de woning van onzen gemeentearts, den heer J. H. van Soest werd een som bepaald van 800 en deze woning aan hem te verhuren voor den tijd van 3 jaar, voor den zelfden tijd aan het H. d. openbare school, den heer Joh. van Wijk zijn tegen woordig verblijf. De gemeentebegrooting voor het jaar 1928 gewonen dienst werd vastgesteld 87.999,53 ontvangst; uitgaven 97.633,21; nadeelig slot 10.633,68. Kapitaaldienst, ontv. en uitg. 1875.764woningbedrijf afd. I en II respect, 8763,27" en 916,—Arm bestuur ontv. en uitg. 4005,67. Mevrouw W. A. Ch. van Rij-Klop wenscht bij genoegzame deelneming een vereeniging op te richten van meisjes van 16 jaar en ouder. VEILINGS BERICHT van Vrgdag 14 October 1927 der Coöp. Tuinbouw- en Veilings vereeniging „Oostvoorne". Prei 4,80 tot 6,50 per 100 bos. Aardappelen 4,50 per 100 k g. Poters ƒ4,10 tot 4,80 per 100 k.g. Aardbeien 0,48 tot 0,52 per k.g. Blauwe druiven 0,40 tot 0,78 per k.g. Boonen dubb. stam ƒ19,— tot 52,— per 100 k.g. Boonen enk. stam 43,— per 100 k.g. stoksnfi ƒ24,— tot ƒ48. per 100 k.g. Tomaten A 0,17 tot 0.28 per k.g. B f 0,17 tot 0.18 per k.g. C 0,14 tot 0,25 per k.g. CC 0,06 tot 0,13 per k.g. Komkommers (w.) 2,70 tot ƒ6 30 per 100. Peen 4.70 tot 6,90 per 100 bos. Kroten 4,30 per 100 bos. Kool (roode) ƒ6,— tot 10,— per 100 Bt. Kool (savoye) 3,70 tot 10,— per lOOst, Andijvie 0,70 tot 1,80 per 100 krop. Sjalotten 5,10 tot 6,80 per 100 k.g. Tafelperen 0,15 tot 0,35 per k.g. Tafelappelen 0,11 tot 0,23 per k.g. Keukenappelen 0,03 tot 0,15 per k.g. Keukenperen 0,03 tot 0,10 per k.g. Spruiten 0,06 tot 0,26 per k.g. Meloenen 0.22 per stuk. Kipeieren netto 9,- tot 9,50 per 100 st. Eendeieren 6,40 per 100 st. Aanvoer 7371 stuks. Burgerlijke Stand. SOMMELSDIJK. Gehuwd: Cornelis Koppelman 28 j., en JohaDna Molenaar 20 j., beiden alhier. Overleden te Middelharnis en wonende al hier Petrus Johannes Heemes, 16 jzoon van Arie Cornelis Heemes en Cornelia Scherpe- nisse. DIRKSLAND. Geboren: Stoffel, z. v. JohannesMatsinger en van Geertje Brooshooft. Getrouwd: Arend Lampert, jm. 28 j. en Sophia Tamboer, jd. 26 j. beiden alhier. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Petrus Johannes, z. v. Cornelis van Dravik en Wilhelmina Vervloed. Ondertrouwd: Petrus Jacobus Wagemans, 24 j. en Katharina Maria Janssen, 22 j. Getrouwd: Jan van Drongelen, 21 j. en Maria Pieternella Hokke, 20 j. DEN BOMMEL. Geboren: Wilhelmina Francina, d. v. P. Saarloos en A. Luyendyk; Jelier, z. v. J. Vervloet en E. D. Los; Gerarda Johanna, d. v. A. J. Jacobs en A. M. Heestermans. Ondertrouwd: L. H. Florijp 24 j. en L. M. Kerpel 27 j. Overleden'. Johanna van de Stolpe 69 j. HELLEVOETSLUIS van 7-14 Oct. Geboren: Marinus, z. v. A. van der Linde en P. N. Leunis. Overleden: G. de Qroot, echtg. van C. G, van Gent 78 jr.: J. de Jonge, wedr. van P. A. Schuppens, 94 jr. BRIELLE, van 7 13 October. Gehuwd: A. v. Driel en B. 0. v. d. Berg. OverledenLevenloos geboren dochter van J. J. Zwart en W. de Ruiter. Johannes Leen- dert Wilmes, 27 jaar, echtgen. van A. Both. Benjamin Cohen, 69 jaar, wedn. van H. Levie. 