D. BLOKLAN GW. 5.75 6*^en hoögl Gld.l2.-«:: 'sW: Binnenweg Zwartjansstraat - Rotterdam Knagende pijnen Sanapirin-tabletten LOGEEREN „Hotel-Restaurant SIMONS" PIET SIMONS zorgt voor U Geelt krachtige zuivere ontvangst van lange en korte golfsta LAKENHANDEL HUISKES APC Chr. de Vrieslaan 38 - MIDDELHARNIS Te Radio in alle prijzen Jongensjasm plooitjes ei in den rug, in diverse Enj nouveauté's en gekleurd Moderne Heeren Paletot tuur, 2 plooitjes en split I in diverse mooie fantasie I en zonder geruiten binntl (Hoofdvertegenwoordi] Ingkomen stukken: Procesverbaal van de kasopname by den gemeenteontvanger, waaruit bleek dat in kas was overeenkomstig boeken en bescheiden een bedrag van 2482,28$. De goedkeuring van Ged. Staten over de gewyzigde gemeentebegrooting. Een verzoek van het Bestuur der Lagere Landbouwschool te Sommelsdyk om een jaarlijksche subsidie. B. en W. stellen voor een jaarlijks bedrag toe te zeggen van ƒ5, omdat die onder wijsinrichting ongetwijfeld van groot nut voor Plakkee kan zijn. Nelisse meende dat indien die inrichting van groot belang is, het bedrag door B. en W. voorgesteld dan toch zeker geen groot be wijs is tegenover het te verwachten 'resul taat en stelde voor 25, Visbeen meende dat we eenmaal aan de R.H.B.S. vastzitten, daarvan is niet te ont komen, wat betreft de bijdrage in de kosten. Spreeker meende dat men nu niet vry willig behoeft te gaan bijdragen aan een onder wijsinrichting. Laten dengenen die er het voordeel van hebben ook de lasten dragen. Holleman was het met B. en W. eens, indien eventueel later blijkt dat een grootere bijdrage noodig is om de inrichting in stand te houden eerst dan is het tijd genoeg de subsidie alsnog te gaan verhoogen. Met 6 tegen 1 stem, die van Visbeen, werd besloten een bedrag van 5, te subsidieeren. Nog was ingekomen een opgave van de te verwachten belastinginkomsten over het loopende jaar, van den Heer Inspecteur der Directe Belastingen. De voorzitter bracht daarna ter sprake de kwestie van Sneep om een vergoeding te geven voor het, volgens bewering van adres sant, belemmeren van de uitwatering van zijn tuin. Spreker zeide dat door twee metselaars is beweerd dat de straat niet hooger is ge worden dan die destijds was en stelde voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen, Holleman bestreed de meening van den Voorzitter. Prince meende dat er geen enkele reden was dit verzoek in te willigen en indien er hiertoe wel besloten wordt dat dan de Ger meente wel een bankje van duizend kan klaar leggen want dan zal het verzoeken gaan regenen. Tenslotte werd besloten Sneep aan te bie den dat hij gratis afgegraven grint kan halen om bedoelde tuin wat op te hoogen, waar door het euvel is verholpen. Vaststelling rekening der gemeente over 1926. De commissie van onderzoek rapporteerde dat deze accoord was bevonden, waarna deze werd vastgesteld. Vaststelling rekening van het Algem. Armbestuur. De commissie van onderzoek zeide geen op- of aanmerkingen te hebben over de reke ning zelve, wel was het opgevallen dat een oude man met een bedlegerige vrouw steeds zijn huishuur heeft betaald, terwijl een jong getrouwd paar, die voor zoover bekend bei den gezond zijn en in staat geacht kunnen worden om te werken, dat deze nu eerst in de rekening] over 1926, 2 weken huur verant woord heeft van '24, dat daarvan over 1925 en 1926 niets van te vinden is, dus derhalve ook wel geen huur betaald zal zijn. De com missie meende dat dit een ongezonde toer stand was en adviseerde, deze menschen de huur op te zeggen en daarvooi in de plaats als huurders een meer behoeftige zien te plaatsen. Voorzitter zeide hierover liever eerst nog in gesloten zitting te willen spreken. Aangeboden en in handen van een com missie van onderzoek werd gesteld de Be- grooting der Gemeente over 1928 met een ontvang en uitgaaf van f 65148,81. Aan belasting is een opbrengst geraamd van f 9967,83$. