Boeren, Burgers 25-jarig bestaan der aio staande Somnielsdijk 1 BENIGER - Kipstraat landarts J. 1. Bil IJS Boerenleenbank ld) a m kbetuiging e ki forftiffimrimrrr ■minpiif f Oaise Nieuwe Polikliniek Geslacht®- en Huidziekten Onze prijzen hebben wij zoodanig gesteld, dat een ieder zich zonder bezwaar, aan een kuur onderwerpen kan. HEIL-INSTITUUT „WALRAVEN SPECIALE-BEHANDELSNG CHRONISCHE ZIEKTEN Komt allen op 2 Novei Paarden- en Veemarkt M arktgeld wordt KOUDBLOEDP. VEE: Voorstraat 209 - Sooimelsdijk -I- DAMES -1- „I JE SALAMANDER»!. Middelharnis-Sommelsdijk D. JOPPE Cz. te Sommelsdijk Hl Wed. C. KOLFF&zl ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 8 OCTOBER 1927. De sterkste wil beslist over leven of dood. Een stem, die leeuwen temt. Ieder, die het Circus Gleich bezocht, zal zich over de stoutmoedige prestaties van den leeuwentemmer Franz verbaasd hebben. De carrière van dezen, nog niet zeven-en- twintig-jarigen jongeman is zelfs in hetcir- euswereldje, waar men zich niet zoo gauw meer over iets verwondert, merkwaardig ge noemd. Anderhalfjaar geleden was Franz Dumm, zoo is zijn naam, nog in een van degroote Duitsche fabrieken, als slotenmaker werk zaam. Hij kon niet wennen aan het vrij een tonig beroep van den door niets uitblinkenden fabrieksarbeider, maar stond onder het weik te denken aan een loopbaan, die meer aan zijn zucht naar totale onafhankelijkheid beant woordde. Franz Dumm voelde, dat hij het niet zoo uithouden kon en ter gelegenheid van de aanwezigheid van Gleich in de stad waar hij woonde, lukte het hem dezen van zijn ambitie voor het circusleven te over tuigen. De Herr Director, die zelf een harden strijd voor het dagelijksch brood had gestre den, voelde wat voor den jongen slotenmaker, die hem misschien van dienst zou kunnen zijn. Zoo geschiedde het, dat Franz Dumm het gereedschap leerlegde, van zijn familie afscheid nam en met Gleich de wereld introk Als staljongen begon hij. Het best denkbare begin voor een toekomstigen temmer. Want alleen op deze manier kon hij alle hebbelijk- en onhebbelijkheden van de wilde dieren bestudeeren. Het eerst lukte het hem, het vertrouwen van de ijsberen te winnen. Zij werden aan zijn stem gewoon, een uiterst belangrijke omstandigheid voor een dieren temmer. Gleich zag den vertrouwelijken omgang van den onaanzienlijken staljongen, die alle baantjes tegelijkertijd opknapte, met de ijsberen waarbij eenige zeer kwaadwillige rakkers waren. Hij wilde den jongen een kans geven en zoo werd Franz Dumm be vorderd tot dresseur van de ijsberen. Gleich voelde in hem onmiddellijk den temmer van grooten stijl en nadat Dumm, „le dompteur Franz", zooals het in de circustaal heet, eenige maanden met veel succes de ijsberen tot een behoorlijk nummer had opgeleid, deed zich het groote toeval voor, dat nu een maal in het leven van elk individu zulk een rol speelt. In Straatsburg was Jackson Decker, een uiterst bekwaam leeuwentem mer, door Sultan aangevallen. Sultan is een koningsleeuw, die de reputatie geniet uiterst onbetrouwbaar te zijn. Het groote nummer, dat Jackson Decker met Sultan volbracht, werd hem op zekeren dag noodlottig. De leeuw viel hem onverhoeds aan en scheurde hem grootendeels het vleesch van het bekken. Niettegenstaande Decker in de tralies van de INGEZONDEN MEDEDEELING Speciaal HOEDEN en PETTEN VOOQ CLK Z'N KOU Let op deze lichtreclame ROTTERDAM - - hoek Pannekoekstraat. Sport- en