let vooral op dit adres. en UROL Hoofdpijn, Kiespijn ADVERTENTIEN MIMOSA-DROPPELS, re~Let op liet adres: DE SAUMANOEH Geeft U op als Abonné. ON Z B EILANDEN VAN WOENSDAG 12 OCTOBER 1 927. je zijn geweest, nog (an gestraft zijn. Heb louw B. zou kunnen \el eenvoudiger zijn Stand. pept. 6 Oct. B. Alebregtse en J. Kruijt. 1 30 Sept. dia, d. v. L. Noor- llenArie Bastiaan, :n C. N. Spruyten- jyan der Meer en P. P. den Bakkeren A. van der Knaap 3. G. Kleijkampen i Balen enA. H.S. Berkhout; I. v. d. W. Dalmollen en ten E. J. Assenberg Toledo, 27 jaar, en of stukgaan lórhetinzeepen iwrijft met (Adv.) Boter (eenigszins sterk) ƒ0,76tot 0,81 p.p. Boter 1,18 tot 1,20 per pond. SOMMELSDIJK. Bakker J. H v. d. W. alhier behaalde op de Intern, tentoonstelling te Utrecht voor zijn inzending in klasse E. een bronzen plaquette en in klasse A. een verguld bronzen plaquette. - Bij het neerlaten van een raam had de vrouw van A. C. de K. het ongeluk haar hand zoodanig te verwonden, dat geneeskun dige hulp noodzakelijk bleek. - Donderdagavond half zeven hoopt de beroepen predikant Ds. S. Goverts van Olde- broek alhier op te treden. - Wij brengen in herinnering, dat de rentekaarten van de arbeiders, die in Som- melsdijk wonen en werken, moeten worden ingeleverd vóór of op 29 October a.s. - Sport. Met een 4—1 nederlaag zijn onze geel-blauwen Zondagavond van Erasmus weergekeerd, daarmee hun kansen vooreen afdeelingskampioenschap aan dezelfde kap stok hangende als schrijver dezes de zijne voor den hoofdprijs van de a s. Sommelsdijk- sche verloting. Flakkee bleek ten zeerste ontstemd over de treurige leiding van den scheidsrechter en zou over hem zjjn beklag doen bij de bond. Zijn vreemde beslissingen in zake vrjje schoppen en panalties tegen Flakkee moet een groote deprimeerende invloed hebben uitgeoefend op de onzen. Waarschijnlijk zul len onze sport-enthousiasten meer hier over hooren in de komende weken. Nieuws. per J. van Es werd zoodanig door |ien, dat hy een pols bekwam en moest worden Ichten is hier zoo week niet noe- arbeider C. van lij het spelen het arbij een arm te |hier dezen zomer Vegenbouw Mij. I aan den rijweg rkzaam geweest, ter bjj genoemde •t) aangesteld. [^Kerkvoogden en Gemeente zy'n |J. Vroegindewey' G. van Eek Lz liddelharnis ber 1927. 8,95 tot ƒ9, 6.80 tot 6,90. 'c.g. 9,- tot Il5 tot 6,90. per 100 stuks, ■l,— per 100 st. jstuks. p,60 p. lOOstuks. 100 bos. fer 100 krop. '15,- p.lOOk.g. |g- 3,50 p. 100 k.g, 0,10 per 100 k g. ,70 per 100 k.g. k.g. 9,20 p. 100 k 100 k.g. ),60 per 100 k.g. 20 per 100 k.g. per 100 k.g. |-g- g- (8,50 p. 100 k.g. 1 krop. Jper stuk. gr pond. pond. October 1927. b,30 tot 9,50. 'i tot 6,55. 19,65. 100 stuks, per 100 st. per lOOstuks. per 100 stuks. per lOOstuks. ter 100 krop. ,80 per 100 k.g. 100 krop. 15,60 p.lOOk.g. 113,- p. 100 kg. 100 k.g. to per 100 k.g. p. 100 k.g. Kr 100 k.g. 100 k g. ■per 100 k.g. ■10,p. 100 kg. er stuk. pond. ond. Het 2de elftal won met 4-1aldus dezelfde cijfers van Overmaas 4. Een degelijk begin op de schoone lei. Op Zondag 16 October des voorm. 