PLAAT NIGROIDS EERSTE BLAD landarts J. U. BllliS Let vooral op dit adres. Stijve Nek Vrouwenhanden PUROL .HARNIS Ration ZATERDAG 8 OCTOBER 1927 Yoorstraat 209 - Sommeisdiik MIMOSA-DROPPELS, BW Let op het adres: DE SSUMSOER Kunsttanden-Gebitten DWAALLICHTEN. DOOF? Gehoorapparaten Centrale II oosterbalsem LOGEEREN „Hotel-Restaurant SIMONS" PIET SIMONS zorgt voor U I even verlaten haar gezocht, en ten slotte agen een nog elijk uitziende n zich als de Gunningham gevaren had am in Canada igley aan. In smis, vestigde uurlij keieven echte kerel, alle gevaren, opgewassen vrouwen was )e sterke man list baDg Men liefdesontgoo- st hebben en as geworden alle vrouwen dezen moch- eren. ide expedities 1890 eindelijk de politie uit •el werd hier ifj echter door gewond. Hy tr ontdekte de n meisje was. Jij den dienst Men dwong dragen. En ir Mary werd iet haar 66ste >gsten top. Sheila McDo >erg, den Kili- Boozen Geest, maal, dat een top van deze ereiken. Miss r William C. en majoor O ervaren berg- ederwaardig- st de Mawen- werd beklom- amen", aldus yke feit met onze emaille n by het bord, welke huishoudelijke arbeid verrichten, blijven zacht, gaaf en blank door Doos 30-60-90, Tube 80 ct. (Adv.) waarop wy onze beklimming hadden ver meld. Na een vollen dag gerust te hebben, begonnen wij op den middag van den vol genden dag onzen aanval op den Kibo-top. Wij beproefden het hol van Hans Meyer, een vorigen beklimmer van den Kiliinand- sjaro, te vinden, doch wy raakten aan het dwalen, daar wy geen gidsen hadden. Onze stoutmoedige vrouwelijke tochtgenoot vond een ander rotshol, dat haar voldoende „com fort" scheen te bieden om als nachtelyke schuilplaats te dienen. Om middernacht gin gen wij weer op weg, doch wij hadden nog slechts korten afstand afgelegd, toen onze lantaarn uitging en niet meer kon worden aangestoken. Het was zoo donker, dat wy niet verder durfden gaan en bijeenkropen in een schuilhoekje tusschen de rotsen, om daar het daglicht af te wachten. Toen wij een hoogte van bijna 6000 meter hadden bereikt, was majoor Browne geheel uitgeput, zoodat hij den tocht niet kon voort zetten Miss McDonald wist echter niet van opgeven en drong er vurig op aan, verder te klimmen tot de top bereikt zou zyn. Ten slotte besloot ik, aan haar wensch gevolg te geven. Zij ging voorop, toen wij den tocht hervatten. Het was een zware klimpartij voor een vrouw, maar met bewonderens waardige volharding zette zij door, tot wy ons ten laatste <v den top bevonden". Miss McDonald heeft reeds als meisje van 12 jaar tal van Schotsche bergen met haar vader beklommen. In Juli vertrok zy naar familieleden in Oost-Afrika en toen zij zich zoo dicht bij den Kilimandsjaro bevond be sloot zy, den tocht te wagen. Nu zij dit plan verwezenlijkt heeft, houdt zij zich bij wyze van ontspanning bezig met de leeuwenjacht. De man, die z\jn geheugen kwyt was. De persoon, die verleden week Zondag te Amersfoort bewusteloos in den trein werd aangetroffen en zich niet kon herinneren, wie hy was en waar hy vandaan kwam,is heden herkend door de politie uit Hasker- land naby Joure. De man is E. de V. uit Nyehaske, vader van een gezin van vier kinderen, die 18 Augustus j 1. in overspannen toestand zijn woDing heeft verlaten en sedert dien zwervende was. GEBIED WERK Prijs per kwartaalf I Losse nummers 0,07s Advertentiën v. 1—6 regels 1,20 Eike regel meer0,23 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,— per plaatsiug tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Öit blad verschijnt ied6ren Woensdag- en Zaterdagmorgen. Hat wsrdt uitgegeven dear de H M. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. fia. 15 Vosrsiraat SHddolharnis. 95 jaargang - N°. 95 Spreekuren Dagelijks van 8V2 tot 10 uur voorm. en van l tot 2V2 n.m. en volgens afspraak. Telefoon No. 236. BREUKBANDEN alle soorten met en zonderveer GENEESMIDDELEN tegen Urinekwalen, Vrouwen ziekten, enz. SANTOLMIDIE f 2,25 per flacon. INJECTIE f I,— per flacon. Vraagt onze bekende ter regeling v. d. bloedsomloop falen nooit, succes verzekerd. Al onze goederen worden onder volle garantie verkocht. Niet goed, geld terug. Kipstraat 43, ROTTERDAM. Inlichtingen gratis ook per brief. Schoone volle lichaamsvormen door onze Oostersche krachtpillen, een Gulen per flacon van 80 pillen. STATISTIEK VAN 'S WERELDS RIJKDOM. De Ver. St. Bezitten 320 Milliard dollar. Jaar op jaar verschijnt, reeds meer dan 10 jaren lang, te New York een „Almanac and Book of Facts", een boek dat ondanks zijn bescheiden prys van 50 cents minder is dan een politieke en statistieke wereld lexicon. Het bevat de grondigste gegevens over geschiedenis en staatsvorm, politieke en economische toestanden, bevolking, pro ductie, spoorwegen, telefoonlijnen enz., haast •jan de geheele wereld. Natuurlijk geven grafische voorstellingen gelegenheid tot ver gelijkingen tusschen de verschillendelanden, en dit geldt in het bijzonder voor de samen stelling van het nationaal vermogen der diverse staten. De getallen, waarin zulke taxaties zijn neergelegd, laboreeren uiteraard steeds aan gebreken; toch zyn ze zeer in teressant. Zoo wordt het nalionaal vermogen der V. S. naar de telling van 1922 geschat op 320 milliard dollar (800 milliard gulden), een getal van zóó onbenaderbare grootte, dat het ons bgna al niets meer zegt. Dan te be denken, dat dit vermogen der V S. in 1900 nog pas 90 milliard bedroeg! Het voorheen rjjkste land ter wereld, Engeland, is reeds lang overvleugeld en komt met „slechts" 130 milliard dollar op de tweede plaats. Een taxatie uit 1917, die wellicht thans hooger gesteld kan worden. Duitschland staat- op iO milliard dollar, nauweiyks de helft van zijn vooroorlogsch vermogen; deze raming is gebasseerd op verklaringen van dr. Luther. G-rooter is het vermogen van Frankrijk, nl 60 milliard dollar. België wordt op 12 millard Andere reuzencyfers leveren de spoorwe gen ter wereld. Aan de spits gaat hier weder om de Noord-Amerikaansche Unie, met 500.000 K.M. spoorwegen, dan komen Canada, Rusland, Duitschland (70.000 K.M.) en Frank rijk (60.000 K.M.). Amerika vervoert thans een milliard reizigers per jaar, als tweede volgt Frankrijk met 500 millïoen. Astrono mische getallen ook voor de telefoon- en tele- graaflynen en gevoerde telefoongesprekken t Amerika heeft byna 100 millioen K.M. tele- fooniynen, tegen „slechts" 4 millioen K.M. telegraaflynen. Voor Engeland zyn deze ge tallen maar 10 millioen resp. 600.000; vpor Duitschland hooger: 15 millioen resp.' 1 millioen. Fiankryk heeft 4 millioen K.M. telefoondraad, en daartegenover, onevenredig hoog, 90.000 K.M. telegraaflijn. In het aan tal telefoonaansluitingen staat natuurlijk weer Amerika bovenaan met 16 millioen: inderdaad heeft er één van de twee gezinnen telefoon. In