Reispetten vanaf i 0,75 Lakenpetten, kleurhoudend vanaf f 2,50 Gleufhoeden, nieuwste kleuren v.af S 2,75 Stijve Hoeden vanaf f 2,95 Hooge Hoeden vanaf fi 7,90 kooi gevlucht was en zich trachtte te redden, had Sultan, die buiten zich-zelf was, hem nagesprongen en hem zeer ernstig verwond. Decker moest in Straatsburg blijven en Sultan werd geopereerd, daar een van de bewakers, die gedurende het leeuwennummer met ge laden revolvers om de kooi staan, hem had aangeschoten. Gleich stond voor het feit, dat zijn leeuwennummer uit het programma zou moeten verdwijnen. Dit zou natuurlijk een geweldige tegenvaller geworden zijn, wan neer de „Herr Director" niet onmiddellijk aan Franz Dumm gedacht had. Hij veronder stelde in den jongen een geboren leeuwen temmer. Hij liet hem roepen en legde de situatie uit. Dumm vond het de meest van zelf sprekende zaak ter wereld, dat hem dit baantje werd toevertrouwd en zoo geschiedde het, dat h{j, na een drietal dagen met de leeuwen te hebben gerepeteerd, het nummer van Decker overnam. Franz Dumm vertelde ons eenige feiten, waaruit de omstandigheden blijken waar mede een leeuwentemmer rekening heeft te houden. „Er is iets, dat een temmer nooit mag voelen: vrees. Wanneer de dieren bemerken, dat de man, die tegenover hen staat, niet zeker van zijn zaak is, worden ze brutaal. Er is iets in hen, dat ze waarschuwt: die man daar is bang. Plotseling ontwaakt in hen de lust, dien man te dooden. De wil van den temmer staat tegenover dien van den leeuw. Wiens wil de sterkste is, beslist onmiddellijk over leven en dood. Vrees heb ik nooit ge kend", vertelde Dumm op eenvoudigen toon. „De hoofdzaak is de dieren door en door te kennen. Vier maanden lang ga ik eiken mor gen met hen de kooi in. En speel dan wat met ze. Van bepaalde dressuur-repetities is dan geen sprake. Zij moeten elke nuance in mijn stem kennen. Daar gaat het om. Eiken dag opnieuw gevoelen, dat ik ze niet vrees, dat ik gaarne tegenover ze staan. Dit alleen is in staat hen te imponeeren. Ik ken hen op een prikje. Ik weet, dat Sultan hoogst onbetrouwbaar is. Dat hij alle mogelijke moeite doet, achter mij te komen staan, wan neer ik met de andere beesten een truc doe. Waldemar is een goed beest. Hij reageert op elke zachte nuance in mijn stem, wanneer ik hem roep. Brutus is de beste van alle dieren. Hij is verheugd, wanneer ik hem een complimentje maak, als alles goed gaat. Othello is de kwaadste. Hij is wantrouwend, kwaadaardig, valsch en totaal onbereken baar. Hem houd ik altijd in de gaten. Vol slinksche streken zit hij, trachtend mijn aan dacht af te leiden en zijn wil over den mijnen te doen triomfeeren. Gewapend ben ik met een revolver met losse patronen. Het is ten strengste verboden met scherp te schieten. De cowboys, die om de kooi staan, terwijl ik mijn nummer maak, hebben hun wapens ook niet scherp geladen. Niemand is er ach ter gekomen, hoe het komt, dat Sultan in Straatsburg „aangeschoten" werd. Want wan neer de andere dieren bloed zien, zjjn zeniet te houden. Dan ontstaat onder hen een paniek die met groote mate van waarschijnlijkheid den temmer het leven kost. Voor een schot met los kruit zijn ze echter doodsbang. Ge woonlijk ben ik er zelf bij, wanneer de dieren gevoed worden. Dat geeft een soort vertrou welijkheid tusschen hen en mij. Dit geschiedt één keer per dag, drie keer daags krijgen ze te drinken. Ik houd van mijn vak en zou geen ander