10 uur, hoopt voor de Vrijz. Herv. op te treden, Ds. C. E. Hooy kaas, Predikant te Rotterdam, in de zaal van den heer Verhey aan de Langeweg alhier. DIRKSLAND. Wij brengen in herinnering, dat de rentekaarten van de arbeiders, die in Dirksland wonen en werken, moeten worden ingeleverd vóór of op 21 October a s. HERRINGEN. A.s. Woensdagmorgen zal er bij Zuster Mulder gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting. Volgens de Gemeente-rekeniDg bedroe gen de ontvangsten over het vorige jaar 28873,97, en de uitgaven 20551,69}. STELLENDAM. De vorige week werden van hier verzonden 28 H.L. aardappelen en 120 H.L. uien. In de haven is een heistelling gearri veerd teneinde aldaar palen te slaan voor de herstelling van de basaltglooiing, die gedeel- telyk is verzakt. GOEDEREEDE. Wy brengen in herinne ring, dat de rentekaarten van de arbeiders, die in Goedereede wonen en werken, moesten worden ingeleverd vóór of op 9 October. Op de gehouden vergadering der Cicho- reidrogery alhier, zyn als bestuursleden ge kozen de heeren C. J. Lodder, P. Troosten A. Koese van Stellendam. J, de Reus heeft 140 R. V. M. ajuin verkocht voor 500 aan J. H. A.s. Vrydagavond zal er Vergadering van den Gemeentenraad plaats hebben 7.30 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming Ambtenaar v. d. Burgerlyken Stand. 3. Vast stelling Gem. begrooting 1926. 4. Gemeente- begrooting 1928. 5 Comtabiliteit. Het was te weinig. H. v. Splunder in den Oostdijk is voor 1 Gem. en 60 R. ajuin 1550 geboden en wacht nog hooger (of lager bod). De algeloopen week werden uit deze gemeente 1600 balen ajuin verscheept. De Heer Ontvanger van Ouddorp zal voor het innen van belastingen voortaan zitting houden ten huize van C. Jongste aan de Pieterstraat. OUDDORP. De afgeloopen week hebben de garnalen visschers van 300 tot 400 kilo garnalen per week en schuit gevangen. De kuil visschers hebben van 7 tot 40 kilo schubben gevangen. Beroepen by de Ned. Herv. Kerk alhier Ds. J. H. Th. Rappard van Barneveld. A.s. week begint de Landbouwcursus weer en wel des Dinsdags- en Vrijdagsavonds. Zaterdagavond kwamen de kooplieden KI. Westhoeve en J. Komtebedde met een auto met biggen van Helmond naar Gorichem rijden en hadden onderweg het ongeluk aar een tegen komende auto zyn lichten niet doofde en zoodoende met de auto van den dyk te tuimelen. Komtebedde was er by tyos uitgesprongen. Westhoeve kwam _on(*er auto te recht en moest in het ziekenhuis te Gorichem verbonden worden. Volgenden dag is hy hier gearriveerd en zal wel eenige tyd rust moeten houden, een big werd ge dood en enkele verwond. NIEUWE TONGE. Vergadering van 3? gemeenteraad op Woensdag 12 October 1 des namiddags 2 uur. - Tegen een tweetal personen van elder® is proces-verbaal opgemaakt wegens o treding der maximum snelheid. - Alhier besteed men voor de veldvruch ten: uien f 8,50, koepeen f 1,60 en aard- appelen f 3,75. OUDE TONGE. De Burgemeester breng^ ter algemeene kennis dat een openba 9 raads- vergadering"Is'befe'gd" togen Donderdag a.s, des v.m, 10 uur. Als gevonden is aangegeven een brood zak en een sleutel, merk Yale", en als ver loren: een portefeuille met inhoud. Inlich tingen ter Gem. Secretarie. Zaterdagavond stortte het dak van het woonhuis van dhr, Jst. Keuvelaar aan de Kerkring ineen. Gelukkig kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. Door dhr. J. de Berg en H. Beijer wordt met een lijst gecollecteerd voor. Adr. van Noord Tz., om de herfstwerkzaamheden in diens landbouwbedryf te lateu verrichten, daar Van Noord wegens langdurige ziekte niet in staat is te werken. We bevelen deze collecte dan ook warm aan. De landbouwknecht P. Jacobs geraakte onder het ploegen verward tusschen de paarden, daar deze in het rond gingen loopen en tenslotte in een sloot geraakten. J. ver wondde zich zoodanig aan zijn been, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. OOLTGENSPLAAT. Was de loterijver- eeniging „Wie waagt, die wint" verleden week zoo gelukkig een jong paard te loten, de heer L. Bom, die dit paard