Verzorg uw Handen met Purol i Stoomwasscl KIEVIET BINNENLAND SERIE VAN Aankondiging. „DeMgozeVennootsctiap" Water stol DAM „VOORNE&PUT Nieuw-Helv, Franco verzend M. SPOOb VOORSTRAAT „KIEVIET" SOMMELSDlJl Handwerkartikelen Garneerartikelen! Babyartikelen! Wol! Wol! Wol! Wol! Pullovers, Vost o, Iruisn, Iruipakiss, Mutsen enz. 6 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG- 15 OCTOBER 1927. De gemeentebegrooting 1928 sluit in ontvangsten eu uitgaven voor den gewonen dienst met 48379,56; voor den kapitaal dienst ontvangsten 3015,42$, uitgaven 2400,-, batig slot 615,42$. Als een bewijs, dat de zeilvaart sterk achteruit gaat kan dienen, dat alhier drie schippers een nieuw motorschip krijgen en twee anderen hun zeilschip in een motor schip laten veranderen, waarvan er één reeds in de vaart is. Bakker J. Braber alhier behaalde op de bakkerijtentoonstelling te Utrecht in klasse A een prijs, bestaande in een zilveren plaquet. VEILINGS BERICHT van Woensdag 12 October 1927 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „öostvoorne". Postelein 0,08 tot 0,14 per k.g. Blauwe druiven J 0,32 tot 0,76 per k.g. Boonen dubb. stam f 8,— tot/51,— per ÏOO k.g. Boonen enk. stam 24,— per 100 k.g. Boonen Perfect 35,— per 100 k.g. stoksnö ƒ31.— tot ƒ46,— per 100 k.g. Peen 6,10 tot 7,10 per 100 bos. Kroten 4,80 per 100 bos. Kool (roode) J 4,60 tot ƒ6,— per 100 st. Kool (savoye) J 5,— tot ƒ7,— per 100 st. Bloemkool I 8,— tot f 12,— per lOOst. Bloemkool II f 3,— tot ƒ7,— per. 100 st. Andijvie 1,50 tot 2,50 per 100 krop. Sjalotten 5,30 per 100 k.g. Tafelperen 0,15 tot 0,35 per k.g. Tafelappelen 0,10 tot 0,23 per k.g. Keukenappelen 0,02 tot 0,14 per k.g. Keukenperen J 0,04 tot 0,11 per k.g. Spruiten 0,06 tot 0,18 per k.g. Meloenen 0,08 tot 0,23 per stuk. INGEZONDEN MEDEDEELING. Burgerlijke Stand. MIDDELHARNIS. Geboren: Neeltje, d. van C. v. Gurp en I. Koppenaal. SOMMELSDIJK. Geboren: Hendrikje Heiltje, d.v. Gornelis Spee en Sjjgje Vervelde. NIEUWENHOORN, maand September. Geboren: Cornelis Willem, z. v. L. W. Stelk en C. E. Swemle; Hendrika, d. v. C. de Rave en J. van der Veer. Gehuwd: Gerrit Bevaart, 25 j. en P. de Winter, 23 Nicolai, 26 j. en M. C. Hokke 23 j. Overleden: Neeltje Visbeen, oud 75 jaar weduwe van A. Trommel; Maria Bevaart' oud 68 jr., echtgen. van J. van der Meijden'. ZWARE UASEXPLOSIE TE ARNHEM. Inwoners aan den dood ontsnapt. ARNHEM, 12 Oct. Hedenmorgen heeftin de Karei van Gelderstraat alhier een ernstige gasontploffing plaats gehad, die groote schade heeft aangebracht aan niet minder dan vijf woningen. Omstreeks kwart over tien deed een ge weldige knal zich hooren en werden voorbij gangers opgeschrikt door een geweldigen glasregen, die op straat neerkwam uit de twee verdiepingen hooge huizen. De ruiten van de benedenwoning Karei van Gelder straat 27, benevens van de bovenwoningen Karei van Gelderstraat 29 en 31, en de ruiten van de benedenwoning Sptjkerstraat 174 en de bovenwoning Spijkerstraat 172, kwamen alle tegelijk naar beneden rinkelen. Onmid dellijk was de omgeving in rep en roer. Men waarschuwde de brandweer, die met groot materieel verscheen, onder leiding van den commandant Hiddink. Toen men de wonin gen binnendrong, bleek, dat een hevige gas ontploffing had plaats gehad, die met een ontzaglijke kracht deuren had ontwrichten houten kozijnen, paneelen enz. had ver splinterd. In de benedenwoning Karei van