IBEREID VSL6ENS m NIEUWSTE METHODE OTTERDAM TWEEDE BLAD VAN DER TAKSTRAAT M. Nederlof Kunstgebitten AAMBEIEN. 4. DE SALAMANDER Ja tEUZE AANBIEDING tma Bordeaux Wijnen G. BASSANT Wz. - ROTTERDAM IHANDEL HUÏSKES APON SANGUINOSE ONZE EILANDEN No. 95 8 OCT. 1927 Plaatselijk Nieuws. •O O O-O o o O O O Speel niet r met Uw KEEL Burgerlijke Stand. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 8 OCTOBER 192 7 5 kleuren) inkelier. Med. dokter, arts Mond- en Tandarts MathenesserSaan 491a Telei. 30742 Telef. 30742 SPREEKUREN: Maandag, Woensdag, Vrijdag van 1-2J uur Dinsdag den geheelen dag Maandag en Dinsdag van 79 uur n.m Ptaischelaan 160 SPREEKUREN Maandag en Woensdag van 4$5J uur Vrijdag van 7—9 uur n.m. Voor absoluut pijnloos trekken, boren en vullen wordt ingestaan Pijnlooze Zenuwbehandellng en onzichtbare vullingen. Bleeking van gekleurde voortanden met 5 jaar garantie Hulpgebit f 10 binnen 14 dagen Reparaties vanaf f 1.50 Heel gebit vanaf f 30. Inlichtingen kosteloos RADICALE GENEZING dekardtaekkigste Aambeien kunt U genezen binnen enkele weken. I Bflpstraat 43, R'darn R Niet goed, geld terug. Bloedwijn „Samos" Zoete Spaansche Wijn. Roode en Witte Port 70 cent per flesch. [lent, St. Estephe 65 cent, St. Julien 70 cent, alles per flesch. [van minstens 100 flesschen gesorteerd 5 ct. per fl. reductie, ha kwaliteiten zullen wij zorg dragen. Alles netto k con- ideren franco thuis door geheel Nederland. van gedistilleerd, Advocaat, Fijne bele Likeuren, Limonadesiropen, enz. fSBOCHT 57a, b en c. - Filiaal: CARNISSELAAN 40a Interc. 7973. Telefoon Interc. 13468. [lelnekesis Bierbrouwerij-Maatschappij. AAT 279, bij het Viaduct - Tel. 9238 - ROTTERDAM Kleermakersfournituren Manchester lEngeisch leer Billart- en Bestuurstafellaken Gevestigd 1882 uit Kruiden bereid, er plantaardig versterkingsmiddel. jen die zich zwak en lusteloos gevoelen; die spoedig yer- lijden aan slepende maagcatarh en slechte spijsvertering; ut zijn tengevolge van lichamelijke of geestelijke vermoeie- hebben van slapeloosheid, hoofdpijn, duizeligheid, pijn in 'den, is de SANGUINOSE nezen middel. se verrijkt heel spoedig het bloed, en geeft daardoor nieuwe de uitgeputte organen; geeft een gezonden eetlust; ver- ine algeheele levensopgewektheid, rijs per flesch f 2.—, 6 fl. f 11.12 fl. f 21.- Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. )AM Co., De Riemerstraat 2c/4, De» Haag* I MIDDELHARNIS. Zondagavond geraakte de auto van dhr. K. uit Dirksland aan den Langeweg in de sloot, doch bleef gelukkig overeind, zoodat de inzittenden met den schrik vrij kwamen. Door de aanwezigen werd getracht de auto op den weg te bren gen, wat niet gelukte. Even later kwam dhr. v. d. B. uit Nieuwe Tonge met zijn auto voorby, die met behulp van deze en een eind touw de auto op den beganen grond trok. Postduivensport. Uitslag wedvlucht van ZoDdag 25 Sept. vanuit Arlon (Noord- Frankrijk), afstand 258 816 K.M. Ie, 4e, 7e en 10e prijs D. Kardux; 2e pr.P.Tamboer; 3e, 6e en 8e pr. F. Redauer; 5e prys P. de Gans; 9e prijs J. Jordaan; 11e pr. Joh. Nipius. Aankomst eerste duif 2.4.28; laatste 7.5.19 uur. Over het 3de kwartaal 1927 zijn door de schutsluis binnengekomen 847 schepen