kocht, was dit in geen geval. Nadat hy het 's avonds tevoren thuis in ontvangst genomen had, vond hij het dier den volgenden morgen dood iu den stal. Vermoedelijk teveel water ge dronken. De heer H. Noordijk Bzn. heeft met een inzending brood, op een door „Zeelan- dia" gehouden Internationale tentoonstelling van brood en beschuit, een bronzen plaquette gewonnen. Ouders, die Zondagmiddag in de Ned. Herv. Kerk hun kinderen wenschen te doen doopen, moeten daarvan aangifte doen in de consistoriekamer, op Vrijdag 14 October a s des avonds half zeven. Door den heer L. Dorsman is aangifte gedaan bij de politie, dat hij van den Noord- Achterweg heeft vermist een 7 Meter lange telefoon- of steigerpaal. De politie heeft een streng onderzoek ingesteld. De burgemeester heeft een openbare ge meenteraadsvergadering belegd tegen Woens dag 12 October a s., des namiddags 3 uur. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken; 2. Aanbieding begrootingen der gemeente, bewaarschool en groot- of algemeen arm bestuur; 8. Wyziging verordening maximum snelheid, krachtens de motor-en rij wiel wet; 4. Wijziging verordening opcenten personeele belasting; 5. Vaststelling suppletoir kohier der hondenbelasting en 6. Geldleening voor de Gasfabriek „Oost-FJakkee". Bij de door notaris Akkerman gehou den verkooping van eenlandbouwschuur en ajuinschuur van mej. de wed. A. van Rossum, werden beide perceelsn gecombineerd afge slagen op 2155,—. De gunning werd voor behouden. Door den heer G. C. van den Berg werd met aanvankeiyk 5 leerlingen een avond cursus geopend in de Eagelsche taal. DEN BOMMEL. Door den keuringsdienst zijn over het 3e kwartaal 1927, 21 inspec ties gehouden van winkels en pakhuizen; terwijl 18 monsters melk en 8 monsters van andere partijen werden genomen. Een partij werd ter plaatse afgekeurd, en aan fabrikanten 3 waarschuwingen gezonden. Tegen eenige personen alhier is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van de ykwet. De vorige week werden van hier ver scheept 1000 H.L. aardappelen en 1200 H.L. uien. Vergadering van den Raad der ge meente Stad aan 't Haringvliet op 6 October, nam. half zeven. De Voorzitter opent te kwart voor zeven de vergadering, alle leden zyn dan present. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en na een opmerking van Van Paschen over de af- en overschry' vingen goed gekeurd en geteekend. Berk stelt voor het hoekpand bewoond door M. Kamerling te onteigenen of slechts uit de Nieuwstraat te laten rijden en het verkeer over de „Kaai" te leiden. De Voorz. zegt dat geïnformeerd is naar verkeersspiegels, maar dat er nog geen ant woord is ontvaugen. Voorts adviseeren B. en W. om niet op het voorstel Berk in te gaan. In stemming gebracht wordt dit met i tegen 3 verworpen. Rechts stemde tegen. Ingekomen stukken: I Kasstaat opgenomen bij den gem.-ontv. waaruit blijkt dat er f 231,47 in kas is. Staat ingez. door My. „Mabeg"over d9 maan- I den Mei en Juni waaruit goede vooruitgang der gasfabriek valt op te maken. Elvé vraagt of die vooruitgang niet te laat komt, waarop de Voorz. antwoordt, dat het altyd beter laat dan nooit kan komen. Door den voorz. wordt inlichtingen ver schaft aan Berk aangaande de verhouding tot de gasfabriek. Daarna zegt de voorz. goedkeuring van Qed. Staten ontvangen te hebben tot het aangaan van een geldleening groot f16000,— voor de Byz. School, waarmede tevens de leening groot f 4600,— rentende ruim 6 Zou afgelost worden. De nieuwe leening is Verkrijgbaar 4f Een schrijven van den veldwachter L. van Antwerpen waarin