Gelder straat 27 woont de familie Massar, Alleen de echtgenoote was thuis, toen de ontploffing plaats vond. Zij verrichtte op de binnenplaats eenige bezigheden en nam een oogenblik vóór de explosie als bij intuïtie de vlucht. Even later daalde op deze binnenplaats een regen van glasscherven en houtsplinters neer. Me vrouw Massar kwam echter met den schrik vrij. Een deel van deze groote benedenwoning was ingericht voor showroom van meubelen, tapijten enz. Van het meubilair is veel be schadigd. De gangdeur werd naar binnen gezet, ten gevolge van den luchtdruk, en hangt in een zware bocht voorover, terwijl hier en daar gaten in den muur zijn ontstaan. Het huis ligt vol steenen en gruis. De deurposten zijn gedeeltelijk uit de deuren gewrongen en deuren zijn weggeslagen. In de bovenwoning Karei van Gelderstraat 31 woont de broer van den heer Massar met zijn echtgenoote en een jong kindje. Ook van deze woning is veel vernield. Alle ruiten zijn weggeslagen en kozijnen zijn versplinterd. Mevrouw Massar was met haar kindje thuis. Hoewel de glasscherven hun om de ooren vlogen, bleven beiden ongedeerd. Van de aangrenzende bovenwoning Karei van Geld^straat 29, bewoond door de familie Mentink, heeft de deur tusschen gang en keuken een flinken knauw gekregen. De halfsteens muur is naar voren gekomen en vertoont een breeden barst. Houtwerk is vernield en geen ruit is meer heel. In de voorkamers zjjn lampen stukgeslagen. De keuken van deze woning ligt boven de ztj- kamer van de benedenwoning Sptjkerstraat 174. Aanvankelijk dacht men, dat de ont- ploffloi later bleek, dat deze een étage lager, nl. in de benedenwoning aan de Spijkerstraat, heeft De keuken van de bovenwoning is een geweldige ruïne. Van den vloer zijn nog wat latten over en daarop rust de kort en klein ge slagen keukeninventaris, omgevallen kasten enz. Gelukkig was er in deze bovenwoning niemand thuis tijdens de ontploffing. De bewoonster had even te voren het huis ver laten, om een brief op de bus te doen, be stemd voor de gasfabriek, waarin verzocht werd een fitter te sturen, daar het sedert eenige dagen naar gas rook. Toen zij terug keerde, vond zij in haar woning een chaos. Er had tijdens haar afwezigheid in de keuken een petroleumstel gebrand. Daarom verkeerde men aanvankelijk in de veronder stelling, dat in dit vertrek de explosie ont staan was. In de bovenwoning Spijkerstraat 172, bewoond door de familie Spijker, was niemand thuis, toen het ongeluk geschiedde. De ontploffing heeft hier ruiten en glaswerk vernield en eeüige kozijnen ontzet. De be nedenwoning Spljkerstraat 174 is echter ernstiger gehavend. De woning stond op bet oogenblik leeg, maar zou over enkele dagen betrokken worden door de familie Bosch. De nieuwe bewoonster was hedenmorgen aan het werk met behulp van den behanger A. H. van Loon, terwijl haar vierjarig zoontje in het huis speelde. Ook in deze woning hing een zware gaslucht en de nieuwe be woners hadden dan ook reeds besloten de gasfabriek te waarschuwen. Terwijl mevrouw Bosch in de leege suite aan het werk was, staande op een trap, verliet de behanger Van Loon het vertrek en begaf zich naar het zijkamertje, dat, gelijk gezegd, onder het perceel Karei van Gelderstraat 29 is gelegen. Hg heeft in deze kamer een lucifer aan gestoken en onmiddellijk daarop volgde de ontploffing, waarbij het plafond van de kamer naar beneden kwam, de deuren naar buiten