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening groot f 3400,— ten behoeve der Gasfabriek tegen een rente van 43/4 pari. Van een geldleening werd No. 12 uitgeloot. De Begrooting voor het dienstjaar 1927 werd met enkele af- en overschrijvingen ge wijzigd. Bij de rondvraag vroeg Holleman of Voor zitter nog onderzocht had of er een assistent klokluider is en zoo niet of B. en W. dan stappen willen doen dat een ass. benoemd wordt. Voorzitter meende dat zulks niet noodig is, daar het toch uiterst zelden is dat die dienst behoeft te doen. Holleman meende van wel, want Maan dagavond is er ook weer geen klok geluid en zijn inziens was er geen enkele reden waar om de politie niet kon luiden. Voorzitter zeide, het kan natuurlijk wel eens voorkomen dat het vergeten wordt. Be loofd echter de vraag nader te zullen onder zoeken. Nelisse klaagde over de bestrating hier en daar. Voorzitter zei, hierover by de begrooting te zullen spreken. Van Vliet vroeg verbetering van de ver lichting naar den Battenoordschen dijk. Daarna werd de vergadering gesloten. Vóór ge er toe over gaat een winterjas te koopen, ziet en past in uw eigen belang dit meesterstuk van kleermakerswerk ons nieuw model „Ostende" Dat is coupe Dat is stof Dat is billijk in prijs Dat is afl Van zoon jas „Ostende" zult ge pleizier hebben 1 WINTERJAS „OSTENDE": ÏP», 1390, 1990, 26.-, 3375, tot 75.- oa .as u «aw, VERSLAG van de vergadering van den Raad der Gemeente OUDE TONGE op Donderdag 13 October 1927, des voormiddags tien uur. Voorzitter Burgemeester Van Schouwen. Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter neemt allereerst de ver- eischte eeden af van den heer Tuns. Felici teerde den heer Tuns met zijne benoeming als raadslid en hoopte dat hy steeds de ware belangen dezer gemeente zal behartigen. Daarna werden de notulen der vorige ver gadering gelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen stukken. De Geloofsbrieven van het benoemde raadslid Kievit. Deze werden door de heeren Van den Berg en Van den Boogert onder zocht en in orde bevonden. Een missieve van Ged. Staten waarbij werd medegedeeld dat de goedkeuring van het raadsbesluit tot aankoop van grond voor het vleeschkeuringsbedrljf is verdaagd. Procesverbaal van de kasopname bij den Gemeente-Ontvanger waaruit bleek dat een bedrag van 15772,66$ in kas was over een- komstig boeken en bescheiden. Een dankbetuiging voor de toegekende gratificatie van Mej. Hartmans. Een mededeeling van Ged. Staten over de goedkeuring van de gewijzigde Gemeente begrooting. Een verzoek van Mej. Hartmans om eer vol ontslag als helpster aan de Bewaarschool tegen 1 Nov. a.s. Het ontslag werd op de meeste eervolle wijze verleend. Een verzoek van het R. K. Schoolbestuur om de gelden te voteeren voor gekochte gordijnen en een kachel. Besloten werd het bedrag ad 180,— te voldoen. Vaststelling van de vergoeding voor de Byz. Scholen. Voor de R. K. School werd het vastgesteld op 1119,41 en voor de Ger. School op 475,77. Vaststelling van de verordening op de heffing van weegloonen. De Voorzitter deelde mede dat den tyd waarvoor deze gelden by kans is verstreken. B. en W. stellen de oude verordening weder om zoo vast te stellen met een aanvulling voor het wegen