ROTTERDAM jWPQMfi EEUSEN MIJNHARDT'S VAN DER TAKSTRAAT VOOR racht 62. AAMBEIEN. A DE SALAMANDER Jjr ONZE EILANDEN WKKHE HUI» Pot-verteren. U kunt het zelf ook! 7. vrouw" 138 SSSaSgggg—i Waterdichte Werkschoenen vanat5.25 D. Kraagpant. leere hak en zool vanaf 1.45 tiekschoenen met versterkte hiel vanaf 0.95 lestliare Schoollaarzen vanaf3.75 Br. Chroom D. pantoffels vanaf 2.45 Gespsch. leere zool en hak, leer neus vanaf 1.40 ames pant., 10 kleuren, Chroom zool vanaf 1.90 rijgbottine en mollières vanaf5.50 Luxe riemsch, diverse soorten vanaf 4.75 n beter en voordeeliger adres dan: CHE SCHOENCOMPAGNIE. «ünrv AM O. BINNENWEG 66 fi—Gevestigd sinds 1912. FABRIEK, rechtstreeks aan verbruikers. fen. - Fabrieksprijzen. ERDAGEN, verzoeken wij U dringend ook zooveel of zooveel mogelijk in de morgen- en middaguren. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 15 OCTOBER 192 7. Lievensveras.- ]idig en plichtmatig. I als te behooren tot ve volgens de netto Gevestigd Lr J. G. GÖTZE. RADICALE GENEZING de hardnekkigste Aambei.0 kunt U genezen binnen enkele weken. Kipstraat 43, R'dem Niet goed, geld terug. Mo. 97 15 OCT. 1927 Er zijn toch wel zeer duidelijke aanwij zingen, dat onze maatschappij zich meer en meer begint te herstellen van de economische malaise, door den wereldoorlog veroorzaakt, 't Is nog maar enkele jaren geleden, dat minister Colijn ons, telkens weer opnieuw, de gevaren schilderde van een depreciatie van ons goede Hollandsche geld en als eenige middelen om daaraan te ontkomen, uiterste bezuiniging, salarisvermindering van het rijkspersoneel en eenige bijzondere fiscale maatregelen aanprees, alles by wijze van noodmaatregel van tydelyken aard. Er waren politieke criticasters, die meenden, dat de heer Colijn den toestand opzettelijk een beetje te donker afschilderde om tegenstand tegen ziju fiscale en financieele plannen te breken en om het geld voor de Vlootwet beschikbaar te krijgen, maar in de politiek is nu eenmaal een ieder wantrouwig en daar om 4oen we het verstandigst met aan te nemen, dat de heer Colijn wel degelijk de redder des Nederlandschen guldens is en de vrij plotselinge verbetering van 's lands financiën slechts te danken aan Colynsche voortvarendheid en even gelukkige als on verwachte meervallers. Op het oogenblik immers zijn we al zoover, dat er geld over is in 's lands laadje en dat we als gelijke burgers onder elkaar het over* schot gaan verdeelen. Zoo'n werkje lijkt prettiger dan het is; gewoonlijk zijn de ver wachtingen te hoog gespannen en valt het resultaat tegen. Er ontstaat nooit méér ge kakel en twist in een kippenhok, dan wan neer men een korst brood tusschen de hoen ders werpt en zelden behandelen vrienden elkaar zóó vijandig als by de verdeeling van een erfenis, 't Is vermoedelijk daarom, dat de regeering de verdeeling van 's lands overschotje niet te voren tot een punt van gedachtewisseling onder de massa heeft wil len maken, doch ferm-weg als haar voor nemen heeft aangekondigd om de toewijzing zoo eerlijk mogelijk te doen plaats hebben door een algemeene vermindering derrykS' inkomstenbelasting met 20 In de eerste dagen was een ieder tevreden een gegeven paard mag men nu eenmaal niet in den bek zien en 't moet toch al een onverdragelijke nurks zijn die bezwaren op pert tegen belastingvermindering. Toen de eerste opwelling van vreugde voorbij was echter, zijn verschillende categoriën van burgers aan het rekenen gegaan en stuk voor stuk tot de conclusie gekomen, dat hun tekort werd gedaan. Eerstens leerde een nadere kennismaking met de gedetailleerde voorstèllen der regeering, dat de verminde ring met 20 niet zoo „algemeen" was de regeering had toegezegden de werkelijke