werden gedrukt en glasscherven en hout spaanders in het rond vlogen. Van Loon, die tegen den grond werd geworpen, vluchtte, hevig bloedend aan gezicht en handen, naar buiten en nam het jongetje, dat in dezelfde kamer had zitten spelen, met zich mee. Het knaapje bloedde uit verscheidene wonden aan het gelaat en werd naar zijn woning overgebracht en aldaar verbonden. Van Loon werd, nadat hem door het Roode Kruis de eerste hulp was verleend, per ziekenauto van het Roode Kruis naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd, waar zijn verwondingen verder behandeld ziin. Zqn wenkbrauwen en hoofdharen zijn wegge- schroeid. De verwondingen zijn in hoofdzaak snijwonden, die vermoedelijk geen ernstige gevolgen zullen hebben. Later op den dag is hij naar zyn woning gebracht. Mevrouw Bosch, die in de suite werkzaamheden ver richtte, werd van de trap geslagen en tegen de deur geworpen, maar bracht het er goed af. De explosie was zoo krachtig, dat de houten suitedeuren uit de rails de voorkamer werden ingedrukt en vernield werden. Ook de deuren van de keuken en de W. C., welke vlak bij het zijkamertje waren gelegen, werden tot splinters geslagen. Gelukkig is deze ontploffing niet door brand gevolgd. Aan het feit, dat de woningen zeer solide gebouwd zijn en bovendien op een hoek staan, waardoor de luchtdruk zich spoedig naar alle zijden door de vensters een uitweg kon banen, is het te danken, dat de huizen niet zijn ingestort. Voor het meeren- decl der bewoners dekt, evenals voor de eigenares der woDingon, verzekering schade. Alleen de familie Mentink is niet verzekerd. Spoedig was de politie aanwezig, die de eerste maatregelen nam. De waökele muren werden gestut en voor zoover noodig, moesten de woningen ontruimd worden. Van de gas fabriek waren weldra deskundigen aanwezig, wien na een ingesteld onderzoek bleek, dat de ontploffing te wijten is aan het feit, dat de vorige bewoners van de benedenwoning aan de Spijkerstraat een gaskraan in het zij kamertje hebben afgesloten door een propje linnen in de buis te stoppen. Deze afsluiting was natuurlijk onvoldoende en sedert eenige dagen is er veel gas ontsnapt, totdat het hedenmorgen tot een explosie kwam. Gemengd Nieuws. VERVAARDIGING VAN VALSCH BANKPAPIER. BERLIJN 6 Oct. Enkele weken geleden werd te Amsterdam een man gearresteerd, die een valsch bankbiljet van vjjftig pond sterling wilde inwisselen. Hij gaf op Vermeer te heeten en trachtte zijn indentiteit met een te Berlijn verstrekten pas te bewijzen. De zaak werd aan de valschgeldcentrale te Berlijn voorgelegd en daar constateerde men, dat de gearresteerde in werkelijkheid Smolanof heette, kunstschilder van beroep en in Rusland geboren was. In het jaar 1923 is hij door de Duitsche politie gearresteerd, toen hij tezamen met een zekere MiaSojedof in een villa te Ahlbeck woonde. Bij de huis zoeking in de villa vond men papier voor het vervaardigen van valsch bankpapier. Het bleek echter niet mogelijk Smolanof's schuld te bewijzen en dientengevolge moest hij weer op vrije voeten worden gesteld; h(j werd echter door de Pruisische regeeriug uitgewezen. Sindsdien reisde hij tusschen Duitschland, Scandinavië en Nederland op in deze keuken ontstaan was, maar en neer. Te Berlijn is men er van overtuigd, dat Smolanof zelf zich met het vervaardigen van valsche bankbiljetten bezig houdt, al ontkent hij zulks hardnekkig. Men is er nog altijd