Het Geheim van den Haargroei J. Bi - Ktpstraat Bij Scheren ROTTERDAM - - boek Pannehoekstraat. ER 192 7. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 10 SEPTEMBER 192 7. [In eerst de vereischte af- |ter wenschte de leden geluk met van hun raadszetel, in de hoop ■ds het gemeentebelang in het Jouden. Het heeft zoo mogen zyn s-tal nieuwe leden in den raad daarvoor hebben de heeren óostenbrugge en van der Ree ik dank die heeren nog voor |n het belang der gemeente heb- voor de aangename wijze (hebben getracht de gemeente- doen. Ik hoop dat de nieuwe de voetsporen van de vertrok- jullen drukken, dan zal Stellen- let slecht bij gaan. Jd benoeming van de Wethou se stemming verkreeg de heer Biemond 1 stem en 1 werd febracht, zoodat alzoo de heer !iia vier jaren geleden gewipt te tekozen is. lede stemming werden 4 stern- Jacht op den heer P. Roon, 2 op 1 blanco, zoodat P. Roon her- I te zijn. Ihoudeis namen die benoeming Iter wenschte de nieuwe Wet- |k met hunne benoeming onder gezien er nu wijziging in dat Jekomen de manier waarop de hen altijd zijn behandeld er geen zal komen, ook al verschillen ïhtingen; laat steeds ons richt- ■het dienen van de Jankt den heer Biemond voor het gedaan in zijn zittingsperiode dankt den voorzitter voor de [voorden en de leden voor het pan hun stem op zijn persoon [vertrouwen dat hem hiermede waardig te zullen maken. Irden de notulen der vorige ver- [rgelezen en onveranderd goed- stukben. bring van Ged. Staten over de het heffingspercentage dei- Inkomstenbelasting. van Ged. Staten over de Jan Burgemeesters, Secretarissen h-Ontvangers. zeide dat dit voor deze Ge- i te beteekenen heeft daar het |r een samenvatting is van alle pen van Dr. Mulder waarin hij [buigt voor den bouw van auto- Jpepteert het voorstel om daar- 15,— huur te betalen. |me over schoolgeld van W. Jzeide adressant precies is inge- klasse, waar hij volgens zijn loort te staan, dus geen reden fing te verzoeken. Stelt der- |p dit verzoek afwyzend te be- schrijven van den heer A. van ■dijk. [/erzoek werd afwijzend beschikt, vergoeding aan de Bijz. School, [zeide dat het schoolbestuur, 101 der L.O. wet recht heeft bring van 705, dat daarvan [ld is ontvangen een bedrag van halve alsnog van de gemeente heeft een bedrag van 101,45. Jdt dit alsnog te betalen. Ik was ingekomen van Mej. J. Ltslag als helpster bij het hand- Is. [^telden voor dit verzoek op de [lie wijze te verleenen tegen i s. Alzoo werd besloten. van B. en W. werd debegroo-1 It jaar 1927 met enkele af- en Jen g'ewijzigd. werd de gemeenterekening I commissie van onderzoek wer- Jen door den voorzitter de heeren [jond en Hoek. subsidie aan de Chr. Bewaar- deelde mede dat in de vorige Ide stemmen staakten over het [IB. en W. om 10 cent per kind Jsubsidieeren, zoodat thans over pnieuw gestemd moet worden, lende dat indien de raad die [kond, er niet gehandeld zou ins den afgelegden eed, daar niet [ft die school een gemeentebelang Ne zien dat slechts 1IG deel van j met die subsidie gebaat schijnt dat een gering deel. Ik vraag laf mogen we die subsidie wel Roeten jjbovendien niet vergeten [oarticuliere inrichting is en dat I besluit soms verre strekkingen Ook kan niet ieder zich met de leer vereenigen, zoodat van Jang in 't geheel niet gesproken Élk gaf daarom veeleer, wanneer Tjkheid van een dergelijke inrich- jvoorkeur aan een gemeentelijke ook dan zijn we baas in eigen leide, dat een gemeenteschool [[urder zou komen, lar wie geeft ons de verzekering pd jaar ook niet meer vragen. exploitatietekort 500,— en tvolking van de school, is dat wellicht nog meer. Begon de r00 kinderen, thans zijn er 68. It geven van subsidie nog een schaduwkant op het geven van de giften wanneer het publiek eenmaal weet, de ge meente geeft het tekort, wel dan zullen de giften van particulieren minder gauw en klei ner gaan vioeien, wat weer een grooter exploi tatietekort zal geven. Rekenen we daarbij ook nog, dat in den beginne behoefte