wenschen. Vergeet niet, dat ik mijn ideaal bereikt heb: ik ben leeuwen temmer geworden en word door allen ge waardeerd." Gewapend met een zweep en een eind hout, betreedt Franz Dumm eiken avond de kooi. De dieren bijten in het stuk hout, dat de man met den ijzeren wil, die hun oer-instincten bedwingt, in de hand houdt. Dumm's stem weerklinkt luide, bevelend: Zurück zurück Langzaam, onwillig treden, sluipen de dieren terug. Plotseling slaat Othello zijn vreeselijke klauwen in het houtZurück zurück klinkt het van de lippen van den tem mer Zij gehoorzamen grommend wijkend voor een macht, die sterker is dan hun wil Zurück zurück Die woorden verstaan zij die woorden maken hun muilen en klauwen machteloos Zurück zurück Zij gaan schuifelend brieschend brullend Maar zij gaan wijkend voor de stem van een man, die onbeschermd te midden van koningen der woestijn staat... zich handhavend door een wil, krachtig ge noeg hun bloeddorst te weerstaan Zurück Zurück hoe lang nog MIJN HARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-1 abletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth en Drogisten (Adv.) BELASTING BETALEN OP DE POSTKAN TOREN. AMSTERDAM, 6 Oct. De fiscale schulde naren blijven nog steeds opgewekt hun offe randen brengen aan de postkantoren in Noord- Holland, waar, zooals men weet, sedert 1 Jan. j.l. gelegenheid bestaat, de belasting-penningen te voldoen. Aan de kantoren te Amsterdam worden maandelijks meer dan 30.000 betalingen ver richt, tot een gezamenlijk bedrag van ruim één millioen gulden. Of, als men, voor het der de kwartaal de juiste cijfers wil weten: in Juli geschiedden 33.895 betalingen, met een totaal van 1.421.762,93; voor Augustus waren deze cijfers 37.366 en 1.300.274,35, en voor Sep tember: 31.132 en 1.032.867,54. Met elkaar leverde 't derde kwartaal dus op 102.393 be talingen, ftot een totaal bedrag van 3.754.904,82. Zooals men weet, wordt, naar aanleiding van de in Noord-Holland genomen proeven welke over het algemeen wel als geslaagd moe ten worden beschouwd door het ministerie van Financiën en de betrokken belasting autoriteiten nog overwogen, in hoeverre de mogelijkheid van belastingbetalen op alle post kantoren in het land zal kunnen worden ge boden. Zou 1 Januari 1928 niet de aangewezen datum zijn om deze uitbreiding tot het geheele land een feit te doen zijn? GROOTE HOEVEELHEID STROO VERBRAND. ROTTERDAM, 6 Oct. Hedenmiddag is brand ontstaan in een met 20.000 K.G. stroo geladen goederenwagen op het rangeerterrein te Hilligersberg. Een groote moeilijkheid bij de blussching was, dat geen waterleiding in de nabijheid was. Met een straal op de fabrieks- leiding van de in de nabijheid gelegen kunst zijdefabriek werd de bestrijding van het vuur begonnen. De handspuiten moesten haar water halen uit een sloot, op ruim 500 Meter afstand gelegen. Men kreeg den brand met drie stralen van de handspuit en twee van een stoomspuit onder de knie. De politie van het bureau Berg weg alhier stelde een onderzoek in naar de oorzaak. Het bleek, dat men in de nabijheid van den wagen met stroo bezig was geweest stukken ijzer, met behulp van een autogeen- snijder, te bewerken. Waarschijnlijk zijn er vonken in het stroo gekomen. Tegen den 19-jarigen J. W. A. J., die den snijder be diende, zal waarschijnlijk proces-verbaal wor den opgemaakt, wegens het- veroorzaken van gemeen gevaar voor goederen. Het stroo, dat bestemd was voor de Rijksserum-Inrichting, is geheel verloren. WEER EEN DOODELIJK MIJNONGEVAL. HEERLEN, 6 Oct. In de Domaniale mijn te Kerkrade is gisternacht een doodelijk ongeval gebeurd. De Duitsche ondergrondsche arbeider, A. W., geraakte met het hoofd tus schen een schacht en een lift gekneld. Hij was dadelijk dood. De getroffene was 53 jaar oud en vader van vijf kinderen. Nog eemige der door ons ontvangen dankbetuigingen Origaneelem ter inzage. 