deze dankt voor de he istelling ondervonden by zLjn ambtsjubi- wordt voorgelezen. (Van Paschen vraagt waarin het cadeau •totaat dat den veldwachter geschonken is. voorz. zegt dat geschonken zyn 2 leuning i gewone stoelen. Een verzoek om subs, voor de vereeniging tot bevordering van de Ned. Volkszang wordt voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van J. A. Peekstok tot terug betaling van te veel betaald vergunnings recht, wordt z, h. st. aangenomen. Evenzoo het verzoek van J. Haksteentot het aanbrengen van een stoepje. Tevens wordt besloten de goot tusschen Gyssels en Haksteen voornoemd wonende in de Sterk- straat door te trekken tot betere water- loozing. Voorgelezen wordt een verzoekschrift van het lid Berk, om de hoofden van gezinnen, in de gem. inkomstenbelasting vrij te laten tot een bedrag van 800, Tevens wordt verzocht de kinderaftrek voor ieder kind op 100,— te stellen. Op de vraag van de voorz. of Berk nog toelichting wenscht te geven, zegt deze dat hij zulks niet noodig acht, daar ieder wel kan begrijpen dat de kleine inkomens te zwaar belast zijn. B en W. hebben berekend dat een bedrag van ƒ2500,— door de andere belastingbet. meer opgebracht zal moeten worden by aannemen van dit voorstel. Ook zegt de voorz. dat bij een ink. van 1800,— en als men voor 2 kinderen de kinderaftrek kan doen gelden de belasting zelf 3 k 4, hooger wordt, daar het vermenigvuldigcijfer dan wel 4 zal worden. Berk gelooft dit niet, en zegt dat het misschien in de courant wel eens voorge rekend zal worden. Elvé wil de bel naar beneden hebben en Paschen zegt dat 1800 al een mooi in komen is, en dat vast de meeste belastiDg- penningen worden geind van de ink. beneden de 2000,-. Het voorslel Berk wordt verworpentegen stemden Van Sprang, Arensman, Koppenaal en Braber. Door den voorz. wordt een schrijven voorr gelezen van J. Nipius. De voorz. wil proces-verbaal op laten ma ken tegen adressant daar deze hem in dit schrijven beleedigd. De oorzaak is het plaat sen van een gaskachel, door de gasfabriek geleverd. Van Paschen vraagt of aan Nipius soms toez. tot levering is geschied. Dit is volgens de voorz. niet het geval. Berk wil dat de inwoners niet gepasseerd worden, en vraagt pry's opgaaf van meer dan één per soon, en dan zien wat het voordeeligst is. Braber wil Nipius kans geven tot levering, waarop de voorz. zegt dat hij 't misschien na het gebeurde van thans ver beneden in koopsprijs zal willen leveren. Berk kan zich hiermede goed vereenigen daar dan de gem. ook nog een voordeeltje heeft. Een voorstel tot prijs opgave wordt met algem. stemmen aangenomen. Aan de orde is een schrijven van Ged. St. tot wijziging instructie gem. ontv. Voor naamste wy'zigingen zyn dat slechts ƒ1,— per inwoner op de Boerenleenbank mag ge stort worden zonder waarborg van deze. Dat de gem. ontv. niet aansprakelijk is voor zyn plaatsvervanger enz. Ged. St. willen dat het geld ingelegd wordt bij de Bank van Ned. gemeenten. Deze keert echter maar 2} rente uit. De voorz. vraagt aan Arensman of de Boerenleenbank geneigd zou zijn borg te stellen. Arensman denkt dat zulks niet het geval zal zyn daar de Bank geen geld noodig heeft. Berk wil hiervan niets weten, en gelooft dat waar zooveel inwoners bij de Bank betrokken zijn pogingen moeten aangewend worden om het geld bij deze instelling te plaatsen. Zulks wordt besloten. Door de Byz. School is genoten een somma van f 661,98 of per kind 11,22.59 kinderen bezochten de school. Aan schoolgelden is ont vangen 295,60, nadeelig saldo 366,38, 't welk verhoogd