bleek bij de huisvrouwen om hun kinderen op school te brengen, thans mogen we gerust constatee- ren dat die behoefte blijkbaar geringer wordt. Voorzitter zeide het niet eens te zyn met Jansen dat een bewaarschool geen algemeen belang is. Die ontvolking ligt ook voor een deel aan het feit, dat toen de school geopend werd alle kinderen er waren en dat het nu zoo wat stabiel blijft door komende en ver trekkende kinderen naar de groote. school. Van Dam stemde dit met den voorzitter in. De voorzitter bracht daarna in stemming het voorstel van B. en W. om 10 cent per kind per week te geven. Dit voorstel werd verworpen met 4 tegen 2 stemmen, die van Blokland en Roon, terwyl Jansen blanco stemde. Holleman deed daarna zijn voorstel van de vorige vergadering gestand om 15 cent per kind per week te geven tot een maximum van 500,— voor het jaar 1927. Dit voorstel kwam in stemming en werd aangenomen met 4 tegen 2 stemmen en 1 blanco. Tegen stemden de heeren Blokland en Roon. Rondvraag. Van Dam vroeg maximumsnelheid op den dijk langs de gemeente. Voorzitter zeide, die weg behoorde onder het wegschap Sommelsdljk—Ouddorp en dat daaraan niets te doen is. Bovendien achtte spreker daar het snelverkeer ook niet zoo gevaarlijk. Hoek vroeg om het slootje bij de hofstede van Polie spoedig te dempen daar anders alle tegels spoedig in die sloot zullen liggen. Voorzitter zeide dat daarmede spoedig zal worden aangevangen als er grond disponibelis. Hoek betreurde het, dat gezien er zooveel grond geweest is, de gemeente nu tekort komt. Roon meende, daar de opzichter daarover te zeggen had, dat hij beter eerst de ge meente had kunnen voorzien. Holleman vroeg of er, gezien er blijkbaar een kwestie zit tusschen den havenmeester en de baggermaatschappij, niet een leemte in het havenreglement is. Voorzitter zeide deze zaak in orde te zul len brengen. Van Dam vroeg nog den havenmeester op te dragen den baggermolen een andere lig- s te wijzen dan langs het jaagpad, daar dit zeer hinderlijk voor de visschers is. Voorzitter zeide toe dit te zullen: Daarna werd de vergadering gesloten. géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL (Adv.) VERSLAG van de vergadering van den Raad der gemeeute HERRIN GEN, op 6 September j.l. Alle leden tegenwoordig. Na opening der vergadering door den Voor zitter met gebed wordt eerst overgegaan tot de beëediging van de raadsleden. In handen van den Voorzitter werden door allen de bij art. 39 der gemeentewet voorgeschreven eeden afgelegd, waarop de Voorzitter de be langen der gemeente in hun belangstelling aanbeveelt en den wensch uitspreekt dat er steeds een aangename samenwerking in het belang der gemeente moge plaats hebben. Daarna worden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Van Ged. Staten is bericht ingekomen, de goede ontvangst berichtende, van de wyziging der Algemeene Politieverordening, betreffen de maximum snelheid met motorry tuigen. Een verzoek der Districts Arbeidsbeurs om subsidie uit de gemeentekas, waarop niet wordt ingegaan. Een circulaire van het bestuur der ver- eeniging landbouwonderwijs te Sommelsdyk om een jaarlijksche subsidie. Besloten wordt op de begrooting 1928 hiervoor ƒ5,—uitte trekken. Van het Gemeentebestuur te Dirksland toezending der rekening 1926 en begrooting 1928 van het Vleeschkeuringsbedrijf aldaar, welke stukken voor kennisgeving worden aangenomen. Wordt vervolgens besloten over te gaan tot de benoeming van Wethouders. Bij afzon derlijke stemming worden tot Wethouders herbenoemd de heeren J. den Boer en J.M. van Eek, elk met 4 stemmen, terwijl op de Heer J. van Kempen B stemmen werden uit gebracht. De benoemden nemen beiden hunne herbenoeming aan, waarna ze door den Voor zitter worden geluk gewenscht. Van Ged. Staten is ontvangen een alge meene regeling van jaarwedden van Burge meesters, Secretarissen-Ontvangers in deze provincie met verzoek om advies omtren deze regeling. Zonder hoofdelijke stemming wordt