niet ingeslaagd de werkplaats te ontdek ken, waar de valsche biljetten vervaardigd worden. Een prinsesje geboren. De kroonprinses van België heeft Dinsdag morgen om acht uur een dochter ter wereld gebracht. Het prinsesje zal de namen Joséphine Charlotte dragen. Dinsdagochtend even na 8 uur heeft Prin ses Astrid, de gemalin van den Belgischen kroonprins, in het paleis Belle Yue te Brus sel, het leven geschonken aan een dochtertje. Door middel van 51 saluutschoten is van de blijde gebeurtenis aan de bevolking van de hoofdstad kennis gegeven. Onmiddellijk na het bekend jvorden van de gelukkige gebeur tenis werd aan den gevel der openbare ge bouwen en tal van particuliere woningen de driekleur geheschen. De groothertogin van Luxemburg zal het meterschap over het nieuwe prinsesje aanvaarden. Prinses Astrid en de nieuwgeborene zijn welvarend. VIERVOUDIGE KINDERMOORD IN GODSDIENSTWAANZIN. Een ontzettend misdrijf heeft te Sarre- bourg (Lotharingen) de vrouw vao een brie venbesteller gepleegd. In een vlaag van gods dienstwaanzin heeft de beklagenswaardige tijdens afwezigheid van haar man haar vier kinderen, resp. zeven, zes, drie en twee jaar oud, verdronken. Na haar daad begaf zij zich naar het commissariaat van politie, waar zij alles vertelde, met de toevoeging: „Nu zijn er vier engelen meer in den hemel". De rampzalige vrouw is onmiddellijk op gesloten. Toen de vader van het gebeurde hoorde, kreeg hij zulk een schok, dat men voor zijn verstand vreest. EEN AHERIKAANSCHE, DIE HAAR ECHTSCHEIDING WEL KRIJGT. Mrs. Sarah Foreman uit Tulsa (staat Oklahoma) wil scheiden van haar man, die van een twistziek en heftig karakter is. Maar om dit vrij delicaat proces te kunnen win nen moet zij zich wenden tot den besten advocaat der stad. En weet ge wie de beste advocaat van Tulsa is? Ja, van den geheelen staat Oklahoma? Mr. Foreman, de man met het twistziek en heftig karakter. Onverstoorbaar, als vrouwen zfjn wanneer ze een idee in haar hoofdje hebben, belast thans mrs. Foreman haar man met de behartiging harer belangen in het door haar voorgenomen proces, d w.z. dwars tegen zijn eigen belangen in. BLAUWE OOGEN ZIJN GEVAARLIJK, Landru, Kaspoetin, Crippen, de waar schuwende voorbeelden. Beteekenen blauwe oogen werkelijk trouw? Neen, het tegendeel is waar. De meeste mannen, die hun vrouwen bedriegen, hebben blauwe oogen. Niet in dien zin, dat hun die blauwe oogen achteraf door hun vrouwen worden toebedeeld Zij hebben ze van nature de kleur der oogen is oorzaak en niet gevolg van hun gedrag. Want, zoo beweert een Engelsch vakmaü, die veel met misdadigers te maken heeft, blauwe oogen zijn het kenmerk van zeer actief temperament. Negentig procent van alle met hun huiselijk geluk niet tevreden mannen zijn blauwoogig Landru, de Fransche blauwbaard, had blauwgrjjzt oogen. Evenzoo Raspoetin, de afgod en betoovenaar der vrou wen. En ook de booze dr. Crippen, die zijn vrouw zoo afschuwelijk-wreed vermoordde en toen met een andere na&r Amerika vlucht te. Trouwens, zegt de expert, het meerendeel der misdadigers heeft blauwe oogen. De blauwoogige lezers zijn gewaarschuwd. Als zij niet op hun hoede zijn, kunnen elk oogenblik duistere driften in hen ontwaken. Blauwe oogen zijn n.l. de erfenis der wilde Noordsche volken. Saksers en Vikingen, Kel ten, Germanen en Denen, allen hadden blauwe hongerige oogen, die hen over zee dreven, om vreemde volken te