wordt met 150,— voor handwerkonderwys. De commissie tot onderzoek van de be- grooting 1926 brengt rapport uit bij monde van Van Sprang. Deze zegt niets te melden te hebben dan dat het bedrag van ruim 600,voor vuur en licht der O. L S. hem wel hoog ïykt. Door den Voorz. wordt be toogd, dat men de groote kachels in aan merking moet nemen en dat kinderen steeds kou hebben. Van Paschen wil de volgende verg. de begrooting hoofdstuk en post voor post in den Raad behandelen. Dit wordt door Berk ondersteund. Na inform, omtrent de uitgave van het Burg. Armbestuur en het aantal bedeelden stelt Berk voor de post van 700,— op 1200,— te brengen voor de nieuwe begrooting. Met algemeene stemmen wordt dit aangenomen. Evenzoo een geldleeniDg groot 2500,— voor Mij „Mabeg" tot in stallatie en vernieuwing van gasbenoodigd- heden. Dan gaat de vergadering in geh. zitting. Na de heropening worden af- en overschrij vingen voorgelezen, waarna als laatste punt der agenda volgt Rondvraag. Tot het oprichten van een bewaarschool wil Berk trachten te komen. B. en W, zullen inlichtingen vragen. Daar Ged. St. bepaald hebben dat iedere gem. een motorbrandspuit moet bezitten zal deze gem. er ook een aanschaffen. Van Paschen zegt dat prysopgaaf gevraagd moet worden. Voorts wordt door hem opgemerkt dat het gem. secretarie op 7 Sept geheel, en op andere tyden veel te vroeg gesloten is. De voorz. zegt verandering toe. Berk vraagt om de rooilijn bij het bouwen op „'t Dy'khof" te trekken vanaf de woning van B. Maliepaard op de achterste dwars gebouwde woningen. Dit wordt aangenomen met 5 2 stem men. Tegen Elvé en Braber. Daarna wordt om ruim half negen dooi den voorz. gesloten. HELLEVOETSLüIS. De ryksveld wachter J. S. v. d. Bom heeft proces-verbaal opge maakt tegen J. S. te Nieuw Helvoet wegens overtreding der IJkwet, de gewichten zijn in beslag genomen. Voetbaluitslagen Zondag jl. Stroodorp Hellevoetsluis 2 3. Hellevoetsluis III-Spykenisse III 12—1. Vertrek A. W. VAN DER LINDE. Toen ons eenige dagen geleden de tyding bereikte dat de heer A. W. v. d Linde, door zijn vertrek naar Dordrecht, als Directeur van de Kon. Goedgekeurde Gemengde Zang- vereeniging „Zanglust" en de Mannenzang- vereeniging „Euterpe" ontslag had aange vraagd en wij tevens vernamen, dat zijn beide vereenigingen, die hun Directeur met leedwezen zien vertrekken, de handen ineen geslagen hadden, om hun laatste concert onder hun Directeur gezamenlijk te geven, toen hebben wy den heer v. d. Linde eens even opgezocht. Evenals Zanglust en Euterpe hun Directeur noode zien vertrekken verlaat ook de heer v. d. Linde zyn vereenigingen met leedwezen en niet alleen zijn vereeni gingen doch ook Hellevoetsluis, zijn geboorte plaats, want hij is tot in hart en nieren Hellevoeter en gaat dan ook noodgedwongen heen. Aangezien wij allen hem zoo goed kennen als zanger en als koordirigent en wy vele mooie en genoeglijke avonden onder zyn leiding hebben mede gemaakt kunnen wy niet nalaten een klein overzicht te geven van zijn zangersloopbaan. De heer v. d. Linde begon zyn studie in 1906, als leerling van Arnold Spoel, dezelfde Arnold Spoel, voor wien eenigen tijd geleden heel 's-Gravenhage of beter gezegd de ge- heele zangerswereld in rep en roer was, daar men hem wilde behouden als leider der Volkszang te den Haag. In 19i)7 trad de heer van der Linde het eerst op als solist bij „Spoels Vocaal Ensem ble" in Diligentia te den Haag. Hij is nu reeds 20 jaar zanger en is in vele plaatsen van ons land met succes als solist opgetreden, meermalen in Kurhaus te