hierop gunstig geadviseerd. Daarna wordt zonder hoofdelijke stemmmg besloten aan de Kroon een adres te richt® om vrijstelling te vragen van de verphcnti g tot invoering van het 7e leerjaar aan openbare school met ingang van 1 Septe ber 1927. Wordt vastgesteld een wijziging i» gemeentebegrooting, dienst 1927 door a overschrijving van enkele posten. Door de wijziging van de wet op de per- soneele belasting is het noodig geworden de opcenten dier belasting te herzien. B. en W. stellen den Raad voor het aantal opcenten vast te stellen op 65, waartoe zonder hoof delijke stemming wordt besloten. Daarna wordt zonder hoofdelijke stemming vastgesteld de begrooting van het Algemeen Armbestuur, dienst 1928, met de gemeente begrooting, dienst 1928. Vervolgens wordt gerapporteerd, de ge meenterekening over het dienstjaar 1926 voorloopig vast te stellen, wat zonder hoof delijke stemming geschiedt. Hierna sluiting. VERSLAG van de vergadering van den Raad der Gemeente Ouddorp op Dinsdag 6 September 1927. Voorzitter burg. Gobïus du Sart. Tegenwoordig 10 herkozen leden en 1 nieuw gekozen lid. De voorzitter leest de gebedsformule, welke door alle leden staande wordt aangehoord. Nu leest de Secretaris de eedsformule voor en de leden leggen den gebruikelijken eed af. Benoeming wethouders. Eerste stemming. 11 briefjes worden uitgebracht. De heer Klaas Voogd verkreeg daarvan 9 stemmen, C. Breen 1 en M. Grinwis 1 stem. De heer KI. Voogd dus herkozen. Tweede wethouder. Uitge bracht 11 briefjes. Daarvan kregen de heeren M. Grinwis 8, J. Westhoeve 1, C. Breen 1 en T. Tanis 1 stem. Herkozen dus M. Grinwis. De Secretaris leest de notulen van de vorige vergadering voor, welke op een kleinig heid na, onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ingekomen goedkeuring dat de beide hoof den der 2 openbare scholen jaarlijks 150 gld. huurprijs voor hun ambtswoning zullen heb ben te betalen. Daarna volgde de bekende wijziging in vorm van het salaris van burgemeester, secretaris en ontvanger. Door den raad goed gekeurd. Een schrijven uit Dirksland omtrent de vleeschkeuring. Een batig saldo van 166 gld. Een verzoek uit Oude Tonge en Herkingen om steun van gemeentewege voor het land bouwonderwijs vond geen genade in de oogen der raadsleden. De heer KI. Westhoeve gevoelde er weinig voer; eerstens omdat te Ouddorp een cursus voor landbouwonderwijs bestaat en ten tweede, omdat slechts zeer enkelen van dat onderwijs zullen kunnen pröfiteeren. Ver worpen met 8 tegen 3 stemmen. Er voor waren de beide wethouders en de heer C. Breen. Verzoek van eenige burgers, waaronder 2 raadsleden, om een paar ledige lokalen dei- eerste openbare school in huur te mogen ontvangen, om er godsdienstoefeningen in te houden. De heer 0. K. Lodder verklaarde er zich tegen. Hij had wel 6 redenen om zich er tegen te verklaren. Ten laatste werd hij te persoonlijk en toen verzocht de voorzitter hem zich tot de zaak te bepalen en niet personen met zaken te verwisselen. De heer KI. Westhoeve vreesde, dat dit verzoek zou kunnen leiden tot het oprichten van een nieuwe secte en tot uittreding en afscheiding zou leiden uit de Herv. Kerk. Een tamelijk verward debat ontspon zich in den raad, tot de voorzitter er een eind aan maakte met te verklaren, dat de over heid geen enkele secte mocht bevoordeelen. In stemming gebracht werd het verzoek met 8 tegen 8 stemmen van de hand ge wezen. Voor stemden de heeren C. Bosland, W. Mastenbroek en het nieuwe lid W. v. d. Bok. Volgt voorloopige vaststelling der ge meenterekening over 1926. Inkomsten ƒ81511,15. Uitgaven ƒ67191,395. Een batig saldo dus van 14319,755. Alg. Armbestuur Inkomsten 1974,95. Uitgaven 989,32. Batig saldo dus van 985,83. De heer G. Bosland vraagt, of de voor zitter er al werk van gemaakt heeft om de nortonpompen te laten nazien. Waarop de voorzitter antwoordt, dat hij daarmee liever wacht tot de motorbrandspuit is aangekomen. De heer KL Voogd heeft met den haven meester