beoorlogen en onrust op de wereld te stichten. Men denke slechts aan de roerige geschiede nis van Engeland. Pas toen de Noormannen in de elfde eeuw zachtbruine ree-oogen impor teerden, kwam er rust in het land. Door de vele gemengde huwelijken zijn de blauw- oogigen in Engeland zeldzamer geworden. Maar die welke heden nog vrij rondloopen (Welshmen, Schotten en Ieren) zijn volgens genoemden zegsman een werkelijk gevaar. Natuurlijk zijn er uitzonderingen. Anglicaan- sche geestelijken b v., onder wie practisch ge sproken geen vergrijp voorkomt, hebben vaak hemelsblauwe oogen. Maar uitzonderingen bevestigen immers altijd den regel 1 TIEN KILO DYNAMIET ALS SPEELGOED. In de omgeving van Père-Lachaise ont dekten spelende kinderen een groot pak, dat stevig met touw was saamgebonden. Het was het werk van een oogenblik, om het pak te openen en nauwelijks waren leuke rolletjes, netjes van carton vervaardigd, uit het pak gerold, of de kleuters snelden var alle kanten toe, om zich van het speelgoed meester te maken. Spoedig lagen de rolletjes over de geheele straat verspreid en de vreugde werd nog grooter toen een kar over een rol letje heen reed en dit met een luiden knal ontplofte, Door dit onverwachte effect, werd een der ouders echter gealarmeerd en deze meende de rolletjes al spoedig als dynamiet- patronen te herkennen. Direct werd de politie van het gebeurde in kennis gesteld Zij zocht de geheele straat zorgvuldig af en wist 250 patronen terug te vinden, terwijl 100 nog in den zak waren achtergebleven. De politie- scheikundige stelde vast, dat elke huls 43 gram dynamiet bevatte en ér totaal bijna tien kilo dynamiet in het pak was geweest. Patronen, als de gevondene, worden gewoon lijk in steengroeven gebruikt en ook wel door aannemers voor opruimingswerkzaam heden. De politie vermoedt, dat de patronen het eigendom zyn van een der revolutionnaire organisaties, welke zich gedurende den laat- sten tijd nogal in Frankrijk hebben geroerd. Verontrust door het krachtige optreden der politie en de vele huiszoekingen hebben de leden der organisatie er blijkbaar de voorkeur aan gegeven zich van het gevaarlijke goedje te ontdoen, doch dat is weer geschied op een wfize, die het leven van vele kinderen en volwassenen in gevaar heeft gebracht. BIJNAMEN VAN NEGERS VOOR BLANKEN. „Meneer zwijn". Iedere blanke zoo vertelt iemand in het „Berl. Tag." krijgt op den duur bij de negers in Afrika zijn bijnaam. Slechts onder dien naam kennen hem de inboorlingen. Op weg naar een blanke noemt men den zwarte, dien men ontmoet, eenvoudig dien bijnaam, en één stuk. Menconi durft het huis niet te ver laten, uit vrees, dat de ontvangst van de zijde zijner stadgenooten dan nog warmer zal worden. Wat zijn jonge echtgenoote hem inmiddels binnenskamers te vertellen heeft, zal misschien nog minder aangenaam zijn dan dit ketel concert! ZEDELIJKHEIDS-IDYLLE IN DE VER. STATEN. En de jubilaris moest betalen. James Brown, achtbaar politieagent, staat in de nachtelijke duisternis te surveilleeren in het park der achtbare Amerikaansche stad Cleveland. Plotseling hoort hij verdachte geluiden, op nog geen drie meter afstand. Hij stelt een onderzoek in, en jawel: daar staat een auto, met bijna geheel gedoofde lantaarns,,en in den auto ontwaart hij een jonge dame, op de knieën van een manspersoon, en het ver dachte geluid was afkomstig van kussen, blijk baar door beiden even