kortingen voor de onderscheidene inkomens varieerden van 11 tot 25 Maar daar kwa men ook de ambtenaren 1 Met bloedend hart, zoo zeiden ze, heeft de regeering ons enkele jaren geleden een deel van ons loon ontno men om de begrooting sluitende te krijgen, welke maatregel weer zoo spoedig mogelijk zou worden ingetrokken (motieven van Schaick) en nu gaat ge onze centen onder de belastingbetalers verdeelen. En de kleine man moppert eveneens. Wat beteekent, zoo zegt deze, voor óns die 20 verlaging van de Rijksinkomstenbelasting? Slechts luttele guldens, maar honderden en duizenden voor de hoog-aangeslagenen. En tbch, zoo zeggen ze verder, toen debegroo- ting niet sluitend te krijgen was, heeft de regeering toen niet een onevenredig zwaren druk op den kleinen man gelegd door in voering of verhooging van indirecte belas tingen, onder voorgeven, dat de voor het economisch herstel noodzakelijke kapitaal vorming zou worden tegengegaan door eene verhooging der directe belastingen? Naast den ambtenaar, vraagt daarom ook de kleine burger om vau het overschot eerst de z.g noodmaatregelen terug te nemen en de bur> ger denkt daarbij misschien wel het meest aan de rijwielbelasting, die zeer impopulair is. omdat de fiets volstrekt geen luxe meer beteekent, maar het meest economische ver voermiddel is voor den arbeider. Het laat zich derhalve aanzien, dat het r$ks-pot-verteren niet. zonder de bij zulke gelegenheid gebruikelijke twistjes en kibbe larijen zal afloopen. Wij voor ons achten het wel gewenscht, dat de regeering eD volks vertegenwoordiging tevoren nog eens goed nagaan, aan welke zijde de zwaarste offers gebracht zijn, toen eenige jaren terug de begrootingen een beangstigend tekort aan- wezen Het jongste voorstel der regeering om de rij wiel belasting met.., 50 cent per jaar te verminderen, wijst er wel op, dat ook zij de noodzaak voelt om op vroegere nood maatregelen terug te komen, maar het regeeriDgsstapje is wel jongejuffrouwachtig klein. Wanneer in de Maas-stad van ons land de partijen in het gevlei der arbeiders trach* ten te komen door voorstellen om van het salaris der ambtenaren een procentje minder te korten, dan heet een zeer deftig blad dat smalend „kwartjes-democratie". Welke qua- lificatie zou dat blad bedenken voor het voorstel der Nederlandsche regeering om de fijwielbelasting met nog niet één cent per ^eek te verminderen? We durveu er niet naar gissen. Ingezonden Mededeeling. Wellicht heeft U reeds vaak het waschgoed van anderen bewonderd dat -er zoo fnsch en helder uitzag alsof het pas nieuw was. Zoo kunt U het zelf ook krygen. Neem slechts de proef met Rinso en U zult ver baasd zijn over de resultaten. Koop nog heden pakt Terslag van de vergadering van den Gemeenteraad van OOLTGENSPLAAT, gehouden op Woensdag 12 October 1927, des namiddags 3 uur. Voorzitter burgemeester W. J. Donker sloot Lzn. Aanwezig alle leden behalve de heer J. van Nieuwaal. De voorzitter opende de vergadering en heette alle leden welkom. De secretaris las de notulen voor van de vorige vergadering, welke onveranderd wer den vastgesteld. Ingekomen stukken i a. een verzoek van de vereeniging tot be vordering van den volkszang om een subsi die uit de gemeentekas voor haar propagan- distischen arbeid, waarop afwijzend werd beschikt; b. een schrijven van Ged. Staten, waarin werd verzocht de vergoeding van het in orde brengen van de door de werklieden der gas fabriek opgebroken straten niet in de ge meenterekening te verantwoorden. De voorzitter deelde mede, dat de ge meentewerken thans de vergoeding van den gasfitter betaald krygt, zoodat aan dit ver zoek is voldaan. c. het rapport van het in orde bevinden van de boeken en bescheiden van den