1902 - Sommelsdijksclie Verloting - 192T Zelden ziet men het gebeuren, Wat bij ons te wachten staat, Namelyk, dat een verloting Vijf en twintig jaar bestaat. Meestal is zoo'n loterytje Veel geschreeuw, maar weinig wol; Maar de Sommelsdijkscbe lootjes Houden het nog aardig vol. By'na zeven duizend nummers Gaan er telkens van de hand; Ja, de Sommelsdijksche briefjes Zyn bekend door heel ons land. Als we straks een lootje koopen Is het „boter by de visch". En we weten byna zeker Dat 'teen „reuze-niëtje" is. Maar vooruit, we willen 't wagen, Wie niet waagt heeft ook geen kans; In die vyf en twintig jaren Ging het niet zoo glad als thans. Als attractie een verrassing Die men nog niet weten raag; Aller oogen zien verlangend Naar den Jubileum-dag! S. M J.N. Marktberichten. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 17 October. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 425 vette runderen, 191 vette kalveren, 1250 schapen of lammeren, 1371 varkens. Prijzen per kilo: koeien 3033 c., 4144 c., 48—50 c.ossen 38 c., 4244 c., 4749 c.; kalveren 524574 c., 674724 c., 8085 c.; schapen 3035 c.; varkens 32324 c.; lam meren 2026 per stuk. Koeien en ossen waren ruim aangevoerd. De handel was gewoon en de prijzen waren vast. Een enkele puik beste koe ging nog tot 24k cent boven noteering. Stieren waren onbeteekenend aangevoerd en derhalve geen noteering. Vette kalveren met gewonen aanvoer. De handel was redelijk en in de prijzen was weinig verandering. Een enkel puik best exemplaar ging nog van 24 tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren met zeer ruimen aan voer. De handel was traag en in de prijzen was niet veel verandering. Varkens waren minder ruim aangevoerd. De handel was iets williger tegen ongeveer dezelfde prijzen van vorige week. Zouters gingen tot 33 cent per pond. AMSTERDAM, 17 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 415 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 96110 c., id. 2e 8092 c., id. 3e 6680 c., p. kg. slacht- gewicht; 120 melk- en kalfkoeien 300—375 p. stuk; 78 vette kalveren, le kwa 88100 c., 3e 7686 c., p. kg. levend gewicht; 61 nuchtere kalveren 1420, 102 schapen 3038, 620 varkens, Holl. 2e kwal. 75—77 c., Overz. en Geldersche le kwal. vleesch 7880 c., vette varkens 74 77 c., per kg. slachtgewicht, 17 paarden 125225 p. st. BOTER, KAAS EN EIEREN. ROERMOND, 17 October. Eiermijn. Aan voer 1,000.000 stuks. Kippeneieren 8.70 k 9.70, idem kleine 5.70 k 8; eendeneieren 7,60 k 8.30 de 100 stuks. TIEL, 17 October. Boter, aanvoer 53 kg., prijs 2.20—2.50. Voorts 13.000 eieren, 9—10 c., voor particulieren 11 c., kl. eieren 67 c. GRANEN ENZ., MEEL EN OLIËN. ROTTERDAM, 17 October. Binnenl. gra nen en peulvruchten. Tarwe wederom met ta melijk aanbod. Waarlijk puike kwam weimg voor en was vlot te verkoopen van l4,0U tot 154 tusschen soort van 12 tot 13, I overigens" naar kwaliteit van 10 tot 114. Rogge 10 tot 12. Gerst chevalier van 12.50 tot 13. Haver van 104 tot 12, uitgezochte par- I tijtjes daarboven. I Erwten hooger betaald van ƒ22 tot 27.50. I schokkers prima van 35 tot 39. Verder 1 naar kwaliteit van 20 tot 33. Bruine boonen ruim ter markt, prijshoudend 1 rijtocht van 20 tot 27. Alles per 100 K.G. J ROTTERDAM, 17 Oct. Fijne zaden (Boe- I Tennoteering)Blauwmaanzaad 4042, I /tfrwijzaad ƒ3638, koolzaad 2021, voer- I jijnzaad 1819, zaailijnzaad 2324, alles I per 100 kg. J ROTTERDAM, 17 October. Buitenland- I sche granen. (Bericht van de makelaars Hagen- I beek en Van der Schalk). Stemming prijshou- I dend. Rogge. Western disp. 11.45, aange- I komen 11.30, stoomend 11.35, Canada I Western st. 11.75, Western Golf st. 12.123, 174/5 k. Zuid-Russische disp, 12.50. La Plata I naar Keval disp. 12.9012.50. I Gerst. 48 d, Malting disp. 232, st. 229 I Anierikaansche no. 2 st. ƒ230, 60/1 ko. Donau I disp. ƒ230, 69/70 ko. Donau disp. ƒ244, Cana- I da no. 3 disp. 242, Canada no. 4 236. - Haver. 