van auto's en motorfietsen. Beyer zeide bij de behandeling der be grooting een aanmerking te zullen maken over het loon van den weger. Spreker zag gaarne dat het verreken systeem over drie jaren kwam te vervallen en een vast weekgeld werd vastgesteld. Prince meende dat dan ook gewacht moest worden met de vaststelling van deze verorde ning, daar mogelijk een besluit van die strekking een verhooging van weeggelden met zich brengt. Alzoo werjl besloten. De gemeente begrooting dienst '26 werd nog met een enkel af-, en overschrijvingen gewijzigd. Wijziging instructie van den gemeente ontvanger. Voorzitter zeide dat wijziging noodig was in verband met de belegging van kasgelden. B. en W. stelden voor voortaan het over tollige kasgeld te beleggen by de Boeren leenbank en daartoe een Rekening-Courant overeenkomst te sluiten. Hiertoe werd be sloten. Benoeming helpster in de bewaarschool. Na drie stemmingen gehouden te hebben staakten de stemmen tusschen de dames M den Rooyen en S. Dijkgraaf. By loting werd mej. Dijkgraaf benoemd. Verhuring grond aan den Havendyk, B. en W. stellen voor aan Chr. een stuk te verhuren groot 80 M2. Hiertoe werd besloten. Voorzitter zeide dat Worrel ook nog aangevraagd had, doch slechts mon deling. Men diend dus eerst het schrifteiyke verzoek af te wachten. Na adviseering door de commissie van onderzoek werd goedgekeurd de rekening der gemeente met een batig saldo groot 4069,40 in gewonen en 103,05 in kapi- taaldienst. Evenzoo die van den Boedel Dabbe met 420,26, die van het Burgerlyk Wees huis met 100,30, en die van het Algemeen Armbestuur met 7421,19. Aangeboden werd de gemeentebegrooting met een uitgaaf en ontvangst van ƒ116727,17$ in gewonen en met een ontvangst van ƒ4150,05 en uitgaaf van 3000,— inKapi- taaldienst. Verder de begrooting van het Weeshuis met een ontvangst en uitgaaf van 334,30$. idem van het Burgerlyk Armbestuur met 14878,72 en die van den Boedel Dabbe 3533,02$. Deze werden in handen gesteld van een commissie van onderzoek. Aangaan van een geldleening groot 6900, ten behoeve van de gasfabriek. B. en W. stelden voor een leening aan te gaan bij de Levensverzekering-Mij. „Utrecht" te Utrecht tegen 4f h pari. Hiertoe werd besloten. In de rondvraag zeide Tuns geen toezeg ging gedaan te hebben aan de Wit omzijn Wethoudersbenoeming te bevorderen. Bey'er bestreed dit en zeide dat het een per- timente leugen was dat er voor de Wit gt en pressie is uitgeoefend op hem. De Voorzitter sloot de discusie hierover. Daarna ging de vergadering in geheime zitting over. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Cursus Elektriciteitsleer. Men hoort meermalen zeggen, wy krygen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, worden zeer snel verdreven door: In buisjes van 75 en 40 ct.; proefbuisje 25 ct. En mogen we ons hier nu wagen aan voorspellingen, dan achten wy het goed ge zien van de afdeeling der smedenpatroons, om zich te laten onderrichten in deze rich ting, om straks klaar te staan wanneer het eenmaal mag gebeuren; en wy hopen dat dit niet al te lang meer zal duren, dat ons eiland wordt verrykt met een electrische centrale. Deze is voor ons eiland nuttig od hoog noodig, en gezien het aantal Gemeenten met een groote 30 duizend zielen, heeft deze alle kans van levensvatbaarheid. Is West- flakkee met Goedereede eenmaal zoo ver, dan volgt de rest gemakkeiyker, want on»- gezond conservatisme is niet vol te houden. Het zou zyn als de houding van een stuur man die zyn schip by ruw weder te dicht ruw weder want.... of wel mooi weder want;.... en dan worden