24-Jarig Asthmalijdster (van de geboorte af) door 12 Doktoren behandeld, boven dien 1/2 jaar in Wassenaar en 1/2 jaar in Leiden bij den Professor geweest. Alles zonder succes. Doch door ons geholpen. Ook het 7 jaar bestaan hebbend eczeem door ons weggemaakt. Rotterdam, 1927. Heil-Instituirt Walraven, Rotterdam. WelEd. Heer Walraven, Gaarne doe ik U bij dezen mededeeling van de gunstige resultaten, die Ik in 5 maanden bij U bereikt hebt voor mijn beide kwalen asthma en eczeem. Vanaf mijn tweede jaar leed ik aan asthma. Sedert dien tijd tot mijn 23e levensjaar zijn niet minder dan ca. 12 doktoren vruchteloos met mij bezig geweest. Toen ben ik voor een half jaar naar Wassenaar gegaan, speciaal voor asthmabehandeling, doch ook voor eczeem. Daar kreeg ik om de drie uur een spuitje en ook medicijnen. Alles echter zonder resultaat. Voor dien tijd heb ik mij nog een half jaar in Leiden laten behandelen, speciaal voor liet eczeem, in de Universiteitskliniek bij professor.... Daar kreeg ik achtereen volgens wel 15 verschillende zalfjes en medicijnen, die alle niets hielpen. Het is duidelijk aan mij zichtbaar dat de asthma zeer ernstig geweest is, want door de vele pijnen en aan vallen heeft de ontwikkeling van mijn lichaamsgestel ernstig geleden. Zelfs ben ik op mijn 11e jaar wegens zwakte, van de school ontslagen, zoodat ik ook in dit opzicht ten achter gebleven ben. Na overal tevergeefs hulp gezocht te hebben kwam ik bij U en ben nu, na 5 maanden van alle pijnen en aanvallen bevrijd. De eerste maand had ik nog een aanval en sedert 4 maanden, tot op heden, ben ik er geheel vrij van gebleven. Ook het eczeem is ver dwenen, hetgeen voor anderen zichtbaar is bij vergelijking van de foto's, welke van mijn lichaam voor en na de behandeling genomen zijn. Deze foto's z'n voor belanghebbenden gaarne in Uw Instituut ter bezichtiging beschikbaar. 7 Jaar lang heb ik als het ware dag en nacht niet kunnen slapen van de jeuk. Ieder die een dergelijke kwaal heeft, weet wat dit zeggen wil. En nu, na zoo korten tijd, door U behandeld te zijn, ben ik daarvan geheel verlost. Als bewijs dat ook mijn lichaam door de behandeling veel vooruit gegaan is, kan dienen, dat ik thans reeds 7 pond zwaarder geworden ben. Ik ben U dan ook zeer dankbaar voor deze gunstige resultaten en hoop dat nog vele lijdenden zich, na mijn dankbetuiging gelezen en de gemaakte foto's bezichtigd te hebben, tot U zullen wenden. U zult hen zeker van hun kwaal verlossen. Met hartelijken dank, ook voor de keurige behandeling en den vriendelijken omgang, verblijf ik, met de meeste hoogachting, (w.g.) J. J. C. P. 3 4-Jarig open-beenlijden, waaraan 6 Doktoren tevergeefs werken, door ons verholpen. Rotterdam, 1927. Den WelEd. Heer Walraven, Rotterdam. WelEd. Heer, Het is mij een aangename taak, U door dezen mijn oprechten en hartelijken dank te betuigen voor de schitterende, ja ongelooflijke resultaten, bereikt door een behandeling bij Uw gewaardeerd Instituut. Ten einde een ieder