38 d. whik clipped disp. 11.40 I Canada no. 3 disp. disp. 12.60. 53/4 ko. N. I Russische 11.50. J Mais per 2000 Kilos. La Plata disp. 182, I idem aangekomen 179.50, st. naar aankomst I 180183. Donau/Galfox verwacht 187, st. I 187, Gele Zuid-Afrik. no. 8 disp. 182. J AMSTERDAM, 17 October. Binnenlandsche «gratiën (Boerennoteering.) Oude tarwe 15 A 1/16, nieuwe tarwe ƒ11 k 134; Rogge 104 1/ 114; Chevalier gerst 12 124; Haver I 10| k 11Duivenboonen 15 a 16Paar- I denboonen 123/4 a 13, Groene erwten 25. la 28; Vale erwten 33 a ƒ34, alles per 100 I K.G. Karwijzaad 20-4; Blauw Maanzaad I 22 a 23 per 50 K.G. J AMSTERDAM, 17 October. Buitenlandsche I Granen. Noteering Amsterdamsche Koren- I beurs. Maïs La Plata disp. 182, stoomend 1/ 180, Nov./Dec. 1814, Jan./April 187. I Gesort. Bulgaarsche disponibel ƒ232, Donau I (64 K.G.) disp. 236. Lijnkoeken, Noord-Amerikaansche, loco ƒ13 Lijnkoeken, N.-Amerikaansche, loco 13,40 I Oct./Dec. 13, Oct./Mrt. en Nov./Febr. 13,05 J SK per stoomschip Anaconda 13.50; Nov./ I Maart 13.50; Jan./Maart 13.30. 1 GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. J ROTTERDAM, 17 October. Heden waren I de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche (eigenheimers 4.25—5, zeeuwsche blauwe 1 5.255.75, id. eigenheimers ƒ4.104.25, I id. bonte 5.506, drielingen 33.50, Bel- Igische eigenheimers 3.25—3.60, blauwe I eigenh. 4.504.75. Westl. school meesters, I zand 12 c. per k.g., bravo's 5.506. Met tamelijken aanvoer, kalmen vraag, j AMSTERDAM, 17 October. Aardappel- I markt. De prijzen waren heden onveranderd. I Aanvoer 3 ladingen of 1735 H.L. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 17 October. Vlas (Opgaaf I van de marktmeesters.) 300 kg. blauw schoon, I 4000 kg. Groningsch, 2000 kg. Holl. geel 1.651.70 per kg. Stemming vast. Door de hooge vraagprijzen bleven de partijen blauwe I en Groningsch onverkocht. dergelijk afkeureri beleid voor de vol eerst, dat de PresiJ aldus in het opent) bezadigd man als! lande nog zoo goe| van Financiën, zi| adresbeweging heef ernst van den toq Het zeldzame, adresbeweging zal ook bij het publiekj, bekend, dat de h(J Indië zal vertrekkd van den toestand!/ Thans wordt vern'< oud-Voorzitter dei! den Raad van Statl naar Indië zal begl dracht der Regeeril inzichten te brengel dat ook in de Twe| onduidelijk geluid bestuursbeleid zal WEER EEN ITA GH Ditmaal een Dtj Er is weer een woordiger (het wol heimelijk het land u vervolging, waaraaiL regeering bloot stl Reutt-Nicolussi, Dii| Zuid-Tirol heeft in meegedeeld, dat hij is omdat de ItalianerL teeren. Doordat menl caten geschrapt hadi bestaan ontnomen, voortdurende bewak was onder censuur L hij, liever de gevaren) langer de onophoudf dragen." De schrapp caten was geschied, 'l Duitsche onderwijze! jkent het felle optrl onderwijs ook het] onderwijs in Zuif Bij zijn vlucht ovef mr. Nicolussie vergei Hij heeft in den vrS gevonden als secretarl 3ond te Munchen. !L Er zal zeker wel el vluchteling ingesteld 1 Ioofd verlaten des lal Gemengd Nieuws. WAT GEBEURT ER IN ONS INDIE? Het gaat, naar gevreesd moet worden, niet joed in Indië. Sedert het optreden van den lieer De Graeff, als Gouverneur-Generaal bleek meermalen uit diens daden en uitingen een hoogst bedenkelijk bestuursbeleid. In- tusschen, het leverde uitsluitend stof tot cri- tiek in de bladen en gaf soms een enkele maal