metende 32160 ton en uitgevaren 346 sche pen metende 31809 ton. Maandag had dhr. A. D. alhier het ongeluk, terwijl hij op een wielslede zat, zoodanig met zijn voet beklemd te geraken, dat geneeskundige hulp noodzakeiyk was. Gevonden voorwerpen: een rywiel- belastingplaatje, terug te bekomen by den gem.rveldw. Van Nieuwenhuijze. Verloren door het zoontje van den koopman Frenkel een portemonnaie met eenig geld. Centrale Veiling te Middelhamis Veiling van Woensdag 5 October 1927. Bloemkool 8,50 tot 15,— per 100 st. Savoye kool ƒ13,— tot 15,50 per lOOstuks. Roode kool 4,20 tot 13, per 100 stuks. Andijvie 1,90 tot 2,20 per 100 krop. Kroten ƒ4,— tot ƒ4,10 per 100 bos. Stoksnyboonen 45,— per 100 k.g. Dubb. princessen ƒ14,60 tot ƒ17,70 p. 100 k.g. Enkele princessen 10,501. 13,80 p, 100 k.g. Uien 3,20 per 100 k.g. Spruiten 13,— per 100 k.g. Calabasperen ƒ9,— tot ƒ16,80 per 100 k.g. William Duchesse ƒ4,50 tot ƒ9,50 p. 100 k.g. Citroenperen 6,50 per 100 k.g. Jodensuikerperen 3,10 tot ƒ5,20 p. 100 k.g. Dubbele Suikerperen 4,— per 100 k.g. Le Lectier 6,10 per 100 k.g. Diverse Handperen 4,50 t. ƒ5,70 p. 100 k.g. Stoofperen 3,20 tot ƒ4,60 per 100 k.g. Bergemotten 4,60 tot 8,50 per 100 k g. Kleiperen 5,10 tot 5,40 per 100 k.g. Giesser Wildemans 4,60 p. 100 k.g. Ponsperen 4,40 per 100 k.g. Zoete appels J 4,50 tot 10,50 per 100 k.g. Zure appels 2,50 tot 10,— per 100 k.g. Goudreinetten 12,t. j 18,— p. 100 k.g. Druiven 0,20 tot 0,40 per pond. Kaas 0,30 tot 0,57 per pond. Tomaten 1,50 per 100 pond. Trambotsing. De 17-jarlge P. HEEMES vermorseld. Toen hedenmorgen de tram uit de rich ting Ooltgensplaat onze gemeente naderde, kwam deze even voorbij Langendam in botsing met een boerenwagen bespannen met twee paarden en bereden door P. Heemes uit Sommelsdijk. Heemes die het land in wilde rijden heeft tengevolge van de mist de tram blijkbaar niet zien naderen en werd gegrepen. De tram botste precies tusschen paarden en wagen in. Heemes werd onmid- delijk op de rail geworpen en overreden. Het lijk werd nog een heel eind meegesleurd, daar de tram door de gladde rails niet zoo vlug kon stoppen. Deerlijk verminkt is het Ijjk naar de begraafplaats alhier overgebracht. De paarden die door den schok in de sloot werden geworpen, zijn met zware inwendige kneuzingen daar uitgehaald. Een der dieren is afgemaakt. De wagen is geheel verbrijzeld en het voorste gedeelte van de locomotief is geheel ingedeukt. Naar wy vernemen moet de machinist Blok signalen hebben gegeven. SOMMELSDIJK. De Cichoreidrogerij aan den Dorpsweg alhier is Maandag weer in werking gegaan. De eerste wortelen zijn aangevoerd door den landbouwer D. Joppe Cz. Mej. C. v. d. Hoek heeft onderhands gekocht een woonhuis van de heeren G. Mast en Keljzer en v. d. By, staande aan den Dorpsweg. De bakker J. B. alhier behaalde op de Internationale Brood- en Beschuitwedstrijden Ie Utrecht in klasse E een bronzen plaquette. Uit deze gemeente werden de vorige Week verscheept 546939 kg. aardappelen, uien en peen. Sport. Onze geel-blauwen zullen Zon dag een alles behalve gemakkelyken stryd hebben te voeren. Door eenige verrassende Uitslagen in| hun afdeeling zyn ze op eens de competitieleiders