dan ook van mijn wonderlijke genezing te overtuigen, en Uw Instituut warm aan te bevelen aan hen die lijdende zijn, verklaar ik gaarne het volgende: Mijn leeftijd is 55 jaar. Sedert 24 jaar werd ik gekweld door pijnlijke, voortdurend dik opgezette beenen. Gedurende de laatste drie jaren ontstonden aanvankelijk 2 zeer pijnlijke gaten, welk getal successievelijk toenam tot twaalf. Genoemde gaten scheidden voort durend etter af, zoodat ik genoodzaakt was, mijn bed eiken nacht van schoone lakens te voorzien. De pijn werd ondraaglijk, het was alsof mijn beenen onafgebroken met messen werden doorboord. De nachten werden dan ook door mij tenslotte in volkomen slapeloos heid doorgebracht, hetgeen mij een krankzinnig leed veroorzaakte en mijn toestand rade loos maakte. Gedurende het tijdsverloop van deze kwaal werd door mij de hulp van 6 verschillende medici ingeroepen, welke hulp echter steeds zonder resultaat was en zelfs niet vermocht mijn leed ook maar eenigszins te verzachten. Geheel ten einde raad werd mijn aandacht gevestigd op Heil-Instituut Walraven, door aanbeveling van iemand, aldaar genenzen van ddzelfde kwaal. Trots deze goede aanbeveling stelde mijn man zich eerst in ver binding met het Hoofdbureau van-Politic, teneinde naar de degelijkheid van genoemd instituut te informeeren. De informatie luidde niet alleen zeer gunstig, doch hield tevens een warme aanbeveling in. Nog steeds ongeloovig en als een drenkeling, die zich aan een stroohalm vastgrijpt, liet ik mij naar het Instituut brengen, maar tot mijn niet geringe verbazing en vreugde ondervond ik het volgende. Na de eerste behandeling slapeloosheid verdwenen. Na de vierdé behandeling geen pijn meer, terwijl na twee maanden de gaten geheel genezen zijn, en mijn beenen succes sievelijk den normalen vorm weer beginnen aan te nemen. Mijn kuur is thans geëindigd en niet alleen mijn beenen zijn weer normaal, doch mijn geheele gestel is opgeknapt. Ik voel mij thans als opnieuw geboren en ben zeer opgeruimd en levenslustig en maak gaarne een wandeling van een paar uur. Foto's van mijn beenen, genomen vóür en na de behandeling, berusten bij Uw Instituut; ieder die er belang in stel raad Ik aan deze te bezichtigen. Nogmaals betuig ik U mijn innige dankbaarheid, niet alleen voor de succesvolle genezing, maar ook voor de zorgzame toewijding, de vriendschappelijke en nette behandeling. Ook namens mijn man en zoon, welke als bankbeambten veel met het publiek in aan raking komen, en niet na zullen laten Uw Instituut warm aan te bevelen, zeg ik U har telijk dank. Inmi'ddels teeken ik met beleefde groeten en diepe hoogachting, (w.g.) C. J. v. W voor Heden openden wij een nieuwe afdeeling van ons Instituut, ter speciale behandeling van geslachts- en Huidziekten. Deze nieuwe afdeeling: „POLIKLINIEK WALRAVEN VOOR GESLACHTS- EN HUIDZIEKTEN" is van ons oude Instituut geheel afgescheiden en dient ter opneming zoowel van mannen als vrouwen. De speciale behande ling geschiedt in onze Polikliniek door een arts met ruime ervaring op dit gebied (binnen- en buitenlandsch diploma) gecombineerd met onze genees wijze. Zoodoende zijn Wij in staat, resultaten te bereiken, ook in de hard nekkigste gevallen. De successen, die wij op ander gebied, in ons oude Instituut reeds bereikt hebben, bewijzen voldoende, hoe vruchtdragend wij werken. Aanmeldingen voor deze nieuwe Polikliniek kunnen in ons Instituut Vierambachtsstraat 