gesproken over verbetering der haven. Deze haven is te klein, vooral nu er zooveel vreemde visschers komen binnen vallen voor de visscherlj op schubben van bliek. De haven moet in de eerste plaats zijn voor de Ouddorpsche visschers en beurt schepen; maar, daar het rijk subsidie geeft, valt het moeilijk vreemden te weigeren, vooral ook omdat zij een abonnement voor een geheel jaar genomen hebben. B. en W. zullen trachten een uitweg te vinden. Nog werd gesproken over den aankoop van planken om daarvan een soort van steiger te maken. In het najaar toch, als de Z. W. en N. W. stormen losbreken, staat soms de geheele kaai onder water en drijven er veel suikerbieten enzweg. De raad vond dit goed. Daarna sluiting. DEN BOMMEL. Raadsvergadering op 6 September. Tegenwoordig 7 leden, met name de heeren J. P. Mast, W. A. Lokker, B. C. Jongeling, J. P. Sogers, M. Houthuijzen, N. J. Rosmolen en J. Hokke. Nadat de voorzitter de ver gadering op de gebruikelijke wijze heeft geopend, leggen de leden den vereischten eed af. Hierna spreekt de voorzitter een woord van welkom tot den nieuwen raad, en voegt er den wensch bij, dat in deze nieuwe periode met dezelfde, toewyding en met dezelfde eensgezindheid moge worden gewerkt als in de 4 jaar, die achter ons liggen en dat allen zich mogen beijveren om het waarachtig belang der gemeente te helpen bevorderen. Hierna worden de notulen gelezen en na een kleine opmerking van dhr. Segers goedgekeurd. Aan de beurt komen de ingekomen stukken Een dankbetuiging aan den raad, namens H. M. de Koningin voor den gelukwensch op 31 Augustus j 1. De Voorzitter stelt aan de orde benoeming van twee wethouders. B(j de eerste stemming voor eerste wethouder worden uitgebracht op de heeren J. P. Mast 4, W. J. Rosmolen 1, J. Hokke 1 stem, terwijl een biljet blanco was. Voor tweede wethouder werden uitgebracht op de heeren J. P. Segers 4, J. Hokke 1 en N. J. Rosmolen 1 stem, terwijl ook een biljet blanco was. Gekozen zijn alzoo de heeren Mast en Segers, die verklaren, zich deze benoeming te laten welgevallen. De voorzitter feliciteert beide heeren en hoopt op harmonische samenwerking. Hierna wordt de vergadering INGEZONDEN MEDEDEELING Speciaal HOEDEN en PETTEN Let op deze lichtreclame Sport- en Reispetten vanaf f 0,75 Lakenpetten, kieurhoudend vanaf f 2,50 Gleufhoeden, nieuwste kleuren v.af f 2,75 Stijve Hoeden vanaf f 2,95 Hooge Hoeden vanaf i 7,90 VERSLAG van den Raad der gemeente 00LGEN8PLAAT, gehouden op Dins dag 6 September 1927, des namiddags 4 uur. Voorzitter Burgemeester W. J. Donker sloot Lzn. Aanwezig alle gekozen raadsleden, de hee ren J. Jacobs Jzn., C. de Vos Joh.zn., L. Dorsman Jzn., H. P. Waling, J. van Nieu- waal, J. C. Vermaas, A. Brinkman, Jac. van Gurp, L. A. Hobbel, P. van Es en B.Noor- dijk. Nadat de leden de plaatsen hebben inge nomen, heeft de beëediging plaats. Geen dei- leden wenscht de belofte af te leggen. De Voorzitter wenscht de nieuwe raads leden geluk met het door de ingezetenen in hen gesteld vertrouwen. Hij hoopt dat de komende 4 jaren een periode moge zyn in het belang van de gemeente en de ingezete nen. Met den vorigen raad heeft spreker een aangename periode doorgemaakt, geba seerd op een prettige samenwerking. Na het trekken der nummers worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke onveranderd worden goedgekeurd en geteekend. Daarna wordt overgegaan tot het benoe men van twee wethouders. Bij de eerste vrije stemming verkrijgt de heer Jacobs 8 stemmen, de heer Hobbel 1 stem en blanco 2 stemmen, zoodat gekozen is de heer Jacobs. De Voorzitter wenscht den heer Jacobs geluk met zijn herbenoeming en hoopt, ter wijl hij reeds vele jaren tot steun en in het belang der gemeente is werkzaam geweest, dat hij nog vele jaren als zoodanig mag werkzaam zijn. Bij de volgende stemming verkrijgt de heer Noordijk 5 stemmen, de heer Waling 4, de heer De Vos 1 on blanco 1 stem. Een nieuwe vrij stemming brengt dezelfden uit