ge meente-ontvanger, in kas was 2016,31£; d. een bedrijfsoverzicht van de Mij. Mabeg te Utrecht betreffende de gasfabriek Oost- Flakkee over de maanden Mei en Juni 1927, waaruit bleek dat het saldo verlies van 3665,55| teruggebracht was tot 8382,21. e. een rapport van den Keuringsdienst van Waren te Dordrecht, waaruit bleek, dat in onze gemeente gedurende het 3e kwartaal 29 inspecties waren gehouden, 28 monsters van melk waren genomen, 10 monsters van andere wareu, dat 3 partijen van waren ter plaatse waren afgekeurd en 2 waarschuwin gen waren uitgereikt. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Door de R.K. Landarbeidersbond te Acht huizen werd een in een vergadering aange nomen motie ter kennis gebracht, waarby aan den raad word verzocht, om bij even- tueele werkloosheid, aan de georganiseerde landarbeiders werkverschaffing en finantiee- len steun te waarborgen. De voorzitter zeide de werkloosheid te willen bestrijden door werk op te zoeken, b.v. slooten te laten uitdoen van de gorzen, die wederom verhuurd moeten worden. Als de werkloosheid begint, zal hy bij den raad aankloppen en als de financiën het toelaten, zal een regeling worden getroffen, wat dan ook zal gelden voor de werkloozen van de andere bonden. Daarna kwam een adres in behandeling van de Landbouwvereeniging „Landbouw belang", waarin verzocht werd in de weeg brug No 1 een controleur naast den weger A. van den Tol te stellen of afslagapparaat aan de weegbrug- aan te brengen, waardoor abuizen uitgesloten zullen zjjn. Ter toelich ting werd medegedeeld, dat herhaaldelijk onjuistheden in de gewichtsopgaven voor komen, wat de vereeniging gaarne met schriftelijke bewijzen wil staven De voorzitter deelde mede, dat B en W herhaalde malen voor feiten hebben gestaan, doch dat er telkens onvoldoende bewjjjzen waren om maatregelen te nemen. Men ge loofd niet dat er ten onrechte wordt geklaagd, doch tastbare bewijzen ontbreken. Over de de invoering van een afslagsysteem wilde spreker mededeelen, dat men dit te Sluis- schebaven, aan de weegbrug no 2 heeft gehad, dat echter voor de gemeente ontzet tend duur was. Toch stelden B. en W. voor te onderzoeken óf het aanbrengen van zoo'n afslagauf ornaat mogelijk was. Gaat dat niet. dan zal men voor 3 maanden, in het drukste van den tijd, een tijdelijke hulp aanstellen, wat gepaard zal gaan met salarisverminde ring van den weger. Spreker zeide niet te kunnen ontkennen, dat er geen aanmerkin gen te maken zijn, doch vond de klachten overdreven. De heer Hobbel deelde mede, dat het in het weegbrughuisje verbazend donker is, zoodat abuizen onmogelijk kunnen uitblijven. Verder meende spreker, dat, wanneer de weegbrug eens weigeren zou, het landbouw bedrijf zou moeten stilliggen. Hij zou gaarne een hulpweegbrug zien verrijzen, waaraan de landbouwers in de kosten meebetalen. De voorzitter antwoordde, nooit veel voor een tweede weegbrug te hebben gevoeld. Hapering van de weegbrug is na de strenge jaarlijksche keuring uitgesloten. De Vos wilde de landbouwers doen weten, ais zjj een controleur wenschen, dat zij dan hebben bij te dragen in de kosten. De voorzitter zeide, herhaaldelijk met het bestuur der vereeniging te hebben geconfe reerd. De landbouwers willen niet in de kosten betalen. Fouten zullen er altoos ge maakt worden, doch de weger heeft zelf wel eenige schuld door zijn ontactisch optreden tegen het publiek. Hij is zelf de oorzaak van de gevoerde hetze. Al zou een andere weger dezelfde fouten maken, dan zou men toch geen adres hebben als dit. Men beweert minder gewicht te hebben dan er op den wagen geladen was, doch spreker kan hier omtrent absoluut geen zekerheid krijgen of niet onderweg zakken van den