gaarne ontvangen als gegeven. Politieagent James Brown is in zijn nopjes. Want tot dusver had hij precies negenenveertig vergrijpen tegen de openbare zeden geverbali seerd, en daar stond, of liever zat, zijn vijftigste geval vlak voor hem, zoo maar voor liet opschrijven. En hij greep toe en gelastte het paar hem te volgen. f Wel is waar werd er geprotesteerd: „We zijn de inlander wijst den ander terecht. Met kennis! getrouwd". Maar de jubilaris hernam zonder van den echten naam komt men er evenwel ZIC*e bedenken: „Dat zeiden de andere nóóit. Die bijnaam houden steeds verband met zekere uiterlijke omstandigheden, waarin het dollar aan het echtpaar. Inmiddels is in het park der achtbare stad Cleveland een ware kus-anarchie uitgebroken. negenenveertig ook". De rechter evenwel moest de authenticiteit der documenten van het paartje erkennen en toeval den betrokkene nu steeds verbondenkon slechts, vrijspreken, daar de twee „opge- houdt. Een paar voorbeelden: „Bwana Rupia" i brachten" inderdaad met elkaar getrouwd (meneer roepij) heette een vriend van denwaren, hoe ongeloofelijk dat ook mocht klin- schrijver, omdat hij den negers altijd zoo groote j ken. fooien gaf. Een ander heette „Bwana Tsja" j maand later stond, voor een anderen (meneer thee), omdat hij naar het scheen veel rechter, als gedaagde politieagent James thee dronk; de schrijver maakte hem nooit i Brown, die zich hoorde veroordeelen tot het anders mee dan voor een glas whisky. Een boer,uitbetalen eener schadeloosstelling van 35.00 die eens in woede een steen wierp naar een neger, heette zijn leven lang „Bwana Mawe" (meneer steen). „Bwana Ndege" (meneer vo gel) was de naam van een bekend Engelsch officier, Mr. Wiggins, die tegen Von Lettow- Vorbeck in Oost-Afrika als vliegenier had ge streden; een ander heette naar zijn groote lichaamslengte „Bwana Twigga" (meneer gi raffe), en een kaal hoofd bezorgde een volgen den blanke den naam „Bwana Kahara' (me neer kogel). De schrijver, die entomoloog is, heet „Bwana Ndudu" (meneer insect) Maar den mooisten naam kreeg een jonge vriend van dezen insect-heer. Reeds den twee den dag na zijn aankomst in Afrika moest en zou hij een olifant schieten. Met het zware olifantengeweer en de camera bewapend (de camera, om na volbrachte heldendaad de ge bruikelijke foto naar Europa te kunnen sturen), ging hij regelrecht het oerwoud in. Hij dacht blijkbaar, dat de olifant daar op hem wachtte. En inderdaad, daar beweegt zich iets groots zwarts. Pief-paf en daar ligt de jacht-trofee! Maar kon deze nieuweling ook weten, dat het gewone huis-varken in Afrika zwart is? Een arme zeug, op zoek naar haar jongen, had bij zijn eerste poging het leven gelaten. De negers hadden schik voor tien. Zij kregen het ver moorde varken van den grooten jager cadeau. En nu behoefden ze zich ook niet het hoofd te breken, hoe de nieuweling heeten moest. Natuurlijk „Bwana Ngruwe", (meneer zwijn!) Het aardigste was, dat deze naam zoo klopte: i de nieuwgekomene had n.l. met Michel Angelo de hebbelijkheid gemeen van zich nooit te wasschen. VERKOOPINGEN. Op MAANDAGEN 10 en 17 October 1927, telkens des avonds 7 uur te Dirksland resp. in Hotel Van den Doel en Vermeu len Veiling en Afslag van: Een Huis I staande uit vier vertrekken te Dirksland aan den Gelderschendijk en Een Tuin al daar nabij den Stationsweg ten verzoeke van de Erven van wplen mej. Wed. C. van