Duitschland telefoneeren 2$ millioen menschen aan eigen aansluiting, in Engeland 1.3 millioen, in Frankryk 660.000, in België 136.000, in Zwitserland 189.000. Over de hoofdsteden zyn de aansluitingen als volgt verdeeld: New York 1.300.000; Berlijn 400.000, Parijs 226.000, Brussel 47.000. (Amsterdam wordt niet vermeld). Gesproken werd: in Amerika, met 21 milliard gesprek ken, 190 maal per hoofd der bevolking, in Duitschland met 2 milliard gesprekken 30 maal, in Engeland met 1 milliard 22 maal, in België met 162 millioen 21 maal, in Zwitserland met 147 millioen 37 maal. FEUILLETON. Geheel pijnlooze speciaal Medlscbe behandeling. Betaling desgewenschi in 12 maands termijnen ook voor Zieken fondsleden. Inlichtingen kosteloos BUREAU voor Tandheelkundige Middenstands-verzekering Adm G DE WAARD, Van Heusdestraat I3b, Rotterdam aan Üjn 5 en 15. Telefoon No. 30013. Geopend van 94 en 79 uur. Agentschappen: Me]. J- KREUKNIET, Wolphaertsbocm 181a, Chariots. G. KREUKNIET, Strijenschestraat C. BRUSSAARD. Nassaulaan 20 beiden te Schiedam- A. C. RltTHOF, Dorpastr. 39, Bboon. E. WERNER VERTALING VAN HERMINA. (Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) 3) „Maar nu verzoek ik vriendelijk met al die dwaasheid uit te scheiden, nu is 't eindelijk met mijn geduld gedaan! 't Is een mooie huishouding sinds drie dagen geheel Burgsdorf schijnt wel op stelten te staan. Die Hartmut brengt met zijn dolle streken alles het onderste boven. Als hij ééns vrij is van den teugel, dien zijn vader anders strak genoeg houdt, is er ook niets meer met hem aan te vangen, en gij volgt hem natuurlijk blindelings en aapt gehoorzaam alles na, wat je heer en meester je Voordoet. Ge zijt een mooi span met je beiden I" Deze strafpreek, die op zeer luiden toon werd gehouden, kwam uit den mond van mevrouw van Eschenhagen op Burgsdorf, die met haar zoon en haar broeder zat te ontbijten. De groote eetkamer ,ag gelijkvloers in het oude heerenhuis en was een Vrij eenvoudig vertrek met glazen deuren, die naar breed steenen terras en van daar in den tuin v^rden. Tegen de wit gepleisterde muren hingen ®en aantal hertekoppen en verder gewei, die het getuigenis aflegden, dat de overleden eigenaaT een goed Nimrod was geweest, maar ook het eenig «wraad van het vertrek uitmaakten. Een dozijn Volgt de waterkracht in de verschillende landen. In Amerika beschikte men in 1924 over 13 millioen P.K. aan hydraulische kracht; 66 millioen P.K. wachten er nog op exploitatie. In de andere landen of wereld- deelen is de verhouding: Zuid-Amerika 1 millioen, 54 millioen; Europa 12 millioen, 57 millioen; Azië 2 millioen 70 millioen; Afrika haast 0, 200 millioen. In totaal 80 millioen geëxploiteerd, 500 millioen onge- exploiteerd. In Europa bezit Noorwegen de meeste waterkracht, nl. 10 millioen P.K., waarvan geëxploiteerd 2 millioen, ongeëx ploiteerd 8 millioen. Zweden heeft 8 millioen, waarvan geëxploiteerd l£ millioen, Rusland 8 millioen resp. 150.000;"Frankrijk 5^ resp. 2 millioen, Italië 4 resp. 2 millioen, Duitsch land 2 resp. 1 millioen; Spanje 4 resp. 1 millioen enz. Deze getallen dateeren echter van eenige jaren her, zoodat het geëxploiteerde aantal P.K. steeds wel wat hooger zal zyn. (Adv.) Verslag van de vergadering van den Raad der Gemeente Stellendam op Woensdag 5 October j.l. des nam. 3 uur. Voorzitter Burgemeester Charlon. Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de secretaris de notulen der vorige vergadering voorlas, die zonder op-of aanmerkingen werden goedgekeurd. Ingekomen stukken. a. Procesverbaal van de kasopname bij den Gemeente ontvanger waaruit bleek dat een bedrag in kas was van f 2278,15 over eenkomstig boeken en bescheiden. b. Idem van het Algem. Armbestuur waar f 303,72 in kas was. c. De Goedkeuring van Ged. Staten over het besluit, tot koop van de wegen van de Generale Dijkage van Stellendam. d. Een verzoek van A. Klink om vergoe ding voor door hem gemaakte onkosten aan een rioleering, die later door verandering der gemeente-afwatering weer onbruikbaar was gemaakt. B. en W. meenden dat hieraan niet kan worden begonnen en stellen voor afwijzend te beschikken, waartoe werd besloten. Vaststelling Rekening der Gemeente over 1926. Hoek als lid der commissie van onderzoek vond de rekening van Van Es, dief 1155,— heeft beschreven veel te hoog. Voorzitter zeide dat zulks er maar aan lag wat er gedaan is voor dat geld. Hoek meende, dat o.a. f 0,80 voor een H.L. zand veel te hoog is en zoo zyn er een massa' dingen in die rekening. Ook was het spreker opgevallen dat de nachtwaker per nacht slechts f 1,50 heeft en vond dit veel te weinig. Jansen, evenzoo commissielid, was van oordeel dat er met het geld van de gemeente in 1926 roekeloos is omgesprongen. Wat be treft die rekening van Van Es, meende spre ker wel naar voren te moeten brengen, dat de pryzen der geleverde materialen veel uit een loopen, wat niet kan. Als b.v. vandaag een zak cement f4,— kost, dan kan die morgen geen f 6,— of f 8,— kosten en der- gelyke berekeningen komen meer voor. Op sommige materialen is een winstmarge ge nomen van 100 a 150 wat toch een schan daal te noemen is. Ik hoop dan ook dat die rekeningen in 't vervolg beter zullen worden gecontroleerd opdat dergelyke gevallen zich niet meer zullen voordoen. Voorzitter zeide dit niet gezien te hebben. De opzichter heeft die rekening voor accoord geteekend en daarna wordt die betaald. Jansen. Dan heeft Van der Velde, de i meenteopzichter, toch zeker die rekening niet doorgezien en acht ik het grove nala tigheid van zy'n plichten. Verder kunnen we van de rekening niets rapporteeren en adviseeren tot goedkeuring. Met algemeene stemmen werd daarna de rekening goedgekeurd. De Rekening van het algem. Armbestuur werd eveneens goedgekeurd. Aangeboden werd de begrooting voorden dienst 1928. Hoek meende dat het beter was een com missie van onderzoek te benoemen, dan de begrooting bij de leden te laten circuleeren omdat men dan beter een overzicht krijgt. Voorzitter zeide hier niets tegen te hebben, derhalve werd besloten de begrooting door dezelfden te laten onderzoeken die de reke ning over '26 hebben gecontroleerd. Benoeming helpster bij de nuttige hand werken. Alvorens tot benoeming over te gaan werden de sollicitanten eerst in geheime vergadering besproken. Na heropening der vergadering deelde de Voorzitter mede dat er 6 sollicitanten waren n.l. de dames K. van Eersteren, D. van den Nieuwendijk, D. W. van Seters, P. J. C. Hoek, J. M. Koese en W. Kiviet. Voorzitter zeide door B. en W. een alpha- betiscbe voordracht is opgemaakt van de drie eerst genoemden. Bij gehouden stemming verkregen K. van Eesteren 2, D. W. van Seters l,.Hoek 3en J. M. Koese 1 stem. Bij een tweede vrye stemming bleef de