de handelingen en houdingen van vogels aangewezen, als bewys voor het voorspelde weder. Zoo ook nu iets dergeiyks, daar er door de afdeeling Overflakkee en Goedereede van de Smeden Bond een cursus op touw is ge zet voor het verkrijgen van praktische vaar digheid en eenigè theoretische kennis wat het aanleggen van electrische geleidingen met al den aankleve van dien betreft. Dezer dagen is daar een begin aan ge maakt en deze lessen worden 's Zaterdags middags in de Nyverheidsschool te Middel- harnis gehouden. Dit is mogeiyk gemaakt door de medewerking van den Directeur en de welwillendheid van het Bestuur der school, welke al meermalen aan de smedenpatroons het mogeiyk maakten een cursus voor hoef beslag en autogeen lasschen te volgen, waar voor hier openiyk onzen harteiyken dank. Na een korte iuleiding door den secretaris der afdeeling, waarin hij den WelEd. Heer Jansen, Ingenieur van het Ingenieur-Bureau te Rotterdam voorstelde, en deze een goed geslaagde cursus toewenschte, gaf hy het woord aan den heer Directeur der school. Deze verheugde zich, dat de Nyverheids school haar bemiddeling kan geven aan dezen cursus, die, zeide by, naar hy hoopte veel vrucht voor de cursisten in de eerste plaats maar ook voor Flakkee en Goedereede zou afwerpen. In zyn toespraak wees hy er o a. op hoe veel gevaren er kunnen voorkomen worden, door bekendheid met de werking en sterkte van den electrische stroom, en deze bekendheid zou de cursisten onder degeiyke leiding nu worden by gebracht. Hierna sprak hy den heer Jansen toe en wenschte hem goed succes, niet alleen met dezen cursus, maar ook met mogelijke uitvoering voor de electrificatie van ons eiland. De heer Jansen bedankte beiden voor hun toespraak en wenschen en voor hun bereid willigheid; tevens mededeelende dat het in de bedoeling lag der Firma om na afloop van den cursus, de meeste van de aangevoerde leermiddelen voor dezen cursus, aan de school af te slaan, waarvoor hem door den Directeur, ook namens het Bestuur harteiyk dank werd by de kust en in de branding durfde te brengen, wanende dat zyn vaste hand by machte was den helmstok zoo te hanteereu dat hy de woedende elementen de baas bleef Moge het de cursisten gemakkelijk ge maakt worden door hun klanten, dat die hen des Zaterdagsmiddags niet lastig vallen en hun werk op andere tyden laten doen dit is onze wensch. Daarby hopen wy, dat de cursisten, welke er nu tyd en geld voor over hebben om dezen belangrijke tak van Ny verheid aan te leeren, er spoedig de vruch ten van mogen plukken, dan gaan zij er op uit om die werkzaamheden te verrichten welke hun kunnen worden toevertrouwd'. Een ruime en mooie collectie leermiddelen staan hun daarvoor nu ten dienste. Inwoners van ons eiland, het is mede in uw eigen belang en gemak, laat de electric flcatie niet lang meer wachten, en vele sme den zyn dan klaar om u te helpen. Mynheer de Redacteur, door bovenstaande regelen in uw veelgelezen blad te willen plaatsen, zoudt u ons zeer verplichten en tevens nog een steentje by dragen tot het gewenschte doel. By voorbaat onzen harteiyken dank. DEUS. INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISCHNIARKT12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. G A8VEKGIFTIUING IN DE RESIDENTIE. 's GRAVENHAGE, 12 Oct. In de Laan van Meerdervoort hier ter stede heeft zich een droevig geval van gasvergiftiging voor gedaan, dat aan een echtpaar het leven heeft gekost. Hedenochtend constateerde de buren van dr. G. J. W. een scherpe gaslucht. Toen men ging onderzoeken, waar deze vandaan kwam bemerkte men, dat deze lucht uit de woning van dr. W. kwam. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, toen na herhaaldelijk schellen niet werd opengedaan. Hierop verschafte men zich met behulp van een smid toegang tot de woning en vond in de slaapkamer, waar een doordringende gaslucht hing, de lpfeen van den medicus en zyn vrouw, beiden in nachtkleeding te bed. Door de politie is ge constateerd, dat het ongeval te wy ten is aan een lek in de gasleiding en dat de gedachte aan zelfmoord uitgesloten is. YERDACHTE IN YRIJHE1D GESTELD. 's GRAVENHAGE, 12 Oct. Naar het Corr. Bur. verneemt is de varensgezel S., die by zyn terugkomst uit Amerika te Rot terdam gearresteerd was, als verdacht van den moord in Juli 1924 in de Riemerstraat, alhier gepleegd op den rentenier Van der Styi, wegens gebrek aan bewys door de Justitie in vryheid gesteld. S. heeft sinds 26 Juni j.l. in voorarrest gezeten. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTORRIJWIEL. ALPHEN AAN DEN RIJN, 12 Oct. - De militair v. G. alhier is gisteravond op den Ryksstraatweg, doordat hy links van den weg reed, in volle vaart met zyn motoifiets tegen een auto gereden. Hij sloeg over den kop en werd bewusteloos en ernstig gewond per auto naar zyn woning vervoerd. De motor werd totaal vernield. OVER DE GRENZEN GEZET. De vreemdelingendienst in Den Haag heeft aangehouden en over de grenzen gezet een 26-jarige Duitsche vrouw die een maand lang in een voornaam hotel in Den Haag verblijf had gehouden en dat heeft verlaten zonder haar vrij hooge rekening te betalen, met achter lating van haar bagage. Op vrzoek van den hotelhouder onderzocht de politie haar beide koffers. De eene was geheel leeg, en de andere bevatte slechts enkele waardelooze toilet artikelen. Er werd niets van eenige waarde gevonden. De hotelhouder deelde nog mee, dat het hem opgevallen was, dat de vrouw zeer bevriend was met een heer, met wien zij dik wijls uitging. De bedoelde heer, door de politie gehoord, bevestigde deze verklaring en zeide nog, dat de dame, kort vóór haar vertrek ruim f 100 van hem geleend had. De politie kwam na korten tijd ter oore, dat de vrouw zich op een particulier adres geves tigd had en bij onderzoek bleek zij zich ook inderdaad daar op te houden. Op het politie bureau gebracht, verklaarde zij, mevrouw 0. H. geb. W. te heeten en de echtgenoote te zijn van een Duitschen medicus. Een pas had zij niet. Wel werd in haar koffer gevonden een rekening van een der deftigste hotels te Scheve- ningen, waar zij een gedeelte van den zomer gelogeerd had. Deze rekening was gericht aan madame O. De aangehoudene verklaarde echter, nooit van madame O. gehoord te hebt ben en haar ook niet te kennen. De portier van het Scheveningsche hotel herkende mevrouw D. H. evenwel dadelijk als de dame, die als madame O. in het hotel ge logeerd had. Zij had zich, volgens verklaringen van den hotelportier, nog al opvallend gedra gen met een hooggeplaatsten persoon uit Den Haag. 4 lamps toestellen in eiken kast met deurtje zonder uitwisselbare spoelen, compleet met Philips Luk spreker, vakkundige antenne aanleg a f 175,- Antenne ééndraad van 5 a 12 meter Vraagt gratis Demonstratie. HOOGSTRAAT 279, bij het Viaduct - Tel. 9238 - ROTTERD Stollen Kleermakerslournituren Manchester Gestreept Engelsch leer Billart- en Bestuurstalellal Gevestigd 1882 VOEDERT FLORA Hoenderbes chuj en Ochtendvoede Sinds 30 jaren staan de producten aan de spitsl Vlug door den ruien veel eiei Bestelt nog heden een proef; SCHUlIRlVlflN'S Pluimvee"

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2