114a, Rotterdam, geschieden des Dinsdags en Vrijdags namiddags. In 't bijzonder wordt er de aandacht op gevestigd, dat vrouwen en mannen op aparte dagen behandeld worden en dat de Polikliniek niet in het Instituut gevestigd is. Ongevraagd attest van een arts, die reeds meer dan 15 jaren aan een oor sterk hardhoorend was. L.S., Gaarne verklaar ik bij dezen, dat ik, na een kuur In het Heil-Instituut Walraven te hebben medegemaakt, geheel genezen ben van een ernstige hardhoorendheid aan het linkeroor, die reeds meer dan 15 jaren heeft bestaan en waaraan volgens verschillende mijner collega's specialisten, niets meer te verhelpen was. Ik durf als medicus, aan ieder Uw Instituut warm aan te bevelen. Hoogachtend, (w.g.) Dr. Med. K. 15 Jaar doof geweest, werd door 6 doktoren zonder succes behandeld, doch door ons genezen. P., 29 Juni 1927. Heil-Instituut Walraven, Rotterdam. Zeer geachte mijnheer Walraven, Als zoovelen betuigen ook wij U onzen dank en wel voor het geen U aan onze dochter gedaan hebt. Zij heeft van haar 4e jaar tot haar 9e jaar een loopend oor gehad en van haar 9e jaar tot haar 19'/ae jaar was zij sterk hardhoorend en had last van oorsuizingen. Zij was achtereenvolgens zonder succes in behandeling bij 6 artsen, waaronder specialisten. Sedert 5 maanden is zij nu onder Uw behandeling en tot onze groote vreugde kan zij nu een gewoon gesprek volgen, terwijl ook de oorsuizengen geheel verdwenen zijn. Wij behoeven U wel niet te zeggen, dat wij U voor dit resultaat heel dankbaar zijn. Allé levenslust was bij onze dochter verdwenen, zij had geen eetlust en was als gevolg daarvan geheel verzwakt. Nu stelt zij weer in alles belang, zij lacht en zingt weer en het is haar een vreugde met iedereen te spreken. Als bewijs dat de behandeling iemand ook lichamelijk goed doet, kan dienen, dat zij in dien tijd 6 pond is toegenomen, een teeken dat zij weer begint te leven. Wij als ouders kunnen U daarvoor niet genoeg bedanken. Wat doktoren, specialisten en klinieken niet hebben kunnen doen, dat hebt U gedaan. Welk een groot geluk U in ons gezin gebracht hebt, kan slechts hij begrijpen, die iets dergelijks zelf aan de hand gehad heeft. Het eenige wat wij doen kunnen is, Uw Instituut bij elke zich voordoende gelegenheid hartelijk aan te bevelen. Van harte hopen wij, dat nog vele lijdenden door U geholpen mogen worden. Met beleefden dank voor de welwillende en correcte behandeling, noemen wij ons hoogachtend, (w.g. J. d. H. Eczeem, dat Doktoren en Professoren niet verhelpen maar wel erger maken konden? door ons genezen. De gemaakte Foto's (voor en na de behandeling) toonen dit aan. B. 28 Juli 1927. Heil-Instituut Walraven, Rotterdam. Geachte Heer Walraven, Ik kan niet nalaten U een beschrijving te doen toekomen, hoe mijn kwaal ontstaan is. Vorig jaar April werd ik in Leiden in het Diaconessenhuis aan den blinden darm geope reerd. Twee dagen na de operatie bemerkte ik een paar vlekken (uitslag) op de huid der beenen. Nadat ik uit het Diaconessenhuis ontslagen was, ging ik naar mijn huisarts om hem daarvan in kennis te stellen en om te weten wat dit was. Deze deelde mij mede dat het eczeem was, waarvoor hij zalven voorschreef. De vlekken gingen echter niet weg en zoo bleef ik doordokteren, tot ik eindelijk ontoonbaar was, daar de vlekken kolossaal toegenomen waren. Voor de zooveelste maai bezocht ik mijn huisarts om hem te ver zoeken mij tocli ervan