slag, waarna een herstemming volgt tus schen de heeren Noordijk en Waling. De heer Noordijk verkrijgt 4 stemmen, de heer Waling 3 en blanco 2, zoodat ook de heer Noordijk is herkozen. De Voorzitter feliciteert den heer Noordijk en hoopt, dat ook hij in het belang der ge meente zal mogen werkzaam zijn. Ingekomen stukken: a. Van Ged. Staten een missive betreffen de de schoolgeldverordening voor den cursus in vreemde talen. Besloten wordt de voor gestelde wijzigingen aan te brengen. Mochten echter meerdere wijzigingen worden voor gesteld, dan zal de verordening worden in getrokken. b. Van Ged. Staten goedkeuring van een raadsbesluit. c. Van Ged. Staten een lijvig stuk be treffende de salarissen van burgemeesters, secretarissen en gemeente-ontvangers. Zon der hoofdelyke stemming goedgekeurd. d. Bericht van Ged. Staten, dat het nieuwe reglement van orde voor kennisgeving is aangenomen. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Districts-Arbeidsbeurs te Rotterdam verzoekt, evenals ieder jaar, een door den raad zelf te bepalen subsidie. B. en W. stellen voor wederom afwijzend hierop te beschikken, met het oog op de nog altyd niet floreerende gemeente-finan- ciën. De heer Vermaas vindt het jammer, dat aan deze instelling geen subsidie wordt ver leend. De voorzitter antwoordt, dat voor de land arbeiders van het platteland door deze arbeids beurs niets kan worden gedaan. De corres pondent der arbeidsbemiddeling heeft reeds vaak geschreven, doch nimmer met eenig resultaat. De heer Vermaas meent, dat het aan de menschen zelf ligt. In andere plaatsen wordt van de diensten der arbeidsbeurs een nuttig gebruik gemaakt. Spreker zegt dat er geen voldoend contact wordt onderhouden. Deze instelling moet zoowel voor het platteland als voor de stad werken. De voorzitter: Alleen voor timmerlieden De heer Vermaas leest er veel van in de' bladen. De organisatie zit hier niet goed in elkaar. De correspondent der arbeidsbemid deling doet misschien te weinig voor zijn geld. Hij hoopt dat ook de arbeidersorgani saties er meer werk van zullen maken. De voorzitter zegt al eens aangedrongen te hebben op meer samenwerking tusschen landbouwers en werknemers, doch nooit ging dat naar wensch. De patroons nemen geen arbeiders van de opgemaakte werkloozen- lyst. Spreker zegt hier niets aan te kunnen doen. De correspondent evenmin, hy moet alleen toezien, dat geen misbruik wordt ge maakt van de uitkeeringen. Zonder hoofdelijke stemming wordt op het verzoek afwijzend beschikt. Verder wordt afwijzend beschikt op een verzoek om subsidie voor de Landbouwschool te Sommelsdijk, omdat men geen andere zienswijze heeft dan in Maart 1927, toen eveneens het verzoek gedaan werd. Wel staat men sympathiek tegenover het geven van landbouwonderwijs op het eiland. Was reeds eerder een offerte ontvangen van de Firma Bikkers, voor een Fordtauto- mobielmotor-Brandspuit, thans hebben ook de Fiat My. en de Firma Van der Ploeg te Apeldoorn, prijsopgaaf gedaan. Besloten wordt deze stukken in portefeuille te houden tot de behandeling van dit punt na goed keuring van een betreffende post op de be grooting. Rondvraag. De heer Van Es vraagt een betere circu leering van de Gemeentestem onder de leden, zooals het nu gaat, deugt daar niets van. Wordt in orde gebracht. De heer Vermaas klaagt over het niet branden der lantaarns te Achthuizen, terwyl deze op 1 September reeds branden moesten. De voorzitter zegt hierover rapport te zul len uitbrengen aan den directeur der gas fabriek. Daarna deelt de Voorzitter mede, dat de heer Verschoor, kantoorhouder aan het hulp-1 postkantoor, verzocht heeft van gemeente wege een huis voor hem disponibel te stellen en daarbij een postkantoor te bouwen. Spre ker zegt dat B. en W. daar veel voor voelen. Het huidige postkantoor is ongeschikt. Met groote moeite kan daar een briefkaart worden geschreven, enz. Eerst is gepoogd om een stukje bouwgrond te koopen, dat mislukt is. Nu zal eerstdaags