Scheveningen en L'Estancete 's-Gravenhage Doch ook zelfs in het buitenland en wel als solist op concerten gegeven door „Spoels Vocaal Ensemble" te Parijs, Gent, Brussel, Antwerpen, Hannover, enz. Slechts eenige jaren geleden maakte de heer A. W. v. d. Linde nog deel uit van „het Eerste Speellieder Gilde" de Dietsche Trekvogels", welk gezelschap onder Profes sor Wirth met veel succes een tournee door ons land maakte. Te Hellevoetsluis is hij begonnen met het Mannenkwartet later het Dubbel Kwartet „Arnold Spoel", hetwelk optreden altijd een groot succes was. Wie herinnert zich niet de gezellige en leerzame Volkszangavonden onder zijn lei ding in de Casinozaal? Deze behooren helaas tot het verleden. De Heer v. d. Linde is nu reeds 15 jaar koordirigent, in welks tydsverloop hij met zijn vereenigingen byna steeds met groot succes uit den stryd trad, hetgeen genoeg zegt voor zijn capaciteiten als koordirigent. Al kent men geen noot, hij zingt U alles er wel in. Het GemeDgd koor „Zanglust" werd 10 September 1919 onder zijn leidiug opgericht en verwieif in Augustus 1920 een tweede prijs in de 1ste afd. te Zuidland en nu in Juni 1927 te New-Helvoet een eerste prijs en eerste Eereprijs in de Superieure Afdeeling. De Mannenzangvereeniging Euterpe werd opgelicht 1 Juli 1926 en verwierf in JuDi j 1. een eerste prijs en eereprijs in de eerste Afdeeling. Is het nu wonder dat de ver eenigingen hun Directie gaarne behielden? Beide vereenigingen geven echter nog gaarne een laatste concert onder de heer A. W. v. d. Linde en als blijk van waardeering hebben zij besloten dit gezameDlyk te doen, hetgeen echter voor den heer van der Linde een zwaren avond zal worden, daar hij, buiten zijn directie, ook nog een werkzaam aan deel in het Concert zal nemen. Velen zullen zeer zeker den heer v. d. Linde als solist nog eens willen hooren en de verwachting is dan ook, dat de Casinozaal Woensdag. 19 October a.s. te klein zal zijn, vooral ook, daar op dezen avond de vereenigingen de welwillende medewerking krygen van onze plaatsgenooten Mevrouw van Rappard Broesse van Groe- no voor Cello. Mevrouw Zaayer Guillionard voor piano. Mej. Mike Kerbert, Mezzo Sppraan. Den heer A. W. v. d Linde, Tenor. Verder hieraan iets toevoegen is overbodig INGEZONDEN MEDEDEELING. Mijnhardt's Hoofdpijntabletten, 60 en 30 ct. Mijnhardt's Kiespijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. VEILINGS BERICHT van Vrjjdag 7 October 1927 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Prei 2,80 tot 4,20 per 100 bos. Postelein 0,06 tot 0,09 per k.g. Aardappelen 4,50 tot ƒ6,— per 100 k.g. Poters 2,60 tot 4,50 per 100 k.g. Aardbeien 0,38 tot 0,46 p. k.g. Blauwe druiven 0,28 tot 0,70 per k.g. Boonen dubb. stam ƒ5,— tot 32,— per 100 k.g. Boonen enk. stam 19,— tot 23,— per 100 k.g. Boonen Perfect ƒ14,— t. ƒ28,— per 100 k.g. stoksnfl 23.- tot ƒ39, - per 100 k.g. stamsny 20,- p. 100 k.g. Tomaten A 0,13 tot 0,17 per k.g. B f 0,09 tot 0,12 per k.g. C f 0,11 tot 0,15 per k.g. CC 0,02 tot 0,06 per k.g. bonken 0,08 tot 0,08 per k.g. Komkommers (w.) J 1,40 tot ƒ4,60 per 100. Peen 2,10 tot 5,80 per 100 bos. Kool (roode) 3, tot 5, per 100 st. Kool (savoye) J 4.70 tot 10,— per lOOst. Bloemkool I 8,— tot f 17,— per lOOst. Bloemkool II ƒ2,— tot ƒ7,— per 100 st. Andijvie ƒ1,— tot 2,10 per 100 krop. Uien ƒ5,— per 100 k.g. Tafelperen 0,10 tot 0,23 per k.g. Tafelappelen 0,08 tot 0,18 per k.g. Keukenappelen 0,01 tot 0,13 per k.g. Keukenperen j 0,01 tot 0,09 per k.g. Spruiten 0,04 tot 0,22 per k.g. Selderij 0,50 tot 1,50 per 100 bos. Meloenen 0,04 tot 0,20 per stuk. Kipeieren netto 8,40 tot 8,70 per 100 st. Eendeieren 5,70 per 100 st. Aanvoer 9173 stuks. Marktberichten. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 10 Oct. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd: 473 vette runderen, 189 vette kalveren, 761 schapen of lammeren en 1434 varkens. Prijzen per kilo: koeien 30 a 33 c., 40 42} c., 48 50; ossen 38 c., 41 a 43 c., 47 k 49 c., kalveren 55 k 57} c., 67} k 70 c., 80 k 85 c., schapen 30 k 35 c., lammeren 20 k 27 per stuk; varkens 32 k 32} c. Koeien en ossen waren ruim aangevoerd. De handel was gewoon en de prijzen waren vast. Een enkele puikbeste koe ging nog tot 2} c. boven noteering. Stieren waren onbeteekenend aangevoerd en derhalve geen noteering. Vette kalveren met ruimen aanvoer. De handel was redelijk en de prijzen voor eerste kwaliteit beesten iets hooger. Afwijkende kwaliteiten bleven ongeveer op dezelfde hoog te. Een enkel puikbest exemplaar ging nog tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren met minder aanvoer en iets williger handel en stijvere prijzen. Varkens waren ruim aangevoerd. De handel .was tamelijk en de prijzen der vorige week konden niet bedongen worden. Zouters be neden de 100 kg. gingen een halve cent boven noteering. AMSTERDAM, 10 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 569 vette koeien waarvan de prijzen waren: le kw. 90106 c., 2e kw. 8090 c., 3e kw. 6880 c., per kg. slachtgewicht; 170 melk- en kalfkoeien 300 375 per stuk; 102 vette kalveren le kw. 9C 112 c., 2e kw. 8090 c. per kg. levend wicht; 42 nuch ere kalveren 1319, f34 schapen 2632 per s uk; 570 varkens le kw. 7980 c., 2e kw. 7879 c., vette varkens 7677 c. per kg. slachtgewicht. 36 paarden 100—225 per stuk. PURMEREND, 10 October. Per najaars veemarkt waren aangevoerd 1025 runderen. Kalf en melkkoeien 225 k 400, pinken 65 a 220, graskalveren 40 k 95. Handel traag. Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 10 Oct. Eieren. Aanvoer 20.000 stuks. Prijzen van 9 tot 11, middel- prijs 10,25 de 100 stuks. Handel gewoon. OUDEWATER, 10 Oct. Kaas. Aanvoer 96 partijen, tezamen 4320 stuks, wegende 21.600 K.G. Eerste soort Gouda f 52 k 51, idem min dere kwal. 48 k 51; zonder rijksmerk 44 49. Handel traag. TIEL, 10 October, Aanvoer 51 Kg. boter, prijs 2,20 tot 2,50; voorts 13.000 eieren, prijs 9 tot 10} cents. ROERMOND, 10 Oct. Eiermijn. Aanvoer 1.500.000^ stuks. Kippeneieren 8,809,60, idem kleur 6,508,70, eendeneieren 7,70 8,50 de 100 stuks. Granen enz., Meel en Oliën. ROTTERDAM, 10 Oct. Fijne zaden (Boe- rennoteering)Karwijzaad 37 39, blauw maanzaad ƒ41 A 43, koolzaad 19 k 20, voer lijnzaad 18 a 19, alles per 100 kg. ROTTERDAM, 10 Oct. Vlas (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoel 400 kg. blauw schoon 1,301,70, 7000 kg. Groningsch 1,25—1,65,4000 kg. Holl. geel 1,50—1,60 per kg. ROTTERDAM, 10 Oct. Binnenlandsche Granen en Peulvruchten. Tarwe: met tamelijk aanbod flauw gestemd en in sommige gevallen lager verkocht. De beste en prima kwaliteit van 13,50 tot 15. Bijzonder geval iets meer betaald. Verder naar kwaliteit van 10 tot 11,50. Rogge van 10 ott 12. Gerst Chevalier van 12,75. Haver van 10 tot 12, extra blanke er boven betaald. Erwten kleine groene prijshoudend 20 tot ƒ27. Schokkers prima 35 tot 39, eetra puike erboven betaald. Verder naar kwaliteit van 20 tot 33,een gedeelte bleef onver kocht, handel kalm. Bruine boonen tamelijk ter markt verkocht naar kwaliteit van 20 tot 26,50. Alles per 100 Kg. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 10 Oct. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Zeeuwsche blauwe 5 255 75, eigenheimers 4 .4,25, bonte 5,50—6, Belgische eigenheimers 3,25 3,75. Brielsche eigenheimers 4,255, blauwe eigenheimers 4,505, drielingen 3 3,50, Westl. schoolmeesters (zand) 12 c. per kg. Aanvoer tamelijk, meer vraag. AMSTERDAM, 10 Oct. Aardappelenmarkt. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer ,2 ladingen of U3Q H.L Huiden, Leer, Wol Diversen. ROTTERDAM, 10 Oct. Vlas. De aanvoer ter beurze bestond heden uit de navolgende partijen: 400 kilo blauw 7000 kilo Groningsch en 4 000 kilo geel vlas. Voor enkele mindere en gedeeltelijk gezwingelde partijen werd van 1 25 tot ƒ1 35 besteed. Voor het betere vlas werd van 1 60 tot 1 75 gevraagd. Deze partijen bleven echter onverkocht daar de prijzen in verhouding tot de kwaliteit veel te hoog zijn. Lijnzaad. Weinig aanvoer welke bestond uit kleine partijtjes inferieure kwaliteit. Landbouw. FGAKKEBSCHEN BOERENBOND. Uitslag van den wedstrijd met aardappel- rooimachines op Vrijdag 23 September 1927. Aantal deelnemende firma's 5. Aangegeven machines 7, waarvan één tusschentyds teruggenomen werd, één niet aan den wedstryd kon deelnemen wegens een transportmaleur. De omstandigheden waaronder de keuring plaats had, waren over het algemeen niet gunstigvooral bij de beproeving in den voormiddag was de grond vry nat, in den namiddag werd het beter, zelfs zeer goed, zoodat de jury voldoende in de gelegenheid was, om de waarde der machines te be- oordeelen onder verschillende omstandig heden van vochttoestand. Geen der deelnemende machines kon een eersten prijs worden toegekend, terwijl de „Rensomer" van de firma Timmerman en Verbeek te Zierikzee f 50,— en de „Ideal" van de N. V. Boeke en Huidekopers Handels- maatsehappy te Haarlem f 25,- pryswerd toegekend. De aardappelen werden tamelijk wijduit- gespreid, vooral door de „Ideal" hoewel ze mooi voor het oog bloot op den grond lagen. Het verschil in de prijzen was belangrijk, hoewel bouw en soliditeit van constructie daaraan evenredig waren. De machines welke niet in aanmerking kwamen voor een bekroning wierpen de aardappelen niet voldoende bloot, uithoofde ze te groote hoeveelheid grond moesten ver werken, waarvan bovendien het gevolg was, dat te groote trekkracht werd gevorderd van de paarden. Naast deze machines liet men er één werken, welke by den wedstryd in 1912, op dezelfde boerderij gehouden, den eersten prys verwierf, waaruit bleek dat de verbeteringen in dat 15-jarig tijdperk niet bijzonder groot waren. De Commissie van beoordeeling. (w.g.) J. KOERT Gzn (te Sommelsdijk). w.gJ J. A. VAN NIEUWENHUIJZEN (te Achthuizen. (w.g) L. WARNAER (te Dirksland). Middelharnis, 23 September 1927. GETROUWD (bij volmacht): Mr. M. J. DE GAST Landrechter EN E. A. T. VAN SCHOUWEN De heer en mevrouw de Gast— van Schouwen betuigen hun har- telijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Vertrek pers.s.Kon. derNed. 11 Oct. 1927. Kediri, Oude Tonge, 6 October 192T. I BREUKBANDEN l I allesdorten met en zonderveer I GENEESMIDDELEN tegen Urinekwalen, Vrouwen ziekten, enz. SANTOLMIDIE f 2,25 per flacon. INJECTIE f lf— per flacon. Vraagt onze bekende ter regelingv. d. bloedsomloop falen nooit, succes verzekerd. Al onze goederen worden onder volle garantie verkocht. Niet goed, geld terug. Kipstraat 43, ROTTERDAM. Inlichtingen gratis ook per brief. Schoone volle lichaamsvormen door onze Oostersche krachtpillen, een Gulen per flacon van 80 pillen.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 3