af te helpen en in ieder geval te zorgen dat de uitslag tegengehouden werd. Hij bleef zalven voorschrijven. Na meerdere maanden in behandeling geweest te zijn, deelde hij mij mede, dat hij het niet weg kon krijgen, daar hij er geen raad meer op wist en gaf mij een Specialiteit voor eczeem op te Leiden. Hier ben ik een half jaar in behandeling geweest, doch met het resultaat dat gedurende dien tijd mijn lichaam vol vlekken zat. Troosteloos mocht ik heengaan en daar ik pas 24 jaar oud ben, kunt U zich wei indenken, wat er in mij omging. Mijn zenuwgestel ging met den dag achteruit en ik was den laatsten tijd niet meer in staat iets te doen. In één woord, ik was radeloos. Daarna kwam er nog Ischias bij, welke een ontzettende pijn veroorzaakte. Ik kon mij niet meer van pijn bewegen. Zoo waren alle moeiten en kosten en wat voor kosten! tevergeefs geweest. Nu werd mij van bevriende zijde uw Instituut aanbevolen en op een goeden dag besloot ik naar Rotterdam te gaan en U te bezoeken. Bij het onderzoek werd mij direct door U medegedeeld, dat ik Ischias had, hetgeen de dokter mij nooit gezegd had, U zegde mij toe eerst de pijnen weg te zullen maken en dan aan het Eczeem te beginnen. De pijnen der Ischias waren in korten tijd verdwenen en wat de Eczeem betreft, ging ik dagelijks voor uit, zoodat ik in ca. 2 maanden een normale blanke huid had, hetgeen de Foto vóór en de Foto na de behandeling duidelijk laten zien. Welk een geluk U in onze Familie gebracht heeft, daar ik moeder van 2 kinderen ben, is onbeschrijfelijk. U, mijnheer Walraven, heeft mij zonder pijn, zonder inspuitingen, doch uitsluitend met uw speciale behandelingen genezen. Wij verzekeren U, mijnheer Walraven, dat wij, daar wij een zaak drijven, U steeds bij onze vrienden en kennissen zullen aanbevelen en wij zullen nooit vergeten wat U voot ons deed. Hoogachtend, (w.g.) J. P. Z. Achttien-jarig hevig lijden, waaraan 4 Doktoren en 3 Waterkijkers niets ver helpen konden, door ons genezen. W., 25 Februari 1927. Mijnheer Walraven. Het is mij een behoefte U het volgende mede te deelen: Ongeveer twintig jaar heb ik lievige pijnen gehad, ik had voortdurend hartklopping**} en hoofd- en rugpijn. Bovendien had ik vreeselijke pijn in het onderlijf en een drukkend gevoel op de maag. Tengevolge van dit alles kon Ik gedurende achttien jaar mijn huiselijke bezigheden nie. verrichten, terwijl ik de laatste tien jaar niet meer op straat kon komen en zelfs liet kerb- gaan mij onmogelijk was. Tenslotte werd het zoo erg met mij, dat ik de laatste drie jas' steeds op bed moest blijven. in dezen toestand kwam ik door aanbeveling met Uw instituut in kennis. Ik liet rnij per auto, ondersteund door mijn 2 dochters, naar Uw Instituut vervoeren en mij, ni onderzoek, waarbij U direct de juiste oorzaak van mijn lijden aanwees, in behandeling nemen. Ik was zoo zwak, dat ik niet in staat was om van een ander vervoermiddel dan het bovengenoemde gebruik te maken. Geen enkel oogenblik heb ik van mijn besluit berouw gehad, want reeds sr. - bemerkte ik grooten vooruitgang. En thans, na 6 maanden bij Uw Instituut een kuur te I hebben doorgemaakt, kan ik tot mijn groote vreugde en verbazing verklaren, dat al njjJn I pijnen, aan welke 4 doktoren en 3 waterkijkers niets verhelpen konden, verdwenen ziJ1}; I Thans kan ik mijn huiselijke bezigheden weer verrichten, ik kan weer uitgaan en de I bezoeken. Moest ik eerst per particuliere