wagen afge gooid zijn. De heer Van Gurp vroeg het woord om bewijzen te mogen leveren. De heer Brinkman vroeg behandeling in gesloten zitting. De voorzitter zeide de behandeling over personen en cijfers gaarne in gesloten zitting te willen voortzetten. De heer Van Es verdedigde een tweede fairbank en zeide dat de groote landbouwers nimmer onjuistheden hebben geconstateerd. Over bieten was nooit een klacht geuit. Daarna werd overgegaan tot de benoeming van twee leden van de plaatselijke commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. Ge kozen werden de heeren A. J. G. van Rossum en J. C. Vermaas. De heer J. C Vermaas nam zijn benoeming aan, terwijl de heer Van Rossum met zijn benoeming zal worden in kennis gesteld. De voorzitter deelde mede, dat de gemeente rekening 1926, welke in de vergadering van 6 September j.l. werd vastgesteld, nu reeds van Ged Staten terugontvangen is met slechts enkele kleine opmerkingen. Verder kwam in behandeling het door Ged. Staten ingediend wegenplan voor heel de provincie, ook Flabkee met dewegOolt- gensplaat-Ouddorp, waaraan de gemeente 600.— per K M. per jaar zal moeten be talen. De provincie neemt van de 10J K M bij de gemeente in beheer zijnde wegen 4 2 K.M. over De voorzitter zeide in gesloten zitting ook beraadslagingen te willen houden over het actie voeren voor overname van meerdere wegen. De heer Van Gurp was een tegenstander van het plan. Het kost de gemeente teveel meende hij. De voorzitter zeide dat gemiddeld meer dan j 600,— per K M. per jaar aan de wegen moet betaald worden, zoodat tegen het voor stel van Ged. Staten geen bezwaren bestaan. Spreker zou gaarne willen, dat alle wegen door de provincie werden overgenomen. Bovendien kunnen Ged. Staten de onwillige gemeenten, na drie jaren verplichten tot betaling van den geheelen kostprjjs plus een hoogere som jaariyks dan ƒ600,— per K M. Spreker ziet den fluancieelen toestand donker in en juicht daarom de overname toe. Aan dhr. Joh. van Dravik werd een half jaar afschrijving verleend van zijn aanslag in de hondenbelasting. Aangeboden werden de begrootingen voor 1928 van de gemeente, de bewaarschool en van het groot- of algemeen armbestuur. De verordening regelende de maximum snelheid voor motorvoertuigen werd in ver band met de gewijzigde motor-en rij wieiwet zoodanig veranderd, dat motorrijwielen en auto's thans met een snelheid van 20 K.M. per uur mogen rijden inplaats van 15 K.M. en rijwielen 10 KM. Op het suppletoir kohier voor de honden belasting werden nog gebracht de heeren Anth. Huijsmans, A. J. van Vugt en W. C. van Kempen. Besloten werd een geldleening aan te gaan voor de gasfabriek groot ƒ8300,— tegen 4f a pari. Af te lossen in 15 jaar. De heeren Hobbel en Van Es deed het leed, telkens te moeten hooren van de Mabeg, dat de gasfabriek wederom een verlies ge leden heeft. Ook het telkens leenen voor de fabriek is niet naar de heeren hun zin. Er is gezegd, dat de gemeentewoningen voor de gemeente een strop zullen worden, doch de heer Van Es meende, dat dit veel eerder het geval zal zyn met de gasfabriek. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. i ook de gascommissie de toekomst met zorg tegemoet zien. De My. Mabeg is solied. Het bestuur van de Mabeg heeft zich in de mentaliteit van de inwoners van Flakkee vergist. Er wordt te weinig gas verbruikt Als er 200.000 M3. gas meer verbruikt werd per jaar, dan zou de fabriek rendeeren. Op voorstel 'van den heer Hobbel werd besloten aan het bestuur van de Afdeeling Het Groene Kruis" in bruikleen af te staan voor de algemeene vergadering het gymnas tieklokaal der Openbare School. De kosten vallende op het inrichten van het lokaal komen voor rekening