reden tot onrust bij het publiek zelf, o.a. bij de 1 slappe houding van den G. G. tegenover de communistische onruststokers. Maar in den regel bleef het bij deze critiek, hoopte men althans op betere inzichten bij den G. G. inzake bet te volgen regeerbeleid. De berichten, welke ons in de laatste weken uit Indië bereiken, wijzen evenwel op een ver- ergering van den toestapd. En het is zeker niet I te veel gezegd, dat er in onze Regeerings- en I parlementaire kringen een schok ging, toen Aneta in een telegram mededeelde, dat een dertigtal leidende figuren uit de Indische zakenwereld, onder leiding van den President I van de Javasche Bank, een adres aan den I Volksraad heeft gezonden, waarin ernstige bezorgdheid wordt uitgesproken over het bestuurslid en aan dit college met name ver zocht wordt, er bij de Regeering met klem op aan te dringen, de voorgestelde wijziging van de Staatsregeling terug te nemen, althans wat de nieuwe samenstelling van den Volksraad betreft (opheffing van de Nederlandsche meer derheid). Adressanten meenen, dat de nieuwe Regeering niet onmiddellijk stelling moet ne- men tegen wat kort geleden door den Neder- 'andschen wetgever, wèloverwogen en op Principieele gronden, besloten is. Het adres constateert de huidige sfeer van °(irust en waarschuwt, dat zoowel de verwer- Pittg als de aanneming van het ontwerp, de verhouding zal verscherpen en beroering zal wekken. Het is een ongehoord feit, niet alleen dat de ei ers van handel en industrie in Indië den uie tegeiys uerK is. üi wnst van den toestand zoodanig achten, dat geleden ingericht, toen J'J meenen, het initiatief te moeten nemen tot eeuw als windmolen ha onï fe/SJe,lJke adresbeweging, maar vooral oude wieken waren gaa zir-h u Pfes,dent van de Javasche Bank andere herstellingen bl cn aan het hoofd daarvan stelt. Men stelle is de windmolen-berk, NpleHnsy°ur' iat ons de Presjdent van de schillende kanten, hersti de 7»ila Gi met bekende figuren uit ZoDdag heeft de prediba zakenwereld, onze Regeering openlijk een dienst voor de restaurat DE TOCHT VAN I Men weet, dat de fl Elder en haar vlie^ Horta (Azoren) veiligl De dappere vliegster is verwelkomd. In het I gewezen, dat het da j kleeren zat, dat zij haL dat haar bagage bestol meer niet. Ook bleef n jonge vrouw dat stiftjl Maar aan het enthc| Wel regende het; maarp was talrijk en opgewej Onder degenen, die den bewezen, was ook Duitsche vliegtuig D aangekomen bij een poj van Europa naar Arnef manning bood zelfs ai Duitsche vliegtuig naaj te brengen. Mevr. Eldj haar grooten spijt afslaan. Een der leden van del| is'een vrouw, n.l. de bi sche tooneelspeelster dames konden goed mi Mevr. Elders verteld! zij de poging hoopt te he| EEN SNEEL Weenen eischt de eer c Zspaleizen zijn al jarern steden bekend, maar d| dat het sneeuwpaleis, hal van het vroegere het eerste van dien aaiil jaar door zal een kunsti] partij hier elke soort varf maken. Charlsen, een bë hiertoe het initiatief gen BEN GhHKIHZIN In het marktstadje T wiekshire, heerscht een d >lie üe üoaters Dog mei] derkennen Er zyn rel aan bezweken, twaalf nog aan AI de gevallen zijn vo> huizen. De verschijnsel» tyfeuze koorts, maar I anders zyn, omdat hetl is uitgevallen. ParatypfC zijn. De patiëoten hebbi ratuur, een snelle pols ziek. Men is bezig met blo patiënten, maar totdusv verder mee gekomen. EEN WINDMOLE1 Te Reigate Heath die tegelijk berk is. Hl

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2