geworden en daardoor al Verplicht te toonen dat ze die eer waardig door a.s. Zondag Erasmus gedecideerd I® slaan. Of 't gelukken zal! Het groote 'Jaagteeken. Wy zyn al heel biy als ze Rasmus één puntje weten af te snoepen door Mjjk spel. Het tweede ontvangt het 4de elftal van Overmaas op haar terrein aan de tangeweg. Velen zullen ongetwyfeld ééns a Raas maar, sneeuwjacht, raas maar raak, Blaas maar wind met bolle kaak, Ik kleum niet, want ik kan er tegen: lk heb een Kreymborg's jas gekregen." Uw jongen krijgt toch zeker ook zoo'n prachtjas van Kreymborg? Voor den prijs behoeft u het toch zeker niet te laten, zie maar fongens Winterjassen 3 jaar j 2.90 4.90 790 9>°' tot 19.— 8 jaar j 5.!90 7.90 H.90f 14.9'0 tot 23.'— 10 jaar j 7.90} 9.90 11.90 13.90 tot' 39.— Geringe stijging per leeftijd BINNENWEG - ZWARTJANSSTRAAT - ROTTERDAM. gaan kyken hoe de Fiakkee-reserve's zich weten te weren. Men bericht ons dat de eerste Winter- lezing zal plaats hebben 27 Oct. a s. in het Zondagsschoolgebouw te Sommelsdijk. Toe gangsbewijzen voor het geheele seizoen en dagkaarten zyn reeds verkrygbaar bij ver schillende personen. Men haaste zich daar de lokaliteit beperkt is. DIRKSLAND. Beroepen by de Ned. Herv. Kerk alhier, Ds. C. v. d. Wal te Rijnsater- woude. Voetbal. A.s. Zondag speelt „Dirks land" op eigen terrein tegen „Pechvogels" van Rotterdam. Aanvang 2 uur. De oudste inwoonster dezer gemeente de Wed. Visbeen vierde verleden week haar 96ste verjaardag. De timmerman van Eek was al zeer ongelukkig. Toen hij een groote ruit, ter waarde van ongeveer f 80,— in de winkel pui van den heer De Braber moest inzetten brak hij deze. Zonder dat zijn ouders iets van zijn komst afwisten kwam hun zoon J. v. Dalen Jbz. thuis, nadat hij 4 jaar in Amerika had vertoefd. Men kan zich de vreugde der ouders voorstellen, temeer daar de zoon de reis als pleizierreis beschouwt. Het 9-jarig zoontje van Jb. Wilkens viel van een hekje en brak de benedenarm. De arm was bovendien nog ontwricht. Het muziekkorps „Amicitia" gaf j 1. Donderdagavond voor een talrijk publiek haar laatste concert in de tent. HERKINGEN. Door den Ryksontvanger zal op Woensdag 12 Oct. a s. zitting worden gehouden by Mej. Wed. C. Witvliet. Als een bijzonderheid kan gemeld wor den dat er alhier sinds Mei 1.1. geen huwe- lyken by den Burgerlijken Stand zijn vol trokken. STELLENDAM. Onder de garnalenvisschers alhier is staking uitgebroken, tengevolge van een loonsgeschil. Daar er buitengewoon wei nig gevangen wordt, zyn de verdiensten der vi8sohers ook zeer gering. Vandaar dat per Kilo meer wordt gevraagd dan de pellers bazen willen of kunnen geven. Er wordt door de laatsten 22J ct. per Kilo besteed, de visschers vragen 30 ct. Vandaar staking. 