Oostenbrugge. Notaris VAN DER SLUYS. Op DONDERDAG 27 OCTOBER 1927, bi Inzet in het Café Witte en Op DONDERDAG S NOVEMBER 1927, bij Afslag in het Café Schippers, telkens des avonds, zeven uur. Openbare Vrijwillige Verkooping van eene Bouwhoeve met Landeryen in den polder Battenoord gemeente Nieuwe Tonge, groot 10 31.06 H.A. of 22 Gemeten 136 Voorn- sche Roeden, bewoond door den heer J. Voorwinden, In diverse perceelen en com binatiën. Notaris VAN BUUREN. Predikbeurten. DE DOOD IN DEN SCHEERSTOEL. Een tragisch voorval bij Aosta. Zondag 16 October 1927. NEDERLANDSCH BEU VORMDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds. Den Oudsten. Sommelsdijk, 'sav.ds.v.d.Zee uit Den Bommel. Dirksland, vm. leeskerk en 'sav.ds.Polhujjs uit Stad aan 't Haringvliet. - Herkingen, vra. dhr. v. Ieperen. Een geval van plotseling overlijden onder Melissant, vm. ds. Baarslag, zeer ongewone omstandigheden wordt uit Stellendam, vm. en'sav. dhr. Bonman. Turijn gemeld. - Goedereede, nm. ds. Baarslag uit Melissant. Een zeventigjarig landbouwer Uit een dorp Ouddorp, vm. leeskerk en nm. ds. den Oudsten bij Aosta, Giuseppo Dherin, ging als naar ge-.uit Middelharnis. woonte naar zijn barbier. Nadat deze aan zijn Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en nm. dhr. v. Iepe- gebruikelijke baardoperatie begonnen was en r|n Herkingen. middelerwijl een praatje met den klant had nüuLno!!ign'tVD^ f' ?x,ir art aangeknoopt, sloot de oude man opeens de °t?de Cé leeskerk en oogen. De barbier ging onverdroten voort met Langslraat, vm. en 'sav. dhr. Vetler. scheren en praten. 1 - - - Toen hij gereed was, zei hij beleefd: „Alstu blieft, meneer." Maar de oude man antwoordde niet. Dherin was reeds verscheidene minuten dood. Een arts werd nog geroepen; hij wist niet anders te zeggen, dan dat de man waarschijn- Sommelsdijk, (Langeweg) vm. 10 uur ds. C. lijk overleden was op het moment dat de bar-Hoojjkaas uit Botterdam bier hem de oogen zag sluiten. EEN NON-STOP SERENADE VAN KETELMUZIEK. Aan een ontrouwen metselaar. Den Bommel, vm. ds. Van der Zee. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhwys eu nm. leeskerk. Hellevoetsluis, vm. ds. Timmer (voorber. H. Av.) en 'sav. leesdienst. PROTESTANTENBOND. Brielle (Kerkstraat) vm. ds. Poorlman. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds. Vau Velzen. Stellendam, vm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. en nm. ds. Diemer. Oolfgensplaat, vm. en 'sav. ds. De Lange. Twee jaar geleden kortte een twintigjarige De„°BomFme|, vm. m ds. Schaaferaa. metselaar Enrico Menconi zich te Viareggio stad a 't Haringvliet, vm.en'sav. ds DeGraaff. den tijd met een flirtpartijtje waarvoor hij GEREFORMEERDE GEMEENTEN, een zeventienjarig buurmeisje als partner had nirksland, vm. en 'sav. ds. De Blois. uitgekozen. Menconi kreeg echter niet lang DOOPSGEZINDE KERK daarna genoeg van het geval en vertrok naar ouddorp, vm. ds. Schopenhouwer. Florence om daar werk te zoeken. Dezer dagen wilde hij evenwel naar zijn C'JdREHPONDENTIE vaderstad terugkeeren; hij was inmiddels ge- opmerker te Stellendam. Wij kunnen Utv °Pnemen omdat U geen naam reggio te vestigen. Al dra bleek het hem echter dat zijn stadgenooten de geschiedenis met het buurmeisje nog niet vergeten waren en dat zij de rol die Menconi daarin gespeeld had, niet zeer sympathiek vonden. Voor het huis, waar de metselaar en zijn jonge vrouw hun intrek hadden