stemverdeeling onveran derd, daar had een herstemming plaats tus schen de dames K. van Eesteren en P. J. C Hoek, waarbij eerst genoemde 4 stemmen Ingezonden Mededeeling. H. C. SCHOONENBERG GELDERSCHEKADE 20 ROTTERDAM stoelen met hooge leuningen, die als grenadiers in rij en gelid stonden geschaard, een zware eettafel en twee ouderwetsche kasten waren de eenige meubels, die men 't kon aanzien dat zij al ver scheidene geslachten gediend hadden. Voorwerpen van weelde, zooals behangsels, tapijten en schilde rijen waren nergens te bespeuren; men stelde zich blijkbaar tevreden met de inrichting, zooals zij van vroeger tijden dagteekende, hoewel Burgsdorf een der rijkste landgoederen van den omtrek was. Het uiterlijk voorkomen van de eigenares paste uitstekend bij deze omgeving. Zij was om en bij de veertig, forsch van postuur met flinke, biozende wangen en grove, regelmatige gelaatstrekken, die zeker nooit schoon waren geweest, maar daarvoor des te meer geestkracht uitdrukten. Niet licht ont ging er iets aan den scherpen blik dier staalgrijze oogen. Het donkere haar was glad naar achteren gestreken, hare kleeding degelijk en eenvoudig, en men kon 't haar handen aanzien, dat zij gewoon was ze uit de mouw te steken. Er lag iets mannelijks in haar gansche voorkomen, waarop het woord bevallig zeker nooit toepasselijk was geweest. De erfgenaam en toekomstige majoraatsheer van Burgsdorf, wien op deze wijs de tekst werd gelezen, zat tegenover zijne moeder en luisterde gedwee en plichtschuldig, terwijl hij zich van een groote portie ham en verscheidene eieren bediende 't Was een knappe, frissche jongen van omstreeks zeventien jaar, wiens uiterlijk minder een ontwikk- keld verstand dan wel een groote mate van goed hartigheid verried. Zijn door de zon verbrand gelaat getuigde evenzeer van een bloeiende gezond heid, maar vertoonde nochtans slechts weinig gelijkenis met dat van zijne moeder. De energieke uitdrukking ontbrak ten eenenmale op het zijne, en ook de blauwe oogen cn blonde haren had hij niet van haar, maar waarschijnlijk van zijn vader geërfd. Met zijn krachtig ontwikkelde, maar nog stijve en lompe armen en beenen zag hij er uit als een jonge reus en vormde een geweldig contrast met het tenger en voornaam uiterlijk van zijn oom Walmolen. Deze zat naast hem en merkte niet zonder eenige ironie aan. „Ge moogt Willibald wezenlijk niet meer de schuld geven van die dolle overmoedige grappen! Hij is immers het model van een wél opgevoed zoontje 1" „Ik zou hem ook niet raden iets anders te zijn. Bij mij is gehoorzamen de boodschap!" riep me vrouw van Eschenhagen, zoo nadrukkelijk op de tafel slaande, dat haar broeder zijn stoel zenuw achtig achteruitschoof. „Ja, dat leert men wel onder uw bestuur!" ant woordde hij. „Maar ik zou je toch aanraden, Regina iets meer voor de geestelijke ontwikkeling van je zoon te doen. Ik twijfel niet, dat er onder je leiding een uitstekend oeconootn van hem zal groeien, maar voor de opvoeding van een toekomstig land heer wordt toch nog iets meer en iets anders ver- eischt en Willibald is nu langzamerhand aan zijn huisonderwijzers ontwassen, 't Wordt hoog tijd dat ge hem eens wegstuurt." „Weg Wegsturen?" Mevrouw van Eschen hagen legde in de grootste verbazing mes en vork neer. „Wegsturen?" herhaalde zij verontwaardigd. „Maar in 's hemelsnaam, waarheen dan?" „Wel, naar de academie