de gemeeutewoning, thans bewoond door den heer Voogd, leegkomen. Men zal deze woning voor den tegenwoor- digen huurprijs van 5,60 niet kunnen ver huren. De heer Verschoor zou met deze woning genoegen nemen als daarbij een kantoor wordt gebouwd. De directeur van het postkantoor te Oude-Tonge heeft in een plaats gehad hebbende conferentie alle mede werking beloofd. Het postkantoor zal daar altyd gevestigd blyven. Bij opzegging zal de gemeente het zedelijk recht hebben schade vergoeding te eischen. Spreker vindt het Weespad voor een postkantoor een mooi centrum. De bestaande brievenbus zal dan worden verplaatst. De kosten voor het bou wen van het kantoor zullen circa f 2000,— bedragen. De heer De Vos dringt op spoed aan, zoo dra de woning leegkomt, opdat men zoo weinig mogelijk huur zal missen. De Voorzitter zegt, eer tot het bouwen overgegaan wordt, zal er een geldleening gesloten moeten worden, welke door de huur zal moeten worden gedekt. Voor de gemeente zal het echter toch een opoffering wezen. Het bouwen zal drie maanden duren. De heer Van Gurp vraagt of men niet beter het huis kan verkoopen. De Voorzitter antwoordt, dat de gemeente woningen te duur geweest zijn bij het bou wen. Bij verkoop zouden alle woningen den gekost hebbenden prijs moeten opbrengen. De heeren Hobbel en Dorsman bespraken de slechte constructie van het betreffende gemeentegebouw. De Voorzitter zegt, dat het euvel zal wor den verholpen. De heer Dorsman wijst er op, dat men dan op heel wat kosten zal komen. Hy vraagt of de gemeente die zal moeten dragen. De Voorzitter antwoordt bevestigend en zegt dat de kosten door de leening gedekt worden. De heer Hobbel meent, dat de voornaam ste handelsmenschen niet veel met de ver plaatsing van het postkantoor op zullen heb ben. De heer Dorsman sluit zich aan bij den heer Van Gurp en wil de gemeentewoningen verkoopen. De Voorzitter vindt het opmerkelijk, dat juist de twee nieuwe leden voor verkoopen zijn. De heeren zijn niet tegenwoordig ge weest bij de daarover gevoerde debatten. Iedere gemeentewoning zal bij verkoop 5 h 6 duizend gulden moeten opbrengen, het be drag dat de woningen bij het bouwen heb ben gekost. De heer Dorsman meende, dat ze met3J duizend goed betaald geweest zouden zijn. De heer Van Nieuwaal denkt, dat ze bij verkoop op heden gemiddeld f 2000,— zul len opbrengen. Men wil tegenwoordig liever een nieuwe woning in de Prins Hendrikstraat laten bouwen voor f 2200, Men heeft voor dien prijs tegenwoordig een mooie woning. Eindelijk wordt besloten B. en "W. een definitief plan te doen laten maken met een opgaaf van de totale kosten. Het te bouwen postkantoor zal dan publiek worden aanbe steed onder de ingezetenen. Daarna sluit de voorzitter de vergadering. Gemengd Nieuws. Een drama ten plattelande. Te Nieder-Mölleritz by Kassei heeft zich een drama afgespeeld, waaromtrent onze Berlijnsche correspondent aan de bladen het volgende ontleent: De landbouwer Klaus, die in de gemeente als een uiterst ruw heerschap bekend stond, ranselde zijn gezin af en vernielde vervolgens den geheelen inboedel. Buren waarschuwden den burgemeester en de gendarmerie, die zich daarop naar Klaus' woning begaf. Toen de gendarmen het huis naderden, waarvan Klaus de benedenverdie ping bewoonde, riepen de bewoners der eerste verdieping hun toe voorzichtig te zijn, daar Klaus wapens in huis had. Een gendarme ging daarop de hulp van twee zijner collegas inroepen. Toen het drie tal voorzichtig het huis naderde, rukte Klaus plotseling een raam open en schoot het hoofd van de gendarmerie neer; de man was op slag dood. De beide overige gendarmen belden daarop de politie van Kassei op. Een uur later kwam een vrachtauto met schupo-agenten te Nie der-Mölleritz aan. Klaus had zich intusschen in zijn woning verschanst en schoot voort durend op eiken agent, die het huis poogde te naderen. Nadat het beleg ongeveer een uur had ge duurd liet de Kasseier politie een gepantserde auto