genomen, ver zamelde zich al spoedig een menigte, voorzien van pannen, ketels, emmers en ander, keuken- varmeid heeft. Redactie. Faillissementen. (Opgegeven door Vao der Graaf Co., afd handelsinformatiën). Uitgesproken: Rotterdam, 12 October. P. Dale, schoen maker te Herkingen. Curator: mr. A. Zaayer ferei. Menconi werd vergast op een h'eidensch te Dirksland; rechter-comm mr S. N B. abaal, dat maar niet ophield. Want zoodra de Halbertsma „muzikanten" zich eenigszins vermoeid gevoel- H van der Mast Hzn veldarbeiderte den, werden zij door anderen afgelost. En zoo Melissant. Curator en rechter-comm.ais duurt het voort, reeds zes en dertig uur aan voren. pe Heer en Mevrouw A. J. Crucq-de Wilde I getuigen hun dank voor de blijken van belangstelling ondervonden bij hun huwelijk. AmsterdamNassaukade 114. 14 October 1927. Mevr- ZAAIJER-De Graaff te DIRKS- I LAND, vraagt zoo spoedig mogelijk een dienstbode I (of meid-huishoudster) Loon bij bekwaamheid ƒ25,— (of 30,—) per maand Dienstbode aanwezig. Tevens gevraagd een vasten arbeider. 5, 6, 8, en 10 cent. VERKRIJGBAAR BIJ Bij acte 15 Juli 1927 voor Nota ris P. A. VAN BUUREN teMid- I delharnis verleden is opgericht: tot Exploitatie der winkel zaken van VIS VAN HEEMST en Co. en J. J. NIPIUS, gevestigd te Middel harnis op het ontwerp van welke acte de Koninklijke Bewilliging werd verleend bij besluit van den 6 Juli 1927 nummer 32 en ge plaatst in het bijvoegsel derNeder- landsche Staatscourant van den 3 October 1927 nummer 191. TER OVERNA annex kruldenierswaï appelen, groenten enz. te Rotterdam, dubbel: I ning. Uiterste prijs 3500 No 2049 Ned, Kiosken Mij. Wi I ROTTERDAM. Vraagt onze pillen en drupp ling v. d. bloedsomloop, doc: toren aanbevolen, beslist c voor de gezondheid. Alleej Is succes verzekerd. Vraagt ons boekje met beeldingen metduidellj ledige inlichtingen in büj sloten Couvert met25cerj aan postzegels. Wacht U voor mis of teleurstelliï Koopt in zaken waar U kan zijn vakkundig en s' J geholpen te worden, en niet derwaardige namaak o] baan geschoven te worden, vanouds bekend het adres. Let daar vooral jlDE salamand Kipstraat 43, Rotterd Vraagt gratis inlichtingen of J NIEUW-HEL" De Centrale Proe: voor Goeree en Overlla te Middelharnis (Lan is op eiken werkdag voor bt ledden GRATIS TOEGANfj Desgewenscht geeft de tuim inlichtingen, die mochten wor langd. Telef. 210 staat bekend door de welverzorgde sorteering, degelijk} I kwaliteiten. Wij verkoopen geen artikelen waar onze klante A een strop aan kunnen hebben. Wij gaan met de tijd mee DAMESwe rekenen op uw bezoek Tevens zijn wij overtuigd van uwe tevredenheid als L onze voorraad ziet. Kanten, Galons, Tressen. Knoopen, Bontranden en Velletjes, Wolranden enz. enz. Schitterende ftuweels 70 c.M. breed in de| modetinten van II. 2.30 per el. Peau de Perse 70 c.M. breed 11. 1.25 per el. Ribfluweels 84 cent per el. Mooier en grooter collectie zietl U nergens. SnoezigSnoeperigBeeldig Let steeds op onze etalage Ieder breidt. Ieder haalt wol bij KIEVIET. Want nergens zooveel en zoo mooi als bij KIEVIET. B'i Kieviet KOOPEN is zich met smaak KLEEDEN. Overhemden. Boorden, Dassen, Sokken, Bretels, Sokkenhou- ders. Vesten. Pullovers enz. enz. PETTEN DE NIEUWSTE MODELLEN! Waarom zuilen we nog meer opsommen. Onze clientèle weet toch wel, dat ze bij Kieviet echt winkelen kunnen. 55 99

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 6