auto naar U toegereden worden, nu kom ikp" autobus (ik woon buiten de stad) en heb daar heelemaal geen last van. U kunt wel begrijpen, hoe dankbaar ik U ben. Daar velen ons kennen mijn mai" koster in de kerk zullen wij niet nalaten Uw Instituut bij elke gelegenheid warm aan te bevelen en aan een ieder vertellen, wat U in zoo korten tijd aan mij tot stand gebracht liet"11 Ik dank U ook nog voor cle zorgvuldige en vriendelijke behandeling, welke ik vanu mocht ondervinden, en verblijf met beleefde groeten, hoogachtend, (w.g.) T. K. VROUWENLIJDEN alsmede KRAAMBEENEN enz. verhelpen wij door onze speciale behandeling zonder OPERATIE. Ook degenen, die door H.H. Professoren en Doktoren opgegeven zijn, kunnen en willen wij helpen. Nieuwe Patiënten kunnen zich aanmelden op Dinsdag e«| Vrijdag NAMIDDAG. Patiënten worden dringend verzocht vooral onze brochures aan te vragen, deze na ontvangst GOED door te lezen, opdat zij, wanneer zij tot ons komen, geheel op de hoogte zijn van de in ons instituut geldende bepalingen. ONDER MEDISCH TOEZICHT Vierambachtsstr. 114 VAN Woensdagen Zondagen gesloten ROTTERDAM Vraagt Brochure! Zij wordt U op verzoek gratis en franco toegezonden. i De H. T. Maatschappij geeft aan aan de te vervoeren Paarden Er zal tijdens de markt een keuring plaats De volgende prijzen worj Voor het beste 3| jarig paard 21 2 99 99 99 99 99 Voor het beste tuigpaard De beste melkgevende Koe vette os (minstens 21 I Kalfdragende Vaat tweejarige Vaars jaarling Vaars PAARDEN en VEE welke op de Aprilmarkt 1 worden van mededinging uitgesloten. De landbouwer-eigenaar die het grootst aantal p premie ontvangen. Evenzoo de handelaar, die de me De eigenaars die PAARDEN en VEE opgege verzocht om 9 uur des morgens in Hotel SPEE in ontvangst te nemen. De te keuren beesten aan ds de categorieën vermeld zijn. Eigenaars van PAARDEN en VEE, die hun die voor de keuring, gelieven die met omschrijving van op 31 October a.s. bij den Heer J. A. SLIS Opgaven na dien datum komen beslist niet meer in Eigenaars van PAARDEN en VEE hebben zich Keuringscommissie. Wegens het 25-jarig bestaan der Ver] een VERRASSING zijn. Spreekuren Dagelijks van 8V2 tot 10 uur voorm. en van 1 tot 2V2 n.m. en volgens afspraak. Telefoon No. 236. Vraagt onze pillen en druppels ter rege ling v. d. bloedsomloop, door H.H. Doc toren aanbevolen, beslist onschadelijk voor de gezondheid. Alleen bij ons Is succes verzekerd. Vraagt ons boekje met talrijke afl- beeldingen met duidelijke en vol ledige inlichtingen in blanco ge sloten Couvert met 25 cents insluiten aan postzegels. Wacht U voor misleiding of teleurstelling. Koopt in zaken waar U zeker van kan zijn vakkundig en succesvol geholpen te worden, en niet door min derwaardige namaak op dclange baan geschoven te worden. Wij zijn vanouds bekend het soliedste adres. Let daar vooral op. Kipstraat 43, Rotterdam Vraagt gratis inlichtingen of prijscourant. De bank leent gelden aan leden tegen 4.68 °/0 'sjaars. Zij neemt gelden op tegen 3,75 °/0 's jaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks aangevraagd worden bij een der leden van het Bestuur. Gelegenheid tot inbrengen en terugbetaling van gelden eiken Maan dagavond en Vrijdagavond van 68 uur ten huize van den kassier Grossierderij in Wijnen Leveren ui WIJNEN, GEDISTILLEER] Vraagt prijzen b(j de bekende w Voordeeligst adres voor den

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2