met een machinegeweer komen. Daar mee slaagden de agenten er in tot vlakbij het huis te komen. Door de vensters wierpen zij gasbommen naar binnen in de hoop Klaus te bedwelmen. Deze schoot echter onafge broken door, zoodat de agenten voortdurend in levensgevaar verkeerden. Het hoofd van de Kasseier politie, die in tusschen zelf ter plaatse was verschenen, gaf na eenigen tijd bevel het huis te bestormen. Klaus trok zich daarop in den kelder terug. Tenslotte wierp een agent een handgranaat in den kelder. Deze ontplofte en Klaus werd op slag gedood. De agenten vonden zijn vree- selijk verminkt lijk. Bij de ontploffing werden ook een kapitein van de schupe en 5 agenten ernstig gewond. Zij moesten in het diaco- nessenhuis te Kassei worden opgenomen. Allerlei misdrijf. In de buurt van Goslar in de Harz werd onlangs een 24-jarig meisje, dat werkte op de gemeente-secretarie, in een bosch vermoord. Uit het onderzoek is thans gebleken, dat de moordenaar iemand uit Fuhlsbüttel is. Hij is voortvluchtig; men vermoedt dat hij zal trachten over de Nederlandsche grens te komen. Op zjjn aanhouding is een belooning van 3000 mark gesteld. Ryk geworden door het studeeren. Een jong student aan de universiteit, te Rome, aldus meldt de Londensche Evening News, had de gewoonte om veel te studeeren in de bibliotheek van het Vaticaan. Op zekeren dag vroeg hij naar een weinig bekend werk, waarvan de schrijver, Emil Fahier de Revisa reeds lang gestorven was. Toen hij het boekje doorbladedi e, was hij zeer verbaasd door het vinden van het vol gende briefje: „De vinder van deze mededeeling moet zich wenden tot de weeskamer te Rome en opvragen de aandeelen L. 1, No. 162, van 5 Febr. 1784". Hij stapte dus naar de aangewezen auto riteiten toe en kreeg daar tot zijn stomme verbazing te hooren, dat hij de erfgenaam was van een groot fortuin, ongeveer 8mil- lioen lire. Zoo groot was de verbazing van den yverigen student, dat hij weigerde te gelooven wat hem werd medegedeeld, maar ten slotte kreeg hjj een uitlegging over het sprookjesachtige gebeuren, die hem wel moest overtuigen. In de achtiende eeuw woonde n.l. te Rome de schrijver Emil Fa hier de Revisa, die een boek schreef, dat door de critiek zeer slecht ontvangen werd. Diep teleurgesteld, bepaalde de Revisa, kort voor zijn dood in zyn testament, dat zijn erfge naam zou zijn, de eerste, die zijn boek zou bestudeeren uit de bibliotheek van het Va ticaan. Het werk was gedurende anderhalve eeuw niet gebruikt. MET HOOGEN HOED EN OP KLOMPEN. Een intrede in Haarlems raad. HAARLEM, 6 Sept. Voor de anti-stem- dwang-party deed heden George Oversteegen zijn intrede in den raad. Daar bekend was geworden, dat hij in eenigszins zonderling costuum zou verschijnen, stonden vele kijk- lustigen voor het gemeentehuis. De heer Oversteegen kwam in een paars Manchester pak. Op den rug droeg hij een zak uit zijn tijd van wereldreiziger. Over den arm een cape en op het hoofd een hoogen hoed vol deuken. Aan de voeten had hy een paar nieuwe gele klompen. TLjdens de raadszitting weigerde Overstee gen aan de stemmingen deel te nemen. NOODLANDING MIL. VLIEGTUIG TE BOLNES. RIDDERKERK, 7 Sept. Hedennamid- dag moesten de sergeant-vliegers Hommer som en Van den Berg, komende van Soester- berg met een militairen tweedekker No. 486 te Bolnes een noodlanding maken wegens motordefect. Doordat het toestel in een grep pel terechtkwam, brak de schroef en werd de ondervleugel beschadigd. De beide vliegers zijn ongedeerd. BEROUW NA DRIE JAAR. DINXPERLO, 7 Sept. Terwijl de vrouw van den landbouwer R op 1 Augustus 1924 de R.K. kerk te Breedenbroek bezocht, werd haar het belastingplaatje van haar rijwiel gestolen. De dader bleef onbekend. Gisteren vond de vrouw op de melkbus, die voor haar woning stond, een brief, waarin vier gulden was geborgen, bestemd als vergoeding voor het vermiste plaatje en een gulden als ver goeding voor den veroorzaakten last. De afzender is onbekend