van bedoelde ver eeniging. Ten slotte diende de heer Brinkman het volgende voorstel ini „De raad der gemeente Ooltgensplaat in openbare vergadering by'een op Woensdag 12 October 1927, overwegende, dat in de najaarszitting van de Provinciale Staten van de Provincie Zuid-Holland, een voorstel in behandeling zal komen om een post van 200 000,— te brengen op de be grooting voor 1928, teneinde daaruit by dra gen te verleenen aan de gemeenten, in de kosten van werkverschaffing en verdere be- stryding der werkloosheid, besluit: de Staten van de Provincie Zuid-Holland te verzoeken het voorstel aan te nemen." De heer Waling wilde het voorstel aan houden tot de volgende vergadering. De voorzitter betreurde het, dat dit voor stel niet twee dagen eerder is ingekomen, Hij gevoelde, dat het een moeilyk stemmen was over het voorstel. De heer Jacobs vroeg stemming. De heer Van Es sloot zich aan by den heer Waling en den voorzitter. De heeren Brinkman en Vermaas verde digen het voorstel en wezen er op, dat er niets tegen aanneming aangevoerd kon wor den. De gemeente zou gelden kunnen ont vangen voor de bestryding van de eventueele werkeloosheid. Met tal van voorbeelden werd aangetoond, dat, al kreeg de gemeente Ooit» gensplaat er niets van, het bedrag toch zeker aan andere werkloozen ten goede zou komen. Het voorstel werd met 9 tegen 1 stemmen aangenomen. Tegen stemde de heer Van Gurp. Hierna werd de openbare vergadering ge sloten en ging de raad over in een zitting met gesloten deuren. Plaatselijk Nieuws. werken zonder kramp of pijn. Doos O cent. MIDDELHARNIS. Terwyi Dinsdagavond dhr. de Korte uit Oude Tonge met zijn vrachtauto de Schoolstraat wilde inryden, kwam hy zoodanig tegen het houten hek langs het erf van dhr. Vermaas terecht, dat de auto deeriyk werd beschadigd en ook het hek gedeeltelijk werd vernield. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Postduiven-sport. De uitslag van de op Zondag 2 October gehouden wedvlucht van uit Harwich (Engeland), afstand 199 870 K.M., is als volgt: le en 2e prijs F. Redauer; 3e prys. J. Koevoets; 4e en 5e pr. L. Bund; 6e pr. J. Jordaan; 7e prijs F Koote allen alhier. Loslating 's morgens 7 uur. Aankomst eerste duif 10.47.25; laatste 3.7 18 uur. Bij het Nationale Concours, uitgeschreven by bovengenoemde wedvlucht door de P V. „Het Noorderkwartier" te Breda, behaalde dhr. F. Redauer alhier de 12e prijs. Een 16-jarige jongen uit Sommelsdyk had Zondagmiddag de aardigheid op het onverwachts achterop de flets van Mej. War- naer uit Dirksland te springen, terwijl ze langs het tramstation alhier reed. Mej. W. sloeg met de fiets omver, waarbij ze op twee plaatsen haar been en ook haar pols brak. Tegen den jongen is proces ver baal opgemaakt. Bij verschillende pluimveehouders ster ven den laatsten tijd veel kippen Er zijn er zelfs die in enkele dagen tyds hun toom van 60 stuks tot 5 zagen verminderen, ter wijl weer anderen, al is het sterftecijfer daar niet zoo hoog, toch ook hun veestapel aan- merkeiyk zagen gedund Men beweerd dat de oorzaak aan leverziekte is toe te schry ven. Gevonden voorwerpen: een geldstuk, terug te bekomen by dhr. J Vroegindewey, (Secr. Nyghstraat; een wollen jongensmuts, door G. Koudyzer, Nieuwstraat. Centrale Veiling te Midtleiharni» van Woensdag 12 October 1927. Bloemkool ƒ4,— tot 17,60 per lOOstuks. Savoye kool 10,— tot 11,60 per lOOst. Roode kool 3,50 tot 7,50 per 100 stuks. Andijvie 1,90 tot 2,60 per 100 krop. Kroten 4,10 tot 4,40 per 100 bos. Spruiten 17,— tot 20,— per 100 k g. Stoksnijboonen 40,— tot 41p. 100 k g. Dubbele princ. ƒ16, - tot 18,80 per 100 k g. Enkele princessen 18,— per 100 k g. William Duchesse ll,60t./16,70 per 100k g. Bezie de Chazmontel f 10,— per 100 k.g. Diverse Handp 4,10 tot 14,— p.lOOk.g. Stoofperen 4,50 tot ƒ7,80 per 100 k.g Bergemottenp. ƒ5,— tot ƒ6,20 p 100 k.g. Gieser Wildemans 6,50 per 100 k.g. Goudreinetten 11,70 t. 20,— p. 100 k.g. Bismarck 2,80 tot 9,50 per 100 k.g. Druiven 0,27 tot 0,34 per pond. Tomaten 0,10 per pond. Braam ƒ0,15 per pond. Kaas (komijne) 0,40 tot 0,42 per pond. Kaas (volvet) 0,58 per pond. SOMMELSDÏJK. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus werd uit deze ge meente voor de Suppletiekas voor verple ging van lijders aan vallende ziekten te Haarlem en Heemstede ontvangen de som van 58,95. Uit deze gemeente werden vorige week verscheept 281614 kg. aardappelen, uien en peen. Voetbal. Zondag a s. ontvangt Flakkee I aan den Langeweg H.W.S. van Rotterdam terwijl Flakkee 2 by Fortuna 4 te Vlaar- dingen de gast is. DIRKSLAND. De vorige week werd uit Haven verzonden 2585 H.L. aardappelee, 3900 balen ajuin en 6160 balen koepeen. Op de Beurs van j.l. Donderdag werd besteed voor Tarwe van 12 tot 13 cent, Erwten tot 40 cent per K.G., Aardappelen ƒ4, ajuin 3,25 en voor koepeen 1,50. Voetbal. Zondag speeld Dirksland op eigen terrein tegen het nog ongeslagen D.F.L, Beide vereenigingen hebben thans 10 punten, D.F.L. behaalde deze in 5 wedstrijden, ter wijl Dirksland er door de twee gelijke spelen 6 wedstrijden voor noodig had. Het beloofd dus een spannenden strijd te worden. Aan vang 2 uur. HERRINGEN. Tot onderwijzer aan de Byz. School is benoemd de heer Nijssen, thans onderwijzer aan de O. L. School te Wolphaartsdijk. De heer J. G. Noordijk heeft zijn woon huis, de z.g. sociëteit, onderhands verkocht aan den heer Johs. van Poortvliet alhier. STELLENDAM. De 10-jarige P. v. Dam wrrd Woensdagmiddag door een kar aange: reden, tengevolge waarvan de jongen zijn been zoodanig bezeerde, dat geneeskundige hulp moeet worden ingeroepen. Daar de staking onder de garnalen- visschers nog steeds voortduurt, hebben ver schillende visschers hun vaartuigen in orde gemaakt om in de Zeeuwsche wateren de schubvisschery uit te oefenen. Bij de Afdeeling Stellendam van het „Groene Kruis" alhier bestaat het plan om bij gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, de Groene Kruisflim te vertoonen, alê pro paganda voor het werken van het Groene Kruis. GOEDEREEDE. Voor onderwijzeres aan de Bijz. school op het Havenhoofd alhier hebben zich -30 sollicitanten aangemeld. De molenaarsgezel C. Aalbregtsen heeft onderhands een woon- en winkelhuis aan gekocht om 'er een meelbandel enz. in uit te oefenen. OUDDORP. Van den veehandelaar J. Kom- tebedde is een 2-jarige vaars verdronken in een sloot en onder politietoezicht begraven. Degenen die in aanmerking wenschen te komen voor het vervolgonderwijs op de O. L. school kunnen zich tusschen 17 en 22 Oct. daarvoor aanmelden by het hoofd der school. NIEUWE TONGE De autobestuurder J.B kreeg een zoodanigen klap van de draaier van de auto, dat hy' zijn pols brak. Genees kundige hulp was noodzakelijk. OUDE TONGE. Van dhr. C J. de Wit werd een paard in nood gedood. Het cadaver wtrd afgekeurd en onder politietoezicht begraven. De molenaarsknecht P de Laat ge raakte met paard en wagen van den dlik. Met eenige materieele schad^lj&ft ditongea val af. Een zoontje van dhr. D. u© Vos viel in een volle sloot De moeder wfêt'den kleine bijtijds te redden. DEN BOMMEL. De slager L. F. heeft zich bij het verrichten zijner werkzaamheden zoo danig verwond, dat geneeskundige hulp motst worden ingeroepen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tegen J. v. N., Js v. S. en A F allen alhier, is proces-verbaal opgemaakt wegens oveitre ding der ykwet.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 5