en later op reis, zoodat hij iets van de wereld en de menschen leert kennen." „En zoodat hij in die wereld en onder die men schen totaal wordt bedorven! Neen, Herbert, daar van komt niets in, dat zeg ik je dan! Ik heb mijn verkreeg tegen Hoek 2. Het raadslid Hoek moest zich buiten stemming houden. Rondvraag. Jansen: Bij het onderzoek van de rekening der gemeente is het mij opgevallen dat de Gem. politie niet minder dan 13 ambachten heeft, acht de voorzitter dit by voortduring toelaatbaar? Ik meen dat het uitoefenen van al die bijbetrekkingen hem uit zijn ambt van veldwachter te veel tijd neemt, om zijn hoofd betrekking uit te oefenen zooals dat behoort. Men weet nu eenmaal dat hij op vastgezette tijden en uren bezet is met een of ander, en dan geeft men de kans, overtredingen te doen, dit acht ik zeer onvoorzichtig. Een veld wachter moet ten allen tyde en zoo onver wacht mogelijk overal kunnen zijn, omzijn dienst naar behooren te verrichten. Biemond meende dat een havenmeester met blinkende knoopen wel goed is. INGEZONDEN MEDEDEELING. Niet omkijken! Dat zal men U gewoonlijk niet behoeven te zeg gen, wanneer Ge het gevoel hebt, of men Uw hoofd met honderd spijkers op Uw romp heeft getimmerd. Maar dan zult U Akker's Kloosterbalsem als wrijf- middel waardeeren. Een herhaalde en krachtige wrijving met deze verwar- menden balsem zal U spoedig doen gevoelen hoe de krampachtige samenge trokken spieren verslappen en weer soepel worden. En de stijfheid verdwijnt. AKKER's Groote pot 60 ct. Zeer groote pot f 1.— ,,Geen Goud zoo aoed" Jansen meende dat zulks niet het geval behoeft te zijn om ontzag in te boezemen, want als we dan eens in Ouddorp gaan kijken, jongen in braafheid en godsvrucht opgebracht en denk er niet aan hem naar dat Sodom en Gomorra laten gaan, dat God de Heer in zijn lankmoedig heid nog altijd voor den honderdvoudig verdienden zwavelregen heeft behoed." „Ge kent dat Sodom en Gomorra immers alleen van hooren zeggen, Regina," bracht Herbert spot tend hiertegen in. „Gij hebt sedert je huwelijk hier op Burgsdorf gewoond, maar je zoon moet eens als man in de maatschappij optredenDat kunt ge toch zelve begrijpen." „Ik begrijp niets," verklaarde mevrouw van Eschenhagen hardnekkig. „Willy zal een knap landhuishoudkundige worden daarvoor is hij geschikt en daarvoor heeft hij niets met al die geleerdheid uit te staan. Of wilt gij hem soms in de leer nemen en een diplomaat van hem maken? Dat zou een kostelijke grap zijn!" Zij lachte luidkeels, en Willy, wien deze onder stelling niet minder kluchtig voorkwam, hield haar gezelschap. Walmoden nam echter geen deel aan dit ge schater, dat zijne zenuwen opnieuw alleronaange naamst aandeed, en haalde slechts de schouders op. „Neen, dat's volstrekt mijn plan niet; 't zou waarschijnlijk vergeefsche moeite zijn. Maar Willi bald en ik zijn nu de eenige vertegenwoordigers van onze familie, en als ik ongetrouwd mocht blijven „Mocht blijven? Denkt gij er soms nog aan op je ouden dag te trouwen?" viel zijne zuster op haar ruwe manier hier in. „Ik ben pas vijfenveertig, Regina, en dan wordt een man gewoonlijk nog niet voor oud versleten," zeide Walmoden, min of meer beleedigd. „Naar mijn gevoelen zijn de late huwelijken bovendien de (Adv.) dan zal men dadeiyk zien dat daar het haven bedrijf veel beter georganiseerd is als hier. De havenmeester komt hier soms