gebleven. Onweer. Maandagavond ongeveer 9 uur is de bliksem geslagen in de schuur van de boerderij van den landbouwer Dees, aan de Blauwe Steen, onder de gemeente Mijnsheerenland. Ineen oogenblik stond de heele schuur in lichte laaie. Aan de motorbrandspuit van Oud- Beierland, die spoedig ter plaatse verscheen, was het te danken, dat hët woonhuis behou den kon worden. De schuur brandde geheel af. Verzekering dekt de schade. Maandagavond is de bliksem geslagen in de landbouwsehuur van den heer M.v.d. Hoek, onder Noordwelle (Z.). De schuur met inhoud is afgebrand. Verzekering dekt de schade. MIJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth en Drogisten (Adv.) Een openbaring door wetenschappelijk onderzoek. Over het algemeen bevat de mensche- l'jhe hoofdhuid 75000 haren, die per dag ongeveer 0,2 mM. groeien. Ieder mensch brengt dus dagelijks 15 M. haar voort. Oit natuurwonder verschaft ons niet al ken het schoonste sieraad, maar ook een zeer waardevolle bescherming voor het nnofd. In normale gevallen blijft deze enorme groeikracht tot in hoogen ouder dom behouden. Wanneer die groei met het 16e jaar be gint te verminderen, zooals tegenwoordig bijna regel is dan is dit onnatuurlijk. De verminderde haargroei wordt meestal na het 20e jaar eerst bemerkt. De oorspron kelijk meterlange vlecht van de bakvisch is de helft korter geworden en de sche delhuid van den jongen man begint zicht baar te worden. Zonder goede haarver- zorging wordt men kaal Ongelooflijk veel wordt in dit opzicht gezondigd uit onwe tendheid. De grootste vijanden van uw haartooi zijn de onzinnig samengestelde middelen die men gebruikt. Opwekking van den celgroei moet volgens Prof. Frie- denthal het A en Z. van alle haargroei middelen zijn en hij bewijst, dat de door Dr. Wetdner met Silvikrin ingeslagen weg de eenige is die hiermede rekening houdt. Het bijgeloof dat een uitgeputte haar wortel dood is, bleek in den loop der jaren door Dr. WeidneFs vinding onwaaT, daar na gebruik van Silvikrin op kale plekken weer nieuw haar groeide. Zeker een troost voor hen, die door haaruitval en slechten haargroei geplaagd worden. Van veel ge wicht is de weg, dien Dr. Weidner aan wijst, hoe het haar op natuurlijke wijze te verzorgen en groei-aanzetting en schoonheid van het haar te verkrijgen is. Aanzetting van den celgroei.bestrijding van de vergrooting der vetklieren en op heffing van de verhoorning der schedel huid vormen het middelpunt van zijn overwegingen. Dr. Weidner nam als grondstof menschenhaar, dat hij volgens een door patenten beschermd procédé be handelde en dan plaatselijk, d.w.z op de haararmc plekken der schedelhuid, liet inwerken. Daar steeds meerdere oorzaken haaruit val doen ontstaan schaadden de tot nu toe toegepaste middelen meer dan ze baattende bestrijding der eene oorzaak verergerde de andere en bijna steeds bleef voortdurende haararmoede als eindresul taat over. Dr. Weidner's vinding nam de onzekerheid op stellige wijze weg. Wie meer omtrent deze belangrijke vin ding wenscht te weten, vrage toezending van het zeer leerrijke boekje: „De Haar groei, zijn Behoud en Herstel". Het procédé voor de vervaardiging van Silvikrin uit menschenhaar is in alle lan den gepatenteerd Silvikrin is thans ook in Nederland verkrijgbaar, evenals Silvi krin Shampoon, dat het werkzame Sil vikrin bevat. Wij zenden U tegelijk met het boekje een hoeveelheid Silvikrin Shampoon, vol doende voor zes hoofdwasschingen, bij wijze van proef. Gebruik daarvoor neven- staanden bon: Aan het Laboratorium Silvikrin, Rotterdam, Schiekade 104. Als lezervan .Onze Eilanden"verzoek ik om toezending van het boekje .De Haargroei, zijn Behoud en Herstel" en drie pakjes Silvikrin Shampoon. Ik sluit hierbij in 40 cents aan postzegels ter vergoeding van kosten en porto. 6 Naam Straat: Duidelijk schrijven s,v.p. en als brief verzenden. Knip deze bon direct uit,uitstel is veelal af stel

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 3