'tls te hopen, dat men spoedig tot een vergelijk komt. Burgemeester Charbon alhier is voor het westelijk deel van eiland benoemd tot deskundige voor de afgifte van ryvaardig- heidsbewljzen ingevolge de motor» en rjj- wielwet. Donderdagmiddag viel een 2 jarig kind van J. van Heukelingen alhier van de tafel, waarbij het kind zoodanig werd verownd, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. De Groen© Kruis rolprent. Afdeeling Stellendam heeft ondergetee- kende verzocht bij haar a.s. Jubileum verga dering in de week van 23 October a.s. boven genoemde film te vertoonen. Dit kan ge beuren. En nu heeft de filmcommissie der Zuid-Holl. Vereeniging Het Groene Kruis me verzocht te trachten deze film ook in andere Afdeelingen in die week vertoond te krijgen. Ten eerste omdat deze rolprent een uitstekend denkbeeld geeft van de verschil lende vakken van dienst van 't Groene Kruis en een uitmuntend middel is om de liefde voor Groene Kruis-werk aan te wakkeren en ten tweede omdat dan de kosten voor de verschillende Afdeelingen die de film laten vertoonen, naar verhouding kleiner worden. Wat deze kosten betreft, zoo zyn deze gewyzigd: de filmhuur is van 50,— op 25,— gebracht, daarentegen zijn die van den filmoperateur (reis en verblijfkosten, honorarium) wat hooger géworden, w.s. ƒ15.— thans. Tegenover deze kosten staat echter het groote voordeel van de opgewekte, grootere belangstelling van 't groote publiek en men kan ook voor niet-leden tegen entrée de toe gang open stellen. Overal is deze rolprent met succes ver toont. Voor Afdeelingen die over electrici- teit beschikken en klagen over gebrek aan belangstelling voor 't Groene Kruis-werk een prachtige gelegenheid om hierin verandering te krijgen. Tot nadere inlichtingen gaarne bereid. Dr. C. VAN GELDER. OUDDORP. Donderdagmiddag werd de ge meente opgeschrikt door het luiden der brand klok. Spoedig bleek het te zijn bij den winke lier J. v. d. Bok. Het schuurtje en winkel was spoedig uitgebrand. De voorraad schoenen werden er allen uitgehaald, wat ook een ge luk mag heeten daar van den winkel en •chuurtje niets was verzekerd. Men vermoedt dat den brand ontstaan is door een petroleum stel. Ook de meeste kleeren zijn verbrand, zoo dat dit een groote schade is. Tot weger aan de cichoreifabriek „de Eendracht" is aangesteld P. Boelaars Pz. Door den meelhandelaar Joh. Breen is vergunning aangevraagd voor het plaatsen van een stoomgemaal. NIEUWE TONGE. J.l. Woensdag herdacht de oudste ingezetene onzer gemeente en de op één na oudste ingezetene van Flakkee, de heer G. Zaaier, zijn 96ste geboortedag. De hofstede van den heer J. Voorwinden, alhier zal binnenkort publiek worden ver kocht. liet Nederlandsche Roode Kruis. Deze maand zal hiervoor weer een geld inzameling gehouden worden. Alweer een collecte zal men wellicht zeggen. Nu, 't zal hiermee nog al losloopeni't be treft n.l. de verkoop van Roode Kruis vlag getjes h 10, of 25 ets., of ƒ1, zooveel als men voor het goede doel wil offeren of een collecte langs de huizen. Tegelijk wordt hierdoor de aandacht gevestigd op een pro- paganda gemaakt voor het Nederl, Roode Kruis, dat hier nog te weinig bekend en daardoor ook te weinig populair is. Dit is begrijpelijk, omdat, terwijl b.v. het Groene Kruis dagelijks werkzaam is voor de lijdende menschheid, het Roode Kruis zijn werkzaam heid meer ontplooit bij groote rampen als oorlog, aardbevingen, watersnood, windhoo- zen e.d. Gelukkig zijn deze laatste rampen geen dagelijksche gebeurtenissen in ons land, maar toch zLjn ze de laatste jaren herhaal delijk hier voorgekomen en heeft het Roode Kruis daarbij uitnemende diensten bewezen. Ons