in geen drie maanden en als hij er dan eens is en heeft een kwade bui en ziet de overtredingen, dan geeft hij de processenverbal bij hoopjes. Daarna zeggen de visschers dan weer: ziezoo dat hebben we weer gehad voor een paar maanden. Dat is geen houdbare toestand. Voorzitter raadde spreker aan deze punten tot de begrooting aan te houden. Verder had spreker gezien dat van der Velde 150,— extra genoten had voor extra werk. Mynheer de voorzitter, wat verstaat men onder extra werk, is er een instructie, waarbij dit wordt geregeld. Voorzitter zeide dat er geen instructie was en dit bepaald werd door B. en W. Jansen meende een instructie onmisbaar. Voorzitter zeide niet voor al dien papier-, romslomp te zijn. Jansen zeide hierop volgende vergadering ook terug te komen. Verder stelde spreker voor den nachtwaker ƒ2,— per nacht te geven. Werd aangehouden voor de behandeling bij de begrooting. Jansen deelde mede dat een betonmuurtje zoo abnormaal slecht gemaakt was, dat zulks beslist een onderzoek behoeft en dat de op zichter daar niet by tegenwoordig geweest is. Het verwerken van het beton geschiedde geheel droog en daarna werd bovenop wat water gegooid toen het reeds in zyn be schoeiing zat. Willen de heeren het knoei werk aanschouwen, dan is spreker bereid die zaak voor eigen rekening bloot te laten leggen. Voorzitter zeide een onderzoek toe. Jansen vroeg de raadsvergadering 's avonds te houden. Voorzitter zeide dat de burgemeester de vergaderingen uitschrijft en er niet voor is dit 's avonds te doen. Biemond stemde hiermede in, evenals Hoek. Daarna sloot de voorzitter de vergadering. INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENYISCHffiARKT 12, bij de Me Kerk te ROTTERDAM. beste. Men staat dan niét meer onder den invloed van zijn passies, zooals Falkenried dit tot zijn onge luk heeft ondervonden, maar laat zich uitsluitend door het verstand leiden." „Goede hemelZou Willy soms wachten met te trouwen, totdat hij vijftig jaar achter den r.ug en grijze haren heeft?" riep mevrouw van Eschen hagen berschrikt. „Neen, want hij heeft als eenige zoon een toe komstig majoraatsheer verplichtingen, waaraan hij zich niet kan onttrekken, en overigens zal dit voornamelijk van zijn eigen gezindheid afhangen. Wat zegt gij er van, Williblad?" De jonge majoraatshcer, die juist zijn portie ham en eieren naar binnen had gestuurd en nu een flink stuk worst op zijn bord nam, was blijkbaar zeer verbaasd, dat er naar zijn gevoelen werd gevraagd. Dit placht anders nooit te geschieden, en zoo dacht hij even over het antwoord na, waarop hij eindelijk ais het resultaat van zijne overpein zingen verklaarde: „Ja, ik zal ook wel eens moeten trouwen, maar mama zal wel een vrouw voor mij uitzoeken, als 't zoover is." „Ja, dat zal ik ook, mijn jongen!" stemde me vrouw van Eschenhagen toe. „Dat is mijne zaak, daarover behoeft gij je volstrekt niet te bekomme ren, en zoolang blijft ge hier op Burgsdorf, waar ik je onder mijn oogen heb. Van de academie en van reizen komt niets in Geen kwestie daarvan!" Zij wierp haar broeder een uitdagenden blik toe en deze zag met een soort van ontzetting naar het reusachtig stuk worst, dat zijn neef en pupil nu al ten tweeden male met vernieuwden trek begon te verslinden. „Hebt ge altijd zoo'n gezegenden eetlust, Willy?' vroeg hij. (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1