eiland is er gelukkig verschoond van gebleven, maar kan 't er niet even goed door getroffen worden En dan staat 't Roode Kruis met zijn geheele organisatie en al zyn hulpmiddelen dadelyk gereed om te helpen. En is hier geen hulp noodig des te beter, maar laten we dan mee helpen om 't Roode Kruis elders zyn menschlievende taak te kunnen volbrengen. Behalve deze hulpver leening heeft het Roode Kruis ook meer en meer een vredestaak gekregen. Het heeft grootere en kleinere Ziekenhuizen helpen oprichten. Zoo bestaat er in Den Haag een prachtig Roode Kruis Ziekenhuis en pas heeft Prins Hendrik als Voorzitter, van het Nederl. Roode Kruis een Roode Kruisziekenhuis in gewijd te Beverwyk voor 45 zieken. Het houdt zich ook bezig met het vervoer van zieken en gewonden en heeft in verschillende gemeenten Roode Kruis-ziekenauto's beschik baar gesteld. Voor onze Flakkeesche zieken auto heeft het indertijd een vorstelijke gift geschonken en 't wil Flakkee ook verder zooveel mogelijk helpen. Zoo had 2e onder- geteekende onlangs een bespreking over Flakkeesche Roode-Kruisaangelegenheden in 't hoofdkwartier in Den Haag met den Secre taris van 't Dagelljksch Bestuur, den heer De Kanter en met Generaal Ten Bosch, bij wie zich later ook Prins Hendrik voegde. De heeren stelden toen uit eigen beweging voor om een deel der opbrengst van deze Roode Kruis collecte beschikbaar te stellen voor onze ziekenautocommissie, dan op deze manier het zieken vervoer op ons eiland te bevorderen. Men ziet dus, dat een deel der gecollecteerde gelden ook weer naar hier terugv oeien. „Wie goed doet, goed ontmoet". Er is dus alle reden om 't nuttige Roode Kruis werk door deze collecte te steunen. Roode Kruis vlaggetjes, busetiketten, en reclameplaten kan men zoo noodig by 2e ondergeteekende aanvragen, die dan voor de toezending gaarne zal zorgen. „Geeft, geeft dus allen wat, en geeft wat veel Gij ryken". Het Bestuur der Afd. Overflakkee en (xoedereede. L. J. DEN HOLLANDER, Voorzitter. C. VAN GELDER, Secretaris. P. A..VAN BUUREN, Penningmeester OUDE TONGE. Ds. D. Bax, Ned. Herv. Predikant alhier, heeft een beroep ontvan gen naar Willige Langerak. De Burgemeester brengt ter algemeene kennis, dat op Woensdag 19 Oct. a.s., des n.m. 4 uur ge gelegenheid zal zijn opgengesteld tot kostelooze inenting van hen die zich daartoe ten huize van den gemeente-geneesheer aan melden. Woensdag arriveerde in deze gemeente het circus Roberti, onder leiding van de direc trice Arnande Roberti. Donderdagavond gaf het onder de vroolijke wijsjes van het fanfare korps „Vooruit" hare "openingsvoorstelling. Als we het programma inzien, vinden we o.a. Bulgaarsche Post, gereden met 4 ongezadelde paarden; de vlucht der Nymphen, historisch ruitertableau, Mevrouw Amanda, de Allisons, de verachters des doods, het rijden langs lood rechten wand met motor en rijwiel en nog veel meer. We hebben een kijkje genomen en het moet gezegd de artisten spelen best. Kranige staaltjes van rijkunst werden vertoond. Maar het aanlokkelijkst van den geheelen avond is het optreden van den welbekenden Hans Siegfried, bijgenaamd „de Canadeesche Her cules". De krachttoeren van dezen kracht patser grenzen aan het ongeloovige, en velen zullen door zelf zien hiervan overtuigd moeten worden. Twee vrachtauto's waren zelfs niet bij machte zijn gekruiste armen los te rukken. Zie verder advertentie in dit blad. DEN BOMMEL. Door den bakker J. Goe- maat is een diploma met geldprijs behaald voor een inzending van beschuit op de inter nationale bakkerij t mtoonstelling te Utrecht. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. De meeste aandoeningen van de keel doen zich in sterke mate in het alge meen gestel voelen en verminderen daardoor het weerstandsvermogen van den lijder. Wie een aandoening der keel niet reeds bij het begin met de juiste middelen bestrijdt, stelt zich aan ge vaarlijke gevolgen bloot. Neemt men echter tijdig de uit zuivere plan tensappen bereide Akker's Abdijsiroop, dan brengt men daarmee niet alleen een ziektekiem-doodende, maar tevens een algemeen versterkende en dus het weerstandsvermogen verhoogende mid- akele dagen 1 del in het lichaam. In enkele d a kan n beginnende keelaandoeningheesch- heid, keelpijn, prikkelhoest verdwijnen door het gebruik van de krachtige Per koker: f 1.50, f2.75, f4.50 Toen Dinsdagmiddag de autobus der R.T.M. aan den Schaapsweg, niet ver van 't Witte hein" een vóór rijdende auto wilde passeeren, kwam eerstgenoemd voertuig, hoe wel de ruimte groot genoeg was, te dicht by den slootkant en kantelde om. De pas? sagiers, twee heeren kwamen er zonder kwetsuren af; ook de chauffeur kreeg geen letsel. De carosserie is erg beschadigd. Den volgenden dag is het gelukt, de bus op den kant te krijgen en Dinsdagavond geraakte de auto van den heer Camphens, gebruikt door den slager de Gast, bij het draaien aan den Schaapsweg in de sloot. Men had het rijtuig spoedig op het droge. Het ongeval liep zonder persoonlijke ongelukken af.' STAD AAN 'T HARINGVLIET. Op het telefoonkantoor alhier zijn de vorige maand behandeld 28 telegrammen, 764 gesprekken en 8 telefoonoproepberichten. ROCKANJE. De brood-, beschuit- en klein- goedbakker A. Moerman alhier werd op den Grooten Internationalen brood- en beschuit wedstrijd, uitgeschreven door de Zeelandia- fabriek te Utrecht, voor zijn inzending be kroond in Klasse A met een verzilverd bronzen plaquette. MIDDELHARNIS. Overleden: A. Krytenberg, jd. 30 jaar oud. GOEDEREEDE. Geboren: Dimmen, z. v. Jan Hoek en Maike v. Hoven. Jannetje, d. v. J. Klein en Jannetje Tanis. Klaartje, d. v. P. Kastelein en Jaco? mijntje Grinwis. Ondertrouwd: Gerrit de Jong (Rotterdam) 27 jaar en Leentje Lokker, 26 jaar. Getrouwd: M, L. Gibbels, 26 ja. met Cor nelia van Wijk, 25 j. Overleden: Grietje v. Splunder, 18 j., d. v. P. v. Splunder en 'D. Rijnbrand. D. Hoek, 19 dagen. OUDDORP. Geboren: Pieter, z. v. C. v. d. Linde en E. Menheer. Adraina, d. v. P. Bouwman en K. Komtebedde. Frans, z. v. P. v. d. Nieuwendijk en A. M. Nieuwland. Aartje, d. v. J. v. Dam en K. Keijzer. Arjaantje, d. v. J. Tanis en E. Koex. Marinus, z. v. W. Kleijn en E. Westdijk. Ondertrouwd: K. Heerschap, j.,m 22 j. met J. M. Grinwis, j.d. 19 j. K. C. Mastenbroek, j.m. 26 j. met K. Tanis, jd. 25 j. C. v. d. Linde, jm. 21 j. met F, Bakelaar jd 17 j. J Westdijk

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 5